majusina
24.02.10,09:36
Ahojte všetci,
prosím radu. Viem, že Španielsko ide vyňatím, ale čo v prípade, ak mám živnosť na Slovensku, pracujem v španielskej firme a na faktúre daň nie je odvedená. Aj vtedy to bude vyňatím? Vopred ďakujem
Marína
24.02.10,09:24
Ahojte všetci,
prosím radu. Viem, že Španielsko ide vyňatím, ale čo v prípade, ak mám živnosť na Slovensku, pracujem v španielskej firme a na faktúre daň nie je odvedená. Aj vtedy to bude vyňatím? Vopred ďakujem
Predpokladám, že máš živnostenské oprávnenie vydané v SR a že si rezidentom SR. Ak áno, si povinný podať DP v SR z celosvetových príjmov, t. z. dosiahnutých v SR a v iných krajinách. Či ti v ŠK vzniká stála prevadzkáreň sa dočítaš tu http://www.porada.sk/t72221-v-ktorej-krajine-sa-zdanuju-prijmy-zivnostnika.html Ak áno, si povinný viesť účtovníctvo podľa platných zákonov ŠK, tam príjem priznať, aj zdaniť, následne ho priznať a vyňať zo zdanenia v SR.
Johanka
24.02.10,09:36
Ahojte všetci,
prosím radu. Viem, že Španielsko ide vyňatím, ale čo v prípade, ak mám živnosť na Slovensku, pracujem v španielskej firme a na faktúre daň nie je odvedená. Aj vtedy to bude vyňatím? Vopred ďakujem
Nechápem zadanie - máš slovenskú živnosť , poskytuješ ako živnostník službu pre španielsku firmu ?
Marína
24.02.10,10:00
Tiež som len čítala medzi riadkami, neviem, či správne, že je živnostník so slovenským ŽL, služby poskytuje v ŠK.
majusina
24.02.10,13:42
Áno, manžel má slovenskú živnosť a pracuje v Španielsku, pre španielsku firmu. Štyri mesiace mal odpracované ako ich zamestnanec, takže tie peniaze mal zdanené, ale v lete si urobil živnosť na Slovensku a tri mesiace odpracoval ako živnostník v Španielsku a tieto výplaty nemá zdanené. Neodrobil tam 183 dní.