Fany1000
02.03.10,07:05
Prosím Vás, poraďte mi. Ak dávam podriadenému ústne upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny, mala by som to mať niekde podchytené, však? Kde to mám zapísať, do jeho spisu-hárku? Dotyčný by mi to mal aj podpísať, nie? Poraďte, ako to riešiť po formálnej stránke. Ďakujem.
Laco-monter
02.03.10,06:18
Radšej vysvetli podriadenému,prečo ho vo firme, či na pracovisku nechceš.:D

Bude to férovejšie a oveľa rýchlejšie,:)

ako čakať na ďalšie porušenie,............



potom zase na ďalšie......................




potom dotyčny pojde na PN-ku atď........
bv_alexandra
02.03.10,06:42
Prosím Vás, poraďte mi. Ak dávam podriadenému ústne upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny, mala by som to mať niekde podchytené, však? Kde to mám zapísať, do jeho spisu-hárku? Dotyčný by mi to mal aj podpísať, nie? Poraďte, ako to riešiť po formálnej stránke. Ďakujem.

Takéto veci odporúčam riešiť výhradne písomne, teda zcovi dať písomne že porušil PD. :);)
zdenka131
02.03.10,14:28
Dobrý deň, pozrite si nasledovnú stránku, možno Vám pomôže pri riešení problému. Na stránke sa nachádza aj vzor pokarhania zamestnanca.

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-23572.html
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-24134.html
Sabadka
02.03.10,17:30
Prosím Vás, poraďte mi. Ak dávam podriadenému ústne upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny, mala by som to mať niekde podchytené, však? Kde to mám zapísať, do jeho spisu-hárku? Dotyčný by mi to mal aj podpísať, nie? Poraďte, ako to riešiť po formálnej stránke. Ďakujem.

Ja som to zatiaľ vždy riešila písomnou formou, kde som napísala čím porušil pracovnú disciplínu, akým spôsobom sa dané porušenie bude riešiť, mal k tomu možnosť sa písomne vyjadriť aj zamestnanec no a samozrejme nechýbalo aj upozornenie, že ak sa bude porušenie pracovnej disciplíny opakovať, bude možné pristúpiť aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
Fany1000
03.03.10,09:37
Trochu to priblížim. Zamestnanec nerešpektoval zákaz nadriadeného. Brala som to ako postupnosť: najskôr upozorním ústne, s tým, že ak sa to bude opakovať, potom dám písomné upozornenie.