Bastian
04.03.10,14:41
Bastian
05.03.10,11:34
Takto sa má budovať vlastenectvo? A hlavne to kto s tým prichádza je zarážajúce. Že práve oni sa tu idú oháňať nejakou prísahou...

Pre mňa je to prejav ich absútnej istoty, že si so Slovákmi môžu robiť čo len chcú. A oni radi poslúchnu a urobia čo sa od nich očakáva. Sami sú tými najväčšími chrapúňmi a zlodejmi, no nebráni im to v tom, aby tu z ľudí robili šaškov... veď nech si zaspievajú a prisahajú.

Ak tu niekto príde s tým, že tu sa politika nemá rozoberať, tak mu odpoviem, že toto už ani nie je politike. Nepáči sa mi, že nejaký ožran Jano Slota tu bude môjmu synovi niečo diktovať. Nech je to hocičo. Ten "človek" mal byť už dávno spláchnutý z politiky či verejnosti. Žiaľ je to inak... ešte ho tu ľudia nechajú vychovávať nás, katastrofa... Akosi sa tu zabúda na to, že ten kto tu chce kázať, by mal ísť sám príkladom. On ide akým?
astensova
05.03.10,11:47
Môj syn prišiel zo školy domov a povedal mi, že od apríla budú spievať v škole Slovenskú hymnu. Pripadá mi to ako keď sme za totáča spievali pieseň práce na začiatku a konci týždňa. Je to neuveriteľné čo z nás a detí robia. A Slovač počúvaj a poslúchaj nemáš inú možnosť.
jaros5
05.03.10,11:55
:)Bastian, založil si kontraverznú tému a je jedno ci apolitickú, ci politickú ... takze som zvedavý, ako sa bude dalej vyvíjat diskusia. Predpokladám ze dlho nevydrží, pár ludí sa poháda, hodne sa ich urazí a nevyrieši sa tu nič. Nedostaneš ani odpoveď na svoju otázku.
A keby si ju aj dostal, je ti nanič, lebo máš tú svoju vlastnú.

Samozrejme spievanie hymny na začiatku a konci vyučovania je blbosť! Neverím, že niečo také prejde do praxe. Ved sú to len tanečky na oblbnutie národa a odvedenie pozornosti ...:o
jaros5
05.03.10,12:08
Môj syn prišiel zo školy domov a povedal mi, že od apríla budú spievať v škole Slovenskú hymnu. Pripadá mi to ako keď sme za totáča spievali pieseň práce na začiatku a konci týždňa. Je to neuveriteľné čo z nás a detí robia. A Slovač počúvaj a poslúchaj nemáš inú možnosť.
Je to fakt neuveritelné ....
Niet na svete sily, ktorá by ma prinútila (a moje deti tiež) spievať akúkoľvek hymnu, keď ja nechcem .....
irma1
05.03.10,12:10
Takto sa má budovať vlastenectvo? A hlavne to kto s tým prichádza je zarážajúce. Že práve oni sa tu idú oháňať nejakou prísahou...

Pre mňa je to prejav ich absútnej istoty, že si so Slovákmi môžu robiť čo len chcú. A oni radi poslúchnu a urobia čo sa od nich očakáva. Sami sú tými najväčšími chrapúňmi a zlodejmi, no nebráni im to v tom, aby tu z ľudí robili šaškov... veď nech si zaspievajú a prisahajú.

Ak tu niekto príde s tým, že tu sa politika nemá rozoberať, tak mu odpoviem, že toto už ani nie je politike. Nepáči sa mi, že nejaký ožran Jano Slota tu bude môjmu synovi niečo diktovať. Nech je to hocičo. Ten "človek" mal byť už dávno spláchnutý z politiky či verejnosti. Žiaľ je to inak... ešte ho tu ľudia nechajú vychovávať nás, katastrofa... Akosi sa tu zabúda na to, že ten kto tu chce kázať, by mal ísť sám príkladom. On ide akým?

Ty to nevieš? No predsa ako správne cikať (použila by som iný výraz, ale nepatrí sa) z terasy! Alebo to bol balkón? Už sa nepamätám.
astensova
05.03.10,12:14
Vidíš, vidíš, ešte dobre, že tú hymnu budú spievať. A možno aj vnímať......;)

To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo,to Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo.Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,aby sa prebralo.Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu,aby sa prebralo.
Bodaj by to bola pravda. Veď aj keď sa preberie tak nám dajú tabletku na spanie / mýtne dopravcova.../ na istý čas a aj tak si presadia svoje v trošku pozmenenej forme. Buďme hrdí, že sme Slováci veď vo svete sa nestratíme ale nech nám to neprikazujú takým to spôsobom.
astensova
05.03.10,13:03
Tak už je to tu schvaľovanie vlasteneckého zákona. Tak som zvedavá ako to dopadne.
Excise Duty
05.03.10,13:12
:)Bastian, založil si kontraverznú tému a je jedno ci apolitickú, ci politickú ... takze som zvedavý, ako sa bude dalej vyvíjat diskusia. Predpokladám ze dlho nevydrží, pár ludí sa poháda, hodne sa ich urazí a nevyrieši sa tu nič. Nedostaneš ani odpoveď na svoju otázku.
A keby si ju aj dostal, je ti nanič, lebo máš tú svoju vlastnú.

Samozrejme spievanie hymny na začiatku a konci vyučovania je blbosť! Neverím, že niečo také prejde do praxe. Ved sú to len tanečky na oblbnutie národa a odvedenie pozornosti ...:o
Okrem iného, predovšetkým však ide o predvolebné preferencie, kým niektoré strany si predvolebnú kampaň platia (?), títo si to urobili za peniaze daňových poplatníkov.
Kazu
05.03.10,13:20
Nevďak svetom vládne ......:---. Ja by som tak rada spieeeevala :mee: a všetci mi hovoria: Prosím ťa, ty buď radšej ticho :D:D:D
Excise Duty
05.03.10,13:26
Nevďak svetom vládne ......:---. Ja by som tak rada spieeeevala :mee: a všetci mi hovoria: Prosím ťa, ty buď radšej ticho :D:D:D
No, skús im to ísť zaspievať rovno do parlamentu, možno že na základe tvojho spevu to zrušia na počkanie. Zrejme spievaš tak ako ja, nejeden mi už povedal, že také noty ani neexistujú.
pepsikova
05.03.10,13:31
Nevďak svetom vládne ......:---. Ja by som tak rada spieeeevala :mee: a všetci mi hovoria: Prosím ťa, ty buď radšej ticho :D:D:D..

...mojuš, aj ja spievam strááášne falošne..a pamätám, že raz som mala dvojku z chovania, lebo som nechcela na prvého mája spievať-už neviem čo..mali ju aj moji synkovia..čo už..dejiny sa opakujú...len čakám, kedy sa Anči znepáčia rifle a zakáže, aby sa nosili do školy....aj to tu už bolo..
astensova
05.03.10,13:35
Radšej by sa mali starať akoby pomohli ľudom, v tejto kríze a ktorý sa dostali nie svojím pričinením do platobnej neschopnosti. Či banky sú len pre majetnejších?
evina
05.03.10,13:40
..

...mojuš, aj ja spievam strááášne falošne..a pamätám, že raz som mala dvojku z chovania, lebo som nechcela na prvého mája spievať-už neviem čo..mali ju aj moji synkovia..čo už..dejiny sa opakujú...len čakám, kedy sa Anči znepáčia rifle a zakáže, aby sa nosili do školy....aj to tu už bolo..


aj minisukne ...:D
Halli
05.03.10,13:56
No náááhodou, ja by som bola rada vlastenec ,aj by som spievala.....je mi to fakt ľúto, aj ja chcem mať v každom našom filme zapichnutú národnú vlajku, aj v ružovej záhrade, aj na paneláku by bodla, chcem ju mať v kancelárií na stole popri fotke mojej rodiny.....chyba,že ten pocit mi každým dňom niekto kradne ....kedysi sme sa učili -základ štátu je rodina, teraz je rodina pre štát pohroma....alebo, že by pohromou pre rodinu bol tento štát? Nie, asi nebudem spievať....:rolleyes: Ale aj napriek tomu mám túto krajinu rada...nie politikov, to čo tu máme stále krásne si treba uvedomovať.
Stefan2005
05.03.10,14:08
Tak už je to tu schvaľovanie vlasteneckého zákona. Tak som zvedavá ako to dopadne.

Jednoducho biznis.
Dnes ja podporím zákon o vlastenectve, zajtra ty zákon o majetku.
Ja a ty máme čo sme chceli, a (na)ostatní(ch)...
Kazu
05.03.10,14:10
No, skús im to ísť zaspievať rovno do parlamentu, možno že na základe tvojho spevu to zrušia na počkanie. Zrejme spievaš tak ako ja, nejeden mi už povedal, že také noty ani neexistujú.

Tak zoberme aj pepsíkovú, sadneme do tankoch a pôjdeme spievať :D
pepsikova
05.03.10,14:10
No náááhodou, ja by som bola rada vlastenec ,aj by som spievala.....je mi to fakt ľúto, aj ja chcem mať v každom našom filme zapichnutú národnú vlajku, aj v ružovej záhrade, aj na paneláku by bodla, chcem ju mať v kancelárií na stole popri fotke mojej rodiny.....chyba,že ten pocit mi každým dňom niekto kradne ....kedysi sme sa učili -základ štátu je rodina, teraz je rodina pre štát pohroma....alebo, že by pohromou pre rodinu bol tento štát? Nie, asi nebudem spievať....:rolleyes:..

...akurát fčuľ som počula, že niekto sľúbil detičkám- prváčikom po 100 euráčkov, keď pôjdu do prvej triedy...
..nám netreba ani zemetrasenie..
pepsikova
05.03.10,14:12
Tak zoberme aj pepsíkovú, sadneme do tankoch a pôjdeme spievať :D..

..mojuš, nesranduj ani nahlas...ja spievam po troch džinoch, museli by sme zobrať aj Jana so zásobami..
plackoo
05.03.10,14:14
..

...akurát fčuľ som počula, že niekto sľúbil detičkám- prváčikom po 100 euráčkov, keď pôjdu do prvej triedy...
..nám netreba ani zemetrasenie..

A to nemusia zo zákona ????????
durisovad
05.03.10,14:23
Vcera som nahodou pozrela Lampu Stefana Hriba. Zacal tym, ze bol v Kanade a na kazdom kroku videl kanadske vlajky a kazdu chvilu pocul hrat alebo spievat kanadsku hymnu. A pacilo sa mu to. Ale nepaci sa mu, ze by take nieco malo byt u nas. Nebudem sa vyjadrovat k Hribovi, ale si myslim, ze detom nezaskodi, ak budu slovensku hymnu vediet ak uz nie zaspievat, tak aspon identifikovat, ked ju niekto hra alebo spieva.
Excise Duty
05.03.10,14:24
..

...mojuš, aj ja spievam strááášne falošne..a pamätám, že raz som mala dvojku z chovania, lebo som nechcela na prvého mája spievať-už neviem čo..mali ju aj moji synkovia..čo už..dejiny sa opakujú...len čakám, kedy sa Anči znepáčia rifle a zakáže, aby sa nosili do školy....aj to tu už bolo..
Nuž táto Anča je taká medzinôžka, akej páru niet. Ako inak sa slušne vyjadriť pri pohľade na ňu alebo pri jej počúvaní, aby som neporušil bontón a etiketu.
Kazu
05.03.10,15:02
..

..mojuš, nesranduj ani nahlas...ja spievam po troch džinoch, museli by sme zobrať aj Jana so zásobami..

Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem :D:D:D
JarkaL
05.03.10,15:10
Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem :D:D:D
Tak to prídem aj ja.
abel
05.03.10,16:07
Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem :D:D:D
mimotemy keď som zbadala tému o slovenskom vlastenectve, tušila som, okolo čoho sa bude točiť a kde to nakoniec skončí ;)
misoft
05.03.10,16:20
Len tak mimochodom, vážení!
Týmto "zákonom" sa v plnej miere prejavila arogancia štátnej moci. Pár jedincov si uzurpuje právo diktovať národu, čo má a čo nemá robiť. Oni už zabudli, odkiaľ prišli, vidia len to, kde už sú a čo si môžu dovoliť. Zabudli na to že majú zastupovať štát a jeho obyvateľov, že tam sedia len vďaka obyvateľom tohto štátu. Toto už nie je demokracia, toto už je diktatúra. Vraciame sa späť pred rok 1989!!!
Laco-monter
05.03.10,16:30
Len tak mimochodom, vážení!
Týmto "zákonom" sa v plnej miere prejavila arogancia štátnej moci. Pár jedincov si uzurpuje právo diktovať národu, čo má a čo nemá robiť. Oni už zabudli, odkiaľ prišli, vidia len to, kde už sú a čo si môžu dovoliť. Zabudli na to že majú zastupovať štát a jeho obyvateľov, že tam sedia len vďaka obyvateľom tohto štátu. Toto už nie je demokracia, toto už je diktatúra. Vraciame sa späť pred rok 1989!!!

Ak sa vraciame pred rok 1989, chceme znovuzavedenie Koruny československej, znovuzavedenie tuzexových poukážok /bonov/, znovuzavedenie stabilizačných príspevkov na družstevný byt, benzín za 4,50 Kčs, mlieko za 2 Kčs, možnosť nenavratných požičiek na svojpomocnú výstavbu rodinného domu, tehlu za 1,50 Kčs, atď .atď.
misoft
05.03.10,16:48
Laco, na to ostatné ZABUDNI! Oni chcú len vládnuť a diktovať (a popri tom hrabať).
abel
05.03.10,16:50
Ak sa vraciame pred rok 1989, chceme znovuzavedenie Koruny československej, znovuzavedenie tuzexových poukážok /bonov/, znovuzavedenie stabilizačných príspevkov na družstevný byt, benzín za 4,50 Kčs, mlieko za 2 Kčs, možnosť nenavratných požičiek na svojpomocnú výstavbu rodinného domu, tehlu za 1,50 Kčs, atď .atď.
chceme? hovor za seba.... nástupný plat po maturite som mala 1150.- Kčs a tiež som dlho rozmýšľala, či si môžem kúpiť knižku za 30.- Kčs. Akurát som vtedy nemala možnosť zarobiť si napr. podnikaním. a rozdiel medzi Kčs a eurom sa akosi stráca - či vyrovnáva - už to bolo niekde v srandičkách, čo stálo kedysi 50.- Kčs, stojí dnes 50.- eur atď.

Skôr sa vytráca význam slova demokracia - vláda ľudu. Namiesto uťahovania opaskov by sme ich mali začať konečne odopínať a každému naložiť podľa zásluh. Lenže zrejme by sme porušili zákon... Kto to len ten zákon schvaľuje? Ten, ktorého sme zvolili, aby za nás rozhodoval, navrhoval a schvaľoval zákony.
stormcatcher
05.03.10,16:56
nebudte taky na...ty. troxu si stupte do svedomia a nexajte tie deticky aby sa aspon tu hymnu naucili. ked vyjdete z vasej zony a ozvete sa po slovensky, sled otazok domorodca je - yugo? no. tcheko? no. rash? dufajte, ze nevymenuju vsetky slovanske jazyky okrem slovenciny. pekny vecer.
Excise Duty
05.03.10,17:14
Vcera som nahodou pozrela Lampu Stefana Hriba. Zacal tym, ze bol v Kanade a na kazdom kroku videl kanadske vlajky a kazdu chvilu pocul hrat alebo spievat kanadsku hymnu. A pacilo sa mu to. Ale nepaci sa mu, ze by take nieco malo byt u nas. Nebudem sa vyjadrovat k Hribovi, ale si myslim, ze detom nezaskodi, ak budu slovensku hymnu vediet ak uz nie zaspievat, tak aspon identifikovat, ked ju niekto hra alebo spieva.
Štefanovi Hríbovi zrejme uniklo, koľko zlatých medailí získala Kanada a tak sa nemožno čudovať, že stále počul hrať a spievať kanadskú hymnu. Aj mne sa to páčilo, lebo výkony kanadských športovcov boli vynikajúce a rozhodne ich nedosiahli na základe toho, žeby snáď neustále počúvali a spievali kanadskú hymnu.
Na budúci rok budú u nás majstrovstvá sveta v hokeji. Už teraz sa teším, ako bude po každom zápase našich hokejistov znieť slovenská hymna... Len z toho prvého mám obavy, ten budeme hrať z Maďarskom a aby sme na konci napokon nepočuli Isten, áldd meg a magyart... Vopred sa ospravedlňujem všetkým členom Porady maďarskej národnosti, nemám nič proti Maďarom, len nepriamo poukazujem na „neobvyklé úspechy slovenských športovcov“ (česť výnimkám), ktorým neraz predchádzajú veľkohubé vyhlásenia o zaručenom úspechu a nakoniec nasleduje hľadanie vinníkov v rozhodcoch, nevhodných podmienkach a pod.
A z čoho vyplýva, že deti nevedia slovenskú hymnu spievať alebo identifikovať, keď ju niekto hrá a spieva? Keby štát namiesto priblblých zákonov vybičovávajúcich nacionalistické vášne radšej investoval do podpory mládežníckeho športu, dostavili by sa po čase úspechy a potom si všetci s radosťou tú hymnu zaspievame. A až bude Slovensko na takej úrovni ako Kanada, potom si ja hymnu zaspievam každý deň len tak pre potešenie, že môžem žiť v takej krajine.
Gabi03
05.03.10,19:02
Ja len toľko....
Je pekné, ak sa podporuje vlastenectvo, ale tento zákon je jednoducho pritiahnutý za vlasy. A asi aj všetci tí, ktorí zaň hlasovali. (Je už vôbec schválený? :D )
Za mojich študentských čias sa hymna nespievala za takých podmienok, ako by to malo byť podľa tohto zákona. A predsa ho ovládam. (Nechcite, aby som začala spievať, lebo sa môžem pridať ku Kazu a spol. :))) ) A dokonca poznám aj text českej hymny....

A ešte doplním, že týmto zákonom sa sleduje všeličo iné, len nie zvyšovanie pocitu vlastenectva.
plackoo
05.03.10,20:43
Štefanovi Hríbovi zrejme uniklo, koľko zlatých medailí získala Kanada a tak sa nemožno čudovať, že stále počul hrať a spievať kanadskú hymnu. Aj mne sa to páčilo, lebo výkony kanadských športovcov boli vynikajúce a rozhodne ich nedosiahli na základe toho, žeby snáď neustále počúvali a spievali kanadskú hymnu.
Na budúci rok budú u nás majstrovstvá sveta v hokeji. Už teraz sa teším, ako bude po každom zápase našich hokejistov znieť slovenská hymna... Len z toho prvého mám obavy, ten budeme hrať z Maďarskom a aby sme na konci napokon nepočuli Isten, áldd meg a magyart... Vopred sa ospravedlňujem všetkým členom Porady maďarskej národnosti, nemám nič proti Maďarom, len nepriamo poukazujem na „neobvyklé úspechy slovenských športovcov“ (česť výnimkám), ktorým neraz predchádzajú veľkohubé vyhlásenia o zaručenom úspechu a nakoniec nasleduje hľadanie vinníkov v rozhodcoch, nevhodných podmienkach a pod.
A z čoho vyplýva, že deti nevedia slovenskú hymnu spievať alebo identifikovať, keď ju niekto hrá a spieva? Keby štát namiesto priblblých zákonov vybičovávajúcich nacionalistické vášne radšej investoval do podpory mládežníckeho športu, dostavili by sa po čase úspechy a potom si všetci s radosťou tú hymnu zaspievame. A až bude Slovensko na takej úrovni ako Kanada, potom si ja hymnu zaspievam každý deň len tak pre potešenie, že môžem žiť v takej krajine.

Nebohý svokor hovoril, že za našich najčastejšie strieľajú na súperovu bránku "škoda " a " vedľa" :D .
Stanislav 1975
06.03.10,05:21
Ak sa vraciame pred rok 1989, chceme znovuzavedenie Koruny československej, znovuzavedenie tuzexových poukážok /bonov/, znovuzavedenie stabilizačných príspevkov na družstevný byt, benzín za 4,50 Kčs, mlieko za 2 Kčs, možnosť nenavratných požičiek na svojpomocnú výstavbu rodinného domu, tehlu za 1,50 Kčs, atď .atď.

2 kčs stálo "modré" mlieko(polotučné)-červené (plnotučné) bolo za 3,10 kčs
ale tie sáčky boli úplne perfektné- 50% z nich tieklo a v tej prepravke bolo viac mlieka na dne ako v sáčkoch...:cool:
Ale bowle boli náhodou dobré-tie v plechovke,slivkové...
Stanislav 1975
06.03.10,05:23
Pán prezident ho ešte nepodpísal, a už sa tu žerieme. Ale vidím oveľa horšie zákony, ktoré nám neprekážali, najmä ako ekonómom, účtovníkom, rodičom, matkám, otcom, spoluobčanom, etc. Ja som tiež kedysi dávno spievala pieseň práce po ránu. A možno aj preto mám aspoň pekne formované lýtka. A vôbec mi to na kráse, ani sebaúcte neubralo....;)

Dani,to že máš pekne formované lýtka,ti niekto povedal,alebo si na to prišla sama?:D:D:D-lebo ja si tiež o sebe myslím,aký som krásavec,a pritom veľa ľudí má opačný názor...:D:D:D
kyblik
06.03.10,06:24
Pre tých najväčších vlastencov :).

Každému je snáď jasné, že SNS-ka po tom všetkom už nemá čo iné vytiahnúť. A ak by sa im náhodou podarilo udržať nad vodou... :rolleyes:

:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee: :mee::mee:
plackoo
06.03.10,10:44
Dani,to že máš pekne formované lýtka,ti niekto povedal,alebo si na to prišla sama?:D:D:D-lebo ja si tiež o sebe myslím,aký som krásavec,a pritom veľa ľudí má opačný názor...:D:D:D

Lebo tvár si nemôžeš vidieť vlastnými očami.
(preto máš falošný odhad:---:---:---:---:---:--- )
Excise Duty
06.03.10,15:35
Pozri sa sem, Stanko, na veľa vecí som prišla v živote sama. Aj na to,že mám slušné lýtka, aj na to, že vlastenectvo sa nedá nanútiť. Aj na to, že ako voličovi koaličnej strany sa mi už dávno správanie koalície nepáči. Ale vo všetkom sa snažím nájsť nejaké to pozitívum. V tomto zákone, ktorý potiera morálku, vidím jasné a jediné pozitívum. Že keď oslovím na južnom Slovensku mladú slečnu a dám jej otázku v rodnom jazyku síce vypleští na mňa oči, že o čom to točím, a odpovie mi v materinskom jazyku, čomu ja už rozumiem, ALE zároveň bude nútená:):Dpochopiť v štátnom jazyku, že nad Tatrou sa už fakt blýska, a zdá sa, že aj hromy bijú.......;):rolleyes:
在波斯人的统治期间(公元前6世纪到公元前5世纪,其中有间断),在亚历山大 (http://www.porada.sk/zh-cn/%E4%BA%9A%E5%8E%86%E5%B1%B1%E5%A4%A7%E5%A4%A7%E5%B 8%9D)征服埃及之后,在马其顿和罗马 (http://www.porada.sk/zh-cn/%E7%BD%97%E9%A9%AC)统治时期,圣书体继续被使用。晚期埃及象形文字的地位有点复杂。一 种说法是埃及象形文字区分了“真正的埃及人”和外国统治者(以及埃及的仆从),这可能归因于希腊和罗马的作 家对于埃及象形文字的偏见。另一个原因是出对自己的文化的自尊心,希腊罗马时期的作家不愿用自己的语言来描 述对方的文化。由于埃及象形文字是神圣的,那个时代的作家门把它想像成寓言式的,甚至是魔术式的,秘传的, 神秘的知识。这种自尊心导致的不是好奇心,而是无视。虽然这种文字系统尽管复杂但却合理。埃及象形文字之所 以衰落的原因即有外部原因也有内部原因,是一个饶有兴味的研究课题。前面引用的是英文作者的看法,可供参考 。
dušinka
06.03.10,16:21
kyblik
06.03.10,17:16
kyblik
06.03.10,17:43
在波斯人的统治期间(公元前6世纪到公元前5世纪,其中有间断),在亚历山大 (http://www.porada.sk/zh-cn/%E4%BA%9A%E5%8E%86%E5%B1%B1%E5%A4%A7%E5%A4%A7%E5%B 8%9D)征服埃及之后,在马其顿和罗马 (http://www.porada.sk/zh-cn/%E7%BD%97%E9%A9%AC)统治时期,圣书体继续被使用。晚期埃及象形文字的地位有点复杂。一 种说法是埃及象形文字区分了“真正的埃及人”和外国统治者(以及埃及的仆从),这可能归因于希腊和罗马的作 家对于埃及象形文字的偏见。另一个原因是出对自己的文化的自尊心,希腊罗马时期的作家不愿用自己的语言来描 述对方的文化。由于埃及象形文字是神圣的,那个时代的作家门把它想像成寓言式的,甚至是魔术式的,秘传的, 神秘的知识。这种自尊心导致的不是好奇心,而是无视。虽然这种文字系统尽管复杂但却合理。埃及象形文字之所 以衰落的原因即有外部原因也有内部原因,是一个饶有兴味的研究课题。前面引用的是英文作者的看法,可供参考 。

mimotemyफारसी में प्रबल की अवधि (6 शताब्दियों के लिए b.c.e. b.c.e. 5 शताब्दी में व्यवधान सहित), विश्व-विजेता सिकंदर के बाद मिस्र में और रोमन शासन मेसिडोनिया समय, बाइबल के शरीर को जारी रखने प्रयोग करते हैं ।चित्रलिपि से संबंधित है । यूनानवासियों की अवधि के बाद दर्जे का एक छोटी-सी जटिल हो गया है ।एक विचार यह था कि' द चित्रलिपियाँ ने अलग "वास्तविक' द' और विदेशी शासक (के साथ-साथ मिस्र के साथियों), इस संभवतः दृष्टांत को यूनानी और रोम के लेखक के संबंध में' द चित्रलिपियाँ डाले ।एक अन्य कारणहै को स्वयं अपनी संस्कृति-सम्मान के यूनानी रोम समय के साथ लेखक को तैयार नहीं अपनी भाषा का वर्णन पार्टी-ए-इस्लाम संस्कृति है ।चित्रलिपि से संबंधित हैं क्योंकि मिस्र के पवित्र, उस समय यह बडा doorknob लेखक की कहानी-जैसे, यहां तक कि जादू है-जैसे, पेरू पर गुजरता है, रहस्यवादी २ाान है ।इस आत्म-सम्मान कारणों जिज्ञासा नहीं है, लेकिन अनादर है ।यद्यपि इस प्रकार की भाषा यद्यपि जटिल प्रणाली है, लेकिन वास्तव में उचित है ।मिस्र के चित्रलिपियाँ के पतन के कारण है कि अर्थात् ने तर्क के कारण भी बाहरी आन्तरिक कारण ने, एक उत्साही अनुसंधान विषय है ।अंग्रेजी लेखक ने मोर्चे का उद्धरण के विचार से संदर्भ की आपूर्ति कर सकती है ।
Excise Duty
06.03.10,18:07
mimotemyफारसी में प्रबल की अवधि (6 शताब्दियों के लिए b.c.e. b.c.e. 5 शताब्दी में व्यवधान सहित), विश्व-विजेता सिकंदर के बाद मिस्र में और रोमन शासन मेसिडोनिया समय, बाइबल के शरीर को जारी रखने प्रयोग करते हैं ।चित्रलिपि से संबंधित है । यूनानवासियों की अवधि के बाद दर्जे का एक छोटी-सी जटिल हो गया है ।एक विचार यह था कि' द चित्रलिपियाँ ने अलग "वास्तविक' द' और विदेशी शासक (के साथ-साथ मिस्र के साथियों), इस संभवतः दृष्टांत को यूनानी और रोम के लेखक के संबंध में' द चित्रलिपियाँ डाले ।एक अन्य कारणहै को स्वयं अपनी संस्कृति-सम्मान के यूनानी रोम समय के साथ लेखक को तैयार नहीं अपनी भाषा का वर्णन पार्टी-ए-इस्लाम संस्कृति है ।चित्रलिपि से संबंधित हैं क्योंकि मिस्र के पवित्र, उस समय यह बडा doorknob लेखक की कहानी-जैसे, यहां तक कि जादू है-जैसे, पेरू पर गुजरता है, रहस्यवादी २ाान है ।इस आत्म-सम्मान कारणों जिज्ञासा नहीं है, लेकिन अनादर है ।यद्यपि इस प्रकार की भाषा यद्यपि जटिल प्रणाली है, लेकिन वास्तव में उचित है ।मिस्र के चित्रलिपियाँ के पतन के कारण है कि अर्थात् ने तर्क के कारण भी बाहरी आन्तरिक कारण ने, एक उत्साही अनुसंधान विषय है ।अंग्रेजी लेखक ने मोर्चे का उद्धरण के विचार से संदर्भ की आपूर्ति कर सकती है ।
Aj ja si to myslím, máš ty veru veľkú pravdu.
kyblik
06.03.10,18:36
Aj ja si to myslím, máš ty veru veľkú pravdu.

Jasné, veď sú to všetko Tvoje slová... Len som ich preložil z tradičnej čínštiny do perštiny. Nie všetci totiž mali na základnej čínštinu...;)
Excise Duty
06.03.10,20:15
Jasné, veď sú to všetko Tvoje slová... Len som ich preložil z tradičnej čínštiny do perštiny. Nie všetci totiž mali na základnej čínštinu...;)
Mne perština veľmi nešla, keď sme ju preberali, akurát válcovali cestu do školy.
pepsikova
06.03.10,21:35
mimotemyफारसी में प्रबल की अवधि (6 शताब्दियों के लिए b.c.e. b.c.e. 5 शताब्दी में व्यवधान सहित), विश्व-विजेता सिकंदर के बाद मिस्र में और रोमन शासन मेसिडोनिया समय, बाइबल के शरीर को जारी रखने प्रयोग करते हैं ।चित्रलिपि से संबंधित है । यूनानवासियों की अवधि के बाद दर्जे का एक छोटी-सी जटिल हो गया है ।एक विचार यह था कि' द चित्रलिपियाँ ने अलग "वास्तविक' द' और विदेशी शासक (के साथ-साथ मिस्र के साथियों), इस संभवतः दृष्टांत को यूनानी और रोम के लेखक के संबंध में' द चित्रलिपियाँ डाले ।एक अन्य कारणहै को स्वयं अपनी संस्कृति-सम्मान के यूनानी रोम समय के साथ लेखक को तैयार नहीं अपनी भाषा का वर्णन पार्टी-ए-इस्लाम संस्कृति है ।चित्रलिपि से संबंधित हैं क्योंकि मिस्र के पवित्र, उस समय यह बडा doorknob लेखक की कहानी-जैसे, यहां तक कि जादू है-जैसे, पेरू पर गुजरता है, रहस्यवादी २ाान है ।इस आत्म-सम्मान कारणों जिज्ञासा नहीं है, लेकिन अनादर है ।यद्यपि इस प्रकार की भाषा यद्यपि जटिल प्रणाली है, लेकिन वास्तव में उचित है ।मिस्र के चित्रलिपियाँ के पतन के कारण है कि अर्थात् ने तर्क के कारण भी बाहरी आन्तरिक कारण ने, एक उत्साही अनुसंधान विषय है ।अंग्रेजी लेखक ने मोर्चे का उद्धरण के विचार से संदर्भ की आपूर्ति कर सकती है ।..

..kuš!!..šak toto je v hindštine...

Silná v období perzskej (6. storočia bcebce 5 po celé stáročia, vrátane prerušenia), svet - víťazi a rímske pravidlo v Egypte po čase Alexander Mesidonia, Biblia používa telo pokračovať. Citrlipi obavy. Po dobu jedného malého Unanwasion sadzba - je trochu zložitejšia. Jeden nápad, že "चित्रलिपियाँ iné" skutočné "" a cudzie pravítko (s - s kolegami v Egypte), ilustrácie pravdepodobne gréckeho a autor Ríme 'obsadenie चित्रलिपियाँ. Karnha iné vlastnú kultúru - s úctou, zatiaľ čo autor odmieta do Ríma gréckeho slovného opisu svojej strany - e - Islam kultúry. Citrlipi spojené, pretože v Egypte posvätnej tej dobe autor príbehu tejto veľkej kľučky - podobne, dokonca aj mágie - ako, ide o Peru, mystika 2 body. sebe - ide dôvodov nie je zvedavosť, ale je urazil. Hoci tento typ jazyka, ale komplexný systém , ale v skutočnosti je to vhodné. Egypt je kvôli kolapsu चित्रलिपियाँ tj mimo vzhľadom k vnútornej logike rozumu, je nadšený tému. nabidku Čelný pohľad na anglický spisovateľ možno dodať referencie.
http://www.google.sk/images/cleardot.gif


..my sme to preberali len okrajovo, potom nebol záujem zo strany učiteľov..ale čo ja viem, dnes to možno nejaký pako zase navrhne a parlament schváli a decká budú múdrejšie ako matere../kecááám/
Bastian
06.03.10,21:42
...trošku ma táto téma zmiatla. V školách robia študenti už všeličo. Oveľa, oveľa horšie, ako je spievanie hymny. Radšej skoro spievať hymnu a pochopiť, ako neskôr nôtiť túto :
Ej hor sa sveta proletári,
ej hor sa hladom mučení......:rolleyes:

P.S. A to skutočne Anča s Janom sú najväčším vredom Slovenska? Ja sa viac ako ich, obávam garážových brán a daňových úradov.....:confused:

To Ťa ešte nenapadlo, odkiaľ to asi majú ;)?

Prečo sa správajú tak ako sa správajú? Veď vidia, že na Slovensku je úspešný vtedy niekto, keď močí z balkóna, vykríka vulgárne, štve ľudí proti sebe, kradne kde sa len dá, do práce ide zásadne iba v podnapitom stave. A to nie hocikam, ale rovno do parlamentu... a tam sa potom šibalsky vyškŕňa... tak ide tým našim mladým slovákom vzorom.

Tiež je dobrým vzorom, keď vidia kto má spravodlivosť v rukách... Že to môže byť típek ktorý si tyká s hlavou narkomafie, ktorý už na prvý pohľad pôsobí ako odporné hovädo, ktorý vie iba zastrašovať a vysmievať sa...

Alebo kto tu ide dobrým príkladom, ten čo tu organizoval únosy a čo okradol 1/2 Slovenska? Či ten, čo nedokáže nič urobiť bez toho, aby sa predtým nepoobzeral, či sa to ľudu bude páčiť? Síce sa hrá na Jánošíka, na hrdinu, čo pomáha, ale v skutočnosti je to obyčajný posero. Hrdina bol napr. taký Zajac. Dobre vedel, ako ľudia prijmú tie zmeny, no napriek tomu išiel do toho. Vedel, že ak sa má niečo riešiť, treba ísť aj cez bolestivé reformy. Teraz sa žiaľ nerobí nič iné, len sa ľuďom strká do rúk kus ryby. Namiesto toho, aby ich tu niekto naučil ako si môžu sami chytiť rybu.

Táto vláda si vychováva ovce. Potrebuje ich. Najsmutnejšie je, že sami ľudia radi prijímajú tú rolu. Keď to pôjde takto ďalej, tak nebude dôvod na nejakú pýchu či hrdosť. Ani pesničky ani sľuby tu nepomôžu.

Uvedom si, že si zvolila niekoho, kto tu nič dobré nikoho nenaučí. Možno by si mohla o tom aspoň pouvažovať predtým ako sa tu budeš sťažovať na dnešnú mládež. Alebo si myslíš, že to iba TV im ide zlým vzorom? Keď áno, tak aj na to Ti odpoviem iba to, že aj tú im púšťajú rodičia. Tí zo starej školy, tí dobre vychovaný :).

Takže nie, nie Anča s Janom sú tým najväčším.... ale ľudia čo ich volia.

P.S. Každý kto sa chytí na lep a začne tu hovoriť o hymne, robí veľkú chybu. Tu totižto nejde vôbec o hymnu...
kyblik
07.03.10,05:19
Pre všetkých, ktorí túto tému začali brať až príliš vážne... Hádkami na porade nezmeníme politickú situáciu na Slovensku! Preto vznikli príspevky mimotemy


..

..kuš!!..šak toto je v hindštine...


..my sme to preberali len okrajovo, potom nebol záujem zo strany učiteľov..ale čo ja viem, dnes to možno nejaký pako zase navrhne a parlament schváli a decká budú múdrejšie ako matere../kecááám/

:confused: ups... tak našťastie ma má kto opraviť... (diky pepsi ;)) Ja som bol v škole dobrý v čínštine ale perština a hindština sa mi trochu plietli... Ešte dnes mi v ušiach znie Hare - Hare... :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=x94FyGiPhG0
misomiso
07.03.10,10:09
Tento zakon je velmi skodlivy pre Slovensko z jedneho jedineho dovodu. Vysiela totiz priamy signal vsetkym (ale predovsetkym mladezi), ze staci, aby sme boli hrdi na to, ze sme Slovaci.

Teda - ja mozem cely zivot presediet v krcme, pre nikoho nemusim nic poriadne urobit, a stale mam by na co hrdy, stale sa nemusim za nic hanbit.

Ine narody na to idu uplen inak. Napriklad - taki Svedi su velmi hrdy narod. Oni su hrdi na to, ze vymysleli (a nechali si patentovat) okrem ineho:
-zapalky
-francuzsky kluc
-trojfazovy elektricky prud
-zips
-vysavac, nedavno aj automaticky vysavac
-mnohe typy valivych lozisk
-Tetra Pack obal
-hmozdinku
-turbomotor
-mobil
-PC mys
-automaticku zvaraciu kuklu s tekutymi krystalmi
-trojbodovy bezpecnostny pas
-samonavijaci bezpecnosty pas
-autosedacku pre kojencov
-Haldex spojku pre 4x 4 auta
-tisicky inych veci, napriklad Alferd Nobel pracoval na vyvoji vybusnin ale aj inych veci
-dialyzu, ultrazuk a stovky inych vyznamnych medicinskych vynalezov

My teraz budeme na rozdiel od nich hrdi na to, ze sme Slovaci.
kyblik
07.03.10,10:42
Práve o tom rozprávajú v relácii "O 5 minút dvanásť"...
sito
07.03.10,10:58
Práve o tom rozprávajú v relácii "O 5 minút dvanásť"...

A nie je to neskoro???
kyblik
07.03.10,11:32
A nie je to neskoro???

Neskoro???:confused: Vždy o takýchto veciach hovorievajú až 5 minút po dvanástej:eek:, tak neviem...:cool:


Ale ten kľúč určite šlohli francúzom :) .

No neviem... :rolleyes: francúzi majú toho tiež dosť, tak napr.: (ako hovoríš)
francúzsky kľúč, ďalej francúzske zemiaky, francúzsku revolúciu, francúzske milovanie... ;)
jar88
07.03.10,15:07
Danila, raz si mi napísala, že už si si myslela, že zomrieš taká aká si. Buď si istá, že už určite nezomrieš iná.
buchač
07.03.10,16:30
Nie síce z mojej hlavy , do hentoho denníka ešte neprispievam :---, ale s týmto názorom sa nedá nič iné , len súhlasiť !!!!!:rolleyes:

...
...
...
Áno, Američania sú vlastenci.
Stars and strips im visia pred domom i v obývačke.
Ale nie je to náhodou preto, že tí bieli sú Američanmi len 200-300 rokov? Všetci sú prisťahovalci.
Dlho sa cítili ohrození. Najprv Indiánmi, potom materskými kolonizátormi. A každý Brit, Ír, Nemec, Talian túžil byť čo najskôr Američanom. Aby už jeho vnuk mohol byť prezidentom USA.
My sme tu doma pol druha tisícročia.
Maďari o 400 rokov kratšie.
Možno aj im ten pocit ohrozenia a výlučnosti za pár storočí "odpuchne“.
Demokraciu možno importovať či uzákoniť. Vlastenectvo nie.
Hrdíme sa vlasteneckým zákonom. Poniektorí.
Keby Anna Belousovová niečo tušila o disciplíne dnešných žiakov, čo budú stvárať pri hymne a čo s vyvesenou vlajkou - no, asi by zaváhala.
Neprijali sme zákon na hanobenie štátnych symbolov?.....doplním - Náhodou ...???....či....
http://nazory.pravda.sk/kolko-vlastenectva-0o5-/sk-nkom.asp?c=A100305_130139_sk-nkom_p23
jar88
08.03.10,07:53
Ak Ty raz napíšeš niečo múdre, ak Ty raz dokážeš citovať moje slová presne a pravdivo, tak ja Ti verejne sľubujem, že budem na Porade ticho. Záplavu zelených palcov si teraz nevšímaj, to budú slzy radosti......;)
Neplač, to je len ozvena.
misomiso
08.03.10,19:44
Malikova podala trestne oznamenie na Tomasa Hudaka, trestna sadzba tri roky za hanobenie symbolov statu. Ak ho zavru, Slovensko bude mat opat po 20 rokoch prveho politickeho vazna...
kukučka
09.03.10,00:30
prirovnal počúvanie hymny v školách k mučeniu väzňov v Guantaname a ty sa ho zastávaš?
drajver
09.03.10,04:45
prirovnal počúvanie hymny v školách k mučeniu väzňov v Guantaname a ty sa ho zastávaš?


Malikova podala trestne oznamenie na Tomasa Hudaka, trestna sadzba tri roky za hanobenie symbolov statu. Ak ho zavru, Slovensko bude mat opat po 20 rokoch prveho politickeho vazna...

Tak toto je fakt BLBÉ .

PS
To už aby si človák na účet štátu ANI nezažartoval = kedysi súťaž o "zlatú mrežu" :D:D:D .
kukučka
09.03.10,07:06
Kamil, to video na sme nie je o zlatej mreži, ale o kanále.
Nuž ale keď to tebe pripadá smiešne, tak sa ďalej bav.
Stanislav 1975
09.03.10,07:14
prirovnal počúvanie hymny v školách k mučeniu väzňov v Guantaname a ty sa ho zastávaš?

Inak,kukina má pravdu-ten Hudák to fakt už preháňa a dramatizuje,mne sa nezdá že by bol vo všetkom OK...
Stanislav 1975
09.03.10,07:19
Tak toto je fakt BLBÉ .

PS
To už aby si človák na účet štátu ANI nezažartoval = kedysi súťaž o "zlatú mrežu" :D:D:D .

Milan,ale je rozdiel medzi žartom a urážaním-v tom je obrovský rozdiel...:cool:
Pangur Ban
09.03.10,07:32
K Hudakovi - Stat a jeho symboly nemaju byt posvatne tela, do ktorych sa neda obuvat. To potom mozeme pomaly zalovat za hocaku kritiku predstavitela statu. Okrem toho, treba hladat pricinu a pointu, Hudak sa neobuval v prvom rade do symbolov ale do vynutenej ucty k nim. Pritom jeho vtipkovanie ziadnym spodobím neprekročilo hranice, ktore polozili mnohymi vyrokmi prave predstavitelka strany pani Malikovej, pricom ti su na slobode a ziadna sankcia im ani nehrozi. Je to cele smiesne, nech sa pani Malikova vrati do predminuleho storocia aj s celou tou jej zlodejskou zberbou. (Aby to bolo jasne, vsetky strany zalozene na narodnom a narodnostnom principe su v modernej demokracii zlo.)
Sabadka
09.03.10,07:56
Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem :D:D:D

....a keď už budeš mať tú veľkú jamu pod orechom a pepsinka príde s Janom, nemohla by sa tá jama pod tým orechom efektívne využiť?;):D
Sabadka
09.03.10,08:12
To je text hymny?

:D , podľa dĺžky textu to je: recept na slepačiu polievku alebo zašifrovaná kandidátka do parlamentných volieb. :D
drajver
09.03.10,09:27
Kamil, to video na sme nie je o zlatej mreži, ale o kanále.
Nuž ale keď to tebe pripadá smiešne, tak sa ďalej bav.

Kukulienka.
Nemám predstavu, akú známku si mala z čítania.Ale "vrana k vrane sadá" = podčiarknuté na podčiarknuté odpovedá :
Napísal som , že je BLBÉ prirovnať povinné spievanie hymny k base (hocikde) a rovnako BLBÉ je to podanie p. Malej (rozumej duchom).


Inak,kukina má pravdu-ten Hudák to fakt už preháňa a dramatizuje,mne sa nezdá že by bol vo všetkom OK...

Hádam si nemyslíš, že pôjdem hľadať nejakého (c)Hudáka :D:D:D


Milan,ale je rozdiel medzi žartom a urážaním-v tom je obrovský rozdiel...:cool:

Stanko.

Škoda, že si nezažil reálny socík (alebo nepozrel dnes doobeda ČT - ako to kedysi nebolo "žartovanie o zlatú, ale o skutočnú mrežu". Hokejových majstrov nepustili na MS - oni si popili povykrikovali/pospievali/pourážali - a dostali aj cez 10 rokov).

PS
Celý ten paragraf je SMIEŠNY !!!!!!!!!!!!
V bordeli sa zíde 90 blbečkov (žiaľ takých sme si MY zvolili ) a odhlasuje, že od určitého dátumu už nebude trestné robiť si prdel napr. z "dvojchvostého leva" , ale napríklad z kukučky/bryndzových halušiek/Horehronia/Jánošíka/kanalizačnej mreže (ak by ich teda vyhlasovali za štátny symbol :---:---:--- ).
ČO vám je na tomto vážne a dôstojné ??:D:D
Čo je dôstojné na symboloch štátu, ktorý má za prezidenta gašparka/klamára/vulgárneho starého uja ?:D

Pre mňa NIČ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
drajver
09.03.10,09:28
:D , podľa dĺžky textu to je: recept na slepačiu polievku alebo zašifrovaná kandidátka do parlamentných volieb. :D

žeby tá "slávna" Lenonova disketa už bola odšifrovaná ???:---
buchač
09.03.10,09:46
Kukulienka.
Nemám predstavu, akú známku si mala z čítania.Ale "vrana k vrane sadá" = podčiarknuté na podčiarknuté odpovedá :
Napísal som , že je BLBÉ prirovnať povinné spievanie hymny k base (hocikde) a rovnako BLBÉ je to podanie p. Malej (rozumej duchom).

Hádam si nemyslíš, že pôjdem hľadať nejakého (c)Hudáka :D:D:D

Stanko.

Škoda, že si nezažil reálny socík (alebo nepozrel dnes doobeda ČT - ako to kedysi nebolo "žartovanie o zlatú, ale o skutočnú mrežu". Hokejových majstrov nepustili na MS - oni si popili povykrikovali/pospievali/pourážali - a dostali aj cez 10 rokov).

PS
Celý ten paragraf je SMIEŠNY !!!!!!!!!!!!
V bordeli sa zíde 90 blbečkov (žiaľ takých sme si MY zvolili ) a odhlasuje, že od určitého dátumu už nebude trestné robiť si prdel napr. z "dvojchvostého leva" , ale napríklad z kukučky/bryndzových halušiek/Horehronia/Jánošíka/kanalizačnej mreže (ak by ich teda vyhlasovali za štátny symbol :---:---:--- ).
ČO vám je na tomto vážne a dôstojné ??:D:D
Čo je dôstojné na symboloch štátu, ktorý má za prezidenta gašparka/klamára/vulgárneho starého uja ?:D

Pre mňa NIČ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...že neverím vlastným očiam .....:rolleyes:

JA MUSÍM SÚHLASIŤ ....iné sa nedá , kua ....;)
kukučka
09.03.10,10:17
no ja svojím očiam verím, mám tomu rozumieť tak, že si vyhlásil prímerie?
Ak vy dvaja podpíšete "pakt o neútočení", tuším dám Anči svoj hlas :---:D:D
buchač
09.03.10,10:30
no ja svojím očiam verím, mám tomu rozumieť tak, že si vyhlásil prímerie?
Ak vy dvaja podpíšete "pakt o neútočení", tuším dám Anči svoj hlas :---:D:D

He ,he ......ja sa len bránim ...to za prvé ...

Za druhé - najlepšia obrana je útok ....:---:D

Za tretie - komu česť , tomu česť ....a mne aj trúbu môžte dať ...ale pastier nie som ....;)
drajver
09.03.10,11:09
Što takóje moderná demokracia?:rolleyes:

Logická otázka.

(lebo smeráci o tom nemajú ani šajnu :---:---:--- )

To máš ako v reklame na pracie prášky :
ten práve propagovaný je SUPER najlepší na svete (a druhý v okrese).
( až kým o 0,1% nezmenia receptúru a o 100 % meno )
gypsynka
09.03.10,11:22
Darmo budem tĺcť do hlavy mojim deťom, aby boli hrdé na Slovensko. Na čo máme byť hrdí? Keby som začala vetu: Som hrdá na Slovensko, pretože...... pretože čo? Na to neviem, nájsť odpoveď. Som hrdá akurát tak na obyčajných ľudí, ale tí bohužiaľ krajinu nereprezentujú. Reprezentujú ju najvyšší predstavitelia, vláda, parlament, súdníctvo a pod. A pokiaľ toto nebude príkladom a budeme do sveta vysielať signál aký vysielame, tak ešte dlho nebudem hrdou Slovenkou. A nepomôže mi k tomu ani dennodenné počúvanie našej hymny.
erzet
09.03.10,11:30
No, skús im to ísť zaspievať rovno do parlamentu, možno že na základe tvojho spevu to zrušia na počkanie. Zrejme spievaš tak ako ja, nejeden mi už povedal, že také noty ani neexistujú.
Ja pôjdem zaspievať do parlamentu a utečú ako myši do dier. Keď máme nejakú oslavu, tak bratia začnú spievať až keď sa vzdialim, aby som sa nepridal, nezačal a nekazil. To je dosť dobrý argument, aby som zaspieval parlamentu Goodbye My Love.
erzet
09.03.10,11:36
aj minisukne ...:D
Tak to nie, to pôjdem pred parlament s transparentom: chceme holé rite.
Pangur Ban
09.03.10,11:38
Darmo budem tĺcť do hlavy mojim deťom, aby boli hrdé na Slovensko. Na čo máme byť hrdí? Keby som začala vetu: Som hrdá na Slovensko, pretože...... pretože čo? Na to neviem, nájsť odpoveď. Som hrdá akurát tak na obyčajných ľudí, ale tí bohužiaľ krajinu nereprezentujú. Reprezentujú ju najvyšší predstavitelia, vláda, parlament, súdníctvo a pod. A pokiaľ toto nebude príkladom a budeme do sveta vysielať signál aký vysielame, tak ešte dlho nebudem hrdou Slovenkou. A nepomôže mi k tomu ani dennodenné počúvanie našej hymny.
Stat sa vyznacuje personalnym, vecnym a organizacno-pravnym substratom, pricom personalny substrat reprezentuju hlavne obcania statu, nielen jeho oficialni predstavitelia. Takze, na tych obcanov mozes byt hrda v pohode, na tych sikovnych, ktori sa dokazu presadit. Existuje mnoho veci na ktore mozeme byt ako Slovaci hrdi a zdaleka nejde iba o nejake sportove uspechy, mame skvelych vedcov, umelcov ktori sa presadili vonku, ci napriklad na ludi, ktori chodia do rozvojovych krajin pomahat ludom (v tomto je SR dokonca velmocou:-) ). Takyto ludia reprezentuju SR a na takychto ludi treba byt hrdi. Nie na nasich ustavnych cinitelov, pri nich skutocne nie je na co. Ale zas, tych normalni ludia v zahranici ani nepoznaju.
dušinka
09.03.10,11:38
Nechcela som, ale musím reagovať. Nečítala som celú túto diskusiu, ale nadobúdam dojem že znova budeme voliť jednu zo strán vládnej koalície. A môžete ma aj ukameňovať.
Petra Nová
09.03.10,11:39
Darmo budem tĺcť do hlavy mojim deťom, aby boli hrdé na Slovensko. Na čo máme byť hrdí? Keby som začala vetu: Som hrdá na Slovensko, pretože...... pretože čo? Na to neviem, nájsť odpoveď. Som hrdá akurát tak na obyčajných ľudí, ale tí bohužiaľ krajinu nereprezentujú. Reprezentujú ju najvyšší predstavitelia, vláda, parlament, súdníctvo a pod. A pokiaľ toto nebude príkladom a budeme do sveta vysielať signál aký vysielame, tak ešte dlho nebudem hrdou Slovenkou. A nepomôže mi k tomu ani dennodenné počúvanie našej hymny.
Len tak pre zaujímavosť, skús mi uviesť nejaký štát, v ktorom sú všetci obyvatelia hrdí na svojho prezidenta, na svoju vládu, na parlament, na svoje súdnictvo, na armádu, políciu, atď. Ja taký štát nepoznám. Je smutné, ak celá národná hrdosť má spočívať len na hrdosti k reprezentantom štátu.
erzet
09.03.10,11:42
Tak zoberme aj pepsíkovú, sadneme do tankoch a pôjdeme spievať :D
Čo ste to Slováci, zrazu v tejto republike nikto nevie, alebo nechce spievať? Alebo nechce spievať čo musí?
My sme národ holubičí,
každý na nás iba kričí,
je to všetko v... nás.
To nie ja, to Lasica.
erzet
09.03.10,11:45
Ja predpovedám tomuto zákonu rýchly koniec.
drajver
09.03.10,11:47
Len tak pre zaujímavosť, skús mi uviesť nejaký štát, v ktorom sú všetci obyvatelia hrdí na svojho prezidenta, na svoju vládu, na parlament, na svoje súdnictvo, na armádu, políciu, atď. Ja taký štát nepoznám. Je smutné, ak celá národná hrdosť má spočívať len na hrdosti k reprezentantom štátu.

Vraj "ekonomicky a perspektívne" dobrá vláda je tá, ktorá je mierne NEPOPUlÁRNA !! :)
gypsynka
09.03.10,11:47
Stat sa vyznacuje personalnym, vecnym a organizacno-pravnym substratom, pricom personalny substrat reprezentuju hlavne obcania statu, nielen jeho oficialni predstavitelia. Takze, na tych obcanov mozes byt hrda v pohode, na tych sikovnych, ktori sa dokazu presadit. Existuje mnoho veci na ktore mozeme byt ako Slovaci hrdi a zdaleka nejde iba o nejake sportove uspechy, mame skvelych vedcov, umelcov ktori sa presadili vonku, ci napriklad na ludi, ktori chodia do rozvojovych krajin pomahat ludom (v tomto je SR dokonca velmocou:-) ). Takyto ludia reprezentuju SR a na takychto ludi treba byt hrdi. Nie na nasich ustavnych cinitelov, pri nich skutocne nie je na co. Ale zas, tych normalni ludia v zahranici ani nepoznaju.

No veď to mám na mysli, že ľudia v zahraničí vnímajú väčšinou inú krajinu cez správy a správy sú bohužiaľ väčšinou o politike... Jedna vec mi tiež nejde do hlavy, že máme toľko úspešných športovcov (naši hokejisti hrajú vo veľkých západných krajinách), umelcov atď. a predsa obyvatelia tých zahraničných krajín nevedia nie že to, kde sa Slovensko nachádza, ale že vôbec nejaké Slovensko existuje...
drajver
09.03.10,11:49
Čo ste to Slováci, zrazu v tejto republike nikto nevie, alebo nechce spievať? Alebo nechce spievať čo musí?
My sme národ holubičí,
každý na nás iba kričí,
je to všetko v... nás.
To nie ja, to Lasica.

Varianta pre p. Malú (duchom ) :

My sme národ holubičí,
my vás máme celkom . ....
gypsynka
09.03.10,11:50
Len tak pre zaujímavosť, skús mi uviesť nejaký štát, v ktorom sú všetci obyvatelia hrdí na svojho prezidenta, na svoju vládu, na parlament, na svoje súdnictvo, na armádu, políciu, atď. Ja taký štát nepoznám. Je smutné, ak celá národná hrdosť má spočívať len na hrdosti k reprezentantom štátu.

nepochopila si ma, samozrejme, že vlastenectvo je o niečom inom, ja len hovorím, čím a väčšinou krajina reprezentuje v zahraničných správach.
drajver
09.03.10,11:52
No veď to mám na mysli, že ľudia v zahraničí vnímajú väčšinou inú krajinu cez správy a správy sú bohužiaľ väčšinou o politike... Jedna vec mi tiež nejde do hlavy, že máme toľko úspešných športovcov (naši hokejisti hrajú vo veľkých západných krajinách), umelcov atď. a predsa obyvatelia tých zahraničných krajín nevedia nie že to, kde sa Slovensko nachádza, ale že vôbec nejaké Slovensko existuje...

A tí, čo to vedia - si myslia, že sme Slovinci :D:D .
Takisto ako si my nespomíname na všetkých cca 50 štátov v USA .
gypsynka
09.03.10,11:55
A tí, čo to vedia - si myslia, že sme Slovinci :D:D .
Takisto ako si my nespomíname na všetkých cca 50 štátov v USA .

No, naspamäť ich všetky nevymenujem, ale keď sa spomenie názov nejakého štátu, viem, že je to v USA.
Pangur Ban
09.03.10,11:56
No veď to mám na mysli, že ľudia v zahraničí vnímajú väčšinou inú krajinu cez správy a správy sú bohužiaľ väčšinou o politike... Jedna vec mi tiež nejde do hlavy, že máme toľko úspešných športovcov (naši hokejisti hrajú vo veľkých západných krajinách), umelcov atď. a predsa obyvatelia tých zahraničných krajín nevedia nie že to, kde sa Slovensko nachádza, ale že vôbec nejaké Slovensko existuje...
Normalni ludia praveze vobec nemaju potuchy o slovenskych politikoch ci o slovenskej politickej scene, ti vnimaju skor tych sportovcov, humanitarnych pracovnikov, umelcov a nie to minimum dobrych/zlych sprav o Sk co sa objavia v zahranicnych mediach. Co vies ty o prezidentovi Mongolska, Kene ci Thajska? Skor budes vnimat normalnych ludi odtial, ktori by zili v tvojom susedstve, pripadne hrali v tvojom lokalnom divadle. To ze vedeli niektori o Meciarovi je pripisovane iba tomu, ze vtedy to bolo fakt zle s tym obrazom a aj s tym Slovenskom (a aj to o nom vedeli iba ti vyrazne viac vzdelani).
misomiso
09.03.10,11:57
Nechcela som, ale musím reagovať. Nečítala som celú túto diskusiu, ale nadobúdam dojem že znova budeme voliť jednu zo strán vládnej koalície. A môžete ma aj ukameňovať.

Ale vobec nie, preco by sme to robili? Len nechapem, preco nam tu s tym chvalis.
misomiso
09.03.10,12:00
Ja predpovedám tomuto zákonu rýchly koniec.

Zalezi na tom co myslis pod pojmom "rychly". Iste - vsetko je docasne, ale po februari 1948 sa okradnuti majitelia firiem a obchodov (ti, ktorych nepozatvarali) schadzali v kaviarnach a cakali, kedy to "padne", pretoze si boli isti tym, ze komunisti nebudu schopni riadnit stat. No nakoniec to padlo, ale trvalo to 40 rokov.
misomiso
09.03.10,12:05
No veď to mám na mysli, že ľudia v zahraničí vnímajú väčšinou inú krajinu cez správy a správy sú bohužiaľ väčšinou o politike... Jedna vec mi tiež nejde do hlavy, že máme toľko úspešných športovcov (naši hokejisti hrajú vo veľkých západných krajinách), umelcov atď. a predsa obyvatelia tých zahraničných krajín nevedia nie že to, kde sa Slovensko nachádza, ale že vôbec nejaké Slovensko existuje...

A myslis, ze sa to zmeni pocuvanim hymny na nasich skolach? Ano, zmeni, ale k horsiemu. Pretoze tymto stat (mozno podvedome, ale zato neprehiadnutelne) mladezi vysiela signal, ze uz nebudu musit hrat prvotriedny hokej, ze uz sa nebudu musiet snazit vo vede a vyskume, ani v umeni, pretoze staci byt hrdy na to, ze som Slovak a basta.
erzet
09.03.10,12:08
Dani,to že máš pekne formované lýtka,ti niekto povedal,alebo si na to prišla sama?:D:D:D-lebo ja si tiež o sebe myslím,aký som krásavec,a pritom veľa ľudí má opačný názor...:D:D:D
No teda Stano.
Kazu
09.03.10,12:11
No, naspamäť ich všetky nevymenujem, ale keď sa spomenie názov nejakého štátu, viem, že je to v USA.

To viem aj ja, ale úprimne povedané, tiež ich hádžem do jedného mecha. Je mi srdečne jedno či je z Ushuaia alebo Anchorage, pre mňa je to stále iba američan.:---
erzet
09.03.10,12:15
mimotemyफारसी में प्रबल की अवधि (6 शताब्दियों के लिए b.c.e. b.c.e. 5 शताब्दी में व्यवधान सहित), विश्व-विजेता सिकंदर के बाद मिस्र में और रोमन शासन मेसिडोनिया समय, बाइबल के शरीर को जारी रखने प्रयोग करते हैं ।चित्रलिपि से संबंधित है । यूनानवासियों की अवधि के बाद दर्जे का एक छोटी-सी जटिल हो गया है ।एक विचार यह था कि' द चित्रलिपियाँ ने अलग "वास्तविक' द' और विदेशी शासक (के साथ-साथ मिस्र के साथियों), इस संभवतः दृष्टांत को यूनानी और रोम के लेखक के संबंध में' द चित्रलिपियाँ डाले ।एक अन्य कारणहै को स्वयं अपनी संस्कृति-सम्मान के यूनानी रोम समय के साथ लेखक को तैयार नहीं अपनी भाषा का वर्णन पार्टी-ए-इस्लाम संस्कृति है ।चित्रलिपि से संबंधित हैं क्योंकि मिस्र के पवित्र, उस समय यह बडा doorknob लेखक की कहानी-जैसे, यहां तक कि जादू है-जैसे, पेरू पर गुजरता है, रहस्यवादी २ाान है ।इस आत्म-सम्मान कारणों जिज्ञासा नहीं है, लेकिन अनादर है ।यद्यपि इस प्रकार की भाषा यद्यपि जटिल प्रणाली है, लेकिन वास्तव में उचित है ।मिस्र के चित्रलिपियाँ के पतन के कारण है कि अर्थात् ने तर्क के कारण भी बाहरी आन्तरिक कारण ने, एक उत्साही अनुसंधान विषय है ।अंग्रेजी लेखक ने मोर्चे का उद्धरण के विचार से संदर्भ की आपूर्ति कर सकती है ।
S týmto nemôžem súhlasiť.
erzet
09.03.10,12:40
Zalezi na tom co myslis pod pojmom "rychly". Iste - vsetko je docasne, ale po februari 1948 sa okradnuti majitelia firiem a obchodov (ti, ktorych nepozatvarali) schadzali v kaviarnach a cakali, kedy to "padne", pretoze si boli isti tym, ze komunisti nebudu schopni riadnit stat. No nakoniec to padlo, ale trvalo to 40 rokov.
Myslím, že prezident ten zákon nepodpíše a parlament už do volieb zasadať nebude, ale nie som Sibyla.
Bastian
09.03.10,12:46
5/Nikto nie je ovca, kto prejaví vlastný názor vo voľbách. Ak niekto nositeľa slobodnej voľby nazve ovcou, tak to bude celkom určite baran.

Myslíš, že nikto?

Inak, ja som nepísal že je niekto ovca (aj keď myslím si svoje...:)). Napísal som, že si táto vláda vychováva ovce. Že ich potrebuje. A za tým si aj stojím. Tejto vláde sa nehodí rozumný samostatne mysliaci a konajúci človek.
dušinka
09.03.10,13:56
Ale vobec nie, preco by sme to robili? Len nechapem, preco nam tu s tym chvalis.
Ja sa nechválim, len konštatujem a zatiaľ neľutujem, hoci mám tiež výhrady. Napriek týmto výhradám znovu budem voliť tých istých.
dušinka
09.03.10,14:05
Myslíš, že nikto?

Inak, ja som nepísal že je niekto ovca (aj keď myslím si svoje...:)). Napísal som, že si táto vláda vychováva ovce. Že ich potrebuje. A za tým si aj stojím. Tejto vláde sa nehodí rozumný samostatne mysliaci a konajúci človek.
Vidiš a ja som si to myslela o predchádzajúcej vláde. Ale zrejme to je demokracia. Či nie?
misomiso
09.03.10,14:08
Myslím, že prezident ten zákon nepodpíše a parlament už do volieb zasadať nebude, ale nie som Sibyla.

Ja si zasa myslim, ze to by sme si bohuzial museli zvolit ineho prezidenta, aby si "dovolil" zakon nepodpisat. Velmi by ma udivilo, keby ho nepodpisal. Jedine, ze by ho o to poziadal Fico, nakolko ten zakon je v rezii SNS - ale neviem, tazko je povedat, aky ma k tomu zakonu Fico naozaj vztah. Kazdopadne na tom (aky ma k zanomu vztah Fico bez ohladu na to, co na verejnosti hovori) bude zalazat, ci ho stary uj podpise alebo nie.
jaros5
09.03.10,18:04
Skromne si dovolím pripomenúť, že aj stará pravda hovorí:... každý národ má takú vládu, akú si zaslúži,... aj prezidenta,... aj poslancov ...:cool:
misomiso
09.03.10,18:30
Zajtra o 16:00 idem demostrovat pred sidlo prezidenta.
endrju
09.03.10,18:33
Zajtra o 16:00 idem demostrovat pred sidlo prezidenta.
Som bol dnes priblizne o 16:30. Po demonstrujucich dusiach ani stopy.
kyblik
09.03.10,19:23
Tak to nie, to pôjdem pred parlament s transparentom: chceme holé rite.

Načo...? Však my už holé rite máme...?
Melnick
09.03.10,21:07
Ak sa uskromníš s tromi kalíškami kopaničiarskej niečo by sa aj u nás doma našlo. Keď prídete s Jankom to aj storočné zásoby s popod orecha vykopem :D:D:D
Zuzka, nedáš súradnice kde rastie ten strom ????:D:D:D
mimotemy myslím, že som v stave, kedy by ani dupľa nepomohla.:o
Melnick
09.03.10,21:23
Zalezi na tom co myslis pod pojmom "rychly". Iste - vsetko je docasne, ale po februari 1948 sa okradnuti majitelia firiem a obchodov (ti, ktorych nepozatvarali) schadzali v kaviarnach a cakali, kedy to "padne", pretoze si boli isti tym, ze komunisti nebudu schopni riadnit stat. No nakoniec to padlo, ale trvalo to 40 rokov.
Neukameňujte ma prosím, ale v jednej nemenovanej kaviarni údajne našli niekoľko desiatok kostier...žeby čakajúci :confused:( a možno sa smejem aj z vlastného postihu )

A už vôbec nie mimotemy.....dosť to postihlo aj moju rodinu.
Ale teraz už kašľat na to. Zlatý Jachymov.:confused::confused::confused:
Stanislav 1975
09.03.10,21:30
Neukameňujte ma prosím, ale v jednej nemenovanej kaviarni údajne našli niekoľko desiatok kostier...žeby čakajúci :confused:( a možno sa smejem aj z vlastného postihu )

A už vôbec nie mimotemy.....dosť to postihlo aj moju rodinu.
Ale teraz už kašľat na to. Zlatý Jachymov.:confused::confused::confused:

Majka to nebolo v kaviarni ale v Leopoldove pri vaznici-jedná sa pravdepodobne o pohrebisko zo 17 storočia...
Melnick
09.03.10,21:44
Majka to nebolo v kaviarni ale v Leopoldove pri vaznici-jedná sa pravdepodobne o pohrebisko zo 17 storočia...
Stanko, ale oni všetci mali v ruke pivný krígel, takže to určite nebude to Tvoje pohrebisko :D
Stanislav 1975
09.03.10,21:48
Stanko, ale oni všetci mali v ruke pivný krígel, takže to určite nebude to Tvoje pohrebisko :D

to myslíš v ds,v tom bare fontána?:D:D:eek:


dúfam,že mňa niekedy o 400rokov nikde nevykopú-nech ma nechajú na pokoji...-čo ma kto má čo vykopávať...:eek::eek::eek:
kyblik
10.03.10,04:23
zlezaradil

preto tvrdím : "spopolniť"...:rolleyes:
drajver
10.03.10,04:43
to myslíš v ds,v tom bare fontána?:D:D:eek:


dúfam,že mňa niekedy o 400rokov nikde nevykopú-nech ma nechajú na pokoji...-čo ma kto má čo vykopávať...:eek::eek::eek:



Také 3-4 mesiace pred "tým" tam mala neter drobnú oslavu cca 12-14 ľudí.
A dobehli tam dvaja (a neprišli gratulovať) / také maškarné kukly mali (čierne) a jeden (čo utekal aj na WC ) pištoľ a jeden ( čo pozeral na nás) brokovnicu.
PS
Kedže mal hlaveň pevnú - netriasla sa mu - tak som sa ani veľmi nezľakol (ale ženy, čo k nemu sedeli chrbtom ... )
misomiso
10.03.10,08:20
Som bol dnes priblizne o 16:30. Po demonstrujucich dusiach ani stopy.

Ale ved to ma byt dnes, nie vcera.
stormcatcher
10.03.10,11:16
sprosty a chory
prepacte za to oslovenie, ale tak sa svetu predstavujete. vcera v noci som dostal od obchodneho partnera mail. mail z viac ako 11 000km ktory obsahoval len jednu url a jeden obrovsky otaznik. predpokladal som, ze k tej url asi neni co dodat.
v zahlavi tejto sekcie su dve adresy, ktore som si neprezrel i napriek tomu, ze som si tu precital vsetky komentare. youtube je pre mna ako bulvarny casopis, len s video klipmi. ale teraz som urobil vinimku a url z mailu som si pozrel. no comment.
za dva tyzdne sa vraciam domov, a ked sa ma priatelia opytaju na najcersvejsie dojmy zo slovenska, budem im musiet povedat, ze som nasiel ten najsprostejsi narod na svete. a vy nemozete ani protestovat, ved sami sa tak titulujete.
slovaci, slovaci?!

http://www.youtube.com/watch?v=KmbDwcg2WoA
Petra Nová
10.03.10,11:41
sprosty a chory
prepacte za to oslovenie, ale tak sa svetu predstavujete. vcera v noci som dostal od obchodneho partnera mail. mail z viac ako 11 000km ktory obsahoval len jednu url a jeden obrovsky otaznik. predpokladal som, ze k tej url asi neni co dodat.
v zahlavi tejto sekcie su dve adresy, ktore som si neprezrel i napriek tomu, ze som si tu precital vsetky komentare. youtube je pre mna ako bulvarny casopis, len s video klipmi. ale teraz som urobil vinimku a url z mailu som si pozrel. no comment.
za dva tyzdne sa vraciam domov, a ked sa ma priatelia opytaju na najcersvejsie dojmy zo slovenska, budem im musiet povedat, ze som nasiel ten najsprostejsi narod na svete. a vy nemozete ani protestovat, ved sami sa tak titulujete.
slovaci, slovaci?!


Predpokladám , že aj Ty si ten sprostý a chorý.:eek: Aj keď sa mi zdá, ako by si sa vyčleňoval a mal o sebe mienku, že si extra klassa. Podľa toho, čo píšeš, nie si ani múdry , ani zdravý:cool:.

Ak nie si príslušníkom tohto národa, potom ten Tvoj nie je o nič lepší, než ten, ktorý s takým dešpektom hodnotíš. Tak sa len vytešuj, že si čosi extra, ja Ti to prepáčim.:---
erzet
10.03.10,12:27
Ja si zasa myslim, ze to by sme si bohuzial museli zvolit ineho prezidenta, aby si "dovolil" zakon nepodpisat. Velmi by ma udivilo, keby ho nepodpisal. Jedine, ze by ho o to poziadal Fico, nakolko ten zakon je v rezii SNS - ale neviem, tazko je povedat, aky ma k tomu zakonu Fico naozaj vztah. Kazdopadne na tom (aky ma k zanomu vztah Fico bez ohladu na to, co na verejnosti hovori) bude zalazat, ci ho stary uj podpise alebo nie.
Veď už pár nepodpísal a keď niekto príde zadnými dverami a dohodne sa s ním.
karolzdo
10.03.10,13:47
sprosty a chory
prepacte za to oslovenie, ale tak sa svetu predstavujete. vcera v noci som dostal od obchodneho partnera mail. mail z viac ako 11 000km ktory obsahoval len jednu url a jeden obrovsky otaznik. predpokladal som, ze k tej url asi neni co dodat.
v zahlavi tejto sekcie su dve adresy, ktore som si neprezrel i napriek tomu, ze som si tu precital vsetky komentare. youtube je pre mna ako bulvarny casopis, len s video klipmi. ale teraz som urobil vinimku a url z mailu som si pozrel. no comment.
za dva tyzdne sa vraciam domov, a ked sa ma priatelia opytaju na najcersvejsie dojmy zo slovenska, budem im musiet povedat, ze som nasiel ten najsprostejsi narod na svete. a vy nemozete ani protestovat, ved sami sa tak titulujete.
slovaci, slovaci?!

http://www.youtube.com/watch?v=KmbDwcg2WoA

Nejako mi z toho klipu vyšlo, že "hranol" pochádza z osady.
Alebo nie je cigáň, ale možno "iba" klamár :D .
misomiso
10.03.10,16:18
sprosty a chory
prepacte za to oslovenie, ale tak sa svetu predstavujete. vcera v noci som dostal od obchodneho partnera mail. mail z viac ako 11 000km ktory obsahoval len jednu url a jeden obrovsky otaznik. predpokladal som, ze k tej url asi neni co dodat.
v zahlavi tejto sekcie su dve adresy, ktore som si neprezrel i napriek tomu, ze som si tu precital vsetky komentare. youtube je pre mna ako bulvarny casopis, len s video klipmi. ale teraz som urobil vinimku a url z mailu som si pozrel. no comment.
za dva tyzdne sa vraciam domov, a ked sa ma priatelia opytaju na najcersvejsie dojmy zo slovenska, budem im musiet povedat, ze som nasiel ten najsprostejsi narod na svete. a vy nemozete ani protestovat, ved sami sa tak titulujete.
slovaci, slovaci?!

http://www.youtube.com/watch?v=KmbDwcg2WoA

A nemal byt ten klip zaradeny do http://www.porada.sk/t130499-niet-nad-dobry-rock.html? ?
stormcatcher
10.03.10,16:38
Predpokladám , že aj Ty si ten sprostý a chorý.:eek: Aj keď sa mi zdá, ako by si sa vyčleňoval a mal o sebe mienku, že si extra klassa. Podľa toho, čo píšeš, nie si ani múdry , ani zdravý:cool:.

Ak nie si príslušníkom tohto národa, potom ten Tvoj nie je o nič lepší, než ten, ktorý s takým dešpektom hodnotíš. Tak sa len vytešuj, že si čosi extra, ja Ti to prepáčim.:---
prva veta, zial ano. predstav si, ze som prislusnikom tohto naroda a preto ma urazaju vase sialene vylevy na takych strankach ako je youtebe. ked pojdes po cudzine a budes sa bavit o vyseuvedenom, bud sa priznas, ze si slovak alebo nie. co urobis ty? kde posobim vedia, ze som slovak, ale poznam tisicky ktory si aj mater zapru. pod, poprechadzaj sa po cudzine tisicky km od sk a povedz: tak tento klip sem dal moj priatel a potom cakaj na reakciu.
na posudenie prezentacie tychto klipov netreba byt extra chytri. hovoria sami za seba a vyjadruju nazor o vas, aj o mne. budem hladat cloveka blizkeho spolupracou s youtube a necham prekutrat archiv, ci najde este aspon jeden narod ktory toto o sebe spieva. mozno to tebe lichoti, ale mna hrubo uraza a mimochdom slovensko je moja srdcoka. takze tak, dámo.
stormcatcher
10.03.10,16:41
A nemal byt ten klip zaradeny do http://www.porada.sk/t130499-niet-nad-dobry-rock.html? ?
ked si chces vypocut dobry rok, toto je pre teba to prave orechove?
misomiso
10.03.10,16:52
ked si chces vypocut dobry rok, toto je pre teba to prave orechove?

No praveze ja rock vobec nemusim, ale odhliadnuc od toho - toto je typicky rock (a preto ho nemusim :))
jaros5
11.03.10,06:38
......... takze som zvedavý, ako sa bude dalej vyvíjat diskusia. Predpokladám ze dlho nevydrží, pár ludí sa poháda, hodne sa ich urazí a nevyrieši sa tu nič ........:o

...môj predpoklad, že téma nevydrží dlho, bol chybný..., žiaľ v ostatnom som mal pravdu... :(...navyše som sa dozvedel, že som sprostý a chorý... :rolleyes::---
jaros5
11.03.10,06:55
Tak ako všetky svoje lásky, vieru, ..... tak aj vlastenecto nosím v srdci, nepotrebujem tieto najintímnejšie veci prezentovať na ulici, ani kdekoľvek na verejnosti ..., už vôbec nie spievaním hymny na začiatku vyučovania ... (mimochodom spievam strašne...)
sway
11.03.10,07:00
prva veta, zial ano. predstav si, ze som prislusnikom tohto naroda a preto ma urazaju vase sialene vylevy na takych strankach ako je youtebe. ked pojdes po cudzine a budes sa bavit o vyseuvedenom, bud sa priznas, ze si slovak alebo nie. co urobis ty? kde posobim vedia, ze som slovak, ale poznam tisicky ktory si aj mater zapru. pod, poprechadzaj sa po cudzine tisicky km od sk a povedz: tak tento klip sem dal moj priatel a potom cakaj na reakciu.
na posudenie prezentacie tychto klipov netreba byt extra chytri. hovoria sami za seba a vyjadruju nazor o vas, aj o mne. budem hladat cloveka blizkeho spolupracou s youtube a necham prekutrat archiv, ci najde este aspon jeden narod ktory toto o sebe spieva. mozno to tebe lichoti, ale mna hrubo uraza a mimochdom slovensko je moja srdcoka. takze tak, dámo.

Teda vážení je to otras !

Ja súhlasím s tým, že toto je moc! (ten klip!)

Nepovažujem sa extra vlastenca, ale nedám dopustiť na našu krajinku a k téme: nevidím nič zlé na tom aby detičky vedeli a poznali hymnu... OK, príkazmi len znechutíš.. ale pravda je taká, že ju už nik nevie a ani pomaly nie je kde ju počuť... ja neviem... možno keby sme skúsili vychovávať aj seba a dospelých aby sme trošičku boli "hrdí" na našu krajinu... nie je ideálna, ale ktorá je... ;)
kukučka
11.03.10,08:20
sprosty a chory
prepacte za to oslovenie, ale tak sa svetu predstavujete. vcera v noci som dostal od obchodneho partnera mail. mail z viac ako 11 000km ktory obsahoval len jednu url a jeden obrovsky otaznik. predpokladal som, ze k tej url asi neni co dodat.
v zahlavi tejto sekcie su dve adresy, ktore som si neprezrel i napriek tomu, ze som si tu precital vsetky komentare. youtube je pre mna ako bulvarny casopis, len s video klipmi. ale teraz som urobil vinimku a url z mailu som si pozrel. no comment.
za dva tyzdne sa vraciam domov, a ked sa ma priatelia opytaju na najcersvejsie dojmy zo slovenska, budem im musiet povedat, ze som nasiel ten najsprostejsi narod na svete. a vy nemozete ani protestovat, ved sami sa tak titulujete.
slovaci, slovaci?!



V jednom sa mýliš, nerob z pár jedincov celý národ.

To len niektorí sa tak prezentujú, asi sa naozaj tak cítia a pravdepodobne sa cítia dobre, ak s..ú do vlastného hniezda.

Alebo žeby neboli slováci?
Stefan2005
11.03.10,09:07
...vcera v noci som dostal od obchodneho partnera mail. mail z viac ako 11 000km...

kto žije tak ďaleko od slovenských pomerov, má problém pochopiť podobné klipy, najmä v prípade ak ešte ide o recesiu, politický kaberet... Treba si prípadne v kľude prečítať ostatné texty skupiny. Nechcem tým povedať, že ešte nemôžeme byť na seba ako národ hrdí, ale určite naďabíme aj na veci, za ktoré sa môžeme hambiť.
Stanislav 1975
11.03.10,09:08
buchač
11.03.10,09:40
kto žije tak ďaleko od slovenských pomerov, má problém pochopiť podobné klipy, najmä v prípade ak ešte ide o recesiu, politický kaberet... Treba si prípadne v kľude prečítať ostatné texty skupiny. Nechcem tým povedať, že ešte nemôžeme byť na seba ako národ hrdí, ale určite naďabíme aj na veci, za ktoré sa môžeme hambiť.

...poniektorí nevedia ani , kde to Slovensko sa nachádza , mýlia si ho so Slovinskom ....:rolleyes:

He , he ....veď poniektorí slováci nevedia pochopiť slovenské pomery , tak čo by sme chceli od nejakého vzdialeného obchoďáka ....niekedy mám z toho aj ja poriadny hokej ...;)
misomiso
11.03.10,10:43
Slota motivuje...:D:D:D



http://www.youtube.com/watch?v=gwc2beY2BpY&feature=related

Tak to bol naozaj odborne fundovany nazor na hokejovu hernu strategiu. Skoda, ze nebol s nasimi v Kanade, mohli sme mat zlatu. :)
Stanislav 1975
11.03.10,10:45
Tak to bol naozaj odborne fundovany nazor na hokejovu hernu strategiu. Skoda, ze nebol s nasimi v Kanade, mohli sme mat zlatu. :)

;)
misomiso
11.03.10,10:51
Inak tu velmi pekne vidiet, kam vlastne siaha Slotove vlastenectvo, ked hovori o Popradcanoch ako o hajzloch. Keby mu dala primatorsky plat radnica v Novych Zamkoch, tak bude pokojne hovorit o Zilincanoch ako o hajzloch, a vobec mu to nebude robit problem. Kedy sa uz slovensky narod prebudi? Co si ma teraz myslet ucitel v Poprade, ked im takyto clovek zakonom nanutil jeho verziu vlastenectva, ked bude musiet kazdy tyzden zo zakona strpiet hranie hymny?
kukučka
11.03.10,11:57
ty pri hraní hymny trpíš??????
misomiso
11.03.10,12:06
ty pri hraní hymny trpíš??????

Doposial som netrpel, ale teraz hrozi, ze budem. Ak mi niekto zakonom prikaze, ze vzdy, ked rano vstanem, budem musit manzelke (ktoru apropos neskonale lubim) najprv povedat, ako ju milujem, a az potom sa s nou budem moct zacat rozpravat tak to urcite budem vnimat ako buzeraciu, teda ze to musim "strpiet", a na moj vztah k nej to bude mat nepochybne negativny efekt. Vysvetlil som to jasne?

Ta cela kauza vlastenectva je este o to horsia, ze je nad slnko jasne, kto nam to prikazuje a za akym ucelom.
kukučka
11.03.10,12:15
nuž ja ti prajem, aby si nemusel trpieť ani strpieť nič iné, len to počúvanie hymny, prípadne vyznávanie lásky manželke
kyblik
11.03.10,12:22
Bastian
11.03.10,17:14
Slota motivuje...:D:D:D



http://www.youtube.com/watch?v=gwc2beY2BpY&feature=related

Vidím, že si tam dal smejkov...

Ale tak Ti poviem, na smiech to nie je. Je to viac vážne, ako si myslíš. On nie je iba nejaký Jankojanko z dzedzinskej krčmy. On je predsedom jednej z vládnucich strán. Koľko slovákov ho berie ako najväčšieho hrdinu, ktorý ich len chráni? A koľkí, tak ako aj Ty sa iba zasmejú nad jeho rečami? Rečami, ktorými dlhodobo bombarduje a uráža druhý národ.

Len potom nech sa nikto nečuduje, keď začne horieť oheň. Aj potom sa iba smejte a prosím nečudujte sa... že prichádza reakcia. Poznáte ten zákon... Oheň chorých vášní tu zapálil práve on. A veľká časť Slovenska mu po celý čas iba tlieskala... alebo sa len pousmiala.

Hanba zakomplexovaným a slepým slovákom (našťastie sa nájdu aj takí čo vidia a chcú trocha viac). Stačí vám tak málo... pár nepriateľov, jed, závisť a pár kopancov do riti.
sway
11.03.10,17:32
Vidím, že si tam dal smejkov...

Ale tak Ti poviem, na smiech to nie je. Je to viac vážne, ako si myslíš. On nie je iba nejaký Jankojanko z dzedzinskej krčmy. On je predsedom jednej z vládnucich strán. Koľko slovákov ho berie ako najväčšieho hrdinu, ktorý ich len chráni? A koľkí, tak ako aj Ty sa iba zasmejú nad jeho rečami? Rečami, ktorými dlhodobo bombarduje a uráža druhý národ.

Len potom nech sa nikto nečuduje, keď začne horieť oheň. Aj potom sa iba smejte a prosím nečudujte sa... že prichádza reakcia. Poznáte ten zákon... Oheň chorých vášní tu zapálil práve on. A veľká časť Slovenska mu po celý čas iba tlieskala... alebo sa len pousmiala.

Hanba zakomplexovaným a slepým slovákom (našťastie sa nájdu aj takí čo vidia a chcú trocha viac). Stačí vám tak málo... pár nepriateľov, jed, závisť a pár kopancov do riti.

a aké prachy za toto berie od daňových poplatníkov.... fakt hanba :eek::eek::eek:!!!!
kukučka
11.03.10,19:10
Vidím, že si tam dal smejkov...

Ale tak Ti poviem, na smiech to nie je. Je to viac vážne, ako si myslíš. On nie je iba nejaký Jankojanko z dzedzinskej krčmy. On je predsedom jednej z vládnucich strán. Koľko slovákov ho berie ako najväčšieho hrdinu, ktorý ich len chráni? A koľkí, tak ako aj Ty sa iba zasmejú nad jeho rečami? Rečami, ktorými dlhodobo bombarduje a uráža druhý národ.

Len potom nech sa nikto nečuduje, keď začne horieť oheň. Aj potom sa iba smejte a prosím nečudujte sa... že prichádza reakcia. Poznáte ten zákon... Oheň chorých vášní tu zapálil práve on. A veľká časť Slovenska mu po celý čas iba tlieskala... alebo sa len pousmiala.

Hanba zakomplexovaným a slepým slovákom (našťastie sa nájdu aj takí čo vidia a chcú trocha viac). Stačí vám tak málo... pár nepriateľov, jed, závisť a pár kopancov do riti.

Hlúposť jak mraky, tu sa strieľalo do civilného obyvateľstva keď ešte Jano nebol na svete
Bastian
12.03.10,06:43
prirovnal počúvanie hymny v školách k mučeniu väzňov v Guantaname a ty sa ho zastávaš?

Ten kto prišiel s týmto zákonom síce nemučí väzňov v Guantnáme, ale zato ojebal pol Slovenska. A nech ti prosím nevadí to slovíčko :). Keď ti nevadí, že ojebáva aj teba a ostatných hrdých do pŕs sa bijúcich... V spojitosti s jeho osobou sa inak žiaľ nedá hovoriť.

Len pre istotu, ešte raz opakujem. Odmietam tu hovoriť o hymne, sľubovaní vernosti či o spievaní... Nie je to o tom.
Bastian
12.03.10,06:56
Kamil, to video na sme nie je o zlatej mreži, ale o kanále.
Nuž ale keď to tebe pripadá smiešne, tak sa ďalej bav.



A ten kanál začína poriadne zapáchať......;)

To video sa vás tak dotýka?

A nič iné? Inde ten kanál nevnímate? Iba keď si niekto dovolí povedať trocha viac na adresu našich čestných národniarov?

Ak sa takí "ľudia" začnú oháňať hymnou a sľubovaním, tak mi to príde dosť divné. Len sa čudujem, že sa nájdu takí, čo sadli na lep a hovoria tu o hymne. Prepáč, ale to sa nedá brať vážne. Vôbec sa nečudujem tým, čo to neberú vážne. A dá sa vôbec?

Mne stačí jeden pohľad na toho Rafaja a Slotu a všetko mi je jasné. Čudujem sa všetkým, ktorí tu dokážu hovoriť o niečom, s čím vyrukovali títo dvaja...
Bastian
12.03.10,07:03
Inak,kukina má pravdu-ten Hudák to fakt už preháňa a dramatizuje,mne sa nezdá že by bol vo všetkom OK...

Presne ako vravíš, Hudák to už preháňa:).

Stanislav, dokážeš sa na veci pozerať veľmi zaujímavo. Si ale iba taký obyčajný originálny slovák. Keď si tu niekto prdne, tak máš pocit, že už preháňa. Keď tu niekto kradne, vysmieva sa, nadáva ľuďom okolo seba (aj policajtom), tak si to ani nevšimneš. Ešte mu hádam aj zatlieskaš, nie?
Bastian
12.03.10,07:07
Milan,ale je rozdiel medzi žartom a urážaním-v tom je obrovský rozdiel...:cool:

Mám konečne pár minút voľného času a prechádzam si to tu. Žasnem nad niektorými príspevkami.

Uvedomuješ si, čo si napísal? Práve o tom som písal pred chvíľou.

Však napíš tie rozdiely medzi Hudákom a Slotom. Lebo vieš, on prišiel s tým zákonom.
misomiso
12.03.10,08:00
http://www.sme.sk/vp/13303/

Tak toto sa celkom podarilo.
sway
12.03.10,08:39
Kde som povedal niečo také, že som si všetko prečítal?


V čom trepem? Buď konkrétna.

[/COLOR]
Že práve ty máš tú odvahu mi tu takéto písať :). Tak potom ako by si nazvala svoj slovník? Slota sa správa ako posledný chrapúň, no neprekáža mu to v tom, aby od druhých chcel aby prisahali... Ty sama sa vyjadruješ podobne ako on, ale neprekáža ti to v tom, aby si tu mne takéto písala. Normálne si ma rozosmiala...

[/COLOR]
Už si ako Fico :) alebo Mečiar? On tiež veľa vie. Nehraj sa tu na zaujímavú podobnými rečami. Nachádzaš v tom istým spôsobom radosť? Priznám si, že keď natrafím na idiota, alebo ma niekto ničím vyštartuje, nemám problém reagovať. To, čo tu začal Slota sa mi tiež nepáči.


.........


ach jáj niekto má málo roboty.... že sa také mne nestalo...
preboha ľudkoviááááááááááááááá neblbnitéééééééééé.............
stormcatcher
12.03.10,09:05
V jednom sa mýliš, nerob z pár jedincov celý národ.

To len niektorí sa tak prezentujú, asi sa naozaj tak cítia a pravdepodobne sa cítia dobre, ak s..ú do vlastného hniezda.

Alebo žeby neboli slováci?
ja nehadzem vsetkyx slovakov do jedneho vreca, ale asi nie sme nazorovo daleko od: ked napr. nejaky arab je ucastnikom atentatu, hned su vsetcia araby teroristi. ked niekto je takejte mienky na cudzincov, preco nie na vlastny narod?
stormcatcher
12.03.10,09:06
kto žije tak ďaleko od slovenských pomerov, má problém pochopiť podobné klipy, najmä v prípade ak ešte ide o recesiu, politický kaberet... Treba si prípadne v kľude prečítať ostatné texty skupiny. Nechcem tým povedať, že ešte nemôžeme byť na seba ako národ hrdí, ale určite naďabíme aj na veci, za ktoré sa môžeme hambiť.
neni podstatna dialka. dost casto som na slovensku a ver ci never, ked som tu, znacnu cast venujem politickemu dianiu na slovensku, a ak pozeram tv tak na 99% sú to spravy a rozne politicke diskusie.
stormcatcher
12.03.10,09:08
...poniektorí nevedia ani , kde to Slovensko sa nachádza , mýlia si ho so Slovinskom ....:rolleyes:

He , he ....veď poniektorí slováci nevedia pochopiť slovenské pomery , tak čo by sme chceli od nejakého vzdialeného obchoďáka ....niekedy mám z toho aj ja poriadny hokej ...;)
je to ale xyba, ked este aj po 20 rokox je nazor taky, aky som tu uz spominal. yugo? no. tcheko? no. rash? zial aj na takyx miestax, kde by ste uz predpokladali, ze by mali nieco vediet o slovensku.
Excise Duty
12.03.10,11:01
je to ale xyba, ked este aj po 20 rokox je nazor taky, aky som tu uz spominal. yugo? no. tcheko? no. rash? zial aj na takyx miestax, kde by ste uz predpokladali, ze by mali nieco vediet o slovensku.
No a čo, je to potrebné pre ich život? Ty bezpečne rozlíšiš podľa jazyka Švéda, Fína alebo Nóra, rozlíšiš španielčinu od portugalčiny? Keby niekto pri tebe prehovoril rétorománskym jazykom, vedel by si odkiaľ je ten človek? Veď ja keď niekedy počúvam Slovákov, tak už nie som si istý, či vôbec počujem slovenčinu. Aj tá tvoja je akási mexická.
Kazu
12.03.10,14:19
je to ale xyba, ked este aj po 20 rokox je nazor taky, aky som tu uz spominal. yugo? no. tcheko? no. rash? zial aj na takyx miestax, kde by ste uz predpokladali, ze by mali nieco vediet o slovensku.

Myslím si, že tí ľudia to nevedia preto, že ich to vôbec nezaujíma. A ak sa niekto, kto je len tu za rohom čuduje ako opica mladým, že je nejaké Slowako tak je to jeho hanba, nie moja, Raz, ešte keď sa menili šilingy, išla som cez Břeclav-Poštornú do Rakúska. V dedinke Raintal som menila koruny a pán za okienkom si automaticky napísal pri adrese CZ. Vravím, ja nie som z Čiech, ja som zo Slovenska. Nechápal. Má to 2 km do Čiech a 30 na Slovensko on ani netušil čo mu tým chcem povedať. Myslíš, že som sa pritom hanbila? Vôbec nie. Nahla som sa cez prepážku, preškrtla som CZ a napísala SK. Zrejme mu to ani tak nedošlo a verím, že aj napriek tomu si žije spokojne ďalej s vedomím, že my sme tí tupejší.:)
kukučka
12.03.10,18:14
To video sa vás tak dotýka?

A nič iné? Inde ten kanál nevnímate? Iba keď si niekto dovolí povedať trocha viac na adresu našich čestných národniarov?

Ak sa takí "ľudia" začnú oháňať hymnou a sľubovaním, tak mi to príde dosť divné. Len sa čudujem, že sa nájdu takí, čo sadli na lep a hovoria tu o hymne. Prepáč, ale to sa nedá brať vážne. Vôbec sa nečudujem tým, čo to neberú vážne. A dá sa vôbec?

Mne stačí jeden pohľad na toho Rafaja a Slotu a všetko mi je jasné. Čudujem sa všetkým, ktorí tu dokážu hovoriť o niečom, s čím vyrukovali títo dvaja...


Ten kto prišiel s týmto zákonom síce nemučí väzňov v Guantnáme, ale zato ojebal pol Slovenska. A nech ti prosím nevadí to slovíčko :). Keď ti nevadí, že ojebáva aj teba a ostatných hrdých do pŕs sa bijúcich... V spojitosti s jeho osobou sa inak žiaľ nedá hovoriť.

Len pre istotu, ešte raz opakujem. Odmietam tu hovoriť o hymne, sľubovaní vernosti či o spievaní... Nie je to o tom.


Takto sa má budovať vlastenectvo? A hlavne to kto s tým prichádza je zarážajúce. Že práve oni sa tu idú oháňať nejakou prísahou...

Pre mňa je to prejav ich absútnej istoty, že si so Slovákmi môžu robiť čo len chcú. A oni radi poslúchnu a urobia čo sa od nich očakáva. Sami sú tými najväčšími chrapúňmi a zlodejmi, no nebráni im to v tom, aby tu z ľudí robili šaškov... veď nech si zaspievajú a prisahajú.

Ak tu niekto príde s tým, že tu sa politika nemá rozoberať, tak mu odpoviem, že toto už ani nie je politike. Nepáči sa mi, že nejaký ožran Jano Slota tu bude môjmu synovi niečo diktovať. Nech je to hocičo. Ten "človek" mal byť už dávno spláchnutý z politiky či verejnosti. Žiaľ je to inak... ešte ho tu ľudia nechajú vychovávať nás, katastrofa... Akosi sa tu zabúda na to, že ten kto tu chce kázať, by mal ísť sám príkladom. On ide akým?


odporuješ sám sebe, pozri kde sme:
Poraďácka Kaviareň (http://www.porada.sk/f18-poradacka-kaviaren.html) > VideoZábava - tie naj videá (http://www.porada.sk/f152-videozabava-tie-naj-videa.html) > Poďme si zaspievať o slovenskom vlastenectve (http://www.porada.sk/133931-podme-si-zaspievat-o-slovenskom-vlastenectve-post1323817.html#post1323817)

V kaviarni sa ľudia bavia, priložil si tu nejaké videá a teraz sa rozčuľuješ a staviaš nás do pozoru, len preto, že sa nám niektorým nepáčia? Alebo je to preto, že sa nepridávame k tvojim citovým výlevom? A Danila ma pravdu, sú to vulgárne citové výlevy. Veď nimi len voličom SNS nahrávaš.
Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, pre teba Porada apolitická nikdy nebola, ale pre mňa je a ostane.
Nečudovala by som sa, keby tému založil učiteľ, ale založil si ju ty sám. Keby sa dali roky vrátiť, veľmi rada by som si znovu sadla do školskej lavice a spievala hymnu hoc aj každý deň.
Spev ešte nikomu neuškodil a predpokladám, že neuškodí ani tvojmu synovi, len ja na rozdiel od teba by som to rozhodnutie nechala na neho.
evina
12.03.10,18:39
Nechcelo sa mi momentálne pracovať....však stále nemusím nie?:D a prečítala som si to, že si oddýchnem, veď sme v sekcii kaviareň....
Nedá mi nenapísať Bastián a ako si Ty napísal v jednom príspevku, že nad niektorými príspevkami žasneš, ja zas žasnem ako Ty všetko vieš, poznáš a "podnikáš " všemožné kroky na zlepšenie, pričom slovníkom ....no nazvem to mne cudzím /a ten mi prekáža najviac, lebo svoje myšlienky môžeme vyjadrovať aj pokojnou formou a bez invektív... a my ostatní /hoci veľa vecí čo tu píšeš ani nikto nepovedal/ sme úplne mimo, so všetkým sme spokojní a nič nevidíme....No čo už s nami, asi sa veľmi venujeme účtovníctvu ...:confused:

O.s. dopredu upozorňujem, že som mala pocit, že chcem vyjadriť len svoj názor a radšej sa poberiem do inej kaviarne, lebo ja kávu mám veľmi rada :), takže na nič viac nereagujem.....
pepsikova
12.03.10,18:58
..tuším by bolo treba založiť už novú tému..fičí nová kauza...
Melnick
13.03.10,21:43
Tak ako všetky svoje lásky, vieru, ..... tak aj vlastenecto nosím v srdci, nepotrebujem tieto najintímnejšie veci prezentovať na ulici, ani kdekoľvek na verejnosti ..., už vôbec nie spievaním hymny na začiatku vyučovania ... (mimochodom spievam strašne...)
Tak potom spievaj kade chodíš :D a možno sa pričiníš o to, že povinný spev hymny zrušia :D:D:D
Bastian
14.03.10,08:26
A Danila ma pravdu, sú to vulgárne citové výlevy. Veď nimi len voličom SNS nahrávaš.
Málokedy nadávam, ale to čo robí Slota sa nedá inak pomenovať. A myslím si, že oveľa viac nahráva SNS to, keď niekto mlčí a nechá si diktovať od nich, čo robiť.


Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, pre teba Porada apolitická nikdy nebola, ale pre mňa je a ostane.
Aj Danile aj tebe sa darí ma rozosmievať. Ešte ma presvedčíš, že si slušná :).


Keby sa dali roky vrátiť, veľmi rada by som si znovu sadla do školskej lavice a spievala hymnu hoc aj každý deň.
Tak ako pri debatách o dianí pred rokom 1989, tak aj teraz vidím, že sa veľa ľudí pletie... O čom tu hovoríme, o starých dobrých časoch v škole?


Spev ešte nikomu neuškodil a predpokladám, že neuškodí ani tvojmu synovi, len ja na rozdiel od teba by som to rozhodnutie nechala na neho.
Môjmu synovi spev neuškodí. Ale odmietam, aby robil niečo len preto, lebo sa ožran&nechuťas tak rozhodol (mimochodom sám nepozná text ani autora). Pokiaľ nás tu bude Slota alebo Fico vychovávať, odmietam spievať hymnu. Keď tak, iba tú vlasteneckú od Hudáka a Beneho.
buchač
14.03.10,15:07
...
...
Pokiaľ nás tu bude Slota alebo Fico vychovávať, odmietam spievať hymnu.
...

Čudujem sa teda veľmi , že prečo ...

Hentých dvoch môžeš " pekne hlboko v úcte " mať , na nich by som sa v tomto prípade fakticky nepozeral ....
Čo títo dvaja majú preboha do činenia s vlastenectvom?
Trt makový s orechmi posýpaný ....:rolleyes:
Jeden je za dvadsať a druhý za osemnásť bez dvoch ....expresívne slová nemôžem , bolo by to na urážku cti ...hm , lenže o akej cti sa bavíme , keď kua , ani tú nemajú ???
Ale inak , tiež som už nespieval dosť dlho hymnu , nebolo kde a prečo a s kým ...

Ale inak ???
V pohode ...ale súhlasím s Tebou , nie pod nátlakom ...
misomiso
14.03.10,16:58
Aby som to zhrnul: Necudujem sa Slotovi, ze robi, to co robi, pretoze pre neho je to cisty politicky marketing, ktory mu prinasa slusne bubaciky. Keby to mne prinasalo take bubaciky ako jemu, tak by sa mi mozno tiez zatmelo pred ocami a nechal by som sa zlakat k podobnemu konaniu. Tiez by som utocil na nizke pudy a kryl sa tymi najvyssimi, priam nedotknutelnymi ideami - napr. vlastenectvom.

Len sa cudujem poniketorym (ktorym to bubaciky nesype - priam naopak, pretoze sto znizuje sance celeho Slovenska) ze sa nechali namotat - a to obcas aj tu na Porade...
misomiso
14.03.10,18:50
Pred chvilou som prepol na TA3, zacinalo tam "V politike". Host - sam pan premier, bez oponenta, redaktor Richard Dírer.
Direr sa premiera pyta na jeho nazor na vlastenecky zakon.
Premier odpoveda otazku, ci moze zacat malou prihodou.
Direr: "Ak to suvisi s vlasteneckym zakonom"...
Nato premier zosiroka rozprava, ako si boli nedavno novinari zmerat jeho chatu na Zahori, ze boli aj na streche a merali vraj aj komin, a ze ak toto je najvacsia kauza tohto volebneho obdobia (ze ma prilis velky komin) tak ze je so sebou nesmierne spokojny a tak dalej, same dristy.
Do toho Direr ako Jacsksonova fanusicka v tranze vstupuje laskyplne iba poznamkami typu - "ale to ste mohli na nich podat trestne oznamenie"...

Akosi sam pozabudol, co sa ho vlastne pytal. Na to som telku vypol. Teda takto maju vladni predstavitelia v ucte vlastenectvo, a vlastenecky zakon, ze ak dostanu v najsledovanejsom mediu (v televizii) a najsledovanejsom case otazku o vlestenectve, ani sa neobtazuju ani odpovedat a robia si PR.


Prave som docital par zaujimavych knih. Okrem ineho aj knihu s nazvom Houpacka (v ceskom preklade) od bratov Brafmanovcov, s podtitulom "Proc se chovame iracionalne". Velmi pekne tam rozoberaju rozne modely iracionalneho spravania, kniha zacina analyzou leteckej nehody, ale venuje sa aj investovaniu na burze a mnozstvom dalsich veci. Autori sa pokusaju vysvetlit aj fakt, preco, ak sa staneme niecoho/niekoho fanusikom, prestaneme vnimat vsetky argumenty aj varovne signaly, nic nam neprekaza, a rozum zacneme pouzivat uz iba na zdovodnovanie si svojej zavislosti pred sebou samym a pred okolim.

Dobra ucebnica pre marketerov, dobre je pred tym ale precitat knihu Malcolma Gladwella "Mžik", potom clovek lepsie chape vsetky suvislosti. V podstate to krasne vysvetluje neohrozenu popularitu Meciara (ktora mu dlhodobo klesa iba v statistickom sulade s vymieranim istej socialno-vekovej skupiny, vulgarne nazvanej "babky demokratky"), ale aj Slotu a niektorych dalsich politikov.

Ja mam tu knihu pozicanu, ale uz som ju objednal, treba ju mat doma v kniznoci, najma, ak ma clovek deti...
Bastian
14.03.10,19:32
Pred chvilou som prepol na TA3, zacinalo tam "V politike". Host - sam pan premier, bez oponenta, redaktor Richard Dírer.
Direr sa premiera pyta na jeho nazor na vlastenecky zakon.
Premier odpoveda otazku, ci moze zacat malou prihodou.
Direr: "Ak to suvisi s vlasteneckym zakonom"...
Nato premier zosiroka rozprava, ako si boli nedavno novinari zmerat jeho chatu na Zahori, ze boli aj na streche a merali vraj aj komin, a ze ak toto je najvacsia kauza tohto volebneho obdobia (ze ma prilis velky komin) tak ze je so sebou nesmierne spokojny a tak dalej, same dristy.
Do toho Direr ako Jacsksonova fanusicka v tranze vstupuje laskyplne iba poznamkami typu - "ale to ste mohli na nich podat trestne oznamenie"...

Akosi sam pozabudol, co sa ho vlastne pytal. Na to som telku vypol. Teda takto maju vladni predstavitelia v ucte vlastenectvo, a vlastenecky zakon, ze ak dostanu v najsledovanejsom mediu (v televizii) a najsledovanejsom case otazku o vlestenectve, ani sa neobtazuju ani odpovedat a robia si PR.


Prave som docital par zaujimavych knih. Okrem ineho aj knihu s nazvom Houpacka (v ceskom preklade) od bratov Brafmanovcov, s podtitulom "Proc se chovame iracionalne". Velmi pekne tam rozoberaju rozne modely iracionalneho spravania, kniha zacina analyzou leteckej nehody, ale venuje sa aj investovaniu na burze a mnozstvom dalsich veci. Autori sa pokusaju vysvetlit aj fakt, preco, ak sa staneme niecoho/niekoho fanusikom, prestaneme vnimat vsetky argumenty aj varovne signaly, nic nam neprekaza, a rozum zacneme pouzivat uz iba na zdovodnovanie si svojej zavislosti pred sebou samym a pred okolim.

Dobra ucebnica pre marketerov, dobre je pred tym ale precitat knihu Malcolma Gladwella "Mžik", potom clovek lepsie chape vsetky suvislosti. V podstate to krasne vysvetluje neohrozenu popularitu Meciara (ktora mu dlhodobo klesa iba v statistickom sulade s vymieranim istej socialno-vekovej skupiny, vulgarne nazvanej "babky demokratky"), ale aj Slotu a niektorych dalsich politikov.

Ja mam tu knihu pozicanu, ale uz som ju objednal, treba ju mat doma v kniznoci, najma, ak ma clovek deti...
Vôbec sa Ti nečudujem, že si telku vypol. Ja ju preto radšej vôbec nepozerám. Stačí keď počúvam v rádiu tie správy... nie to ešte aby som sa pozeral na tie ich tváre...
erzet
15.03.10,06:00
Predseda vlády požiadal prezidenta o vrátenie Vlasteneckého zákona spät do NR SR.
Braňo
15.03.10,06:12
O slovenskom "vlastenectve" J. Slotu vypovedá tento článok. Nepozná ani autora, text a ani rok vzniku. Takže Slováci ako repa. :(
http://www.topky.sk/cl/10/690038/Vlastenec-Slota-Nepozna-hymnu-ani-jej-autora-
buchač
15.03.10,06:29
Vôbec sa Ti nečudujem, že si telku vypol. Ja ju preto radšej vôbec nepozerám. Stačí keď počúvam v rádiu tie správy... nie to ešte aby som sa pozeral na tie ich tváre...

...ja som ešte o level vyššie ....

Telku pozerám dľa výberu a rádio ?

Nehrozí ...;)
Bastian
15.03.10,07:00
O slovenskom "vlastenectve" J. Slotu vypovedá tento článok. Nepozná ani autora, text a ani rok vzniku. Takže Slováci ako repa. :(
http://www.topky.sk/cl/10/690038/Vlastenec-Slota-Nepozna-hymnu-ani-jej-autora-
Veru ako repa :). O jeho vlastenectve ale vypovedá viac vecí... len pravdaže keď je niekto slepý, tak to nevidí.
misomiso
15.03.10,07:57
Predseda vlády požiadal prezidenta o vrátenie Vlasteneckého zákona spät do NR SR.

Ale ved samozrejme, postili do gati, pretoze sa zacalo schylovat k protestom. Fico ako laviciar pozna silu ulice a nejake protesty su samozrejme to jedine, coho sa chce za kazdu cenu vyvarovat. Inak - iba sa zopakoval scenar s mytom. Najprv, ze to je nezmysel, ze myto je perfektne pripravene a stacili styri dni protestov a odrazu ho bolo treba radikalne prerabat. :)

Inak to je hrozne, ze mame takychto handrovych predstavitelov statu, co ich nezaujima nic, okrem verejnej mienky. Myslim, ze to nastalo tym, ze si Fico nestihol pred hlasovanim v parlamente dat spravit prieskum verejnej mienky, ohladne vlasteneckeho zakona. Ak by ho mal, tak by nebol podlahol davovej psychoze a neodhlasoval by ho Slotovi vobec ani v parlamente a teraz by to nemusel ratovat cez prezidenta.

Ina vec je, ze kedze Fico nebude chciet stratit ani sypmatije narodnostnych volicov, tak sa to bude snazit uhrat iba na posunutie platnosti zakona na september, aby tento neprijemny problem "upratal" z predvolebneho obdobia. Skratka - zamiest pod koberec - to nam ide.
jaros5
15.03.10,09:52
Chcel by som sa opýtat moderátorov, alebo admina:
Je porada apolitická ? Po pozornom prečítaní si celej témy silne pochybujem.:cool:
Bastian
15.03.10,09:56
Ale ved samozrejme, postili do gati, pretoze sa zacalo schylovat k protestom. Fico ako laviciar pozna silu ulice a nejake protesty su samozrejme to jedine, coho sa chce za kazdu cenu vyvarovat. Inak - iba sa zopakoval scenar s mytom. Najprv, ze to je nezmysel, ze myto je perfektne pripravene a stacili styri dni protestov a odrazu ho bolo treba radikalne prerabat. :)
Veru pustil do gatí, ten náš vlastenec.


Inak to je hrozne, ze mame takychto handrovych predstavitelov statu, co ich nezaujima nic, okrem verejnej mienky. Myslim, ze to nastalo tym, ze si Fico nestihol pred hlasovanim v parlamente dat spravit prieskum verejnej mienky, ohladne vlasteneckeho zakona. Ak by ho mal, tak by nebol podlahol davovej psychoze a neodhlasoval by ho Slotovi vobec ani v parlamente a teraz by to nemusel ratovat cez prezidenta.
Urobí iba to, čo sa páči ľuďom. O nič iné mu nejde. Ani o budúcnosť ani o to, aby sme niekam smerovali. Zaujíma ho len to, aby sa páčil... čo najväčšej skupine ľudí.


Ina vec je, ze kedze Fico nebude chciet stratit ani sypmatije narodnostnych volicov, tak sa to bude snazit uhrat iba na posunutie platnosti zakona na september, aby tento neprijemny problem "upratal" z predvolebneho obdobia. Skratka - zamiest pod koberec - to nam ide.
Dobre si to vystihol.

Práve v tom je najnebezpečnejší, že je prefíkaný a väčšinou si dobre rozmyslí, čo urobí. Podľa mňa ale nie je umenie páčiť sa. Umenie je niečo vytvoriť alebo urobiť tak, aby veci fungovali lepšie.
Bastian
15.03.10,10:00
Chcel by som sa opýtat moderátorov, alebo admina:
Je porada apolitická ? Po pozornom prečítaní si celej témy silne pochybujem.:cool:
Má nejaký politik právo diktovať niečo môjmu synovi? A hlavne to, aký sa na to cíti ze najzarážajúcejšie.
erzet
15.03.10,10:22
Prezident zákon vráti do NR SR, vraj, po vlastnom rozhodnutí.
Sabadka
15.03.10,10:41
:) Samozrejme. Nikdy politická nebola, lebo tak je to v Etikete.:rolleyes: Politikum iba pre vyvolených...... inak by už dávno bolo no,no,no.......Ale zvolebnieva sa, a ja si radšej idem vyleštiť lodičky, a vyvetrať....... ;)

mimotemy... čo majú tvoje lodičky spoločné s tým že sa zvolebnieva, robíš nejakú seansu s lodičkami a zisťuješ, komu dať hlas?:D:D:D,
Nebuď sebec povedz aj nám, či ti máme poslať vlastné lodičky:D:D
Excise Duty
15.03.10,11:09
mimotemy... čo majú tvoje lodičky spoločné s tým že sa zvolebnieva, robíš nejakú seansu s lodičkami a zisťuješ, komu dať hlas?:D:D:D,
Nebuď sebec povedz aj nám, či ti máme poslať vlastné lodičky:D:Dhttp://www.porada.sk/1014114-post119.html
dušinka
15.03.10,11:56
Nemôžem si pomôcť ale zase s tou Danilou súhlasím. Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.
Je to síce mimo témy, ale čo už.
Excise Duty
15.03.10,12:04
Nemôžem si pomôcť ale zase s tou Danilou súhlasím. Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.
Je to síce mimo témy, ale čo už.
Ale tu nejde o Radičovú. Opäť sú problémom lodičky.
misomiso
15.03.10,16:49
Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.


No to je ale dost smutne. Len si dovolim pripomenut, ze ak sa niketo rozhodne volit Slotu kvoli vyjadrenia niektoreho madarskych nacionalistickych predstavitelov (napr. madarskeho prezidenta), priamo ho tym podporuju. On si ani nic ine nemoze zelat, aby na Slovensku ostal vo vlade Slota, pretoze ak Slota odide, tak mu to zoberie vodu na mlyn a tazsie sa mu bude presviedcat madarskch volicov, ze treba vyvijat na Slovakov tlak. Potom by sa (keby odieisl Slota) dostali do popredia ine temy, napr. ekonomicke, a to si iste politici v Madarsku velmi nezelaju. Museli by vediet riadit stat, aby obstali, zatial co takto ani velmi nemusia, staci stvat v narodnom tone a ludia im to zozeru, pretoze maju za hranicami legitimny ciel (ktorym je Slota).

Skoda, ze nie len v Madarsku, ale ani na Slovensku to niektorym nedochadza...
Danila
15.03.10,17:20
Nemôžem si pomôcť ale zase s tou Danilou súhlasím. Aj mne p. Radičová pomohla k rozhodnutiu, že som ju nevolila. A taktiež mi k rozhodnutiu pomáhajú výroky p.prezidenta susedného štátu.
Je to síce mimo témy, ale čo už.dušinka ďakujem. Kašlime na politiku. Požiadala som moderátora o vymazanie mojich príspevkov v tejto téme, ktoré sa nepodarilo už vymazať mne... Verím, že moju poslednú požiadavku splní...
dušinka
15.03.10,18:57
No to je ale dost smutne. Len si dovolim pripomenut, ze ak sa niketo rozhodne volit Slotu kvoli vyjadrenia niektoreho madarskych nacionalistickych predstavitelov (napr. madarskeho prezidenta), priamo ho tym podporuju. On si ani nic ine nemoze zelat, aby na Slovensku ostal vo vlade Slota, pretoze ak Slota odide, tak mu to zoberie vodu na mlyn a tazsie sa mu bude presviedcat madarskch volicov, ze treba vyvijat na Slovakov tlak. Potom by sa (keby odieisl Slota) dostali do popredia ine temy, napr. ekonomicke, a to si iste politici v Madarsku velmi nezelaju. Museli by vediet riadit stat, aby obstali, zatial co takto ani velmi nemusia, staci stvat v narodnom tone a ludia im to zozeru, pretoze maju za hranicami legitimny ciel (ktorym je Slota).

Skoda, ze nie len v Madarsku, ale ani na Slovensku to niektorym nedochadza...
Ale veď v poriadku, ja Ťa nepresviedčam o svojej pravde ani Ti nevnucujem svoj názor. Našťastie voľby sú slobodné a my máme pre istotu chalupu neďaleko B.Bystrice. Moji starí rodičia sa už raz sťahovali na Slovensko /v 1939-tom/.
misomiso
15.03.10,19:14
Ale veď v poriadku, ja Ťa nepresviedčam o svojej pravde ani Ti nevnucujem svoj názor. Našťastie voľby sú slobodné a my máme pre istotu chalupu neďaleko B.Bystrice. Moji starí rodičia sa už raz sťahovali na Slovensko /v 1939-tom/.

Ty si ma nepochopila. Ja som nikde netvrdil, ze tu nejestvuje realna hrozba pre Slovensko zo strany Madarska - resp. zo strany poniektorych Madarov. Lenze pointa ja v tom, ze ak budes volit Slotu, tak za budes uplne priamo podielat na vyraznom posilneni tejto hrozby.


Slota si nikdy nebude zelat mier s Madarmi, to by bolo to nahorsie, co by ho mohlo postretnut - podobne ako si colnici nezelali vstup do Shengenu a zmenarnici sa netesili so zavedenia Eura.
Excise Duty
15.03.10,19:33
Ty si ma nepochopila. Ja som nikde netvrdil, ze tu nejestvuje realna hrozba pre Slovensko zo strany Madarska - resp. zo strany poniektorych Madarov. Lenze pointa ja v tom, ze ak budes volit Slotu, tak za budes uplne priamo podielat na vyraznom posilneni tejto hrozby.


Slota si nikdy nebude zelat mier s Madarmi, to by bolo to nahorsie, co by ho mohlo postretnut - podobne ako si colnici nezelali vstup do Shengenu a zmenarnici sa netesili so zavedenia Eura.
Prepáč, ale čo majú colníci spoločné so vstupom do Schengenu a prečo by si to nemali želať?
misomiso
15.03.10,19:43
Prepáč, ale čo majú colníci spoločné so vstupom do Schengenu a prečo by si to nemali želať?No dobre, chytas ma za slovicko, vstupom do EU prisli o pracu mnohi colnici a potom zasa bstupom do Shengenu mnohi policajti.
jaros5
16.03.10,05:10
Vážení, je skutočne zaujímavé, ako každý háji svoje tričko ..... , úplne samozrejmá vec, ale nedalo by sa bez invektív, narážok ...???
Podľa mňa, na Slovensku ešte nevyrástol štátnik, ani politik, ku ktorému by som sa s hrdosťou prihlásil ... a dal mu bez výhrad svoj hlas vo voľbách ...............
spomenuli ste tu Gašparoviča? ..."starký" ktorý už má problém vyjadriť svoj názor... , Radičová ? .... nevolil by som ju ani do obecného parlamentu ..., Dzurinda? ...malý človiečik, ktorý uchutnal ako chutí moc, a doteraz to nevie rozchodiť ............., o Mečiarovi a Slotovi skoda hovoriť ........................ Csáky, Bugár ?? ........nem írtem, ................ KDH - ci? .... pár dobrých myšlienok pred voľbami (napr. o rodine a pod.)... ale skutek utek ......
Takže vždy pri voľbách vyberám to menšie zlo ...;)
bobino38
16.03.10,05:32
...ja neviem, ale ja si myslím, že politika na Slovensku je vždy len o tom ako sa nabaliť a dať zarobiť svojim rodinkám, nič viac...
Excise Duty
16.03.10,06:04
No dobre, chytas ma za slovicko, vstupom do EU prisli o pracu mnohi colnici a potom zasa bstupom do Shengenu mnohi policajti.
Nie neprišli, na colníkov prešla správa spotrebných daní a hraniční policajti boli presunutí do iných policajných zložiek. Treba sledovať legislatívu o služobnom pomere jedných aj druhých, novelami týchto zákonov nadobúdajú stále väčšie a väčšie privilégiá, dokonca colníci zrušili colné hodnosti a majú dnes policajné hodnosti. Možno je to preto, že generálna riaditeľka Colnej správy prišla od polície... Žiaľ tento štát preferuje a forsíruje ozbrojené zložky, čo je typické hlavne pre autoritatívne režimy.
buchač
16.03.10,06:36
Nie neprišli, na colníkov prešla správa spotrebných daní a hraniční policajti boli presunutí do iných policajných zložiek. Treba sledovať legislatívu o služobnom pomere jedných aj druhých, novelami týchto zákonov nadobúdajú stále väčšie a väčšie privilégiá, dokonca colníci zrušili colné hodnosti a majú dnes policajné hodnosti. Možno je to preto, že generálna riaditeľka Colnej správy prišla od polície... Žiaľ tento štát preferuje a forsíruje ozbrojené zložky, čo je typické hlavne pre autoritatívne režimy.

.....ejha ?

Tak potom USA sú aká autoritatívny režim ....okrem iných prívlastkov ....?

Len tak na okraj , na Slovensku je ešte stále podstav policajtov na uliciach , ale to je o inom ....

A preto , spievajme si ďalej ....
Barbara
16.03.10,07:03
Odpustite mi , nechcem sa pridať, ale ten článok sa mi veľmi páčil.


http://blog.etrend.sk/martin-jaros/2010/03/15/vlastenecky-bordel/
pavla.p
16.03.10,07:12
Najmúdrejší na svete sú novinári. To neviete?
Excise Duty
16.03.10,08:10
.....ejha ?

Tak potom USA sú aká autoritatívny režim ....okrem iných prívlastkov ....?

Len tak na okraj , na Slovensku je ešte stále podstav policajtov na uliciach , ale to je o inom ....

A preto , spievajme si ďalej ....
A čo sem pletieš USA, sú témou tejto debaty snáď USA? Nemôžem sa ubrániť dojmu z niektorých tvojich príspevkov, kde a komu si slúžil alebo ešte slúžiš a že si absolvoval politické školenie mužstva, ak nie rovno VÚML. A pokiaľ ide o ten podstav policajtov, ten spočíva v tom, že sa rozvážajú na drahých autách a zásadne chýbajú tam, kde ich najviac treba. Mám tú smolu, že bývam neďaleko pohostinského zariadenia. Ak sa tam dejú a bohužiaľ pravideľne výtržnosti a zavoláme č. 158, tak skôr ako za polhodinu neprídu, spanilo prejdú okolo a pokračujú ďalej, bez toho aby si overili to, kvôli čomu boli volaní a rázne zakročili. Nezriedka prechádzajúc okolo sa srdečne zdravia s tými, čo tam tie výtržnosti robia a keď sú mimo služby a prídu tam chlastať, tak sami sa na tých výtržnostiach podieľajú. Vrcholom bolo, keď tá ničomná a bolševikovi slúžiaca luza vykrikovala na suseda, ktorý si „dovolil zavolať“ na číslo 158, že je udavač, a to verejne na ulici. Mna nezujímajú pomery v USA, mňa znervózňuje tento komunistický bordel zvaný Slovenská republika, ktorý ma bohužiaľ vzhľadom na pomery v tomto štáte prežije...
V ktoromsi tvojom príspevku si uviedol, že ti chýba, že si nikto do teba nerýpne. Tak si rýpnem ja. Pozri si pravidlá slovenského pravopisu a nauč sa už konečne, že čiarka sa píše hneď za predchádzajúcim slovom bez medzery a medzera sa použije až za touto čiarkou.
Excise Duty
16.03.10,08:14
Najmúdrejší na svete sú novinári. To neviete?
Vieme, ale ani po päty nesiahajú slovenským politikom.
misomiso
16.03.10,08:23
A čo sem pletieš USA, sú témou tejto debaty snáď USA? Nemôžem sa ubrániť dojmu z niektorých tvojich príspevkov, kde a komu si slúžil alebo ešte slúžiš a že si absolvoval politické školenie mužstva, ak nie rovno VÚML. A pokiaľ ide o ten podstav policajtov, ten spočíva v tom, že sa rozvážajú na drahých autách a zásadne chýbajú tam, kde ich najviac treba. Mám tú smolu, že bývam neďaleko pohostinského zariadenia. Ak sa tam dejú a bohužiaľ pravideľne výtržnosti a zavoláme č. 158, tak skôr ako za polhodinu neprídu, spanilo prejdú okolo a pokračujú ďalej, bez toho aby si overili to, kvôli čomu boli volaní a rázne zakročili. Nezriedka prechádzajúc okolo sa srdečne zdravia s tými, čo tam tie výtržnosti robia a keď sú mimo služby a prídu tam chlastať, tak sami sa na tých výtržnostiach podieľajú. Vrcholom bolo, keď tá ničomná a bolševikovi slúžiaca luza vykrikovala na suseda, ktorý si „dovolil zavolať“ na číslo 158, že je udavač, a to verejne na ulici. Mna nezujímajú pomery v USA, mňa znervózňuje tento komunistický bordel zvaný Slovenská republika, ktorý ma bohužiaľ vzhľadom na pomery v tomto štáte prežije...
V ktoromsi tvojom príspevku si uviedol, že ti chýba, že si nikto do teba nerýpne. Tak si rýpnem ja. Pozri si pravidlá slovenského pravopisu a nauč sa už konečne, že čiarka sa píše hneď za predchádzajúcim slovom bez medzery a medzera sa použije až za touto čiarkou.

Minule som vo Frankfurte cestoval elektrickou. Kedze som sa naposledy viezol MHD za sociku, a potom snad tak dva razy, nejako som si neuvedomil, ze dvere sa neotvoria same, ze je na to tlacidlo. Bola to malo frekventovana zastavka, nikto tymi dverami nevystupoval. Priskocil policajt, (ktory sa nechystal nastupit, iba tam stal a daval pozor) a otvoril mi dvere. Ako sluha v hoteli. Ako to robia ti Nemci, ze maju takuto policiu?

Inak - je zajimave, ze to bolo v krajine, kde maju s "vychovou k vlastenectvu" tie najhorsie skusenosti. Ale ten policajt bol naozajstny vlastenec. Ta zastavka bola totiz na vystavisku, a predpokladam, ze mu bolo jasne, ze som cudzinec. Nebolo mu jedno, aky dojem si odnesiem z jeho krajiny, preto mi pomohol. Zato Slota opluva nie len cudzie narody, on este aj o popradskych hokejistoch hovori ako o hazloch. Teda nie je vlastenectvo ako vlastenectvo, mame tu teraz docinenia s niecim, ako "vlastenectvo na slovensky sposob".
buchač
16.03.10,10:19
A čo sem pletieš USA, sú témou tejto debaty snáď USA? Nemôžem sa ubrániť dojmu z niektorých tvojich príspevkov, kde a komu si slúžil alebo ešte slúžiš a že si absolvoval politické školenie mužstva, ak nie rovno VÚML. A pokiaľ ide o ten podstav policajtov, ten spočíva v tom, že sa rozvážajú na drahých autách a zásadne chýbajú tam, kde ich najviac treba. Mám tú smolu, že bývam neďaleko pohostinského zariadenia. Ak sa tam dejú a bohužiaľ pravideľne výtržnosti a zavoláme č. 158, tak skôr ako za polhodinu neprídu, spanilo prejdú okolo a pokračujú ďalej, bez toho aby si overili to, kvôli čomu boli volaní a rázne zakročili. Nezriedka prechádzajúc okolo sa srdečne zdravia s tými, čo tam tie výtržnosti robia a keď sú mimo služby a prídu tam chlastať, tak sami sa na tých výtržnostiach podieľajú. Vrcholom bolo, keď tá ničomná a bolševikovi slúžiaca luza vykrikovala na suseda, ktorý si „dovolil zavolať“ na číslo 158, že je udavač, a to verejne na ulici. Mna nezujímajú pomery v USA, mňa znervózňuje tento komunistický bordel zvaný Slovenská republika, ktorý ma bohužiaľ vzhľadom na pomery v tomto štáte prežije...
V ktoromsi tvojom príspevku si uviedol, že ti chýba, že si nikto do teba nerýpne. Tak si rýpnem ja. Pozri si pravidlá slovenského pravopisu a nauč sa už konečne, že čiarka sa píše hneď za predchádzajúcim slovom bez medzery a medzera sa použije až za touto čiarkou.

Zaplietol som do témy USA ...tak sorry ...idem ďalej mimotemy.....maybe..

Neslúžil som nikomu , ani už neslúžim ....si predstav , že väčšina príslušníkov ozbrojených síl to robila , robí a bude , kurva fix , robiť hlavne za peniaze ....
A na štáte a zriadení teda totálne nezáleží .....
A MŇA nevynímajúc , tiež som kvôli peniazom odkrútil XX rokov ...

Každý sa Ti vyserie na vlastenectvo ...nie o tom to je , nie preto chodia chlapci do misií , aby tam hájili cudzie záujmy ....z vlastenectva ešte nik poriadne nevyžil ....rodinu nenakŕmil ...

Čo sa týka tých policajtov , tak vedz , že majú tak oklieštené právomoci , až to nie je normálne ...
Len obušok použije a točí sa ako had na pekáči ...

K tým pravidlám slovenského pravopisu ...
K tomu podrýpnutiu podotýkam , že je neadekvátne , neúčinné a slabé , minulo sa účinkom ...priložil by som trochu pod kotol ...;):---:D:D:D:D

- chcel by som vidieť , ako by sa dala napísať Tvojim spôsobom čiarka do RUČNE PÍSANÉHO TEXTU ....to dodržanie medzier . :rolleyes:
- čiže , bavíme sa nie o PRAVIDLÁCH SLOVENSKÉHO PRAVOPISU , ale o STROJOPISE ...nepleťme si dojmy a pojmy . ;)...ale čo už , nikto nie je dokonalý , mne ale už len trochu chýba ...:---:D:cool:

P.S.:
Ospravedlňujem sa za výrazy , nie sú určené pôvodcovi textu - citovanému , ale vo všeobecnosti ...
Bastian
17.03.10,18:05
katalóg
11.05.10,00:35
http://zpravy.idnes.cz/jihokorejci-pouzili-slovenskou-hymnu-jako-fanfaru-v-zabavnim-poradu-122-/zahranicni.asp?c=A100423_141927_zahranicni_stf
23. dubna 2010 14:19

"Nejlepší jihokorejští divadelní herci dostávají ocenění, dav šílí a najednou se sálem rozezní slavnostní fanfára, která nápadně připomíná slovenskou hymnu. Slovenská diplomacie nyní nahrávku prověřuje, napsal deník SME."

Žeby absencia hudobného sluchu?
kokolačík
11.05.10,03:51
http://zpravy.idnes.cz/jihokorejci-pouzili-slovenskou-hymnu-jako-fanfaru-v-zabavnim-poradu-122-/zahranicni.asp?c=A100423_141927_zahranicni_stf
23. dubna 2010 14:19

"Nejlepší jihokorejští divadelní herci dostávají ocenění, dav šílí a najednou se sálem rozezní slavnostní fanfára, která nápadně připomíná slovenskou hymnu. Slovenská diplomacie nyní nahrávku prověřuje, napsal deník SME."

Žeby absencia hudobného sluchu?

Už sa aj ospravedlnili.
jaros5
15.06.10,10:18
Konečne niektorí dospievali (aj keď 20 rokov dospievali a ani to im nestačilo na to, aby dospeli) a niektorí dopadli tak, že sa im určite dlho, dlho spievať nebude chcieť ...
....dúfam len, že všetci ostatní, ktorí naďalej budú ovplyvňovať naše životy, prejavia dostatok dospelosti a zodpovednosti ...
bettylou
15.07.10,14:09
Skôr sa vytráca význam slova demokracia - vláda ľudu. Namiesto uťahovania opaskov by sme ich mali začať konečne odopínať a každému naložiť podľa zásluh. Lenže zrejme by sme porušili zákon... Kto to len ten zákon schvaľuje? Ten, ktorého sme zvolili, aby za nás rozhodoval, navrhoval a schvaľoval zákony.

Ale šak to už socializmus bol vláda ľudu,:D kapitalizmus bol vždy vládou vykorisťovateľov, alebo ako?

Inak existuje kniha Naša nádej - svet bez kapitalizmu. A nie je o komunistoch. :eek:

No a ako slovenka furt lietajúca kdesi po cudzine si svoju hymnu rada pripomeniem aj zaspievam - ale len v aute (tam ma nikto nepočuje):D
bettylou
15.07.10,14:49
prva veta, zial ano. predstav si, ze som prislusnikom tohto naroda a preto ma urazaju vase sialene vylevy na takych strankach ako je youtebe. ked pojdes po cudzine a budes sa bavit o vyseuvedenom, bud sa priznas, ze si slovak alebo nie. co urobis ty? kde posobim vedia, ze som slovak, ale poznam tisicky ktory si aj mater zapru. pod, poprechadzaj sa po cudzine tisicky km od sk a povedz: tak tento klip sem dal moj priatel a potom cakaj na reakciu.
na posudenie prezentacie tychto klipov netreba byt extra chytri. hovoria sami za seba a vyjadruju nazor o vas, aj o mne. budem hladat cloveka blizkeho spolupracou s youtube a necham prekutrat archiv, ci najde este aspon jeden narod ktory toto o sebe spieva. mozno to tebe lichoti, ale mna hrubo uraza a mimochdom slovensko je moja srdcoka. takze tak, dámo.

to je punk rock a tí si nedávajú servítku pred ústa nikde. Viď Sex pistols - God Save the Queen the Faschist Regime a to je len nejaká light verzia toho čo punkeri spievajú, lebo ich bolia určité problémy spoločnosti:cool:
bettylou
15.07.10,15:04
Tak toto sa celkom podarilo.

Hlavne ten Matúš Čák Noris Trenčiansky:D
stormcatcher
15.07.10,15:57
to je punk rock a tí si nedávajú servítku pred ústa nikde. Viď Sex pistols - God Save the Queen the Faschist Regime a to je len nejaká light verzia toho čo punkeri spievajú, lebo ich bolia určité problémy spoločnosti:cool:
povedal by som, ze tak troxu je v tom rozdiel. sex pistols zrovna nebola moja srdcovka a nepoznam ani tuto skladbu, ale nieco mi hovori, ze je o fasizme a nie otom, ze anglicania su sprosty narod. to je ako keby niekto ospevoval komunizmus, kukluxklan a pod. ale nehanobi svoj narod