iriska
11.03.10,18:40
Chcela by som sa poradiť, koľko položiek tovaru by som mala mať v e-shope pri jeho spustení... bude to tovar, ktorý bude pravdepodobne väčšinou podľa objednávky zákazníka, čiže cca polovica nahodených fotiek bude len na ukážku. Tak to aspoň predpokladám.

Ďakujem za názory a postrehy.
XD-Design
11.03.10,17:50
Zaujmava otazka,myslim ze tolko kolko si ich tam date...
iriska
11.03.10,17:59
To mi je dosť dobre jasné :) Skôr som myslela, koľko by ich tam boli ochotní akceptovať zákazníci.
ešte som totiž nemala nikdy e-shop, ale nikomu to nehovorte
XD-Design
11.03.10,18:13
No cim menej tym horsie...alebo lepsie povedane cim menej tovaru tym viac zakaznikov to odradi vobec nieco nakupovat...
Timka1
11.03.10,18:22
Chcela by som sa poradiť, koľko položiek tovaru by som mala mať v e-shope pri jeho spustení... bude to tovar, ktorý bude pravdepodobne väčšinou podľa objednávky zákazníka, čiže cca polovica nahodených fotiek bude len na ukážku. Tak to aspoň predpokladám.

Ďakujem za názory a postrehy.

ak som dobre pochopila, budeš predávať na objednávky?
to je systémom, že nebudeš investovať do nákupu tovaru, ale len na základe objednávok od zákazníkov, dajme tomu raz za dva týždne objednaš to čo si zákazníci objednali?
ak áno, tak na tvojom mieste by som mala dosť veľa tých fotiek, aby si mali z čoho vybrať, každú vekovú kategóriu treba osloviť, ako sa vraví sto ľudí sto chutí, takže čo potrebuje jeden nemusí potrebovať druhý, ale potrebuje zase niečo iné ....

môj názor: čím viac tým lepšie pre teba, pretože čím viac ty objednaš z veľkoskladu, tým lepšie ceny dostaneš, napr. množstevné zľavy ....
j.sch
12.03.10,09:23
Podľa mňa záleží aj na tom čo chceš predávať .. A čo také ???
iriska
12.03.10,12:14
darčeky :) Ja viem, má to každý druhý, ale nemám čo na práci... tak sa s tým idem zabávať
Timka1
12.03.10,12:17
darčeky :) Ja viem, má to každý druhý, ale nemám čo na práci... tak sa s tým idem zabávať

máš už dodávateľov? jedného by som ti ponúkla, ak máš záujem cez SS
kath
23.03.10,12:53
tiež by som poradila čím viac, tým lepšie... Hlavne napísať, čo všetko si môžu prispôsobiť... A teraz ťa nechcem odradiť, lebo si myslím že výroba na objednávku je skvelý nápad, aj my dávame vyrábať tovar len na objednávku (našťastie niektorí výrobcovia už majú vyrobený), ponúkame aj vlastné navrhnutie výrobku, ibaže zákazníci to nevyužívajú - radšej si objednajú výrobok priamo z ponuky, o ktorom vedia ako vyzerá. Možno sa len boja že na základe vlastného navrhnutia by to stálo viac... No asi záleží na tom, ako ich dokážeš inšpirovať....
iriska
23.03.10,20:09
o.k. takýto názor som potrebovala :)
Ja si v reále neviem predstaviť ako reagujú bežní zákazníci, resp. si predstavím úplne opačné reakcie

ďakujem
hela60
23.03.10,20:58
Priprav si hlavne pevné nervy pri komunikácii so zákazníkmi. :rolleyes:
dorah34
29.03.10,13:42
presne ako bolo povedane vyssie - cim sirsi sortiment, tym lepsie. a hlavne pri darcekoch je dobre mat siroku skalu cenovych hladin a tipov. Pripadne sa poprehrabuj na webe a pozri, aky sortiment ma tvoja konkurencia a nastav pocet produktov tak, aby prvych zakaznikov, ktorych nalakas investiciou do reklamy neodradilo, ze mas toho menej ako ini - nie kazdy kto ta navstivi bude vediet, ze si na trhu nova:-)))
drzim palce a posielam SS