testerASD
13.03.10,18:40
Ahojte, neviem ci pisem do spravnej sekcie, dufam ze ano.

Chcem sa opytat taku otazku, existuje nejaka stranka cez ktoru by som mohol najst vyrocnu spravu danej spolocnosti ? Velmi sa nevyznam do ekonomiky, ale napr.som sa snazil najst vyrocnu spravu azet.sk, a.s. ale neviem sa k tomu dopracovat.

Mozno sa mylim, ale mam dojem ze by napr. a.s. mala povinne zverejnovat vyrocnu spravu nie ?

Vdaka za rady pripadne za opravu.
Gabi03
13.03.10,18:06
Výročná správa by sa mala ukladať do zbierky listín na súde. Na www.orsr.sk si môžeš pozrieť, či ju tam majú vloženú. Zbierka listín je verejná, takže môžeš do nej nahliadnuť. Či za poplatok, už neviem. :)
testerASD
13.03.10,18:22
vdaka za odpoved, ale je pravda ze je to tam len read only nazvov listin .. neviem sa docitat ci je to za poplatok alebo nie .. ale clanky, ktore som nasiel na nete tak pisu o tom ze by to malo byt dostupne tak neviem .. mozno este nemaju naskenovane vsetko :P
Gabi03
13.03.10,19:10
vdaka za odpoved, ale je pravda ze je to tam len read only nazvov listin .. neviem sa docitat ci je to za poplatok alebo nie .. ale clanky, ktore som nasiel na nete tak pisu o tom ze by to malo byt dostupne tak neviem .. mozno este nemaju naskenovane vsetko :P

Asi sme sa nepochopili. :)
Na netovej stránke môžeš vidieť, či je výročná správa vložená do zbierky listín. Nemyslím si, že by ju skenovali. Skôr som mala na mysli, že môžeš zájsť na súd, a vyžiadať si nahliadnuť (alebo možno kópiu) do výročnej správy.
Inak výročné správy niektoré firmy zvykievajú zverejňovať na svojich stránkach. Hoci v skutočnosti som sa stretla s veľmi, naozaj veľmi malým počtom zverejnenia touto formou.
ivo_b
09.04.10,09:25
Ja som v Zakone o uctovnictve ani v Obchodnom zakonniku nikde nenasiel povinnost zverejnovat vyrocnu spravu v zbierke listin OR, iba moznost (nie povinnost) zverejnit uctovnu zavierku ako sucast vyrocnej spravy.

Povinne zverejnenie VS plati podla mojho nazoru iba pre konsolidovanu vyrocnu spravu.
hanelie
09.04.10,11:49
pozri § 21 zákona o účtovníctve
ivo_b
09.04.10,12:27
Vyzera to, ze povinnost zverejnenia VS v zbierke listin OR platila len do 31.12.2009, v novom Zakone o uctovnictve ani v Obchodnom zakonniku som uz nikde nenasiel povinnost zverejnovat vyrocnu spravu v zbierke listin OR, iba moznost (nie povinnost) zverejnit uctovnu zavierku ako sucast vyrocnej spravy. Zamerom zmeny formulacie § 21 ZoU (1) mozno nebolo zrusenie povinnosti predkladat VS do zbierky listin, ale podla mna na zaklade tejto formulacie VS predlozena moze byt, ale nemusi.

Povinne zverejnenie VS plati od roku 2010 podla mojho nazoru iba pre konsolidovanu vyrocnu spravu.

ZoU § 21; OZ § 40; ZoOR § 3