Zavrieť

Porady

Vyrocna sprava - kde ? povinne ?

Ahojte, neviem ci pisem do spravnej sekcie, dufam ze ano.

Chcem sa opytat taku otazku, existuje nejaka stranka cez ktoru by som mohol najst vyrocnu spravu danej spolocnosti ? Velmi sa nevyznam do ekonomiky, ale napr.som sa snazil najst vyrocnu spravu azet.sk, a.s. ale neviem sa k tomu dopracovat.

Mozno sa mylim, ale mam dojem ze by napr. a.s. mala povinne zverejnovat vyrocnu spravu nie ?

Vdaka za rady pripadne za opravu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Výročná správa by sa mala ukladať do zbierky listín na súde. Na www.orsr.sk si môžeš pozrieť, či ju tam majú vloženú. Zbierka listín je verejná, takže môžeš do nej nahliadnuť. Či za poplatok, už neviem.

    testerASD je offline (nepripojený) testerASD

    testerASD
    vdaka za odpoved, ale je pravda ze je to tam len read only nazvov listin .. neviem sa docitat ci je to za poplatok alebo nie .. ale clanky, ktore som nasiel na nete tak pisu o tom ze by to malo byt dostupne tak neviem .. mozno este nemaju naskenovane vsetko :P

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    testerASD Pozri príspevok
    vdaka za odpoved, ale je pravda ze je to tam len read only nazvov listin .. neviem sa docitat ci je to za poplatok alebo nie .. ale clanky, ktore som nasiel na nete tak pisu o tom ze by to malo byt dostupne tak neviem .. mozno este nemaju naskenovane vsetko :P
    Asi sme sa nepochopili.
    Na netovej stránke môžeš vidieť, či je výročná správa vložená do zbierky listín. Nemyslím si, že by ju skenovali. Skôr som mala na mysli, že môžeš zájsť na súd, a vyžiadať si nahliadnuť (alebo možno kópiu) do výročnej správy.
    Inak výročné správy niektoré firmy zvykievajú zverejňovať na svojich stránkach. Hoci v skutočnosti som sa stretla s veľmi, naozaj veľmi malým počtom zverejnenia touto formou.

    ivo_b je offline (nepripojený) ivo_b

    ivo_b
    Ja som v Zakone o uctovnictve ani v Obchodnom zakonniku nikde nenasiel povinnost zverejnovat vyrocnu spravu v zbierke listin OR, iba moznost (nie povinnost) zverejnit uctovnu zavierku ako sucast vyrocnej spravy.

    Povinne zverejnenie VS plati podla mojho nazoru iba pre konsolidovanu vyrocnu spravu.

    ivo_b je offline (nepripojený) ivo_b

    ivo_b
    Vyzera to, ze povinnost zverejnenia VS v zbierke listin OR platila len do 31.12.2009, v novom Zakone o uctovnictve ani v Obchodnom zakonniku som uz nikde nenasiel povinnost zverejnovat vyrocnu spravu v zbierke listin OR, iba moznost (nie povinnost) zverejnit uctovnu zavierku ako sucast vyrocnej spravy. Zamerom zmeny formulacie § 21 ZoU (1) mozno nebolo zrusenie povinnosti predkladat VS do zbierky listin, ale podla mna na zaklade tejto formulacie VS predlozena moze byt, ale nemusi.

    Povinne zverejnenie VS plati od roku 2010 podla mojho nazoru iba pre konsolidovanu vyrocnu spravu.

    ZoU § 21; OZ § 40; ZoOR § 3

    Vyrocna sprava - kde ? povinne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.