jaro114
14.03.10,01:09
ako sa zbavit zlych myslienok,niekto tu uz to spominal nejaky 17tok,ale neviem ci to tu este je napisana ta tema lebo som to nenasiel po prihlaseny,ale v googlu to naslo.aprave preto sa obraciam tu aby ste mi pomohli stym ako sa zbavit zlych myslienok,a mat sebavedomie pretoze niekedy sa necitim vo svojej kozi ako som sa citil predtym..asi to bude aj spolocne z marihouanov ktoru smo fajcil piblizne 4roky,posledny polrok to preslo k castejsiemu,a prave preto ze som prestal fajcit lebo ma to uz tzv.gumovalo proste vymyvalo mozog a som cital na internete co sposobuje zle,,neviem preco mi nejake vyjadrenia negativne udkveli v hlave pretoze som si povedal ze prestanem uz stym tak som sa dostal do takej apatie ,a zrazu som sa necitil vo svojej kozi ani teraz sa necitim a napadaju ma rozne myslienky ale proste blbe,niekedy ked sa rozpylim pozitivne s kamaratmi..a na druhy den mam zase zle myslienky a co bude dalej...a neviem kde sa obratit,tak dufam ze vy mi vtom pomozete
zdenka131
14.03.10,05:18
Želám pohodovú nedeľu. Tu sa nachádza hľadaná tém: http://www.porada.sk/t41085-p3-ako-sa-zbavit-neprijemnych-mysielnok.html
arizona
14.03.10,06:41
ako sa zbavit zlych myslienok,niekto tu uz to spominal nejaky 17tok,ale neviem ci to tu este je napisana ta tema lebo som to nenasiel po prihlaseny,ale v googlu to naslo.aprave preto sa obraciam tu aby ste mi pomohli stym ako sa zbavit zlych myslienok,a mat sebavedomie pretoze niekedy sa necitim vo svojej kozi ako som sa citil predtym..asi to bude aj spolocne z marihouanov ktoru smo fajcil piblizne 4roky,posledny polrok to preslo k castejsiemu,a prave preto ze som prestal fajcit lebo ma to uz tzv.gumovalo proste vymyvalo mozog a som cital na internete co sposobuje zle,,neviem preco mi nejake vyjadrenia negativne udkveli v hlave pretoze som si povedal ze prestanem uz stym tak som sa dostal do takej apatie ,a zrazu som sa necitil vo svojej kozi ani teraz sa necitim a napadaju ma rozne myslienky ale proste blbe,niekedy ked sa rozpylim pozitivne s kamaratmi..a na druhy den mam zase zle myslienky a co bude dalej...a neviem kde sa obratit,tak dufam ze vy mi vtom pomozete
Jaro,podľa príspevku si myslím, že si mladý chalan. Je fajn, že si sa začal zaoberať tým, čo Ti mohlo spôsobiť Tvoje problémy a chceš to vyriešiť.
Marihuana je ľahká droga,má svojich zástancov, ktorí tvrdia, že je neškodná.
Ale nie je to celkom tak.Každý človek má iný organizmus, na každého pôsobí inak. Hlavne mladému, vyvýjajúcemu sa organizmu môže dosť uškodiť.
Je čoraz viac prípadov , hlavne u mladých ľudí, kedy sa preukázalo, že marihuana je spúšťačom mnohých psychických chorôb, depresií, či schizofrénie.

Nebudem sa moc rozpisovať, našla som Ti zopár článkov,kde sa dozvieš viac, snáď Ti pomôžu niečo si ujasniť...
http://spravy.pravda.sk/silna-marihuana-moze-narusit-psychiku-dh7-/sk_zaujima.asp?c=A070502_085144_sk_zaujima_p23
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/foto-takto-si-srotujeme-mozog.html
http://www.infodrogy.sk/ActiveWeb/c/1029/nepodcenujme_konzumaciu_marihuany.html
http://wapedia.mobi/sk/Marihuana#5.

Možno nájdeš aj tu nejakú dobrú radu http://www.porada.sk/t64640-depresia.html

Prvý krok si už urobil, že si sa svojim problémom začal zaoberať a chceš ho riešiť. Skús si nájsť nových priateľov, stretávaj sa s nimi,venuj sa nejakým koníčkom, športuj a pod. Možno Ti to pomôže. Ak nie tak navštív nejakého lekára-odborníka. Nehanbi sa, robíš to pre seba.
Držím Ti palčeky!:)
Dav
14.03.10,08:15
ako sa zbavit zlych myslienok,niekto tu uz to spominal nejaky 17tok,ale neviem ci to tu este je napisana ta tema lebo som to nenasiel po prihlaseny,ale v googlu to naslo.aprave preto sa obraciam tu aby ste mi pomohli stym ako sa zbavit zlych myslienok,a mat sebavedomie pretoze niekedy sa necitim vo svojej kozi ako som sa citil predtym..asi to bude aj spolocne z marihouanov ktoru smo fajcil piblizne 4roky,posledny polrok to preslo k castejsiemu,a prave preto ze som prestal fajcit lebo ma to uz tzv.gumovalo proste vymyvalo mozog a som cital na internete co sposobuje zle,,neviem preco mi nejake vyjadrenia negativne udkveli v hlave pretoze som si povedal ze prestanem uz stym tak som sa dostal do takej apatie ,a zrazu som sa necitil vo svojej kozi ani teraz sa necitim a napadaju ma rozne myslienky ale proste blbe,niekedy ked sa rozpylim pozitivne s kamaratmi..a na druhy den mam zase zle myslienky a co bude dalej...a neviem kde sa obratit,tak dufam ze vy mi vtom pomozete
Prikláňam sa k názoru Arizony, že by si mal vyhľadať aj odbornú pomoc a tiež Ti držím prsty, aby si sa zo svojich problémov dostal.
Ten 17tok - tým je myslená téma, ktorú si tu na Porade založili , alebo skôr "privlastnili" tzv. 17-tky, v preklade pre nováčika tety účtovníčky, ktoré majú v reálnom živote vek od ...do niekoľko násobok 17, a v téme sa rozosmievali, povzbudzovali, utešovali, poľutovali, pri rôznych životných situáciách. Funguje na princípe delený žiaľ - polovičný žiaľ, delená radosť -dvojnásobná radosť. Link na tému http://www.porada.sk/t30550-ak-sa-citis-zle.html
Myslím, že pre Tvoju konkrétnu situáciu sa táto téma hodí len ako "doplnková terapia". Ale začítaj sa do nej, možno Ťa to odpúta od Tvojich problémov, občas sa pousmeješ, občas sa zadivíš, čo je na tom vtipné...
korkoran
18.03.10,19:18
Vlastnou silou sa ich nikdy nezavíš. Môžeš navštíviť psychológa nasadí ti antidepresíva ale to všetko tiež len do času. Potrebuješ sa modliť nič iné ti nepomôže. Modlitby za vnútorné uzdravenie a oslobodenie, vyskúšaj ,potom uvidíš. Nedáš za to nič. Nalepší prostriedok k pokoju v srdci. http://www.svmichael.sk/modlitba.htm v googli ich máš dosť aleo prednášky exorcistu pátra Kodeta sú super.
jaro114
18.03.10,21:42
no pravdupovediac som uz navstivil pychiatra ale vsetko to zacalo tym ze som potreboval nejake lieky na pamet a koncetraciu,lebo som dost zabudal pretoze som fajcil marihuanu a som si povedal ze prestanem stym a navstivim lekara nech mi predpise nejake lieky na pamet,pretoze kvoli marihuane som zabudal veci a chcel som nejake tabletky na pamet,som si povedal ze pojdem za lekarkou nech mi predpise nejake lieky na pamet a koncetraciu ale tusil som ze budem musiet absolvovat nejake psychologicke testy. tak som isiel a obvodna ma poslala za psychiatrickou a nasledne na psychologicke testy na pamet na druhy den,ale vten den ked som sa dozvedel ze mam ist ku psychiatricke a som isiel tak som sa citil podrazdene ztoho ze som sa mal zucastnit nejakych psycholigickych vysetreni a navstivit psychiatra,vzdy som si hovoril ze psychiatra navstivuju tzv.blazni a ja som potom nevedel preco prave k psychiatrovi,pocitoval som uzkost a to len z toho ze musim ist k psychiatricke,vten den som sa citil cudne a podrazdene ked som stamat odchadzal ,necitil som sa vo svojej kozi.a na druhy den som mal ist na psychologicke testy.v ten den ked som prisiel domov som na nete cital rozne pribehy ohladom uzkosti a depresii a pod..a ako som cital jeden tam pisal nieco o demonoch ze tiez navsetvoval psychiatra a neviem preco som sa dostal este viac do depresii a som necital uz viac pretoze to suviselo s pametou a z depresiou a odvtedy sa necitim vo svojej kozi,,ale teraz uz nad tym nerozmyslam ,ale mam zle myslienky nie otom pribehu ale co bude somnou ako budem dalej zit,prestali ma bavit veci ktore ma bavili a neviem sa este viac sustredit,pretoze ma niekedy napadaju zle myslienky a som ztoho rozhorceny,a preto som tu pisal..a ked som navstivil psychiatra tak mi nasadila antidepresiva neurol a fevarin,lebo som jej povedal ze pocitoval uzkost nakoniec z pametovymi problemami som sa dostal do uzkosi a depresii a tie antidepresiva neberiem pretoze to beriem ako za drogu,nechcem si nato zvyknut ,je vela ludi ktory beru antidepresiva a beru to dost dlho ked prestanu brat tak sa necitia vo svojej kozi a preto velmi ktomu nechcem pristupit,a som si povedal ved vsetko je to o psychike naco mi lieky musim sa ztoho dostat aj sam ale potrebujem odbornu poradu a nechcem brat lieky,lebo to vsetko robi psychika myslienky sebavedomie....a nakoniec tie antidepresiva neberiem,,preto som tu pisal ako sa zbavit zlych myslienok,rozmyslal som nad meditaciou aj nejakou terapiou ale neviiem kde mam zacat..dufam ze ma chapete a poradite mi dalej
korkoran
18.03.10,22:11
Ak si pokrstený, neviem či si kresťan, ale ak zavoláš meno, Ježiš zachráň ma pohneš sa do predu. Poznám veľa ľudí, čo boli v takom stave, žiadne meditácie ti nepomôžu, jedine veriť Ježišovi a on ťa oslobodí. Má moc uzdraviť ťa nielen telesne ale hlavne vnútorne.Len on ti zahojí tvoje rany, ktoré máš na srdci, nikto iný, nikto ťa tak nepozná dokonale ako Ježiš. Aj vtedy keď si fajčil marihuanu aj vtedy bol pri tebe. Poznám veľa príbehov, čo brali tvrdé drogy a Ježiš ich oslobodil hneď. Z ktorého si mesta. Sú kňazi, čo sa modlia modlitby oslobodenia, pomohlo by ti to a veľmi ,ver mi.
korkoran
18.03.10,22:37
JaDo
18.03.10,22:53
Veľmi ťažko sa radí len tak, bez podrobnejších informácií. Len málokto môže odhadnúť, či zmeny nálad spôsobuje hormonálna nerovnováha, ktorá je vo veku 17 r. (+-3) bežná alebo je to niečo vážnejšie. Navyše nie sme odborníci a veľa psychických problémov vyžaduje odbornú radu. Ak si u psychiatra bol a nepozdáva sa ti jeho postup, popros obvodnú lekárku, aby ti dala ešte jedno odporúčanie. Vysvetli jej, že ti vadia lieky, ktoré sa bojíš brať a chcel by si vyskúšať názor druhého odborníka.
Asi ti chýba podpora a rada niekoho blízkeho. Nenájde sa z tvojho okolia niekto s rozhľadom a skúsenosťami, kto by ti pomohol?
A teraz ti napíšem niečo, čomu sa bude veľa ľudí smiať. Ale vopred upozorňujem, že to nie je z mojej hlavy ale viem, že to funguje.
Často sa postav pred zrkadlo a aj keď ti nie je do smiechu, usmej sa na seba a pochvál sa (doslova za čokoľvek). Donúť sa každý deň z niečoho trebárs len na chvíľku zaradovať (že svieti slnko, že je víkend a pod.). A najmä pohľadaj na sebe to dobré, čoho je aspoň trocha v každom človeku a začni si to na sebe vážiť. Maj sa prosto rád. Uvidíš, ako sa ti postupne (aj keď po dlhšej dobe)zmenia negatívne myšlienky za pozitívne.
JaDo
Eva333
22.03.10,17:35
Nemusis brat lieky, ked chces na sebe pracovat, moze to byt psychoterapia. Pohladaj si na nete psychologa, ktory by ti bol sympaticky a ktoremu by si doveroval. Myslim, ze to je naozaj lepsia cesta, ako zbytocne brat lieky, ktorym nedoverujes.
wagner
22.03.10,17:58
A teraz ti napíšem niečo, čomu sa bude veľa ľudí smiať. Ale vopred upozorňujem, že to nie je z mojej hlavy ale viem, že to funguje.
Často sa postav pred zrkadlo a aj keď ti nie je do smiechu, usmej sa na seba a pochvál sa (doslova za čokoľvek). Donúť sa každý deň z niečoho trebárs len na chvíľku zaradovať (že svieti slnko, že je víkend a pod.). A najmä pohľadaj na sebe to dobré, čoho je aspoň trocha v každom človeku a začni si to na sebe vážiť. Maj sa prosto rád. Uvidíš, ako sa ti postupne (aj keď po dlhšej dobe)zmenia negatívne myšlienky za pozitívne.
JaDo

V tomto môžem s Tebou len súhlasiť. Pred viac ako desiatimi rokmi som mala veľké problémy s prieduškami, astma ako vyšitá, desila som sa jari a leta. Nič nezaberalo, v Tatrách som nemohla byť celý rok:confused: Tak jeden starší pán doktor na pľúcnom mi tiež poradil takúto terapiu. Povedal mi, že každé ráno, keď vstanem, tak v kúpeľni pred zrkadlom sa mám na seba usmiať a povedať si nahlas: "Si mladá, krásna, zdravá, nič Ťa nebolí, v pohode dýchaš, nemáš žiadnu astmu." Tiež som si v duchu po takejto rade poklepala po čele, ale začala som to praktizovať. Pomaly som začala tým slovám aj veriť a postupne sa mi začal zlepšovať zdravotný stav. Až sa mi zlepšil tak, že astma síce zostala, ale je to v pohode, vystačím si s bežnými sprejmi. Tatry som od vtedy navštívila len ako turista a nedesím sa jari ani leta. Môžem v pohode existovať. Odvtedy toto pri nejakých problémoch začnem automaticky praktizovať, nevylieči to úplne, ale je to v prijateľnejšej forme. To je to pozitívne myslenie - naučiť sa mať rád, usmievať sa sám na seba.
tetrisss
22.03.10,18:13
Ano, da sa pracovat so svojou psychikou, ale len ak je v poriadku. Bojim sa, ze tvoj problem je hlbsi, podporeny drogou a myslim, ze je potrebne sa obratit na odbornikov, ale aj medzi nimi su taki a dobri, hladaj takeho, ktory bude ochotny vypocut a precitit tvoju choru dusu a nebude ti hned len pchat lieky, ale..., mozno, ze aj tie budu potrebne. Chora psychika je podla mojho nazoru jedna z najhorsich chorob a nechapem, preco si hned myslis, ze tam chodia iba blazni, neveril by si, kolki ludia su v dnesnom svete strateni a potrebuju pomoc.
kukučka
25.03.10,15:53
Asi ti chýba podpora a rada niekoho blízkeho. Nenájde sa z tvojho okolia niekto s rozhľadom a skúsenosťami, kto by ti pomohol?
Maj sa prosto rád. Uvidíš, ako sa ti postupne (aj keď po dlhšej dobe)zmenia negatívne myšlienky za pozitívne.to všetko nájdeš v tejto knihe od Luise Hay: Miluj svoj život
hanelie
26.03.10,06:55
ak chceš aj tu: www.jewel.sk :)
buchač
26.03.10,10:01
V tomto môžem s Tebou len súhlasiť. Pred viac ako desiatimi rokmi som mala veľké problémy s prieduškami, astma ako vyšitá, desila som sa jari a leta. Nič nezaberalo, v Tatrách som nemohla byť celý rok:confused: Tak jeden starší pán doktor na pľúcnom mi tiež poradil takúto terapiu. Povedal mi, že každé ráno, keď vstanem, tak v kúpeľni pred zrkadlom sa mám na seba usmiať a povedať si nahlas: "Si mladá, krásna, zdravá, nič Ťa nebolí, v pohode dýchaš, nemáš žiadnu astmu." Tiež som si v duchu po takejto rade poklepala po čele, ale začala som to praktizovať. Pomaly som začala tým slovám aj veriť a postupne sa mi začal zlepšovať zdravotný stav. Až sa mi zlepšil tak, že astma síce zostala, ale je to v pohode, vystačím si s bežnými sprejmi. Tatry som od vtedy navštívila len ako turista a nedesím sa jari ani leta. Môžem v pohode existovať. Odvtedy toto pri nejakých problémoch začnem automaticky praktizovať, nevylieči to úplne, ale je to v prijateľnejšej forme. To je to pozitívne myslenie - naučiť sa mať rád, usmievať sa sám na seba.

Pôvod týchto procedúr je v ázijskom umení jógy ....vsugeruješ si aj také veci , o ktorých by si to nikdy nepredpokladala , že sa to dá ...;)

Moje začiatky týchto procedúr sa tiež spájajú s V. Tatrami , keď som bol na liečení po zápale pľúc ...

Potom som to pár krát vyskúšal aj v bežnom živote , ver ...funguje to , tá jóga ...:rolleyes:
MikiHalasko
21.04.10,06:41
Vlastnou silou sa ich nikdy nezavíš. Môžeš navštíviť psychológa nasadí ti antidepresíva ale to všetko tiež len do času. Potrebuješ sa modliť nič iné ti nepomôže. Modlitby za vnútorné uzdravenie a oslobodenie, vyskúšaj ,potom uvidíš. Nedáš za to nič. Nalepší prostriedok k pokoju v srdci. http://www.svmichael.sk/modlitba.htm v googli ich máš dosť aleo prednášky exorcistu pátra Kodeta sú super.

vedel by som ti vela o tom pisat, skus sa pozriet na http://www.upc.uniba.sk/index.php?option=com_kunena&Itemid=153&func=view&catid=23&id=27060

pisu tam ludia so svojimi skusenostami s depkou. skus sportovat a byt uvedomely - to znamena zit realitu a pravdu. a toto tu:
Nehřešte slovem
* Neberte si nic osobně
* Nevytvářejte si žádné domněnky
* Dělejte vše co nejlépe


skus si precitat aj toto http://www.andele.info/karty-vyklad/ctyri-dohody.php
skusil som ti prilozit aj pdf knizku. no nevidim ju tu, ale da sa stiahnut na lamky.net
korkoran
27.04.10,19:37
Ak si kresťan, nemal by si byť otrokom veštenia. Máš slobodnú vôľu máme ju všetci, ale ak žiješ pod vplyvom veštenia, vykladania kariet, reiky atď. nie si slobodný človek, v srdci cítiš nepokoj, neistotu, beznádej, bezvýchodiskové situácie a to je zlé. Tak málo chýba cesta ku šťastiu, tam kde ti ponúkajú šťastie okamžite je to zlé. Český exorcista páter Kodet vraví veľa ľudí žije pod vplyvom okultizmu a nevedia ako sa z toho dostať. Veľa psychológov vraví, že kresťania, ktorý sa spovedajú a žijú s Ježišom nepotrebujú psychiatra. Večšinou ho potrebujú tí čo majú slabú vieru, alebo neveriaci. Prajem Ti, aby so bol šťastný ale široká cesta vedie do zatratenia a úzka do neba
ierko
30.01.11,21:52
V tomto môžem s Tebou len súhlasiť. Pred viac ako desiatimi rokmi som mala veľké problémy s prieduškami, astma ako vyšitá, desila som sa jari a leta. Nič nezaberalo, v Tatrách som nemohla byť celý rok:confused: Tak jeden starší pán doktor na pľúcnom mi tiež poradil takúto terapiu. Povedal mi, že každé ráno, keď vstanem, tak v kúpeľni pred zrkadlom sa mám na seba usmiať a povedať si nahlas: "Si mladá, krásna, zdravá, nič Ťa nebolí, v pohode dýchaš, nemáš žiadnu astmu." Tiež som si v duchu po takejto rade poklepala po čele, ale začala som to praktizovať. Pomaly som začala tým slovám aj veriť a postupne sa mi začal zlepšovať zdravotný stav. Až sa mi zlepšil tak, že astma síce zostala, ale je to v pohode, vystačím si s bežnými sprejmi. Tatry som od vtedy navštívila len ako turista a nedesím sa jari ani leta. Môžem v pohode existovať. Odvtedy toto pri nejakých problémoch začnem automaticky praktizovať, nevylieči to úplne, ale je to v prijateľnejšej forme. To je to pozitívne myslenie - naučiť sa mať rád, usmievať sa sám na seba.
Zaoberám sa už dlhší čas pozitívnym myslením a Afirmáciami a tá veta, čo Vám poradil doktor ("Si mladá, krásna, zdravá, nič Ťa nebolí, v pohode dýchaš, nemáš žiadnu astmu." ) je na spôsob afirmácie.
Má však jeden háčik. Je dôležité si správne formulovať vety, ktorými chceme pozitívne ovplyvniť svoj život.
Do života si pritiahnete to, na čo myslíte. Ak si hovoríte: "nič ťa nebolí" - myslíte na bolesť. A čo je najhoršie, utvrdzujete s av tom, že by vás niečo malo bolieť (náš mozog nedokáže pracovať s negatívami. NEpredstavte si fialové prasa ... najskôr si ho musíte predstaviť, aby ste si uvedomili, že ho nemáte vidieť...).
Viac info:
www (.) gtog (.) eu/clanky/spoznajte-silu-afirmacii.html
www (.) gtog (.) eu/afirmacne-karticky.html

A ako upraviť vašu vetu?
"Som mladá, krásna, zdravá, v pohode dýcham".
mipavtak
30.01.11,22:29
Marihuana naozaj moze vyvolavat stavy psychickej deprivacie, hlavne po dlhsej dobe sa clovek stava apaticky voci okoliu a neskor to moze prerast do tazkych psychoafektivnych poruch. Psychiatra zatial navstivit neodporucam pokial sa Tvoj stav neskomplikuje. Odborna pomoc moze prist z roznych smerov.
v prvom rade by som prestal s fajcenim marihuany. Organizmus sa postupne znormalizuje a Ty sa po case ( velmi relativne a dlhe obdobie, pocitaj aspon rok) ocistis od toxinov a zacne Ti to "mysliet" a stavy beznadeje budu prec. Medzitym by si mohol zacat napriklad sportovat alebo sa venovat umeniu. Ciest je mnoho a je len na Tebe ktoru si zvolis. Treba hladat vhodne alternativy, ktore upriamia Tvoju pozornost a odlakaju Ta od navykovej drogy. Ak si nebudes vediet rady a budes chciet osobnu konzultaciu s odbornikom, doporucujem navstevu SZC Hippokrates na Sulekovej ulici v Bratislave. Je to neurologicko-psychologicke centrum kde su lekari zaoberajuci sa taktiez specialnou formou psychoterapie a urcite Ti budu vediet pomoct. Je to ich kazdodenny chlebicek. Drzim palce.