inculik
14.03.10,09:17
Dobry den, mam otazku: manzel je riadne zamestany a zriadil si popri paci zivnost- je registrovny ako platca DPH. Registracnu pokladnu nema, zatial bude davat vydavkovy pokladnicny doklad. Predava detsky znackovy second hand z Anglicka. Otazka znie: predal tricko za ( napr.) 5 eur a postovne je 1,20 eur. Ako to do vydavkoveho pokladnicne dokladu zapisat? Popripade ma zvolit iny doklad? Vopred dakujem za odpovede.
mysimis
14.03.10,08:28
Dobry den, mam otazku: manzel je riadne zamestany a zriadil si popri paci zivnost- je registrovny ako platca DPH. Registracnu pokladnu nema, zatial bude davat vydavkovy pokladnicny doklad. Predava detsky znackovy second hand z Anglicka. Otazka znie: predal tricko za ( napr.) 5 eur a postovne je 1,20 eur. Ako to do vydavkoveho pokladnicne dokladu zapisat? Popripade ma zvolit iny doklad? Vopred dakujem za odpovede.

Keďže predáva, nemôže dávať "výdavkový doklad".
Nakoľko sa jedná o predaj ako uvádzate second hand, je povinný mať registračnú pokladňu.
inculik
14.03.10,08:36
Aj ked nema kamennu predajnu, a predava to zatial len znamym, alebo cez internet na bazaroch? Jeho uctovnicka mu povedala, ze RP nepotrebuje... Tak teraz neviem:-)
mysimis
14.03.10,08:38
Doporučujem preštudovať zákon o ERP.
marjankaj
14.03.10,08:58
Dobry den, mam otazku: manzel je riadne zamestany a zriadil si popri paci zivnost- je registrovny ako platca DPH. Registracnu pokladnu nema, zatial bude davat vydavkovy pokladnicny doklad. Predava detsky znackovy second hand z Anglicka. Otazka znie: predal tricko za ( napr.) 5 eur a postovne je 1,20 eur. Ako to do vydavkoveho pokladnicne dokladu zapisat? Popripade ma zvolit iny doklad? Vopred dakujem za odpovede.


Neviem, čo je to tvoje poštovné. Ak je to na dobierku, tak nemusíš mať evidenciu cez ERP.
inculik
14.03.10,09:03
Postovne je, ze kupujuci uhradi cez IB cenu za tovar a v tom zahrnie naklady na postovne, ale na dobierku neposielam, takze na ucet mi pride cena za tovar + postovne . Nasledne mu balicek odoslem, ale nie na dobierku, ale doporucene .
marjankaj
14.03.10,09:08
Postovne je, ze kupujuci uhradi cez IB cenu za tovar a v tom zahrnie naklady na postovne, ale na dobierku neposielam, takze na ucet mi pride cena za tovar + postovne . Nasledne mu balicek odoslem, ale nie na dobierku, ale doporucene .


A aké peniaze preberáš v hotovosti? A ako priznávaš DPH, na základe čoho?
inculik
14.03.10,09:10
Ked predavam priamo kamaratke, tak len cenu za kus hotovosti.
inculik
14.03.10,09:12
A v tako pripade mi staci len ten vydavkoy poklad. doklad? Este sme tak nepredali, lebo len tento tyzden zaciname...
inculik
14.03.10,09:15
Z cenu, ktoru mi zaplati si odcitam 19 % dan
marjankaj
14.03.10,09:15
Ked predavam priamo kamaratke, tak len cenu za kus hotovosti.

Tak musíš mať registračnú pokladňu. Prečítaj si zákon o reg. pokladni, (výška pokuty ťa asi presvedčí) zákon o dani z príjmov, zákon o DPH, zákon o účtovníctve.
inculik
14.03.10,09:23
A nestaci pri takomto prilezitostnom predaji len te doklad? :-) Uctovnicka mi stale tvrdi, ze ju nepotrebujem...Tak neviem, co teraz...
mysimis
14.03.10,09:26
A v tako pripade mi staci len ten vydavkoy poklad. doklad? Este sme tak nepredali, lebo len tento tyzden zaciname...

Už som Ti napísala, že keď prijímaš peniaze, nemôžeš dávať výdavkový doklad......na príjem peňazí slúži príjmový pokladničný doklad.
mysimis
14.03.10,09:27
A nestaci pri takomto prilezitostnom predaji len te doklad? :-) Uctovnicka mi stale tvrdi, ze ju nepotrebujem...Tak neviem, co teraz...

Určite nestačí príjmový doklad......musíš mať ERP.
inculik
14.03.10,09:32
Ok, prijmovy pokladnicny doklad:-)
marjankaj
14.03.10,10:00
Ok, prijmovy pokladnicny doklad:-)

Tak ešte aj zákon o správe daní a poplatkov.:eek:


§35
(8) Správca dane, ktorým je daňový úrad, uloží fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá je podľa osobitného predpisu4aa) povinná používať pokladnicu, pokutu vo výške
a) od 10 000 Sk do 100 000 Sk, ak
1. nepoužila pokladnicu,
2. svojím zásahom vyradí pokladnicu z prevádzky,
3. používa pokladnicu, ktorá nespĺňa požiadavky podľa osobitného predpisu, 11c)
4. nevydá paragón podľa osobitného predpisu, 11ca)
marjankaj
14.03.10,10:15
Z cenu, ktoru mi zaplati si odcitam 19 % dan


Nájdi si normálnu účtovníčku. Alebo si dobre preštuduj zákon o DPH.