Zavrieť

Porady

Ako vypisat Vyd. pokl. doklad?

Dobry den, mam otazku: manzel je riadne zamestany a zriadil si popri paci zivnost- je registrovny ako platca DPH. Registracnu pokladnu nema, zatial bude davat vydavkovy pokladnicny doklad. Predava detsky znackovy second hand z Anglicka. Otazka znie: predal tricko za ( napr.) 5 eur a postovne je 1,20 eur. Ako to do vydavkoveho pokladnicne dokladu zapisat? Popripade ma zvolit iny doklad? Vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    inculik Pozri príspevok
    Dobry den, mam otazku: manzel je riadne zamestany a zriadil si popri paci zivnost- je registrovny ako platca DPH. Registracnu pokladnu nema, zatial bude davat vydavkovy pokladnicny doklad. Predava detsky znackovy second hand z Anglicka. Otazka znie: predal tricko za ( napr.) 5 eur a postovne je 1,20 eur. Ako to do vydavkoveho pokladnicne dokladu zapisat? Popripade ma zvolit iny doklad? Vopred dakujem za odpovede.
    Keďže predáva, nemôže dávať "výdavkový doklad".
    Nakoľko sa jedná o predaj ako uvádzate second hand, je povinný mať registračnú pokladňu.

    inculik je offline (nepripojený) inculik

    inculik
    Aj ked nema kamennu predajnu, a predava to zatial len znamym, alebo cez internet na bazaroch? Jeho uctovnicka mu povedala, ze RP nepotrebuje... Tak teraz neviem:-)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    inculik Pozri príspevok
    Dobry den, mam otazku: manzel je riadne zamestany a zriadil si popri paci zivnost- je registrovny ako platca DPH. Registracnu pokladnu nema, zatial bude davat vydavkovy pokladnicny doklad. Predava detsky znackovy second hand z Anglicka. Otazka znie: predal tricko za ( napr.) 5 eur a postovne je 1,20 eur. Ako to do vydavkoveho pokladnicne dokladu zapisat? Popripade ma zvolit iny doklad? Vopred dakujem za odpovede.

    Neviem, čo je to tvoje poštovné. Ak je to na dobierku, tak nemusíš mať evidenciu cez ERP.

    inculik je offline (nepripojený) inculik

    inculik
    Postovne je, ze kupujuci uhradi cez IB cenu za tovar a v tom zahrnie naklady na postovne, ale na dobierku neposielam, takze na ucet mi pride cena za tovar + postovne . Nasledne mu balicek odoslem, ale nie na dobierku, ale doporucene .

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    inculik Pozri príspevok
    Postovne je, ze kupujuci uhradi cez IB cenu za tovar a v tom zahrnie naklady na postovne, ale na dobierku neposielam, takze na ucet mi pride cena za tovar + postovne . Nasledne mu balicek odoslem, ale nie na dobierku, ale doporucene .

    A aké peniaze preberáš v hotovosti? A ako priznávaš DPH, na základe čoho?

    inculik je offline (nepripojený) inculik

    inculik
    A v tako pripade mi staci len ten vydavkoy poklad. doklad? Este sme tak nepredali, lebo len tento tyzden zaciname...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    inculik Pozri príspevok
    Ked predavam priamo kamaratke, tak len cenu za kus hotovosti.
    Tak musíš mať registračnú pokladňu. Prečítaj si zákon o reg. pokladni, (výška pokuty ťa asi presvedčí) zákon o dani z príjmov, zákon o DPH, zákon o účtovníctve.

    inculik je offline (nepripojený) inculik

    inculik
    A nestaci pri takomto prilezitostnom predaji len te doklad? :-) Uctovnicka mi stale tvrdi, ze ju nepotrebujem...Tak neviem, co teraz...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    inculik Pozri príspevok
    A v tako pripade mi staci len ten vydavkoy poklad. doklad? Este sme tak nepredali, lebo len tento tyzden zaciname...
    Už som Ti napísala, že keď prijímaš peniaze, nemôžeš dávať výdavkový doklad......na príjem peňazí slúži príjmový pokladničný doklad.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    inculik Pozri príspevok
    A nestaci pri takomto prilezitostnom predaji len te doklad? :-) Uctovnicka mi stale tvrdi, ze ju nepotrebujem...Tak neviem, co teraz...
    Určite nestačí príjmový doklad......musíš mať ERP.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    inculik Pozri príspevok
    Ok, prijmovy pokladnicny doklad:-)
    Tak ešte aj zákon o správe daní a poplatkov.


    §35
    (8) Správca dane, ktorým je daňový úrad, uloží fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá je podľa osobitného predpisu4aa) povinná používať pokladnicu, pokutu vo výške
    a) od 10 000 Sk do 100 000 Sk, ak
    1. nepoužila pokladnicu,
    2. svojím zásahom vyradí pokladnicu z prevádzky,
    3. používa pokladnicu, ktorá nespĺňa požiadavky podľa osobitného predpisu, 11c)
    4. nevydá paragón podľa osobitného predpisu, 11ca)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    inculik Pozri príspevok
    Z cenu, ktoru mi zaplati si odcitam 19 % dan

    Nájdi si normálnu účtovníčku. Alebo si dobre preštuduj zákon o DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.