jelalim
15.03.10,15:03
Pred časom som kúpil byt, chcel by som sa prihlásiť do tohto bytu na trvalý pobyt, čo k tomu treba?

Podľa informácií, ktoré som našiel, stačí občiansky a výpis z LV nie starší ako 3 mesiace.

Ja mam výpis z LV starší ako 3m, tak to mi asi neuznajú. Otázka je aký výpis potrebujem?

1. Stačí výpis LV vytlačený zo stránky katasterportal?

ak nie, podla tejto stránky http://katasternehnutelnosti.sk/99-list-vlastnictva/ kataster predáva niekoľko druhou výpisov, aký si mám kúpiť?

Úradný s guľatou pečiatkou, alebo informatívny s obyčajnou pečiatkou správy katastra?

Správe katastru sa asi platí kolkami, ale kolky im mám priniesť?

Aké kolky mám priniesť na ohlasovňu trvalého pobytu? Naozaj stačí iba výpis, a občiansky, alebo treba niečo iné?

Budem si meniť OP, aké kolky mám priniesť policajtom, keď mením OP z dôvodu zmeny trvalého pobytu?


Zdravotná poisťovňa vyžaduje nahlásiť zmenu TP do 8 dní. Týchto 8 dní sa ráta od zmeny kedy to nahlásim, alebo kedy mi až dajú občiansky? Predpokladám, že je to od zmeny keď to nahlásim, ale v občianskom budem mať ešte starú adresu, na akom základe mám oznamovať zdravotnej poisťovni zmenu, keď to nemám v dokladoch a na občiansky sa momentálne čaká viac ako 8 dni?

Musím zmenu TP oznamovať sociálnej poisťovni a dôchodkovej spoločnosti (2. pilier)?

Ak mám vodičák, pas, kde TP nie je zapísaný, musím to rámci polície oznamovať na každé oddelenie?
katmen
15.03.10,14:18
podla mna staci cerstvo vytlaceny lv z katasterportal.sk
ohlasovna tp cize obecny alebo mestsky urad ti da potvrdenie o trvalom pobyte
s nim a s kolkami v hodnote 4,50€ a so starym obcianskym prides na policiu a poziadas o novy obciansky a zaroven si vybav aj vodicak a pas u nas je to na jednom mieste
poistovni nahlas zmenu tp hned a priloz k hlasenke aj potvrdenie o trvalom pobyte necakaj na vydanie noveho op idealne zajst na pobocku zdravotnej poistovne nemas problem s dokazovanim dorucovania
socialnej aj inym instituciam taktiez oznam zmenu tp, kvoli dorucovaniu
policajti maju databazu s tp k dispozicii, ale z opatrnosti to ohlas aj tam
sarasara
15.03.10,21:42
Prevláda názor, že LV starší ako mesiace je neplatný. Nie je to pravda. Je platný a jeho platnosť nie je obmedzená. Ide iba o to, že môže byť neaktuálny. Nuž ale to môže byť aj týždeň starý LV už neaktuálny.
jelalim
22.03.10,11:23
sarasara, s Vašim názorom by som v plnej miere súhlasil, ale s pohľadu občana.
Občan môže mať LV staré aj 10 rokov a ak neprišlo ku žiadnym zmenám, tak sa dá v plnej miere pokladať za aktuálny a platný.
Tak isto občan, môže mať LV staré 2 dni, a pritom môže byť neplatné a neaktuálne.

Problém, je, že naše úrady si to nevedia online overiť a vyžadujú aby im občan priniesol LV nie staršie ako 3 mesiace a bez toho ho nevybavia.
Otázka je, to čo úrady na svojich stránkach nemajú - aké LV im treba priniesť....?
kaco11
22.03.10,18:05
vodicsky preukaz a cestovný pas nie je nutné meniť pri zmene trvalého pobytu. Na uvedených dokladoch sa adresa nenáchadza a platné sú po dobu platnosti vyznačenej na doklade. info o kolkoch na policii je na www.minv.sk

Správne poplatky za:

•podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu (z dôvodu zmeny alebo zápisu nových údajov) 4,50 € (150,- Sk),
•podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz 16,50 € (500,- Sk),
•podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch 33 € (1000,- Sk).
Oslobodenie od správnych poplatkov:



•od správnych poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie prvého občianskeho preukazu a nového občianskeho preukazu podľa § 7 ods. 2 a § 17 ods. 4 zákona č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch ,
•od poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz u občanov starších ako 60 rokov veku alebo u držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím,
•od poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch u občanov starších ako 60 rokov veku alebo u držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím.
Ak občan žiada o vydanie OP z dôvodov podľa § 7 ods. 2 a súčasne požiadal o uvedenie nových údajov podľa § 3 ods. 3 alebo o zmenu alebo zrušenie záznamu niektorého z týchto údajov, správny poplatok vo výške 4,50 € (150,- Sk) sa nevyberá.


. lv na obecnom akceptuju aj starsi. zalezi od tety co tam sedi. musi byt original nie z netu. poistovnu riesis s novym op. socialnu, 2 pilier,banku a pod.len kvoli dorucovaniu posty hlasis zmenu. do 15 dni aj zmenu ecv a technicaku ak mas auto. a este mob.operator elektrarne olo plyn. olo na miestnom urade. elektrarne telefonicky. banka a mobil osobne. a pre istotu na poste starej adresy preposielanie pisomnosti min. mesiac.

a este jedna adresa pre blizsie info aj čo sa týka inštitúcií.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=17&etype=1&eventid=73
simka999
17.01.11,10:18
Dobrý deň, Chcem sa spýtať do koľkých dní od nahlásenia pobytu na obecnom úrade si musím vybaviť nový OP?
Chobot
17.01.11,10:30
Dobrý deň, Chcem sa spýtať do koľkých dní od nahlásenia pobytu na obecnom úrade si musím vybaviť nový OP?

Do 30 dní musíš požiadať o vydanie nového OP.
simka999
17.01.11,10:32
Ďakujem
kamoska1
17.01.11,18:53
[QUOTE=jelalim;1337871]Pred časom som kúpil byt, chcel by som sa prihlásiť do tohto bytu na trvalý pobyt, čo k tomu treba?

Podľa informácií, ktoré som našiel, stačí občiansky a výpis z LV nie starší ako 3 mesiace.

Ja mam výpis z LV starší ako 3m, tak to mi asi neuznajú. Otázka je aký výpis potrebujem?

1. Stačí výpis LV vytlačený zo stránky katasterportal?

ak nie, podla tejto stránky http://katasternehnutelnosti.sk/99-list-vlastnictva/ kataster predáva niekoľko druhou výpisov, aký si mám kúpiť?

Úradný s guľatou pečiatkou, alebo informatívny s obyčajnou pečiatkou správy katastra?

Správe katastru sa asi platí kolkami, ale kolky im mám priniesť?
Ak maš starší LV ako 3 mesiace,musíš isť na kataster,priniesť si 8 EU kolok.Tam Ti vystavia ,,čerstvý" aj s pečiatkou.
janulka
17.01.11,19:03
Dobrý den, dnes som takisto riešila zmenu trvalého bydliska a povedané mi bolo nasledovné, este pre info. ide o zmenu trvalého bydliska v rámci jedného mesta. Je potrebné doniesť:
- ak máte detičky rodné listy detí,
- LV, ide im o orginál bolo mi povedané taký kde su originál kolky s gulatou peciatkou, aby si to vedeli dobre prefotit
- a bolo by dobré aj kupno-predajnú zmluvu - aby neposielali napr. výmer za dan. z nehnutelnosti aj pôvodnému majitelovi - toto sa vsak skôr tykalo podania dan. priznania z nehnutelnosti nadobnudnutého v roku 2010,

papa

ps: na katastri kolky nekupis - teda u nas nie, istota je na pošte