Zavrieť

Porady

Zmena trvalého pobytu

Pred časom som kúpil byt, chcel by som sa prihlásiť do tohto bytu na trvalý pobyt, čo k tomu treba?

Podľa informácií, ktoré som našiel, stačí občiansky a výpis z LV nie starší ako 3 mesiace.

Ja mam výpis z LV starší ako 3m, tak to mi asi neuznajú. Otázka je aký výpis potrebujem?

1. Stačí výpis LV vytlačený zo stránky katasterportal?

ak nie, podla tejto stránky http://katasternehnutelnosti.sk/99-list-vlastnictva/ kataster predáva niekoľko druhou výpisov, aký si mám kúpiť?

Úradný s guľatou pečiatkou, alebo informatívny s obyčajnou pečiatkou správy katastra?

Správe katastru sa asi platí kolkami, ale kolky im mám priniesť?

Aké kolky mám priniesť na ohlasovňu trvalého pobytu? Naozaj stačí iba výpis, a občiansky, alebo treba niečo iné?

Budem si meniť OP, aké kolky mám priniesť policajtom, keď mením OP z dôvodu zmeny trvalého pobytu?


Zdravotná poisťovňa vyžaduje nahlásiť zmenu TP do 8 dní. Týchto 8 dní sa ráta od zmeny kedy to nahlásim, alebo kedy mi až dajú občiansky? Predpokladám, že je to od zmeny keď to nahlásim, ale v občianskom budem mať ešte starú adresu, na akom základe mám oznamovať zdravotnej poisťovni zmenu, keď to nemám v dokladoch a na občiansky sa momentálne čaká viac ako 8 dni?

Musím zmenu TP oznamovať sociálnej poisťovni a dôchodkovej spoločnosti (2. pilier)?

Ak mám vodičák, pas, kde TP nie je zapísaný, musím to rámci polície oznamovať na každé oddelenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katmen je offline (nepripojený) katmen

    katmen
    podla mna staci cerstvo vytlaceny lv z katasterportal.sk
    ohlasovna tp cize obecny alebo mestsky urad ti da potvrdenie o trvalom pobyte
    s nim a s kolkami v hodnote 4,50€ a so starym obcianskym prides na policiu a poziadas o novy obciansky a zaroven si vybav aj vodicak a pas u nas je to na jednom mieste
    poistovni nahlas zmenu tp hned a priloz k hlasenke aj potvrdenie o trvalom pobyte necakaj na vydanie noveho op idealne zajst na pobocku zdravotnej poistovne nemas problem s dokazovanim dorucovania
    socialnej aj inym instituciam taktiez oznam zmenu tp, kvoli dorucovaniu
    policajti maju databazu s tp k dispozicii, ale z opatrnosti to ohlas aj tam

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Prevláda názor, že LV starší ako mesiace je neplatný. Nie je to pravda. Je platný a jeho platnosť nie je obmedzená. Ide iba o to, že môže byť neaktuálny. Nuž ale to môže byť aj týždeň starý LV už neaktuálny.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    sarasara, s Vašim názorom by som v plnej miere súhlasil, ale s pohľadu občana.
    Občan môže mať LV staré aj 10 rokov a ak neprišlo ku žiadnym zmenám, tak sa dá v plnej miere pokladať za aktuálny a platný.
    Tak isto občan, môže mať LV staré 2 dni, a pritom môže byť neplatné a neaktuálne.

    Problém, je, že naše úrady si to nevedia online overiť a vyžadujú aby im občan priniesol LV nie staršie ako 3 mesiace a bez toho ho nevybavia.
    Otázka je, to čo úrady na svojich stránkach nemajú - aké LV im treba priniesť....?

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    vodicsky preukaz a cestovný pas nie je nutné meniť pri zmene trvalého pobytu. Na uvedených dokladoch sa adresa nenáchadza a platné sú po dobu platnosti vyznačenej na doklade. info o kolkoch na policii je na www.minv.sk

    Správne poplatky za:

    •podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu (z dôvodu zmeny alebo zápisu nových údajov) 4,50 € (150,- Sk),
    •podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz 16,50 € (500,- Sk),
    •podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch 33 € (1000,- Sk).
    Oslobodenie od správnych poplatkov:



    •od správnych poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie prvého občianskeho preukazu a nového občianskeho preukazu podľa § 7 ods. 2 a § 17 ods. 4 zákona č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch ,
    •od poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz u občanov starších ako 60 rokov veku alebo u držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím,
    •od poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch u občanov starších ako 60 rokov veku alebo u držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím.
    Ak občan žiada o vydanie OP z dôvodov podľa § 7 ods. 2 a súčasne požiadal o uvedenie nových údajov podľa § 3 ods. 3 alebo o zmenu alebo zrušenie záznamu niektorého z týchto údajov, správny poplatok vo výške 4,50 € (150,- Sk) sa nevyberá.


    . lv na obecnom akceptuju aj starsi. zalezi od tety co tam sedi. musi byt original nie z netu. poistovnu riesis s novym op. socialnu, 2 pilier,banku a pod.len kvoli dorucovaniu posty hlasis zmenu. do 15 dni aj zmenu ecv a technicaku ak mas auto. a este mob.operator elektrarne olo plyn. olo na miestnom urade. elektrarne telefonicky. banka a mobil osobne. a pre istotu na poste starej adresy preposielanie pisomnosti min. mesiac.

    a este jedna adresa pre blizsie info aj čo sa týka inštitúcií.

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...e=1&eventid=73
    Naposledy upravil kaco11 : 22.03.10 at 19:19 Dôvod: doplnenie

    simka999 je offline (nepripojený) simka999

    simka999
    Dobrý deň, Chcem sa spýtať do koľkých dní od nahlásenia pobytu na obecnom úrade si musím vybaviť nový OP?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    simka999 Pozri príspevok
    Dobrý deň, Chcem sa spýtať do koľkých dní od nahlásenia pobytu na obecnom úrade si musím vybaviť nový OP?
    Do 30 dní musíš požiadať o vydanie nového OP.

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    [QUOTE=jelalim;1337871]Pred časom som kúpil byt, chcel by som sa prihlásiť do tohto bytu na trvalý pobyt, čo k tomu treba?

    Podľa informácií, ktoré som našiel, stačí občiansky a výpis z LV nie starší ako 3 mesiace.

    Ja mam výpis z LV starší ako 3m, tak to mi asi neuznajú. Otázka je aký výpis potrebujem?

    1. Stačí výpis LV vytlačený zo stránky katasterportal?

    ak nie, podla tejto stránky http://katasternehnutelnosti.sk/99-list-vlastnictva/ kataster predáva niekoľko druhou výpisov, aký si mám kúpiť?

    Úradný s guľatou pečiatkou, alebo informatívny s obyčajnou pečiatkou správy katastra?

    Správe katastru sa asi platí kolkami, ale kolky im mám priniesť?
    Ak maš starší LV ako 3 mesiace,musíš isť na kataster,priniesť si 8 EU kolok.Tam Ti vystavia ,,čerstvý" aj s pečiatkou.

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Dobrý den, dnes som takisto riešila zmenu trvalého bydliska a povedané mi bolo nasledovné, este pre info. ide o zmenu trvalého bydliska v rámci jedného mesta. Je potrebné doniesť:
    - ak máte detičky rodné listy detí,
    - LV, ide im o orginál bolo mi povedané taký kde su originál kolky s gulatou peciatkou, aby si to vedeli dobre prefotit
    - a bolo by dobré aj kupno-predajnú zmluvu - aby neposielali napr. výmer za dan. z nehnutelnosti aj pôvodnému majitelovi - toto sa vsak skôr tykalo podania dan. priznania z nehnutelnosti nadobnudnutého v roku 2010,

    papa

    ps: na katastri kolky nekupis - teda u nas nie, istota je na pošte

    Zmena trvalého pobytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.