orientmonkey
17.03.10,12:56
Je tu niekto kto mi vie poradit ake kroky treba podniknut pri zakladani sro v pripade, ze si ju clovek chce zriadit sam. Ake dokumenty je potrebne mat, ake polpatky sa pri ktorom kroku platia atd. ? Prosim chronologicky ak sa da. Zaujima ma vlastne vsetko od momentu ked sa dvaja buduci spolocnici rozhodnu zalozit si srocku az po moment ked je tato firma kompletne pripravena vungovat, vybavene je vsetko co je potrebne a prihlasena je vsade kde treba.

Vychadzajme z toho, ze obaja maju medzi sebou dohodnute vsetky podmienky a maju spisanu spolocensku zmluvu. Co dalej?

Dakujem za rady.
andreaS
17.03.10,12:01
http://www.porada.sk/t63806-zalozenie-s-r-o-po-novom.html tu je tomu venovana cela tema, aj priloh je tam habadej :)

ps: staci chvilku hladat a najdes aspon temu kde zadas otazku ak nie rovno odpoved na tvoj problem.
orientmonkey
17.03.10,12:14
ahoj, tu temu som videl. Priznam sa, ze som ju necital celu. Trochu som sa obaval, ze kedze je z roku 2007, tak niketore info bude neaktualne.
Economic
21.03.10,11:12
ahoj, tu temu som videl. Priznam sa, ze som ju necital celu. Trochu som sa obaval, ze kedze je z roku 2007, tak niketore info bude neaktualne.

Krátke zhrnutie : vyhotovenie všetkých potrebných dokumentov podľa počtu spoločníkov buď spol. zmluva alebo zakladateľská listina, vyhlásenie správcu vkladu a doklady k sídlu či už LV a súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo nájomná zmluva. Druhý krok živnostenské oprávnenia alebo iné oprávnenia na podnikanie. 3. Krok podanie návrhu do OR. Rozhodneš sa či klasicky papierovo alebo elektronicky. Elektronické podanie je lacnejšie, nakoľko neplatíš plnú sumu súdneho poplatku.
orientmonkey
23.03.10,00:32
dakujem