kukučka
27.03.10,18:41
Vzhľadom, na to, že nový system hodnotenia využíva mizivý počet poraďakov, a aj to s postrannymi a zakernymi umyslami

vyzývam administratora aby tento system hodnotenia príspevkov všetkými uživateľmi navzájom ZRUŠIL !

System hodnotenia sa neujal a neprináša zamýšľaný efekt a nie je prínosom.


Vidíš Richard, práve teraz mi veľmi preveľmi chýba tlačidlo nesúhlasím!
Chcem prejaviť svoj názor a nepasuje mi ani nevhodné, ani neužitočné, čo by si použil ty?
sito
27.03.10,18:49
Všimol som si, že niekedy aj plané reči medzi poraďákmi padnú na úrodnú pôdu. A niekedy sa aj ujmú. Kto pozná svoju budúcnosť?
elaurie
27.03.10,20:42
Dobrý večer, neviem či sa to tu už rozoberalo alebo nie (ak áno, tak sa ospravedlňujem), stalo sa mi, že som nechtiac označila za "neužitočný" príspevok, kde som to vôbec nechcela. Preto by som chcela navrhnúť, aby pri tlačítkach "neužitočné" a "nevhodné" bola nejaká poistka, keďže sa tým udeľujú mínusové body... A ak by som ešte mohla poprosiť, dala by sa moja chyba nejako napraviť? Ide o tému http://www.porada.sk/t136159-pravoplatnost-rozhodnutia-odvolacieho-sudu.html príspevok č. 9. Ďakujem.
Eulalia
28.03.10,05:44
Laco-monter

Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Citát:

Nie som zákerny a neškodím ľuďom, iba reagujem na ich skutky, ak mi niekto svojim hodnotením zoberie bod, ja mu tiež zoberiem bod.

Aj keď su tie body nie doležité, ale mne to znižuje reputáciu.

berte to ako chcete, ja som reagoval, tak ako som reagoval.

Toto je "žiarivý príklad" absolútneho nepochopenia účelu bodovania na Porade. Oko za oko, zub za zub. Je jedno, aký je to príspevok.:eek::eek::confused:
jacekova
28.03.10,05:53
naozaj sa mi to bodovanie nepaci. Vcera som omylom pridala prispevok,v kt.bolo len + a dostala som za to mínusový bod (ktory som ziskala v inom prispevku za odbornu radu)


Re: založenie s.r.o.
+

Súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (1) zalobaba
Heni
28.03.10,06:19
ja som tiež za pôvodný stav, pôvodné bodovanie/oceňovanie...

Richard, nemohla by byť nejaká anketa, hlasovanie, či porada-referendum? ;)
Katy a R
29.03.10,09:21
Ja by som bola za to, aby to bolo čo najjednoduchšie ... napr by stačilo .. že príspevok pomohol - či nepomohol (palec hore- dole). A ešte súhlas, prípadne nesúhlas.
Tiež som spravila kiks ... a nešlo to opraviť;)
To naháňanie za bodmi, hodnotenia a neviem čo všetko .... to pri takomto rôznorodom "osadenstve" naozaj nemá až takú výpovednú hodnotu.

Ale chcela by som poďakovať všetkým za príspevky, ktorými pomohli a ešte pomôžu, či už mne, ale aj ostatným...:)
dudlo
31.03.10,10:59
Vidíš Richard, práve teraz mi veľmi preveľmi chýba tlačidlo nesúhlasím!
Chcem prejaviť svoj názor a nepasuje mi ani nevhodné, ani neužitočné, čo by si použil ty?
Ale preco nemozu vsetci hodnotit rvnako.Ked s niekym suhlasim..kliknem SUHLASIM a pokial nie na NESUHLASIM sa mi neda kliknut :mee:
jacekova
31.03.10,11:29
je to o ničom. dostala som 3červené (mínusové body) od jednej hašterivej poraďáčky, ktorá si kráti čas "hádaním sa" a mínusovaním príspevkov. Bolo to v príspevku, ktorý som označila ako mimotemy.

načo je to dobré? mínusujú sa body, ktoré človek dostane za odbornú radu :confused: Toto je fakt dobre len pre takých ktorý sa chcú "pomstiť" alebo sú zakomplexovaní. :eek:
Chobot
31.03.10,13:06
Ale preco nemozu vsetci hodnotit rvnako.Ked s niekym suhlasim..kliknem SUHLASIM a pokial nie na NESUHLASIM sa mi neda kliknut :mee:


Už to bolo viackrát spomínané, že nestačí len povedať, že nesúhlasíš, ale treba to aj zdôvodniť, s čím nesúhlasíš. Preto nie je tlačítko "nesúhlasím", ale nesúhlas sa prejavuje reakciou na príspevok, s ktorým nesúhlasíš a uvedieš svoj názor.
Chobot
31.03.10,13:20
naozaj sa mi to bodovanie nepaci. Vcera som omylom pridala prispevok,v kt.bolo len + a dostala som za to mínusový bod (ktory som ziskala v inom prispevku za odbornu radu)


Re: založenie s.r.o.
+

Súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (1) zalobaba

Ak pridáš príspevok omylom, máš možnosť ho vymazať. Už som ti ho vymazal.

Mínusové body sú dobré, len sa treba naučiť s nimi pracovať. Členovia by nemali udeľovať mínusové body za príspevky iného člena, ktorý sa im nepáči, alebo mali s ním ostrejšiu polemiku. Mínusové body by mali byť len za ozaj nevhodné príspevky.

zalobabu som upozornil, aby sa miernila pri negatívnom hodnotení príspevkov.
jacekova
31.03.10,15:34
Ak pridáš príspevok omylom, máš možnosť ho vymazať. Už som ti ho vymazal.

Mínusové body sú dobré, len sa treba naučiť s nimi pracovať. Členovia by nemali udeľovať mínusové body za príspevky iného člena, ktorý sa im nepáči. Mínusové body by mali byť len za ozaj nevhodné príspevky.

zalobabu som upozornil, aby sa miernila pri negatívnom hodnotení príspevkov.


dakujem za to vymazanie (nevšimla som si, že som to tam nahodila) ;)

a dakujem aj za upozornenie žalobaby. Fakt taký ako ona len odrádzajú ľudí aby chodili na poradu a prispievali... :mee:

to je pekne napísané na čo "BY MALI BYŤ" mínusové body....len bohužiaľ na to nie sú....fakt to mnohí zneužívajú :(
Economic
31.03.10,17:40
dakujem za to vymazanie (nevšimla som si, že som to tam nahodila) ;)

a dakujem aj za upozornenie žalobaby. Fakt taký ako ona len odrádzajú ľudí aby chodili na poradu a prispievali... :mee:

to je pekne napísané na čo "BY MALI BYŤ" mínusové body....len bohužiaľ na to nie sú....fakt to mnohí zneužívajú :(

Fakt ma to mrzí. Ak nemôžem pomôcť, radšej nepíšem. Rada pomôžem svojimi praktickými radami. Nie som nováčik a plno skúseností mám za sebou.
jacekova
31.03.10,18:15
Fakt ma to mrzí. Ak nemôžem pomôcť, radšej nepíšem. Rada pomôžem svojimi praktickými radami. Nie som nováčik a plno skúseností mám za sebou.


Economic, ty si profík v tom čo robíš. Vo svojej prci sa vyznáš a mnohí sa na teba obracajú, aby si im odpovedala práve ty.;)

A všimla som si, že dotyčná osoba, s ktorou som mala "problémy ohľadom mínusových bodov....čiže kvôli novemu bodovaniu) sa už navážala aj do teba... :rolleyes:
Ale je pravda, že človek si to nemá všímať a držať sa pravidla "Uraziť ma môže len inteligent",:D:D:D

ale ja prispievam svojimi radami preto, aby som pomohla.
Poteší ma ak to niekto ocení :) a som sklamaná :mee:, ked mi niekto vymínusuje body v príspevku mimotemy
Economic
01.04.10,05:03
Economic, ty si profík v tom čo robíš. Vo svojej prci sa vyznáš a mnohí sa na teba obracajú, aby si im odpovedala práve ty.;)

A všimla som si, že dotyčná osoba, s ktorou som mala "problémy ohľadom mínusových bodov....čiže kvôli novemu bodovaniu) sa už navážala aj do teba... :rolleyes:
Ale je pravda, že človek si to nemá všímať a držať sa pravidla "Uraziť ma môže len inteligent",:D:D:D

ale ja prispievam svojimi radami preto, aby som pomohla.
Poteší ma ak to niekto ocení :) a som sklamaná :mee:, ked mi niekto vymínusuje body v príspevku mimotemy

Ja som sa už naučila na sprosté odpovede niektorých rypákov tu na porade úplne ignorovať. Zo začiatku ma to hnevalo, keď ma urážali, teraz sa nad tým pousmejem. Je zaujímavé že sú to akože "právnici" , čo vyrývajú. Rada keď môžem, poradím, no na takých, čo len vyrývajú proste nemám a nechcem mať čas. Venujem ho tomu, kto o to stojí a potrebuje moju radu. Je pravda, že tu mám veľa spokojných priateľov, alebo ak to môžem napísať klientov. A verím, že pribudnú noví priatelia... Želám Ti všetko dobré príjemné veľkonočné sviatky.
Aljok
01.04.10,09:16
Už to bolo viackrát spomínané, že nestačí len povedať, že nesúhlasíš, ale treba to aj zdôvodniť, s čím nesúhlasíš. Preto nie je tlačítko "nesúhlasím", ale nesúhlas sa prejavuje reakciou na príspevok, s ktorým nesúhlasíš a uvedieš svoj názor.

Podľa mňa by tlačítko "nesúhlasím" (bez pridávania mínusových bodov) bolo určite lepšou voľbou ako "nevhodné" a "neužitočné".

A je čudné, že nesúhlas musím zdôvodniť, ale označiť príspevok za nevhodný a neužitočný môžem bez vysvetlenia, zdôvodnenia...
sito
01.04.10,09:29
V rebríčku pridelených bodov je vpravo dole miesto pre tabuľku hodnotenia. Nie je to pre to mínusové hodnotenie? Trošku by to ukazovalo iný rozmer bodovania. Alebo nie?
Xanti
01.04.10,16:16
Ak pridáš príspevok omylom, máš možnosť ho vymazať.
Použijem časť citátu od Chobota.

Ak náhodou sa pridá príspevok tak sa zmaže, je to skvelá možnosť korekcie, ak sa pomýlim.
No v posledných pár dňoch som si všimla u jedného poraďáka zaujímavú anomáliu. Vždy má iný počet príspevkov.
Nebolo by na tom nič zvláštne ( aj u mňa sa počet príspevkov mení ), keby príspevky pribúdali. Ale oni naopak odbúdajú.

Tak som sa zamerala na daného poraďáka, samozrejme nie je možné odsledovať všetko ale čím dalej tým viac nadobúdam pocit, že s nami manipuluje.
Daný poraďák má viac bodov ako príspevkov ( čo je skvelé, lebo ako nováčik by som si povedala wau, ten vie všetko ). A včera som čítala nejaký príspevok od dotyčného a dnes som už ho nevedela nájsť. Takže si myslím, že maže príspevky ktoré nedostanú bod. Podľa mňa je to manipulácia a nepáči sa mi také správanie. :(:mee:
marjankaj
01.04.10,18:16
Použijem časť citátu od Chobota.

Ak náhodou sa pridá príspevok tak sa zmaže, je to skvelá možnosť korekcie, ak sa pomýlim.
No v posledných pár dňoch som si všimla u jedného poraďáka zaujímavú anomáliu. Vždy má iný počet príspevkov.
Nebolo by na tom nič zvláštne ( aj u mňa sa počet príspevkov mení ), keby príspevky pribúdali. Ale oni naopak odbúdajú.

Tak som sa zamerala na daného poraďáka, samozrejme nie je možné odsledovať všetko ale čím dalej tým viac nadobúdam pocit, že s nami manipuluje.
Daný poraďák má viac bodov ako príspevkov ( čo je skvelé, lebo ako nováčik by som si povedala wau, ten vie všetko ). A včera som čítala nejaký príspevok od dotyčného a dnes som už ho nevedela nájsť. Takže si myslím, že maže príspevky ktoré nedostanú bod. Podľa mňa je to manipulácia a nepáči sa mi také správanie. :(:mee:

Takže ak vymaže príspevok, kde má mínus body, potom sa mu tieto anulujú? Ak nemá príspevok, tak potom by nemal mať ani mínusové body?:confused: To je super. Tie body budú mať naozaj vypovedaciu hodnotu. :eek: Ešte tu chýba rozdeliť to do nejakých líg ako vo futbale. :confused:

Ja by som uvítal tlačítko, kde by som si to bodovanie mohol vypnúť.
Xanti
01.04.10,18:20
Takže ak vymaže príspevok, kde má mínus body, potom sa mu tieto anulujú? Ak nemá príspevok, tak potom by nemal mať ani mínusové body?:confused: To je super. Tie body budú mať naozaj vypovedaciu hodnotu. :eek: Ešte tu chýba rozdeliť to do nejakých líg ako vo futbale. :confused:
To neviem či sa dajú vymazať príspevky kde nejaké body či plusové alebo mínusové sú.
Ale ked mám príspevok, kt. mi do troch dní nikto neoboduje tak ho vymažem. A ja budem mať skvelý pomer .. príspevok / bod plusový ( napríklad 1/1 taký pomer nemá ani admininstrátor porady) ... je to manipulácia :(

Naozaj body strácajú vypovedaciu hodnotu, lebo nič nehovoria. Teraz už nie :mee:
Chobot
01.04.10,18:28
Použijem časť citátu od Chobota.

Ak náhodou sa pridá príspevok tak sa zmaže, je to skvelá možnosť korekcie, ak sa pomýlim.
No v posledných pár dňoch som si všimla u jedného poraďáka zaujímavú anomáliu. Vždy má iný počet príspevkov.
Nebolo by na tom nič zvláštne ( aj u mňa sa počet príspevkov mení ), keby príspevky pribúdali. Ale oni naopak odbúdajú.

Tak som sa zamerala na daného poraďáka, samozrejme nie je možné odsledovať všetko ale čím dalej tým viac nadobúdam pocit, že s nami manipuluje.
Daný poraďák má viac bodov ako príspevkov ( čo je skvelé, lebo ako nováčik by som si povedala wau, ten vie všetko ). A včera som čítala nejaký príspevok od dotyčného a dnes som už ho nevedela nájsť. Takže si myslím, že maže príspevky ktoré nedostanú bod. Podľa mňa je to manipulácia a nepáči sa mi také správanie. :(:mee:


Napíš mi meno toho poraďáka, mám novú baterku, posvietim si na neho....:D:D:D
Xanti
01.04.10,18:31
Napíš mi meno toho poraďáka, mám novú baterku, posvietim si na neho....:D:D:D
A kedy si fasol tú novú baterku? :D:D:D:D a od koho aj ja cem. ;)
Chobot
01.04.10,18:41
A kedy si fasol tú novú baterku? :D:D:D:D a od koho aj ja cem. ;)

Kúpil som ju v Tescu.:rolleyes:;)
marjankaj
01.04.10,18:42
Napíš mi meno toho poraďáka, mám novú baterku, posvietim si na neho....:D:D:D

A ostali ti ešte nejaké právomoci, keď sa to moderovanie akože presúva na nás všetkých?:eek:
terezamaria
01.04.10,19:35
A ostali ti ešte nejaké právomoci, keď sa to moderovanie akože presúva na nás všetkých?:eek:

Ako sa môže presúvať na nás všetkých, keď nemáš ani možnosť opravy keď sa pomýliš a klikneš vedľa alebo vôbec klikneš a nechcel si?

Ale Chobot niekde písal, že nemôže opraviť chybné kliknutie. Tak asi bude logické, že ani my, ani moderátori. Uf.
marjankaj
01.04.10,20:21
Ako sa môže presúvať na nás všetkých, keď nemáš ani možnosť opravy keď sa pomýliš a klikneš vedľa alebo vôbec klikneš a nechcel si?

Ale Chobot niekde písal, že nemôže opraviť chybné kliknutie. Tak asi bude logické, že ani my, ani moderátori. Uf.

Ja iba citujem z úvodného príspevku.

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.
Laco-monter
01.04.10,20:34
Podľa mojho názoru, by administrator nemal byť zároveń aj Poraďak a aktivne prispievať do porady.

Administrator je administrator a je zamestnany a berie za svoju pracu plat.

Také dačo nie je na iných portáloch aby administrator v diskusii vystupoval ako diskutujúci.

Praca administratora je korigovať priebeh diskusie a dohliadať na poriadok.
sito
01.04.10,20:51
Nie preto,že je 1. apríl!

Aj toto umožňuje nové hodnotenie, Laco montér prišiel o body. Prečo?

Len jeden príklad, čo som si všimol v téme:

Re: Prekážka v práci - obstaranie pohrebu

O nahrade mzdy a poskztnutí voĺna pri učasti na pohrebe rodinného príslušníka sa hovorí aj v KOLEKTÍVNEJ ZMLUVE uzavretej medzi zamestnancami a vedenim a.s.

Zákonník práce, § 141, odsek 2, písmeno d.

d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,

Zákonník práce určuje minimum. Všetok, čo je v zákonníku je možné dohodnúť v kolektívnej zmluve nad rámec zákona. Takže Laco má pravdu a bod si zaslúžil, no niekto mu vymazal príspevok, aj bod a viac krát. A medzi tým tému uzavrel.

Myslím si, že na bodovanie sa dá pozrieť aj od lesa! A to, kto dáva, za čo dáva a komu dáva body. Mal už 29 bodov. To je Laco taký vandal, že už má len 15 bodov?

Alebo niekto po ňom ide? To je účel porady? Niekto tu napísal, je jedno, čí je tu niekto od začiatku porady, alebo od začiatku mesiaca. Každý môže povedať svoj názor! Malo by to byť na úrovni, čiej?

Zvažujem, čo obodujem, ale Lacovi dám body, aby nebol poškodený. Pre mňa to má zmysel. Pre niekoho je to nezmysel.
Paula
01.04.10,20:53
[QUOTE=Laco-monter;1361662]Podľa mojho názoru, by administrator nemal byť zároveń aj Poraďak a aktivne prispievať do porady. prečo?

Administrator je administrator a je zamestnany a berie za svoju pracu plat.odkiaľ máš informáciu, že náš admin, tvorca Porady je zamestnaný a berie plat?

Také dačo nie je na iných portáloch aby administrator v diskusii vystupoval ako diskutujúci. A pretože inde nie, tak to musí byť i tu? A prečo?

Praca administratora je korigovať priebeh diskusie a dohliadať na poriadok.Rozkaz, šéfe! :)QUOTE]


...............
Laco-monter
01.04.10,20:58
Nie preto,že je 1. apríl!

Aj toto umožňuje nové hodnotenie, Laco montér prišiel o body. Prečo?

Len jeden príklad, čo som si všimol v téme:

Re: Prekážka v práci - obstaranie pohrebu

O nahrade mzdy a poskztnutí voĺna pri učasti na pohrebe rodinného príslušníka sa hovorí aj v KOLEKTÍVNEJ ZMLUVE uzavretej medzi zamestnancami a vedenim a.s.

Zákonník práce, § 141, odsek 2, písmeno d.

d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,

Zákonník práce určuje minimum. Všetok, čo je v zákonníku je možné dohodnúť v kolektívnej zmluve nad rámec zákona. Takže Laco má pravdu a bod si zaslúžil, no niekto mu vymazal príspevok, aj bod a viac krát. A medzi tým tému uzavrel.

Myslím si, že na bodovanie sa dá pozrieť aj od lesa! A to, kto dáva, za čo dáva a komu dáva body. Mal už 29 bodov. To je Laco taký vandal, že už má len 15 bodov?

Alebo niekto po ňom ide? To je účel porady? Niekto tu napísal, je jedno, čí je tu niekto od začiatku porady, alebo od začiatku mesiaca. Každý môže povedať svoj názor! Malo by to byť na úrovni, čiej?

Zvažujem, čo obodujem, ale Lacovi dám body, aby nebol poškodený. Pre mňa to má zmysel. Pre niekoho je to nezmysel.

Ďakujem za podporu, vysvetlil som trochu problematiku straty mojich bodov v téme :"Petícia Richardovi..."
Znovu chcem zdorazniť , že porada je verejný portál aj diskusia je verejná,

nie je to žiadný elitný klub rovnako zmýšĺajúcich, ako sa to niektorí snažia zmanipulovať.
sito
01.04.10,21:04
[QUOTE=Laco-monter;1361662]Podľa mojho názoru, by administrator nemal byť zároveń aj Poraďak a aktivne prispievať do porady. prečo?

Administrator je administrator a je zamestnany a berie za svoju pracu plat.odkiaľ máš informáciu, že náš admin, tvorca Porady je zamestnaný a berie plat?

Také dačo nie je na iných portáloch aby administrator v diskusii vystupoval ako diskutujúci. A pretože inde nie, tak to musí byť i tu? A prečo?

Praca administratora je korigovať priebeh diskusie a dohliadať na poriadok.Rozkaz, šéfe! :)QUOTE]


...............

Povedal svoj názor, to nemôže? Že vraj, kedysi bola cenzúra?
arizona
01.04.10,21:05
To neviem či sa dajú vymazať príspevky kde nejaké body či plusové alebo mínusové sú.
Ale ked mám príspevok, kt. mi do troch dní nikto neoboduje tak ho vymažem. A ja budem mať skvelý pomer .. príspevok / bod plusový ( napríklad 1/1 taký pomer nemá ani admininstrátor porady) ... je to manipulácia :(

Naozaj body strácajú vypovedaciu hodnotu, lebo nič nehovoria. Teraz už nie :mee:
Xanti, ak má príspevok mínusový bod a potom sa zmaže, nemá to vplyv na body.Platí to aj naopak (pri plusových bodoch) ;):)
sito
01.04.10,21:26
A čo tak Lacovi vysvetliť, že je aj iný svet ako ten jeho ohraničený, neohraničený, ktorý treba poznávať. Nové možnosti a on sa snaží.

Ale dá sa aj :mad::mad::mad: alebo :D:D:D:D. Nad kým, s koho?
marjankaj
01.04.10,21:46
Xanti, ak má príspevok mínusový bod a potom sa zmaže, nemá to vplyv na body.Platí to aj naopak (pri plusových bodoch) ;):)

Takže čiste teoreticky tu niekto môže mať 1000 bodov a ani jeden príspevok.:eek:
alla66
01.04.10,22:57
Takže čiste teoreticky tu niekto môže mať 1000 bodov a ani jeden príspevok.:eek:
eehttp://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/oci_ruce/1/0003.gif...za jeden mesiac nenazbieraš 1000 bodov, iba ak by si nasadil do akcie tvoje fanynky. Vymazať môžeš iba mesiac staré príspevky ( aj to neviem, či som to neprehnala, možno je to pár dní ) ....staršie príspevky ti môže zmazať niektorý z moderátorov;)
sito
02.04.10,06:51
Laco, rád si prečítam tvoje príspevky. Niektoré sú kostrbaté, ale všetky sú od srdca. Myslím, že nepriamo Ťa podporujú aj tí poraďáci, ktorí mi dali užitočné v tom príspevku. Nie si tu sám, tie získané body o tom hovoria niečo, aj tie o ktoré Ťa obrali.

Jednoducho máš v tom pravdu, u nás je dohodnuté tri dni a plus jeden naviac. Problém zadávatelky v tej teme bol, že jej dvaja súrodenci doniesli papier na jeden deň vybavovania pohrebu. Asi jej ešte nikto neumrel a nevie, že vtedy behá, snaží sa každý niečo vybaviť.

Neboj, kvôli pár bodom neumrieš. Ja si niektoré svoje cením aj za sto bodov. Takže každý vidí môj počet bodov, ale nepozná ich cenu. Tí, ktorí ma bodli, vedeli prečo.

Neklesaj na duchu, keď má niekto poruchu!
sito
02.04.10,07:05
Laco, zas sa tak netrhaj, lebo Ťa budú mať za úplatkára. A to je trestný čin, kto Ťa bude ťahať z kaše, basy???

:D:D:D:D:D:D Teraz si ma nasral! trochu som si začal evidovať ocenenia podľa kvality, aj kvality oceňovateľa. A ty si mi sfúkol desať, ktoré som si nestačil zaevidovať.

To by sa pri starom systéme bodovania nestalo. Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Všetkého s mierou!
marjankaj
02.04.10,09:36
eehttp://majka57.cz/images/obrazky/GIF/smajlici/oci_ruce/1/0003.gif...za jeden mesiac nenazbieraš 1000 bodov, iba ak by si nasadil do akcie tvoje fanynky. Vymazať môžeš iba mesiac staré príspevky ( aj to neviem, či som to neprehnala, možno je to pár dní ) ....staršie príspevky ti môže zmazať niektorý z moderátorov;)

Alenka je to iba desať dní. Ale nič ti nebráni vymazať a vložiť ho znovu ako nový príspevok. A povedal som teoreticky. Lacovi za dva týždne zobrali asi 15 bodov. Tie body takto strácajú svoje opodstatnenie.

Ak Lacovi dali 29 bodov tak si ich asi zaslúžil. Novému členovi len tak ľahko body nedávajú. A zase niekto mu ich iniciatívne zobral? To ako keby vo futbale sa prestalo hrať na góly a výsledok bol podľa toho kto dostal viac žltých a červených kariet. Ja tiež s niektorými vecami nesúhlasm, ale zato neodoberám niekomu body, ktoré si zaslúžil. (ale toto už nie je adresované tebe).
sito
02.04.10,14:15
:eek::D:D:D:D:D:D:D No, už mam s toho bodovania guľáš. Nie len preto, že Laco mi riadne zahnojil bodisko. V príspevku č. 278 som dostal 7 užitočných. Prvých šesť bolo zelených, siedmi šedý. Prečo? Za siedmi mi nepribudol bod. Ale ak sa šesť zmenilo na šede, nedá sa overiť, šesť mi neubudlo. :D:D:D:D:D:D:D:mad:

Do dvesto je to jednoduché, body po starom, 45 bodov potom? Takých 20 pokladám za užitočné, ostatné zábavne, šedé, ale sú zelené. Ponúkam ich na predaj. Kto kúpi???

Kôň má štyri nohy a potkne sa.

Richard mal záujem niečo vylepšiť, no nejak sa mu to nepodarilo a my sme mu v tom ani moc nepomohli. A zaslúžil by si, nakoniec porada slúži nám všetkým. Ale verím, že čas mu to nejak pomôže vyriešiť. Keď nie my. ;) :):):)
Xanti
02.04.10,15:35
:eek::D:D:D:D:D:D:D V príspevku č. 278 som dostal 7 užitočných. Prvých šesť bolo zelených, siedmi šedý. Prečo? Za siedmi mi nepribudol bod. :):)Jaaaaaaaj Sito, keby si si Richarda prečítal, tak by si zistil, že za príspevok, jeden príspevok v téme môžeš dostať maximálne 9 bodov.
Teda 6 riadnych a 3 prémiové ked Tvoj príspevok označí zadávateľ témy za "najlepšiu odpoved" . Ak budeš mať aj 30 užitočných bodíkov tak len a len a vždy len 6 ks sa Ti zaráta. A ostatné nie a preto ten siedmi bodík bol sivý.

A môže tvoj príspevok byť vysokokvalitný, môžeš tam hodiť aj neviem čo, vždy dostaneš len a len 6 ks bodíkov zarátaných.
Xanti
02.04.10,15:36
Takže čiste teoreticky tu niekto môže mať 1000 bodov a ani jeden príspevok.:eek:
Ano čiste teoreticky môžem mať 1000 bodov a ani jeden príspevok. Ale nie naraz, len pekne postupne. Získam bodíky vymažem, príspevky v limite ako písala Alla, že po čase sa nedajú ani mazať ani upravovať :D:D:D:D
Petra Nová
02.04.10,15:44
A čo tak Lacovi vysvetliť, že je aj iný svet ako ten jeho ohraničený, neohraničený ktorý treba poznávať. Nové možnosti a on sa snaží.

Ale dá sa aj :mad::mad::mad: alebo :D:D:D:D. Nad kým, s koho?

Sito,..... ja by som Ti bola veľmi povďačná (dám Ti zato aj 100 zelených bodov v priebehu mesiaca), ak sa na to podujmeš a vysvetlíš montérovi to, o čom píšeš. TAK, ABY TO POCHOPIL.:rolleyes: A nepochybujem, že sa pridajú aj ďalší ( v zelenom oceňovaní), lebo také účinné vysvetlenie by bolo UŽITOČNÉ stonásobne.

A aké nové možnosti ? O čo sa to snaží? Tomu som celkom v Tvojom príspevku nerozumela. Ale dôležité je, že Ty rozumieš.:confused:
sito
02.04.10,16:19
Sito,..... ja by som Ti bola veľmi povďačná (dám Ti zato aj 100 zelených bodov v priebehu mesiaca), ak sa na to podujmeš a vysvetlíš montérovi to, o čom píšeš. TAK, ABY TO POCHOPIL.:rolleyes: A nepochybujem, že sa pridajú aj ďalší ( v zelenom oceňovaní), lebo také účinné vysvetlenie by bolo UŽITOČNÉ stonásobne.

A aké nové možnosti a o sa to snaží? Tomu som celkom v Tvojom príspevku nerozumela. Ale dôležité je, že Ty rozumieš.:confused:

Každé mu je niečo dané, niekomu viac niekomu menej. Sú veci na ktoré reaguje špatne. Kto je tu taký, že sa nepomýli, alebo na to má. Ak by sme všetci mali na všetko, PORADA by bola zbytočná.

Že nie je len kelňa, fangľa. : ;) :):):) :confused:
sito
02.04.10,16:23
Jaaaaaaaj Sito, keby si si Richarda prečítal, tak by si zistil, že za príspevok, jeden príspevok v téme môžeš dostať maximálne 9 bodov.
Teda 6 riadnych a 3 prémiové ked Tvoj príspevok označí zadávateľ témy za "najlepšiu odpoved" . Ak budeš mať aj 30 užitočných bodíkov tak len a len a vždy len 6 ks sa Ti zaráta. A ostatné nie a preto ten siedmi bodík bol sivý.

A môže tvoj príspevok byť vysokokvalitný, môžeš tam hodiť aj neviem čo, vždy dostaneš len a len 6 ks bodíkov zarátaných.

Takže, keď je niečo dobré, nie všetko, len časť. Lepšie je potom ďakujem!
Petra Nová
02.04.10,16:42
Každé mu je niečo dané, niekomu viac niekomu menej. Sú veci na ktoré reaguje špatne. Kto je tu taký, že sa nepomýli, alebo na to má. Ak by sme všetci mali na všetko, PORADA by bola zbytočná.

Že nie je len kelňa, fangľa. : ;) :):):) :confused:
Mylím, že za to, čo si teraz napísal, nedostaneš ďalší zelený bod.:D V obdobnej téme som si totiž prečítala samohodnotenie, že vraj je to výnimočnosť. :---
sito
02.04.10,18:41
Ani nečakám, nebude mi chýbať. Nehodnotím seba, ani teba na to sú tu iní. Ale čo ti vadí na Lacovi?
Petra Nová
02.04.10,19:15
Ani nečakám, nebude mi chýbať. Nehodnotím seba, ani teba na to sú tu iní. Ale čo ti vadí na Lacovi?
Vyjadrujem sa len k tomu, čo si napísal .
To nie ja som písala:" A čo tak Lacovi vysvetliť, že je aj iný svet ako ten jeho ohraničený". A to sa má samo vysvetliť? Keď vieš, ako nato, tak to vysvetli. Jemu. A tiež nie ja som písala, že mi spravil guľáš v bodovom hodnotení a že sú veci, na ktoré reaguje špatne, ale Ty. Takže za to body nedostaneš. Ja každému bodíky doprajem. A nesúdim tých, čo ich dostávajú, rovnako ani tých, čo ich dávajú. A tiež nevykrikujem ako kofa na trhu, keď mi body vymažú.

O tom, či a čo mi na Laco-montérovi vadí sa nebudem rozprávať s Tebou a v tejto téme.
sito
02.04.10,19:26
Vyjadrujem sa len k tomu, čo si napísal .
To nie ja som písala:" A čo tak Lacovi vysvetliť, že je aj iný svet ako ten jeho ohraničený". A to sa má samo vysvetliť? Keď vieš, ako nato, tak to vysvetli. Jemu. A tiež nie ja som písala, že mi spravil guľáš v bodovom hodnotení a že sú veci, na ktoré reaguje špatne, ale Ty. Takže za to body nedostaneš. Ja každému bodíky doprajem. A nesúdim tých, čo ich dostávajú, rovnako ani tých, čo ich dávajú. A tiež nevykrikujem ako kofa na trhu, keď mi body vymažú.

O tom, či a čo mi na Laco-montérovi vadí sa nebudem rozprávať s Tebou a v tejto téme.

Viem, čo som napísal, aj prečo. Niektorí nie.

Laco: Aj to je odpoveď.
Petra Nová
02.04.10,19:47
Viem, čo som napísal, aj prečo. Niektorí nie.

Laco: Aj to je odpoveď.

Bodaj by si nevedel, čo si napísal! ;) Niektorí to ozaj nemusia vedieť tak, ako Ty nemusíš vedieť o čom písali tí "niektorí".

A to je odpoveď výlučne pre Teba.:---
sito
02.04.10,20:03
Bodaj by si nevedel, čo si napísal! ;) Niektorí to ozaj nemusia vedieť tak, ako Ty nemusíš vedieť o čom písali tí "niektorí".

A to je odpoveď výlučne pre Teba.:---

Laco má tej pravdy viac, možno to tým čo mu brali body vadilo. Nie len.
Petra Nová
02.04.10,20:12
Ja Ti neberiem Tvoju pravdu, ani pravdu nikoho druhého. Ale tiež nerozšírim rady montérskeho fanklubu, nech bude mať aj toho najlepšieho hovorcu.
sito
02.04.10,20:20
Ja Ti neberiem Tvoju pravdu, ani pravdu nikoho druhého. Ale tiež nerozšírim rady montérskeho fanklubu, nech bude mať aj toho najlepšieho hovorcu.

Nemyslím, že by tu mal Laco fanklub a že má dákeho hovorcu. Ale konečne to vyplávalo, že sú tu kasty.
jozka56
02.04.10,20:53
...ale no...
Danila
03.04.10,05:28
Laco má tej pravdy viac, možno to tým čo mu brali body vadilo. Nie len.Tak s týmto Tvojim tvrdením ja musím súhlasiť takto verejne!:)
P.S. Vieš, čo je na priateľstve najvzácnejšie? Keď priatelia neopľujú Tvoj osobný, a najmä verejne prezentovaný názor.;) A najmä keď neopľujú Teba. A teraz aj mňa. Neviem, ako Ty, no ja sa teším, že vyjdem nasucho.:D
Petra Nová
03.04.10,12:36
Tak s týmto Tvojim tvrdením ja musím súhlasiť takto verejne!:)
P.S. Vieš, čo je na priateľstve najvzácnejšie? Keď priatelia neopľujú Tvoj osobný, a najmä verejne prezentovaný názor.;) A najmä keď neopľujú Teba. A teraz aj mňa. Neviem, ako Ty, no ja sa teším, že vyjdem nasucho.:D

A ja zas veľmi súhlasím s Tvojim P.S. Možno by som k tomu doplnila, že nielen verejne neopľujú, ale ani súkromne.;)
sito
03.04.10,16:22
Sito,..... ja by som Ti bola veľmi povďačná (dám Ti zato aj 100 zelených bodov v priebehu mesiaca), ak sa na to podujmeš a vysvetlíš montérovi to, o čom píšeš. TAK, ABY TO POCHOPIL.:rolleyes: A nepochybujem, že sa pridajú aj ďalší ( v zelenom oceňovaní), lebo také účinné vysvetlenie by bolo UŽITOČNÉ stonásobne.

A aké nové možnosti ? O čo sa to snaží? Tomu som celkom v Tvojom príspevku nerozumela. Ale dôležité je, že Ty rozumieš.:confused:


Laco má tej pravdy viac, možno to tým čo mu brali body vadilo. Nie len.


...ale no...


Tak s týmto Tvojim tvrdením ja musím súhlasiť takto verejne!:)
P.S. Vieš, čo je na priateľstve najvzácnejšie? Keď priatelia neopľujú Tvoj osobný, a najmä verejne prezentovaný názor.;) A najmä keď neopľujú Teba. A teraz aj mňa. Neviem, ako Ty, no ja sa teším, že vyjdem nasucho.:D


A ja zas veľmi súhlasím s Tvojim P.S. Možno by som k tomu doplnila, že nielen verejne neopľujú, ale ani súkromne.;)

Som na PORADE krátko, ale už dlhšie. Tiež som mal svoje predstavy, ktoré zmenil čas a môj názor. Tiež mi bola položená otázka "za koho kopem"? Našiel sa člen, ktorý napísal "nemyslím si, že sito za niekoho kope", také veci sa nezabúdajú.

Tiež som sa zastal, Zituldy, keď na ňu kydali. Napísal som, že by jej mali v dome ruky bozkávať a za tým si stojím. Kto si prečítal par jej príspevkov, nemôže byť proti.

Vd1 sa sťažoval na pleseň v byte. Vyprával so sa sním cez vebkameru, takže som videl o čo sa jedná. Jeden člen mu napísal, "že až také kliny do hlavy" po pár príspevkov som napísal, členovi, ak pochopil tie príspevky, má si vytiahnuť kliny, aby mu netlačili na mozog. A za tým si tiež stojím.

Laco mal napísaný príspevok, prečo mu bol vymazaný článok a zároveň jeho opakovanie, že pracovné voľno pri úmrtí môže byť naviac dohodnuté so zamestnávateľom. Dal som mu bod. Spätnou kontrolou som zistil, že zmizol Lacov príspevok, aj môj a aj bod Lacovi. Napísal nový, znova som ho bodnul a išiel som na zákonník práce. Keď som sa vrátil, téma bola uzavreté v hajzly. A to určite nespravil administrátor. A za tým si tiež stojím.

Vždy mám svoj názor, zatiaľ! A svoj názor si hájim.

A každý má svoje hranice chápania.

K tomu pľuvaniu, kto pľuje na Laca? Priatelia? Na porade nemá ešte nikoho registrovaného.

Neviem, ako Ty, no ja sa teším, že vyjdem nasucho. Danila, ani ja nebudem na sucho, predsa kvôli niekomu nebudem dehydrovaný.

K tomu bodovaniu: Žeby Nová bola nová vo fanklube montérov???

Môj názor:Laco má tej pravdy viac.

Danila tvoj názor: Tak s týmto Tvojim tvrdením ja musím súhlasiť takto verejne!:)

Tvoj názor ocenili: jacekova, 2009, terezamaria, Petra Nová, eulalia.

Dá sa to pochopiť???
misoft
03.04.10,17:17
Pre upokojenie rozhádaných: ja si z tohto bodovania ťažkú hlavu nerobím :D. Pokiaľ sa mi niektorá odpoveď, alebo príspevok páči, alebo sa s nim stotožňujem, tak to aj ohodnotím. Pokiaľ sa mi niečo nepáči, tak to napíšem otvorene (s Lacom-monterom sme mali tiež "výmenu" názorov na tri sety :D , ale v slušnosti!) - a dialo sa to verejne. Pritom Laco niekedy napíše dosť nezmyselne, ale niekedy jeho rady majú úroveň (odbornú)!. Nie je potrebné zatracovať.

Pokiaľ by sa tu na Porade začala za osobné názory robiť selekcia - tak potom by to už nebola Porada.
Ľudkovia - tu má (aspoň dúfam) každý právo vyjadriť svoj názor (ovšem v celkovej slušnosti), poradiť, ale aj pýtať rady a pomoc. Jediná cenzúra by mala byť vo vyjadrovaní sa formou vulgarizmov hrubého zrna, ale mala by tiež fungovať autocenzúra.

Mne osobne je jedno, či mi niekto pridelí, alebo nepridelí bod. Dôležité je, či moja (alebo iného) rada pomôže, alebo nie. Veď od toho je tu táto Porada - radiť si a pomáhať!!!!! Toto je hlavným cieľom!!!
Danila
03.04.10,17:26
Som na PORADE krátko, ale už dlhšie. Tiež som mal svoje predstavy, ktoré zmenil čas a môj názor. Tiež mi bola položená otázka "za koho kopem"? Našiel sa člen, ktorý napísal "nemyslím si, že sito za niekoho kope", také veci sa nezabúdajú.

Tiež som sa zastal, Zituldy, keď na ňu kydali. Napísal som, že by jej mali v dome ruky bozkávať a za tým si stojím. Kto si prečítal par jej príspevkov, nemôže byť proti.

Vd1 sa sťažoval na pleseň v byte. Vyprával so sa sním cez vebkameru, takže som videl o čo sa jedná. Jeden člen mu napísal, "že až také kliny do hlavy" po pár príspevkov som napísal, členovi, ak pochopil tie príspevky, má si vytiahnuť kliny, aby mu netlačili na mozog. A za tým si tiež stojím.

Laco mal napísaný príspevok, prečo mu bol vymazaný článok a zároveň jeho opakovanie, že pracovné voľno pri úmrtí môže byť naviac dohodnuté so zamestnávateľom. Dal som mu bod. Spätnou kontrolou som zistil, že zmizol Lacov príspevok, aj môj a aj bod Lacovi. Napísal nový, znova som ho bodnul a išiel som na zákonník práce. Keď som sa vrátil, téma bola uzavreté v hajzly. A to určite nespravil administrátor. A za tým si tiež stojím.

Vždy mám svoj názor, zatiaľ! A svoj názor si hájim.

A každý má svoje hranice chápania.

K tomu pľuvaniu, kto pľuje na Laca? Priatelia? Na porade nemá ešte nikoho registrovaného.

Neviem, ako Ty, no ja sa teším, že vyjdem nasucho. Danila, ani ja nebudem na sucho, predsa kvôli niekomu nebudem dehydrovaný.

K tomu bodovaniu: Žeby Nová bola nová vo fanklube montérov???

Môj názor:Laco má tej pravdy viac.

Danila tvoj názor: Tak s týmto Tvojim tvrdením ja musím súhlasiť takto verejne!:)

Tvoj názor ocenili: jacekova, 2009, terezamaria, Petra Nová, eulalia.

Dá sa to pochopiť???Teda poviem Ti na rovinu, štátnicu som uhrala ľavou zadnou. Ale z tohoto idem prepadnúť. Nedáš mi šancu na reparát? Lebo nerozumiem ani za mačný mak. Je to nad môj rozmer chápania. Fakt neviem, čo si odprezentoval. Ale jedno viem, nenaučil si sa ma čítať. Alebo ma lepšie čítaš, ako sa ja chápem? Ale mne to neva, magor som už bola na Porade xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxkrát. Len mi, prosím nezačni vyťahovať všetkých mojich oceňovačov, lebo sa zrúti server.:);):rolleyes:
sito
03.04.10,17:49
Danila, misoft to napísal jednoduchšie.


Pre upokojenie rozhádaných: ja si z tohto bodovania ťažkú hlavu nerobím :D. Pokiaľ sa mi niektorá odpoveď, alebo príspevok páči, alebo sa s nim stotožňujem, tak to aj ohodnotím. Pokiaľ sa mi niečo nepáči, tak to napíšem otvorene (s Lacom-monterom sme mali tiež "výmenu" názorov na tri sety :D , ale v slušnosti!) - a dialo sa to verejne. Pritom Laco niekedy napíše dosť nezmyselne, ale niekedy jeho rady majú úroveň (odbornú)!. Nie je potrebné zatracovať.

Pokiaľ by sa tu na Porade začala za osobné názory robiť selekcia - tak potom by to už nebola Porada.
Ľudkovia - tu má (aspoň dúfam) každý právo vyjadriť svoj názor (ovšem v celkovej slušnosti), poradiť, ale aj pýtať rady a pomoc. Jediná cenzúra by mala byť vo vyjadrovaní sa formou vulgarizmov hrubého zrna, ale mala by tiež fungovať autocenzúra.

Mne osobne je jedno, či mi niekto pridelí, alebo nepridelí bod. Dôležité je, či moja (alebo iného) rada pomôže, alebo nie. Veď od toho je tu táto Porada - radiť si a pomáhať!!!!! Toto je hlavným cieľom!!!

Nová, prehlási, že nevstúpi do fanklubu montérov, ale nepriamo ho podporuje. Za užitočné pokladá to, že niekto súhlasí verejne s Lacom - montérom.
Petra Nová
03.04.10,17:57
Danila, misoft to napísal jednoduchšie.



Nová, prehlási, že nevstúpi do fanklubu montérov, ale nepriamo ho podporuje. Za užitočné pokladá to, že niekto súhlasí verejne s Lacom - montérom.

Buď taký láskavý a prestaň ma vťahovať do Tvojej debaty o montérovi. V tej predchádzajúcej som povedala všetko, čo som mienila.

Keby si si neplietol pojmy s dojmami, tak by si také starosti s chápaním nemal. A to čo robí Nová, sa nesnaž za ňu interpretovať.:eek: To nechaj na ňu.
marjankaj
03.04.10,18:26
Danila, misoft to napísal jednoduchšie.



Nová, prehlási, že nevstúpi do fanklubu montérov, ale nepriamo ho podporuje. Za užitočné pokladá to, že niekto súhlasí verejne s Lacom - montérom.

Ja si myslím, že v prvom rade sa tu oceňuje hodnota príspevku. Ak je dobrý, je jedno, kto to napísal. Ale je pravda, že keď dá bod nováčik, tak to nemá takú váhu, ako keď ho dá kto má veľa bodov. A ak je to podložené odkazmi alebo paragrafmi, tak to tiež vyzerá dôveryhodnejšie. Ale ak to má byť osobný názor(a v kaviarenských témach to tak zvykne bývať), tam by sa bodovať nemalo, alebo by tie body mali byť zvlášť zaradené.
sito
03.04.10,18:38
Buď taký láskavý a prestaň ma vťahovať do Tvojej debaty o montérovi. V tej predchádzajúcej som povedala všetko, čo som mienila.

Keby si si neplietol pojmy s dojmami, tak by si také starosti s chápaním nemal. A to čo robí Nová, sa nesnaž za ňu interpretovať.:eek: To nechaj na ňu.

Ty si začala, ty končíš. Ja tiež. Ďakujem za tvoje príspevky.
Danila
04.04.10,06:15
Ty si začala, ty končíš. Ja tiež. Ďakujem za tvoje príspevky.Netušila som, že je na Porade recenzent. Prepáč, ale nechápem, ako moderátor mohol ponechať Tvoju recenziu akýchkoľvek príspevkov a predovšetkým príspevkov Petry Novej. Môj príspevok, ktorý si citoval si ani v najmenšom nepochopil. Ja Ti ho prezradím. Petra a Eulália sú mojimi priateľmi. A v absolútnom protiklade boli naše názory na Laca-montéra. Prečítaj si ešte raz môj príspevok a konečne pochopíš jeho obsah. Za útočnosť na Petru Novú v tejto téme z Tvojej strany vyslovujem verejne, že stále tu platí : Čo je dané B....., nie je dané v.....:) A to nie je bohviečo.:confused:Mal si byť mazaný, ale si nebol, lebo si mazaný.....;)
sito
04.04.10,06:45
Netušila som, že je na Porade recenzent. Prepáč, ale nechápem, ako moderátor mohol ponechať Tvoju recenziu akýchkoľvek príspevkov a predovšetkým príspevkov Petry Novej. Môj príspevok, ktorý si citoval si ani v najmenšom nepochopil. Ja Ti ho prezradím. Petra a Eulália sú mojimi priateľmi. A v absolútnom protiklade boli naše názory na Laca-montéra. Prečítaj si ešte raz môj príspevok a konečne pochopíš jeho obsah. Za útočnosť na Petru Novú v tejto téme z Tvojej strany vyslovujem verejne, že stále tu platí : Čo je dané B....., nie je dané v.....:) A to nie je bohviečo.:confused:Mal si byť mazaný, ale si nebol, lebo si mazaný.....;)

Ale to je v poriadku, že ste priatelia, aj to, že máte protikladný názor na Laca - montéra. Každý môže mať naňho svoj názor, aj odsúdiť, alebo podporiť jeho názor, príspevok. Ale likvidovať to čo je dobré? A kvôli tomu sa zbehla tá debata. Misoft napísal, "Nie je potrebné zatracovať". Ani Laca, ani nikoho iného. Vulgarizmi áno. A ďakujem za kompliment, prajem veselú Veľkú noc. ;) Vždy s :).
tutiola
04.04.10,10:52
Učili ma, že ak ma niekto pochváli alebo inák ocení, slušné je poďakovať. Ako mám však poďakovať, keď neviem komu? Mám azda ísť od príspevku k príspevku a hľadať toho komu mám poďakovať? Predošlé hodnotenie sa mi videlo prehľadnejšie.
arizona
04.04.10,11:11
Učili ma, že ak ma niekto pochváli alebo inák ocení, slušné je poďakovať. Ako mám však poďakovať, keď neviem komu? Mám azda ísť od príspevku k príspevku a hľadať toho komu mám poďakovať? Predošlé hodnotenie sa mi videlo prehľadnejšie.

Nastavenia (hore) -klikni a zroluj dolu-tam to vidíš kto ti dal bod,aj v ktorej téme . (ak klikneš na tému, tak ti otvorí tvoj obodovaný príspevok, takže nemusíš prácne hľadať )
tutiola
04.04.10,12:30
Nastavenia (hore) -klikni a zroluj dolu-tam to vidíš kto ti dal bod,aj v ktorej téme . (ak klikneš na tému, tak ti otvorí tvoj obodovaný príspevok, takže nemusíš prácne hľadať )


Neviem kedy si naposledy takto zisťovla pridanie bodov, ale dnes som zistila, že pravdepodobne mi včera pribudli 3 body, ale v nastaveniach ich nemám. Teda neviem kto a za čo mi ich pridelil. V čase zaregistrovania , myslím že si to bola ty, si poradila ísť do "moje nastavenia", potom do ďalšie nastavenia a tam mám prehľad o bodoch. Takto to fungovalo, ale od 31.3. mi pribudli 3 body a niet záznamu od koho a za čo.
zdenka131
04.04.10,12:53
Neviem kedy si naposledy takto zisťovla pridanie bodov, ale dnes som zistila, že pravdepodobne mi včera pribudli 3 body, ale v nastaveniach ich nemám. Teda neviem kto a za čo mi ich pridelil. V čase zaregistrovania , myslím že si to bola ty, si poradila ísť do "moje nastavenia", potom do ďalšie nastavenia a tam mám prehľad o bodoch. Takto to fungovalo, ale od 31.3. mi pribudli 3 body a niet záznamu od koho a za čo.

Želám pohodové popoludnie.

Skús si pozrieť, či v niektorom svojom príspevku nemáš vyhodnotenú odpoveď ako najlepšiu odpoveď . Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
VERONIKA6
04.04.10,12:57
Neviem kedy si naposledy takto zisťovla pridanie bodov, ale dnes som zistila, že pravdepodobne mi včera pribudli 3 body, ale v nastaveniach ich nemám. Teda neviem kto a za čo mi ich pridelil. V čase zaregistrovania , myslím že si to bola ty, si poradila ísť do "moje nastavenia", potom do ďalšie nastavenia a tam mám prehľad o bodoch. Takto to fungovalo, ale od 31.3. mi pribudli 3 body a niet záznamu od koho a za čo.
Ale veď to tak stále funguje. Moje Nastavenia, Ďalšie Nastavenia - tam sa ukazujú bodíky, kto Ti pridal a v akej téme.
tutiola
04.04.10,14:00
Želám pohodové popoludnie.

Skús si pozrieť, či v niektorom svojom príspevku nemáš vyhodnotenú odpoveď ako najlepšiu odpoveď . Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.


O tomto bodovaní, resp. označení odpovede som netušila a zatiaľ ani nevidela. Mala si pravdu, mám takto označenú odpoveď. Keďže som to načala, vieš aj to kto určuje, že práve táto odpoveď je najlepšia?
arizona
04.04.10,14:09
Neviem kedy si naposledy takto zisťovla pridanie bodov, ale dnes som zistila, že pravdepodobne mi včera pribudli 3 body, ale v nastaveniach ich nemám. Teda neviem kto a za čo mi ich pridelil. V čase zaregistrovania , myslím že si to bola ty, si poradila ísť do "moje nastavenia", potom do ďalšie nastavenia a tam mám prehľad o bodoch. Takto to fungovalo, ale od 31.3. mi pribudli 3 body a niet záznamu od koho a za čo.
...funguje mi to stále...ak by to nefungovalo, tak Ti to neradím ;)

O tomto bodovaní, resp. označení odpovede som netušila a zatiaľ ani nevidela. Mala si pravdu, mám takto označenú odpoveď. Keďže som to načala, vieš aj to kto určuje, že práve táto odpoveď je najlepšia?
Prečítaj si hned prvý príspevok v tejto téme od admina, tam vysvetľuje novinky

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.6 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -6b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne

Príloha: máš 2 možnosti, ako sa dostaneš pozrieť na svoje bodíky
zdenka131
04.04.10,14:33
O tomto bodovaní, resp. označení odpovede som netušila a zatiaľ ani nevidela. Mala si pravdu, mám takto označenú odpoveď. Keďže som to načala, vieš aj to kto určuje, že práve táto odpoveď je najlepšia?


Zadávateľ témy určuje ktorá odpoveď je najlepšia.
tutiola
04.04.10,17:45
Arizona, Zdenka 131 veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie. Samozrejme všetko funguje ako má,:) keď už viem ako to fungovať má. Priznám sa bez mučenia,;) že som prvé príspevky čítala po zadaní danej témy, ale kým si to človek nevyskúša,:) a je ako ja, tak veľmi tomu nerozumie.:---:---
Monika C.
09.04.10,15:55
Pekný večer poradáci nedalo mi aby som niečo nenapísala k novému bodovaniu. Registrovala som sa už dávno ale som tu nechodila dlhší čas a až minulý rok aj keď po menej / zdravie a práca mi to veľmi nedovolí /. Rada som tu chodila a spoznala cez net skvelých ľudí / aj VIP členov a aj poradákov /. Bodovanie predtým podľa mňa bolo oveľa lepšie nakoľko skvelí poradáci členovia získali body za ich ochotu, znalosť a vedomosti čo teraz mi pripadá bodovanie o ničom. Niektorí získávajú body momentálne zanič medzi nimi aj ja za blahoželania mám niekoľko posledných bodov a predošlých bodov som získala ťažko nakoľko som sa bála radiť aby som neporadila zle. Teraz mi to pripadá, že už ani nemusím nič vedieť a získam body možno viac ako jeden z VIP členov, ktorý práve tie staré ocenenia dostal za radu ochotu pomôcť nám. Nie je to spravodlivé. Nechcem nikoho uraziť ani dotknúť tým menej vyvolať tu konflikt ale podľa mňa nie je to fér voči členom porady, ktorí ťažko získali body a teraz body narastajú ako huby po daždi. Čím ďalej tým viac tu vidím menej ľudí a pritom tvrdím, že porada je skvelá stránka. Som za novinky ale toto bodovanie podľa mňa len uškodilo porade. Toto je len môj názor tak Vás prosím aby ste sa nehnevali. Mám rada poradu budem tu chodiť mám tu skvelých kamarátov, kamarátky ale radšej by som priala to staré bodovanie. Lepšie sme sa vedeli orientovať v správností odpoveďov alebo som už staromódna. Je to len môj názor. :mee:
Economic
09.04.10,15:59
Pekný večer poradáci nedalo mi aby som niečo nenapísala k novému bodovaniu. Registrovala som sa už dávno ale som tu nechodila dlhší čas a až minulý rok aj keď po menej / zdravie a práca mi to veľmi nedovolí /. Rada som tu chodila a spoznala cez net skvelých ľudí / aj VIP členov a aj poradákov /. Bodovanie predtým podľa mňa bolo oveľa lepšie nakoľko skvelí poradáci členovia získali body za ich ochotu, znalosť a vedomosti čo teraz mi pripadá bodovanie o ničom. Niektorí získávajú body momentálne zanič medzi nimi aj ja za blahoželania mám niekoľko posledných bodov a predošlých bodov som získala ťažko nakoľko som sa bála radiť aby som neporadila zle. Teraz mi to pripadá, že už ani nemusím nič vedieť a získam body možno viac ako jeden z VIP členov, ktorý práve tie staré ocenenia dostal za radu ochotu pomôcť nám. Nie je to spravodlivé. Nechcem nikoho uraziť ani dotknúť tým menej vyvolať tu konflikt ale podľa mňa nie je to fér voči členom porady, ktorí ťažko získali body a teraz body narastajú ako huby po daždi. Čím ďalej tým viac tu vidím menej ľudí a pritom tvrdím, že porada je skvelá stránka. Som za novinky ale toto bodovanie podľa mňa len uškodilo porade. Toto je len môj názor tak Vás prosím aby ste sa nechnevali. Mám rada poradu budem tu chodiť mám tu skvelých kamarátov, kamarátky ale radšej by som priala to staré bodovanie. Lepšie sme sa vedeli orientovať v správností odpoveďov alebo som už staromódna. Je to len môj názor. :mee:

Súhlasím s Tvojim názorom.
sito
09.04.10,16:05
Pekný večer poradáci nedalo mi aby som niečo nenapísala k novému bodovaniu. Registrovala som sa už dávno ale som tu nechodila dlhší čas a až minulý rok aj keď po menej / zdravie a práca mi to veľmi nedovolí /. Rada som tu chodila a spoznala cez net skvelých ľudí / aj VIP členov a aj poradákov /. Bodovanie predtým podľa mňa bolo oveľa lepšie nakoľko skvelí poradáci členovia získali body za ich ochotu, znalosť a vedomosti čo teraz mi pripadá bodovanie o ničom. Niektorí získávajú body momentálne zanič medzi nimi aj ja za blahoželania mám niekoľko posledných bodov a predošlých bodov som získala ťažko nakoľko som sa bála radiť aby som neporadila zle. Teraz mi to pripadá, že už ani nemusím nič vedieť a získam body možno viac ako jeden z VIP členov, ktorý práve tie staré ocenenia dostal za radu ochotu pomôcť nám. Nie je to spravodlivé. Nechcem nikoho uraziť ani dotknúť tým menej vyvolať tu konflikt ale podľa mňa nie je to fér voči členom porady, ktorí ťažko získali body a teraz body narastajú ako huby po daždi. Čím ďalej tým viac tu vidím menej ľudí a pritom tvrdím, že porada je skvelá stránka. Som za novinky ale toto bodovanie podľa mňa len uškodilo porade. Toto je len môj názor tak Vás prosím aby ste sa nechnevali. Mám rada poradu budem tu chodiť mám tu skvelých kamarátov, kamarátky ale radšej by som priala to staré bodovanie. Lepšie sme sa vedeli orientovať v správností odpoveďov alebo som už staromódna. Je to len môj názor. :mee:

Bod za správny názor a zhodnotenie PORADY.

Chýba pokec k hodnoteniu. Dá sa aj takto. ;)
Monika C.
10.04.10,04:50
Bod za správny názor a zhodnotenie PORADY.

Chýba pokec k hodnoteniu. Dá sa aj takto. ;)

Ďakujem Ekonomic a Marcel ale fakt je to nefér za predošlé ťažko získané body nemyslím seba ale ostatných a ďakujem za bodíki. Je to len môj názor aj keď nie som proti novotám to v žiadnom prípade.
Julian
11.04.10,19:44
Nové hodnotenie je veľmi dobrý nápad, šikovne je to vymyslené, len malo to ostať utajené; o tom mali vedieť iba moderátori.
Diplomaticky to malo byť oznámené a bodka.

Takto to podľa mňa nič nerieši a od predchádzajúceho hodnotenia sa vlastne ničím nelíši.
marjankaj
11.04.10,19:49
Nové hodnotenie je veľmi dobrý nápad, šikovne je to vymyslené, len malo to ostať utajené; o tom mali vedieť iba moderátori.
Diplomaticky to malo byť oznámené a bodka.

Takto to podľa mňa nič nerieši a od predchádzajúceho hodnotenia sa vlastne ničím nelíši.


No toto bol asi najlepší nápad na túto tému.
elaurie
12.04.10,06:53
Podľa mňa nové hodnotenie nie je zle vymyslené, len by potrebovalo trochu "dotiahnuť". Súhlasím s tým, aby sa neudeľovali body v oddychových témach, ale iba v odborných, poprípade aby to boli dve rozdielne bodovania. Ešte by som navrhovala, aby sa za "neužitočné" príspevky nestrhávala body. Ak niekto v odbornej téme napíše iba svoj laický názor, ktorý je nesprávny alebo nepresný, ostatní príspevok radšej neoznačia ako "neužitočný", pretože nechcú dať dotyčnému mínusový bod...
VERONIKA6
12.04.10,07:01
Tiež sa mi zdá nefér dostávať body za gratulácie alebo obrázky ktoré prilepím do CCCC - relax... Malo by sa to bodovanie obmedziť, tak ako to bolo predtým.
Xanti
29.04.10,20:09
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok..
.
.
.
.
Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť :)
No táto novinka má už nejaký ten deň (43tí). :rolleyes:
Myslím si, že mnoho z nás by uvítalo nejaký kontrolný mechanizmus, pri prideľovaní bodov.

Veľa bodov človek dá omylom, chce posunúť stránku a nešťastne klikne a už tam nabehne bod - kladný či záporný .

Podľa mňa by bolo dobre keby sa ukázalo okienko , s textom

Naozaj chcete prideliť bod ?

OK Storno


Vtedy by človek sa zbadal, a ak by šlo o omyl tak dotyčný by klikol na storno a vrátilo by ho to späť na príspevok. Ak by bod naozaj chcel prideliť klikol by ok a bod by sa pripísal, v tom ktorom príspevku.

Osobne mi je lúto ak niekomu nešťastne kliknem na príspevok a tým sa označí za neužitočný alebo nevhodný. :confused: poprípade za užitočný ked ho za taký nepovažujem.
alla66
29.04.10,20:21
Pridám malú poznámku: rozdávať mínusky z pomsty je nefér. Kedysi boli body zaslúžené za odborné príspevky a rady. Teraz pribúdajú ako huby po daždi.:confused: Ako k tomu príde dlhoročný poraďák, ktorý si poctivo " zarobil " 1000 bodov, aby mu konkuroval s počtom bodov iný člen, ktorý je na porade pár mesiacov a nič neporadil...Nové bodovanie je hotová sodoma gomora:rolleyes:
hnedoočka
29.04.10,20:22
No táto novinka má už nejaký ten deň (43tí). :rolleyes:
Myslím si, že mnoho z nás by uvítalo nejaký kontrolný mechanizmus, pri prideľovaní bodov.

Veľa bodov človek dá omylom, chce posunúť stránku a nešťastne klikne a už tam nabehne bod - kladný či záporný .

Podľa mňa by bolo dobre keby sa ukázalo okienko , s textom

Naozaj chcete prideliť bod ?

OK Storno


Vtedy by človek sa zbadal, a ak by šlo o omyl tak dotyčný by klikol na storno a vrátilo by ho to späť na príspevok. Ak by bod naozaj chcel prideliť klikol by ok a bod by sa pripísal, v tom ktorom príspevku.

Osobne mi je lúto ak niekomu nešťastne kliknem na príspevok a tým sa označí za neužitočný alebo nevhodný. :confused: poprípade za užitočný ked ho za taký nepovažujem.

Xanti, súhlasím, mne sa dokonca podarilo i Richardovi prideliť "mimotémy" a nemohla som s tým nič urobiť....:D

len sa ospravedlniť, ale aspoň to mal čierne na bielom....;):)
Xanti
29.04.10,20:25
Xanti, súhlasím, mne sa dokonca podarilo i Richardovi prideliť "mimotémy" a nemohla som s tým nič urobiť....:D

len sa ospravedlniť, ale aspoň to mal čierne na bielom....;):)
Ja viem,
takých ospravedlnení tu pribúda ako húb po daždi. Myslím, že by mal byť nejaký medzičlánok medzi ťuknutím s nedopatrenia a ozajstným záujmom dať bod.
elaurie
30.04.10,08:34
Aj mne sa už zopár krát stalo, že som klikla na niečo iné ako som chcela... Napríklad som si všimla, že keď som rýchlo po sebe klikla na "súhlasím" a "užitočné", tak sa to tam nejako poposúvalo a namiesto "užitočné" bolo "zábavné", no mne do smiechu veľmi nebolo... A ako som v niekoľkých témach videla, toto isté sa zrejme stalo už viacerým...
zk24
30.04.10,09:33
Podľa mňa by bolo dobre keby sa ukázalo okienko , s textom

Naozaj chcete prideliť bod ?

OK Storno



Mne osobne by stacilo, keby sa dalo zrusit omylom prideleny bod, takisto ako viem zrusit svoj suhlas... zo suhlasu nikto nic nema a viem ho zrusit. Ale tiez som raz klikla omylom tusim na neuzitocne a uz som s tym nemohla nic spravit. A len tak vratit dotycnej osobe bod tym, ze ohodnotim trebars jej blahozelenia k Jaroslavom mi tiez nepride ako riesenie.
Xanti
30.04.10,09:36
Mne osobne by stacilo, keby sa dalo zrusit omylom prideleny bod, takisto ako viem zrusit svoj suhlas... zo suhlasu nikto nic nema a viem ho zrusit. Ale tiez som raz klikla omylom tusim na neuzitocne a uz som s tym nemohla nic spravit. A len tak vratit dotycnej osobe bod tym, ze ohodnotim trebars jej blahozelenia k Jaroslavom mi tiez nepride ako riesenie.
Každý by privítal niečo iné.

Ani predtým nebolo v našich silách zrušiť už pridelený bod, takže preto odo mňa padol taký návrh ako padol.

Pričom predtým okienko vyskakovalo a dalo sa do neho pred potvrdením bodíka napísať osobné hodnotenie príspevku. To mi chýba.
zk24
30.04.10,09:41
Každý by privítal niečo iné.

Ani predtým nebolo v našich silách zrušiť už pridelený bod, takže preto odo mňa padol taký návrh ako padol.

Pričom predtým okienko vyskakovalo a dalo sa do neho pred potvrdením bodíka napísať osobné hodnotenie príspevku. To mi chýba.

Jasne, suhlasim s tebou... nevravim ze tvoje riesenie je zle, len aj napriek tomu, ze by sa ma to pytalo potvrdzujucu otazku, tak by som privitala tu moznost dodatocnej upravy hodnotenia... ja ked nieco kliknem, som schopna odkliknut aj dvakrat volovinu za sebou :D A pride mi to take nejednotne... "Suhlasim" viem zrusit a hodnotenie nie...

A mozno to iba moc prezivame :D
PotPalo
30.04.10,10:22
Jednoznačne by tu mala byť možnosť zrušiť pridelený bod, alebo aspoň nech je to potvrdenie, že naozaj. Veď každý sme omylný, a preto by tu mala byť tá možnosť.

Mne zas vadí zbytočné potvrdzovanie pri "Odhlásiť sa". Inde to nemajú. Veď aj načo, keď sa omylom odhlásim, nič sa nedeje, znovu sa prihlásim, no nie?
sito
30.04.10,21:47
Ak ste nezabudli? Bolo to tak, že pridali ste bod a objavila sa možnosť pridať komentár k pridelenému bodu. Potom sa objavilo odsúhlasenie. Ak nebolo odsúhlasené pridelenie bodu, bod nebol pridelený oceňovanému.

Dnes je to tak, že ak omylom kliknete vo svojom príspevku na hodnotenie, vyskočí, svoj príspevok nemôžete hodnotiť.

Prečo by to nemohlo byť tak, kliknem a omylom kliknem na mimo témy. Prečo tam nie je ta poistka odsúhlasenia? Keby bola, každý kto nepotvrdí pomýlené zadanie, ho ani nezadal. Zadal, ale nebolo by spracované, platné.
veronikasad
30.04.10,22:05
Dobrý deň Richard,

nie som "zberateľom" bodov, napriek tomu by ma zaujímalo aké body sa započítavajú do hodnotenia aktivity členov, uvedeného na lište PORADy.

Všetky body som dostala v odborných témach, do oddychových sa nezapájam ...
sito
30.04.10,22:28
Pridám malú poznámku: rozdávať mínusky z pomsty je nefér. Kedysi boli body zaslúžené za odborné príspevky a rady. Teraz pribúdajú ako huby po daždi.:confused: Ako k tomu príde dlhoročný poraďák, ktorý si poctivo " zarobil " 1000 bodov, aby mu konkuroval s počtom bodov iný člen, ktorý je na porade pár mesiacov a nič neporadil...Nové bodovanie je hotová sodoma gomora:rolleyes:


Alla, s týmto súhlasím:

Kedysi boli body zaslúžené za odborné príspevky a rady. Teraz pribúdajú ako huby po daždi.:confused: Ako k tomu príde dlhoročný poraďák, ktorý si poctivo " zarobil " 1000 bodov, aby mu konkuroval s počtom bodov iný člen, ktorý je na porade pár mesiacov a nič neporadil...Nové bodovanie je hotová sodoma gomora:rolleyes:

S týmto?

rozdávať mínusky z pomsty je nefér.

Je to vec každého, čí tak hlboko klesne. Ja radšej človeku bod pridám, ako ukradnem.

Treba si uvedomiť, ten kto berie body z pomsty a nie len z pomsty, vie komu sa pomstí???

Tomu, čo tie body dostal, alebo tomu kto mu ich pridelil???

A ide potom o pomstu??? Alebo...

Zabíja dve muchy jednou ranou, alebo zabíja seba???
liduska
01.05.10,06:59
Ja viem,
takých ospravedlnení tu pribúda ako húb po daždi. Myslím, že by mal byť nejaký medzičlánok medzi ťuknutím s nedopatrenia a ozajstným záujmom dať bod.

Týmto sa chcem ospravedlniť Majke – Melnick a Bastianovi za pridelenie mínusových bodov . Ja som pozerala jak puk, keď som videla ich poďakovanie. Kto si prečítal ich príspevky tak videl, že mínusové body pod týmito príspevkami sú veééééľmi nevhodné. Neviem fakt ako k tomu prišlo ale zrejme mojou nepozornosťou .
alla66
01.05.10,09:38
Týmto sa chcem ospravedlniť Majke – Melnick a Bastianovi za pridelenie mínusových bodov . Ja som pozerala jak puk, keď som videla ich poďakovanie. Kto si prečítal ich príspevky tak videl, že mínusové body pod týmito príspevkami sú veééééľmi nevhodné. Neviem fakt ako k tomu prišlo ale zrejme mojou nepozornosťou .

...asi by sme mali založiť novú tému, kde sa budeme ospravedlňovať za chybné bodovanie. Začínam o sebe pochybovať, pri ťuknutí na užitočné mi naskočí opak "neužitočné"...vid. http://www.porada.sk/1389531-post46.html .
Ospravedlňujem sa Dáške /truch / za mínusku.
tuta
01.05.10,10:06
Som jedinec naklonený novým veciam, ale to nové bodovanie sa ani mne nepáči. Je fakt pravda, že človek pri starom bodovaní vedel, že bod dostal zaslúžene, že rada niekomu pomohla...
A chýba mi aj možnosť komentovať darovaný bod.
A čo sa týka ospravedlňovania za omylom udelené body, tak aj ja som už členom tejto skupiny :D:D
ivustek
01.05.10,14:22
Intenzívnejšie som s touto stránkou začala pracovať začiatkom tohto roka ako Junior Member s počtom bodov 0. Vzhľadom na moje účt.skúsenosti a vedomosti som som bola veľmi rada, že mi má kto tak rýchlo a len tak - za ďakujem - poradiť. Ak som sa tu už niečo naučila, rada som aj poradila. Boli to ale rady takmer základné, také - čo by im kľudne stačilo hodnotenie súhlasím, ale dostala som za ne bod. Ani neviem ako a v profile sa mi zjavilo - Senior Member. No dobre teda - snáď som už pokročilejšia. Ale keď som objavila spojenie - V.I.P. člen, fakt som sa zľakla a vôbec som nebola nadšená. Na takéto označenie sa vôbec necítim, aj napriek tomu, že poradu čítam denne aj 2 hodiny,študujem intenzívne v zákonoch a už som sa naozaj hodne podučila. Stále však potrebujem rady od poraďákov. A poviem pravdu - mám veľmi zlý pocit, ak sa chcem niečo spýtať a pritom mi pri nicku stojí V.I.P. člen.
Takže ja by som uvítala, keby prideľovanie bodov bolo fakt úmerné predovšetkým odbornosti a nie len tak - za hocičo.
uct2007
01.05.10,14:34
Tiež som sa ocitla medzi V.I.P. ani neviem ako...áno poradila som aj čosi ohľadne daní, či miezd,ale ziskať body za srandičky, alebo za čosi tomu podobné, to aj podľa mňa nie je fér. V prvom rade by mali byť body pridelené za odbornú radu, ohľadne miezd, účta, daní a podobne. Minulé bodovanie sa mi viac páčilo.
Danila
01.05.10,15:11
Ak ste nezabudli? Bolo to tak, že pridali ste bod a objavila sa možnosť pridať komentár k pridelenému bodu. Potom sa objavilo odsúhlasenie. Ak nebolo odsúhlasené pridelenie bodu, bod nebol pridelený oceňovanému.

Dnes je to tak, že ak omylom kliknete vo svojom príspevku na hodnotenie, vyskočí, svoj príspevok nemôžete hodnotiť.

Prečo by to nemohlo byť tak, kliknem a omylom kliknem na mimo témy. Prečo tam nie je ta poistka odsúhlasenia? Keby bola, každý kto nepotvrdí pomýlené zadanie, ho ani nezadal. Zadal, ale nebolo by spracované, platné.
A v škole sme mali poistky odsúhlasenia? Najskôr sme si odpovedať premysleli, potom sme alebo treskli volovinu, alebo sme sa trafili. Keď som treskla volovinu, tak som dostala päťku a poznámku, že som v škole nepozorná. Keď som sa trafila do čierneho, tak za odmenu som zinkasovala celé plato zemiakového cukru.:) Ak každý bude dvakrát merať a raz strihať pred hodnotením príspevku na Porade, určite tieto preveliké starosti mnohým odpadnú. Ja červené body mám rovnako v úcte ako ostatné, alebo cez ne poznám charakter hodnotiaceho, alebo aspoň vyšlem smerom do mojej maličkosti pokus o sebareflexiu. Ale ja ani nováčika, ani V.I.P. neposudzujem podľa toho, koľko mu pri nicku svieti bodov. Budem to sledovať až v prípade, ak budú body na Porade podmienkou pre rekord v istej najslávnejšej knihe.;)
misoft
01.05.10,15:23
Aj ja som si všimol, že mám tam nejaké to "V.I.P" (aj keď V.I.P. v skutočnosti nie som :D - som len obyčajné Slováčisko!), lenže neprikladám tomuto "titulu" žiadnu váhu (nepodstatné - aspoň pre mňa). T.z., že to nesledujem ani u iných "poraďákov". U mňa viac zaváži, či ten, alebo onen vie dobre poradiť, utešiť, pomôcť, usmerniť (i keď niekedy nie - ale aj to sa stáva, nie?), rozveseliť. A pokiaľ sa mi zdá odpoveď (príspevok) dobrý - tak ho ohodnotím. A pokiaľ nie - tak ho označím ako nevhodný, atď. Je to viac menej na mojom osobnom úsudku.
Nejaké to naháňanie za bodmi - je to sranda, no skôr mi to pripomína nejaký turnaj, kto získa viac bodov. Lenže body asi naznačujú len to nakoľko daný poraďák dobre poradil.
Ale sa stane aj omyl - život je už taký a človek je tvor omylný - s tým sa už nič nedá robiť :---.
ivustek
01.05.10,15:28
Máte pravdu, že každý si má premyslieť komu dá bod. Ale stávajú sa aj omyly a to napr. také ako mne.
Sledovala som jednu nemenovanú tému, kde jedna osoba písala podľa mňa dosť arogantne. A mala pridelený bod, tak som zo zvedavosti chcela pozrieť, kto ten bod mohol prideliť. Keďže mám dotykovú plochu /nepoužívam myš/ dosť citlivú a musela som sa prstom dotknúť silnejšie ako bolo treba - pridelilo aj bod odo mňa. No už sa nedal vziať späť, čo ma veľmi mrzelo.
evina
01.05.10,15:32
A v škole sme mali poistky odsúhlasenia? Najskôr sme si odpovedať premysleli, potom sme alebo treskli volovinu, alebo sme sa trafili. Keď som treskla volovinu, tak som dostala päťku a poznámku, že som v škole nepozorná. Keď som sa trafila do čierneho, tak za odmenu som zinkasovala celé plato zemiakového cukru.:) Ak každý bude dvakrát merať a raz strihať pred hodnotením príspevku na Porade, určite tieto preveliké starosti mnohým odpadnú. Ja červené body mám rovnako v úcte ako ostatné, alebo cez ne poznám charakter hodnotiaceho, alebo aspoň vyšlem smerom do mojej maličkosti pokus o sebareflexiu. Ale ja ani nováčika, ani V.I.P. neposudzujem podľa toho, koľko mu pri nicku svieti bodov. Budem to sledovať až v prípade, ak budú body na Porade podmienkou pre rekord v istej najslávnejšej knihe.;)
No jo Danila, ale práve o to ide podľa mňa, že tu nie sme v škole. Ja predsa ak chcem sa niekomu poďakovať nemusím byť v strehu ...:) a keď "tresnem" môžem sa niekoho nechtiac dotknúť... A v škole sme kopali sami za seba a mali svoje povinnosti, a tu nie....
uct2007
01.05.10,15:53
Aj ja som si všimol, že mám tam nejaké to "V.I.P" (aj keď V.I.P. v skutočnosti nie som :D - som len obyčajné Slováčisko!), lenže neprikladám tomuto "titulu" žiadnu váhu (nepodstatné - aspoň pre mňa). T.z., že to nesledujem ani u iných "poraďákov". U mňa viac zaváži, či ten, alebo onen vie dobre poradiť, utešiť, pomôcť, usmerniť (i keď niekedy nie - ale aj to sa stáva, nie?), rozveseliť. A pokiaľ sa mi zdá odpoveď (príspevok) dobrý - tak ho ohodnotím. A pokiaľ nie - tak ho označím ako nevhodný, atď. Je to viac menej na mojom osobnom úsudku.
Nejaké to naháňanie za bodmi - je to sranda, no skôr mi to pripomína nejaký turnaj, kto získa viac bodov. Lenže body asi naznačujú len to nakoľko daný poraďák dobre poradil.
Ale sa stane aj omyl - život je už taký a človek je tvor omylný - s tým sa už nič nedá robiť :---.

No súhlasím ja som tiež Slováčisko ako repa, či Slovenka :D a taktiež neprikladám tomuto "titulu" žiadnu váhu.
Vážim si mnohých poraďákov tu na tejto porade, ako sa super orientujú v zákonoch a veciach, v ktorých mám medzery a ich rady. A tiež, že dokážu poradiť aj v iných oblastiach.
sito
01.05.10,16:55
A v škole sme mali poistky odsúhlasenia? Najskôr sme si odpovedať premysleli, potom sme alebo treskli volovinu, alebo sme sa trafili. Keď som treskla volovinu, tak som dostala päťku a poznámku, že som v škole nepozorná. Keď som sa trafila do čierneho, tak za odmenu som zinkasovala celé plato zemiakového cukru.:) Ak každý bude dvakrát merať a raz strihať pred hodnotením príspevku na Porade, určite tieto preveliké starosti mnohým odpadnú. Ja červené body mám rovnako v úcte ako ostatné, alebo cez ne poznám charakter hodnotiaceho, alebo aspoň vyšlem smerom do mojej maličkosti pokus o sebareflexiu. Ale ja ani nováčika, ani V.I.P. neposudzujem podľa toho, koľko mu pri nicku svieti bodov. Budem to sledovať až v prípade, ak budú body na Porade podmienkou pre rekord v istej najslávnejšej knihe.;)

Asi je to tak, keď sa človeku šmykne prst, omylom miesto užitočné na neužitočné. Mrzí ho to. Ale, ak sa mu šmykne noha a zlomí si ju, tak ho to bolí. Je dobré, keď má zabezpečené, že ho nemusí nič mrzieť a bolieť.

Inak, ak sú červené, tiež platia.
betka
01.05.10,18:16
Zvedavosť.
Tlačíme na Richarda ...., pozrela som profil. Príspevky 27.4.2010=2ks, posledné 19.3.2010

Richard, čo sa deje?? Čítaš určite. Viem to. Povedz od srdca, určite každý čaká.... vyjadri sa, či už to bude +, alebo -. Či nás kopneš, alebo nekopneš.:):):);)

Prosím Ťa, aspoň niečo "povedz", ...

.... www.porada.sk je Tvoj zrod, je to Tvoje know-how, prosím Ťa, aspoň niečo ...., si jej Otcom, určite každý čaká... Prosím, nekašli na to, povznes sa na naše kritiky, kopni nás do zadku, ale povedz niečo, napíš... stvoril si niečo krásne fakt, (mimochodom, nie som riťolez, pre tých kt. ma nepoznajú, ja čo na srdci, to na jazyku, ..... :), ja len taká maska)

:)
alla66
01.05.10,18:16
Asi je to tak, keď sa človeku šmykne prst, omylom miesto užitočné na neužitočné. Mrzí ho to. Ale, ak sa mu šmykne noha a zlomí si ju, tak ho to bolí. Je dobré, keď má zabezpečené, že ho nemusí nič mrzieť a bolieť.

Inak, ak sú červené, tiež platia.
...prezraď mi, ako sa môže šmyknúť prst, keď tlačítka neležia vedľa seba?...čítať vieš a rozlíšiť plusku od mínusky tiež...a predsa sa tvoj bod zlezaradil
liba2
01.05.10,18:48
Intenzívnejšie som s touto stránkou začala pracovať začiatkom tohto roka ako Junior Member s počtom bodov 0. Vzhľadom na moje účt.skúsenosti a vedomosti som som bola veľmi rada, že mi má kto tak rýchlo a len tak - za ďakujem - poradiť. Ak som sa tu už niečo naučila, rada som aj poradila. Boli to ale rady takmer základné, také - čo by im kľudne stačilo hodnotenie súhlasím, ale dostala som za ne bod. Ani neviem ako a v profile sa mi zjavilo - Senior Member. No dobre teda - snáď som už pokročilejšia. Ale keď som objavila spojenie - V.I.P. člen........


Tiež som sa ocitla medzi V.I.P. ani neviem ako...áno poradila som aj čosi ohľadne daní, či miezd,ale ziskať body za srandičky, alebo za čosi tomu podobné, to aj podľa mňa nie je fér. V prvom rade by mali byť body pridelené za odbornú radu, ohľadne miezd, účta, daní a podobne. Minulé bodovanie sa mi viac páčilo.


Aj ja som si všimol, že mám tam nejaké to "V.I.P" (aj keď V.I.P. v skutočnosti nie som :D - som len obyčajné Slováčisko!), lenže neprikladám tomuto "titulu" žiadnu váhu..........
Lenže body asi naznačujú len to nakoľko daný poraďák dobre poradil..............

Titul pod nickom ako aj titul V.I.P. máte za počet príspevkov na porade - nie za body.
Inak súhlasím s názormi na súčasný bodovací systém.
alla66
01.05.10,18:56
Titul pod nickom, ako aj titul V.I.P. máte za počet príspevkov na porade - nie za body.
Inak súhlasím s názormi na súčasný bodovací systém.
VIP bolo za body:confused: od 40 bodov si zozelenel...zmenilo sa niečo?:)
liba2
01.05.10,18:59
VIP bolo za body:confused: od 40 bodov si zozelenel...zmenilo sa niečo?:)mimotemy

Alenka dobre hovoríš :D :D už som to opravila.
Danila
01.05.10,19:04
No jo Danila, ale práve o to ide podľa mňa, že tu nie sme v škole. Ja predsa ak chcem sa niekomu poďakovať nemusím byť v strehu ...:) a keď "tresnem" môžem sa niekoho nechtiac dotknúť... A v škole sme kopali sami za seba a mali svoje povinnosti, a tu nie....No jo, evina, ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Ja som sa v škole naučila ďakovať bez strehu a ospravedlniť sa, ak som sa nechtiac niekoho dotkla. A povinností mi neubudlo od školy, skôr pribudlo, kopem aj na Porade len za seba, rovnako ako v živote a dovetku ..... a tu nie .... už nerozumiem vôbec. Ale prežijem aj bez vysvetlenia. Po škole sa mi veľmi byť nechce.....;):)
evina
01.05.10,19:07
No jo, evina, ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Ja som sa v škole naučila ďakovať bez strehu a ospravedlniť sa, ak som sa nechtiac niekoho dotkla. A povinností mi neubudlo od školy, skôr pribudlo, kopem aj na Porade len za seba, rovnako ako v živote a dovetku ..... a tu nie .... už nerozumiem vôbec. Ale prežijem aj bez vysvetlenia. Po škole sa mi veľmi byť nechce.....;):)

že tu nemáme svoje povinnosti ...:D tu sme predsa dobrovoľne...
alla66
01.05.10,19:07
si si istá? :D...v poslednej dobe nestíham sledovať zmeny... naskočí rýchla rota Chip a Dale ....potom stačí byť jedeň deň mimo a neviem sa zorientovať:)
Danila
01.05.10,19:07
Zvedavosť.
Tlačíme na Richarda ...., pozrela som profil. Príspevky 27.4.2010=2ks, posledné 19.3.2010

Richard, čo sa deje?? Čítaš určite. Viem to. Povedz od srdca, určite každý čaká.... vyjadri sa, či už to bude +, alebo -. Či nás kopneš, alebo nekopneš.:):):);)

Prosím Ťa, aspoň niečo "povedz", ...

.... www.porada.sk (http://www.porada.sk) je Tvoj zrod, je to Tvoje know-how, prosím Ťa, aspoň niečo ...., si jej Otcom, určite každý čaká... Prosím, nekašli na to, povznes sa na naše kritiky, kopni nás do zadku, ale povedz niečo, napíš... stvoril si niečo krásne fakt, (mimochodom, nie som riťolez, pre tých kt. ma nepoznajú, ja čo na srdci, to na jazyku, ..... :), ja len taká maska)

:)Janka a prečo tak veľmi prosíš? Veď Richard otvoril anketu, a bol už veľmi dávno aspoň slovíčkom povinný zareagovať. Teda ak by si názor poraďákov vážil.....:) To vieš, ja tiež čo na srdci, to na jazyku...;)
evina
01.05.10,19:09
Alla , neviem Ti odpovedať v tej skrátenej verzii :D - no aj tam so trošku mierila....že nie som si istá :D alebo stále dúfam, že je to tak :)
Danila
01.05.10,19:11
že tu nemáme svoje povinnosti ...:D tu sme predsa dobrovoľne...Ja som tu napríklad dnes mala povinnosti, už dávno ma svrbel jazyk, a nebola som tu dobrovoľne, ja som sa sem jednoducho dokopala. Jankabetka mi nahrala na smeč, a ja so športom ako so Sovietskym zväzom. Na večné časy a nikdy inak. A ono je to vždy úplne naruby.....;)
alla66
01.05.10,19:12
Prepáč, klikla som mimotemy a reagovala na Libku a prilepila som sa k Tebe:confused::D...zasa zázrak prírody:)
evina
01.05.10,19:13
Prepáč, klikla som mimotemy a reagovala na Libku a prilepila som sa k Tebe:confused::D...zasa zázrak prírody:)

:D:D:D
betka
01.05.10,19:37
Ja som tu napríklad dnes mala povinnosti, už dávno ma svrbel jazyk, a nebola som tu dobrovoľne, ja som sa sem jednoducho dokopala. Jankabetka mi nahrala na smeč, a ja so športom ako so Sovietskym zväzom. Na večné časy a nikdy inak. A ono je to vždy úplne naruby.....;)

mimotemy, Danila, kto ma chápe najviac??? :confused:, ;)

Mne ak by mal niekto pupiak na jazyku šúchať i drôtenou kefou, čo by bolelo, i tak si poviem svoje....
sito
01.05.10,19:50
...prezraď mi, ako sa môže šmyknúť prst, keď tlačítka neležia vedľa seba?...čítať vieš a rozlíšiť plusku od mínusky tiež...a predsa sa tvoj bod zlezaradil

Alla, ale to ja viem, že nie sú vedľa seba. Teoreticky by nemalo dôjsť k omylu. Omyl. ;)
betka
01.05.10,19:53
mimotemy, Danila, kto ma chápe najviac??? :confused:, ;)

Mne ak by mal niekto pupiak na jazyku šúchať i drôtenou kefou, čo by bolelo, i tak si poviem svoje....

V poriadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! :mad::mad::mad::mad::mad:

Vybalujem karty!!!!

Momentálne čítam nové príspevky!!!!!! Pozerám člena ..... (vymazala som, nechcem sa dotknúť nemôže za to ) Pozrela som si profil naozaj Vás nepoznám, povedala som si nováčil príspevkov cca neviel cez 200, a bodov 275, prešla som profil, prešla som témy, neviem kto oceňuje, kto je priateľ, kto je nepriateľ ale 275 bodov. ZA jednu ODBORNÚ TÉMU

Doriti!!!!!!!!!!! Kľudne ma vylúčte, je mi jedno, Richard, za čo body???? Kým odborník poraďák nazbiera 275 bodov v odbornej téme, ako dlho to trvá .............

A takto za pi......, neskúmala som nikdy, ale teraz som skúmať musela. TAk toto ma sklamalo, a veľmi..., a dotklo sa ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
veronikasad
01.05.10,20:06
Janka (betka), nepočítam svoje body, ale za mesiac apríl ich bolo určite vyše 100 (v odborných témach)- v tabulke mám 12. Kde sú ostatné ?

http://www.porada.sk/1389563-post342.html
Rozalka
01.05.10,20:09
Veronika, to je výsledok nespravodlivého bodovania: ak máš za jeden príspevok 10-20-100 bodov, aj tak sa ti započíta len 6.
Prečo to tak je? nechápem.
veronikasad
01.05.10,20:11
Veronika, to je výsledok nespravodlivého bodovania: ak máš za jeden príspevok 10-20-100 bodov, aj tak sa ti započíta len 6.
Prečo to tak je? nechápem.
Rozalka, práve že nemám také príspevky (alebo len veľmi málo) za ktoré som dostala v jednom viac ako 6 bodov.
Alebo sa nehodnotia body zo starších tém ...
liba2
01.05.10,20:14
V poriadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! :mad::mad::mad::mad::mad:

Vybalujem karty!!!!

Momentálne čítam nové príspevky!!!!!! Pozerám člena ..... (vymazala som, nechcem sa dotknúť nemôže za to ) Pozrela som si profil naozaj Vás nepoznám, povedala som si nováčil príspevkov cca neviel cez 200, a bodov 275, prešla som profil, prešla som témy, neviem kto oceňuje, kto je priateľ, kto je nepriateľ ale 275 bodov. ZA jednu ODBORNÚ TÉMU

Doriti!!!!!!!!!!! Kľudne ma vylúčte, je mi jedno, Richard, za čo body???? Kým odborník poraďák nazbiera 275 bodov v odbornej téme, ako dlho to trvá .............

A takto za pi......, neskúmala som nikdy, ale teraz som skúmať musela. TAk toto ma sklamalo, a veľmi..., a dotklo sa ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!no našla som to: príspevkov 257 a bodov 275, je to fakt tak.
moriteru
01.05.10,20:32
Asi je to tak, keď sa človeku šmykne prst, omylom miesto užitočné na neužitočné. Mrzí ho to. Ale, ak sa mu šmykne noha a zlomí si ju, tak ho to bolí. Je dobré, keď má zabezpečené, že ho nemusí nič mrzieť a bolieť.

Inak, ak sú červené, tiež platia.

Stačí sa naučiť a VŽDY používať takú drobnosť (zíde sa to aj v živote :D:D:D ) :
Prvý musí byť rozum (až potom prst, alebo jazyk )

PS
Potom sa nestane :





Sledovala som jednu nemenovanú tému, kde jedna osoba písala podľa mňa dosť arogantne. A mala pridelený bod, tak som zo zvedavosti chcela pozrieť, kto ten bod mohol prideliť. Keďže mám dotykovú plochu /nepoužívam myš/ dosť citlivú a musela som sa prstom dotknúť silnejšie ako bolo treba - pridelilo aj bod odo mňa.:(:(:(:(

l (http://www.porada.sk/1223556-post5649.html)
betka
01.05.10,20:40
Stačí sa naučiť a VŽDY používať takú drobnosť (zíde sa to aj v živote :D:D:D ) :
Prvý musí byť rozum (až potom prst, alebo jazyk )

PS
Potom sa nestane :

Počuj Moriteru, nes.. ma :D:D, ja som toto, tento citát nepísala, písal ho niekto iný. Keďže čítam správnym smerom, Potom sa toto nestane: Dovolil si si prekrútiť môj nick s cudzím príspevkom.

Ale asi sa bude takto prekrúcať, ... :)
betka
01.05.10,20:44
Stačí sa naučiť a VŽDY používať takú drobnosť (zíde sa to aj v živote :D:D:D ) :
Prvý musí byť rozum (až potom prst, alebo jazyk )

PS
Potom sa nestane :

Počuj Moriteru, nes.. ma :D:D, ja som toto, tento citát nepísala, písal ho niekto iný. Keďže čítam správnym smerom, Potom sa toto nestane: Dovolil si si prekrútiť môj nick s cudzím príspevkom. A ešte napokon, keďže, kt. ma poznajú, vedia, že pre betku je slovník cudzích slov: dotyková plocha, myš ... PC, tak Ti ani neuveria, pretože som PC anti :---

Ale asi sa bude takto prekrúcať, ... :)
moriteru
01.05.10,21:13
Počuj Moriteru, nes.. ma :D:D, ja som toto, tento citát nepísala, písal ho niekto iný. Keďže čítam správnym smerom, Potom sa toto nestane: Dovolil si si prekrútiť môj nick s cudzím príspevkom.

Ale asi sa bude takto prekrúcať, ... :)

Takto je to lepšie ???

PS
A nie som z pomocnej školy, že mu treba dvakrát napísať :D:D:D:D.
tuta
02.05.10,07:14
veď sa hneď neurážaj, chybička se vloudila :):)
Melnick
02.05.10,10:34
Týmto sa chcem ospravedlniť Majke – Melnick a Bastianovi za pridelenie mínusových bodov . Ja som pozerala jak puk, keď som videla ich poďakovanie. Kto si prečítal ich príspevky tak videl, že mínusové body pod týmito príspevkami sú veééééľmi nevhodné. Neviem fakt ako k tomu prišlo ale zrejme mojou nepozornosťou .


Nie je isté, že tento príspevok si aj prečítate,pretože je už minimálne desiaty a vždy mi nahlási chybu pri odosielaní. Nejde ani skopírovať,čo by som veľmi uvítala, lebo potom je ten nový príspevok vždy iný.
Ale podstatné čo som písala v každom je to,že som chcela ukľudniť lidusku, aby sa netrápila pre mínusový bod, ktorý verím že mi udelila nechtiac. A aj keby sa tak stalo úmyselne - čo sa nestalo a to viem na 100% - nemohla by som sa na lidusku ani len trošku hnevať. Je mojou priateľkou.:):):) Myslite si o tom čo chcete, ale koľko blbých Richardom navrhnutých mínusových bodov by som mala virtuálne "schytať" , aby som stratila skutočného, živého a dobrého priateľa????????
U mňa takéto číslo neexistuje, dokonca ani ležatá osmička......:cool:

mimotemyliduška :) ... do smrti kamošky ????:):):)
liduska
02.05.10,10:37
Nie je isté, že tento príspevok si aj prečítate,pretože je už minimálne desiaty a vždy mi nahlási chybu pri odosielaní. Nejde ani skopírovať,čo by som veľmi uvítala, lebo potom je ten nový príspevok vždy iný.
Ale podstatné čo som písala v každom je to,že som chcela ukľudniť lidusku, aby sa netrápila pre mínusový bod, ktorý verím že mi udelila nechtiac. A aj keby sa tak stalo úmyselne - čo sa nestalo a to viem na 100% - nemohla by som sa na lidusku ani len trošku hnevať. Je mojou priateľkou.:):):) Myslite si o tom čo chcete, ale koľko blbých Richardom navrhnutých mínusových bodov by som mala virtuálne "schytať" , aby som stratila skutočného, živého a dobrého priateľa????????
U mňa takéto číslo neexistuje, dokonca ani ležatá osmička......:cool:

mimotemyliduška :) ... do smrti kamošky ????:):):)
:mee::mee::mee: Majka to od dojatia.
Melnick
02.05.10,10:42
no našla som to: príspevkov 257 a bodov 275, je to fakt tak.:eek::eek::eek::eek::eek:
Ešteže mi oči nevyskočili z jamiek. Tak to je sila.
marjankaj
02.05.10,10:47
:eek::eek::eek::eek::eek:
Ešteže mi oči nevyskočili z jamiek. Tak to je sila.

Keď je niekto dobrý v kaviarenských témach, tak prečo nie? Teda zdravie bolo najprv tiež kaviarenská téma. Teraz fakt neviem. Neviem, kedy richard doplní tie "vytriedené hodnotenia". Potom sa možno ukáže, ale teraz je v tom guláš.:eek:
Xanti
02.05.10,14:00
:eek::eek::eek::eek::eek:
Ešteže mi oči nevyskočili z jamiek. Tak to je sila.
No takých členov je na porade oveľa viac, čo majú viac bodov ako príspevkov.
Ja som sa zmierila s tým, že nie som úžasná ako títo členovia. Prajem všetkým hodne úspechov a nech im to radí takto aj naďalej.
Verím, že rady sú hodnotné a hlavne užitočné aj v kaviarenských témach.



BTW. mimotemy teraz budem zlá, ale čo je kiehoboha "užitočné" na gratuláciach??? tam som si všimla kopec užitočných bodíkov... obrázok? gratulácia? ... ja fakt neviem, ale toto považujem za trápne.

Týmto sa ospravedlňujem všetkým známym, ktorým som verejne nezagratulovala k ich sviatku ale po takomto zistení som nemala chuť. :mee:
Zita5
02.05.10,14:11
No takých členov je na porade oveľa viac, čo majú viac bodov ako príspevkov.
Ja som sa zmierila s tým, že nie som úžasná ako títo členovia. Prajem všetkým hodne úspechov a nech im to radí takto aj naďalej.
Verím, že rady sú hodnotné a hlavne užitočné aj v kaviarenských témach.



BTW. mimotemy teraz budem zlá, ale čo je kiehoboha "užitočné" na gratuláciach??? tam som si všimla kopec užitočných bodíkov... obrázok? gratulácia? ... ja fakt neviem, ale toto považujem za trápne.

Týmto sa ospravedlňujem všetkým známym, ktorým som verejne nezagratulovala k ich sviatku ale po takomto zistení som nemala chuť. :mee:

S týmto na 100% súhlasím.Ja som sa už zmieňovala o tom niekde , že som vyfasovala užitočné v gratuláciách.Po zistení tejto skutočnosti som napísala gratuláciu niekomu inému , kde som uviedla PS....prosím neklikať užitočné ......neviem možno presne necitujem , ale v tom duchu .No na moje prekvapenie znovu som dostala užitočné a nie raz .

Tak neviem, či to je skutočne omyl , alebo ......:)
Xanti
02.05.10,14:26
S týmto na 100% súhlasím.Ja som sa už zmieňovala o tom niekde , že som vyfasovala užitočné v gratuláciách.Po zistení tejto skutočnosti som napísala gratuláciu niekomu inému , kde som uviedla PS....prosím neklikať užitočné ......neviem možno presne necitujem , ale v tom duchu .No na moje prekvapenie znovu som dostala užitočné a nie raz .

Tak neviem, či to je skutočne omyl , alebo ......:)
Osobne si myslím,
že užitočné dehonestuje bodíky získané ocenením. Presne ako píše Alla66 tu v tomto príspevku http://www.porada.sk/1388477-post333.html .

Nepovažujem sa za skvelú to vôbec. Bolo pre mňa potešením získať cca prvých 500 bodíkov lebo som mala naozaj pocit, že sú zaslúžené.
Po roku na porade som mala bodov 101 a príspevkov 1000 tu je dôkaz http://www.porada.sk/1137110-post6184.html, po dalšom pol roku na porade som mala 3000 príspevkov a bodíkov 500 bola som nadšená, že ludia dokážu oceniť moju snahu im pomôcť.

Teraz od zavedenia tejto novinky v bodovaní, môj počet príspevkov vzrástol síce o bajočko 1000 ale body na dvojnásobok. Naozaj nie som superman ani superwomen. :confused:

Mám pocit, že mnohí z nás používajú bodíky namiesto súhlasu, predtým sa súhlasilo teraz je kopec užitočného, každý považuje iné za užitočné to je pravda ale stratil sa význam ocenenia. Ocenenia snahy, ochoty pomôcť a niečo nové naučiť.

Ocenenie by sa malo vrátiť, žiadam o to. Žiadam aby body získané ocenením boli uvedené samostatne. Aby bolo ocenenie vrátené, lebo naozaj mnoho príspevkov je užitočných ale na ocenenie je ich o hodne menej.
buchač
03.05.10,11:33
Nemôžem si pomôcť ....nedá sa...

Kriste , čo už je len na tom užitočné ????
Že si niekto kúpil auto ...?
http://www.porada.sk/1391253-post11187.html

No a ?
Ja som to svoje sexuálne vykončil ...;)
http://www.porada.sk/1389933-post11159.html

...tak hybajte užitočné body dávať ...šak šikovný som bol...
Melnick
03.05.10,12:53
Buchač ,tak som Ti jeden užitočný šmarila rovno pod nohy. :D:D:D šak si si pýtal, šak aj šikovný si.... tak ma dúfam ostatní neodsúdia.:)
Xanti
03.05.10,13:17
Nemôžem si pomôcť ....nedá sa...

Kriste , čo už je len na tom užitočné ????
Že si niekto kúpil auto ...?
http://www.porada.sk/1391253-post11187.html

No a ?
Ja som to svoje sexuálne vykončil ...;)
http://www.porada.sk/1389933-post11159.html

...tak hybajte užitočné body dávať ...šak šikovný som bol...
mimotemy Joj Buchač daj príspevok do gratulácii aj nejaký obrázok, najlepšie kytičku ne buchačku a hned budeš mať kopec užitočných bodíkov len okukaj :eek:;):D
tuta
03.05.10,17:15
:D:D:D
... čistím monitor
Xanti
03.05.10,17:31
Určite si mnohí všimli, pri príspevkoch pod nickmi zelené štvorčeky. Ja ich mám tuším 8 ak sa mi nehmlí pred očami :D


A iste viete, že ak sa na ne postavíte s myškou, tak Vám ukáže také slovné hodnotenie ako napríklad pri mojom nicku ukazuje


„ XANTI je známy všetkým všudy“


A dnes som tak náhodou blúdila po porade a natrafila som na nick nášho známeho fantoma porady, mal tam 46 bodíkov viď príloha.
a ked som sa postavila nad štvorček ( náhodou ) tam i vypísalo hlášku „moriteru zatiaľ žiadne body“ .

Pozastavila som sa a pozrela som dalšie nicky, a čo nevidím. Mnohé nicky čo majú 250 bodov viditeľných majú podobnú hlášku ako má náš fantom. Takže som vydedukovala, že jedine tak, sa dajú zistiť bodíky a ocenenia z odborných tém.


Aj ked nie je to presné, lebo je tam zvyčajne rozpätie cca 100 bodov. Ale bude to aspoň aký taký ukazovateľ odbornosti.



Tu je pomocná tabuľka

0-50 b ......... Začína zbierať body
51-150 b....... Pracuje na zbieraní bodov
151-250 ........ Získavá čoraz viac bodov
251-350 ........ Je vzácny poraďák
351-450......... Je fakt super poraďák
451-550......... Radí rýchlosťou svetla
551-650 ....... Je známy všetkým všudy
651-1000....... Je proste úžasný poraďák
1001-1500...... Má byť na čo pyšný
1501-2000...... Má snubnú budúcnosť
2001 a viac .... Má reputáciu, ktorá sa nedá dostihnúť Ja osobne mám 973 bodov, ktoré vidíte ale podľa hlášky sa môj počet odborných bodíkov pohybuje kdesi na úrovni 550 až 650 bodov.

Uff ale som sa zapotila :D :D :D
Mgr.Shrek
03.05.10,17:37
Určite si mnohí všimli, pri príspevkoch pod nickmi zelené štvorčeky. Ja ich mám tuším 8 ak sa mi nehmlí pred očami :D


A iste viete, že ak sa na ne postavíte s myškou, tak Vám ukáže také slovné hodnotenie ako napríklad pri mojom nicku ukazuje


„ XANTI je známy všetkým všudy“


A dnes som tak náhodou blúdila po porade a natrafila som na nick nášho známeho fantoma porady, mal tam 46 bodíkov viď príloha.
a ked som sa postavila nad štvorček ( náhodou ) tam i vypísalo hlášku „moriteru zatiaľ žiadne body“ .

Pozastavila som sa a pozrela som dalšie nicky, a čo nevidím. Mnohé nicky čo majú 250 bodov viditeľných majú podobnú hlášku ako má náš fantom. Takže som vydedukovala, že jedine tak, sa dajú zistiť bodíky a ocenenia z odborných tém.


Aj ked nie je to presné, lebo je tam zvyčajne rozpätie cca 100 bodov. Ale bude to aspoň aký taký ukazovateľ odbornosti.

Ja osobne mám 973 bodov, ktoré vidíte ale podľa hlášky sa môj počet odborných bodíkov pohybuje kdesi na úrovni 550 až 650 bodov.

Uff ale som sa zapotila :D :D :D

hurá....pokiaľ je to takto, tak to sa môžu body pokojne zrušiť, lebo už vôbec nevypovedajú o schopnostiach poraďáka:(:(
Mgr.Shrek
03.05.10,18:10
A tiež by ma celkom zaujímalo, prečo medzi odborné témy nie je zaradené, na rozdiel od receptov, kultúry aj napr. Angličtina, či Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo???
http://www.porada.sk/bodovanie.php
Nič v zlom proti spomenutým poradám, ale pripadá mi to trocha nedomyslené.
Melnick
03.05.10,18:38
Určite si mnohí všimli, pri príspevkoch pod nickmi zelené štvorčeky. Ja ich mám tuším 8 ak sa mi nehmlí pred očami :D


A iste viete, že ak sa na ne postavíte s myškou, tak Vám ukáže také slovné hodnotenie ako napríklad pri mojom nicku ukazuje


„ XANTI je známy všetkým všudy“


A dnes som tak náhodou blúdila po porade a natrafila som na nick nášho známeho fantoma porady, mal tam 46 bodíkov viď príloha.
a ked som sa postavila nad štvorček ( náhodou ) tam i vypísalo hlášku „moriteru zatiaľ žiadne body“ .

Pozastavila som sa a pozrela som dalšie nicky, a čo nevidím. Mnohé nicky čo majú 250 bodov viditeľných majú podobnú hlášku ako má náš fantom. Takže som vydedukovala, že jedine tak, sa dajú zistiť bodíky a ocenenia z odborných tém.


Aj ked nie je to presné, lebo je tam zvyčajne rozpätie cca 100 bodov. Ale bude to aspoň aký taký ukazovateľ odbornosti.

Ja osobne mám 973 bodov, ktoré vidíte ale podľa hlášky sa môj počet odborných bodíkov pohybuje kdesi na úrovni 550 až 650 bodov.

Uff ale som sa zapotila :D :D :D

Posúvam ...................
Rozalka
03.05.10,18:44
Určite si mnohí všimli, pri príspevkoch pod nickmi zelené štvorčeky. Ja ich mám tuším 8 ak sa mi nehmlí pred očami :D


A iste viete, že ak sa na ne postavíte s myškou, tak Vám ukáže také slovné hodnotenie ako napríklad pri mojom nicku ukazuje


„ XANTI je známy všetkým všudy“


A dnes som tak náhodou blúdila po porade a natrafila som na nick nášho známeho fantoma porady, mal tam 46 bodíkov viď príloha.
a ked som sa postavila nad štvorček ( náhodou ) tam i vypísalo hlášku „moriteru zatiaľ žiadne body“ .

Pozastavila som sa a pozrela som dalšie nicky, a čo nevidím. Mnohé nicky čo majú 250 bodov viditeľných majú podobnú hlášku ako má náš fantom. Takže som vydedukovala, že jedine tak, sa dajú zistiť bodíky a ocenenia z odborných tém.


Aj ked nie je to presné, lebo je tam zvyčajne rozpätie cca 100 bodov. Ale bude to aspoň aký taký ukazovateľ odbornosti.

Ja osobne mám 973 bodov, ktoré vidíte ale podľa hlášky sa môj počet odborných bodíkov pohybuje kdesi na úrovni 550 až 650 bodov.

Uff ale som sa zapotila :D :D :D


Tak toto pátranie zaslúži bodík.
Xanti
03.05.10,18:47
Tak toto pátranie zaslúži bodík.
mimotemy Dakujem za bodíky holky. To bola náhoda, že som to objavila. A nedalo mi to pokoj.
Lubaba
03.05.10,19:27
Xanti ,
si veľká šikulka, zaslúžiš si veľa bodíkov !!!
jozka56
03.05.10,19:36
Admin, Ty čo na to??????
Xanti
03.05.10,19:37
Xanti máš pravdu, teraz je to už úplne dochaosené. Zbytočné je spracovať novú tabuľku, dnes som videla takýto paradox (rozpätie 10 bodov):
počet bodov xx0 = radí rýchlosťou svetla
nad tým + 8 bodov = proste úžasný poraďák
nad tým + 2 body = pracuje na zbieraní bodov

Ani matematika nepomôže :rolleyes:
Lebo nie všetky body sú z odborných tém, preto je to také dochaosené. Preto sú také odskoky.
A je úplne úžasné ak niekto s 530 bodmi stále " začína zbierať body" . Alebo ak nájdeš poradáka s 250 bodmi, a pozrieš sa cez tie štvorčeky a ukáže Ti to isté čo som dala ako prílohu, že poradák nemá žiaden bod.

Proste štvorčeky ukazujú odborné body ale len v tých rozpätiach.
Rozalka
03.05.10,19:45
Omylom sa mi podarilo vymazať príspevok, na ktorý Xanti reaguje.
Xanti
03.05.10,19:48
Všimla som si :D
naozaj je to chaotické a verím, že som sa tým bodovým rozpätím trafila. Tiež mi vychodí len 550-650 odborných bodov z tých skoro tisíc čo tam mám.
jozka56
03.05.10,19:51
Dôležité je vedieť, kde je sever, podľa toho sa treba odraziť. Admin rieeeeeš.:D:D
moriteru
03.05.10,19:58
Určite si mnohí všimli, pri príspevkoch pod nickmi zelené štvorčeky. Ja ich mám tuším 8 ak sa mi nehmlí pred očami :D


A iste viete, že ak sa na ne postavíte s myškou, tak Vám ukáže také slovné hodnotenie ako napríklad pri mojom nicku ukazuje


„ XANTI je známy všetkým všudy“


A dnes som tak náhodou blúdila po porade a natrafila som na nick nášho známeho fantoma porady, mal tam 46 bodíkov viď príloha.
a ked som sa postavila nad štvorček ( náhodou ) tam i vypísalo hlášku „moriteru zatiaľ žiadne body“ .

Pozastavila som sa a pozrela som dalšie nicky, a čo nevidím. Mnohé nicky čo majú 250 bodov viditeľných majú podobnú hlášku ako má náš fantom. Takže som vydedukovala, že jedine tak, sa dajú zistiť bodíky a ocenenia z odborných tém.


Aj ked nie je to presné, lebo je tam zvyčajne rozpätie cca 100 bodov. Ale bude to aspoň aký taký ukazovateľ odbornosti.

Ja osobne mám 973 bodov, ktoré vidíte ale podľa hlášky sa môj počet odborných bodíkov pohybuje kdesi na úrovni 550 až 650 bodov.

Uff ale som sa zapotila :D :D :D

Xanti.

A prečo si taká nedôsledná. Lebo JA ošľahaný skoro všetkými vetrami viem (aj mám:D) :
viac ako -5 = pre podvodníkov tu miesto nie je
Xanti
03.05.10,20:01
Xanti.

A prečo si taká nedôsledná. Lebo JA ošľahaný skoro všetkými vetrami viem (aj mám:D) :
viac ako -5 = pre podvodníkov tu miesto nie je
mimotemy Urob podľa môjho postupu, alebo pozri obrázok čo som pricapila do témy, aj ked ti vidíme 47 bodov, tak z odbornej témy nemáš ani jeden preto tam píše „moriteru zatiaľ žiadne body“ . :D
moriteru
03.05.10,20:04
mimotemy Dakujem za bodíky holky. To bola náhoda, že som to objavila. A nedalo mi to pokoj.

No a za tento "hodnotný" príspevok som ti ja pridal - piaty - užitočný bodík :---:---:---:---

PS
To len aby ste si lepšie uvedomili absurdnosť nového bodovania.
moriteru
03.05.10,20:11
mimotemy Urob podľa môjho postupu, alebo pozri obrázok čo som pricapila do témy, aj ked ti vidíme 47 bodov, tak z odbornej témy nemáš ani jeden preto tam píše „moriteru zatiaľ žiadne body“ . :D

1, Ja som to uverejňoval aspoň pred rokom
2, Tú nedôslednosť som myslel, že si urobila kladné body a nulu a na záporné si sa "vykašľala" :---.

PS
(moriteru zatiaľ žiadne body“ . :D - k tomuto "zubatému - JA som samostatný = ak mám niekedy pocit, že potrebujem mať body, tak ich určite dostanem (a nespolieham sa na "odbornú porotu" :D:D:D)
moriteru
03.05.10,20:13
mimotemy Urob podľa môjho postupu, alebo pozri obrázok čo som pricapila do témy, aj ked ti vidíme 47 bodov, tak z odbornej témy nemáš ani jeden preto tam píše „moriteru zatiaľ žiadne body“ . :D

(veď NIE sme v komunizme = nemôže mať každý všetko )
Xanti
03.05.10,20:15
1, Ja som to uverejňoval aspoň pred rokom
2, Tú nedôslednosť som myslel, že si urobila kladné body a nulu a na záporné si sa "vykašľala" :---.

PS
(moriteru zatiaľ žiadne body“ . :D - k tomuto "zubatému - JA som samostatný = ak mám niekedy pocit, že potrebujem mať body, tak ich určite dostanem (a nespolieham sa na "odbornú porotu" :D:D:D)
mimotemy Ja som nerobila nič, len sa postavila náhodou s kurzorom nad tvoj štvorček zelený.
A nič uverejnovať pred rokom si nemohol lebo nové bodovanie je tú cca necelé dva mesiace.

Samozrejme body sa dávajú za hocičo, aj preto potom ty máš 47 bodov, kt. Ti svietia pod nickom ale ked sa postavím s kurzorom tak mi ukáže, že nemáš žiaden bod z odbornej témy ale len z oddychových.
moriteru
03.05.10,20:27
mimotemy Ja som nerobila nič, len sa postavila náhodou s kurzorom nad tvoj štvorček zelený.
A nič uverejnovať pred rokom si nemohol lebo nové bodovanie je tú cca necelé dva mesiace.

Samozrejme body sa dávajú za hocičo, aj preto potom ty máš 47 bodov, kt. Ti svietia pod nickom ale ked sa postavím s kurzorom tak mi ukáže, že nemáš žiaden bod z odbornej témy ale len z oddychových.


Myslel som body/rozpätia - komentáre (nie """"ODBORNÉ:---:---:---:---:---:---:---:--- """" / neodborné
PS1
a poznám to skoro 2 roky
PS2
Taká BXM má pravdu - študuje to 6 rokov a aj tak je tu NEODBORNÁ :D:D:D:D:D:D
jozka56
03.05.10,20:34
NEPROVOKUJ!!!!!
Mária27
04.05.10,05:20
Lebo nie všetky body sú z odborných tém, preto je to také dochaosené. Preto sú také odskoky.
A je úplne úžasné ak niekto s 530 bodmi stále " začína zbierať body" . Alebo ak nájdeš poradáka s 250 bodmi, a pozrieš sa cez tie štvorčeky a ukáže Ti to isté čo som dala ako prílohu, že poradák nemá žiaden bod.

Proste štvorčeky ukazujú odborné body ale len v tých rozpätiach.


Xanti, mýliš sa. Odkedy začalo to nové hodnotenie, body sa síce zvyšujú, ale slovné hodnotenie sa nemení. Takže môžeš získavať body v akejkoľvek téme, už zostaneš slovne ohodnotená tak, ako si teraz, resp. ako si bola pri tej zmene. Ja napr. do neodborných tém prispejem málokedy, takže prázdne body sotva získam.
vrabcek1
04.05.10,05:31
Čo som vyhrala? :)
Xanti
04.05.10,05:35
Xanti, mýliš sa. Odkedy začalo to nové hodnotenie, body sa síce zvyšujú, ale slovné hodnotenie sa nemení. Takže môžeš získavať body v akejkoľvek téme, už zostaneš slovne ohodnotená tak, ako si teraz, resp. ako si bola pri tej zmene. Ja napr. do neodborných tém prispejem málokedy, takže prázdne body sotva získam.
Mária nemýlim sa to hodnotenie sa mení, napr. včera som si to všimla u Jozka56 zmenilo sa :D.

Čo sú odborné témy? Nedá sa to špecifikovať.
truch
04.05.10,05:45
Ahojte všetci,
čítam vaše komentáre a nedá mi povedať aj svoj názor.
Je tu mnoho ľudí, ktorí sa snažia poradiť v rôznych témach. Každí z nás sa snaží poradiť v téme, ktorá mu je blízka. Myslím, že väčšine nejde o body, ale o dobrý pocit, že niekomu pomohol. Som na porade necelý rok a už viem, že keď odpovedá veronikaasad, Xanti, Twenty, Tamila, ondrejvla, evanka, rosalka,Timka1, Zitka4 a mnoho, mnoho ďaľších, tak sa môžem na ich rady spoľahnúť. Dobre mi však padlo, aj keď som k narodeninám dostala mnoho gratulácii, že ste na mňa mysleli. Aj keď je to neodborná téma, tí ľudia si zaslúžia bodík za to, že sú členom "tejto rodiny" a nezabudli.
Niektorí zase milujú záhradku, kvetinky a našla som mnoho dobrých rád aj v tejto " neodbornej téme". Alebo také recepty, fantastické od Kitky, a od mnohých dobrých gazdiniek, pre mňa vyslovene "užitočné".
Rada čítam aj témy ako srandičky, čo sa mi dnes stalo, čo dnes na obed a pod. témy. Tam je hodnotenie zábavné na mieste, veľakrát mi až slzy tiekli od smiechu.
Na záver, som rada, že som poraďák, našla som mnoho nových priateľov.
Včera som sa s niektorými stretla aj osobne a bolo to veľmi príjemné stretnutie:):)
Ivenka
04.05.10,06:01
Ahojte, súhlasím s "truch" a ozaj celé bodovanie je divné. Mimochodom čítala som to tu skoro všetko, ale ako si viem pozrieť kedy mi zmizli body. Predtým som mala aj za "odbornú" odpoveď a teraz mám iba za hlúposti. Ja sa tu snažím nájsť príspevky, ktoré potrebujem k práci a preto navštevujem Poradu.
Mária27
04.05.10,06:05
Mária nemýlim sa to hodnotenie sa mení, napr. včera som si to všimla u Jozka56 zmenilo sa :D.

Čo sú odborné témy? Nedá sa to špecifikovať.


Prispievam v tých istých témach ako prv. Predtým sa mi pri bodoch zakončených na 50 menilo slovné hodnotenie, od zmeny už ani raz. To isté je u všetkých. Takže teraz keď príde akýkoľvek odborník, podľa slovného komentára nezačne zbierať body. A ty zostaneš známa, aj keď kam prispeješ.
liba2
04.05.10,06:09
Prispievam v tých istých témach ako prv. Predtým sa mi pri bodoch zakončených na 50 menilo slovné hodnotenie, od zmeny už ani raz. To isté je u všetkých. Takže teraz keď príde akýkoľvek odborník, podľa slovného komentára nezačne zbierať body. A ty zostaneš známa, aj keď kam prispeješ.... lebo od 650 sa text mení každých 500 bodov, a to nejaký čas trvá kým sa nazbiera.
Xanti
04.05.10,06:10
Ahojte všetci,
čítam vaše komentáre a nedá mi povedať aj svoj názor.
Je tu mnoho ľudí, ktorí sa snažia poradiť v rôznych témach. Každí z nás sa snaží poradiť v téme, ktorá mu je blízka. Myslím, že väčšine nejde o body, ale o dobrý pocit, že niekomu pomohol. Som na porade necelý rok a už viem, že keď odpovedá veronikaasad, Xanti, Twenty, Tamila, ondrejvla, evanka, rosalka,Timka1, Zitka4 a mnoho, mnoho ďaľších, tak sa môžem na ich rady spoľahnúť. Dobre mi však padlo, aj keď som k narodeninám dostala mnoho gratulácii, že ste na mňa mysleli. Aj keď je to neodborná téma, tí ľudia si zaslúžia bodík za to, že sú členom "tejto rodiny" a nezabudli.
Niektorí zase milujú záhradku, kvetinky a našla som mnoho dobrých rád aj v tejto " neodbornej téme". Alebo také recepty, fantastické od Kitky, a od mnohých dobrých gazdiniek, pre mňa vyslovene "užitočné".
Rada čítam aj témy ako srandičky, čo sa mi dnes stalo, čo dnes na obed a pod. témy. Tam je hodnotenie zábavné na mieste, veľakrát mi až slzy tiekli od smiechu.
Na záver, som rada, že som poraďák, našla som mnoho nových priateľov.
Včera som sa s niektorými stretla aj osobne a bolo to veľmi príjemné stretnutie:):)
Truch vystihla si to viac menej. Si tu na porade nejaký ten čas ( ja tiež nie som dlho), a veľa mi pomáhalo zo začiatku, že som vedela kto radí. A v tom mi pomohli body. Pomohli sa mi zorientovať v kvalite poraďákov.

Teraz ich tak nepotrebujem, viem čo kto dokáže, lebo závisláčim na porade deň, noc... ale čo nováčikovia? Ako oni majú určiť, či ten ktorý s mnoho bodmi z receptov, obrázkov a blahoželaní ( lebo neni rozdelené bodovanie ) mu dá kvalitnú radu v účtovníctve?

Len o to ide.
Teraz má mnoho ludí 250 bodíkov (užitočných, pre každého je iné užitočné )aj pre mňa je recept užitočný ak to neviem navariť alebo som to hľadala, ale je chaos v tom, že ked mi poradí niekto v odbornej téme tak tá rada nemusí byť dobrá.

Porada ma mnohému naučila, mnohé som pochopila od poraďákov čo majú o hodne menej bodov ako ja ale sú odborníci v jednej oblasti, ale viem že to je ich špecialitka takže tam im verím. No nováčik nevie kto je v tom dobrý tak sa môže veľmi popáliť.
Laco-monter
04.05.10,06:23
Odkedy prispievam na poradu.sk

som spozoroval,že sa tu z času na čas stretáva zvlaštna societa, ktorá nerozlišuje medzi podanim príspevku , zábavou, ochotou poradiť a osobným exhibicionizmom.

len niekoĺko desiatok prispievajucich je zameraných vylučne odborne a su emocionalne nad vecou.

Tvrdiť , že keď mi niekto obodoval prispevok, či suhlasil so mnou tak sa mi stal priateľom, je trošku naivné si myslím.

Priateĺstvo sa buduje na inej báze ako v cyber-priestoroch jedneho servera.
Mária27
04.05.10,06:26
... lebo od 650 sa text mení každých 500 bodov, a to nejaký čas trvá kým sa nazbiera.
Nezmenilo sa to ani pri 1150. Že by odrazu boli všetko neodborné témy?
plackoo
04.05.10,06:31
Odkedy prispievam na poradu.sk

som spozoroval,že sa tu z času na čas stretáva zvlaštna societa, ktorá nerozlišuje medzi podanim príspevku , zábavou, ochotou poradiť a osobným exhibicionizmom.

len niekoĺko desiatok prispievajucich je zameraných vylučne odborne a su emocionalne nad vecou.

Tvrdiť , že keď mi niekto obodoval prispevok, či suhlasil so mnou tak sa mi stal priateľom, je trošku naivné si myslím.

Priateĺstvo sa buduje na inej báze ako v cyber-priestoroch jedneho servera.

To máš ako na FB - málokedy potvrdím ponuku na "priateľstvo " niekomu, kto ich má už vyše 100 ks :D:D:D.
Mgr.Shrek
04.05.10,06:44
Nezmenilo sa to ani pri 1150. Že by odrazu boli všetko neodborné témy?

Aj teba to prekvapilo??:)
Chobot
04.05.10,07:01
Čo som vyhrala? :)

Z koláča dieru...:D:D:D
Mária27
04.05.10,07:02
Aj teba to prekvapilo??:)
Viem to od začiatku. Prekvapilo ma, že si to nevšimli ostatní a teraz to inak hodnotia. Jednoducho slovné ohodnotenie od zmeny hodnotenia NEFUNGUJE.
liba2
04.05.10,07:04
Nezmenilo sa to ani pri 1150. Že by odrazu boli všetko neodborné témy?všetky nie, ale minimálne 151 bodov bolo udelených v neodborných témach.
Ja mám ten istý stav, bodov viac ako 1000 ale podľa textu som v odborných témach ešte nedosiahla 1000 bodov - čo aj tomu zodpovedá.
V poslednej dobe dostávam body najmä z oddychových tém- napr. narodeniny, recepty a pod.
Xanti
04.05.10,07:04
Viem to od začiatku. Prekvapilo ma, že si to nevšimli ostatní a teraz to inak hodnotia. Jednoducho slovné ohodnotenie od zmeny hodnotenia NEFUNGUJE.
Majka, ja neviem. Podľa mňa funguje, včera sa Jozka56 preklopila z jedného hodnotenia do druhého. Ak sa nemýlim.
Príde Jozka ozrejmí nám to. mimotemy

A na začiatku zmeny bodovania som sa aj ja preklopila do vyššieho hodnotenia. Ešte si ma ty na to upozornila.
jozka56
04.05.10,07:11
Majka, ja neviem. Podľa mňa funguje, včera sa Jozka56 preklopila z jedného hodnotenia do druhého. Ak sa nemýlim.
Príde Jozka ozrejmí nám to. mimotemy

A na začiatku zmeny bodovania som sa aj ja preklopila do vyššieho hodnotenia. Ešte si ma ty na to upozornila.
Xanti u mňa ešte k preklopeniu nedošlo, stále je hodnotenie kliknutím na štvorčeky rovnaké, viem zhruba, koľko mi chýba;):) Ak sa preklopenie uskutoční, tak rada napíšem.
jozka56
04.05.10,08:09
Zmenilo sa aj svietenie na zeleno pri momentálne účastných nickoch na porade:rolleyes: zeleno svietia iba tí, čo majú veľa porada bodov v odborných témach.
Richard
04.05.10,08:18
VIP členstvo na chvíľu pozastavím, pretože jeho prideľovanie je zastaralé pre nový systém hodnotenia príspevkov a užívateľov.

Čítam Vaše ohlasy, ale tento systém ešte nie je úplne dokončený.
Napriek kritike však dochádza k omnoho masívnejšiemu používaniu hodnotenia príspevkov, čo je dobré keďže cieľom je zapojenie viacerých užívateľov do sprehľadnenia tém.

Rozpracované je zobrazovanie bodov podľa rubrík a ešte porozmýšľam ako zabezpečiť presnosť hodnotení, pretože "užitočné" sa stláča viac a aj v situáciách ktoré som neočakával.

Nová téma k tomuto: http://www.porada.sk/t139439-vip-clenstvo-docasne-nefukncne.html
evina
04.05.10,08:27
VIP členstvo na chvíľu pozastavím, pretože jeho prideľovanie je zastaralé pre nový systém hodnotenia príspevkov a užívateľov.

Čítam Vaše ohlasy, ale tento systém ešte nie je úplne dokončený.
Napriek kritike však dochádza k omnoho masívnejšiemu používaniu hodnotenia príspevkov, čo je dobré keďže cieľom je zapojenie viacerých užívateľov do sprehľadnenia tém.

Rozpracované je zobrazovanie bodov podľa rubrík a ešte porozmýšľam ako zabezpečiť presnosť hodnotení, pretože "užitočné" sa stláča viac a aj v situáciách ktoré som neočakával.

K masívnejšiemu možno preto, že zasahuje všetky témy a v odborných témach má slovo "užitočný" širší /neviem, či výpovednejší/ rozmer ako "oceňujem" podľa mojej mienky- preto možno prekvapuje jeho stláčanie aj tam, kde sa nečaká....
Ja osobne stále rozmýšľam na slovom "užitočné" a neviem nájsť iné, preto som doteraz ani nič nepísala. Myslím si, že užitočné však neznamená cenné, a preto v tých odborných témach je výpovedná hodnota podľa mňa otázna.
Mne osobne tiež veľmi chýba pokec pri pridelení bodu v odbornej téme - to ma motivovalo, že čo vlastne ľudia potrebujú alebo si všímajú a stále mi chýba to okamžité zistenie, kto s mojím príspevkom /stále píšem o odborných témach/ súhlasí, - to má pre mňa asi najväčšiu výpovednú hodnotu, a to sa dá zistiť len pracným vyhľadávaním....

Priznám sa ešte, že už som síce stará štruktúra, novinky mám rada /nie všetky :)/, aj keď mi dlhšie trvajú, ale mne napríklad zatiaľ veľmi zneprehľadňujú tému tie odrážky mimo témy. Človek číta podľa mňa vždy aj to /zvedavosť a a aj prehľadnosť k čomu sa vyjadrujeme/ to nedá nečítať :D , a to preskakovanie odsekov mi robí problém z hľadiska prehľadnosti ...:) Tabuľa MIMO TÉMy mne určite lepšia.... a oceňujem v odborných témach s pokecom tiež :)
Tamila
04.05.10,08:59
S tým všetkým asi súvisí aj to, že mi znova klesol počet SS na 50 uložených správ, viac mi do schránky nevojde.
Tweety
04.05.10,09:03
Ako sa dá vziať späť bod, ak sa kliknutím za užitočný, pridelil za zábavný? Prísp., ktorý som ocenila, nebol teda ani náhodou zábavný. Vopred vďaka. Maja
Chobot
04.05.10,09:08
Ako sa dá vziať späť bod, ak sa kliknutím za užitočný, pridelil za zábavný? Prísp., ktorý som ocenila, nebol teda ani náhodou zábavný. Vopred vďaka. Maja

Nedá sa. Treba uvážene klikať.
Tweety
04.05.10,09:10
Nedá sa. Treba uvážene klikať.
Veď ja som aj uvážene klikla na užitočný, a koťuha prísmenka preskočili. Doteraz sa mi to nestalo ani raz a aj dnes som dala asi tri bodíky.
Xanti
04.05.10,09:11
Ako sa dá vziať späť bod, ak sa kliknutím za užitočný, pridelil za zábavný? Prísp., ktorý som ocenila, nebol teda ani náhodou zábavný. Vopred vďaka. Maja
Si ako prvé stlačila "súhlasím", a potom si rýchlo klik "užitočné" no a kedže sa to posunulo tak hodilo bodík "zábavné".

Ako píše Chobot nedá sa to opraviť. Treba zvoliť postup:
1. dať užitočné
2. až potom súhlasiť s príspevkom;)
Tweety
04.05.10,09:13
Si ako prvé stlačila "súhlasím", a potom si rýchlo klik "užitočné" no a kedže sa to posunulo tak hodilo bodík "zábavné".

Ako píše Chobot nedá sa to opraviť. Treba zvoliť postup:
1. dať užitočné
2. až potom súhlasiť s príspevkom;)
Vďaka, ale ten nový systém sa mi aj tak akosi nepozdáva.:)
Mgr.Shrek
04.05.10,09:24
S tým všetkým asi súvisí aj to, že mi znova klesol počet SS na 50 uložených správ, viac mi do schránky nevojde.

Určite ja mám v schránke 475 správ z 50:D:D
Stefan2005
04.05.10,09:39
Nedá sa. Treba uvážene klikať.

... To je pravda. Ale čo má väčšiu váhu - súhlas alebo užitočné. Lebo súhlas sa dá vziať späť...
Tamila
04.05.10,10:20
Určite ja mám v schránke 475 správ z 50:D:D
Aj ja som mala, ale keď som chcela poslať novú, nepustilo ju, kým som ich nevymazala a už mám len 50.
terezamaria
04.05.10,10:45
Aj ja som mala, ale keď som chcela poslať novú, nepustilo ju, kým som ich nevymazala a už mám len 50.

Tamilka, keď budeš mať 1000 príspevkov, zvýši sa Ti počet na 500 ss-iek, zachvíľu to bude:):):)
Tamila
04.05.10,10:51
Tamilka, keď budeš mať 1000 príspevkov, zvýši sa Ti počet na 500 ss-iek, zachvíľu to bude:):):)
Terezka, ale ja už som ich mala 500 a dnes som zistila, že sa mi to znížilo. Ale budem svedomito písať, až sa už dostanem na tú tisícku:D
Mgr.Shrek
04.05.10,11:15
Ja som mal tiež do dnešného dňa 500 ss...a zrazu som stratil status VIP a preto sa mi aj znížila kapacita schránky.
rodina1
04.05.10,11:27
VIP členstvo na chvíľu pozastavím, pretože jeho prideľovanie je zastaralé pre nový systém hodnotenia príspevkov a užívateľov.

Čítam Vaše ohlasy, ale tento systém ešte nie je úplne dokončený.
Napriek kritike však dochádza k omnoho masívnejšiemu používaniu hodnotenia príspevkov, čo je dobré keďže cieľom je zapojenie viacerých užívateľov do sprehľadnenia tém.

Rozpracované je zobrazovanie bodov podľa rubrík a ešte porozmýšľam ako zabezpečiť presnosť hodnotení, pretože "užitočné" sa stláča viac a aj v situáciách ktoré som neočakával.

Nová téma k tomuto: http://www.porada.sk/t139439-vip-clenstvo-docasne-nefukncne.html

Všimla som si, že status V.I.P. člen zostal poraďákom, ktorí boli podľa "starého" hodnotenia odmeňovaní bodíkmi v odborných témach.
Tí poraďáci, ktorí svoje body získali podľa "nového" hodnotenia, status V.I.P. člena stratili.
Tamila
04.05.10,11:32
Všimla som si, že status V.I.P. člen zostal poraďákom, ktorí boli podľa "starého" hodnotenia odmeňovaní bodíkmi v odborných témach.
Tí poraďáci, ktorí svoje body získali podľa "nového" hodnotenia, status V.I.P. člena stratili.
To nebude podľa toho, lebo 500 SS som mala už vlani. A v oddychových témach som podľa nového hodnotenia tých bodov nemala až tak veľa.
JarkaL
04.05.10,11:38
Všimla som si, že status V.I.P. člen zostal poraďákom, ktorí boli podľa "starého" hodnotenia odmeňovaní bodíkmi v odborných témach.
Tí poraďáci, ktorí svoje body získali podľa "nového" hodnotenia, status V.I.P. člena stratili.

Asi nie, lebo ja som mala pred spustením nového bodovania okolo 200 bodov za odborné témy a už nie som V.I.P.:)
zk24
04.05.10,12:02
Uz je moznost dostat max.iba tri bodiky za jeden odborny prispevok? V dalsich nastaveniach mam novy modry bodik, tak idem pozriet cim bol zabavny alebo mimotemy moj priklad na vypocet dane... Ale vidim ze dotycna osoba mi pridelila "uzitocne" (stvrte v poradi). Do bodov sa vsak nepripocital a je modry, nie zeleny... Aj toto sa zmenilo? neviete?
liba2
04.05.10,12:13
Keď vás tak čítam a pozerám svoj nick, tak už ani ja nie som VIP :eek: .
Myslela som najskôr, že to asi admin zrušil, ale vidím, že niektorým to zostalo.
liba2
04.05.10,12:18
Keď vás tak čítam a pozerám svoj nick, tak už ani ja nie som VIP :eek: .
Myslela som najskôr, že to asi admin zrušil, ale vidím, že niektorým to zostalo.
http://www.porada.sk/t139439-vip-clenstvo-docasne-nefukncne.html
sarasara
04.05.10,12:25
Porada bod a tlačítko "užitočné" nie je predsa jedno a to isté. Porada bod bol dávaný zriedkavejšie, bol to naozaj bod - ocenenie. Tlačítko "užitočné" je len tlačítko; jedno z mnohých. Možno preto ten, kto si našiel čas a mal ochotu poradiť a pomôcť, nedokáže pochopiť, prečo by mal každý člen tejto stránky byť moderátor a príspevok, ktorý je skutočne hodnotný a môže pomáhať, zdehonestovať, lebo sa mu to tak zachce.
Nuž, ak je málo moderátorov, treba osloviť viac ľudí, ktorí by boli ochotní toto robiť. Stránka je veľká, mnohí ju majú radi, bolo by škoda, ak by stratila svoju kvalitu. Nemyslím si, že sa stránka, prostredníctvom prispievateľov, môže moderovať sama.
Bola by som veľmi rada, keby sme sa vrátili k starému dobrému vyskúšanému.
2009
04.05.10,13:27
Práve som urobila kuk do svojho profilu. Mám tam krásne rozpísané za čo som dostala koľko bodov. Páči sa mi to. :) Ja osobne som v tom nemala prehlad. :rolleyes:
2009
04.05.10,13:32
A keď si dám viac štatistík mám tam aj jeden mínusový. A nikdy som nebola vtipná hm.... čo už
evina
04.05.10,13:34
Keď vás tak čítam a pozerám svoj nick, tak už ani ja nie som VIP :eek: .
Myslela som najskôr, že to asi admin zrušil, ale vidím, že niektorým to zostalo.

Ale za to ako Ti to rýmuje ... :)
vikinka
04.05.10,13:48
Aj mne sa páči práve tento spôsob rozlíšenia ocenenia v profile,podľa toho sa dá posúdiť skutočná odbornosť poraďáka v téme,ktorá je dôležitá v oblasti práve v ktorej potrebujem poradiť.
V poslednom čase som si všimla aj ja,že užitočné body sa udeľujú aj v téme blahoželanie a podobne,čo sa mne osobne nepáči a neviem pochopiť za čo boli ocenený a hlavne sa oceňujú medzi sebou, akoby si prihrávali body. Je mi osobne jedno či mi tam svieti 5 alebo 100 bodov,samozrejme každého poteší ak ho niekto ocení,ale mňa hlavne poteší to,že som pomohla a zároveň som sa aj ja niečo naučila. Nerada sa vyjadrujem v týchto témach,ale tentokrát mi to nedalo napísať, čo si myslím v poslednom čase o porade,bola by som veľmi nerada, aby sa táto stránka uberala iným smerom ako bola myslená,teda poradením a nie nahaňaním bodov.
alla66
04.05.10,14:55
Tamilka, keď budeš mať 1000 príspevkov, zvýši sa Ti počet na 500 ss-iek, zachvíľu to bude:):):)

Terezka, ako vieš že má schránka súvislosť s počtom príspevkov? Kedysi stačilo dosiahnuť 40 bodov. Schránka o veľkosti 50 ss sa automaticky rozšírila na 500 ss.
Zita5
04.05.10,15:31
Do vena som od Richarda dostala v profile takúto tabuľku.Chcem sa spýtať , čo je diskusia ostatné .:) To bude asi CCCC...:), najnovšie gratulácie a podobne.




Bodovanie podľa rubrík
Účtovníctvo, dane, právo, BOZP1623
Diskusia ostatné166
Podnikanie147
Zdravie25
Recepty5
Záhradka4
Domácnosť2
Spoločenstvá vlastníkov bytov (SVB)2
Stavba1
Flinstone
04.05.10,15:44
ostatné je aj rubrika Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo a bohviečoešte okrem kaviarne :P
adi11
04.05.10,15:55
Zitka ostatne su kaviaren CCCC... a blahozelania...
Xanti
04.05.10,15:57
Zitka ostatne su kaviaren CCCC... a blahozelania...
Nie tak celkom patrí k ostatným ako píše Flinstone aj občianske a rodinné právo. Richard to písal v jednej téme. :D
Mária27
04.05.10,18:14
Nie tak celkom patrí k ostatným ako píše Flinstone aj občianske a rodinné právo. Richard to písal v jednej téme. :D


Ak niekto nepokladá "Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo" za odbornú tému ale iba za diskusnú, tak nie je odborníkom ten NIEKTO!

Zaujímavé, že predtým sa nedal pridať bod myslím v porade Domácnosť alebo Stavba. Porada bola síce pôvodne určená účtovníkom, nuž mohla taká aj zostať. Alebo môže.
Xanti
04.05.10,18:16
Ak niekto nepokladá "Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo" za odbornú tému ale iba za diskusnú, tak nie je odborníkom ten NIEKTO!

Zaujímavé, že predtým sa nedal pridať bod myslím v porade Domácnosť alebo Stavba.
No áno,
postupne sa pridávajú odborné témy. Časom právo bude mať určite svoj vlastný chlievik v štatistikách.

Ináč mimotemy mne sa zmenila hláška pri štvorčekoch ( už som pyšná, bude to so mnou na nevydržanie :D:D:D:D ). Komu ešte ? ;)
adi11
04.05.10,18:25
Nie tak celkom patrí k ostatným ako píše Flinstone aj občianske a rodinné právo. Richard to písal v jednej téme. :D
mas pravdu, uz som to citala
Mária27
04.05.10,18:40
No áno,
postupne sa pridávajú odborné témy. Časom právo bude mať určite svoj vlastný chlievik v štatistikách.

Ináč mimotemy mne sa zmenila hláška pri štvorčekoch ( už som pyšná, bude to so mnou na nevydržanie :D:D:D:D ). Komu ešte ? ;)

Mne to už hlási, že mám snubnú (asi sľubnú) budúcnosť. Možno, ale niekde inde, nie na porade. Určite si minimálne počkám, kým bude právna rada považovaná za odbornú, lebo len tak diskutovať môžem aj na Pokece. Taká debato-rada chýbať nikomu nebude.
Mgr.Shrek
04.05.10,18:42
Ak niekto nepokladá "Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo" za odbornú tému ale iba za diskusnú, tak nie je odborníkom ten NIEKTO!

Zaujímavé, že predtým sa nedal pridať bod myslím v porade Domácnosť alebo Stavba. Porada bola síce pôvodne určená účtovníkom, nuž mohla taká aj zostať. Alebo môže.

Súhlasím s Máriou, aj som Richardovi navrhol, aby PRAVO vyčlenil niekam samostatne.
Na Porade nie je veľa ochotných právnikov, poznám tak cca.5, a tých právnych tém a problémov je viac ako dosť.
Llívia
04.05.10,19:10
mimotemy
No áno,
postupne sa pridávajú odborné témy. Časom právo bude mať určite svoj vlastný chlievik v štatistikách.

Ináč mimotemy mne sa zmenila hláška pri štvorčekoch ( už som pyšná, bude to so mnou na nevydržanie :D:D:D:D ). Komu ešte ? ;)
Xanti, tak ti máš byť na čo PYŠNÝ? To som ani nevedela, že si pohlavia mužského. :D:D:D:D
Flinstone
04.05.10,19:12
mimotemy
Xanti, tak ti máš byť na čo PYŠNÝ? To som ani nevedela, že si pohlavia mužského. :D:D:D:D
mimotemyto server skloňuje ako maďar:D
arizona
04.05.10,19:21
Richard ,prečo zostalo v prvom príspevku staré hodnotenie (tlačítka) ?
Zostane to naďalej tak, alebo sa to ešte rieši?

Myslím, že by sa tam tiež zišli tie nové tlačítka, hlavne pri novozaložených témach,kde ide jednoznačne o reklamu , alebo iné nevhodné ...
Aspoň by sa "spakovala" téma, ktorú odsúdia viacerí členovia , tak isto , ako aj iný, bežný príspevok.
jozka56
04.05.10,20:42
No áno,
postupne sa pridávajú odborné témy. Časom právo bude mať určite svoj vlastný chlievik v štatistikách.

Ináč mimotemy mne sa zmenila hláška pri štvorčekoch ( už som pyšná, bude to so mnou na nevydržanie :D:D:D:D ). Komu ešte ? ;)
Aj mne došlo k preklopeniu;) idem snoriť, že čo sa deje:)
Xanti
04.05.10,20:50
Aj mne došlo k preklopeniu;) idem snoriť, že čo sa deje:)
Nooooo už sa to pohlo a berie to do slovného hodnotenia všetky bodíky bezrozdielu :D
jozka56
04.05.10,20:57
Nooooo už sa to pohlo a berie to do slovného hodnotenia všetky bodíky bezrozdielu :D
No veru všetky nie, lebo mne to nesedí:) 78 ich ušlo v systéme:D
Xanti
04.05.10,20:58
No veru všetky nie, lebo mne to nesedí:)
Myslíš Jožka niečo také ? http://www.porada.sk/1392713-post4.html zle to spočítava :D ale hlášky má dobré. ;)
Flinstone
04.05.10,20:59
ja mám z toho terajšieho triedenia bodov basketbal :D
jozka56
04.05.10,21:07
Myslíš Jožka niečo také ? http://www.porada.sk/1392713-post4.html zle to spočítava :D ale hlášky má dobré. ;)
No hlášky super, nemôžeš ich zas skompletizovať?????:rolleyes::) ako včera?
Xanti
04.05.10,21:09
No hlášky super, nemôžeš ich zas skompletizovať?????:rolleyes::) ako včera?
Nooooo len hodím link na svoj včerajší príspevok kde sú hlášky ... http://www.porada.sk/1391653-post391.html hádam pomôže :D
adi11
04.05.10,21:16
este prispevkujete ? a kde vidite hlasky >
adi11
04.05.10,21:18
Nooooo len hodím link na svoj včerajší príspevok kde sú hlášky ... http://www.porada.sk/1391653-post391.html hádam pomôže :D
:eek::eek::eek::confused::confused::confused:
jozka56
04.05.10,21:18
este prispevkujete ? a kde vidite hlasky >
Pri zelených štvorčekoch:)
adi11
04.05.10,21:22
Pri zelených štvorčekoch:)
na to som prisla, ale ze kto to povymyslal ? a xanti dala na plac prisp.:)
moriteru
04.05.10,21:29
Mne to už hlási, že mám snubnú (asi sľubnú) budúcnosť. Možno, ale niekde inde, nie na porade. Určite si minimálne počkám, kým bude právna rada považovaná za odbornú, lebo len tak diskutovať môžem aj na Pokece. Taká debato-rada chýbať nikomu nebude.

Možno ti v partnerstve naznačuje niečo do budúcnosti :D:D:D.
Danila
06.05.10,05:43
V poriadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! :mad::mad::mad::mad::mad:

Vybalujem karty!!!!

Momentálne čítam nové príspevky!!!!!! Pozerám člena ..... (vymazala som, nechcem sa dotknúť nemôže za to ) Pozrela som si profil naozaj Vás nepoznám, povedala som si nováčil príspevkov cca neviel cez 200, a bodov 275, prešla som profil, prešla som témy, neviem kto oceňuje, kto je priateľ, kto je nepriateľ ale 275 bodov. ZA jednu ODBORNÚ TÉMU

Doriti!!!!!!!!!!! Kľudne ma vylúčte, je mi jedno, Richard, za čo body???? Kým odborník poraďák nazbiera 275 bodov v odbornej téme, ako dlho to trvá .............

A takto za pi......, neskúmala som nikdy, ale teraz som skúmať musela. TAk toto ma sklamalo, a veľmi..., a dotklo sa ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Juj, dlho som tu nebola, ale Ty budeš Danilka v mladšom vydaní? Čo je to pi.....?;:), myslíš na tie pikošky, ako ja? Kto je priateľ? A kto nepriateľ? Neskúmaj. Veď my sme tu jedna veľká svorná rodinka........Ale malo to ranu. Fakt. Minimálne takú, ako na jednom včerajšom plagáte nemenovaného otca.....PPP!
Uf, pozajtra sme vo Švajčiarsku.....;):) A ešte niekde, ale veď Ty vieš....:D
Marína
06.05.10,09:21
Veronika, to je výsledok nespravodlivého bodovania: ak máš za jeden príspevok 10-20-100 bodov, aj tak sa ti započíta len 6.
Prečo to tak je? nechápem.
Ako pozerám, tak pozerám, teraz už len tri.:eek: Dôkaz v prílohe.
zk24
06.05.10,09:30
Tiez som si vsimla ze uz len tri ;)
m.hladka
06.05.10,14:33
Je to celé srandovné :D :D :D
rodina1
06.05.10,14:49
Zdá sa mi trochu nespravodlivé, keď sa odpoveď, ktorá je koľkokrát na veľmi vysokej odbornej úrovni, sa odpovedajúcemu pripočítajú len 3 body. Myslím si, že by sa malo pripočítať toľko bodov, koľko ľudí ohodnotnilo odpoveď ako "užitočnú".
Teraz, keď vidím, že odpoveď má už 3 užitočné, hľadám aj inú odpoveď toho poraďáka a pridelím mu bod, aby sa mu hodnotenie pripočítalo. Stalo sa mi už viackrát, že som za deň ocenila viacerých poraďákov, a keď som chcela dať ďalší bod, tak mi oznámilo, že som v posledných 24 hodinách vyčerpala limit na udeľovanie bodov. A to sa mi tiež nepáči. Prečo by som mala byť obmedzovaná?
ondrejvla
06.05.10,15:11
Keby som vedela, že za body získam zdravie, prisahám, že by som tu sedela od rána do večera a radila len v odborných témach:(
Keby sa to dalo, vážne by som svoje body vymenila za obyčajné ľudské slovo bez závisti. Vôbec mi nezáleží na bodoch, záleží mi na ľuďoch a na práci, ktorú všetci robíme. Je mi trápne sa k tomu vyjadrovať, ale nedalo mi. Prepáčte...
Mária27
06.05.10,20:10
Navrhujem zrušenie bodovania.
jozka56
06.05.10,20:36
Určite nie som proti bodovaniu, ale tá zmena od 18.03.2010 narobila veľkú neplechu. Na tejto stránke, ktorá sa hodnotí ako vysoko účtovno-poradensky hodnotná, by bolo vhodné zachovať staré hodnotenie bodové iba v odborných témach.
Richard
06.05.10,20:48
Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
marjankaj
06.05.10,20:54
Navrhujem zrušenie bodovania.

Ja som to už zrušil.:eek:
jozka56
06.05.10,20:59
Ja som to už zrušil.:eek:
Všaaaaade????
Richard
06.05.10,21:03
Určite nie som proti bodovaniu, ale tá zmena od 18.03.2010 narobila veľkú neplechu. Na tejto stránke, ktorá sa hodnotí ako vysoko účtovno-poradensky hodnotná, by bolo vhodné zachovať staré hodnotenie bodové iba v odborných témach.

Kedže som chcel aj v diskusiách nechať možnosť hodnotiť nevhodné a neužitočné príspevky, zdalo sa mi "férové" nechať tam aj ostatné tlačítka, vrátane užitočného. Neočakával som však také masívne nesprávne používanie.

Nezabúdajte vy všetci pridávate body a robíte hodnotenie použiteľným alebo nepoužiteľným.
jozka56
06.05.10,21:07
Veľa tlačítok spôsobuje chaos. Nie všetci ich vedia správne využívať. Zaregistrované nicky nečítajú všetky témy,napr. túto dôležitú, potom je to už o nevedomosti.
Richard
06.05.10,21:20
Jedným tlačítkom sa nedá odlíšiť dobré od zlého. Na poradu chodia inteligentní a nároční ľudia.

Nie sme tu pre jednoduchosť ale pre čo najlepšiu informovanosť. Obsahu je tu tak veľa že treba niečo robiť s odlišovaním vhodného od nevhodného.

Na základe nového hodnotenia chcem urobiť aj odfiltrovanie užitočných príspevkov čo môže pomôcť pri téme ako je táto kde je 50 strán "rôzneho" obsahu...

Cieľom hodnotenia je v prvom rade sprehľadnenie obsahu.
jozka56
06.05.10,21:27
Ja viem, že chceš pre svoju stránku len to najlepšie, ale ľudia sú ľudia:)
danushka
06.05.10,21:41
Kedže som chcel aj v diskusiách nechať možnosť hodnotiť nevhodné a neužitočné príspevky, zdalo sa mi "férové" nechať tam aj ostatné tlačítka, vrátane užitočného. Neočakával som však také masívne nesprávne používanie.

Nezabúdajte vy všetci pridávate body a robíte hodnotenie použiteľným alebo nepoužiteľným.

Lenže Riško, pri toľkých ľuďoch to bodovanie stratilo svoj pôvodný význam.
Bohužiaľ.
Tie body by mali mať výpovednú hodnotu hlavne v odborných témach, ale teraz máme viacerí istotu o správnej rade len v človeku, o ktorom vieme, že je naozaj odborník, pretože ho už poznáme.
A medzitým nám tu vyrástli radcovia, ktorí odpovedajú za každú cenu všade a o danej problematike nemajú páru.

Myslím si, že to bezhlavé oceňovanie za vtákoviny je akousi revoltou. Od určitého času som začala udeľovať ocenenia za každú radu skutočným odborníkom, pretože tu hrozilo, že VIP týpkovia v montérkach predbehnú bodmi našich skromných, múdrych fakt odborníkov, ktorí neradia pre bodovú reputáciu.

Asi by bolo lepšie nechať ocenenia len v odborných témach, alebo ocenenia úplne zrušiť. Vznikol jeden veľký chaos a kopa krikľúňov.
Mária27
07.05.10,04:21
Bola som presvedčená, že radím v obdorných témach a veciach. Nakoniec sa dozviem, že sem chodím vykecávať: Diskusia ostatné. Ako keby som len gratulovala a písala srandičky.

Pritom aj odborná téma má stupeň náročnosti: poradíš v tom, čo každý deň hádžeš do počítača, ale aj v tom, kde si musíš presné a aktuálne znenie vyhľadať a odborne ho vyložiť.
Laco-monter
07.05.10,05:29
Lenže Riško, pri toľkých ľuďoch to bodovanie stratilo svoj pôvodný význam.
Bohužiaľ.
Tie body by mali mať výpovednú hodnotu hlavne v odborných témach, ale teraz máme viacerí istotu o správnej rade len v človeku, o ktorom vieme, že je naozaj odborník, pretože ho už poznáme.
A medzitým nám tu vyrástli radcovia, ktorí odpovedajú za každú cenu všade a o danej problematike nemajú páru.

Myslím si, že to bezhlavé oceňovanie za vtákoviny je akousi revoltou. Od určitého času som začala udeľovať ocenenia za každú radu skutočným odborníkom, pretože tu hrozilo, že VIP týpkovia v montérkach predbehnú bodmi našich skromných, múdrych fakt odborníkov, ktorí neradia pre bodovú reputáciu.

Asi by bolo lepšie nechať ocenenia len v odborných témach, alebo ocenenia úplne zrušiť. Vznikol jeden veľký chaos a kopa krikľúňov.


Naozaj , Danushka ,

všetcii sa tu v hlbokej ucte sklańame pred tvojou odbornosťou, dovtipom,
bystroumom a ĺudskosťou.

Naozaj si uvedomujem, že ja sa na Tvoju uroveň nedostanem, ani za ďalšie 3 životy.

Uvedomujem si svoju nemohucnosť, neinteligenciu a ťažkopádnosť

a hlavne mi prepáč, že sympatizujem s tými, čo nosia monterky a zarábajú si na svoj chlieb svojimi rukami.
terezamaria
07.05.10,05:54
Bola som presvedčená, že radím v obdorných témach a veciach. Nakoniec sa dozviem, že sem chodím vykecávať: Diskusia ostatné. Ako keby som len gratulovala a písala srandičky.

Pritom aj odborná téma má stupeň náročnosti: poradíš v tom, čo každý deň hádžeš do počítača, ale aj v tom, kde si musíš presné a aktuálne znenie vyhľadať a odborne ho vyložiť.

Mária, pozorne sledujem Tvoje príspevky, ktoré sa cca skoro všetky týkajú hlavne rád z právnej oblasti. Sú vysoko odborné, zrozumiteľné a podložené výkladom zákona. Nechápem, prečo právo nie je zaradené ako osobitná skupina sledovania. Lebo naozaj Tvoje rady nazvať ako diskusia, nie je vôbec správne, ani spravodlivé.

Myslím ale, že Richard spomínal, že túto skupinu odpovedí odčlení ako samostatné "Právo", aby všetci prispievatelia do týchto tém neboli " len " diskutujúci. Jednoznačne si to Ty, i všetci ostatní zaslúžite.
2009
07.05.10,06:00
Bola som presvedčená, že radím v obdorných témach a veciach. Nakoniec sa dozviem, že sem chodím vykecávať: Diskusia ostatné. Ako keby som len gratulovala a písala srandičky.

Pritom aj odborná téma má stupeň náročnosti: poradíš v tom, čo každý deň hádžeš do počítača, ale aj v tom, kde si musíš presné a aktuálne znenie vyhľadať a odborne ho vyložiť.

Mne si v januári 2009 poradila nielen odborne ale aj veľmi prakticky. Vedela som sa na problém pozrieť s nadhľadom. Možno nebyť Teba pustila by som sa do súdneho sporu, ktorý by bol zdĺhavý stál ma veľa financií a prehrala by som ho :)
P.s. Čo mi pripomýna........ hups
Danila
07.05.10,06:10
Lenže Riško, pri toľkých ľuďoch to bodovanie stratilo svoj pôvodný význam.
Bohužiaľ.
Tie body by mali mať výpovednú hodnotu hlavne v odborných témach, ale teraz máme viacerí istotu o správnej rade len v človeku, o ktorom vieme, že je naozaj odborník, pretože ho už poznáme.
A medzitým nám tu vyrástli radcovia, ktorí odpovedajú za každú cenu všade a o danej problematike nemajú páru.

Myslím si, že to bezhlavé oceňovanie za vtákoviny je akousi revoltou. Od určitého času som začala udeľovať ocenenia za každú radu skutočným odborníkom, pretože tu hrozilo, že VIP týpkovia v montérkach predbehnú bodmi našich skromných, múdrych fakt odborníkov, ktorí neradia pre bodovú reputáciu.

Asi by bolo lepšie nechať ocenenia len v odborných témach, alebo ocenenia úplne zrušiť. Vznikol jeden veľký chaos a kopa krikľúňov.Milá danushka, prečítať si tvoje príspevky je pre mňa vždy relax. Ale cháp, že bodovanie na tejto poraďáckej stránke nikdy nemôže vyjadriť hodnotu nicku podľa pridelených bodov. Je to o niečom celkom, ale celkom inom. Začne debata o bodovaní a hodnotení a kliknutí pribúda geometrickým rádom. A čo klik to mňam.........:);) Takže ja sa nad diskusiami o bodovaní už len pousmejem a odcupitám do mojej záhrady.....:rolleyes:
2009
07.05.10,06:21
P.s. Čo mi pripomýna........ hups
To hups je, že Ti idem dať dodatočne body tam kde si mi odborne pomohla a ušetrila nervy a peniažky. Vtedy som nevedela, že bodom oceňujem odbornú pomoc. Hold som staršia a múdrejšia. Evika