Richard
18.03.10,18:20
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť :)

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
mysimis
18.03.10,17:29
Ja sa nebránim žiadnym novinkám, len neviem prečo sa zavádzajú takéto novinky pred koncom marca, keď všetci sa snažíme nielen pracovať, ale aj radiť druhým a do tohto všetkého prídu ešte aj takéto novoty......asi som konzervatívna, ale mne to v tomto období prekáža. Od 1. apríla by mi to vôbec neprekážalo.
kyblik
18.03.10,17:34
Ako to bude s odčítavaním bodov, ak už nebude mať dotyčný nijaký bod...? Resp. ak tomu dobre rozumiem, zlý radca bude bodovo na nule?:rolleyes:
Timka1
18.03.10,17:34
postrehla som v nastaveniach, že ak jedna osoba dá za sebou dva krát bod tomu istému, tak jeden sa ráta a ten druhý nie, je to tak?
arizona
18.03.10,17:44
Chcem sa spýtať, či neexistuje možnosť opravy, ak náhodou klikneme niekam omylom. Niečo podobné ako "zrušiť súhlas" .
V tomto príspevku (http://www.porada.sk/1343363-post168.html)som napr. nemala úmysel ani dôvod odčítať poraďáčke body , len som chcela na náhodnom príspevku vyskúšať nové tlačítka :rolleyes::mee:
220870
18.03.10,17:45
Najčastejšie prispievam do porady Stavba.Je tam obrovské množstvo príspevkov ktorým s radosťou udelím nevhodný ,neužitočný ,zavádzajúci...Je úplne samozrejmé že bude následovať odpoveď dotyčného (urazeného) , a otazky tipu prečo a začo mínusový bod.Keďže na takéto vysvetolovačky nemám čas a nereagujem na ne ani nemám v pláne tak bude od dotyčných následovať odpoveď v podobe mínusových bodov pre mňa z pomsty.Preto si myslím že by nemalo byť zobrazovanie v teme meno toho kto udelil mínusový bod.Porada mala v porovnaní s podobnými portálmi náskok práve preto že zobrazovala a v podobe bodov určitým spôsobom prísne limitovala oceňovanie príspevkov a pridelovanie bodov ako určitú odmenu za ochotu poradiť a zvýrazniť tých čo aj poradili nie len tých čo sa snažili poradiť,bez váhania zle alebo neodborne len preto že si mysleli že poradia dobre.Neviem načo je komu 10 000 bodov za neodbornú radu .Ak majú mať body nejakú vierohodnú a výpovednú funkciu,tak je to krok späť.
mysimis
18.03.10,17:46
Richar, keď som ohodnotila bodíkom niekoho po "starom" tak som mohla k tomu napísať aj svoj komentár, čo mi veľmi vyhovovalo, teraz taká možnosť už nie je?????
Xanti
18.03.10,17:48
Najčastejšie prispievam do porady Stavba.Je tam obrovské množstvo príspevkov ktorým s radosťou udelím nevhodný ,neužitočný ,zavádzajúci...Je úplne samozrejmé že bude následovať odpoveď dotyčného (urazeného) , a otazky tipu prečo a začo mínusový bod.Keďže na takéto vysvetolovačky nemám čas a nereagujem na ne ani nemám v pláne tak bude od dotyčných následovať odpoveď v podobe mínusových bodov pre mňa z pomsty.Preto si myslím že by nemalo byť zobrazovanie v teme meno toho kto udelil mínusový bod.Porada mala v porovnaní s podobnými portálmi náskok práve preto že zobrazovala a v podobe bodov určitým spôsobom prísne limitovala oceňovanie príspevkov a pridelovanie bodov ako určitú odmenu za ochotu poradiť a zvýrazniť tých čo aj poradili nie len tých čo sa snažili poradiť,bez váhania zle alebo neodborne len preto že si mysleli že poradia dobre.Neviem načo je komu 10 000 bodov za neodbornú radu .Ak majú mať body nejakú vierohodnú a výpovednú funkciu,tak je to krok späť.
Tak toto je najlepší príspevok čo som dnes čítala. A neskutočne pravdivý. Vystihol si aj to čo ja neviem napísať.

Ďakujem.
Timka1
18.03.10,17:53
Richar, keď som ohodnotila bodíkom niekoho po "starom" tak som mohla k tomu napísať aj svoj komentár, čo mi veľmi vyhovovalo, teraz taká možnosť už nie je?????

tu to uviedol, že sa na tom pracuje, citujem Richarda:


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)
jozka56
18.03.10,17:56
Nerozumiem limitu na jeden príspevok???? myslí sa tým aj zadanie témy??? ak áno, nefér hodnotenie.
alla66
18.03.10,17:56
postrehla som v nastaveniach, že ak jedna osoba dá za sebou dva krát bod tomu istému, tak jeden sa ráta a ten druhý nie, je to tak?
Neprirátali sa ti dva body?:eek:

... nie je chyba v nastavení, keď som mala v srandičkách 2x kliknuté na "zábavné" a okamžite sa mi pripočítali 2 body ako za odbornú odpoveď? :confused:
Timka1
18.03.10,17:58
Neprirátali sa ti dva body?:eek:

... nie je chyba v nastavení, keď som mala v srandičkách 2x kliknuté na "zábavné" a okamžite sa mi pripočítali 2 body ako za odbornú odpoveď? :confused:

nie, iba jeden a v nastaveniach jeden svieti na zeleno a druhý na šedo, pretože nebol prirátaný

no paráda, takže zábavné sú za bod?
Zita5
18.03.10,18:00
Ja sa nebránim žiadnym novinkám, len neviem prečo sa zavádzajú takéto novinky pred koncom marca, keď všetci sa snažíme nielen pracovať, ale aj radiť druhým a do tohto všetkého prídu ešte aj takéto novoty......asi som konzervatívna, ale mne to v tomto období prekáža. Od 1. apríla by mi to vôbec neprekážalo.

Ja som zasa toho názoru Miška , že to je jedno , kedy sa novotky zavedú .Zvyknúť si musíte a takto si budeme zvykať za jazdy .:)
alla66
18.03.10,18:02
nie, iba jeden a v nastaveniach jeden svieti na zeleno a druhý na šedo, pretože nebol prirátaný

no paráda, takže zábavné sú za bod?
už nie:)...pred chvíľou mi jeden svietil na zeleno a jeden na šedo...už mám všetky aj tento posledný šedý....už je to v poriadku:)
Richard
18.03.10,18:07
Ako to bude s odčítavaním bodov, ak už nebude mať dotyčný nijaký bod...? Resp. ak tomu dobre rozumiem, zlý radca bude bodovo na nule?:rolleyes:
pôjde do mínusu


postrehla som v nastaveniach, že ak jedna osoba dá za sebou dva krát bod tomu istému, tak jeden sa ráta a ten druhý nie, je to tak?
ráta sa každý


Chcem sa spýtať, či neexistuje možnosť opravy, ak náhodou klikneme niekam omylom. Niečo podobné ako "zrušiť súhlas"
Zatiaľ nie je možnosť zmeny/opravy, možno bude ale časovo obmedzená, skúšajte to tak aby sa to aj hodilo :)


Nerozumiem limitu na jeden príspevok???? myslí sa tým aj zadanie témy??? ak áno, nefér hodnotenie.
Nerozumiem otázke :rolleyes:
Timka1
18.03.10,18:07
už nie:)...pred chvíľou mi jeden svietil na zeleno a jeden na šedo...už mám všetky aj tento posledný šedý....už je to v poriadku:)

a mne to stále takto svieti, no ja neviem, asi to ešte hapruje
mysimis
18.03.10,18:12
Ja som zasa toho názoru Miška , že to je jedno , kedy sa novotky zavedú .Zvyknúť si musíte a takto si budeme zvykať za jazdy .:)

Zitka, mne to celkom jedno nie je, lebo sa musím učiť novinky teraz keď toho času na zvyš nemám.....bojujem s časom, lebo mám strach aby som medzi mojou dialýzou stihla všetky daňové priznania vyhotoviť včas, aby som stíhala nakuknúť aj na poradu a naozaj sa mi v tomto nabytom čase nechce učiť novinkám......
Sabadka
18.03.10,18:14
Ja som zasa toho názoru Miška , že to je jedno , kedy sa novotky zavedú .Zvyknúť si musíte a takto si budeme zvykať za jazdy .:)

Plne súhlasím, je to trošku zaujímavé , celkom trošku tomu ešte nerozumiem (asi preto, že som z osobitnej) , ale v konečnom dôsledku sa mi to páči. :)

PS : Ak tomu dobre rozumiem, tak sa dajú bodovať aj témy, ktoré sa zatiaľ nedali? ( sory, ale ja som fakt z osobitnej)
jozka56
18.03.10,18:20
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.6 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -6b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
...toto...
Richard
18.03.10,18:29
Najčastejšie prispievam do porady Stavba.Je tam obrovské množstvo príspevkov ktorým s radosťou udelím nevhodný ,neužitočný ,zavádzajúci...Je úplne samozrejmé že bude následovať odpoveď dotyčného (urazeného) , a otazky tipu prečo a začo mínusový bod.Keďže na takéto vysvetolovačky nemám čas a nereagujem na ne ani nemám v pláne tak bude od dotyčných následovať odpoveď v podobe mínusových bodov pre mňa z pomsty.Preto si myslím že by nemalo byť zobrazovanie v teme meno toho kto udelil mínusový bod.
Práve preto som sa rozhodol zobrazovať mená pri bodovaní, aby si každý stál za tým čo stlačí. Práve keby to bolo anonymné tak by to zvádzalo viac k zneužívaniu. Ide o spoločné moderovanie, aspoň si to vyskúšate aké to je byť moderátorom, že to nie je jednoduché. Doteraz si to odniesli všetko moderátori, nielen prácu ale aj rôzne obvinenia. Tento web vytvárajú jej členovia a chcem im dať viac kompetencií, moderátorov je málo takže tento nový systém môže byť aj efektívnejší.
Ak budú niektorí získavať často mínusové body, nemusíš im to vysvetľovať, sami pochopia a prestanú písať nezmysli. Dokonca zvažujem vylúčenie ak bude mať mínusiek veľa.
Ďalej tu je obmedzenie kto môže hodnotiť (musí mať aspoň 10 bodov), aby tu nemohli práve mínusový resp. nováčikovia len tak bezbreho hodnotiť príspevky.



Porada mala v porovnaní s podobnými portálmi náskok práve preto že zobrazovala a v podobe bodov určitým spôsobom prísne limitovala oceňovanie príspevkov a pridelovanie bodov ako určitú odmenu za ochotu poradiť a zvýrazniť tých čo aj poradili nie len tých čo sa snažili poradiť,bez váhania zle alebo neodborne len preto že si mysleli že poradia dobre.Neviem načo je komu 10 000 bodov za neodbornú radu .Ak majú mať body nejakú vierohodnú a výpovednú funkciu,tak je to krok späť.
Tejto úvahe celkom nerozumiem a už vôbec nerozumiem ako môže niekto dostať 10tis bodov za neodbornú radu.

Doteraz však nebolo možné rozpoznať či niekto píše dobre alebo zle, pretože si mal len tie plusové body. Možno písal viac zle ako dobre a doterajšie hodnotenie by ťa oklamalo. Teraz budeš vidieť, že ak má niekto 200 plusových a napr. 100 mínusových tak asi nebude až taký odborník. Práve nový systém sa snaží odlíšiť tých čo niečo vedia a chcú poradiť od tých čo chcú len zanášať témy nepodstatnými vecami.


Ešte takáto vec, neoznačujte príspevok za neužitočný ak si myslíte že je nesprávny, to sú dve rozdielne veci. Ak je niečo nesprávne tak mu treba oponovať a napísať Váš názor (ktorý možno získa viac súhlasov ako ten nesprávny a bude to každému jasné že čo je nesprávne).
Keď sme zaviedli tlačítko súhlasím, tak sme viedli debatu o tom či spraviť aj tlačítko nesúhlasím. Skončili sme pritom že nesúhlasím by nebolo dobré tlačítko, pretože treba uviesť s čím nesúhlasíme a čo je nesprávne a to sa s tlačítkom nedá. Nesúhlas totiž mení časť alebo podstatu príspevku a kto má vedieť ako to nesúhlasiaci myslel. Navyše ako vieme či bol jeho názor správny? Treba to teda vysvetliť.
Neužitočné je skôr na to keď niekto píše len aby písal a zahlcuje tému. Porada je o radách nie o vykecávaní.
Paula
18.03.10,18:34
Najlepšie odpovede bude vyhodnocovať škriatok? Máme tu ukážkové diskusie s desiatkami kvalitných príspevkov, ktoré si zaslúžia to "naj" . Tiež v kratších témach sa nájde viac takých "naj". Toto 3-bodové je teda kúštik mimo oblasť môjho chápania. :confused:
Richard
18.03.10,18:35
Zitka, mne to celkom jedno nie je, lebo sa musím učiť novinky teraz keď toho času na zvyš nemám.....bojujem s časom, lebo mám strach aby som medzi mojou dialýzou stihla všetky daňové priznania vyhotoviť včas, aby som stíhala nakuknúť aj na poradu a naozaj sa mi v tomto nabytom čase nechce učiť novinkám......
Nie sú to také drastické zmeny, že by ťa museli zaťažovať. Kľudne ich môžeš ignorovať, veď sú to len tlačítka navyše, všetko čo bolo doteraz podstatné funguje rovnako ako doteraz.

Ak ťa to poteší omnoho väčšie zmeny v dizajne stránky som ani nezačal práve kvôli tomuto obdobiu.
Zita5
18.03.10,18:37
Zitka, mne to celkom jedno nie je, lebo sa musím učiť novinky teraz keď toho času na zvyš nemám.....bojujem s časom, lebo mám strach aby som medzi mojou dialýzou stihla všetky daňové priznania vyhotoviť včas, aby som stíhala nakuknúť aj na poradu a naozaj sa mi v tomto nabytom čase nechce učiť novinkám......

Miška prepáč , nevedela som dôvody a nechcela som sa Ťa dotknúť .
Mgr.Shrek
18.03.10,18:38
Moment.
Richard neviem či som správne pochopil. Odteraz budú mať prispievatelia aj plusové aj mínusové body? Lebo tak som to pochopil.

A inak. Vylučovať pre určitý počet mínusových bodov. Ako určíš objektívny počet mínusových bodov? Ak niekto prispieva často a veľa, môže sa stať, že bude mať skôr nejaký počet mínusových bodov ako ten, čo sem tam napíše nejakú hlúposť. Možnosť vylúčenia určite demotivuje viacerých aktívnych poraďákov.
220870
18.03.10,18:39
Práve preto som sa rozhodol zobrazovať mená pri bodovaní, aby si každý stál za tým čo stlačí. Práve keby to bolo anonymné tak by to zvádzalo viac k zneužívaniu. Ide o spoločné moderovanie, aspoň si to vyskúšate aké to je byť moderátorom, že to nie je jednoduché. Doteraz si to odniesli všetko moderátori, nielen prácu ale aj rôzne obvinenia. Tento web vytvárajú jej členovia a chcem im dať viac kompetencií, moderátorov je málo takže tento nový systém môže byť aj efektívnejší.
Ak budú niektorí získavať často mínusové body, nemusíš im to vysvetľovať, sami pochopia a prestanú písať nezmysli. Dokonca zvažujem vylúčenie ak bude mať mínusiek veľa.
Ďalej tu je obmedzenie kto môže hodnotiť (musí mať aspoň 10 bodov), aby tu nemohli práve mínusový resp. nováčikovia len tak bezbreho hodnotiť príspevky.



Tejto úvahe celkom nerozumiem a už vôbec nerozumiem ako môže niekto dostať 10tis bodov za neodbornú radu.

Doteraz však nebolo možné rozpoznať či niekto píše dobre alebo zle, pretože si mal len tie plusové body. Možno písal viac zle ako dobre a doterajšie hodnotenie by ťa oklamalo. Teraz budeš vidieť, že ak má niekto 200 plusových a napr. 100 mínusových tak asi nebude až taký odborník. Práve nový systém sa snaží odlíšiť tých čo niečo vedia a chcú poradiť od tých čo chcú len zanášať témy nepodstatnými vecami.


Ešte takáto vec, neoznačujte príspevok za neužitočný ak si myslíte že je nesprávny, to sú dve rozdielne veci. Ak je niečo nesprávne tak mu treba oponovať a napísať Váš názor (ktorý možno získa viac súhlasov ako ten nesprávny a bude to každému jasné že čo je nesprávne).
Keď sme zaviedli tlačítko súhlasím, tak sme viedli debatu o tom či spraviť aj tlačítko nesúhlasím. Skončili sme pritom že nesúhlasím by nebolo dobré tlačítko, pretože treba uviesť s čím nesúhlasíme a čo je nesprávne a to sa s tlačítkom nedá. Nesúhlas totiž mení časť alebo podstatu príspevku a kto má vedieť ako to nesúhlasiaci myslel. Navyše ako vieme či bol jeho názor správny? Treba to teda vysvetliť.
Neužitočné je skôr na to keď niekto píše len aby písal a zahlcuje tému. Porada je o radách nie o vykecávaní.Teraz budeš vidieť, že ak má niekto 200 plusových a napr. 100 mínusových tak asi nebude až taký odborník.
Mám tomu chápať tak že sa bude simultánne zobrazovať počet mínusových a vedľa toho aj počet plusových bodov?To by som bral, všetkými desiatimi.Ale odratávať mínusové od plusových to mi je proti srsti.;)
Richard
18.03.10,18:40
Ukážka najlepšej odpovede:
http://www.porada.sk/t135722-kolkokrat-mozem-dostat-vypoved.html

Najlepšiu odpoveď si zatiaľ môže označiť len autor témy/otázky a snáď označí tú ktorá ho najviac zaujala.
Možno časom niečo vymyslím aj na základe bodovania ostatných (napr. ak získa extrémne veľké množstvo užitočných bodov).

Tieto bodovania nemusia mať úplne najlepšiu vypovedaciu schopnosť, preto ak budeme v budúcnosti určovať nejaké zaujímavé témy a odpovede, tak nám budú slúžiť ako navigátor ale v končenom dôsledku by sme to robili "ručne".
Mgr.Shrek
18.03.10,18:42
Pokiaľ budú aj plusové body aj mínusové, vrelo súhlasím. Ako píše 220870 odrátavanie nie je najlepší nápad.
Richard
18.03.10,18:43
Mám tomu chápať tak že sa bude simultánne zobrazovať počet mínusových a vedľa toho aj počet plusových bodov?To by som bral, všetkými desiatimi.Ale odratávať mínusové od plusových to mi je proti srsti.;)

Bude to takto možné vidieť v profile člena. V príspevkoch je tých info už príliš, tam bude len ten kumulatív (plusové mínus mínusové).

P.S. to ako si ma citoval v tom príspevku je dosť neprehľadné...
betka
18.03.10,18:48
Prepáčte mi všetci, po dlhšej dobe som sa chcela zúčastniť a zapojiť, ae nemchápem.:confused::confused:
To by chcelo príručku.
Nevzdelaným vstup zakázaný???:o:confused:, Fakt som mimo.:o
Richard
18.03.10,18:51
A inak. Vylučovať pre určitý počet mínusových bodov. Ako určíš objektívny počet mínusových bodov? Ak niekto prispieva často a veľa, môže sa stať, že bude mať skôr nejaký počet mínusových bodov ako ten, čo sem tam napíše nejakú hlúposť. Možnosť vylúčenia určite demotivuje viacerých aktívnych poraďákov.

Minimálne mi to môže ukázať kto tu stojí na vylúčenie. Automatika má samozrejme riziká, ale na druhej strane ak vylúčim niekoho kto má -100 bodov a nevylúčim niekoho kto má -300 tak ma budú obviňovať z neférovosti.
Na tretej strane ;) ak tu bude niekto kto je hlboko v mínuse, je zjavné že táto komunita ho tu nechce a robí tu bordel, takže tu nepatrí.

Zatiaľ je to otvorené...
Sabadka
18.03.10,18:51
Prepáčte mi všetci, po dlhšej dobe som sa chcela zúčastniť a zapojiť, ae nemchápem.:confused::confused:
To by chcelo príručku.
Nevzdelaným vstup zakázaný???:o:confused:, Fakt som mimo.:o

Neboj, to je len chvíľkový pocit, ja som to už pochopila, takže nemusíš mať strach je to jednoduché a fakt dobré.
adi11
18.03.10,18:52
ako autor temy bude vediet, ze odpoved je najlepsia ? ved on tomu nerozumie alebo ktora sa mu bude lepsie pozdavat :confused:
Sabadka
18.03.10,18:55
ako autor temy bude vediet, ze odpoved je najlepsia ? ved on tomu nerozumie alebo ktora sa mu bude lepsie pozdavat :confused:

Richard to myslel asi tak, že "najlepšia odpoveď pre zadávateľa", teda ktorá mu najviac pomohla, respektíve ktorú najlepšie pochopil.
Richard
18.03.10,18:56
ako autor temy bude vediet, ze odpoved je najlepsia ? ved on tomu nerozumie alebo ktora sa mu bude lepsie pozdavat :confused:
o tomto riziku viem, uvidíme čo to spraví...

najprv by som tam chcel dať nejaké info, aby neoznačoval hneď prvú za tú najlepšiu :) ... čiže najskôr sa to snažím spraviť použiteľným a potom doladiť...

plus už som písal že to nemusí byť jediný spôsob určenia najlepšej odpovede...

plus zvažujem že po označení najlepšej odpovede sa téma uzavrie, keďže ju autor bude považovať za vybavenú a nebude sa zanášať tzv. podobnými otázkami ktoré v podstate vôbec nesúvisia s pôvodným zadaním.... (príliš veľké riziká, takže som to zatiaľ nezaviedol)
každopádne to chcem nejak skúsiť aby som eliminoval témy v téme ktoré tak nemám rád...
Mgr.Shrek
18.03.10,18:59
Podľa mňa tieto nové pravidlá priniesli príliš veľa rizík :)
Nie každá zmena je dobrá, ale snaha sa cení ;)
Richard
18.03.10,19:01
ešte to ani nie je dokončené :)
Sabadka
18.03.10,19:08
Podľa mňa tieto nové pravidlá priniesli príliš veľa rizík :)
Nie každá zmena je dobrá, ale snaha sa cení ;)

Riziko existuje vždy a všade, za pokus to stojí, naozaj je tu veľa príspevkov, alebo skôr prispievateľov, ktorí nepochopili význam červeného palca, a ak naozaj si myslím, že príspevok niekoho nie je vhodný, alebo dokonca urážajúci nemám problém zakliknúť tlačítko nevhodný. A to, že prideľovanie mínusových bodov budú niektorí používať ako svoju sladkú pomstu, tak s tým nič nenarobí ani Richard ani nikto iný,je to o charaktere človeka a ten sa nedá preklikať, vyplepšiť má to geneticky dané.
Richard
18.03.10,19:08
Najlepšie odpovede bude vyhodnocovať škriatok? Máme tu ukážkové diskusie s desiatkami kvalitných príspevkov, ktoré si zaslúžia to "naj" . Tiež v kratších témach sa nájde viac takých "naj". Toto 3-bodové je teda kúštik mimo oblasť môjho chápania. :confused:

Pauli trochu konštruktívnejšie prosím ;) Skús vysvetliť čo ti vadí a navrhni ako by si to zmenila....
jozka56
18.03.10,19:36
Treba vysvetliť zmeny celoplošne...stále platí, že zmena jednej axiómy.....
Paula
18.03.10,19:37
Pauli trochu konštruktívnejšie prosím ;) Skús vysvetliť čo ti vadí a navrhni ako by si to zmenila....


Ide mi o tie + 3 body za najlepší príspevok . Išlo mi napr. o odborné témy z oblasti daní a účtovníctva.. Keď je oblasť, v ktorej som si istá, že odpoveď je správna a príspevok si zaslúži ocenenie, vďačne tak urobím (nie som sama) . Sú také príspevky, ktoré ocenia viacerí, ktorí sú si tiež istí správnosťou , sú aj také, ktoré len citujú zákon - no tiež veľmi pomôžu. Potom, nech z nich (keď už) dostane tie + 3 body niektorý. Nezdá sa mi, aby ich dostal hociktorý, lebo autorovi témy "padol do oka". Ak sa niekto opýta na niečo, čomu naozaj vôbec nerozumie, potom ani nemôže správne posúdiť kvalitu odpovede. Tú skôr vidno z množstva súhlasov, resp. ocenení.
UFF, ale som toho nabublala, asi nekonštruktívne a už vôbec netuším, ako by som to zmenila :confused:. Radšej to po sebe ani nebudem čítať :D.
adi11
18.03.10,19:42
Richard to myslel asi tak, že "najlepšia odpoveď pre zadávateľa", teda ktorá mu najviac pomohla, respektíve ktorú najlepšie pochopil.
ale zadavatel niekedy aj chape aj nechape..co s tym..ale ved to sa este uprace { ako v SP }
jozka56
18.03.10,19:46
...ale jedno je iste...admin a majitel tejto stranky vsetko musi dotiahnut do bodky...chce to len cas:)
betka
18.03.10,19:51
Richard, chápem Paulu, pre mňa je "nejaký" príspevok na porade neoceniteľný. Fakt neviem, ako by som sa dokázala za niečo kvalitné zavďačiť...... Osobne by som ruky, nohy bozkávala danému členovi, či už je VIP, alebo nie VIP...., to dokážem posúdiť i sama, podľa znení zákonov a jestvujúcej odpovede.

Ak sa niekto pýta na kraviny na porade, preskočím to.... Veď si to nájde vo vyhľadávači....

Ale pre mňa je jednoduchúčko najoceniteľnohší príspevok od člena, poraďáka, super poraďáka... (pasééé.) práve tento ....je to grooo, prečo mám čakať???

Naozaj budem len čítať, a to čo by mohlo byť v mojej praxi, naozaj kvalitou, nebude i kvantitou. Pre mňa by mohol byť príspevok i kvanti i kvati...., ale laik to preskočí..

Môj záver: Nech sa ukáže kvalita, prisvievať????.. i keď som sa v minulosti snažila, napriek mojim rozsiahlym príspevkom, hoci neboli niekedy na zahodenie. Naozaj a fakt... Rada pomôžem, nikedy je pre niekoho príspevik 100% za 1000-ku, a pre niekoho blbosťou......

Pre niekoho je to fraška, pre mňa to je zisk.

Toť môj jednoduchý názor, ......
Stanislav 1975
18.03.10,19:51
Napríklad ja osobne nesúhlasím s novým bodovaním-na jednej strane,že za chvilku tu bude toľko bodov čo doteraz súhlasov:confused:, a zasa na druhú stranu ani to odpisovanie bodov sa mi nepáči- tak keď niekto na jednej strane vedel niečo poradiť a inde sa troška zmýlil,tak sa mu odrátajú body-to je trocha od veci a ďalšia vec-ak sa nájde nejaký "záškodník" a bude chciet niekoho zničiť,tak ho zničí,že postupne mu odoberie staré body...,hmhm
Body mal Richard nechať po starom...
betka
18.03.10,19:53
Ozaj, ahojte, lúčim sa....
Stanislav 1975
18.03.10,19:54
Ozaj, ahojte, lúčim sa....

a kam ideš?:confused:
Richard
18.03.10,20:02
Ide mi o tie + 3 body za najlepší príspevok . Išlo mi napr. o odborné témy z oblasti daní a účtovníctva.. Keď je oblasť, v ktorej som si istá, že odpoveď je správna a príspevok si zaslúži ocenenie, vďačne tak urobím (nie som sama) . Sú také príspevky, ktoré ocenia viacerí, ktorí sú si tiež istí správnosťou , sú aj také, ktoré len citujú zákon - no tiež veľmi pomôžu. Potom, nech z nich (keď už) dostane tie + 3 body niektorý. Nezdá sa mi, aby ich dostal hociktorý, lebo autorovi témy "padol do oka". Ak sa niekto opýta na niečo, čomu naozaj vôbec nerozumie, potom ani nemôže správne posúdiť kvalitu odpovede. Tú skôr vidno z množstva súhlasov, resp. ocenení.

No áno písal som že sú tu nejaké riziká, ale keď sa niekto niečo pýta, tak je to jeho otázka a má právo oceniť niekoho že mu dá najlepšiu odpoveď a síce sa veci nerozumie, snáď by mal mať toľko rozumu že označí minimálne dobrú odpoveď ak už aj nie tú najlepšiu.
Každopádne to bol aj dôvod prečo som dal za najlepšiu 3 body, pričom hoci ktorá iná môže získať 6 bodov od ostatných. Takže je to skôr nejaká forma extra ocenenia od zadávateľa otázky a rýchlej navigácie pre tých čo majú rovnakú otázku... (k tomu by som chcel ešte ale aj to uzatváranie tém, čo som spomínal niekoľko príspevkov dozadu).

Toto hodnotenie príspevkov nám otvára ďalšie možnosti, pretože sa bude používať ďaleko viac ako doterajšie oceňovanie, takže sa môže aj ďalší príspevok v téme označiť za hodnotný - čo už však bude vidno aj z počtu súhlasov či užitočných bodov...
Stanislav 1975
18.03.10,20:10
No áno písal som že sú tu nejaké riziká, ale keď sa niekto niečo pýta, tak je to jeho otázka a má právo oceniť niekoho že mu dá najlepšiu odpoveď a síce sa veci nerozumie, snáď by mal mať toľko rozumu že označí minimálne dobrú odpoveď ak už aj nie tú najlepšiu.
Každopádne to bol aj dôvod prečo som dal za najlepšiu 3 body, pričom hoci ktorá iná môže získať 6 bodov od ostatných. Takže je to skôr nejaká forma extra ocenenia od zadávateľa otázky a rýchlej navigácie pre tých čo majú rovnakú otázku... (k tomu by som chcel ešte ale aj to uzatváranie tém, čo som spomínal niekoľko príspevkov dozadu).

Toto hodnotenie príspevkov nám otvára ďalšie možnosti, pretože sa bude používať ďaleko viac ako doterajšie oceňovanie, takže sa môže aj ďalší príspevok v téme označiť za hodnotný - čo už však bude vidno aj z počtu súhlasov či užitočných bodov...

Richard,ale fakt tie body si mohol nechať po starom-teraz bude zbytočne veľa bodov,hmhm-to budú zbytočne velké čísla...
betka
18.03.10,20:10
a kam ideš?:confused:

Úprimne????
Vzdelávať sa, nezabíjať čas mojimi najivnými príspevkami, i keď som chcela konečne znova prispievať, napriek trošku voľnému pracovnému času...

Chcem experta, a DP. A keď budem písať....

;), radšej začnem konečne čerpať, ako dávať .....:)

Prepáčte všetci, ale ..... kľudne ma vypískajte.:)
Stanislav 1975
18.03.10,20:11
Úprimne????
Vzdelávať sa, nezabíjať čas mojimi najivnými príspevkami, i keď som chcela konečne znova prispievať, napriek trošku voľnému pracovnému času...

Chcem experta, a DP. A keď budem písať....

;), radšej začnem konečne čerpať, ako dávať .....:)

Prepáčte všetci, ale ..... kľudne ma vypískajte.:)

No neviem,ale mne si sympatická, prečo by som ťa mal vypískať...
betka
18.03.10,20:14
No neviem,ale mne si sympatická, prečo by som ťa mal vypískať...

Maska, jedna :D:D
Ty ma zase ovplyvníš :mad:
Stanislav 1975
18.03.10,20:16
Maska, jedna :D:D
Ty ma zase ovplyvníš :mad:

Ako Jim Carey v maske?- "maska anebo placka???:D:D:D
Richard
18.03.10,20:16
Napríklad ja osobne nesúhlasím s novým bodovaním-na jednej strane,že za chvilku tu bude toľko bodov čo doteraz súhlasov:confused:, a zasa na druhú stranu ani to odpisovanie bodov sa mi nepáči- tak keď niekto na jednej strane vedel niečo poradiť a inde sa troška zmýlil,tak sa mu odrátajú body-to je trocha od veci a ďalšia vec-ak sa nájde nejaký "záškodník" a bude chciet niekoho zničiť,tak ho zničí,že postupne mu odoberie staré body...,hmhm
Body mal Richard nechať po starom...

Ak bude niekto záškodník, tak sa bude hanbiť lebo to bude vidieť. Ak mu to nebude vadiť a bude označovať dobré príspevky za zlé, nahláste ho a odoberieme mu právo hlasovať.

To že tu bude bodov veľa je len otázka núl na konci... Je to však presnejšie a máme tu aj tie mínusové body a všetko je evidované zvlášť.

Jediné čo badám že si ľudia zamieňajú súhlas s užitočným príspevkom. Užitočné mali byť len ak je to odpoveď, ale viacmenej to nevadí keďže body budú rozdelené aj podľa rubrík.

Ak sú podľa Vás záškodníci, tak ich treba odtiaľto poslať kadeľahšie. Ak nemajú body tak nemôžu škodiť. Ak majú body tak ich treba nahlásiť.

Moderovanie dostávate do rúk. Poradu vytvárate Vy, prečo sa bojíte toho že ju budete aj moderovať?

Odpisovanie bodov je práveže spravodlivé, ak niekde pomohol inde uškodil tak by nemal vystupovať ako šikovný odborník, VIP a podobne.

Očakávam že Porada sa vráti k poradenstvu od bezbrehých a neplodných diskusií, pretože toto je stránka o poradenstve.
betka
18.03.10,20:20
Ak bude niekto záškodník, tak sa bude hanbiť lebo to bude vidieť. Ak mu to nebude vadiť a bude označovať dobré príspevky za zlé, nahláste ho a odoberieme mu právo hlasovať.

To že tu bude bodov veľa je len otázka núl na konci... Je to však presnejšie a máme tu aj tie mínusové body a všetko je evidované zvlášť.

Jediné čo badám že si ľudia zamieňajú súhlas s užitočným príspevkom. Užitočné mali byť len ak je to odpoveď, ale viacmenej to nevadí keďže body budú rozdelené aj podľa rubrík.

Ak sú podľa Vás záškodníci, tak ich treba odtiaľto poslať kadeľahšie. Ak nemajú body tak nemôžu škodiť. Ak majú body tak ich treba nahlásiť.

Moderovanie dostávate do rúk. Poradu vytvárate Vy, prečo sa bojíte toho že ju budete aj moderovať?

Odpisovanie bodov je práveže spravodlivé, ak niekde pomohol inde uškodil tak by nemal vystupovať ako šikovný odborník, VIP a podobne.

Očakávam že Porada sa vráti k poradenstvu od bezbrehých a neplodných diskusií, pretože toto je stránka o poradenstve.

Riško, zlatíčko, neviem, čo sa deje???? (pozn. pre tých, čo ma nepoznajú, nikdy sa nepchám... To je môj spôsob komunikácie a otvorenosti....

Ja si fakt stojím na kábli...:o
Stanislav 1975
18.03.10,20:20
Ak bude niekto záškodník, tak sa bude hanbiť lebo to bude vidieť. Ak mu to nebude vadiť a bude označovať dobré príspevky za zlé, nahláste ho a odoberieme mu právo hlasovať.

To že tu bude bodov veľa je len otázka núl na konci... Je to však presnejšie a máme tu aj tie mínusové body a všetko je evidované zvlášť.

Jediné čo badám že si ľudia zamieňajú súhlas s užitočným príspevkom. Užitočné mali byť len ak je to odpoveď, ale viacmenej to nevadí keďže body budú rozdelené aj podľa rubrík.

Ak sú podľa Vás záškodníci, tak ich treba odtiaľto poslať kadeľahšie. Ak nemajú body tak nemôžu škodiť. Ak majú body tak ich treba nahlásiť.

Moderovanie dostávate do rúk. Poradu vytvárate Vy, prečo sa bojíte toho že ju budete aj moderovať?

Odpisovanie bodov je práveže spravodlivé, ak niekde pomohol inde uškodil tak by nemal vystupovať ako šikovný odborník, VIP a podobne.

Očakávam že Porada sa vráti k poradenstvu od bezbrehých a neplodných diskusií, pretože toto je stránka o poradenstve.

no však to som myslel, že vlastne teraz všetci ťukáme na užitočné lebo si myslíme,že po starom to je "súhlas" a pritom to je bod,takže sa to budeme musieť naučiť rozlišovať,hmhm...
Richard
18.03.10,20:21
Richard, chápem Paulu, pre mňa je "nejaký" príspevok na porade neoceniteľný. Fakt neviem, ako by som sa dokázala za niečo kvalitné zavďačiť...... Osobne by som ruky, nohy bozkávala danému členovi, či už je VIP, alebo nie VIP...., to dokážem posúdiť i sama, podľa znení zákonov a jestvujúcej odpovede.

Ak sa niekto pýta na kraviny na porade, preskočím to.... Veď si to nájde vo vyhľadávači....

Ale pre mňa je jednoduchúčko najoceniteľnohší príspevok od člena, poraďáka, super poraďáka... (pasééé.) práve tento ....je to grooo, prečo mám čakať???

Naozaj budem len čítať, a to čo by mohlo byť v mojej praxi, naozaj kvalitou, nebude i kvantitou. Pre mňa by mohol byť príspevok i kvanti i kvati...., ale laik to preskočí..

Môj záver: Nech sa ukáže kvalita, prisvievať????.. i keď som sa v minulosti snažila, napriek mojim rozsiahlym príspevkom, hoci neboli niekedy na zahodenie. Naozaj a fakt... Rada pomôžem, nikedy je pre niekoho príspevik 100% za 1000-ku, a pre niekoho blbosťou......

Pre niekoho je to fraška, pre mňa to je zisk.

Toť môj jednoduchý názor, ......

Jednoduchý, ale nepochopil som to celkom asi...
Zita5
18.03.10,20:27
Odpisovanie bodov je práveže spravodlivé, ak niekde pomohol inde uškodil tak by nemal vystupovať ako šikovný odborník, VIP a podobne.


Ja som dlho na Porade , a za tie roky viem , kto je na Porade odborník a to vedia aj ostatní pamätníci .
Lenže buď je to porada účtovníkov , alebo teda nech je to Porada len odborníkov .

Mne sa táto citovaná veta veľmi nepáči Richard .:)
Richard
18.03.10,20:29
no však to som myslel, že vlastne teraz všetci ťukáme na užitočné lebo si myslíme,že po starom to je "súhlas" a pritom to je bod,takže sa to budeme musieť naučiť rozlišovať,hmhm...


Tak to ja už ale nemôžem za to že ste sa prehnane rýchlo adaptovali na nové tlačítka, pretože súhlas ostal ako bol... ;)
betka
18.03.10,20:35
Ja padám, už sa mi odpisujú body.:):D:--- Nieže by mi na nich záležalo. Nikdy mi na nich nezáležalo.

Ak som pomohla niekedy, som vďačná. Vyjadrila som si iba názor...

Betka, si iba minulosť....
Richard
18.03.10,20:36
Inak to podstatné v prehľadnosti ešte len príde, neužitočné príspevky sa zbalia a nebudú zavadzať. Budú ešte také minipríspevky keď už budete mať strašnú potrebu napísať nejakú poznámku mimotémy. Tam sa bude dať vyhnúť mínusovým bodom.

Betka tie mínusky boli za príspevky ktoré do tejto témy nepatrili a práve také diskusie ako ste rozbehli so Stanom zahlcujú témy... Ale myslel som na to práve cez tie minipríspevky :) (hoci teda ja by som takéto zbytočné poznámky vôbec nepostrádal...)
Stanislav 1975
18.03.10,20:38
Ja padám, už sa mi odpisujú body.:):D:--- Nieže by mi na nich záležalo. Nikdy mi na nich nezáležalo.

Ak som pomohla niekedy, som vďačná. Vyjadrila som si iba názor...

Betka, si iba minulosť....

no richard si už na nás vyskúšal aj tlačítko "neužitočné"- ale v pohode nebuď smutná-však už ide jar...:):):)
betka
18.03.10,20:40
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.
Stanislav 1975
18.03.10,20:41
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.

Betula, však nebuď taká skeptická...:mee::mee::mee:
jozka56
18.03.10,20:54
Ach...
Zdenka175
18.03.10,21:00
Podľa mňa malo to bodovanie ostať len v témach, kde sa bodovalo. Nie všade.
betka
18.03.10,21:05
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.

Prosím, chcem byť minulosť.
Zita5
18.03.10,21:09
Prosím, chcem byť minulosť.

Betka neblázni , ešte takých minulostí bude ....ojojoj:)
VladoaKatka
18.03.10,21:20
Prečítala som celú tému, všetky príspevky aj som sa pozrela na iné... ak to chápem správne, tak prvotne zadaná téma sa dá "oceniť" po starom , to je správne lebo často až na porade sme zistili, keď niekto pridal tému, že vyšlo nejaké oznámenie DRSR, MF, zdravotných poisťovní atď. Nemáme na všetko čas, alebo nemáme aktivované nastavenie na všetkých pre nás potrebných a dôležitých inštituciach na zasielanie rýchlych správ.
... a k téme pridané príspevky už po novom ???? len do 6 , čo ak tá odpoveď bude za 100 bodov ???
Často sa stáva, že v jednej téme je kumulovaných viac "novozadaných tém" (ak to má súvis s prvotnou otázkou),tam sa to bude hodnotiť ako? - ako odpoveď na zadanú tému?

...ak sa mýlim-nechápem, ...no veď už je aj pokročilý čas... aspoň môžete vyskúšať nové hodnotenie :):---:):---
Aljok
18.03.10,21:26
ako autor temy bude vediet, ze odpoved je najlepsia ? ved on tomu nerozumie alebo ktora sa mu bude lepsie pozdavat :confused:
No predsa keď za neho vyplníš celé DP.
Nech ťa ani nenapadne odkazovať ho chudáčika na vyhľadávanie, prípadne nejaké zákony...:D
Aljok
18.03.10,21:37
Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...
Richard
18.03.10,21:39
Podľa mňa malo to bodovanie ostať len v témach, kde sa bodovalo. Nie všade.

ale aj inde môžu ľudia písať nevhodne... a tu ide aj o celkové moderovanie stránky jej členmi...

Všetky body sú však sledované podľa rubrík, takže bude vidno kto má koľko bodov v rámci nejakej rubriky, už aj teraz to vidno tu:
http://www.porada.sk/bodovanie.php

Bude to aj v profiloch.
Richard
18.03.10,21:45
Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...

V profile vidno kto založil koľko tém, resp. je tam odkaz na založené témy a tam je myslím aj počet.

Budem robiť niečo čo podhodí doterajšie témy pri zadávaní otázky. Lenže tu je problém ktorý mi najviac vadí (témy v téme) že veľa otázok sa nedá rozpoznať podľa názvu témy a sú pýtané aj odpovedané v hĺbke inej témy ktorá slúži na niečo iné...
arizona
18.03.10,21:51
Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...
Nezdá sa mi to smerodatné,lebo som videla dosť tém, kde zadávateľ vytvoril novú tému, aby niečo oznámil , alebo zosumarizoval viacero informácií (nemôžem pridať príklady, lebo to teraz nefunguje :rolleyes:)

Možno by pomohlo to, keby v prvom príspevku bolo tlačítko "použi vyhľadávač, nájdeš odpoved" :---;)
jozka56
18.03.10,21:51
mimotemy a to súhlasím, by malo byť vpravo:)
arizona
18.03.10,21:53
mimotemy a to súhlasím, by malo byť vpravo:)
Nezdá sa Ti to takto praktickejšie ?
pepsikova
18.03.10,21:55
..zvykneme si...
Mgr.Shrek
18.03.10,21:58
Richard. Vravíš, že tento systém hodnotenia má delegovať "moderovanie" na prispievateľov. Nemyslím si, že takéto delegovanie je správne. Toto môže skončiť anarchiou.
Na moderovanie tú máme moderátorov. Majú určité právomoci, tak nech majú aj zodpovednosť, resp. povinnosť zdôvodniť svoje kroky, napriek tomu čo som napísal, Vašu prácu oceňujem, to viete.
Nerob moderátorov zo "všedných" prispievateľov. Ak má systém fungovať, potrebuje jasné pravidlá a pokiaľ si každý bude robiť, čo sa mi zachce (pridávať body, odoberať body, čím v konečnom dôsledku môže dotyčnému uškodiť, napr. z pomsty) a nebude to musieť nijako zdôvodniť, tak to narobí viac škody ako úžitku.
"Oceňujem" a "súhlasím" boli jednoduché s spĺňali svoj účel, sprehľadňovali tému. Ak mal niekto opačný názor, tak sa vyjadril a diskutovalo sa. Teraz to označí za "neužitočné" a nemusí nič zdôvodňovať.
A v prípade ak to je z pomsty, tak nebude veľkým problémom celý príspevok "pochovať", lebo neklame si, na porade sú priateľstvá a aj záujmové skupinky.
V konečnom dôsledku však o všetkom rozhodneš ty, ale neponáhľaj sa s tým veľmi a pri rozhodovaní vypočuj vox populi. Daj napr. anketu, kde sa ľudia k novému systému vyjadria a ak budú súhlasiť, zaveď ho, ak nie, tak to ostane po starom.
Porozmýšľaj nad niečím takým, prosím. A nie len za seba, ale za všetkých aktívnych poraďákov.
Ďakujem.
Chobot
18.03.10,22:59
Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...

Ale to sa dá zistiť. Choď do profilu užívateľa a v záložke Štatistika klikni na hypertextový odkaz "Nájsť všetky témy, ktoré pridal ....".

A limitovať témy.... ako by si chcela? Denne jednu? Jednu za mesiac?
Chobot
18.03.10,23:01
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.

Chceš to skutočne? Lebo nie je problém.... stačí pár klikov a máš vymazané príspevky a si vylúčená...:rolleyes::rolleyes:
Zita5
19.03.10,05:11
Ja sa vrátim k "téma v téme " . Priznám sa , a možno to potvrdí aj niekto iný , že bola doba a je , že veru aj ja patrím k tým , čo nováčikov ako by som to nazvala pravým menom " upozorňujem " na to , aby nezadávali duplicitné témy .Napríklad zadá otázku do témy , kde je položených viac otázok týkajúcich sa napríklad JU , ale s rôznym zameraním , nakoľko každá otázka je jedinečná a rieši sa v nej iný prípad .Ak mu nikto neodpovedá zadá novú tému .

Ako som pochopila teraz Richarda , nemá rád tému v téme , to znamená, že teraz ich budeme usmerňovať , aby si založili novú tému ?
Čiže čo otázka , to nová téma , chápem to správne ?
Prosila by som odpoveď , aby som vedela ako sa riadiť .Lebo tie pravidlá sa potom menia podľa obdobia , raz sa písalo o zbytočnom zadávaní nových tém a zahlcovaní Porady a teraz zasa tomu tak nie je.
Aljok
19.03.10,05:31
Ale to sa dá zistiť. Choď do profilu užívateľa a v záložke Štatistika klikni na hypertextový odkaz "Nájsť všetky témy, ktoré pridal ....".

A limitovať témy.... ako by si chcela? Denne jednu? Jednu za mesiac?
To ovládam, ale nájde mi ich "len" posledných 200...
Prečo nemôžem vidieť v profile, že má 300 príspevkov a 250 založených tém?
Je to veľký problém? Myslím, že by to malo patričnú výpovednú hodnotu.
A to limitovanie? Ja neviem, nie som moderátor. Ale nedá sa dať aspoň nejaké obmedzenie aby nemohli na každú novú otázku zadať novú tému.
Alebo je to teraz v poriadku? Zvýši sa tým kredit stránky ak bude viac založených tém? Nerozumiem tomu, preto sa pýtam. Ak som sa niekoho dotkla, tak sa vopred ospravedlňujem.
Xanti
19.03.10,06:57
Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť :)
Richard,
ak to je už také rozdrobené a rozrobené, osobne by som privítala tlačítko ... POUŽI VYHĽADÁVAČ... aby som nemusela písať ( nielen ja ) mimotemy a upozorňovať aby to používali.

Lebo je úžasne deprimujúce ( pre mňa) ak vidím v profile zadávateľa, že napísal na poradu 300 príspevkov a založil 85 tém. Proste to sú ludia, čo chcú všetko na zlatom podnose, a nie sú ochotný si to vyhľadať. Toto sa mi nepáči, a zahlcuje sa tým porada ( opäť môj názor ) .
Možno by sa viac posnažili, keby im tam to použi vyhladávač zasvietilo. Keby sme takto mohli povedať svoj názor bez zbytočného písania.
arizona
19.03.10,07:01
Richard,
ak to je už také rozdrobené a rozrobené, osobne by som privítala tlačítko ... POUŽI VYHĽADÁVAČ... aby som nemusela písať ( nielen ja ) mimotemy a upozorňovať aby to používali.

Lebo je úžasne deprimujúce ( pre mňa) ak vidím v profile zadávateľa, že napísal na poradu 300 príspevkov a založil 85 tém. Proste to sú ludia, čo chcú všetko na zlatom podnose, a nie sú ochotný si to vyhľadať. Toto sa mi nepáči, a zahlcuje sa tým porada ( opäť môj názor ) .
Možno by sa viac posnažili, keby im tam to použi vyhladávač zasvietilo. Keby sme takto mohli povedať svoj názor bez zbytočného písania.

http://www.porada.sk/1343756-post73.html :):D;)
Xanti
19.03.10,07:03
http://www.porada.sk/1343756-post73.html :):D;)
Arizona ďakujem, to som už asi spala a ušiel mi tvoj príspevok. Ale som rada, že sme viacerí, ktorí by toto uvítali a možno to Richard do svojho konceptu ohodnocovania členov zapracuje.

Bolo by to skvelé. ;)
Richard
19.03.10,07:31
Ako by to malo byť? Tlačítko podobné týmto novým, kde by sa napočítali hlasy? Aby videl že mu viacerí odporúčajú vyhľadávať, pretože odpoveď existuje?
Xanti
19.03.10,07:33
Ako by to malo byť? Tlačítko podobné týmto novým, kde by sa napočítali hlasy? Aby videl že mu viacerí odporúčajú vyhľadávať, pretože odpoveď existuje?
Ano tak nejako,
, že ak mu to niekto dá... tak by malo zasvietiť na červeno aby upútalo pozornosť nováčika alebo sporadického prispievateľa.
Richard
19.03.10,07:41
Ok možeme niečo také vymyslieť, ak bude mať napr. 5 hlasov tak sa mu tam aj objaví okrem toho tlačítka a počtu aj správa:

"Poraďáci radia najskôr vyhľadávať, táto téma tu je už zodpovedaná"

Len by sa to malo využívať len ak je doterajšia odpoveď aktuálna a presne sa týka aj otázky, nieže je len podobná...
Xanti
19.03.10,07:47
Ok možeme niečo také vymyslieť, ak bude mať napr. 5 hlasov tak sa mu tam aj objaví okrem toho tlačítka a počtu aj správa:

"Poraďáci radia najskôr vyhľadávať, táto téma tu je už zodpovedaná"

Len by sa to malo využívať len ak je doterajšia odpoveď aktuálna a presne sa týka aj otázky, nieže je len podobná...
To je skvelé, ale ten počet by som asi znížila na 3 ks.
A tie odpovede, no osobne by som také označovala ako napríklad sa milionkrát opýtali aká je nezdaniteľná čiastka pričom toto bolo veľa krát napísané . Aktuálne.
Richard
19.03.10,08:14
To je skvelé, ale ten počet by som asi znížila na 3 ks.
A tie odpovede, no osobne by som také označovala ako napríklad sa milionkrát opýtali aká je nezdaniteľná čiastka pričom toto bolo veľa krát napísané . Aktuálne.

Na to by som chcel tiež niečo vymyslieť aby takéto aktuálne veci nezapadávali, a aby boli dostupné čo najviac prehľadné, čiže nie siahodlhé témy ale krátke a vecné informácie....

Takéto notorické témy by bolo vhodné nejak ukladať zvlášť aby boli čo najviac dostupné. Mohli by sme ich nachádzať aj podľa počtu užitočných hlasov, plus by mohli pribudnúť nominácie na "užitočnú tému".
Len ešte neviem kde a ako by som ich ukladal. Minimálne by mohli získať na váhe pri vyhľadávaní...
dalid
19.03.10,08:27
Len ešte neviem kde a ako by som ich ukladal. Minimálne by mohli získať na váhe pri vyhľadávaní...

Dalo by sa to vymysliet napr. nejako tak, ze pri hladani (vyssie bolo spominane tlacidlo "pouzi hladanie") , by sa ako prve radili temy, v ktorych bolo udelenych po:
a) najviac bodov
b) najviac suhlasov prispievajucim do temy
c) Vaha podla niecoho ineho, ale teraz ma nic konkretne nanapada...

:confused:
Richard
19.03.10,08:28
Ako som pochopila teraz Richarda , nemá rád tému v téme , to znamená, že teraz ich budeme usmerňovať , aby si založili novú tému ?
Čiže čo otázka , to nová téma , chápem to správne ?
Prosila by som odpoveď , aby som vedela ako sa riadiť .Lebo tie pravidlá sa potom menia podľa obdobia , raz sa písalo o zbytočnom zadávaní nových tém a zahlcovaní Porady a teraz zasa tomu tak nie je.

Ja som bol vždy za založenie novej témy oproti témy v téme.

Moja predstava:

1. príspevok = Otázka
2-X. príspevok odpovede na danú otázku prípadne doplnenie zadania
KONIEC

Žiadne "podobné" "príbuzné" otázky. PLus názov témy by mal čo najviac a najpresnejšie vystihovať otázku, aby sa to potom dalo aj nájsť a nemuseli sa zadávať témy opakovane.

Tento systém práveže pomôže nezahlcovaniu Porady lebo riešenia sa budú nájsť na rozdiel od témy v téme ktorá sa nedá nájsť pretože otázka v prvom príspevku je o niečom inom...

Označujte príspevky za mimotémy a nereagujte na ne... Témy budú potom prehľadné...
arizona
19.03.10,08:46
Na to by som chcel tiež niečo vymyslieť aby takéto aktuálne veci nezapadávali, a aby boli dostupné čo najviac prehľadné, čiže nie siahodlhé témy ale krátke a vecné informácie....

Takéto notorické témy by bolo vhodné nejak ukladať zvlášť aby boli čo najviac dostupné. Mohli by sme ich nachádzať aj podľa počtu užitočných hlasov, plus by mohli pribudnúť nominácie na "užitočnú tému".
Len ešte neviem kde a ako by som ich ukladal. Minimálne by mohli získať na váhe pri vyhľadávaní...
Napadla ma jedna vec, možno je to hlúposť, možno je to technicky nemožné, možno by to pomohlo, napr. pri vyhľadávaní

Nedali by sa témam pridávať "tagy" (kľúčové slová) , ako to býva napr. pri fotografiách?:confused:
UKážKA NA VYSVETLENIE (http://fotky.sme.sk/keyword/krajinka)
Ked si niekto klikne na "tag" napr. Exekúcia, tak sa mu zobrazia všetky príspevky, kde sa píše o exekúcii.Príspevky by boli zoradené v poradí podľa hodnotenia od poraďákov, od najlepších...

Odpadlo by tým aj prácne vyhľadávanie príspevkov a prikladanie linkov, lebo veľa krát z názvu príspevku nevieme určiť o čom sa v ňom hovorí, pokým ho neotvoríme . A je to dosť zdĺhavé, ak niečo hľadáme a brodíme sa otváraním množstva tém.
evina
19.03.10,08:51
Prispôsobím sa všetkým zmenám... Ja sa venujem viac tej odbornej časti ako oddychovým témam, a tak z tohto hľadiska vyjadrím svoj názor....

akosi mne nevychádza, že užitočný = oceňujem. Pri užitočný teraz nevidím, napríklad, kto príspevok za užitočný označil, a to mne určite bude chýbať. Samozrejme nemyslím teraz moje príspevky, ale napríklad napísal niekto príspevok v odbornej téme a je ešte na Porade nie celkom známy, tak by som si asi začala overovať, či je to tak /to znamená čas navyše/. Ak takémuto príspevku dali bod členovia, o ktorých viem, že čo povedia to sedí, spoľahnem sa...
arizona
19.03.10,08:53
Prispôsobím sa všetkým zmenám... Ja sa venujem viac tej odbornej časti ako oddychovým témam, a tak z tohto hľadiska vyjadrím svoj názor....

akosi mne nevychádza, že užitočný = oceňujem. Pri užitočný teraz nevidím, napríklad, kto príspevok za užitočný označil, a to mne určite bude chýbať. Samozrejme nemyslím teraz moje príspevky, ale napríklad napísal niekto príspevok v odbornej téme a je ešte na Porade nie celkom známy, tak by som si asi začala overovať, či je to tak /to znamená čas navyše/. Ak takémuto príspevku dali bod členovia, o ktorých viem, že čo povedia to sedí, spoľahnem sa...
...pridrž chvíľu myšku a vidíš všetky mená ;)
evina
19.03.10,08:55
...pridrž chvíľu myšku a vidíš všetky mená ;)
No todle, takže som mala rýchlu myšku ...:D
Žabinka
19.03.10,08:56
Práve som si všimla nové hodnotenie príspevkov. Ako už bolo napísané, zvykneme si. Len mi vadí to, že sa stratilo meno, kto ocenil. Keď to bolo pevne viditeľné pri príspevku, nemohla som si to nevšimnúť a poďakovala som. Teraz, ak si všimnem, že mi pribudol bod, treba dlhšie pátrať, kto ho pridelil, aby som ako slušne vychovaná mohla poďakovať.
Xanti
19.03.10,09:08
Práve som si všimla nové hodnotenie príspevkov. Ako už bolo napísané, zvykneme si. Len mi vadí to, že sa stratilo meno, kto ocenil. Keď to bolo pevne viditeľné pri príspevku, nemohla som si to nevšimnúť a poďakovala som. Teraz, ak si všimnem, že mi pribudol bod, treba dlhšie pátrať, kto ho pridelil, aby som ako slušne vychovaná mohla poďakovať.
Žabinka, skús si bodíky ( teda posledných 10 ) nájsť hore na lište
klik ... OBSLUHA
potom klik ... NASTAVENIA
a ukážu sa TI posledné 10 bodíky od koho si ich dostala. ;)
Chobot
19.03.10,09:09
Práve som si všimla nové hodnotenie príspevkov. Ako už bolo napísané, zvykneme si. Len mi vadí to, že sa stratilo meno, kto ocenil. Keď to bolo pevne viditeľné pri príspevku, nemohla som si to nevšimnúť a poďakovala som. Teraz, ak si všimnem, že mi pribudol bod, treba dlhšie pátrať, kto ho pridelil, aby som ako slušne vychovaná mohla poďakovať.

Je viditeľné aj pri príspevku aj v tvojom profile (Moje nastavenia > Nastavenia).
misomiso
19.03.10,09:10
Ja som bol vždy za založenie novej témy oproti témy v téme.

Moja predstava:

1. príspevok = Otázka
2-X. príspevok odpovede na danú otázku prípadne doplnenie zadania
KONIEC

Žiadne "podobné" "príbuzné" otázky. PLus názov témy by mal čo najviac a najpresnejšie vystihovať otázku, aby sa to potom dalo aj nájsť a nemuseli sa zadávať témy opakovane.

Tento systém práveže pomôže nezahlcovaniu Porady lebo riešenia sa budú nájsť na rozdiel od témy v téme ktorá sa nedá nájsť pretože otázka v prvom príspevku je o niečom inom...

Označujte príspevky za mimotémy a nereagujte na ne... Témy budú potom prehľadné...

Richard, ano, no chcem upozornit na to, ze akakolvek snaha o absolutny poriadok moze byt aj dost na skodu. Iste - ta poziadavka odpovedat vzdy len na jednu temu a dost ma svoju logiku, ale ak to ma smerovat k tomu, ze sa vsetko zodpovie len raz (a potom sa bude vyzadovat vyhladavanie), tak kto potom bude sledovat, kedy vyprsala platnost tychto informacii z dovodu zmeny legislativy?

Mne napriklad velmi vyhovuje, ze nejaka odborna tema stale "zije", pretoze sa sustredujem vzdy len na najnovsie odpovede a tam hladam odpoved - zatial co napr. v teme "o pestovanei muskatov" takto postupovat nemusim.

Prave sa chystam objednat knihu "Bajecny chaos", zaujal ma jej "vycuc" -

Za pomoci pestré škály pravdivých příhod a studií zaměřených na konkrétní problémy vyvrací tato kniha obecně přijímanou představu, že pevně daný dení program, pořádek a soustavnost jsou klíčem k úspěchu. Na příkladech z oblasti podnikání, výchovy dětí, vaření, boje proti terorismu, maloobchodu, a dokonce i na příběhu závratné kariéry Arnolda Schwarzeneggera ukazují autoři Abrahamson a Freedman, že mírně neuspořádané systémy využívají zdroje efektivněji, dospívají k lepším řešením a dají se hůře rozvrátit než systémy důkladně uspořádané.


Na zaklade mojich zivotnych skusenosti tusim, ze to moze byt velmi dobra kniha. Nepodcenujte prosim obrovsky potencial, ktory v sebe skryva chaos. Poriadok disponuje tiez istym potencialom, no utkvela prestava civilizovaneho ludstva o tom, ze poriadok je viac ako choas moze byt kludne jednym velkym omylom.
Aljok
19.03.10,09:17
Richard, prosím o odpoveď, príp. o vysvetlenie niektorých mojich dotazov.

Čo ma má motivovať k odpovediam?

Lebo to vyzerá, že čas beztrestných odpovedí sa skončil.

Ešte nedávno som frflala, že nedostávam žiadne reakcie na moju odpoveď od zadávateľa otázky. To ma ale ani v tom najhoršom sne nenapadlo, že príde čas keď budem šťastná ak ma niekto za moju odpoveď nepotrestá.
Lebo ak som pochopila správne nový systém hodnotenia príspevkov, tak moju správnu odpoveď môže hocikto kto má 10 bodov (zadávateľ dotazu nemusí mať ani tie) beztrestne, bez vysvetlenia „oceniť“ zápornými bodmi, ktoré budú spolu s kladnými vypovedať o mojej profesionalite.

1. Napr. napíšem správnu odpoveď podloženú citátom zo zákona, ale mám smolu a nakoľko som si neprelustrovala zadávateľa a jeho predchádzajúce príspevky, tak mi uniklo, že odpovedám neúčtovníkovi. Ten moju síce správnu odpoveď nepochopí, alebo sa mu bude zdať nedostatočná, moc krátka, moc dlhá, moc odborná...a mám mínusové body.

2. Mám šťastie, správne odpoviem (podľa predstáv zadávateľa), ale mám smolu, lebo tí čo mu odpovedali predtým nesprávne si trvajú na svojej odpovedi a ja mám zasa mínusové body za správnu odpoveď.

3. Samozrejme, že sa vyvarujem niekoho opravovať a prestanem dávať odpovede typu: „Nemáš pravdu, pozri si § ten a ten...“, lebo nikto nie je rád keď nemá pravdu a ja nebudem predsa riskovaťmínusové body . Radšej ho nechám nech sa mýli...

4. Rozhodnem sa preto, že budem odpovedať len poraďákom-účtovníkom...Za tie roky mám prehľad. Ale téma padne do oka neúčtovníkovi, ktorý získal 10 bodov v inej téme (záhradka, varenie, stavba) a keď sa mu moja odpoveď nebude pozdávať mám ďalšie mínusové body...

5. A to ani nehovorím, že ak niekomu „nesadnem“ (napr.mu neodpoviem podľa jeho predstáv, alebo neznáša mačky, nepáči sa mu môj avatar, má zlý deň,..) tak môže mínusovať všetky moje odpovede. A ja nazbieram mínusové body za správne odpovede a budem nakoniec vylúčená.

Pýtam sa preto:

1. Mám vôbec riskovať vylúčenie a odpovedať?
(Mne z toho zatiaľ vychádza, že radšej nie. Nebudem odpovedať. Maximálne súhlasiť.)

2. Ak áno, čo ma má motivovať k odpovedi?
Lebo zatiaľ vidím iba negatíva. Ako sa mám brániť ak dostanem mínusové body za správnu odpoveď a nechcem sa znížiť na pomstychtivú potvoru a mínusové body mu vracať?

Lebo mne z toho vychádza, že pri písaní odpovede obetujem svoj čas, zadarmo sa podelím o svoje vedomosti a budem „po zásluhe“ potrestaná.

Ak som zle pochopila tento nový systém hodnotenia príspevkov, tak prosím o usmernenie...
Žabinka
19.03.10,09:17
Žabinka, skús si bodíky ( teda posledných 10 ) nájsť hore na lište
klik ... OBSLUHA
potom klik ... NASTAVENIA
a ukážu sa TI posledné 10 bodíky od koho si ich dostala. ;)


Je viditeľné aj pri príspevku aj v tvojom profile (Moje nastavenia > Nastavenia).
Ďakujem za usmernenie, vyskúšala som, funguje. :)
truch
19.03.10,09:19
Niekedy nemôžem podľa zadaných slov nájsť čo potrebujem. Tiež sa mi stalo že som založila tému, ktorá už bola založená a administrátor ju presunul tam kam patrila. Možno by pomohlo pri zadávaní témy, podľa názvu, že by sa objavila roletka s rovnakým názvom. Neviem či sa to dá technicky urobiť, ale potom by už duplicitné témy neboli.
Petra Nová
19.03.10,09:25
Vítam a súhlasím s novinkou, ktorá umožňuje označiť založenie témy za neužitočné alebo nevhodné. Tiež sa mi pozdáva tlačidlo navrhnuté XANTI- Použi vyhľadávač!
K ostatnému mám rezervovaný postoj, aj keď mám samozrejme na ne svoj názor. Napíšem názor len na počet tlačidiel, Podľa mňa ich je veľa a mali by byť rôzne podľa toho, či ide o témy odborné alebo kaviarenské.

V odborných témach, keď už ... mali by tam mať miesto len tlačidlá užitočný, neužitočný( ja by som možno dala názov “nesprávny“) a nevhodný. Aby odborná téma bola prehľadná, čo má byť cieľom nového hodnotenia, mali by tam byť príspevky len odborné. Ak je to tak, načo tam má byť tlačidlo zábavne a mimo témy ? Ak je príspevok vysoko odborný, nie je vylúčené, že je aj veľmi zábavný. V jednom príspevku je možné použiť len jedno tlačidlo. Tak, ktoré z nich použiť? Ak dám prednosť tlačidlu užitočný, potom je „zábavný“ zbytočný. Ak je však len zábavný a nie odborný, potom je určite mimo témy. Potom sa mi zdá, že zas je jedno tlačidlo zbytočné. Buď zábavný alebo mimo témy.

V kaviarenských témach podľa mňa neexistujú príspevky „užitočné“, v ponímaní odbornej rady, ani „neužitočné“, pretože v kaviarni sa zabáva, sťažuje chváli, vtipkuje, teší. Tak tam nemôže byť nič neužitočné. Môžu však byť príspevky „nevhodné“. Ako príklad týchto tém uvádzam: „CCC krásne prezentácie...“, CCC- relax ...“ „Najobľúbenejší spevák...“, atď. Mám tie témy rada a spestrujú mi život na Porade. Ale ozaj mi nie je jasné, aký je význam tlačidiel „užitočné, neužitočné a mimo témy“ v týchto kaviarenských sekciách. Ak niekde prilepím príspevok s obrázkom alebo speváka, ak nie je nevhodný, potom nerozumiem, čo na ňom môže byť užitočné alebo neužitočné? Podľa mňa v týchto témach by úplne stačilo tlačidlo zábavné a nevhodné.
O využívaní a zneužívaní tlačidiel skupinami je asi škoda písať.

A ešte jedno. Pri tomto spôsobe hodnotenia „bodovým „milionárom“ môže byť aj ten, ktorý v živote nenapísal jeden odborný príspevok. A to sa mi zdá v rozpore so zmyslom Porady a kladením dôrazu na jej odbornosť.

Doplnenie:
Teraz som zistila, že som sa mýlila. Založenú tému nemožno označiť za "Nevhodnú" . Tak to mi v tom hodnotení chýba, pretože všetky kontroverzné témy považujem za nevhodné.
dalid
19.03.10,09:56
Je viditeľné aj pri príspevku aj v tvojom profile (Moje nastavenia > Nastavenia).



Dakujem, konecne som zistil kto mi vlastne dal bodiky a za co :) Aj Tebe Xanti ;)
Richard
19.03.10,09:57
Nedali by sa témam pridávať "tagy" (kľúčové slová) , ako to býva napr. pri fotografiách?:confused:
UKážKA NA VYSVETLENIE (http://fotky.sme.sk/keyword/krajinka)
Ked si niekto klikne na "tag" napr. Exekúcia, tak sa mu zobrazia všetky príspevky, kde sa píše o exekúcii.Príspevky by boli zoradené v poradí podľa hodnotenia od poraďákov, od najlepších...

Tagovanie máme využívame ho v drakovi.

Táto funkcionalita bude čoskoro spustená aj na Porade.
Chcem však dať možnosť tagovať len tým ktorí majú istý počet bodov.
Tagovanie je fajn, ale ak sa to preháňa alebo nepoužíva dobre tak je to už to isté ako keď zadáte kľúčové slovo do vyhľadávania.
Keby však boli dobre otágované témy tak by bolo dobré hľadať podľa niekoľkých tagov (čo inak málokde funguje - takmer nikde) aby bol výsledok čo najpresnejší. Podľa jedného kľúčového slova sa nedá presne vyhľadávať...
Richard
19.03.10,10:09
Richard, ano, no chcem upozornit na to, ze akakolvek snaha o absolutny poriadok moze byt aj dost na skodu. Iste - ta poziadavka odpovedat vzdy len na jednu temu a dost ma svoju logiku, ale ak to ma smerovat k tomu, ze sa vsetko zodpovie len raz (a potom sa bude vyzadovat vyhladavanie), tak kto potom bude sledovat, kedy vyprsala platnost tychto informacii z dovodu zmeny legislativy?

Mne napriklad velmi vyhovuje, ze nejaka odborna tema stale "zije", pretoze sa sustredujem vzdy len na najnovsie odpovede a tam hladam odpoved - zatial co napr. v teme "o pestovanei muskatov" takto postupovat nemusim.

Prave sa chystam objednat knihu "Bajecny chaos", zaujal ma jej "vycuc" -

Za pomoci pestré škály pravdivých příhod a studií zaměřených na konkrétní problémy vyvrací tato kniha obecně přijímanou představu, že pevně daný dení program, pořádek a soustavnost jsou klíčem k úspěchu. Na příkladech z oblasti podnikání, výchovy dětí, vaření, boje proti terorismu, maloobchodu, a dokonce i na příběhu závratné kariéry Arnolda Schwarzeneggera ukazují autoři Abrahamson a Freedman, že mírně neuspořádané systémy využívají zdroje efektivněji, dospívají k lepším řešením a dají se hůře rozvrátit než systémy důkladně uspořádané.


Na zaklade mojich zivotnych skusenosti tusim, ze to moze byt velmi dobra kniha. Nepodcenujte prosim obrovsky potencial, ktory v sebe skryva chaos. Poriadok disponuje tiez istym potencialom, no utkvela prestava civilizovaneho ludstva o tom, ze poriadok je viac ako choas moze byt kludne jednym velkym omylom.

Toto potom vytiahni keď tu bude nedostatok chaosu, zatiaľ je ho tu na rozdávanie :)

Tak ako si to predstavujem ja fungujú celkom úspešne veľké stránky ako yahoo answers. Tam sú len odpovede ktoré sú riešeniami, žiadne mimotémy alebo unášajúce diskusie... a nemajú asi problémy s intrigami členov a podobne... Porada sa zničí ak tu zavládne bezbrehá diskusia... "O ničom" diskusných fór je veľa... nikdy som nemal chuť spraviť ďalšie...
Richard
19.03.10,10:18
Richard, prosím o odpoveď, príp. o vysvetlenie niektorých mojich dotazov..........

Vymyslela si si ten najhorší možný scenár. Už som na takéto negatívne predpoklady reagoval v Stanovej téme...
Zamerajte sa viac na prehľadnosť tém a Porady ako na vlastné body.

Keby sme sa mali všetkého nového len báť tak by sme sa nikam nedostali.
Aljok
19.03.10,10:28
Vymyslela si si ten najhorší možný scenár. Už som na takéto negatívne predpoklady reagoval v Stanovej téme...
Zamerajte sa viac na prehľadnosť tém a Porady ako na vlastné body.

Keby sme sa mali všetkého nového len báť tak by sme sa nikam nedostali.

Neodpovedal si mi na moje otázky z príspevku č. 100, ale nevadí...

Nevymyslela som si scenár, len som vymenovala možnosti, ktoré môžu nastať po mojej odpovedi.

Nebojím sa nového, ale pri tomto hodnotení príspevkov stále nevidím dôvod aby som na odpovede obetovala svoj čas, zadarmo poskytovala vedomosti a (skoro) hocikto ma mohol beztrestne, bez vysvetlenia, bez zodpovednosti potrestať za správnu odpoveď. A ja sa nemám ako brániť...
Richard
19.03.10,10:29
Vítam a súhlasím s novinkou, ktorá umožňuje označiť založenie témy za neužitočné alebo nevhodné. Tiež sa mi pozdáva tlačidlo navrhnuté XANTI- Použi vyhľadávač!
K ostatnému mám rezervovaný postoj, aj keď mám samozrejme na ne svoj názor. Napíšem názor len na počet tlačidiel, Podľa mňa ich je veľa a mali by byť rôzne podľa toho, či ide o témy odborné alebo kaviarenské.

V odborných témach, keď už ... mali by tam mať miesto len tlačidlá užitočný, neužitočný( ja by som možno dala názov “nesprávny“) a nevhodný. Aby odborná téma bola prehľadná, čo má byť cieľom nového hodnotenia, mali by tam byť príspevky len odborné. Ak je to tak, načo tam má byť tlačidlo zábavne a mimo témy ? Ak je príspevok vysoko odborný, nie je vylúčené, že je aj veľmi zábavný. V jednom príspevku je možné použiť len jedno tlačidlo. Tak, ktoré z nich použiť? Ak dám prednosť tlačidlu užitočný, potom je „zábavný“ zbytočný. Ak je však len zábavný a nie odborný, potom je určite mimo témy. Potom sa mi zdá, že zas je jedno tlačidlo zbytočné. Buď zábavný alebo mimo témy.

V kaviarenských témach podľa mňa neexistujú príspevky „užitočné“, v ponímaní odbornej rady, ani „neužitočné“, pretože v kaviarni sa zabáva, sťažuje chváli, vtipkuje, teší. Tak tam nemôže byť nič neužitočné. Môžu však byť príspevky „nevhodné“. Ako príklad týchto tém uvádzam: „CCC krásne prezentácie...“, CCC- relax ...“ „Najobľúbenejší spevák...“, atď. Mám tie témy rada a spestrujú mi život na Porade. Ale ozaj mi nie je jasné, aký je význam tlačidiel „užitočné, neužitočné a mimo témy“ v týchto kaviarenských sekciách. Ak niekde prilepím príspevok s obrázkom alebo speváka, ak nie je nevhodný, potom nerozumiem, čo na ňom môže byť užitočné alebo neužitočné? Podľa mňa v týchto témach by úplne stačilo tlačidlo zábavné a nevhodné.
O využívaní a zneužívaní tlačidiel skupinami je asi škoda písať.

A ešte jedno. Pri tomto spôsobe hodnotenia „bodovým „milionárom“ môže byť aj ten, ktorý v živote nenapísal jeden odborný príspevok. A to sa mi zdá v rozpore so zmyslom Porady a kladením dôrazu na jej odbornosť.

Doplnenie:
Teraz som zistila, že som sa mýlila. Založenú tému nemožno označiť za "Nevhodnú" . Tak to mi v tom hodnotení chýba, pretože všetky kontroverzné témy považujem za nevhodné.

S niečim súhlasím s niečim nie.
Rôzny prístup pri odborných a kaviarenských zvažujem.
Zatiaľ som to nechal všade pretože neužitočné a nevhodné príspevky môžu byť aj v kaviarenských. Užitočné sa do bodov podľa odborných rubrík zasa nezarátavajú: www.porada.sk/bodovanie.php

Čo sa týka ostatného, musíš sa vedieť rozhodnúť čo je pre teba viac užitočné alebo viac zábavné (ja v tom mám väčšinou jasný rozdiel).
Nesnaž sa prosím premenovať tlačítko "neužitočný" na "nesprávny" pretože to sú rozdielne veci. Na nesprávne názory tlačítko nemáme lebo treba vedieť vysvetliť v čom je nesprávny.
Neužitočné sú rôzne zbytočné poznámky ktoré zahlcujú tému a väčšina ich nepotrebuje čítať keď hľadá odborné informácie.
Nevhodné sú zas rôzne nemiestne až urážajúce poznámky.
monika74
19.03.10,10:37
Pridávam môj názor na nové hodnotenie:
1. "hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)"
- beriem, ale ak je to len o počte bodov a nie o kvalite t.j. za čo sú tie body - uvediem príklad - ak získam 10 bodov v téme Srandičky tak som naozaj kompetentná hodnotiť príspevky iných? viď príspevok č.103 + môj súhlas, aby sa neodborné témy a príspevky nebodovali...ja sama som získala 5 bodov za srandičky a mala som z toho aj srandu, cítila som sa ako odborník na srandičky :)
Súhlasím s Richardom ohľadne dobrých aj zlých známok v škole - len si dovolím doplniť ho s tým, že nás hodnotili učitelia a nie upratovačky alebo hosp. zamestnanci školy. Takže ja v tom vidím snahu obrazne povedané o rozlíšenie "učiteľov" a "tých ostatných" bez urážky.

2. Ak nejaký prípsevok označím za nevhodný alebo neužitočný tak musím vedieť to aj zdôvodniť, viď príspevky poraďákov, ktorí písali napr. odvolávky na paragrafy a pod. Takže ja by som zaviedla aj povinnú podmienku a to ak niekto napr. klikne na tlačítko nevhodný zobrazí sa mu okienko, kde bude musieť aj zdôvodniť prečo, ak to nevie zdôvodniť tak zasa bez urážky treba zvažovať svojprávnosť dotyčnej osoby. Ak tam nenapíše zdôvodnenie tak proste nedôjde k realizácii negatívneho hodnotenia a vyhneme sa tak tzv. "pomstiteľom". Ak je odborník na danú tému, tak nemá problém napísať prečo považuje príspevok za nevhodný alebo neužitočný. Ak ide aj o objektívne hodnotenie príspevkov tak by som to takto dala. Alebo ak niekoho napadne niečo iné, rada to tiež privítam.
Ja viem, že ak mám iný názor a príspevok považujem za nevhodný/neužitočný môžem to napísať do nového príspevku, ale ako k tomu prídu tí, čo napísali príspevok po odbornej stránke správne, ale niekto zo subjektívneho dôvodu im dal mínus bod a ostane to tam?
Richard
19.03.10,10:38
Neodpovedal si mi na moje otázky z príspevku č. 100, ale nevadí...

Nevymyslela som si scenár, len som vymenovala možnosti, ktoré môžu nastať po mojej odpovedi.

Nebojím sa nového, ale pri tomto hodnotení príspevkov stále nevidím dôvod aby som na odpovede obetovala svoj čas, zadarmo poskytovala vedomosti a (skoro) hocikto ma mohol beztrestne, bez vysvetlenia, bez zodpovednosti potrestať za správnu odpoveď. A ja sa nemám ako brániť...

Odpovedal som na všetky rovnako, lebo ich rovnako vnímam.
Ak nemáš odvahu odpovedať tak počkaj ako sa nový systém vyvrbí aby si neriskovala mínusové body za kvalitné odpovede ;)

Ja si tiež myslím že som práve priniesol super kvalitný systém na Poradu a nebojím sa toho že ma tu všetci teraz vypískate ;)


Rovnako som bol vypískaný keď som zaviedol prvý bodovací systém, ktorý tu teraz viacerí obhajujú... Nie vždy musím mať pravdu, ale za pokus to rozhodne stojí. Môžeme stagnovať, dokonca ísť smerom dozadu alebo skúsiť niečo nové.
Chce to len myslieť pozitívne a nebáť sa.

Napríklad palce sa veľmi neosvedčili tak skúšam toto a palce som zrušil.
misomiso
19.03.10,10:41
Toto potom vytiahni keď tu bude nedostatok chaosu, zatiaľ je ho tu na rozdávanie :)

Tak ako si to predstavujem ja fungujú celkom úspešne veľké stránky ako yahoo answers. Tam sú len odpovede ktoré sú riešeniami, žiadne mimotémy alebo unášajúce diskusie... a nemajú asi problémy s intrigami členov a podobne... Porada sa zničí ak tu zavládne bezbrehá diskusia... "O ničom" diskusných fór je veľa... nikdy som nemal chuť spraviť ďalšie...

Len si stale neodpovedal na moju hlavnu otazku - kto bude riesit a strazit vyprsanie platnosti a "aktualnosti" tem a informacii v nich (z dovodu zmeny legislativy) ak sa tu zavedie princip "Otazka - odpoved - koniec" ???
Richard
19.03.10,10:51
Pridávam môj názor na nové hodnotenie:....
Monika nemýliš si aj ty náhodou "nevhodný" za "nesprávny" ?
Nevhodné je úplne od veci... nie nesprávny názor, resp. snaha o odpoveď.

Čo sa týka počtu bodov kto môže hodnotiť, môžeme ho zvýšiť. Tie body si získala možno aj preto, lebo niektorí začali bezbreho stláčať tlačítko "užitočný", aj preto som presunul súhlas na prvé miesto lebo z môjho pocitu si to trochu zamieňali a tlačidlo súhlas sa dostalo do úzadia.
Za srandičku treba dať zábavný "bod" a nie užitočný.
Ale tak uvidíme aké sú možnosti členov na Porade, nakoľko môžeme na nich preniesť moderovanie...

Čo si myslíte ako sa ľudia z odborných kruhov voľakedy stavali k Porade? Taktiež podceňovali jej možnosti, že sú tu len amatérske informácie a názory... Ja som jej členom dôveroval omnoho viac (inak by som ju nerobil) a výsledok je jasný, nie je to úplne dokonalé ale je to určite informačná pokladnica.

Aj wikipedia stále čelí kritike a predsa je to super stránka...
Aljok
19.03.10,10:56
Odpovedal som na všetky rovnako, lebo ich rovnako vnímam.
Ak nemáš odvahu odpovedať tak počkaj ako sa nový systém vyvrbí aby si neriskovala mínusové body za kvalitné odpovede ;)

Ja si tiež myslím že som práve priniesol super kvalitný systém na Poradu a nebojím sa toho že ma tu všetci teraz vypískate ;)


Rovnako som bol vypískaný keď som zaviedol prvý bodovací systém, ktorý tu teraz viacerí obhajujú... Nie vždy musím mať pravdu, ale za pokus to rozhodne stojí. Môžeme stagnovať, dokonca ísť smerom dozadu alebo skúsiť niečo nové.
Chce to len myslieť pozitívne a nebáť sa.

Napríklad palce sa veľmi neosvedčili tak skúšam toto a palce som zrušil.

Nie že nemám odvahu odpovedať, ale ak mám byť za odpoveď potrestaná, tak nemám záujem odpovedať...;)
Čas viem využiť oveľa užitočnejšie.
Tlak nízky nemám, tak si ho nepotrebujem zvyšovať...:D
Prečo by si mal byť vypískaný? Je to Tvoja stránka, Ty určuješ pravidlá. My sa musíme len prispôsobiť...
Richard
19.03.10,10:56
Len si stale neodpovedal na moju hlavnu otazku - kto bude riesit a strazit vyprsanie platnosti a "aktualnosti" tem a informacii v nich (z dovodu zmeny legislativy) ak sa tu zavedie princip "Otazka - odpoved - koniec" ???

Na to je veľmi jednoduchá odpoveď, ak je tá otázka náležite stará a má súvis na meniacu sa legislatívu tak sa jednoducho zopakuje.
Bavíme sa tu o "téme v téme" nie o aktuálnosti. Problém s opakovanými otázkami máme skôr opačný, ako ich krotiť. Ja keď vidím tému z roku 2006 ktorá ma 150 strán tak mám zimomriavky a mne by sa v nej nechcelo teda vŕtať a hľadať kde končí jej neaktuálnosť a začína aktuálnosť. Možno na priebežnú diskusiu je to fajn pre tých ktorí sa jej aktívne zúčastňujú ale použiteľná databáza to teda rozhodne nie je... Potom sa nečudujte že niekto tak či tak založí novú tému...
Zita5
19.03.10,10:57
Monika nemýliš si aj ty náhodou "nevhodný" za "nesprávny" ?
Nevhodné je úplne od veci... nie nesprávny názor, resp. snaha o odpoveď.

Čo sa týka počtu bodov kto môže hodnotiť, môžeme ho zvýšiť. Tie body si získala možno aj preto, lebo niektorí začali bezbreho stláčať tlačítko "užitočný", aj preto som presunul súhlas na prvé miesto lebo z môjho pocitu si to trochu zamieňali a tlačidlo súhlas sa dostalo do úzadia.
Za srandičku treba dať zábavný "bod" a nie užitočný.
Ale tak uvidíme aké sú možnosti členov na Porade, nakoľko môžeme na nich preniesť moderovanie...

Čo si myslíte ako sa ľudia z odborných kruhov voľakedy stavali k Porade? Taktiež podceňovali jej možnosti, že sú tu len amatérske informácie a názory... Ja som jej členom dôveroval omnoho viac (inak by som ju nerobil) a výsledok je jasný, nie je to úplne dokonalé ale je to určite informačná pokladnica.

Aj wikipedia stále čelí kritike a predsa je to super stránka...

Niektorí ľudia z odborných kruhov , najmä na daňových úradoch by sa mohli od nás učiť . Určite lúskajú Poradu a niektoré veci z informačnej pokladnice používajú pre svoju prácu .Už sa tu riešili prípady, kedy daňovníkov usmerňovali inak , ako by podľa správnosti a zákona mali a nie je ich málo .

To len poznámka na odľahčenie témy .:)
Richard
19.03.10,11:02
Nie že nemám odvahu odpovedať, ale ak mám byť za odpoveď potrestaná, tak nemám záujem odpovedať...;)
Čas viem využiť oveľa užitočnejšie.
Tlak nízky nemám, tak si ho nepotrebujem zvyšovať...:D
Prečo by si mal byť vypískaný? Je to Tvoja stránka, Ty určuješ pravidlá. My sa musíme len prispôsobiť...

Môžme sa len chcieť prispôsobiť aj vy aj ja ;)
Ak budú tvoje dobré odpovede označované za "nevhodné" z viac ako 20% tak zruším záporné body ;)
Môže byť?
Blankake
19.03.10,11:04
Zisťujem, že body (ak som správne pochopila po novom "užitočné") sa dávajú už aj v zábavných témach...:confused::rolleyes:
Tak to potom to bodovanie stráca úplne zmysel. Predtým, keď som videla v odbornej téme nejaký príspevok ocenený, tak som podľa toho brala aj jeho vážnosť alebo spoľahlivosť. O niektorých poraďákoch/poraďáčkach už mám utvorenú svoju mienku, čo sa týka ich odbornosti a keď vidím ich príspevok alebo ich ocenenie iného príspevku, tak proste tej odpovedi verím a spolieham na ňu, že je to tak. A nemyslím tým len odborné témy týkajúce sa účtovníctva, ale aj stavebníctva, či počítačov.
Ale teraz je v tom veľký chaos, keď sa body udeľujú aj v zábavných témach, mieša sa to potom s odbornosťou a ak nejaký poraďák/poraďáčka nazbiera vysoký počet bodov za príspevky v zábavných/neodborných témach, už to nevypovedá 100 % o jeho odbornosti (ale skôr o sympatiách).
Aljok
19.03.10,11:09
Môžme sa len chcieť prispôsobiť aj vy aj ja ;)
Ak budú tvoje dobré odpovede označované za "nevhodné" z viac ako 20% tak zruším záporné body ;)
Môže byť?
Veľmi si vážim tento túto Tvoju ústretovú ponuku.
Priznám sa, že na porade som závislá. Aj keď nemám času nazvyš, tak si ukradnem aspoň 1/2 hod. a aspoň nakuknem...
Táto stránka mi dala obrovské množstvo odborných odpovedí (vďaka vyhľadávaniu) za čo som vďačná a teší ma, že vôbec existuje.
Ale nemôžem si pomôcť, tie záporné body ma absolútne odrádzajú od odpovedí. Stále nevidím žiadnu motiváciu, len tresty...
monika74
19.03.10,11:21
Čo sa týka počtu bodov kto môže hodnotiť, môžeme ho zvýšiť. Tie body si získala možno aj preto, lebo niektorí začali bezbreho stláčať tlačítko "užitočný", aj preto som presunul súhlas na prvé miesto lebo z môjho pocitu si to trochu zamieňali a tlačidlo súhlas sa dostalo do úzadia.
Za srandičku treba dať zábavný "bod" a nie užitočný.
Ale tak uvidíme aké sú možnosti členov na Porade, nakoľko môžeme na nich preniesť moderovanie...

Je jedno aká je hranica počtu bodov na to, aby som bola oprávnená hodnotiť, ale ak dáme možnosť bezbrehému stláčaniu tlačítka "užitočný" tam, kde to podľa môjho názoru nepatrí, tak potom je o čom získavanie bodov?


Čo si myslíte ako sa ľudia z odborných kruhov voľakedy stavali k Porade? Taktiež podceňovali jej možnosti, že sú tu len amatérske informácie a názory... Ja som jej členom dôveroval omnoho viac (inak by som ju nerobil) a výsledok je jasný, nie je to úplne dokonalé ale je to určite informačná pokladnica.


Ak by som túto stránku vnímala ako spolok amatérov, tak sa tu nezaregistrujem a nechodievam sem a podľa mojich možností ani neprispievam alebo si nečítam rôzne príspevky. ...mne je jedno, či mi radí človek z daňového úradu, zo soc. poisťovne, zamestnanec, živnostník, žena na materskej, alebo nezamestnaný, ak mi pomôžu svojou radou vyriešiť problém, alebo sa niečo od nich naučím, tak ich beriem za odborníkov.
oriana
19.03.10,11:28
[QUOTE=monika74;1344339]Pridávam môj názor na nové hodnotenie:

2. Ak nejaký prípsevok označím za nevhodný alebo neužitočný tak musím vedieť to aj zdôvodniť, viď príspevky poraďákov, ktorí písali napr. odvolávky na paragrafy a pod. Takže ja by som zaviedla aj povinnú podmienku a to ak niekto napr. klikne na tlačítko nevhodný zobrazí sa mu okienko, kde bude musieť aj zdôvodniť prečo, ak to nevie zdôvodniť tak zasa bez urážky treba zvažovať svojprávnosť dotyčnej osoby. Ak tam nenapíše zdôvodnenie tak proste nedôjde k realizácii negatívneho hodnotenia a vyhneme sa tak tzv. "pomstiteľom".

----
popripade predvolene moznosti, ktore by sa mohli dat oznacit a plus by mohli byt aj ako "navigator" k vyuzitiu tlacitka?

napriklad:
nadavanie
inzercia
rasizmus
tapetovanie atd.. v zmysle vyznamu tlacidla (improvizujem)

videla som tu mnoho cervenych palcov dolu, napriek tomu, ze odpoved bola odborna a kvalitna.
tiez si myslim, ze vyznam tlacidiel nevhodny a neuzitocny moze byt nechapany a zamienany.
toto by mohlo viest k obmedzeniu "vyklikavacstva"
misomiso
19.03.10,11:49
Na to je veľmi jednoduchá odpoveď, ak je tá otázka náležite stará a má súvis na meniacu sa legislatívu tak sa jednoducho zopakuje.
Bavíme sa tu o "téme v téme" nie o aktuálnosti. Problém s opakovanými otázkami máme skôr opačný, ako ich krotiť. Ja keď vidím tému z roku 2006 ktorá ma 150 strán tak mám zimomriavky a mne by sa v nej nechcelo teda vŕtať a hľadať kde končí jej neaktuálnosť a začína aktuálnosť. Možno na priebežnú diskusiu je to fajn pre tých ktorí sa jej aktívne zúčastňujú ale použiteľná databáza to teda rozhodne nie je... Potom sa nečudujte že niekto tak či tak založí novú tému...

Richard, ja sa snazim iba upozornit, kam povedie snaha o zmedzenie vytvaranie "tem v temach".

Teda nazorne:
1 - otazka, napr. na nejaky legislativno-pravny problem
2 - par odpovedi
3 - ukoncenie temy - teda jej uzamknutie ako si naznacil, ze by si rad zaviedol (ozaj - kto to bude uzatvarat? Moderatori?)
4 - niekto najde tlacovu spravu o prekvapivom rozhodnuti sudu v podobnej, ci identickej veci. Celu problematiku to moze stavat do ineho svetla. Alebo budem mat cerstvu skusenost s vysledkom danovej kontroly, ktora bude v rozpore s odpovedami.

Co spravi?, Zalozit vzdy novu temu? Bude to pre Poradu lepsie, ak k jednej ukoncenej teme 10 ludi zalozi 10 novych tem?

Ked uz chce silou-mocou smerovat k tomuto modelu, ako si naznacil, tak co by si povedal na akesi "mäkké" uzamkynanie tem?

1 - otazka
2 - odpoved
3 - uzamnkutie
4 - Moznost kedykolvek pridat prislevok "pod ciaru" - (mali by to byt prispevky typu "nieco sa zmenilo")
5 - Pod ciarou by mohol byt sucasne vzdy iba jeden prispevok. Objavilo by sa hlasovanie:

a.) - bolo by vhodne temu odomnkut a pokracovat v diskusii
b.) - nevhodny prispevok, otvaranie temy nema zmysel, prispevok vymazat.

Na uplatnenie jednej z tychto moznosti by muselo hlasovat X ludi (10 ludi?) a uplatnila by sa ta moznost, ktora by nastala skor. (Napr. prispevok by bol vymazany, pretoze dostal 10 "b" bodov, napriek tomu, ze 8 ludi hlasovala za "a")

Teda - ak by chcel niekto ci uz pokracovat v diskusii, alebo pridat svoj prispevok pod ciaru, najprv by musel byt ten prvy bud vymazany, alebo by muselo prist k opatovnemu odomnkutiu temy (ciara by zmizla).

Apropos - Richard vsimol si si, ze sa vlastne bavime mimotemy, ktorou je novy system hodnotenia, pretoze sa bavime "temech v temach"? Aspon sam vidis, ako lahko sa da dostat mimo temy, v tomto pripade si to bol ty, kto to prvy spomenul, ja som iba reagoval. Nie, v ziadnom pripade ta nekritizujem, iba sa snazim povedat, ze niekedy nie je lahke najst hranicu toho, co uz je a co nie mimo temy (v striktom ponimami sme mimo temy, inak nie)

A este jedna poznamka, mna tu iste vacsina ludi vnima ako prispievatela do "oddychovych" ci dokonca do "kontroverznych" tem, ale to nic nemeni na skutocnosti, ze mi velmi zalezi na tom, aby tu odborne rubriky fungovali co najefektivnejsie.

A co sa tyka samotnej tejto temy - noveho hodnotenia - cenim si snahu spravit to co nanlepsie, ale som skepticky. Aj tak to vzdy bolo a bude o osobnych sympatiach a antipatiach, s tym nespravite nic. Ta pachova chemia funguje dokonca este aj cez kabel :)
VERONIKA6
19.03.10,12:03
Možno som niečo zmeškala, ale kde sa podelo tlačítko "užitočné"? Ako mám prideliť bod?:eek:
terezamaria
19.03.10,12:04
Zasa je nejaká zmena? Zasa iná ako včera? Išla som dať bod za príspevok v odb.téme problém s odstupným, ale je tam len možnosť zábavné.........No akurát zábavné mi to nepripadá, prvá možnosť je zrušená?
Timka1
19.03.10,12:04
Možno som niečo zmeškala, ale kde sa podelo tlačítko "užitočné"? Ako mám prideliť bod?:eek:

naozaj zmizlo, práve tebe som ho chcela pricapnúť a hmmm - zmizlo :confused:
Richard
19.03.10,12:06
Richard, ja sa snazim iba upozornit, kam povedie snaha o zmedzenie vytvaranie "tem v temach".


no sme mimotemy tak sa furt nepýtaj ;)

na dokonalé riešenie aktuálnosti odpovedí by bolo treba takmer umelú inteligenciu ktorá dokáže spárovať legislatívne zmeny k témam, čo je takmer nemožné

Najjednoduchšie riešenie je nová téma. Aj vo vyhľadávaní bude vyššie.... Starú netreba mazať, veď v čase jej písanie platila...
VERONIKA6
19.03.10,12:06
naozaj zmizlo, práve tebe som ho chcela pricapnúť a hmmm - zmizlo :confused:
Tiež som išla dať bodíky a kde nič, tu nič, je to naozaj zábavné.:D
Timka1
19.03.10,12:07
Tiež som išla dať bodíky a kde nič, tu nič, je to naozaj zábavné.:D

hlavné je, že tlačítko "neužitočné" je tu
VERONIKA6
19.03.10,12:09
hlavné je, že tlačítko "neužitočné" je tu
Ale vraj sme mimotemy.
Timka1
19.03.10,12:10
Ale vraj sme mimotemy.

čo sme? mimotemy

ak odpovedáš na odbornú otázku odborne v odbornej téme, tak sme mimotemy

ja sa vzdávam, to nie je fér :mee::mee::mee:
Xanti
19.03.10,12:12
čo sme? mimotemy

ak odpovedáš na odbornú otázku odborne v odbornej téme, tak sme mimotemy

ja sa vzdávam, to nie je fér :mee::mee::mee:
Ale no to bola len technická prestávka užitočného ... :D:D:D:D už to tam opäť je. ;)
Timka1
19.03.10,12:14
Ale no to bola len technická prestávka užitočného ... :D:D:D:D už to tam opäť je. ;)

ja som skoro skolabovala, také prekvapka nech nám nerobí :D:D:D
liba2
19.03.10,13:03
Tiež som išla dať bodíky a kde nič, tu nič, je to naozaj zábavné.:DVeronika, bod pridelíš stlačením tlačidla "užitočné". Ja ho tam mám , určite aj ty. :D
Katija
19.03.10,13:18
Chcela by som sa spýtať, vie už niekto čo znamená modrý bod?
Dostala som ho dnes za starší príspevok. A nie je ani zábavný, ani mimo témy-teda neutrálny. A vidím ho len ja-u seba.
mariana11
19.03.10,14:48
Náhodou som si všimla pri mojom príspevku, že tam nie je uvedený správne počet bodov teda - užitočné. V príspevku je uvedené 3 ale ked sa na to postavim, tak sa tam ukáže 8 mien. Vyzerá to tak, akoby sa do počtu pre užitočné načítavali len body od zavedenia nového hodnotenia. Máte to tak aj iní? Lebo ak je to tak, potom to je dosť blbé, keďže ja dosť často vyhľadávam aj v starších témach, a ak tam nebudú správne body, bude to chýbať. Predsa len , ak bolo pri príspevku viac súhlasov a ocenení, tak som vedela, že sa na danú odpoveď môžem spoľahnúť.
Xanti
19.03.10,14:56
Náhodou som si všimla pri mojom príspevku, že tam nie je uvedený správne počet bodov teda - užitočné. V príspevku je uvedené 3 ale ked sa na to postavim, tak sa tam ukáže 8 mien. Vyzerá to tak, akoby sa do počtu pre užitočné načítavali len body od zavedenia nového hodnotenia. Máte to tak aj iní? Lebo ak je to tak, potom to je dosť blbé, keďže ja dosť často vyhľadávam aj v starších témach, a ak tam nebudú správne body, bude to chýbať. Predsa len , ak bolo pri príspevku viac súhlasov a ocenení, tak som vedela, že sa na danú odpoveď môžem spoľahnúť.
Ako teraz na základe tvojho upoz som si pozrela moju tému http://www.porada.sk/t118512-pausal-evidencia-prijmov-a-vydajov.html a naozaj, staré bodíky čo tam boli tak tam nie sú. :mee:

Takže asi sa to vynulovalo všetko. :(
mariana11
19.03.10,14:59
Ako teraz na základe tvojho upoz som si pozrela moju tému http://www.porada.sk/t118512-pausal-evidencia-prijmov-a-vydajov.html a naozaj, staré bodíky čo tam boli tak tam nie sú. :mee:

Takže asi sa to vynulovalo všetko. :(


Oni tam sú, len ich nevidno:mee:
Xanti
19.03.10,15:00
Oni tam sú, len ich nevidno:mee:
Ako pri príspevkoch áno, vidím napísané užitočné 0 a ked sa postavím s myškou tak vidím mená tých čo mi ocenili príspevok.

Ale pri zadaní kde bolo asi 50 ocenení nič také nevieš pozrieť.
Zdenka175
19.03.10,15:01
Ako teraz na základe tvojho upoz som si pozrela moju tému http://www.porada.sk/t118512-pausal-evidencia-prijmov-a-vydajov.html a naozaj, staré bodíky čo tam boli tak tam nie sú. :mee:

Takže asi sa to vynulovalo všetko. :(
Pozerala som teraz tie príspevky je napísané užitočné 0 ale mená sú tam napísané čo predtým bodovali
Katija
19.03.10,15:09
Ako pri príspevkoch áno, vidím napísané užitočné 0 a ked sa postavím s myškou tak vidím mená tých čo mi ocenili príspevok.

Ale pri zadaní kde bolo asi 50 ocenení nič také nevieš pozrieť. Áno tam body nevidieť. Prvý príspevok témy je taký miešaný. Body uź nevidí nikto, ale ocenený zadavateľ témy si stále môžeš po kliknutí na "oceňujem" prečítať komentáre k udeleným bodom (tie tam ostali).
Xanti
19.03.10,15:12
Áno tam body nevidieť. Prvý príspevok témy je taký miešaný. Body uź nevidí nikto, ale ocenený zadavateľ témy si stále môžeš po kliknutí na "oceňujem" prečítať komentáre k udeleným bodom (tie tam ostali).
Ďakujem nenapadlo by ma ťuknúť do oceňujem pri vlastnom príspevku a tak zistiť, že mám tam komentáre a vlastne aj počet bodov čo som získala za ten príspevok.

Je to riadne chaotické teraz. :(
Katija
19.03.10,15:17
Ďakujem nenapadlo by ma ťuknúť do oceňujem pri vlastnom príspevku a tak zistiť, že mám tam komentáre a vlastne aj počet bodov čo som získala za ten príspevok.

Je to riadne chaotické teraz. :(
:) Ale viditeľné je to, len pre zadavateľa. Čudná filozofia.
mariana11
19.03.10,15:25
:) Ale viditeľné je to, len pre zadavateľa. Čudná filozofia.


Vo všetkých príspevkoch možeš vidieť kto to ocenil, nie len vo svojich. Akurát že to nieje označené vedľa užitočné. Všetky ocenenia sa tak stali od zavedenia nového bodovania neviditeľné. Ak chcem vedieť či náhodou ten príspevok nezískal body, musím si kliknuť na užitočné. Ja dúfam, že sa to opraví, teda nie samo, ale šikovný Richard.:):):)
Xanti
19.03.10,15:26
Vo všetkých príspevkoch možeš vidieť kto to ocenil, nie len vo svojich. Akurát že to nieje označené vedľa užitočné. Všetky ocenenia sa tak stali od zavedenia nového bodovania neviditeľné. Ak chcem vedieť či náhodou ten príspevok nezískal body, musím si kliknuť na užitočné. Ja dúfam, že sa to opraví, teda nie samo, ale šikovný Richard.:):):)
Prosím vidíš kto mi ocenil túto tému? http://www.porada.sk/t118512-pausal-evidencia-prijmov-a-vydajov.html a myslím zadanie, nie príspevky. Dakujem :D
mariana11
19.03.10,15:31
Prosím vidíš kto mi ocenil túto tému? http://www.porada.sk/1343949-post82.html a myslím zadanie, nie príspevky. Dakujem :D


šiesti aj mená tam sú
Xanti
19.03.10,15:33
šiesti aj mená tam sú
Pri zadaní? Lebo mne tam ukazuje ked klik na to ocenenie cez 30 ocenení. Preto sa pýtam. :) Ale nevidím mená.

Asi sa budem musieť odhlásiť a ísť si tak poradu prekuknúť :D:D
mariana11
19.03.10,15:41
Pri zadaní? Lebo mne tam ukazuje ked klik na to ocenenie cez 30 ocenení. Preto sa pýtam. :) Ale nevidím mená.

Asi sa budem musieť odhlásiť a ísť si tak poradu prekuknúť :D:D

Zle som pochopila asi. Pri zadaní témy nevidim nič.Ani ked tam zajdem myšou. Ja som si ale klikla na ten odkaz čo si v prispevku uviedla a ten zobrazil tvoj prispevok a tam bolo tych 6 mien.
Xanti
19.03.10,15:42
Zle som pochopila asi. Pri zadaní témy nevidim nič.Ani ked tam zajdem myšou. Ja som si ale klikla na ten odkaz čo si v prispevku uviedla a ten zobrazil tvoj prispevok a tam bolo tych 6 mien.
Prepáč varím odbieham a dala som zlý odkaz idem ho tam hore prepísať ... :D
mariana11
19.03.10,15:49
Prepáč varím odbieham a dala som zlý odkaz idem ho tam hore prepísať ... :D

tak tam nevidno nič ani ked tam zajdem myšou.
Xanti
19.03.10,15:50
tak tam nevidno nič ani ked tam zajdem myšou.
Ďaaaaakujem Ti veľmi pekne, že si mi pomohla sa zorientovať. :D Fakt mi prepáč, že som také motovidlo a dala zlý link :D
mariana11
19.03.10,15:54
Ďaaaaakujem Ti veľmi pekne, že si mi pomohla sa zorientovať. :D Fakt mi prepáč, že som také motovidlo a dala zlý link :D

Aj ty si mi pomohla, aspoň som zistila , že pri teme nevidno kto ocenil, ani ked sa na to postavim.A idem aj ja už niečo navariť:)
Marína
19.03.10,16:56
Jedna vec ma zaujíma, dobre tomu rozumiem, že "užitočné" je rovnocenné v oddychovej téme s témou odbornou?
Richard
19.03.10,17:40
Nie je to úplne rovnocenné pretože body rozlišujeme podľa toho kde boli pridelené.
Ak sa to bude stláčať fakt len za užitočné tak to nevadí ak nie tak to možno zrušíme.
Momentálna filozofia je aby sme mali celkový prehľad o tom ako užívateľ píše. Nechal som tam aj užitočné zatiaľ, lebo sa mi zdalo zasa nefér nechať len neužitočné mínusové body a užitočné dať preč.

Dokážem však odlíšiť napr. body zo stavby, účtovníctva atď, takže napr. v rozdelení podľa rubrík sa oddychové body nezobrazia.
V profile budú body podrobne rozdelené. Je predsa rozdiel či tie body získal v účtovníctve a radí v stavbe alebo naopak ;)
atka4
19.03.10,18:02
Nie je to síce k hodnoteniu príspevkov, t.j. som tak trochu mimotemy, ale
mňa by celkom potešilo, ak by bolo možné zhrnúť na nejakom mieste v konkrétnej téme všetky prílohy, ktoré diskutujúci pripojili k svojim radám....
napr. pod témou /myslím prvým príspevkom/, kde je riadok súhlasím, by bol pod ním riadok priložené prílohy...
dalo by sa?
prípadne, aj č. príspevku, v kt. bol priložený .... /to len niekedy pre urýchlenie práce - kto to priložil pomôže k čiastočnej verifikácii prílohy....)
ja len keď už sa robia zmeny.....:)
Zita5
19.03.10,18:35
Nie je to síce k hodnoteniu príspevkov, t.j. som tak trochu mimotemy, ale
mňa by celkom potešilo, ak by bolo možné zhrnúť na nejakom mieste v konkrétnej téme všetky prílohy, ktoré diskutujúci pripojili k svojim radám....
napr. pod témou /myslím prvým príspevkom/, kde je riadok súhlasím, by bol pod ním riadok priložené prílohy...
dalo by sa?
prípadne, aj č. príspevku, v kt. bol priložený .... /to len niekedy pre urýchlenie práce - kto to priložil pomôže k čiastočnej verifikácii prílohy....)
ja len keď už sa robia zmeny.....:)
Myslím , že Ti pomôže aj môj príspevok .:)
http://www.porada.sk/1344500-post10109.html
Marína
19.03.10,18:35
Nie je to úplne rovnocenné pretože body rozlišujeme podľa toho kde boli pridelené.
Ak sa to bude stláčať fakt len za užitočné tak to nevadí ak nie tak to možno zrušíme.
Momentálna filozofia je aby sme mali celkový prehľad o tom ako užívateľ píše. Nechal som tam aj užitočné zatiaľ, lebo sa mi zdalo zasa nefér nechať len neužitočné mínusové body a užitočné dať preč.

Dokážem však odlíšiť napr. body zo stavby, účtovníctva atď, takže napr. v rozdelení podľa rubrík sa oddychové body nezobrazia.
V profile budú body podrobne rozdelené. Je predsa rozdiel či tie body získal v účtovníctve a radí v stavbe alebo naopak ;)
Richard, vďaka za vysvetlenie.:)
buchač
19.03.10,18:37
....veľa kritérií na hodnotenie a zároveň potom aj veľa kritikov ...:confused:

No neviem , neviem ....

Je to o hodnotení alebo radách ....či ...?
Marína
19.03.10,18:48
Ešte ma napadlo ohľadom komentárov pri udelení ocenenie. Veľmi mi tam chýba, prišlo mi to veľmi milé, aj povzbudzujúce, ak niekto okrem "suchého" bodu aj slovne ohodnotil, zdôvodnil, pridal niečo vtipné, ...... Viem, že máme SS-ky, každý z nás vlastný minišuťák, je to však ďalšia "robota" naviac preklikávať sa a potom sa späť vracať do témy. Tak, ako to bolo doteraz, to bolo ideálne, aspoň pre mňa určite.
susann2
19.03.10,19:57
Dodnes dom nepochopila, aké to hodnotenie má zmysel.

1. V niektorom príspevku som čítala, že sa najviac oceňujú starší poradáci, ktorí sa dobre poznajú a neoceňujú ich tí, ktorí o radu žiadajú. Koho ale ocení začínajúci poradák, ked tú istú osobu môže oceniť najviac 2krát po sebe, potom musí oceniť 2x niekoho iného. Lenže ak chce oceniť niekoho iného resp. niečo iné, musí danej problematike rozumieť a kedže je začínajúci máločomu rozumie, to súdim podľa seba. Takže sa oceňujú medzi sebou navzájom takmer tí istí ľudia, ktorí o radu nežiadali a ani ju nepotrebovali. V dalšom príspevku som čítala, ako sa jedna prispievateľka pohoršovala nad tým, že niekto si vypýpal radu cez SS a potom radil daľším. No nad tým len pousmiala, viackrát sa mi totiž stalo, že ked som niekomu poradila, daľšia mnohobodová poradáčka napísala to isté, bez toho, že by tam napísala niečo iné, len to inak sformulovala a čuduj sa svete kamarátky jej popridelovali body. Tak sa pýtam k čomu je dobré bodovanie ? Na druhej strane sa mi zase viackrát stalo, že som mala za radu podakované. Verte či neverte pre mňa slovo "dakujem" je stále čarovné slovíčko, ktoré ma poteší viac ako 100 bodov.

2. Mala by som preto pre admina taký návrh, aby nezmyselné bodovanie zrušil a ponechal tam len súhlasím, mimotémy, dakujem.

Teraz to bližšie vysvetlím, to "súhlasím" by som ponechala, môže to mať aj pre zadávateľa otázky vypovedajúcu hodnotu, či už je to v odbornej téme, alebo ktorejkoľvek inej.

"Mimotémy" by bolo dobré označiť, ale len v tom prípade, ak by to malo nejaký zmysel.

A naposledy by som zaradila to slovo "dakujem" Po jeho stlačení, keby sa to slovo zobrazilo do odkazov prispievateľovi, mohol by to, ale aj nemusel nikto iný vidieť.

Na záver ešte niečo k tým navrhovaným užitočným, neužitočným, nevhodným a zábavným. Toto hodnotenie záleží na uhle pohľadu. Čo je pre mńa užitočné, môže sa druhému javiť ako neužitočné, najmä v odborných témách, ked ide napr. o sporné zákony. To isté plati aj pre zábavné a nevhodné, nevidím dôvod na také posudzovanie.

Môj názor je, že porada by mala slúžiť naozaj na poradenie, tak aby neodrádzala tých, ktorí sú sčítaní v danej oblasti a ktorých rady už dnes postrádam, ale ani tých, z ktorých otázok sa v poslednej dobe niektorí radi vysmievajú a moderátori, miesto toho, aby diskusiu usmernili, alebo dali na smetisko, sa pridajú.
JanaJB
19.03.10,21:15
Môj názor je taký, že ocenenie malo svoj význam, pretože som ním poďakovala za radu, ktorá mi pomohla, alebo mi potvrdila správny postup pri rozdielnych názoroch. Ja by som práve privítala, keby sa v profile dali prezerať aj príspevky, ktoré som ocenila.
evina
19.03.10,22:36
Vo všetkých príspevkoch možeš vidieť kto to ocenil, nie len vo svojich. Akurát že to nieje označené vedľa užitočné. Všetky ocenenia sa tak stali od zavedenia nového bodovania neviditeľné. Ak chcem vedieť či náhodou ten príspevok nezískal body, musím si kliknuť na užitočné. Ja dúfam, že sa to opraví, teda nie samo, ale šikovný Richard.:):):)

Určite sa to už tu písalo, ale ja som si teraz všimla to, že som klepla na užitočné /kde bola nula/. Chcela som vidieť, či som tam, podržím myš a okrem mňa tam bola ešte jedna poraďáčka. Teda vôbec nevidím ani len v tom čísle, kto tam klikol? To by mi asi dosť chýbalo a znížilo by mi to vypovedaciu hodnotu. Doteraz ma napríklad ani nenapadlo priložiť myšku , keď som videla nulu a teraz vidím, že to tak nie je....alebo robím niečo zle?
Marína
19.03.10,23:01
Evinka, mne sa stalo niečo podobné, klikla som na užitočné, kde bola 2 a mená tam boli 3.
liba2
20.03.10,00:56
Určite sa to už tu písalo, ale ja som si teraz všimla to, že som klepla na užitočné /kde bola nula/. Chcela som vidieť, či som tam, podržím myš a okrem mňa tam bola ešte jedna poraďáčka. Teda vôbec nevidím ani len v tom čísle, kto tam klikol? To by mi asi dosť chýbalo a znížilo by mi to vypovedaciu hodnotu. Doteraz ma napríklad ani nenapadlo priložiť myšku , keď som videla nulu a teraz vidím, že to tak nie je....alebo robím niečo zle?
myslíš toto :D
Marína
20.03.10,06:09
Libuška, toto isté som si všimla aj ja, že do počtu chýba jedno číselko.
mimotemy Dáš mi neužitočné, ak sa ťa opýtam čo si tu takto v predráno porábala?;) Ale patrí mi len 1/2, prvá veta je k veci.:---
Katija
20.03.10,06:39
Evinka, mne sa stalo niečo podobné, klikla som na užitočné, kde bola 2 a mená tam boli 3.Nové počítadlá fungujú od 18.3.2010 (:D dátum reorganizácie) a pekne od nuly. Keď bol príspevek ocenený pred týmto dátumom, tak to v tých súčtoch nie je zarátané. Všimni si, že pri nových príspevkoch je to OK.
220870
20.03.10,07:00
Prečítal som skoro celú diskusiu.Ak správne chápem tak zmeny sú preto, aby sa nevytvárali nové témy a tým nezaplňovala porada .Každý kto to tu pozná asi vie ako vyhľadávať a nezaplňovať poradu duplicitnými otázkami na témy ,ktoré sú tu dopodrobna ropitvané.Ale stále mi uchádza ako chcete takéto čosi naučiť niekoho kto sa tu chce len raz niečo spýtať.Už to ,že sa musí overovať nový člen SMS-kou určite ubralo porade veľa nových otázok.Podľa mňa je to cesta ,ako tu vytvoriť uzatvorené fórum VIP a každého nového buzerovať a poúčať.Vzdelaný a znalý si nájde odpoveď aj sám na nete,radiť potrebujú aj iný,menej zdatný,ktorý na poradu natrafili náhodne.Si dokážem predstaviť situáciu keď nováčik XY z Hornej Dolnej zle založí tému ,duplicitne,nesprávne položí otázku a x ochotných VIP poraďákov ho za to nezávisle na sebe "zbuzeruje."To by odradilo aj koňa.
Trochu som odbočil od témy ,klikajte len na "nevhodné".
liba2
20.03.10,07:10
Libuška, toto isté som si všimla aj ja, že do počtu chýba jedno číselko.
mimotemy Dáš mi neužitočné, ak sa ťa opýtam čo si tu takto v predráno porábala?;) Ale patrí mi len 1/2, prvá veta je k veci.:---
lenže fígeľ je v tom, že prvá ocenila Rozalka a to už "po novom", vtedy tam naskočila 1, potom pridala evinka, aj sa do započítalo do celkového počtu bodov, ale tu to zostalo len ako 1, hoci sú tam 2 ocenenia.
Katija
20.03.10,07:50
Určite sa to už tu písalo, ale ja som si teraz všimla to, že som klepla na užitočné /kde bola nula/. Chcela som vidieť, či som tam, podržím myš a okrem mňa tam bola ešte jedna poraďáčka. Teda vôbec nevidím ani len v tom čísle, kto tam klikol? To by mi asi dosť chýbalo a znížilo by mi to vypovedaciu hodnotu. Doteraz ma napríklad ani nenapadlo priložiť myšku , keď som videla nulu a teraz vidím, že to tak nie je....alebo robím niečo zle?


lenže fígeľ je v tom, že prvá ocenila Rozalka a to už "po novom", vtedy tam naskočila 1, potom pridala evinka, aj sa do započítalo do celkového počtu bodov, ale tu to zostalo len ako 1, hoci sú tam 2 ocenenia. Ide o príspevok 11 v téme "Uhrada straty z pôžičky?" ?
evina píše, že tam bola 0. Si myslím, že Rozalka ocenila ešte po starom. Pozri si dátum a hodinu, kedy si dostala bod od Rozalky.
Je to užitočný príspevok. :o Tak tam máš teraz 2.
Marína
20.03.10,08:12
Nové počítadlá fungujú od 18.3.2010 (:D dátum reorganizácie) a pekne od nuly. Keď bol príspevek ocenený pred týmto dátumom, tak to v tých súčtoch nie je zarátané. Všimni si, že pri nových príspevkoch je to OK.
Kati, si "koumák".:) Ďakujem za vysvetlenie.
sito
20.03.10,08:22
Je to niečo ako prídavky na deti. Kto ich nemá, ( malé, nedospelé) ten ich nedostáva. Ale žije, a to sa počíta.
evina
20.03.10,08:28
myslíš toto :D

Áno, presne to ....:)
Eulalia
20.03.10,08:31
Zopár dní som jednoducho nemala čas otvoriť PC, tak to dnes doháňam a trochu :eek::confused:. Diskusia na jednu a tú istú tému beží v 2 "poraďáckych" témach. Tu a v Stankom založenej petícii. Možno by nebolo od veci tieto 2 témy spojiť, pretože reakcie a názory sú v oboch témach takmer totožné.
Ešte sa len zoznamujem s týmito novinkami, preto neviem, do akej miery ich budem využívať. Ale už teraz viem, že rozhodne budem využívať tlačítko "nevhodné". Často sa tu objavia príspevky, ktoré mi riadne pohnú žlčou. Ak nechcem vyprovokovať slovnú vojnu na Porade, tak na ne nereagujem, aj keď mám pocit, že by si dotyčný-á mal niektoré veci uvedomiť. Ak nie je schopný-á si to sám-sama zvážiť, tak aj s mojou "pomocou". A v tomto prípade mi vôbec nevadí, že uvidí moje meno. Ak sem niečo napíšem, musím si za tým stáť. Moje "písmenká" čítajú tisícky ľudí, preto musím zvažovať, čo sem dám a čo nie.

A prihováram sa za rozdielne hodnotenie "odborných" a "oddychových" tém.
Danila
20.03.10,08:51
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.Betka, tiež ešte nie som abstinujúca poraďáčka,aj keď sa veľmi snažím.:mee: Lebo závislosť je svinstvo a ja som opäť nazízla. Toto sú na moje gusto zmeny preveliké. Ja zvyčajne nezačínam, čo neviem pri prezentácii dokončiť. Navyše som sa dozvedela interesantnú vec v tejto téme, že účtovník nie je odborník.:confused: Ale nedá mi na teba nezareagovať. Ja som na túto zmenu vlastne prišla až včera. Bol to môj najkrajší a najúsmevnejší deň na Porade. Niekedy je priam čarovnejšie keď berú, ako keď dávajú. A ešte k tomu s ľudskou tvárou a nonšalantne. To mi ver. :);)
Marína
20.03.10,08:57
Prečítal som skoro celú diskusiu.Ak správne chápem tak zmeny sú preto, aby sa nevytvárali nové témy a tým nezaplňovala porada .Každý kto to tu pozná asi vie ako vyhľadávať a nezaplňovať poradu duplicitnými otázkami na témy ,ktoré sú tu dopodrobna ropitvané.Ale stále mi uchádza ako chcete takéto čosi naučiť niekoho kto sa tu chce len raz niečo spýtať.Už to ,že sa musí overovať nový člen SMS-kou určite ubralo porade veľa nových otázok.Podľa mňa je to cesta ,ako tu vytvoriť uzatvorené fórum VIP a každého nového buzerovať a poúčať.Vzdelaný a znalý si nájde odpoveď aj sám na nete,radiť potrebujú aj iný,menej zdatný,ktorý na poradu natrafili náhodne.Si dokážem predstaviť situáciu keď nováčik XY z Hornej Dolnej zle založí tému ,duplicitne,nesprávne položí otázku a x ochotných VIP poraďákov ho za to nezávisle na sebe "zbuzeruje."To by odradilo aj koňa.
Trochu som odbočil od témy ,klikajte len na "nevhodné".
Prečo by si mal dostať nevhodné, ak si vyjadril svoj názor. Nebol si ani vulgárny, ani útočný. Povedal si, ako to cítiš a vidíš ty. Ja to cítim trochu inak.
Vyjadrím sa k hrubo vyznačenému.
Možno aj to sa stáva, ale v drvivej väčšine prípadov si dlhoročný poraďák všíma, či je niekto nováčik, alebo tu pôsobí dlhšiu dobu, teda sa očakáva, že na tejto stránke je zorientovaný a ak nie, tak vlastnou vinou. Vtedy sa zvyčajne(ja tiež) reaguje tak, že si má odpoveď najprv skúsiť vyhľadať. Ja, ak sa nechcem znova o tom istom rozpisovať, ju pre neho musím vyhľadať tiež.
Skús si prejsť príspevky VIP poraďákov, že ak si potrebujú overiť, potvrdiť, ozrejmiť, ..... nejaký problém, prichádzajú s pripravenou otázkou, z ktorej cítiš, že sa danou problematikou zaoberali, skúšali riešiť a až tak prichádza prosba o spolupodieľanie sa na jej riešení. A to je o niečom inom ako keď z otázky cítiš - vyriešte to za mňa.
bv_alexandra
20.03.10,09:06
Mňa dnes celkom potešilo že už nie je obmedzené bodovanie toho istého člena.
Tzn že sa dajú dať body aj tri krát po sebe tomu istému členovi za rôzne rady.
Túto možnost vítam, lebo nie raz sa mi stalo že som musela udeliť bod takým spôsobom že som uplne bez rozmýšlania davala dva body niekomu inémmu aby som opať mohla udeliť bod predošlej osobe. :);)
Ale velmi mi chýba možnosť dopísať komentár ked niekomu udelujem bodik:mee:
arizona
20.03.10,09:38
Prečítal som skoro celú diskusiu.Ak správne chápem tak zmeny sú preto, aby sa nevytvárali nové témy a tým nezaplňovala porada .Každý kto to tu pozná asi vie ako vyhľadávať a nezaplňovať poradu duplicitnými otázkami na témy ,ktoré sú tu dopodrobna ropitvané.Ale stále mi uchádza ako chcete takéto čosi naučiť niekoho kto sa tu chce len raz niečo spýtať.Už to ,že sa musí overovať nový člen SMS-kou určite ubralo porade veľa nových otázok.Podľa mňa je to cesta ,ako tu vytvoriť uzatvorené fórum VIP a každého nového buzerovať a poúčať.Vzdelaný a znalý si nájde odpoveď aj sám na nete,radiť potrebujú aj iný,menej zdatný,ktorý na poradu natrafili náhodne.Si dokážem predstaviť situáciu keď nováčik XY z Hornej Dolnej zle založí tému ,duplicitne,nesprávne položí otázku a x ochotných VIP poraďákov ho za to nezávisle na sebe "zbuzeruje."To by odradilo aj koňa.
Trochu som odbočil od témy ,klikajte len na "nevhodné".
Aj ked s niečím súhlasím, tak slovo "buzerácia" sa mi nezdá na mieste...Momentálne si nespomínam, že by niekto bol na nováčika vulgárny, alebo ho nejak odsudzoval.
(aj ked občas platí : aká otázka, taká odpoved)

Tým, že nováčikovi vždy neodpovedáš priamo, ale pridáš linky na už prediskutované témy, alebo ho upozorníš, že debatu o koláčoch má zaradiť medzi recepty a nie napr. do záhradky-tak mu vlastne pomáhaš zorientovať sa v Porade a nájsť aj iné zaujímavé témy. Mnohí nováčikovia sú práveže vdačný ;)
Naopak, keď nováčikovi nik neodpovie (lebo si všetci potichu pomyslíme-ved si pohľadaj sám), môže byť skor rozčarovaný a znechutený. V opačnom prípade pre istotu zopakuje svoju otázku niekoľkokrát v rôznych iných témach, v snahe, že si ju už konečne niekto všimne .
Zita5
20.03.10,09:48
Prečo by si mal dostať nevhodné, ak si vyjadril svoj názor. Nebol si ani vulgárny, ani útočný. Povedal si, ako to cítiš a vidíš ty. Ja to cítim trochu inak.
Vyjadrím sa k hrubo vyznačenému.
Možno aj to sa stáva, ale v drvivej väčšine prípadov si dlhoročný poraďák všíma, či je niekto nováčik, alebo tu pôsobí dlhšiu dobu, teda sa očakáva, že na tejto stránke je zorientovaný a ak nie, tak vlastnou vinou. Vtedy sa zvyčajne(ja tiež) reaguje tak, že si má odpoveď najprv skúsiť vyhľadať. Ja, ak sa nechcem znova o tom istom rozpisovať, ju pre neho musím vyhľadať tiež.
Skús si prejsť príspevky VIP poraďákov, že ak si potrebujú overiť, potvrdiť, ozrejmiť, ..... nejaký problém, prichádzajú s pripravenou otázkou, z ktorej cítiš, že sa danou problematikou zaoberali, skúšali riešiť a až tak prichádza prosba o spolupodieľanie sa na jej riešení. A to je o niečom inom ako keď z otázky cítiš - vyriešte to za mňa.

mimotemyJa nadviažem na Marínu , priznám sa, že niekedy človek má na pohľad nováčika aj iný názor .

Pamätám sa na moje začiatky, kedy som držala stránku nováčikom a snažila som sa im pomôcť . Ale po čase môjho pôsobenia na Porade, som zistila, že fakt nie je snahou niekoho si veci naštudovať a potom sa až pýtať.

Skôr to chápem ako nechcenie,pohodlnosť a nevôľa si vyhľadať problém .Priložím len citáciu , naschvál som necitovala v danej téme nick , aby som nevyvolala nejaké nedorozumenie . Ale aj takýto sú nováčikovia .Pritom všetci máme povinností v tejto dobe nad hlavu .

http://www.porada.sk/1337346-post9901.html
kukučka
20.03.10,10:52
podľa mňa by stačilo súhlasím, nesúhlasím a oceňujem a tu by som aj ponechala pôvodné okno s menami, tie majú pre nás predsa najväčšiu výpovednú hodnotu. Tých tlačidiel je priveľa.
liba2
20.03.10,12:11
Ide o príspevok 11 v téme "Uhrada straty z pôžičky?" ?
evina píše, že tam bola 0. Si myslím, že Rozalka ocenila ešte po starom. Pozri si dátum a hodinu, kedy si dostala bod od Rozalky.
Je to užitočný príspevok. :o Tak tam máš teraz 2.
Katarínka, mala si pravdu, bod od Rozalky bol pred zmenou :D.
Pekný víkend a ďakujem ;)
220870
20.03.10,17:08
Naschvál som dal to slovíčko " BUZERÁCIA" do úvodzoviek.Trochu som to nadsadil ,aby som zvýraznil to čo chcem naznačiť.Ďakujem za to , že ste to pochopili správne.;)
mimotemyEšte jednu pripomienku.Každému sa môže stať že sa sekne a napíše niečo za čo sa hanbí alebo čo by chcel vrátiť späť (mne sa to stalo a nie raz).V takom prípade mám možnosť upraviť alebo vymazať príspevok,čo sa mi nezdá korektné.Privítal by som ak by bol v ponuke smajlík zobrazujúci "hanbeniesa" je to korektnejšie ako mazať,upravovať.Ak som raz urobil chybu priznám sa a hanbím sa.mimotemy
atka4
20.03.10,17:50
Myslím , že Ti pomôže aj môj príspevok .:)
http://www.porada.sk/1344500-post10109.html

ty si poklad.....
ja som si tú sponku aj všimla, ale myslela som, že to len znamená, že v uvedenej téme sú priložené prílohy......, ani ma nenapadlo na ňu kliknúť......:cool:
juj, to ma teší ..........:)
evina
20.03.10,18:03
Pripísal sa mi bod teraz aj za "zábavne", a to si myslím by nemalo. Ak tak len za užitočné a neužitočné, a to v odborných témach, resp. rozdeliť odborné a neodborné. ináč...

P.s. ja som napríklad s Muškou zábavná od rána do večera :D:D, a to by sme išli prudko hore :)
cloe
20.03.10,18:06
Pripísal sa mi bod teraz aj za "zábavne", a to si myslím by nemalo. Ak tak len za užitočné a neužitočné, a to v odborných témach, resp. rozdeliť odborné a neodborné. ináč...

P.s. ja som napríklad s Muškou zábavná od rána do večera :D:D, a to by sme išli prudko hore :)

Evka a ty nevieš, že byť zábavná je jedna z najužitočnejších vecí?:D
inajana
20.03.10,18:57
Mňa najviac mrzí, že *PO NOVOM* pri doterajšej rýchlosti (čas registrácie a získané body) budem môcť OCENIŤ VAŠE ODBORNÉ RADY tak v 2015 ... :-(
Marína
20.03.10,19:36
Evinka, aj mňa si ocenila za to, že som zábavná:D, zobrazilo sa mi to v mojich nastaveniach/počet získaných bodov, ale bodík sa k počtu celkových mojich bodov nepripísal. Podľa mňa je to len oznam, že si ostatní všimli, aká si vtipná:--- a oceňujú to.:)
evina
20.03.10,21:22
Evinka, aj mňa si ocenila za to, že som zábavná:D, zobrazilo sa mi to v mojich nastaveniach/počet získaných bodov, ale bodík sa k počtu celkových mojich bodov nepripísal. Podľa mňa je to len oznam, že si ostatní všimli, aká si vtipná:--- a oceňujú to.:)

:D:D Tak to som si nevšimla, že mi nepribudol, uvažovala som podľa moje nastavenia,,,,

P.s. Neviem, či už mi neubúda šedá kôra:D:D Najvyšší čas, aby bol 1.apríl, nech si zase zavtipkujem :D
jozka56
20.03.10,21:52
Po troch dňoch fungovania nového hodnotenia príspevkov pre mňa výsledok....je to hrôza....a bola som pripravená prijať nové zmeny:rolleyes::rolleyes::rolleyes: pri práci, vzdelávaní, zábave sa stanem otrokom správne použitých tlačidiel hodnotenia:rolleyes:
adi11
20.03.10,21:59
Po troch dňoch fungovania nového hodnotenia príspevkov pre mňa výsledok....je to hrôza....a bola som pripravená prijať nové zmeny:rolleyes::rolleyes::rolleyes: pri práci, vzdelávaní, zábave sa stanem robotom používajúcim tlačitdlá.....

Jožka, ja si myslím, že tie tlačidlá prestanú ľudí baviť /niektorých/, ako aj tie lampičky, ja som ani nemala kedy na ne pozerať, lebo boli na boku strčené.
sito
21.03.10,05:29
Možno by bolo dobré, aby neboli témy v témach, príklad Bytovky, ak klikne na ne, objaví sa lišta a na nej, zákony, predsedovia, správcovia, teplo, voda, atď.

Ak mám záujem si prečítať teplo, kliknem na teplo, ak píšem, píšem o teple. Jasné, to nie je záruka toho, že niekto nezačne spomínať, písať o vode.

K bodovaniu, trocha pritiahnuté za vlasy, možnosť prideľovať body až po určitom počte získaných bodov. Niekto sa len raz za rok niečo opýta, dostane dobrú, odbornú radu a nemôže ju oceniť.

Som aj za mínusové body, ale ich nemiešať odčitovať od tých, plusových. Nie je to správne, znehodnocuje to tie kladné body.

Navrhol by som po určitom počte mínusových bodov neumožniť písať príspevky. Ideálne to nikdy nebude, ale isté pravidla je vždy treba.
Blankake
21.03.10,06:39
Ja by som ešte navrhla, aby sa vrátila aj možnosť "oceňujem", pretože "užitočné" podľa mňa nie je to isté a zrazu zisťujem, že som dostala body aj za banálne veci. Pretože pre niekoho bola moja odpoveď užitočná - to beriem. Ale za užitočné by sa nemali prideľovať body. Alebo za užitočné 1 bod, ale za oceňujem potom 2 body. Aby bolo vidno rozdiel v ohodnotení daného príspevku.
kukučka
21.03.10,08:11
podľa mňa by stačilo súhlasím, nesúhlasím a oceňujem a tu by som aj ponechala pôvodné okno s menami, tie majú pre nás predsa najväčšiu výpovednú hodnotu. Tých tlačidiel je priveľa.

citujem sama seba len aby som ešte dodala, že používanie tlačidiel nie je povinné, stačí poďakovať ;)

mimotemy dodatočne ďakujem všetkým, ktorých rady mi pomohli a najmä tým, ktorí to ešte nevzdali :)
liba2
21.03.10,10:26
Ja by som ešte navrhla, aby sa vrátila aj možnosť "oceňujem", pretože "užitočné" podľa mňa nie je to isté a zrazu zisťujem, že som dostala body aj za banálne veci. Pretože pre niekoho bola moja odpoveď užitočná - to beriem. Ale za užitočné by sa nemali prideľovať body. Alebo za užitočné 1 bod, ale za oceňujem potom 2 body. Aby bolo vidno rozdiel v ohodnotení daného príspevku.ale Blanka, veď celé bodovanie je len jedna veľká sranda :D, ešte sa ti nestalo, že si za odpoveď očakávala aspoň jedno ocenenie - a neprišlo... a naopak, ešte si nikdy nedostala bod za niečo, čo pre teba bola jednoduchá vec?
Spravodlivosť v bodovaní nikdy nebude, lebo pri oceňovaní ide o subjektívny pohľad každého jednotlivca v závislosti od miery jeho poznania a vedomostí.
Zita5
21.03.10,11:02
ale Blanka, veď celé bodovanie je len jedna veľká sranda :D, ešte sa ti nestalo, že si za odpoveď očakávala aspoň jedno ocenenie - a neprišlo... a naopak, ešte si nikdy nedostala bod za niečo, čo pre teba bola jednoduchá vec?
Spravodlivosť v bodovaní nikdy nebude, lebo pri oceňovaní ide o subjektívny pohľad každého jednotlivca v závislosti od miery jeho poznania a vedomostí.

200% súhlas .:)
Blankake
21.03.10,11:10
ale Blanka, veď celé bodovanie je len jedna veľká sranda :D, ešte sa ti nestalo, že si za odpoveď očakávala aspoň jedno ocenenie - a neprišlo... a naopak, ešte si nikdy nedostala bod za niečo, čo pre teba bola jednoduchá vec?
Spravodlivosť v bodovaní nikdy nebude, lebo pri oceňovaní ide o subjektívny pohľad každého jednotlivca v závislosti od miery jeho poznania a vedomostí.
To mi je jasné, že v bodovaní spravodlivosť nikdy nebude.:);)
Ale doteraz aspoň v odborných príspevkoch som sa orientovala aj počtom ocenení daného príspevku a prípadne aj kým bol ocenený. Takej odpovedi som potom viac verila ako odpovedi, ktorej dal bod pre mňa neznámy člen. Alebo ak bolo viac názorov na jeden problém, tak som sa tiež orientovala podľa ocenení - koľko mala odpoveď ocenení a kto ju ocenil.;)
A to "oceňujem" znamenalo aspoň pre mňa ako známka v škole: 1*
"Užitočné" sa mi teraz zdá, že to dosť dobre nevystihuje... preto by som bola za doplnenie možnosti "oceňujem" (ako to bolo doteraz).
Petra Nová
21.03.10,11:12
podľa mňa by stačilo súhlasím, nesúhlasím a oceňujem a tu by som aj ponechala pôvodné okno s menami, tie majú pre nás predsa najväčšiu výpovednú hodnotu. Tých tlačidiel je priveľa.
Súhlasím s Tebou Kukučka, mne by na Porade úplne stačili tlačidlá súhlasím, nesúhlasím a nevhodné. Som proti bodovému oceňovaniu. Neoceňovať alebo oceňovať slovne, určite by napomohlo harmonizovať vzťahy na Porade.

Vyskúšala som nový spôsob oceňovania a mnoho príspevkov som označila za užitočné. A to s čistým svedomím, pretože z hľadiska filozofie nového bodovania, pre mňa užitočnými ozaj boli. A preto ma veľmi prekvapilo, keď zrazu pisatelia príspevkov, pre mňa užitočných, sa začali ohradzovať proti oceneniu. Dokonca ho považovali za dehonestujúce alebo výsmešné. Pýtam sa prečo? Ja som sa novému systému prispôsobila, preto označujem za cenné to, čo z môjho hľadiska cenným je. Inak by bolo treba pridať ešte jedno tlačidlo - odmietnutie ocenenia.

Ja by som vždy dala prednosť slovnému oceneniu, predovšetkým v odborných témach. Ak považujem príspevok za mimoriadne cenný, nerobí mi problém to napísať aj s komentárom. A nemyslím, že by to spôsobilo neprehľadnosť témy. Naopak, zdôraznilo by to kvalitu tohto príspevku. A možno by sme sa tým vyhli tomu, že v odborných témach hodnotia aj laici a pridávajú body aj tým príspevkom, ktoré sú od veci.

Nech to bude tak, či tak, prispôsobím sa a možnosti, ktoré mi poskytne Porada, budem používať podľa vlastnej úvahy. S jednou výnimkou. Tlačidlá rozhodne nebudem stískať v témach o účtovníctve, pretože im nerozumiem.
Aljok
21.03.10,13:55
Mňa najviac mrzí, že *PO NOVOM* pri doterajšej rýchlosti (čas registrácie a získané body) budem môcť OCENIŤ VAŠE ODBORNÉ RADY tak v 2015 ... :-(
Nezúfaj. Stačí ak máš dobré recepty, príp. vtipy a môžeš začať zbierať body...
A potom môžeš oceňovať odborné príspevky kladnými aj zápornými bodmi.
A keď zadáš tému (dotaz) Ty, tak nemusíš mať ani jeden bod.
pepsikova
21.03.10,14:55
..páááni..už a dá dať bodík aj v kaviarni...
Xanti
21.03.10,15:15
No pozerám ako sme chceli "inajana" pomôcť :D:D aby nás mohla oceňovať
http://www.porada.sk/1345979-post184.html
a ako jej bodíky nepribudli. :D

Ináč je to obmedzujúce, ked sa ráta len prvých 6 bodov v tom ktorom príspevku. A tie ostatné tam síce sú ale nenarátané.

Ved predsa často krát sa na porade našli príspevky, ktoré človek ocenil bodom lebo mu pomohli. A ocenil ich nie jeden človek, nie 6 ludia ale aj 30 ludí.
Stanislav 1975
21.03.10,15:17
No pozerám ako sme chceli "inajana" pomôcť :D:D aby nás mohla oceňovať
http://www.porada.sk/1345979-post184.html
a ako jej bodíky nepribudli. :D

Ináč je to obmedzujúce, ked sa ráta len prvých 6 bodov v tom ktorom príspevku. A tie ostatné tam síce sú ale nenarátané.

Ved predsa často krát sa na porade našli príspevky, ktoré človek ocenil bodom lebo mu pomohli. A ocenil ich nie jeden človek, nie 6 ludia ale aj 30 ludí.

Preto vravím,že to nové bodovanie je celé od veci,nespravodlivé a obmedzujúce, ale nikto ma nepočúva a ako to vyzerá ani nebude počúvať...,všetci kašlú na to...:mee:
Stanislav 1975
21.03.10,15:19
Preto vravím,že to nové bodovanie je celé od veci,nespravodlivé a obmedzujúce, ale nikto ma nepočúva a ako to vyzerá ani nebude počúvať...,všetci kašlú na to...:mee:

Ale máte pravdu,už aj ja to asi vzdám-už ma to nebaví cikať proti vetru...,nemá to zmysel...
Xanti
21.03.10,15:22
Ale máte pravdu,už aj ja to asi vzdám-už ma to nebaví cikať proti vetru...,nemá to zmysel...
mimotemy no proti vetru sa zle ciká, človek je add
1. mokrý
2. a smrdí ;) :D:D:D:D
Stanislav 1975
21.03.10,15:24
mimotemy no proti vetru sa zle ciká, človek je add
1. mokrý
2. a smrdí ;) :D:D:D:D

To ako ten Juraj Mokrý...:)?
Petra Nová
21.03.10,15:54
Preto vravím,že to nové bodovanie je celé od veci,nespravodlivé a obmedzujúce, ale nikto ma nepočúva a ako to vyzerá ani nebude počúvať...,všetci kašlú na to...:mee:

Skúsim sa Ťa opýtať. Si presvedčený o tom, či ten predchádzajúci
spôsob oceňovania bol prevážne k veci, spravodlivý a neobmedzujúci? Ja si myslím, že nie. Určite netreba robiť z bodov FETIŠ. Pretože každý, kto pobudne nejakú chvíľu na Porade vie posúdiť, čo ktorý nick píše. A ako sa možno na jeho radu spoľahnúť. Ani tisíc zelených polienok z nikoho neurobí superradiča. Takže pomaly dochádzam k záveru, že je to úplne jedno.:rolleyes:
Stanislav 1975
21.03.10,16:12
Skúsim sa Ťa opýtať. Si presvedčený o tom, či ten predchádzajúci
spôsob oceňovania bol prevážne k veci, spravodlivý a neobmedzujúci? Ja si myslím, že nie. Určite netreba robiť z bodov FETIŠ. Pretože každý, kto pobudne nejakú chvíľu na Porade vie posúdiť, čo ktorý nick píše. A ako sa možno na jeho radu spoľahnúť. Ani tisíc zelených polienok z nikoho neurobí superradiča. Takže pomaly dochádzam k záveru, že je to úplne jedno.:rolleyes:

ano vadi mi to ze sa napriklad v kaviarni daju dat body-to uz fakt budeme ocenovat kadejaky obrazok alebo vtip?sodoma-gomora,akoze dik potom uz
Petra Nová
21.03.10,16:26
ano vadi mi to ze sa napriklad v kaviarni daju dat body-to uz fakt budeme ocenovat kadejaky obrazok alebo vtip?sodoma-gomora,akoze dik potom uz

A myslíš, že oceňovanie pitomín v odborných témach má väčšiu váhu ?
Pokiaľ tento systém pretrvá, tak budem s obľubou oceňovať prilepené obrázky, aj muziku, ktorá sa mi páči, aj recepty , aj srandičky. Tie mi prinášajú aspoň radosť . Takže žiadna S a G.:);)
veronikasad
21.03.10,16:29
A myslíš, že oceňovanie pitomín v odborných témach má väčšiu váhu ?
Pokiaľ tento systém pretrvá, tak budem s obľubou oceňovať prilepené obrázky, aj muziku, ktorá sa mi páči, aj recepty , aj srandičky. Tie mi prinášajú aspoň radosť . Takže žiadna S a G.:);)
Body za tie "pitominy" sa nezobrazujú inou farbou ?
Petra Nová
21.03.10,16:32
Body za tie "pitominy" sa nezobrazujú inou farbou ?
Teraz neviem, na ktoré pitominky sa pýtaš, či v odborných lebo v ostatných.
veronikasad
21.03.10,16:34
Teraz neviem, na ktoré pitominky sa pýtaš, či v odborných lebo v ostatných.
priznám sa, neviem čo sú to pitominky, preto som to dala do úvodzoviek. Myslela som body v oddychových témach.
Petra Nová
21.03.10,16:42
priznám sa, neviem čo sú to pitominky, preto som to dala do úvodzoviek. Myslela som body v oddychových témach.
Tie pitominy sú to, čo sa aj mne podarilo a na čo si ma taktne upozornila. .:) Sú rovnocenné.
Xanti
21.03.10,16:48
Body za tie "pitominy" sa nezobrazujú inou farbou ?
Veronika,
inou farbou sa zobrazujú zábavné veci ..nepriráta sa bod. A tiež každé dalšie ocenenie ak si v príspevku dostala viac ako 6 bodov , tak každý další sa nezaráta a je inej farby .
Markatný príklad opisujem tu http://www.porada.sk/1346704-post198.html
veronikasad
21.03.10,16:50
Veronika,
inou farbou sa zobrazujú zábavné veci ..nepriráta sa bod. A tiež každé dalšie ocenenie ak si v príspevku dostala viac ako 6 bodov , tak každý další sa nezaráta a je inej farby .
Markatný príklad opisujem tu http://www.porada.sk/1346704-post198.htmlmimotemyDo zábavných tém neprispievam, moje body sú všetky zelené ...
Xanti
21.03.10,16:53
mimotemyDo zábavných tém neprispievam, moje body sú všetky zelené ...
Hm... ani ja, ale p. Mihál mi označil príspevok za zábavný, tak bod bol sivý. Holky mi tu označili príspevok za zábavný boli to sivé body a nezvýšilo sa bodové konto.

A dostala som v jednom príspevku 7 bodov, 6 je zelených a ten 7 posledný je sivý. V tej istej téme.
Petra Nová
21.03.10,16:55
Veronika,
inou farbou sa zobrazujú zábavné veci ..nepriráta sa bod. A tiež každé dalšie ocenenie ak si v príspevku dostala viac ako 6 bodov , tak každý další sa nezaráta a je inej farby .
Markatný príklad opisujem tu http://www.porada.sk/1346704-post198.html
Kde je vidieť tú inú farbu? Ja nič rozdielne v bodoch nevidím, až na zábavné.
Xanti
21.03.10,16:59
Kde je vidieť tú inú farbu? Ja nič rozdielne v bodoch nevidím až za zábavné.
No to vidím ja v nastaveniach ked si pozriem od koho som dostala bodíky.
a v tomto príspevku http://www.porada.sk/1346704-post198.html som poukazovala na prípad, kt. je vidno http://www.porada.sk/1345979-post184.html . Ked porátaš užitočné je ich 9, ale zadávateľka má bodíkov 8, a ked sa tak vysťažovala, lebo mala dva bodíky. Tak s úsmevom na tvári som jej ocenenie dala.
Stanislav 1975
21.03.10,20:09
Skúsim sa Ťa opýtať. Si presvedčený o tom, či ten predchádzajúci
spôsob oceňovania bol prevážne k veci, spravodlivý a neobmedzujúci? Ja si myslím, že nie. Určite netreba robiť z bodov FETIŠ. Pretože každý, kto pobudne nejakú chvíľu na Porade vie posúdiť, čo ktorý nick píše. A ako sa možno na jeho radu spoľahnúť. Ani tisíc zelených polienok z nikoho neurobí superradiča. Takže pomaly dochádzam k záveru, že je to úplne jedno.:rolleyes:

Peti, teraz mieriš na mňa ako revolver v záložni spod pultu, vystrelila si do luftu moju vražednú poraďácku gulku,trháš ma ako svorka psov z útulku...:eek::eek::eek:
wagner
21.03.10,20:14
Peti, teraz mieriš na mňa ako revolver v záložni spod pultu, vystrelila si do luftu moju vražednú poraďácku gulku,trháš ma ako svorka psov z útulku...:eek::eek::eek:

Stanko nedaj sa trhať, však si písal že máš viac ako 100 kilov a takého chlapa predsa nemôže roztrhať nejaká svorka psov z útulku:D:D:D
Stanislav 1975
21.03.10,20:19
Stanko nedaj sa trhať, však si písal že máš viac ako 100 kilov a takého chlapa predsa nemôže roztrhať nejaká svorka psov z útulku:D:D:D

:D
Petra Nová
21.03.10,20:54
Peti, teraz mieriš na mňa ako revolver v záložni spod pultu, vystrelila si do luftu moju vražednú poraďácku gulku,trháš ma ako svorka psov z útulku...:eek::eek::eek:
Stanko, napísal si to tak poeticky, smutno-pesimisticky a krásne obrazne, že Ťa nemôžem neoceniť.:) A vidíš, ja som to hodnotenie, na ktoré reaguješ, napísala tak drsno - realisticky.:D

Doplnenie:

Toho Tvojho smajla zeleno- zubatého som pôvodne nechcela oceniť, ale čo už, ruka bola rýchlejšia ako oči.
Marína
22.03.10,06:30
No, ja teda neviem, nie že by mi ten bod(zatiaľ len jeden) chýbal;), ale .....

Ak sa body, ktoré sú udelené v oddychových témach nepripočítavajú k celkovému hodnoteniu(sivý štvorček), len sme o tom informovaní v Moje nastavenia/ďalšie nastavenia/Počet získaných bodov, nerozumiem, prečo mi má bod ubudnúť(červený štvorček), ak ma niekto "znuluje" za vtip v srandičkách(asi by som mala prestať srandovať:D) . Len pre zaujímavosť, tento http://www.porada.sk/1346162-post6298.html
Nezdá sa mi vôbec spravodlivé, ak dostanem bod v odbornej téme za napr. tento príspevok http://www.porada.sk/984882-post132.html , s ktorým som sa možno "babrala" aj viac ako pol hodiny a je takto znulovaný.
Že to takto funguje, to viem, pretože od včera mám o jeden bod menej.

Berte to, prosím, len ako príklad, vôbec nie je relevantné, že to uvádzam na sebe, na nikom inom to totiž uviesť neviem.
Asi by ozaj bolo najlepšie, ako tu už niekto uvádzal, aby sa viedol zvlášť súčet + bodov a zvlášť - bodov. Inak sa môže stať, že niekto v odborných témach získa napr. 40 bodov a za recepty, srandičky a pod. sa mu znulujú.
azla
22.03.10,07:01
Súhlasim s Marínou.
Ide IBA o princíp. Ak sa to píše všeobecne, tak každý si myslí, že ide o bodíky.
Nie, ide o princíp. (avšak, to ako funguje princíp - vieme zistiť iba cez bodíky).
Na konkrétnom príklade je ukázané, že "hocikto- neviem kto:confused: - lebo sa mi nezobrazuje" udelením mínusových bodov v smiešnej téme dehonestuje vynaložené úsilie v odbornej téme.

Richard povedal, že si máme na to zvyknúť, môžeme pripomienkovať atď....

....ale je marec, máme inú dôležitejšiu prácu ako "testovať" novinky.

Škoda, že sa tie novoty začali v marci, naozaj najmenej vhodný termín.:rolleyes::D
arizona
22.03.10,07:12
No, ja teda neviem, nie že by mi ten bod(zatiaľ len jeden) chýbal;), ale .....

Ak sa body, ktoré sú udelené v oddychových témach nepripočítavajú k celkovému hodnoteniu(sivý štvorček), len sme o tom informovaní v Moje nastavenia/ďalšie nastavenia/Počet získaných bodov, nerozumiem, prečo mi má bod ubudnúť(červený štvorček), ak ma niekto "znuluje" za vtip v srandičkách(asi by som mala prestať srandovať:D) . Len pre zaujímavosť, tento http://www.porada.sk/1346162-post6298.html
Nezdá sa mi vôbec spravodlivé, ak dostanem bod v odbornej téme za napr. tento príspevok http://www.porada.sk/984882-post132.html , s ktorým som sa možno "babrala" aj viac ako pol hodiny a je takto znulovaný.
Že to takto funguje, to viem, pretože od včera mám o jeden bod menej.

Berte to, prosím, len ako príklad, vôbec nie je relevantné, že to uvádzam na svojom príklade, na nikom inom to totiž uviesť neviem.
Asi by ozaj bolo najlepšie, ako tu už niekto uvádzal, aby sa viedol zvlášť súčet + bodov a zvlášť - bodov. Inak sa môže stať, že niekto v odborných témach získa napr. 40 bodov a za recepty, srandičky a pod. sa mu znulujú.
:D:---:eek: http://www.porada.sk/1347412-post10158.html
Zita5
22.03.10,07:16
Evka toto je príklad toho , že ak niekto chce žartovať alebo robiť zle , tak sa to takto prejaví. Teraz je to v srandičkách, nabudúce to bude v dôležitejších témach.
Marína
22.03.10,08:48
Zaujímavé, komentáre k bodíkom sa už nedajú pridávať, tu http://www.porada.sk/t136038-uzitocne-videa.html to ešte funguje po starom. Zobrazilo sa mi aj staré, známe okienečko, kde sa oceňujúcemu môžem zdôveriť, prečo som tak učinila.:)
Aljok
22.03.10,08:50
:D:---:eek: http://www.porada.sk/1347412-post10158.html


No, ja teda neviem, nie že by mi ten bod(zatiaľ len jeden) chýbal;), ale .....

Ak sa body, ktoré sú udelené v oddychových témach nepripočítavajú k celkovému hodnoteniu(sivý štvorček), len sme o tom informovaní v Moje nastavenia/ďalšie nastavenia/Počet získaných bodov, nerozumiem, prečo mi má bod ubudnúť(červený štvorček), ak ma niekto "znuluje" za vtip v srandičkách(asi by som mala prestať srandovať:D) . Len pre zaujímavosť, tento http://www.porada.sk/1346162-post6298.html
Nezdá sa mi vôbec spravodlivé, ak dostanem bod v odbornej téme za napr. tento príspevok http://www.porada.sk/984882-post132.html , s ktorým som sa možno "babrala" aj viac ako pol hodiny a je takto znulovaný.
Že to takto funguje, to viem, pretože od včera mám o jeden bod menej.

Berte to, prosím, len ako príklad, vôbec nie je relevantné, že to uvádzam na svojom príklade, na nikom inom to totiž uviesť neviem.
Asi by ozaj bolo najlepšie, ako tu už niekto uvádzal, aby sa viedol zvlášť súčet + bodov a zvlášť - bodov. Inak sa môže stať, že niekto v odborných témach získa napr. 40 bodov a za recepty, srandičky a pod. sa mu znulujú.


Evka toto je príklad toho , že ak niekto chce žartovať alebo robiť zle , tak sa to takto prejaví. Teraz je to v srandičkách, nabudúce to bude v dôležitejších témach.

A možno len dotyční chceli poukázať na to, že nový systém bodovania je fraška....
Prečo nezrušiť bodovanie úplne?
Stačia tlačidlá súhlasím, nesúhlasím, nevhodné.
arizona
22.03.10,08:54
Zaujímavé, komentáre k bodíkom sa už nedajú pridávať, tu http://www.porada.sk/t136038-uzitocne-videa.html to ešte funguje po starom. Zobrazilo sa mi aj staré, známe okienečko, kde sa oceňujúcemu môžem zdôveriť, prečo som tak učinila.:)
Myslím, že sa tu niekde spomínalo, že to funguje iba v prvom príspevku (tam sú aj tlačítka po starom)
Zita5
22.03.10,09:06
A možno len dotyční chceli poukázať na to, že nový systém bodovania je fraška....
Prečo nezrušiť bodovanie úplne?
Stačia tlačidlá súhlasím, nesúhlasím, nevhodné.

Alenka , tie body na Porade len vytvárajú dusno,nespokojnosť,poukazovanie a jedným slovom ľudovo povedané neplechu .Nie len v tomto období, ale to bolo vždy .
Ak sa zrušia budem rada a jednoducho sa prispôsobím .:)
atka4
22.03.10,14:18
Alenka , tie body na Porade len vytvárajú dusno,nespokojnosť,poukazovanie a jedným slovom ľudovo povedané neplechu .Nie len v tomto období, ale to bolo vždy .
Ak sa zrušia budem rada a jednoducho sa prispôsobím .:)

Nuž pre mňa sú istým vodítkom, na koho radu sa môžem spoľahnúť viac....
-práve vďaka dosiahnutým bodom, aj keď je pravda, že neviem, za čo boli dosiahnuté, minimálne ak je to zistiteľné, tak to ja nepreverujem.... časové dôvody....;)

osobne to nejako neprežívam - to bodovanie, nie som tu až tak často, takže zriedkavo zájdem do iných, ako pre mňa pracovných tém - t.j. odborných. Tuším som sa 2-x nechala zatiahnuť v nejakej inej téme "neúčtovníckej a nemzdovej" do žabomyších vojen, ale na to ja nemám čas, tak to ani neotváram.....
Aljok
22.03.10,15:16
Nuž pre mňa sú istým vodítkom, na koho radu sa môžem spoľahnúť viac....
-práve vďaka dosiahnutým bodom, aj keď je pravda, že neviem, za čo boli dosiahnuté, minimálne ak je to zistiteľné, tak to ja nepreverujem.... časové dôvody....;)

osobne to nejako neprežívam - to bodovanie, nie som tu až tak často, takže zriedkavo zájdem do iných, ako pre mňa pracovných tém - t.j. odborných. Tuším som sa 2-x nechala zatiahnuť v nejakej inej téme "neúčtovníckej a nemzdovej" do žabomyších vojen, ale na to ja nemám čas, tak to ani neotváram.....
Body boli určitým vodítkom aj pre mňa. Doteraz. Keď som rýchlo potrebovala nájsť info, tak sa priznám, že som sa začítala najskôr do príspevkov, ktoré mali najviac ocenení. Teraz ich už nevidíš...
Pri súčasnom systéme oceňovania získavaš body za srandičky, recepty, obrázky a zároveň Ti môže skoro hocikto body zmínusovať.
No neviem, ale podľa mňa radšej žiadne bodovanie ako toto.
Tamila
22.03.10,16:02
Body boli určitým vodítkom aj pre mňa. Doteraz. Keď som rýchlo potrebovala nájsť info, tak sa priznám, že som sa začítala najskôr do príspevkov, ktoré mali najviac ocenení. Teraz ich už nevidíš...
Pri súčasnom systéme oceňovania získavaš body za srandičky, recepty, obrázky a zároveň Ti môže skoro hocikto body zmínusovať.
No neviem, ale podľa mňa radšej žiadne bodovanie ako toto.
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
Aljok
23.03.10,06:06
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
Si si istá?
Lebo práve som Ti jeden pridala za "výroky detí" a pripočítal sa Ti...:D
truch
23.03.10,06:25
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
Miladka, aj ja som dostala body za tému starostlivosť o psa, normálne som bola prekvapená, ale sú to také isté body ako v odborných témach.
Tamila
23.03.10,07:37
Tak teraz už neviem. V téme Kto podojí kravu sa mi nepripočítali a medzi mojimi bodmi svietia sivo a v tejto téme aj v téme výroky detí sa mi ozaj pripočítali a svietia zeleno. Potom to je nejako ešte nedoriešné.
Klimentová Viera
23.03.10,08:56
Dlhšiu dobu sa mi nepodarilo prihlásiť na poradu(???), preto je pre mňa nové hodnotenie úplnou novinkou. Podľa mňa sa hodnotenie komplikuje. Keď som bola spokojná s radou, tak som jednoducho stisla oceňujem, alebo súhlasím. Pre každého je úroveň rady rôzna. Môžno pre niekoho je moja otázka banálna, a odpoveď je väčšine jasná, ale pre mňa je vždy nesmierne cenná. Aj ke´d ma upozorní na chybu, alebo zlý postup v tom čo robím. Namiesto toho, aby sme si komunikáciu na porade zjednodušovali, tak si ju akosi komplikujeme. Ale to je tiež možno len môj názor a pre niekoho "hlúpy". A podľa neho mi teraz budete odoberať body, alebo pridávať ? Máme teraz skutočne veľa roboty a potrebujeme rady. Asi budem rozmýšľať, či sa budem pýtať tu, alebo budem hľadať pomoc niekde inde, alebo si jednoducho odmyslím a prehliadnem akési pridávanie a odčítavanie bodov.
betka
23.03.10,09:12
Dobre sa čítate ľudkovia.

Chcela by som reagovať na Marínu, ktorá písala 1/2 hod. príspevok. Pochybujem však, že iba 1/2 hod., určite to bolo dlhšie....

Ja som sa raz prichytila, že som nad príspevkom stratila cez 2,5 hod. NApísala som sa ako koza, hľadala som v stavebných zákonoch, ešte nejakých čudných iných, kde boli rôzne odvolávky...... Že nebol bod?? To ma netrápilo, mňa tieto veci nerozčuľujú....

Ale fakt ma rozčuľuje, keď niekto podáva odborné rady na kvalitatívnej úrovni, prečíta si to xy ľudí, cena žiadna, zadávateľ témy ani nepoďakuje, a ten čo píše kraviny, bude poraďákom číslo jeden, neoceniteľný, .... top...

Nechcem byť zlým prorokom, nemala by som nahlas, ale jednoducho napíšem hlasno, ... aby sa tu tu všetko nezosypalo, a kvalita v odborných témach pôjde dole vodou a budú fičať iba témy neodborné.

Možno opäť budú zarábať odborné časopisy, lebo na poradu bude prispievať oveľa menej kvalitných poraďákov.....
Možno si opať neúčtovníci hlbšie siahnu do vrecka, lebo sa nebudú mať na koho spoľahnúť.
(pozn. pre tých, kt. nepoznám: Prosím Vás neoslovujte ma SS na odborné témy, na to je založená porada, verte mi, že to nečítam...)
lenkak
23.03.10,09:19
Možno opäť budú zarábať odborné časopisy, lebo na poradu bude prispievať oveľa menej kvalitných poraďákov.....

citujem len časť z betkinej časti

toto žiaľ postrádam už dlhšiu dobu, čoraz menej odborníkov sem chodí, niektorí odišli, niektorých tu ešte občas vidím, a poteším sa, že predsa ešte sem zavítali.
Seba nepočítam za odborníka.
betka
23.03.10,09:31
Seba nepočítam za odborníka.

Leni, keď Ťa kopnem do zad..

(pozn. a nech mi za túto moju nevhodnosť odbúdajú body, čo je pravda, pravdou je, je mi jedno)
Tamila
23.03.10,09:35
Ja som tu iba rok, ale postrehla som to, čo Lenka.
Lenkak - poradu bez tvojich rád si neviem predstaviť.
Marína
23.03.10,10:01
Časť citátu:

Dobre sa čítate ľudkovia.

Chcela by som reagovať na Marínu, ktorá písala 1/2 hod. príspevok. Pochybujem však, že iba 1/2 hod., určite to bolo dlhšie....
.
.
.


Janka, vieš, že si trafila?;)
inajana
23.03.10,10:54
... Ale fakt ma rozčuľuje, keď niekto podáva odborné rady na kvalitatívnej úrovni, prečíta si to xy ľudí, cena žiadna, zadávateľ témy ani nepoďakuje
... Možno si opať neúčtovníci hlbšie siahnu do vrecka, lebo sa nebudú mať na koho spoľahnúť...

Kto sa v tých hrubých knihách zákonov neprehraboval (pritom len-čo vyšli, už boli novelizované) - resp. teraz na nete "NEočil" !!!NIKDY!!! nepochopí, že MÁ UŠETRENÉ - dokonca MôŽE DOSTAŤ VIAC.

Klobúk dole pred tými, čo nielen odpovedajú na konkrétnu otázku "áno, nie, takto", ale sami od seba navrhnú NAJVÝHODNEJŠIE riešenie - ktoré zadávateľa otázky áááni nenapadne (vo všetkých odborných témach) ...


neoslovujte ma SS na odborné témy, na to je založená porada, verte mi, že to nečítam...)
Ospravedlňujem sa za SS-ku - neuvedomila som si, že keby takto riešil svoj problém každý - tak majú odborníci preplnené schránky ...
lenkak
23.03.10,10:55
Leni, keď Ťa kopnem do zad..

(pozn. a nech mi za túto moju nevhodnosť odbúdajú body, čo je pravda, pravdou je, je mi jedno)

Janka kľudne môžeš, ;)
Miladka dík za milé slová.
ale aj tak platí čo som napísala.
Zdenka175
23.03.10,11:36
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
Podľa mňa sa pripočítajú ak ti dajú aj v srandičkách užitočné a ten je zelený. Ak je zábavný taký šedý tak ten sa nepočíta. Ak sa nemýlim.
betka
23.03.10,17:56
Janka kľudne môžeš, ;)


Zabolelo? Lebo práve som teraz kopla.

Leni, nerozčuľuj ma. :mad:

MRP Ti nič nehovorí???? :mad::);) (o iných veciach ani nebudem hovoriť ....., poukážem len na to MRP) .

Snáď nebudeme volať do MRP, keď máme Teba.
A vieš o koľko Sk, či € si pripravila samotnú firmu, že si nám tu polopate dala návody, príručky, a pre niekoľkých xy ako pre teliatka si vysvetlila:
1. stlač ...
2. daj enter
3. choď na tretiu položku....

Leni, :):), prosím Ťa, možno práve tieto neoceniteľné rady nebudú mať cenu, ale začni písať vtipy, v kt. budeš naznačovať:
1. prečítajte si vtip.
2. toto je vtip
3. teraz sa začnite rehotať
4. a momentálne si užitočná
5. :):---.

Hlavu hore ženská, lenkak, nebude pre mňa iba lenkak (keď Ťa čítam, teda Tvoj nick je: Lenka kaká, a vybavím si Tvoje bábo, každý máme nejaký fix k nicku.:), prepáč..)
lenkak
23.03.10,23:13
Janka
teraz si ma dobre pobavila. :) Idem od konca, kaká nemá chybu,to ma ani nenapadlo, to je dobrééé. :D:D:D K za lenka je začiatok písmena môjho priezviska. Bábo bude mať dva roky, môj vytúžený anjeliček, už ale s čertíkovými rožkami. Už žiadne bábo. :D

Ale uznávam, teraz si mi to natrela.
Mňa nik neučil s mrp, nemal kto. Možno práve preto je mojou dosť srdcovou záležitosťou keďže som spoznala jeho zákutia aj sama, a viem, že to nie ľahké, práve preto sa snažím popísať ľudskou rečou, a nie počítačovou terminológiou, aj keď tú ovládam tiež. Teda mala by som, nejaké pozostatky z VŠ ešte zostali. SŠ som mala účto, takže som taký miešanec. Ale to,že ovládam jeden program, ešte nič neznamená. Nechcem Ťa rozčulovať, takže padám odtialto kade ľahšie, a sme obe mimo témy.
To budú mínusové body. :eek:

P.S. Nebolelo, šanovala si ma.:D
Danila
24.03.10,04:46
Dobre sa čítate ľudkovia.

Chcela by som reagovať na Marínu, ktorá písala 1/2 hod. príspevok. Pochybujem však, že iba 1/2 hod., určite to bolo dlhšie....

Ja som sa raz prichytila, že som nad príspevkom stratila cez 2,5 hod. NApísala som sa ako koza, hľadala som v stavebných zákonoch, ešte nejakých čudných iných, kde boli rôzne odvolávky...... Že nebol bod?? To ma netrápilo, mňa tieto veci nerozčuľujú....

Ale fakt ma rozčuľuje, keď niekto podáva odborné rady na kvalitatívnej úrovni, prečíta si to xy ľudí, cena žiadna, zadávateľ témy ani nepoďakuje, a ten čo píše kraviny, bude poraďákom číslo jeden, neoceniteľný, .... top...

Nechcem byť zlým prorokom, nemala by som nahlas, ale jednoducho napíšem hlasno, ... aby sa tu tu všetko nezosypalo, a kvalita v odborných témach pôjde dole vodou a budú fičať iba témy neodborné.

Možno opäť budú zarábať odborné časopisy, lebo na poradu bude prispievať oveľa menej kvalitných poraďákov.....
Možno si opať neúčtovníci hlbšie siahnu do vrecka, lebo sa nebudú mať na koho spoľahnúť.
(pozn. pre tých, kt. nepoznám: Prosím Vás neoslovujte ma SS na odborné témy, na to je založená porada, verte mi, že to nečítam...)Taky tak. Žiadne ss. ALE:
Máš pravdu. Ja som si začala všímať tie viacfarebnosti až pri náhodnom zíznutí v procese abstinenčnej terapie až nedávno. Šedé, zelené, červené. Šedé lezú z užitočného, červené z omylov, zelené z hocičoho a je mi smutno, že som už dávno odhadla kam sa bude Porada uberať.:confused: Netuším už vôbec, kto je asi kto, a to som tušila, neverím vlastným očiam rýchlokvašákom stoaviacbodovým, neviem ako a kam ich zaradiť, o ostatnom radšej pomlčím. Porada je ako Morena. Kedysi nám vládla a boli sme hrdí. Dnes sme ju hodili do vody, vidím ju plávať, ešte aj pripálenú rovno do .......... a začína byť tak ďaleko, že ju takmer nevidno. Som veľmi mierna najmä preto, lebo ešte mi ku nej úcta v srdci prebýva.:D;):rolleyes: Akosi ma dnes prepadol absťák......:mee:. Poraďácka závislosť už asi tiež patrí na Prednú Horu.:)
Heni
24.03.10,06:48
Zabolelo? Lebo práve som teraz kopla.

Leni, nerozčuľuj ma. :mad:

MRP Ti nič nehovorí???? :mad::);) (o iných veciach ani nebudem hovoriť ....., poukážem len na to MRP) . ...



... a ja mám zas v pamäti Lenkine nekonečne trpezlivé vysvetľovanie HACCP a pripájanie linkov a vzorov k tomu haccp-poriadku... ;)
Danila
24.03.10,16:06
Podľa mňa sa pripočítajú ak ti dajú aj v srandičkách užitočné a ten je zelený. Ak je zábavný taký šedý tak ten sa nepočíta. Ak sa nemýlim.Tak ja už asi z týchto informácií mám migrénu, bludy a delírium dokopy...:) Kedysi som si vážila každé ocenenie. Najmä však komentár k nemu. Nikdy som však netušila, koľko bodov svieti pri mojom nicku. Dnes to už sledujem veľmi presne. Pri klávesnici mám kalkulačku. A mriežku. Nie numerologickú. Tú ovládam. Ale poraďácku. Užitočné, neužitočné, zábavné......a som na nervy.:D A nič mi neštimuje. Pri užitočnom šedá farba, nemôžem prirátať, a keď mrknem od ktorých dvoch nickov, tak som rovno zrútená na nervy.:rolleyes::D Tie nicky totiž len tak mirnix-dirnix neoceňujú.:mee:Tú červenú som už odrátala, už budem aj násobiť, možno integrovať aj derivovať.....Uf. Porada .....univerzita aj tisíceho, nie len tretieho........:eek:
jaros5
25.03.10,11:40
Bolo by dobré, keby sme v diskusii pristúpili konštruktívne k novotám okolo hodnotenia príspevkov. Ak sa mi niečo nepáči/nie som spokojný, napíšem presne čo a navrhnem lepšie rišenie.
Vyjadrenia bez konkrétneho zdôvodnenia, ako : pôsobí to rušivo ..., nepáči sa mi, ....... , nič neriešia. ;)
Mgr.Shrek
26.03.10,21:54
Dnes som sa presvedčil, že tento nový systém bodovania má svoje chyby.

http://www.porada.sk/1354552-post7.html
Laco-monter
27.03.10,09:00
Vzhľadom, na to, že nový system hodnotenia využíva mizivý počet poraďakov, a aj to s postrannymi a zakernymi umyslami

vyzývam administratora aby tento system hodnotenia príspevkov všetkými uživateľmi navzájom ZRUŠIL !

System hodnotenia sa neujal a neprináša zamýšľaný efekt a nie je prínosom.
Blankake
27.03.10,09:37
Vzhľadom, na to, že nový system hodnotenia využíva mizivý počet poraďakov, a aj to s postrannymi a zakernymi umyslami

vyzývam administratora aby tento system hodnotenia príspevkov všetkými uživateľmi navzájom ZRUŠIL !

System hodnotenia sa neujal a neprináša zamýšľaný efekt a nie je prínosom.
Už bola na Porade založená k tomu aj téma:

http://www.porada.sk/t135756-p8-peticia-richardovi-za-stare-body-alebo-nie-nemusim-ja-uz-to-vidim.html