Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bobo97 Pozri príspevok
Starobný dôchodca, bol v r.2008 zamestnaný na dohodu o vykonaní práce s príjmom cca 10000,-- v hrubom/mesačne. Môže zamestnávaeľa požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane?
Môže.
0 0
Eva Borecka Eva Borecka

Eva Borecka je offline (nepripojený) Eva Borecka

Pri dohode o vykonaní práce na spracovanie daň. priznania za rok 2008, ktorá nám účtovníčka bude robiť v marci stačí uviesť : do 31.3.2009 a môžem uviesť v časti počet hodín " do 350 hodín v kal. roku ", alebo čo tam mám uviesť Ďakujem za radu
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Eva Borecka Pozri príspevok
Pri dohode o vykonaní práce na spracovanie daň. priznania za rok 2008, ktorá nám účtovníčka bude robiť v marci stačí uviesť : do 31.3.2009 a môžem uviesť v časti počet hodín " do 350 hodín v kal. roku ", alebo čo tam mám uviesť Ďakujem za radu
môžeš byť konkrétnejšia? neviem presne na čo sa pýtaš.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eva Borecka Pozri príspevok
Pri dohode o vykonaní práce na spracovanie daň. priznania za rok 2008, ktorá nám účtovníčka bude robiť v marci stačí uviesť : do 31.3.2009 a môžem uviesť v časti počet hodín " do 350 hodín v kal. roku ", alebo čo tam mám uviesť Ďakujem za radu
Uvedieš dobu, na akú bude táto dohoda. Ak len do 31.3.09, tak tento dátum, ale dohoda môže byť aj na neurčitý čas.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Uvedieš dobu, na akú bude táto dohoda. Ak len do 31.3.09, tak tento dátum, ale dohoda môže byť aj na neurčitý čas.
nie som si istá, že robí dohodu o vykonaní práce, skôr mám dojem, že robí daňové priznanie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
nie som si istá, že robí dohodu o vykonaní práce, skôr mám dojem, že robí daňové priznanie.
Veď píše, že robí na dohodu DP, skôr RZD, ale to sa len zrejme pomýlila vo vyjadreni.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Veď píše, že robí na dohodu DP, skôr RZD, ale to sa len zrejme pomýlila vo vyjadreni.
Si šikovná, ja som vôbec nerozumela tomu, čo sa pýta.
0 0
samuelka samuelka

samuelka je offline (nepripojený) samuelka

Pani Bea,

chcela by som spytat,ci mozme dohodarov zamestnavat neobmedzene(počet)a rovnako aj aky je rozdiel medzi dohodou o vykonani prace a dohodou o pracovnej cinnosti...?dakujem...
Je mozne zamestnavat dohodarov aj na dobu neurcitu?ak su to taki obcasni brigadnici - chcela by som vyhnut stalemu prihlasovaniu a odhlasovaniu a vypisovaniu novych dohod...DAKUJEM
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

samuelka Pozri príspevok
Pani Bea,

chcela by som spytat,ci mozme dohodarov zamestnavat neobmedzene(počet)a rovnako aj aky je rozdiel medzi dohodou o vykonani prace a dohodou o pracovnej cinnosti...?dakujem...
Je mozne zamestnavat dohodarov aj na dobu neurcitu?ak su to taki obcasni brigadnici - chcela by som vyhnut stalemu prihlasovaniu a odhlasovaniu a vypisovaniu novych dohod...DAKUJEM
nie som síce Bea, ale odpoviem, že je jedno aký počet budete mať na dohodu, môže sa uzatvárať aj na neurčito. Rozdiel medzi dohodou o vykonaní práce a dohodou o pracovnej činnosti je takýto:
DoVP do roka môže odpracovať max. 350hodín
DoPČ do týždňa možno odpracovať max. 10 hodín
DoVP je väčšinou uzatváraná na vykonanie nejakej jednorazovej akcie, činnosti
DoPČ na opakujúcu sa činnosť
Mali by sa uzatvárať však príležitostne a to v prípade ak zamestnanie na pracovný pomer by bolo pre firmu neefektívne.
ZC nemá z dohody zdravotné a ani sociálne poistenie. ZĽ zaňho odvádza len garančné a úrazové poistenie.Nemajú nárok na dovolenku a odchodné či odstupné.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

denisie Pozri príspevok
nie som síce Bea, ale odpoviem, že je jedno aký počet budete mať na dohodu, môže sa uzatvárať aj na neurčito. Rozdiel medzi dohodou o vykonaní práce a dohodou o pracovnej činnosti je takýto:
DoVP do roka môže odpracovať max. 350hodín
DoPČ do týždňa možno odpracovať max. 10 hodín
DoVP je väčšinou uzatváraná na vykonanie nejakej jednorazovej akcie, činnosti
DoPČ na opakujúcu sa činnosť
Mali by sa uzatvárať však príležitostne a to v prípade ak zamestnanie na pracovný pomer by bolo pre firmu neefektívne.
ZC nemá z dohody zdravotné a ani sociálne poistenie. ZĽ zaňho odvádza len garančné a úrazové poistenie.Nemajú nárok na dovolenku a odchodné či odstupné.
Zdravím,
Som SZČO a chcem zamestnať nárazovo ľudí na DVP.
Mohol by som niekoho poprosiť o potvrdenie resp. doplnenie nasledovných otázok:

1) Zaregistrovať sa do SP ako zamestnávateľ: nutné vyplniť "Registračný list zamestnanca", živ.list originál + 2 fotokopie, kópiu dokladu o pridelení DIČ.
(téma na Porade: http://www.porada.sk/t3481-registracia-do-sp.html
formuláre zo SP: http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=4968 )

2) Ak nie je iný príjem zo závislej činnosti, tak dať dohodárovi podpísať aj daňové vyhlásenie a bude mať nárok na odpočítateľnú položku na daň. Ak je príjem nižší alebo rovný ako odpočítateľná položka 286,27€ (pravdepodobne len do februára), bude mať nulovú daň. ??? existuje nejaký vzor ?

3) Dať vypísať osobný dotazník + dať podpísať súhlas na spracovanie osobných údajov v zmysle zákona 428/2002. ??? existuje nejaký vzor ?

4) Uzatvoriť písomne dohodu (o pracovnej činnosti, alebo o vykonaní práce) ??? Sú nejaké predpísané formy formulárov o DVP, alebo si môžem pripraviť vlastný ?
(v prílohe - upravený vzor, ktorý som používal v minulosti)

5) Vypočítať mzdu a odvody do SP (0,8% - úrazové poist. + 0,25% garančné poist.-toto je náklad zamestnávateľa) ??? 19% daň platím kedy a komu ?

6) mesačne posielať výkaz a prílohu do soc.poist. + úhrada poistného v riadnom výplatnom termíne (určí zamestnávateľ) ??? zrážková daň - do 15 nasl.mesiaca ?

7) kvartálne posielať prehľad na DÚ, napr. za 1.Q 2009 najneskôr do 30.4.09, inak hrozí pokuta (posielať, aj keď má odvádzať zamestnávateľ vo výške 0,-€. ??? predpokladám, že na stránkach DRSR.SK bude formulár ?

8) ak skončí zamestnanec dohodu, tak ju nezabudnúť odhlásiť zo soc. poisťovne ??? odkiaľ všade SP aj DÚ. Aj keď viem, že ho zamesntám ešte 3x v roku ???

7) ... a možno ešte niečo o čom vôbec ani netuším :-)

Prípadne poprosím poradiť linku na nejaký dokument, kde to je popisované "všetko v jednom"
Ďakujem, Palo
Naposledy upravil PaloPa : 11.03.09 at 12:08
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

PaloPa Pozri príspevok
Zdravím,
Som SZČO a chcem zamestnať nárazovo ľudí na DVP.
Mohol by som niekoho poprosiť o potvrdenie resp. doplnenie nasledovných otázok:

1) Zaregistrovať sa do SP ako zamestnávateľ: nutné vyplniť "Registračný list zamestnanca", živ.list originál + 2 fotokopie, kópiu dokladu o pridelení DIČ.
(téma na Porade: http://www.porada.sk/t3481-registracia-do-sp.html
formuláre zo SP: http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=4968 )

a) Zaregistrovať sa ako zamestnávateľ. Formulár nájdeš tu http://www.socpoist.sk/616/1567s<o:p></o:p>
ŽL orig. + 1 kópia, pre istotu zober aj kópi dokladu DIČ<o:p></o:p>
Prihlásiš zamestnanca na registračnom liste FO. Nájdeš v už uvedenom linku.<o:p></o:p>
b) zaregistrovaš sa na DU jako platiteľ dane zo závislej činnosti<o:p></o:p>

2) Ak nie je iný príjem zo závislej činnosti, tak dať dohodárovi podpísať aj daňové vyhlásenie a bude mať nárok na odpočítateľnú položku na daň.

Ak si nezdaniteľnú časť základu dane(ďalej NČZD) neuplatňuje u iného zamestnávateľa, môže si ju uplatniť u teba vo vyhlásení v tom prípade, ak nie je starobným, výsluhovým dôchodcom k 1. januáru. Vyhlásenie a poučenie prikladám.

Ak je príjem nižší alebo rovný ako odpočítateľná položka 286,27€ (pravdepodobne len do februára), bude mať nulovú daň. ??? existuje nejaký vzor ?

Od 1. 3. je NČZD 335,47 €. Oznámenie prikladám.

3) Dať vypísať osobný dotazník + dať podpísať súhlas na spracovanie osobných údajov v zmysle zákona 428/2002. ??? existuje nejaký vzor ?

Prikladám.

4) Uzatvoriť písomne dohodu (o pracovnej činnosti, alebo o vykonaní práce) ??? Sú nejaké predpísané formy formulárov o DVP, alebo si môžem pripraviť vlastný ?
(v prílohe - upravený vzor, ktorý som používal v minulosti)

<!--[if !supportLists]-->
a)
<!--[endif]-->áno
b)
pre porovnanie prikladám oficiálny vzor dohody o VP.
<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
Palo, doporučujem ti zo stránky http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...re-mzdove.html si nainštalovať free program, ktorým vieš vyplniť rôzne druhy tlačív, aj tých, ktoré práve teraz potrebuješ. Sú aktuálni a doporučujem ti dať sa informovať o nových tlačivách na mail.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
5) Vypočítať mzdu a odvody do SP (0,8% - úrazové poist. + 0,25% garančné poist.-toto je náklad zamestnávateľa) ??? 19% daň platím kedy a komu ?

<!--[if !supportLists]-->a)správne<o:p></o:p>
b)svojmu príslušnému správcovi dane, ak to bude daň preddavková<o:p></o:p>
§ 35 ZDP ods. 6
(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) odvedie preddavky na daň znížené<o:p></o:p> o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania<o:p></o:p> alebo pripísania zdanitetnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na<o:p></o:p> žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.<o:p></o:p>
Ak zrážková<o:p></o:p>
§ 43 <o:p></o:p>ods. 11
(11) Platiteľ dane122) je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane122) súčasne povinný oznámiť správcovi dane, ak správca dane na žiadosť<o:p></o:p> platiteľa dane neurčí inak. Platiteľ dane,122) ktorý vykonal zrážku z príjmov zo závislej činnosti podľa odseku 3 písm. j), je povinný hlásenie o vykonaní zrážky a odvedení zrazenej dane oznámiľ správcovi dane na tlačive pod ľa § 39 ods. 9 písm. a), v lehote podľa § 49<o:p></o:p> ods. 2. Zrážka dane sa vykonáva zo sumy úhrady alebo pripísania dlžnej sumy v prospech<o:p></o:p> daňovníka. Za úhradu sa považuje aj nepeňažné plnenie.<o:p></o:p>
<!--[endif]--> <!--[if !supportLists]--><!--[endif]--> <!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
6) mesačne posielať výkaz a prílohu do soc.poist. + úhrada poistného v riadnom výplatnom termíne (určí zamestnávateľ) ??? zrážková daň - do 15 nasl.mesiaca ?

2 x áno.

7) kvartálne posielať prehľad na DÚ, napr. za 1.Q 2009 najneskôr do 30.4.09, inak hrozí pokuta (posielať, aj keď má odvádzať zamestnávateľ vo výške 0,-€. ??? predpokladám, že na stránkach DRSR.SK bude formulár ?

Na všetky otázky odpoveď – áno.
Viď http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...a-cinnost.html

<o:p></o:p>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->
8) ak skončí zamestnanec dohodu, tak ju nezabudnúť odhlásiť zo soc. poisťovne ??? odkiaľ všade SP aj DÚ. Aj keď viem, že ho zamesntám ešte 3x v roku ???
Z SP áno na registračnom liste pre FO, na DU ho neprihlasuješ, čiže ani neodhlasuješ.


V období, keď nebudeš mať žiadneho zamestnanca, na DU budeš posielať nulové prehľady.

7) ... a možno ešte niečo o čom vôbec ani netuším :-)

Kým som sem došla, už ani ja netuším

Prípadne poprosím poradiť linku na nejaký dokument, kde to je popisované "všetko v jednom"

Voľakedy dávnejšie som tu zosumarizovala zoznam povinností, skúsim nájsť a prilepím link.

Ďakujem, Palo

Za málo, Eva.
Uff, ...… howg.

Dodatok: Prikladám zoznam povinností

<link rel="File-List" href="file:///D:/DOCUME%7E1/KOLLAR%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <woNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Verdana; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:536871559 0 0 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:SK;} h1 {mso-style-next:Normální; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; page-break-after:avoid; mso-outline-level:1; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-font-kerning:0pt; mso-ansi-language:SK; font-weight:normal;} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} /* List Definitions */ @list l0 {mso-list-id:453332449; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:67436559;} @list l0:level1 {mso-level-tab-stop:18.0pt; mso-level-number-position:left; margin-left:18.0pt; text-indent:-18.0pt;} @list l1 {mso-list-id:539316466; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:725646944;} @list l1:level1 {mso-level-start-at:0; mso-level-number-format:bullet; mso-level-text:–; mso-level-tab-stop:37.5pt; mso-level-number-position:left; margin-left:37.5pt; text-indent:-18.0pt; font-family:"Times New Roman";} @list l2 {mso-list-id:737703224; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:67436559;} @list l2:level1 {mso-level-tab-stop:18.0pt; mso-level-number-position:left; margin-left:18.0pt; text-indent:-18.0pt;} @list l3 {mso-list-id:1212812277; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:-1338453178;} @list l3:level1 {mso-level-start-at:6; mso-level-number-format:bullet; mso-level-text:-; mso-level-tab-stop:249.75pt; mso-level-number-position:left; margin-left:249.75pt; text-indent:-18.0pt;} @list l4 {mso-list-id:1426488810; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:67436559;} @list l4:level1 {mso-level-tab-stop:18.0pt; mso-level-number-position:left; margin-left:18.0pt; text-indent:-18.0pt;} @list l5 {mso-list-id:1532916341; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:2102153036;} @list l5:level1 {mso-level-start-at:6; mso-level-number-format:bullet; mso-level-text:-; mso-level-tab-stop:36.0pt; mso-level-number-position:left; text-indent:-18.0pt;} @list l6 {mso-list-id:1944217052; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:-18835968;} @list l6:level1 {mso-level-number-format:alpha-lower; mso-level-text:"%1\.\)"; mso-level-tab-stop:36.0pt; mso-level-number-position:left; text-indent:-18.0pt;} ol {margin-bottom:0cm;} ul {margin-bottom:0cm;} --> </style><link rel="File-List" href="file:///D:/DOCUME%7E1/KOLLAR%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <woNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Verdana; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:536871559 0 0 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:SK;} h1 {mso-style-next:Normální; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; page-break-after:avoid; mso-outline-level:1; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-font-kerning:0pt; mso-ansi-language:SK; font-weight:normal;} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} /* List Definitions */ @list l0 {mso-list-id:453332449; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:67436559;} @list l0:level1 {mso-level-tab-stop:18.0pt; mso-level-number-position:left; margin-left:18.0pt; text-indent:-18.0pt;} @list l1 {mso-list-id:539316466; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:725646944;} @list l1:level1 {mso-level-start-at:0; mso-level-number-format:bullet; mso-level-text:–; mso-level-tab-stop:37.5pt; mso-level-number-position:left; margin-left:37.5pt; text-indent:-18.0pt; font-family:"Times New Roman";} @list l2 {mso-list-id:737703224; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:67436559;} @list l2:level1 {mso-level-tab-stop:18.0pt; mso-level-number-position:left; margin-left:18.0pt; text-indent:-18.0pt;} @list l3 {mso-list-id:1212812277; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:-1338453178;} @list l3:level1 {mso-level-start-at:6; mso-level-number-format:bullet; mso-level-text:-; mso-level-tab-stop:249.75pt; mso-level-number-position:left; margin-left:249.75pt; text-indent:-18.0pt;} @list l4 {mso-list-id:1426488810; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:67436559;} @list l4:level1 {mso-level-tab-stop:18.0pt; mso-level-number-position:left; margin-left:18.0pt; text-indent:-18.0pt;} @list l5 {mso-list-id:1532916341; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:2102153036;} @list l5:level1 {mso-level-start-at:6; mso-level-number-format:bullet; mso-level-text:-; mso-level-tab-stop:36.0pt; mso-level-number-position:left; text-indent:-18.0pt;} @list l6 {mso-list-id:1944217052; mso-list-type:simple; mso-list-template-ids:-18835968;} @list l6:level1 {mso-level-number-format:alpha-lower; mso-level-text:"%1\.\)"; mso-level-tab-stop:36.0pt; mso-level-number-position:left; text-indent:-18.0pt;} ol {margin-bottom:0cm;} ul {margin-bottom:0cm;} --> </style> Pri nástupe do zamestnania

Zamestnanec(ďalej ZC) odovzdá zamestnávateľovi(ďalej ZĽ)

1. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a preddavkoch …
2. Rodné listy detí, potvrdenie zo školy, ak si uplatňuje daňový bonus resp. potvrdenie z ÚPSVaR o poberaní rodinných prídavkov
3. Zápočet rokov od predchádzajúceho ZĽ
4. Potvrdenie z ÚPSVaR, ak bol/a/ vedený/á/ v evidencii nezamestnaných
5. Potvrdenie zo Sociálnej poisťovne, ak bol pred nástupom do zamestnania SZČO
6. Pracovný posudok od predchádzajúceho ZĽ

Samotné zamestnanie

7. Pracovná zmluva
8. Náplň práce
9. Hmotná zodpovednosť
10. Súhlas so spracovaním osobných údajov, ak nie je súčasťou pracovnej zmluvy
11. Vyhlásenie k zdaneniu príjmov a funkčných požitkov ….
12. Sociálna poisťovňa - prihlásenie ZC [tlačivo Registračný list FO] – pred nástupom do zamestnania
13. Zdravotná poisťovňa – prihlásenie ZC [tlačivo Oznámenie zamestnávateľa o zmenách platiteľa poistného na verejné ZP].
Ak je ZC invalidný alebo starobný dôchodca, pripojiť kópiu rozhodnutia o
invalid. alebo starobnom dôchodku.
14. Ak je to u ZĽ jeho prvý ZC, prihlásenie ZĽ do -
a.) Sociálna poisťovňa [tlačivo Registračný list zamestnávateľa] -
predložiť Živnostenské oprávnenie + kópia resp. výpis z Obchodného
registra + kópia, doklad o pridelení IČO + kópia
b.) Zdravotná poisťovňa, v ktorej je ZC registrovaný [tlačivo
Prihláška/oznámenie zamestnávateľa] - predložiť originál Živnostenského oprávnenia + kópia resp. výpis z Obchodného registra, doklad o pridelení IČO + kópia]
c.) Daňový úrad – registrácie dane zo závislej činnosti [predložiť kartičku DIČ]
15. Potvrdenie o vstupnej lekárskej prehliadke [ak je potrebné]
16. Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na výkon práce v noci [ak je potrebné]
17. Výpis z registra trestov [ak je potrebné]
18. Poskytovanie prvej pomoci – dať podpísať zamestnancovi
19. Všeobecné požiadavky na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci – odovzdať zamestnancovi
20. Informačné poučenie zamestnanca k zákonu NR SR č. 367/2000 Z. z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti [ak je potrebné]
21. Osobný dotazník
22. Absenčná karta
23. Zápisník o bezpečnosti práce<o:p></o:p>



Ak sa náhodou niekto v tejto dobe daňovej nudí, skontrolujte, prosím, či niečo nechýba.

Naposledy upravil Marína : 16.03.09 at 21:12
1 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

Prosím vás, kto mi vie poradit ako je to s Dohodárom ktorý je z EU ( ide o poliaka). Ďakujem za rady.
0 0
Pimpuš1 Pimpuš1

Pimpuš1 je offline (nepripojený) Pimpuš1

Ahojte
Prosím poradiť a dosť je to súrne. Cez letnú sezónu prijímame veľa brigádnikov, ktorým vystavujem dohodu o vykonaní práce.Má to jeden, dva háčiky. Musím tam uviesť predpokladaný rozsah práce a jeho cenu. No a to ja neviem. Ide o brigádnikov, ktorí sa striedajú počas týždňa.Môj predchodca to riešil tak, že im každý mesiac vystavoval dodatky k dohode o vykonaní práce, s tým, že tam mal presne uvedené koľko hodín skutočne odpracoval a teda aj koľko zarobil, ale všetko spätne. Možem v dohode napísať predpokladaný rozsah práce napr. 350 hodín od 1.5.do 31.08. a hodinovku napr. 70 Sk/2,32€, s tým, že každý mesiac mu bude vyplatená odmena podľa skutočne odpracovaných hodín do 10. dňa v nasledujúcom mesiaci.Potom nemusím každý mesiac vypisovať dodatky. Zdá sa mi to legálnejšie hlavne si ušetrím prácu.A ak ide o predpokladaný roszah práce tak to je predpokladaný čiže môže byť aj menej hodín , ale viac nemôže byť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pimpuš1 Pozri príspevok
Ahojte
Prosím poradiť a dosť je to súrne. Cez letnú sezónu prijímame veľa brigádnikov, ktorým vystavujem dohodu o vykonaní práce.Má to jeden, dva háčiky. Musím tam uviesť predpokladaný rozsah práce a jeho cenu. No a to ja neviem. Ide o brigádnikov, ktorí sa striedajú počas týždňa.Môj predchodca to riešil tak, že im každý mesiac vystavoval dodatky k dohode o vykonaní práce, s tým, že tam mal presne uvedené koľko hodín skutočne odpracoval a teda aj koľko zarobil, ale všetko spätne. Možem v dohode napísať predpokladaný rozsah práce napr. 350 hodín od 1.5.do 31.08. a hodinovku napr. 70 Sk/2,32€, s tým, že každý mesiac mu bude vyplatená odmena podľa skutočne odpracovaných hodín do 10. dňa v nasledujúcom mesiaci.Potom nemusím každý mesiac vypisovať dodatky. Zdá sa mi to legálnejšie hlavne si ušetrím prácu.A ak ide o predpokladaný roszah práce tak to je predpokladaný čiže môže byť aj menej hodín , ale viac nemôže byť.
môžeš to urobiť, ako píšeš
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, môže byť zamestnanec zamestnaný základe pracovnej zmluvy a zároveň mať o toho istého zamestnávateľa aj dohodu o vyk. práce?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monickab Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, môže byť zamestnanec zamestnaný základe pracovnej zmluvy a zároveň mať o toho istého zamestnávateľa aj dohodu o vyk. práce?
Áno, môže, ale dohoda musí byť na iný druh práce ako je v PZ.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte!
Postupujem správne? Pri nástupe mi predošlá mzdová účtovníčka kázala pri dohodách postupovať:
1.) každú dohodu robím na 1 mesiac (je to dohoda o vykonaí práce) častokrát je to za sebou 3 mesiace rovnaká dohoda (myslím práca napr. vykoná pomocné práce..., hod., odmena). Je to OK?
2.) zväčša sú to študenti a majú max 64 hodín do mesiaca príjem do 5000 Sk
3.) vyhlásenia im nedávam podpisovať / zrážková daň + odvody (zam-ľ)
Je to všetko správne?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

gven75 Pozri príspevok
Ahojte!
Postupujem správne? Pri nástupe mi predošlá mzdová účtovníčka kázala pri dohodách postupovať:
1.) každú dohodu robím na 1 mesiac (je to dohoda o vykonaí práce) častokrát je to za sebou 3 mesiace rovnaká dohoda (myslím práca napr. vykoná pomocné práce..., hod., odmena). Je to OK?
2.) zväčša sú to študenti a majú max 64 hodín do mesiaca príjem do 5000 Sk
3.) vyhlásenia im nedávam podpisovať / zrážková daň + odvody (zam-ľ)
Je to všetko správne?
Nemusíš mu každý mesiac robiť novú dohodu, odhlasovať a prihlasovať. Stačí ho prihlásiť jeden mesiac ale musíš mu tam každý mesiac napísať na dohodu iný druh práce. Nesmie sa opakovať tá istá práca. Keď skončí prácu, odhlásiš ho, no daj pozor aby nepresiahol 350 hodín v roku.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
Ahojte!
Postupujem správne? Pri nástupe mi predošlá mzdová účtovníčka kázala pri dohodách postupovať:
1.) každú dohodu robím na 1 mesiac (je to dohoda o vykonaí práce) častokrát je to za sebou 3 mesiace rovnaká dohoda (myslím práca napr. vykoná pomocné práce..., hod., odmena). Je to OK? je to v poriadku, ale zbytočné, ja robím takým prípadom dohodu na 3 mesiace s tým, že tam napíšem, že práca bude vykonaná vtety a vtedy.
2.) zväčša sú to študenti a majú max 64 hodín do mesiaca príjem do 5000 Sk
3.) vyhlásenia im nedávam podpisovať / zrážková daň + odvody (zam-ľ) môžeš, nemusíš im dať podpísať vyhlásenie, je to na ich rozhodnutí. ak podpíšu vyhlásenie, majú nárok na NČZD
Je to všetko správne?
odpoveď v texte
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
no veď ja neodhlasujem a neprihlasujem stále. len ked nastúpi a potom ked mi šef povie, že už nebude robiť tak ho odhlásim. robím to tak, že napr. od 01.01.-31.01.2009 vykoná pomocné práce v rozsahu 64 hod. ale stalo sa, že potom od 01.02.-28.02. mal tú istú dohodu s tou istou prácou (pomocné práce) to nevadi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať