Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jess
treba prihlásiť do SP aj pani, ktorá je na MD-poberá materskú a pracuje na DVP ?
Ak treba prihlasovať aj evidovaných na ÚP, ktorí poberajú podporu alebo sociálku, tak asi aj ženy na MD. O tom je nový zákon, že všetci musia byť evidovaný, aby si mohli zistiť, či za nich zamestnávatelia platia odvody (aj keď len úrazový fond za dohodárov). Máte všetci rovnaký názor?
0 0
halibut halibut

halibut je offline (nepripojený) halibut

moja otázka: ak zamestnám dohodara , vedeného na úrade prace, musim zanho platit odvody ako keby robil v TPP? lebo kedysi platilo ze pokial neplatil niekto odvody tak z akekolvek prveho prac. pomeru plati odvody. Alebo odvadzam len 0,8% ako za ostatných do SP.? Dakujem pekne.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
hain
Viete mi poradiť ako je to s Dohodou o vykonaní prace so zahraničnou osobou (EU)?
Včera som bola na školení o nelegálne práci a čo som sa dozvedela, že ak je občanom EU je povinnosť v zmysle zákona 82/2005 viesť evidenciu týchto zamestnancov- začiatok a koniec, ak by nebol občan EU musí aj k dohode priložiť Pracovné povolenie! Ako u ostatných dohodárov nevyhnutné Registračný list FO vyplniť ako u každého dohodára, rovnako odvod 19% dane a 0,8% úrazové p.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Janka6685
Ak treba prihlasovať aj evidovaných na ÚP, ktorí poberajú podporu alebo sociálku, tak asi aj ženy na MD. O tom je nový zákon, že všetci musia byť evidovaný, aby si mohli zistiť, či za nich zamestnávatelia platia odvody (aj keď len úrazový fond za dohodárov). Máte všetci rovnaký názor?
Keď je na dohodu , jednoznačne ešte pred nástupom na pracovnú úlohu. Ak má pracovať hneď treba poslať najlepšie SMS a do 3-och dní poslať RL FO
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
halibut
moja otázka: ak zamestnám dohodara , vedeného na úrade prace, musim zanho platit odvody ako keby robil v TPP? lebo kedysi platilo ze pokial neplatil niekto odvody tak z akekolvek prveho prac. pomeru plati odvody. Alebo odvadzam len 0,8% ako za ostatných do SP.? Dakujem pekne.
Všetko ohľadne odvodov zostáva, jedná sa len z hľadiska nelegálne práce o zaevidovanie, týka sa to dokonca ešte aj zamestnanca v TPP, ktorému ten istý zamestnávateľ poskytne možnosť pracovať inú prácu na dohodu, musí byť prihlásený do SP na Registračnom lliste pred začatím a po skončení max jeden deň po skončení a to ako dohodár!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
halibut
moja otázka: ak zamestnám dohodara , vedeného na úrade prace, musim zanho platit odvody ako keby robil v TPP? lebo kedysi platilo ze pokial neplatil niekto odvody tak z akekolvek prveho prac. pomeru plati odvody. Alebo odvadzam len 0,8% ako za ostatných do SP.? Dakujem pekne.
Ja odvádzam len 0,8 %.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

jess
treba prihlásiť do SP aj pani, ktorá je na MD-poberá materskú a pracuje na DVP ?

Viete mi to niekto zhrnut ?
Ak som na RP a budem robit na dohodu. Z toho čo som na šla na Porade mi vyšlo, že ak bude mat dohodu od 2.dňa v mesiaci tak sa mi RP nekráti ale treba odviest do SP 0,8% na UP a žiadne iné odvody ?
Alebo je to tak ako som tu niekde čítala o RP, že najlepšie si je to overiť na pobočke - KE.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ivenka
Viete mi to niekto zhrnut ?
Ak som na RP a budem robit na dohodu. Z toho čo som na šla na Porade mi vyšlo, že ak bude mat dohodu od 2.dňa v mesiaci tak sa mi RP nekráti ale treba odviest do SP 0,8% na UP a žiadne iné odvody ?
Alebo je to tak ako som tu niekde čítala o RP, že najlepšie si je to overiť na pobočke - KE.
Čo sa týka dohody, vždy musíš byť prihlásená zamestnávateľom ako dohodár ešte pred tým ako začneš vykonávať pridelenú prácu na dohodu, odvody sa pre dohodárov nemenia. Len si treba dať pozor na príjem, ak by ti prevýšil min. mzdu, radím Ti, aby si odviedla zdravotné poistenie, aby si budúci rok, pri ročnom zúčtovaní zp nemala nedoplatok.
0 0
halibut halibut

halibut je offline (nepripojený) halibut

Bionda
Čo sa týka dohody, vždy musíš byť prihlásená zamestnávateľom ako dohodár ešte pred tým ako začneš vykonávať pridelenú prácu na dohodu, odvody sa pre dohodárov nemenia. Len si treba dať pozor na príjem, ak by ti prevýšil min. mzdu, radím Ti, aby si odviedla zdravotné poistenie, aby si budúci rok, pri ročnom zúčtovaní zp nemala nedoplatok.
Bionda, to znamena ze aj pripad mojej nezamestnanej , vedenej na UP hrozi potom platenie odovodov do ZP z dohody o VP?
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Keď už je tu téma DOVP. Ako vypĺňate prílohu do SP? Ak mám jedného pracovníka na DOVP + HPP, vykazujete každú činnosť samostatne alebo v jednom riadku pod jedno rodné číslo zrátané.
A čo ak máte v jednom mesiaci 2 DOVP na jednu osobu vykazovať každú zvlášť. Mne pracovníčka na SP povedala, že keď mi idú v súbehu dve DOVP, ktoré sú nahlásené každa samostatne, tak vykazovať samostatne. Doteraz sme to dávali spolu, ako to robíte?
Naposledy upravil jana991 : 14.04.05 at 11:17
0 0
Majuša Majuša

Majuša je offline (nepripojený) Majuša

Leni a odpracované hodiny na tej dohode o vykonaní práce nemáš? Podľa čoho je zrejmé, že nepracoval viac ako 300 hod. ročne
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den, mam takuto otazku, poradite mi? od marca k nam (s.r.o.) chodila pani (je na starobnom dochodku ) upratovat na zaklade DOHODY (20 h. tyzdenne), dohoda jej konci dnes, teraz neviem, ci mozeme uzatvorit s nou novu dohodu, alebo uz musime uzatvorit pracovny pomer, ako je to s dochodcom? prosim poradite mi?

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
dobry den, mam takuto otazku, poradite mi? od marca k nam (s.r.o.) chodila pani (je na starobnom dochodku ) upratovat na zaklade DOHODY (20 h. tyzdenne), dohoda jej konci dnes, teraz neviem, ci mozeme uzatvorit s nou novu dohodu, alebo uz musime uzatvorit pracovny pomer, ako je to s dochodcom? prosim poradite mi?

dakujem
Je možné uzatvoriť novú dohodu.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Tweety
Je možné uzatvoriť novú dohodu.
To naozaj? normalne nova dohoda nod dnesneho dna? mate s tym skusenosti? alebo je to niekde uvedene v zakone (nenasla som) lebo sef mi to len tak nezhltne, podla neho musi uzatvorit prac. zmluvu a to samozrejme nechce....hmmm?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
To naozaj? normalne nova dohoda nod dnesneho dna? mate s tym skusenosti? alebo je to niekde uvedene v zakone (nenasla som) lebo sef mi to len tak nezhltne, podla neho musi uzatvorit prac. zmluvu a to samozrejme nechce....hmmm?
Tu je znenie o dohodách:
§ 226
Dohoda o vykonaní práce

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 300 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.
(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.
(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

no ja viem len sef tvrdi, ze ak uz u nas mal dohodu tak uz druhu nemoze mat (a preco nie?) no takze moze vsak? ved keby sme s nou uzatvorili dohodu od noveho roka, tak co. nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
no ja viem len sef tvrdi, ze ak uz u nas mal dohodu tak uz druhu nemoze mat (a preco nie?) no takze moze vsak? ved keby sme s nou uzatvorili dohodu od noveho roka, tak co. nie?
Je potrebné postupovať podľa § 226, tam žiadne iné obmedzenie( mám na mysli hod.ročne) v uzatváraní nie je. Neviem prečo to šéf tvrdí, to naozaj neviem.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Prosím vás, chcem zobrať poberateľa starobného dôchodku na dohodu o vykonaní práce - môže si podpísať vyhlásenie??? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Uľa
Prosím vás, chcem zobrať poberateľa starobného dôchodku na dohodu o vykonaní práce - môže si podpísať vyhlásenie??? Ďakujem
Vyhlásenie podpíše, uvedie v ňom , či si podľa § 11 uplaňuje NČ na seba, DB a postupuje sa v zdaňovaní podľa toho. Ak sa stal poberateľom v priebehu roku 2006, má nárok na celú NČ na seba.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Dododu začne vykonávať 2.1.2007 a dôchodcom sa stal už v roku 2006, potom v tomto prípade nemá nárok na NČ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať