Stanislav 1975
19.03.10,06:42
No dočkali sme sa nových noviniek na Porade-je chválihodné, že Richard má snahu Poradu zefektívniť, vzpružniť a pod.- možeme debatovať či sú tlačítka malé, veľké alebo modré,alebo aké-to sú len technické veci...Ale čo sa mi nepáči je udeľovanie bodov- doteraz sa body dávali za poctivú prácu,ked niekto dostal bod,tak musel mať fakt dobrý pocit z toho že pomohol...,teraz sa však situácia zmenila a body sa budú dávať z všetko asi už-je to úplné degradovanie bodov-za chvilku tu budeme mať každý tisíce bodov a bude v tom poriadny chaos-ďalšia vec je novinka a to odoberanie bodov-tak doteraz si každý poctivo zaslúžil nejaké body a teraz za to že niekto si zmyslí, že je pre neho nejaký príspevok "neužitočný",tak sa body budú odpočítať- a tu je problém-čo pre niekoho je "neužitočné",tak pre iného može byť veľmi užitočné...-TAK OK, NECH JE NIEčO TAKÉ,ALE NECH SA ODOBERAJÚ SÚHLASY A NIE BODY....:confused:
A to nehovorím o riziku,že si na niekoho "zasadnem" a nebudem nič iné robiť,len mu naschvál odoberať body,len za to,že ho ja osobne nemám rád( a toto sa tu bude robiť, vieme,aká je situácia,že ten,tá- toho alebo ju moc "nemusí" a pod.) a za chvílku nebude mať nič, i keď je to napr. velmi kvalitný poraďak...
Preto novinky áno, ale som za STARÉ BODY...
Prajem všetkým pekný a slnečný deň... :)
Stanislav 1975
19.03.10,05:44
Týmto na protest proti novým bodom verejne vyhlasujem,že funkciu neužitočné-ja osobne nebudem využívať...:cool:
jacekova
19.03.10,05:45
Ja osobne som vždy za hocijaké novinky, nech sa kľudne stránka vylepšuje, ale tiež sa mi nepáči to odoberanie bodov.
Timka1
19.03.10,05:47
mám pocit, že tie body čo pribúdajú vo väčšom rozsahu už nemajú takú hodnotu ako kedysi .....
Stanislav 1975
19.03.10,05:56
mám pocit, že tie body čo pribúdajú vo väčšom rozsahu už nemajú takú hodnotu ako kedysi .....

však o toto ide- teraz budú body na úrovni bývalých súhlasov,hmhm-ja neviem, podla mňa to je od veci...
Stanislav 1975
19.03.10,06:01
mám pocit, že tie body čo pribúdajú vo väčšom rozsahu už nemajú takú hodnotu ako kedysi .....

Volakedy,keď niekto z nás dostal bod, tak pekne poďakoval do profilu,ten čo dával bod,tak mohol k tomu dopísať krátku poznámku a bolo to OK, a teraz? Od včera mám 8 nových bodov a 3 trestné body a teraz komu čo a ako mám ďakovať-celý deň nebudem nič iné robiť,len ďakovať za body...
Timka1
19.03.10,06:03
Volakedy,keď niekto z nás dostal bod, tak pekne poďakoval do profilu,ten čo dával bod,tak mohol k tomu dopísať krátku poznámku a bolo to OK, a teraz? Od včera mám 8 nových bodov a 3 trestné body a teraz komu čo a ako mám ďakovať-celý deň nebudem nič iné robiť,len ďakovať za body...

Stanko ja som včera chytila po novom bodovaní desať kladných, ale poviem ti pravdu, ani neviem začo ...... je v tom chaos
Stanislav 1975
19.03.10,06:06
Stanko ja som včera chytila po novom bodovaní desať kladných, ale poviem ti pravdu, ani neviem začo ...... je v tom chaos

Bude to aj určité odcudzenie nás členov medzi sebou-že už nebude taká osobná komunikácia,hmhm-ráno dojdeš,kukneš že máš napr.20 plusových a 5 mínusových a si odpálená-žiadny osobný kontakt, nič...
jacekova
19.03.10,06:07
Stanko ja som včera chytila po novom bodovaní desať kladných, ale poviem ti pravdu, ani neviem začo ...... je v tom chaos


tie body už strácajú na váhe a na pocite radosti z nich....
Monika Kováčová
19.03.10,06:07
ale veď to je úplne jedno...
Stanislav 1975
19.03.10,06:09
Bude to aj určité odcudzenie nás členov medzi sebou-že už nebude taká osobná komunikácia,hmhm-ráno dojdeš,kukneš že máš napr.20 plusových a 5 mínusových a si odpálená-žiadny osobný kontakt, nič...

Voľakedy (teda ešte včera) bol bod niečo také pekné, bod si nedostala len tak-si si to vážila a teraz ? Tak niekomu poradíš,dáš zákon-získaš poctivo bod a keďže pre iného sa niekde inde bude zdať pre neho tvoj príspevok nezaujímavý:confused::confused::confused:-tak ti tým vlastne zruší prácu na predchádzajúcej rade...
kyblik
19.03.10,06:14
mimotemy chceme naspäť staré škodovky... chceme mlieko za 0,80 halierov... chceme naspat Husáka...


PS: Stanko, si moj kamoš a Richard mi dal včera červený bod, no aj napriek tomu navrhujem: "kľud... daj tomu čas". Ani vo sne si nechcem predstaviť, že už pri zakladaní Porady by Richardovi takto niekto prejavoval rôzne stanoviská - názory... Kde je to Richardove kladné hodnotenie, ktoré mal u nás doteraz??? Verím, že ak sa to neujme, tak to R zmení. AMEN.
Monika Kováčová
19.03.10,06:14
Voľakedy (teda ešte včera) bol bod niečo také pekné, bod si nedostala len tak-si si to vážila a teraz ? Tak niekomu poradíš,dáš zákon-získaš poctivo bod a keďže pre iného sa niekde inde bude zdať pre neho tvoj príspevok nezaujímavý:confused::confused::confused:-tak ti tým vlastne zruší prácu na predchádzajúcej rade...
to je jedno, nejde nám predsa o body... poznáš členov porady, vieš kto je v čom dobrý, čo ovláda, čo nie... a ak sa niekto chová skutočne nevhodne (zopár tu takých bolo) môže byť mínusový hneď po svojom štarte... Pochybujem, že tu začnú bežní užívatelia porady len tak mínusovať hodnotné a odborné príspevky... hádam máme nejaký rozum a váhu na tomto fóre, nie?
Stanislav 1975
19.03.10,06:17
to je jedno, nejde nám predsa o body... poznáš členov porady, vieš kto je v čom dobrý, čo ovláda, čo nie... a ak sa niekto chová skutočne nevhodne (zopár tu takých bolo) môže byť mínusový hneď po svojom štarte... Pochybujem, že tu začnú bežní užívatelia porady len tak mínusovať hodnotné a odborné príspevky... hádam máme nejaký rozum a váhu na tomto fóre, nie?

Monička to je síce pekné,ako píšeš ale podľa mňa nemáš pravdu v jednej veci-to tlačítko "neužitočné" sa bude nehorázne zneužívať-uvidíš-a čo to je vlastne neužitočné? Pre mňa to može byt neužitočné ale pre teba to može byť mimoriadne užitočné...:confused::confused::confused:,takž e tak...
Monika Kováčová
19.03.10,06:19
Monička to je síce pekné,ako píšeš ale podľa mňa nemáš pravdu v jednej veci-to tlačítko "neužitočné" sa bude nehorázne zneužívať-uvidíš-a čo to je vlastne neužitočné? Pre mňa to može byt neužitočné ale pre teba to može byť mimoriadne užitočné...:confused::confused::confused:,takž e tak...
Stanko... a kto by to zneužíval? Hodnotiť môžu len členovia, ktorí majú viac ako 10 užitočných bodov, si myslím... neboj, nebude to nijaká catastrofa :)...
Xanti
19.03.10,06:24
to je jedno, nejde nám predsa o body... poznáš členov porady, vieš kto je v čom dobrý, čo ovláda, čo nie... a ak sa niekto chová skutočne nevhodne (zopár tu takých bolo) môže byť mínusový hneď po svojom štarte... Pochybujem, že tu začnú bežní užívatelia porady len tak mínusovať hodnotné a odborné príspevky... hádam máme nejaký rozum a váhu na tomto fóre, nie?
Monika nesúhlasím s tebou,
ale neoznačím to za neužitočný príspevok lebo je to tvoj názor.
Máš pravdu my sa poznáme vieme na čo máme na čo nie. Vieme kto je v čom dobrý. Ale to sme my závisláci na porade.

Ale nováčikovia alebo sporadický prispievatelia nás vôbec nepoznajú, vôbec netušia kto je kto. Kto je v čom dobrý, kto je šikovnejší ako druhý. Mne body ked som prišla na poradu, a sa tu zaregistrovala tak úžasne pomohli. Videla som ľudí, čo sa snažia radiť, videla som ľudí čo len spamujú. A aj to bolo ohodnotené bodmi. Teraz?

Ani nevieš ako a prídeš o svoj kredit na porade. Neprídeš o neho medzi nami, čo sa poznáme. Ale stratíš ho pri nováčikoch. Napíšeš skvelú odpoved, a nováčik uvidí 0 pri tvojom konte a si povie, no že ked nemáš body, tak že asi nepíšeš dobre. Príde nejaký amatér napr. ja, napíšem totálnu kravinu ale kedže budem mať body tak mne nováčik uverí. O to tu ide si myslím ja.

Mne osobne sa tiež viac páčilo staré bodovanie. Každý bodík čo som získala som si cenila, a bola som rada ak som mohla pomôcť.

Prajem všetkým krásny dník.
Stanislav 1975
19.03.10,06:25
Stanko... a kto by to zneužíval? Hodnotiť môžu len členovia, ktorí majú viac ako 10 užitočných bodov, si myslím... neboj, nebude to nijaká catastrofa :)...

OK, tak ti poviem príklad-dúfam,že sa nenahnevá,že akurát ju budem menovať ale napr.ona na to doplatí-máme tu jednu PANI( to pani je naschvál s velkým,lebo je PANI PORAĎÁČKA)poraďáčku, ktorá je veľmi dobrá, ja osobne ju mám veľmi rád,má perfektné rady najma z právnej oblasti-ALE, nieje niekedy zbytočne pochopená a doteraz na to doplácala červenými lampičkami,ale teraz bude dostávať tlačítko "neužitočné",len preto,že je niekto osobne nemusí a budú sa jej odpočítavať body, i keď je to kvalitná poraďáčka a dobrá žena-ale doplatí na to,že pár ľudí ju nemusí- a tomu ver,že tomu tak bude...
Monika Kováčová
19.03.10,06:28
Danilka je zlatko... neboj, nedoplatí na to ... a ona je tá posledná na porade, ktorá bazíruje na zelených bodíkoch... ona má úplne iné hodnoty.. ale troška ťa začínam chápať...
Zita5
19.03.10,06:31
Voľakedy (teda ešte včera) bol bod niečo také pekné, bod si nedostala len tak-si si to vážila a teraz ? Tak niekomu poradíš,dáš zákon-získaš poctivo bod a keďže pre iného sa niekde inde bude zdať pre neho tvoj príspevok nezaujímavý:confused::confused::confused:-tak ti tým vlastne zruší prácu na predchádzajúcej rade...

Možno budem trošku od veci , ale pri zadaní otázky a to si nevymýšľam, mám pocit, že nováčikovia účtovníci idú na problém nejako od zadu. Uspokoja sa radou a nepotrebujú žiadne znenie zákona . Česť výnimkám. Stanko ten zákon resp.znenie paragrafu je skutočne dôležité prilepiť do odpovede , lebo niektorí sú pohodlní si to v zákone nájsť .Ako môže jedna účtovníčka účtovať , keď ani nevie , že existuje napr. Postupy JU , Zákon o účtovníctve a o iných zákonoch ani nehovorím .
To znamená , že poraďák , ktorý priloží znenie paragrafu a tiež musí vynaložiť určité úsilie , ten ktorý paragraf pohľadať v zákone , aby prilepil ten správny .Takže ja chápem pomoc aj v prípade priloženia znenia zákona a jeho paragrafu a súhlasím s tým, že ak ma niekto nebude môcť , tak vlastne vyfasujem to , čo momentálne systém pripúšťa .A moja snaha je zbytočná .

A pamätám sa aj na to , keď sa zo začiatku vytvorenia stránky, odpovedalo svojimi slovami , tak bol problém, že sa neodvolávane na znenie paragrafu . Teraz ak sa odvolám na znenie paragrafu , tak zasa nie je spokojnosť .
No hold ľuďom nevyhovieš.:)
Stanislav 1975
19.03.10,06:34
Danilka je zlatko... neboj, nedoplatí na to ... a ona je tá posledná na porade, ktorá bazíruje na zelených bodíkoch... ona má úplne iné hodnoty.. ale troška ťa začínam chápať...

No aj Danilky sa to týka,ale viacmenej som myslel na Petru-ale aj Danllka na to doplatí...:mee:
JarkaL
19.03.10,06:35
mimotemy
Stanko, včera som skúšala ako čo funguje a akurát u teba to bolo tlačítko Neužitočné. Ale nevidela som, či Ti to ubralo bod. Pre istotu Ti ho teraz vrátim.
Sú z toho zmätky, to je pravda, ale prečo si ľudia zamieňajú Užitočné a Súhlasím? Veď súhlas ostal ako bol.
Monika Kováčová
19.03.10,06:37
Monika nesúhlasím s tebou,
ale neoznačím to za neužitočný príspevok lebo je to tvoj názor. No veď nesúhlas neznamená to isté čo neužitočný..., takže tvoje neoznačenie je v poriadku... Ak nesúhlasím, neznamená to, že príspevok je neužitočný...
Máš pravdu my sa poznáme vieme na čo máme na čo nie. Vieme kto je v čom dobrý. Ale to sme my závisláci na porade.

Ale nováčikovia alebo sporadický prispievatelia nás vôbec nepoznajú, vôbec netušia kto je kto. Kto je v čom dobrý, kto je šikovnejší ako druhý. Mne body ked som prišla na poradu, a sa tu zaregistrovala tak úžasne pomohli. Videla som ľudí, čo sa snažia radiť, videla som ľudí čo len spamujú. A aj to bolo ohodnotené bodmi. Teraz? Nováčikovia prideľujú body veľmi veľmi sporadicky, skutočne ťa ohodnotia väčšinou len účovníci s veľkým Ú... žiaľ.

Ani nevieš ako a prídeš o svoj kredit na porade. Neprídeš o neho medzi nami, čo sa poznáme. Ale stratíš ho pri nováčikoch. Napíšeš skvelú odpoved, a nováčik uvidí 0 pri tvojom konte a si povie, no že ked nemáš body, tak že asi nepíšeš dobre. Príde nejaký amatér napr. ja, napíšem totálnu kravinu ale kedže budem mať body tak mne nováčik uverí. O to tu ide si myslím ja. Myslela by si si o mne, že nerozumiem problematike ak by som mala 0 bodov? Pochybujem... :)

Mne osobne sa tiež viac páčilo staré bodovanie. Každý bodík čo som získala som si cenila, a bola som rada ak som mohla pomôcť.

Prajem všetkým krásny dník.
to Xanti - v texte
Xanti
19.03.10,06:43
to Xanti - v texte
Monika,
ja by som si to nemyslela, že si zlý účtovník lebo som na porade "DEŇ a NOC" , proste závisláčim tu.
Ale nováčik alebo sporadický prispievateľ by si to kludne myslieť mohol. Lebo u nováčikov zaváži to koľko bodov máš.

To píšem ako som poradu vnímala ja, ked som tu v roku 2008 sa zaregistrovala a trvalo mi pár mesiacov kým som sa okukala. Ak mi niekto napísal odpoved , tak som počkala či sa nevyjadrí aspon len súhlasom alebo ocenením niekto, kto má tych bodíkov viac. Až tak som považovala odpoved poradáka z málo bodíkmi za správnu, ak som ju ja nepoznala.
azla
19.03.10,06:43
Súhlasim so Zitkou -, presne tak.:) - 17. príspevok

Mám rada odpovede - nielen Áno, alebo Nie, ale aj prečo.
Preto, lebo ...§§§§....

A naozaj chce to viacej úsilia, ale myslím, si , že z takej odpovede sa dá čerpať aj v budúcnosti, aj sa to dá zapamätať, že prečo treba postupovať tak a nie inak.....ja osobne na takýchto podložených príspevkoch "rastiem" - veľa sa naučím.:)

Terajší systém - užitočný neužitočný - sa mi nepáči. To by malo byť iba ako lampy (červená, zelená), ale ocenenie by malo ostať po starom.
Nepíšem to preto, že to potrebujem. Z bodov nežijem, avšak pochvala (keď je zaslúžená) poteší.

Mám dobrý pocit, keď niekto v komentári napíše, že povedzme dva dni nad tým rozmýšľal a odpoveď mu pomohla vyriešiť jeho problém.

Komentár ma teší, nie bod. :) (a po novom sa komentáre stratili).:rolleyes:
Richard
19.03.10,06:56
Stano, máš zbytočné obavy.
Prečo máš strach z toho že to niekto bude zneužívať? Máš pocit že väčšina tu robí druhým zle?

Ak bude príspevok hodnotný tak získa užitočné body a ak sa nájde nejaký šialenec čo ho označí za nevhodný tak získa aj mínusový.
Aká bude bilancia? Príspevok bude rozhodne v pluse...

Doterajšie hodnotenie bolo rovnako do určitej miery zneužívané...

Nový systém prináša omnoho väčšiu použiteľnosť hodnotenia, v prvom rade hodnotí príspevok v druhom rade jeho autora. Spektrum sa rozšírilo tak aby to malo väčšiu vypovedaciu schopnosť.

Okrem toho tu máme aj tlačítka ako "mimotémy" ktoré príspevok zbalia bez mínusového bodu.

Nebuď frustrovaný z toho že som ti dal včera mínusové body za nevhodné príspevky. Skús si ich prečítať, boli úplne mimotému (ako sa tu vraví išlo o zamrníkovanie témy kde prebiehala vecná diskusia). Voľakedy som mal pracnú možnosť príspevok vymazať, urazil by si sa tak či tak a ešte by som to musel aj vysvetľovať a vznikali by dohady pretože príspevky by nebolo vidno atď. Teraz môžu príspevky týmto spôsobom prečistiť viacerí. Mohli aj doteraz ale palec dole sa dal vysvetliť rôzne a aj preto sa asi nevyužíval dostatočne. Teraz máme dve možnosti "mimotémy" "nevhodné" čo je adresnejšie.

Voľakedy nám stačil pozitívny prístup a pozitívne bodovanie. Inak aj to bolo zo začiatku veľmi odmietané a niektorí sú dodnes proti. Dnes je však situácia taká že sa tu veľa mrníkuje a treba riešiť aj nevhodné príspevky nielen užitočné.

Som rád že sa vyjadrujete, ale na anketu to ešte nie je. Jedna je to nové a jednak to nie je dokončené. Trpezlivosť ruže prináša :)
Richard
19.03.10,06:59
Komentár ma teší, nie bod. :) (a po novom sa komentáre stratili).:rolleyes:

Nie nestratili, asi si nečítala že pracujem na novom systéme pochvál...
Plus tu máme aj klasické možnosti ako odkazy v profile, SSky...
Barbara
19.03.10,07:13
Ja som za zrušenie bodovania, lebo osobne v tom nevidím žiadny úžitok, pôžitok, či s tými bodmi získame zľavu v obchodoch???.....:rolleyes:
Mne predsa ide o to, aby som niekomu pomohla s radami a čo mňa po nejakých bodoch, čo mi tie body dajú, alebo zoberú?????:rolleyes:
nepochopím , to nemáte iné starosti, len o tom sa baviť čo s bodmi, asi som nechápavá:rolleyes: a staromódna:rolleyes:

a tie súhlasy - tie súhlasy predsa sú užitočné a potrebné, lebo napr. niekomu poradím v niečom a vidím pod mojím príspevkom súhlasy, tak to znamená, že som poradila dobre a mne to úplne stačí a nemusím mať ani 1 bod zato.

to je ako s tými červenými a zelenými palcami, tiež sa rozdávajú o stošesť.

toť moj názor;)
kyblik
19.03.10,07:14
Ja za seba prehlasujem, že tlačítka "neužitočné a nevhodné" používať budem. A použil som ich aj včera v téme:

http://www.porada.sk/t134815-rekonstrukcia-bytu-v-ba.html

No chápeš, je tam napísané odporučte odborníka... A nebolo tam ani jedno odporučenie.:eek: Presne z takýchto prispievateľov som šiel do vývrtky. Na poradu klikli iba kvoli "kšeftu"...

Pre opozíciu:
Uvidíte, že odborníci body nestratia.
Komentáre k bodom nie sú možné ale ja rád Stankovi, Gabike, Romanovi, Jozke, Petre, Timke a dalsím napíšem odkaz do profilu - aj doteraz sme to predsa robili...
Záškodníkov rýchlo vyselektujeme a nových "odborníkov" pribudne, tomu verím...

PS: Zatial robme iba to, čo sme robili doteraz...;)
Richard
19.03.10,07:15
..ja teda za seba prehlasujem, že "neužitočné" a "nevhodné" používať nebudem..a ak dám súhlas, znamená to, že rada je užitočná, i keď bola podaná "mimo témy"....

Chcete mať veci len pozitívne ale tu sa k tomu staviate len negatívne.

Myslite pozitívne používajte to pozitívne a nevytvárajte si tu fóbie z tlačítiek nevhodné.
Nebuďte zbabelý moderovať. Ak to budete používať opatrne a citlivo tak to bude len fajn. Máte možnosť moderovať neutrálne "mimotémy" alebo prísnejšie "nevhodné". Sú príspevky ktoré si zaslúžia jedno alebo druhé. Je to na vás ako bude Porada vyzerať...
To že sa body odpočítavajú má aj výchovný účinok. Ak bude užívateľ nepotrestaný a bude dostávať len "mimotémy" tak Vám garantujem že bude písať viac mimotémy ako keby za to dostával mínusky ;)

Na základnej škole sme mohli mať v prvej triede len pozitívne hodnotenie. Vo vyšších ročníkoch pribudli aj negatívne. Dúfam že aj Porada je už dostatočne vyspelá. Neviem ako by dopadlo vzdelávanie na školách, keby sa nerozdávali aj zlé známky. Ako by dopadla výchova detí? Ako by fungoval štát bez sankcií? Ako by dopadol výber daní bez sankcií?

Ak to budete ignorovať tak sa potom nesťažujte na neprehľadnosť Porady ;)
Richard
19.03.10,07:23
Ja som za zrušenie bodovania, lebo osobne v tom nevidím žiadny úžitok, pôžitok, či s tými bodmi získame zľavu v obchodoch???.....:rolleyes:

STOP STOP STOP

Ide tu niekomu aj o prehľadnosť témy?
Každý tu rieši svoje body a riziko že bude mať mínusové body...
Xanti
19.03.10,07:29
STOP STOP STOP

Ide tu niekomu aj o prehľadnosť témy?
Každý tu rieši svoje body a riziko že bude mať mínusové body...
Richard,
môžeš prosím ťa to ohodnocovanie dať na nejakú lištu a oddeliť to od príspevku.
Totiž všimla som si, že sa to celkom stráca ak je príspevok dlhší a dotyčný pisateľ nemá nastavený podpis.
endrju
19.03.10,07:36
Zopakujem uz viackrat mnou napisane. Moje body moze Richard kludne previest komukolvek, kto si mysli, ze ich ma malo. Rovnako mi nebude vadit ak nebudem mat body ziadne alebo budem mat na bodovom konte Porady minus.
Zmysel tohoto fora je podla mna v niecom uplne inom.
Najviac ma tesi to, ze vdaka tomuto foru som spoznal mnozstvo kvalitnych odbornikov, z ktorych viacerych mozem zaradit aj medzi osobnych priatelov.
Najviac som smutny z toho, ze ani toto forum sa nedokazalo ubranit prieniku nevrazivosti a zabomysich vojen z kazdodennej reality.
Barbara
19.03.10,07:45
Richard,
môžeš prosím ťa to ohodnocovanie dať na nejakú lištu a oddeliť to od príspevku.
Totiž všimla som si, že sa to celkom stráca ak je príspevok dlhší a dotyčný pisateľ nemá nastavený podpis.


Richard, práveže z toho tu bude zmätok, že bude toľko možnosti, napr. jeden príspevok bude mať aj to, aj to , aj to, tak ten kto ten príspevok bude čítať, čo si z toho vyčíta, ako bude vedieť, či ten či tamten príspevok je správny, alebo nie, bude mať zmätok v hlave aj ten dotyčný, ktorý potreboval tú nejakú radu. Bude mať dilemu, tak teraz čo je správne:confused: je užitočný,:confused: alebo neužitočný,:confused: či vhodný:confused: či nevhodný:confused:

keď by som si mala vybrať ja, tak ja som za starú dobrú Poradu, keď ešte neexistovali červené, zelené lampičky, atď.
Vráťme sa k tomu, že bude teda možnosť " súhlasím" a" ocenenie".Myslím si, že to úplne stačí a ""vtedy bude PORADA zas tá stará dobrá PORADA"" a vtedy bude PORADA aj prehľadná:)
Xanti
19.03.10,07:51
Barbara,

ak už má byť face lift porady zmenený, tak aspoň človek napíše pripomienky čo by tam uvítal. ;)
Richard
19.03.10,07:51
:) Keby to bola stará dobrá Porada tak by som to neriešil
lenkak
19.03.10,07:53
Richardovi šlo len o to, aby Poradu moderovali členovia, ale tak, aby zase nemohol úplny nováčik robiť neplechu ani s príspevkami, ani s moderovaním. Aby to nebolo len na adminovi, a na moderátoroch.

Endrju, teší ma, že sa ozývaš, nemyslím len teraz, ale že si úplne nezanevrel na Poradu. Určitý členovia mi tu stále chýbajú.
Stanislav 1975
19.03.10,07:54
Stano, máš zbytočné obavy.
Prečo máš strach z toho že to niekto bude zneužívať? Máš pocit že väčšina tu robí druhým zle?

Ak bude príspevok hodnotný tak získa užitočné body a ak sa nájde nejaký šialenec čo ho označí za nevhodný tak získa aj mínusový.
Aká bude bilancia? Príspevok bude rozhodne v pluse...

Doterajšie hodnotenie bolo rovnako do určitej miery zneužívané...

Nový systém prináša omnoho väčšiu použiteľnosť hodnotenia, v prvom rade hodnotí príspevok v druhom rade jeho autora. Spektrum sa rozšírilo tak aby to malo väčšiu vypovedaciu schopnosť.

Okrem toho tu máme aj tlačítka ako "mimotémy" ktoré príspevok zbalia bez mínusového bodu.

Nebuď frustrovaný z toho že som ti dal včera mínusové body za nevhodné príspevky. Skús si ich prečítať, boli úplne mimotému (ako sa tu vraví išlo o zamrníkovanie témy kde prebiehala vecná diskusia). Voľakedy som mal pracnú možnosť príspevok vymazať, urazil by si sa tak či tak a ešte by som to musel aj vysvetľovať a vznikali by dohady pretože príspevky by nebolo vidno atď. Teraz môžu príspevky týmto spôsobom prečistiť viacerí. Mohli aj doteraz ale palec dole sa dal vysvetliť rôzne a aj preto sa asi nevyužíval dostatočne. Teraz máme dve možnosti "mimotémy" "nevhodné" čo je adresnejšie.

Voľakedy nám stačil pozitívny prístup a pozitívne bodovanie. Inak aj to bolo zo začiatku veľmi odmietané a niektorí sú dodnes proti. Dnes je však situácia taká že sa tu veľa mrníkuje a treba riešiť aj nevhodné príspevky nielen užitočné.

Som rád že sa vyjadrujete, ale na anketu to ešte nie je. Jedna je to nové a jednak to nie je dokončené. Trpezlivosť ruže prináša :)

Ale Richard, ja si neriešim moje body- mne je jedno, kolko ich mám alebo nemám-ja aj tak sem rád chodím že tu mám pár priateľov a kvoli ním sem rád chodím-takže ja sa o žiadne body nebojím,niesú mojím cieľom-len som chcel poukázať na určité riziká, ale OK- už som ticho, ty si šéf,takže novinky budem musieť akceptovať...Pekný deň prajem...:)
P.S.- a včera to som sa nesťažoval že si mi odobral body-resp. sťažoval ale iba tak ironicky, ja niekedy mám rád nadhľad a ironiu
P.S.2- všetko je inak v pohode, však nejde o život...;)
Stefan2005
19.03.10,07:59
... Ide tu niekomu aj o prehľadnosť témy?
...

Ide.

Nemám nič proti novotám v pridávaní a uberaní bodov, hodnotenia témy alebo podobne - pokiaľ to nie je anonymné a je zrejmé kto ako hodnotil tému. Ja som sa nikdy nehambil pod svoj názor sa podpísať, prípadne ho zdôvodniť.

Ale pýtam sa - čo tá prehladnosť, zvýšenie funkconality prinesie mne, obyčajnému členovi porady ?

Čo mám na mysli - keď som si pozrel nejaký svoj príspevok, zistil som, že v profile pribudol nejaký bod, súhlas. Ak som chcel zistiť za ktorý môj príspevok (resp. od koho - lebo aj v tom je rozdiel - ale nie toto je rozhodujúce) som dostal súhlas, tak som musel preklikať svoje príspevky. Ak to bolo za starší príspevok, ani som sa nepokúšal.

Pokiaľ mi v profile pribudne možnosť zobraziť si všetky svoje príspevky podľa ich hodnotenia - teda užitočné, s udeleným súhlasom, ale i neužitočné, nevhodné, SOM ZA so všetkými desiatimi.

Prečo? Lebo ak táto nová schéma má napomocť k moderovaniu Porady, tak ak chcem prispieť k moderovaniu, tak by som to mal najprv začat moderovať seba, až potom iných. Teda ak vidím, že niektoré moje príspevky, reakcie sú nevhodné, iritujúce, tak by som sa sám mal usmerniť.
A ktomu potrebujem, aby Porada bola prehľadnejšia aj pre mňa. Taký môj názor.
Barbara
19.03.10,08:00
Barbara,

ak už má byť face lift porady zmenený, tak aspoň človek napíše pripomienky čo by tam uvítal. ;)


Xanti, tak ešteraz, lebo si si to asi prehliadla v mojom príspevku kde píšem, že

ja som za staré veci - za možnosť """" súhlasím" a """"" ocenenie""""""":)
Richard
19.03.10,08:05
Stano, pre uspresnenie ja som reagoval na tvoj prvý príspevok v tejto téme nie na včerajšie srandovanie...

A tiež mi nevadí že sa vyjadruješ tak ako to vidíš, rád si to s vami vydiskutujem. To že bude odpor voči mínusovým bodom som očakával :)
Ja sa spolieham na zodpovedné a pozitívne používanie nových funkcií. Ak sa budú zneužívať budem na to reagovať.

Mne ide v prvom rade o prehľadnosť tém a čo najväčší informačný úžitok z Porady pre jej členov a čitateľov.

Body sú len motivačný a výchovný prvok a vlastne aj istá forma hry a zábavy :) Netreba ich brať prehnane vážne. Treba sa sústrediť na prehľadnosť témy, body sú len doplnok.

Body nemajú absolútnu vypovedaciu schopnosť práve kvôli nepresnému a nerovnakému užívaniu. Možno však budú slúžiť ako podklad na iné formy ocenenia odborníkov.
Stanislav 1975
19.03.10,08:11
Stano, pre uspresnenie ja som reagoval na tvoj prvý príspevok v tejto téme nie na včerajšie srandovanie...

A tiež mi nevadí že sa vyjadruješ tak ako to vidíš, rád si to s vami vydiskutujem. To že bude odpor voči mínusovým bodom som očakával :)
Ja sa spolieham na zodpovedné a pozitívne používanie nových funkcií. Ak sa budú zneužívať budem na to reagovať.

Mne ide v prvom rade o prehľadnosť tém a čo najväčší informačný úžitok z Porady pre jej členov a čitateľov.

Body sú len motivačný a výchovný prvok a vlastne aj istá forma hry a zábavy :) Netreba ich brať prehnane vážne. Treba sa sústrediť na prehľadnosť témy, body sú len doplnok.

Body nemajú absolútnu vypovedaciu schopnosť práve kvôli nepresnému a nerovnakému užívaniu. Možno však budú slúžiť ako podklad na iné formy ocenenia odborníkov.
Však OK, vačšinou je proti novinkám odpor;), aj voči napr.zákonom- napr. aký bol odpor týždeň proti vlasteneckému zákonu a už je ticho, už si všetci zvykli...:cool:
Xanti
19.03.10,08:13
Xanti, tak ešteraz, lebo si si to asi prehliadla v mojom príspevku kde píšem, že

ja som za staré veci - za možnosť """" súhlasím" a """"" ocenenie""""""":)
Barbara,
ja mám pocit, že takého starého hodnotenia sa už nedočkáme. Takže preto som napísala, že ak má byt face lift porady zmenený, tak vyjadrím pripomienky a nápady čo by som tam uvítala. ;)
Richard
19.03.10,08:17
Však OK, vačšinou je proti novinkám odpor;), aj voči napr.zákonom- napr. aký bol odpor týždeň proti vlasteneckému zákonu a už je ticho, už si všetci zvykli...:cool:
mimotemy voľakedy ľudia aj stroje vo fabrikách ničili lebo si mysleli že im berú prácu ;) vždy však platí že čas ukáže...
arizona
19.03.10,08:50
Prispôsobím sa všetkým zmenám... Ja sa venujem viac tej odbornej časti ako oddychovým témam, a tak z tohto hľadiska vyjadrím svoj názor....

akosi mne nevychádza, že užitočný = oceňujem. Pri užitočný teraz nevidím, napríklad, kto príspevok za užitočný označil, a to mne určite bude chýbať. Samozrejme nemyslím teraz moje príspevky, ale napríklad napísal niekto príspevok v odbornej téme a je ešte na Porade nie celkom známy, tak by som si asi začala overovať, či je to tak /to znamená čas navyše/. Ak takémuto príspevku dali bod členovia, o ktorých viem, že čo povedia to sedí, spoľahnem sa...
...pridrž myšku , vždy sa ti ukážu mená;)
Chobot
19.03.10,09:11
Bude to aj určité odcudzenie nás členov medzi sebou-že už nebude taká osobná komunikácia,hmhm-ráno dojdeš,kukneš že máš napr.20 plusových a 5 mínusových a si odpálená-žiadny osobný kontakt, nič...

Stano neboj. Skočíme na obed a budeš mať osobný kontakt....:D:D:D
Stanislav 1975
19.03.10,09:48
Stano neboj. Skočíme na obed a budeš mať osobný kontakt....:D:D:D

Doktore, už by sme mohli-dlho sme neboli...:):):)
JarkaL
19.03.10,09:50
...pridrž myšku , vždy sa ti ukážu mená;)
Mne to funguje len na PC, na NB nie, prečo?
Katija
19.03.10,12:52
Mne to funguje len na PC, na NB nie, prečo?Mne to funguje len keď použijem IE. Ak použijem Operu, tak sa mi mená zobrazia, iba ak si dám zobraziť jeden príspevok. Je to nepohodlné. Už som prešla vsetky nastavenia Opery a nič zatiaľ nepomohlo. Podľa mňa je to optimalizované iba na IE. Bude sa s tým dať niečo urobiť?
cactus
19.03.10,13:01
Mne to funguje len keď použijem IE. Ak použijem Operu, tak sa mi mená zobrazia, iba ak si dám zobraziť jeden príspevok. Je to nepohodlné. Už som prešla vsetky nastavenia Opery a nič zatiaľ nepomohlo. Podľa mňa je to optimalizované iba na IE. Bude sa s tým dať niečo urobiť?

daj si Mozilu, tá je v pohode.
Katija
19.03.10,13:04
daj si Mozilu, tá je v pohode. O to nejde. Môžem použiť Mozilu, alebo aj ten IE, ale si myslím, že by to malo byť urobené tak, aby to vedeli interpretovať všetky prehliadače.
skaspa
19.03.10,13:58
nové bodovanie "bordel" na porade aj tak neuprace, vždy sú tu skupinky, ktoré sa budú navzájom bodovať - jeden príklad za všetky: V.I.P. člen s tisíckami príspevkov odpovedal na otázku zlou odpoveďou, na čo som zareagoval "vypnutím príspevku" či "mínuskom" a opravil som ho; vzápätí na to prišiel ďalší V.I.P. člen, ktorý zlú odpoveď V.I.P. člena ohodnotil "ocenil bodom", dal mu plusko a mne dal mínusko; pod tiahou argumentov nakoniec pochopili, že mám pravdu - a výsledok? zlá odpoveď ohodnotená a dobrá odpoveď "vypnutá"; akurát teraz mi to podľa toho nového bodovania pri takomto postupe V.I.P. členov ešte asi aj nejaké tie body za dobrú odpoveď stiahne, či sa mýlim?
Aljok
19.03.10,14:06
nové bodovanie "bordel" na porade aj tak neuprace, vždy sú tu skupinky, ktoré sa budú navzájom bodovať - jeden príklad za všetky: V.I.P. člen s tisíckami príspevkov odpovedal na otázku zlou odpoveďou, na čo som zareagoval "vypnutím príspevku" či "mínuskom" a opravil som ho; vzápätí na to prišiel ďalší V.I.P. člen, ktorý zlú odpoveď V.I.P. člena ohodnotil "ocenil bodom", dal mu plusko a mne dal mínusko; pod tiahou argumentov nakoniec pochopili, že mám pravdu - a výsledok? zlá odpoveď ohodnotená a dobrá odpoveď "vypnutá"; akurát teraz mi to podľa toho nového bodovania pri takomto postupe V.I.P. členov ešte asi aj nejaké tie body za dobrú odpoveď stiahne, či sa mýlim?

Nemýliš sa. Za správnu odpoveď môžeš byť potrestaný mínusovými bodmi od (skoro) hocikoho...

Tu som to rozobrala bližšie : http://www.porada.sk/1344206-post100.html
m.hladka
19.03.10,14:20
Nechápem o čo tu ide???? :confused:
Asi pred necelým rokom sa tu búrili ľudia po nejakej úprave, či zmene a potom o zmene času a teraz o zmene bodovania.

Treba rátať s tým, že zmeny vždy boli a budú. Otázka je, či k lepšiemu alebo horšiemu a to záleží od toho, kto to ako vezme a ako mu to bude-nebude vyhovovať a ako bude pristupovať k novým zmenám.

Ale táto stránka je o porade a o pomoci nám všetkým, aspoň ja to tak chápem.
"súhlas" je dobrý k tomu, aby sme si boli istí, že sú správne odpovede, pretože je toľko nových zmien, ktoré nepostrehneme všetci a vlastne súhlasom zistime aj tie zmeny.

Richard má právo robiť zmeny, vylepšovať stránku ako uzná za vhodné, je to na ňom, či tieto zemny sú dobré alebo naopak.
:):):)
DanielaSL
19.03.10,14:27
Marti asi tak by som sa k tomu postavila aj ja..ako píšeš..zmeny boli aj budú, je to Richardova právomoc a rozhodnutie...a Porada má slúžiť predovšetkým na to, aby sme tu všetci našli dobré rady, alebo zlé opravili....
skaspa
19.03.10,16:28
Nechápem o čo tu ide???? :confused:
Asi pred necelým rokom sa tu búrili ľudia po nejakej úprave, či zmene a potom o zmene času a teraz o zmene bodovania.

no ide tu o objektívnosť bodovania (ktoré aj tak nie je objektívne, či už pri súčasnom systéme alebo aj pri tom predtým) a ktoré nikdy nebude objektívne, pokiaľ si tu budú dávať body "spriaznené" osoby za príspevky typu - "aj ja si to myslím" a za podobné "duchaplné" príspevky, takých prípadov sa tu nájde milión, pričom práve títo V.I.P. členovia by mali poznať etiketu poradu vrátane bodu 12. "Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár." rovnako niektorým V.I.P. členom "hrdosť" nedovolí dodržiavať aj bod 11 etikety: Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

štatistika každého člena by mala vypovedať o jeho kvalitách a nie o tom, ako často tu prispieva a s koľkými ľuďmi je tu kamarát /za čo dostáva následne body/; rovnako sú zábavní ľudia, ktorý už včera gratulujú k meninám, ktoré budú až zajtra osobe, ktorú ani nepoznajú a za takéto gratulácie získavajú tak 50% jemu udelených súhlasov



Ale táto stránka je o porade a o pomoci nám všetkým, aspoň ja to tak chápem.
"súhlas" je dobrý k tomu, aby sme si boli istí, že sú správne odpovede, pretože je toľko nových zmien, ktoré nepostrehneme všetci a vlastne súhlasom zistime aj tie zmeny.
áno, ale pokiaľ dá súhlas niekto kvôli samotnému príspevku a kvôli tomu, že aj vie, že ten príspevok je správny a nie kvôli tomu, kto ten príspevok napísal.


Richard má právo robiť zmeny, vylepšovať stránku ako uzná za vhodné, je to na ňom, či tieto zemny sú dobré alebo naopak.
:):):)
jasné, že má a život je zmena, čo je OK, ale nie je na ňom, či budú zmeny dobré alebo zlé, to je na užívateľoch tejto stránky, ako sa k tomu postavia
Stanislav 1975
19.03.10,16:50
no ide tu o objektívnosť bodovania (ktoré aj tak nie je objektívne, či už pri súčasnom systéme alebo aj pri tom predtým) a ktoré nikdy nebude objektívne, pokiaľ si tu budú dávať body "spriaznené" osoby za príspevky typu - "aj ja si to myslím" a za podobné "duchaplné" príspevky, takých prípadov sa tu nájde milión, pričom práve títo V.I.P. členovia by mali poznať etiketu poradu vrátane bodu 12. "Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár." rovnako niektorým V.I.P. členom "hrdosť" nedovolí dodržiavať aj bod 11 etikety: Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

štatistika každého člena by mala vypovedať o jeho kvalitách a nie o tom, ako často tu prispieva a s koľkými ľuďmi je tu kamarát /za čo dostáva následne body/; rovnako sú zábavní ľudia, ktorý už včera gratulujú k meninám, ktoré budú až zajtra osobe, ktorú ani nepoznajú a za takéto gratulácie získavajú tak 50% jemu udelených súhlasov


áno, ale pokiaľ dá súhlas niekto kvôli samotnému príspevku a kvôli tomu, že aj vie, že ten príspevok je správny a nie kvôli tomu, kto ten príspevok napísal.


jasné, že má a život je zmena, čo je OK, ale nie je na ňom, či budú zmeny dobré alebo zlé, to je na užívateľoch tejto stránky, ako sa k tomu postavia

tu sa neda nic ine,len suhlasit! 100bodov...
cloe
19.03.10,16:50
no ide tu o objektívnosť bodovania (ktoré aj tak nie je objektívne, či už pri súčasnom systéme alebo aj pri tom predtým)...

Ospravedlňujem sa, že som citovala len časť tvojho príspevku, no je skutočne tak dôležité, kto má koľko bodov?
Pre mňa určite nie. Takže ma nejaké zmeny v bodovaní nemôžu rozhádzať.:)
Ale to je len môj názor, diskutujúcim prajem pekné diskutovanie.
Monika Kováčová
19.03.10,16:52
skaspa prepáč, ale nepoznám ani jedného "VIP člena" s vysokým počtom bodov, ktorý by "akože mal len duchaplne odpovede typu - aj ja si to myslím" a pritom by žiadne iné jeho príspevky nemajú vôbec odbornú úroveň.
Ak má niekto 200 bodov alebo tisíc, vôbec to neznamená, že tisícbodov sú väčšie vedomosti - znamená to len skutočnosť, že člen s 1000 bodmi mal odborné príspevky v témach, ktoré pomohli viacerým, resp. takýto člen je dlhšie prispievajúci na porade a pod. Avšak 200 bodový člen môže mať oveľa kvalitnejšie príspevky napr. v špecifických oblastiach, ktoré nie sú "dopytované" dennodenne a širokým počtom pýtajúcich sa.
Napr. problematika zahraničných živností, špeciálna problematika DPH pri cestovných kanceláriach a pod.

Rovnako ak niekto odborne radí 6sty rok a niekto 2 roky, tak sa to premietne do počtu bodov.
Počet bodov sám o sebe nehovorí o prispievateľovi nič. V kombinácii s info o dĺžke členstva, počte a prehľadu príspevkov nie je problém si obraz utvoriť.
Avšak bodovanie resp. akékoľkvek iné hodnotenie je určite forma spätnej väzby, ktorá posúva ďalej.
Richard
19.03.10,17:00
Mne to funguje len keď použijem IE. Ak použijem Operu, tak sa mi mená zobrazia, iba ak si dám zobraziť jeden príspevok. Je to nepohodlné. Už som prešla vsetky nastavenia Opery a nič zatiaľ nepomohlo. Podľa mňa je to optimalizované iba na IE. Bude sa s tým dať niečo urobiť?
V opere to blbne, opravíme...
skaspa
19.03.10,17:03
skaspa prepáč, ale nepoznám ani jedného "VIP člena" s vysokým počtom bodov, ktorý by "akože mal len duchaplne odpovede typu - aj ja si to myslím" a pritom by žiadne iné jeho príspevky nemajú vôbec odbornú úroveň.

o tom som nehovoril, ja len hovorím, že sa oceňujú aj takéto odpovede a spravidla/väčšinou sa za takéto odpovede oceňujú V.I.P. členovia medzi sebou


Ak má niekto 200 bodov alebo tisíc, vôbec to neznamená, že tisícbodov sú väčšie vedomosti - znamená to len skutočnosť, že člen s 1000 bodmi mal odborné príspevky v témach, ktoré pomohli viacerým, resp. takýto člen je dlhšie prispievajúci na porade a pod. Avšak 200 bodový člen môže mať oveľa kvalitnejšie príspevky napr. v špecifických oblastiach, ktoré nie sú "dopytované" dennodenne a širokým počtom pýtajúcich sa.
Napr. problematika zahraničných živností, špeciálna problematika DPH pri cestovných kanceláriach a pod.
to je samozrejme OK, ak sú oceňované odborné odpovede a nie tie spomenuté vyššie


Avšak bodovanie resp. akékoľkvek iné hodnotenie je určite forma spätnej väzby, ktorá posúva ďalej.
a o toto ide, ako môže byť niekto spokojný s hodnotením, keď za dobré odpovede je "vypínaný" a o 2 - 3 príspevky vyššie vidí ako sa V.I.P. členovia oceňujú sa zlé príspevky
Katija
19.03.10,17:05
V opere to blbne, opravíme...:) Ďakujem. Mám ju najradšej.
Monika Kováčová
19.03.10,17:06
a o toto ide, ako môže byť niekto spokojný s hodnotením, keď za dobré odpovede je "vypínaný" a o 2 - 3 príspevky vyššie vidí ako sa V.I.P. členovia oceňujú sa zlé príspevky
:confused: neviem, asi chodím na inú poradu, ja som niečo také ešte nepostrehla. Viem, že VIP členovia sa medzi sebou oceňujú, ale že je to za zlé príspevky....?
možno som len slepá... skúsim okuliare vyleštiť... ;)
Paula
19.03.10,17:16
Môj posledný príspevok k diskusii , lebo som nasrdená. Pýtam sa: Ako môžem oceniť akokoľvek úžasný (bez irónie) príspevok neVIP člena, keď som jeho príspevok nevidela, nečítala :confused:. A vôbec, k čomu je dobré to označenie V.I.P. ? Ako vidno, robí iba zlú krv nakoniec. Už som raz povedala, že keby som sama sebe mohla, tak si to vygumujem. Prajem pekný večer a niekdy snáď do čísmenkovania:).
Katy a R
19.03.10,18:19
No pre mňa toto - tieto novinky tiež nie sú ;):D
tak som skúsila ohodnotiť tému ... pretože je podľa mňa zaujímavá a je tam dosť užitočných príspevkov ... a asi som spravila blbosť - pretože všetky príspevky (samozrejme okrem mojich) sú ohodnotené ako "najlepší príspevok"! - aj obyčajné otázky.:D .. a neviem to dať späť:mee:
Ja by som niečo jednoduchšie uvítala ... aj pre nás menej prudko inteligentných a počítačovo nie veľmi zdatných :confused::D:D

už to tam nie je ... pomohol mi s tým niekto:confused: .. alebo žeby sa mi to bolo podarilo:confused:
Zitulda
19.03.10,19:21
Joooj dala som súhlas a v zápätí som chcela kliknúť na užitočné pri príspevku č.51- skapsovi, ale náhodou som klikla na zábavné a to je môj omyl...dá sa to nejako napraviť?...už mi neukazuje " užitočné" :-(
arizona
19.03.10,19:30
Joooj dala som súhlas a v zápätí som chcela kliknúť na užitočné pri príspevku č.51- skapsovi, ale náhodou som klikla na zábavné a to je môj omyl...dá sa to nejako napraviť?...už mi neukazuje " užitočné" :-(
Zitka, zatiaľ nie. Ja som včera tiež klikla vedľa...už sa nedalo opraviť.
Ale pýtala som sa Richarda, možno s tým niečo urobí, aby sa dalo opraviť, ak sa pomýlime;)
katarina.j
19.03.10,19:39
úplne ale úplne súhlasím s príspevkami 30 a 51, s Richardom ohladom zprehladnenia tem a ostatnymi novinkami a so Skaspa-už som to riesila aj z Richardom-tiez mam ten pocit ako pises vo svojom prispevku/aj mne sa to stalo-trocha som sa natahovala s istym VIPčlenom a hned sa zhrkli vsetci proti mne ako osy-pritom my sme sa doberali len tí poniektorí to "nepochopili...ale to je uz za mnou a neriesim či mi da niekto suhlas alebo poondiaty bod/. neviem čo sa väčšina tu trasie o nejake bodovanie....Porada je o pomoci druhym-prispievat radami a nie kto kolko nazbiera bodov-kto ma viac a kto je ubohy v počte bodov.Viem,kazdemu urobi suhlas ci bodik radost, ale podla mna by stačilo aj obyčajne "DAKUJEM"-aj tak by sme mali dobry pocit, či nie???/viem najdu sa aj takí čo zadaju temu-vraj surne potrebuje poradiť a potom do temy ani neťukne, nie to aby este podakoval/-ale to je len o vynimkach.rozoberaju sa tu napr.3 rôzne veci-pohlady-bodovanie,novačikovia a kontakty.bodovanie-suhlasim s Richardom, novačikovia a kontakty-nemala by som vôbec obavy z toho, ved pohnútkom pre noveho člena bude prispievat a radiť-ved je na Porade, a kontakty-myslim si ze kto chce-tak si vybuduje kontakty tak velke ake chce-väčšina čo su tu "staré pasty"/sory za vyraz nemyslim to v zlom/ maju medzi sebou vybudovanu doslova siet kontaktov,takze kto chce-da aj stretko a pod. to je len môj pohlad na celu temu-zbytočné stresy....
Muška
20.03.10,19:06
Po dnešnej skúsenosti s jednou , môjmu srdcu blízkou poraďáčkou /že pani vedúcka/, za vtipné "hodnotenia" som sa rozhodla aj ja prispieť.

Mne by sa páčilo:
1. tlačítko "súhlasím" a tlačítko "nesúhlasím" ....éto vsio
2. keby sa už konečne nedalo vstupovať do sekcie "Zákony online" , aby tam nepribúdali ďalšie a ďalšie témy , ktoré tam nepatria.
:)

P.S.
Moni, evinka mi to "za Teba" vrátila :D:D:D
katarina.j
20.03.10,19:39
Joooj dala som súhlas a v zápätí som chcela kliknúť na užitočné pri príspevku č.51- skapsovi, ale náhodou som klikla na zábavné a to je môj omyl...dá sa to nejako napraviť?...už mi neukazuje " užitočné" :-(
No a tu je priklad k môjmu prispevku, tiez suhlas s prispevkom č.51-žiadne negativne ohlasy a ja uz mam v tej istej pozicii 3negativne, tak o čom je vlastne ta porada?myslite si, ze niekto si poctivo naškrabe nejaky-taky bodik a vy ho kliknutim vezmete, ze sa zruti svet????a poniektorí členovia si bodikmi len tak mrhaju a prispievaju za nič....to nie je súťaž kto z hoho a kto kolko ma bodov, ale o vedomostiach a pochopení....stavim sa ze teraz mi pribudnu negativa-ved komu sa paci pravda-ktoru konecne Richard rieši:)konečne:) a odkaz pre tych-ktorí tu neprispeju svojim nazorom ale hlavna vec že udeluju plusy a minusy....pripada mi to z ich strany nekorektne a zabavne
misomiso
20.03.10,19:53
Zabavne by bolo, keby sme si tu mohli udelovat aj elektricke šoky, ako v tej francuzskej televizii. :)
katarina.j
20.03.10,19:55
to som myslela ironicky
Petra Nová
20.03.10,19:58
No a tu je priklad k môjmu prispevku, tiez suhlas s prispevkom č.51-žiadne negativne ohlasy a ja uz mam v tej istej pozicii 3negativne, tak o čom je vlastne ta porada?myslite si, ze niekto si poctivo naškrabe nejaky-taky bodik a vy ho kliknutim vezmete, ze sa zruti svet????a poniektorí členovia si bodikmi len tak mrhaju a prispievaju za nič....to nie je súťaž kto z hoho a kto kolko ma bodov, ale o vedomostiach a pochopení....stavim sa ze teraz mi pribudnu negativa-ved komu sa paci pravda-ktoru konecne Richard rieši:)konečne:) a odkaz pre tych-ktorí tu neprispeju svojim nazorom ale hlavna vec že udeluju plusy a minusy....pripada mi to z ich strany nekorektne a zabavne
Katarínka a teraz som v rozpakoch. Neviem, či z tých Tvojich príspevkov plynie, že súhlasíš so Stankovou petíciou alebo s Richardovým novým hodnotením. :confused::)
katarina.j
20.03.10,20:06
Aj ked už teraz tuším, ako to dopadne, tak suhlasim s Richardom /viem nemala by som ist proti blizkej osobe-ale protiklady sa pritahuju.../a ako to dopadne? vela ludi to hádam povzbudi, ale najdu sa aj takí, ktorým opadne snaha pomáhať...teší ma, že aj tu sa nájde Inteligentná Výnimka-ktorá vie, o čom píšem.
Petra Nová
20.03.10,20:15
Aj ked už teraz tuším, ako to dopadne, tak suhlasim s Richardom /viem nemala by som ist proti blizkej osobe-ale protiklady sa pritahuju.../a ako to dopadne? vela ludi to hádam povzbudi, ale najdu sa aj takí, ktorým opadne snaha pomáhať...teší ma, že aj tu sa nájde Inteligentná Výnimka-ktorá vie, o čom píšem.

Môj názor, neoplatí sa zlostiť. A neboj sa, tých bodov bude ešte dosť, takže tie tri mínus, budú len takou celkom malou spomienkou, ako to na Porade chodí. :) Inak, ani ja nie som stotožnená s Richardovými novinkami, preto fandím Stankovi.;)
terezamaria
21.03.10,07:00
No a tu je priklad k môjmu prispevku, tiez suhlas s prispevkom č.51-žiadne negativne ohlasy a ja uz mam v tej istej pozicii 3negativne, tak o čom je vlastne ta porada?myslite si, ze niekto si poctivo naškrabe nejaky-taky bodik a vy ho kliknutim vezmete, ze sa zruti svet????a poniektorí členovia si bodikmi len tak mrhaju a prispievaju za nič....to nie je súťaž kto z hoho a kto kolko ma bodov, ale o vedomostiach a pochopení....stavim sa ze teraz mi pribudnu negativa-ved komu sa paci pravda-ktoru konecne Richard rieši:)konečne:) a odkaz pre tych-ktorí tu neprispeju svojim nazorom ale hlavna vec že udeluju plusy a minusy....pripada mi to z ich strany nekorektne a zabavne

Katka, nie je to vôbec tak, ako si myslíš. Ja som Ti tiež dala nechtiac nevhodné, lebo mala si tam už nevhodné dané, tak som išla skúsiť, či keď sa priblížim myšou to uvidím, od koho to máš. Lenže som nechtiac klikla, čo ma veľmi mrzelo, ale oprava sa nedá vykonať. Takže to, čo Richard tvrdí, že môžeme " moderovať " všetci, vôbec neobstojí. Jednoducho chyba sa napraviť nedá. Ospravedlňujem sa Ti, dúfam že Ti to budem môcť vynahradiť.
Najlepšie by bolo, keby niekto z moderátorov sledoval túto diskusiu a mínusový bod, či nevhodné Ti za mňa zrušil. A na dôvažok, žiadne meno som tam nevidela, ani žiadne mená nevidím. Ten sľub, ktorý dal Richard, že uvidia mená aj členovia s prehliadačom Opera teda splnený nie je.
Katija
21.03.10,07:11
Katka, nie je to vôbec tak, ako si myslíš. Ja som Ti tiež dala nechtiac nevhodné, lebo mala si tam už nevhodné dané, tak som išla skúsiť, či keď sa priblížim myšou to uvidím, od koho to máš. Lenže som nechtiac klikla, čo ma veľmi mrzelo, ale oprava sa nedá vykonať. Takže to, čo Richard tvrdí, že môžeme " moderovať " všetci, vôbec neobstojí. Jednoducho chyba sa napraviť nedá. Ospravedlňujem sa Ti, dúfam že Ti to budem môcť vynahradiť.
Najlepšie by bolo, keby niekto z moderátorov sledoval túto diskusiu a mínusový bod, či nevhodné Ti za mňa zrušil. A na dôvažok, žiadne meno som tam nevidela, ani žiadne mená nevidím. Ten sľub, ktorý dal Richard, že uvidia mená aj členovia s prehliadačom Opera teda splnený nie je.
Terezka, ak používaš Operu ako ja a chceš si pozrieť mená, klikni si hore na číslo príspevku. Vtedy sa ti zobrazí iné okno a tam sú už mená vidieť. Musíme vydržať. Keď Richars sľúbil, tak splní. Taká oprava nie je jednoduchá záležitosť.
terezamaria
21.03.10,07:15
Terezka, ak používaš Operu ako ja a chceš si pozrieť mená, klikni si hore na číslo príspevku. Vtedy sa ti zobrazí iné okno a tam sú už mená vidieť. Musíme vydržať. Keď Richars sľúbil, tak splní. Taká oprava nie je jednoduchá záležitosť.

Ďakujem pekne Katija, je to pre mňa cenná informácia.
liba2
21.03.10,10:30
Katka, nie je to vôbec tak, ako si myslíš. Ja som Ti tiež dala nechtiac nevhodné, lebo mala si tam už nevhodné dané, tak som išla skúsiť, či keď sa priblížim myšou to uvidím, od koho to máš. Lenže som nechtiac klikla, čo ma veľmi mrzelo, ale oprava sa nedá vykonať.......
presne tento prípad sa stal aj mne, len našťastie to nebolo nevhodné ale užitočné, avšak nebolo čo ohodnotiť...
katarina.j
21.03.10,18:05
Katka, nie je to vôbec tak, ako si myslíš. Ja som Ti tiež dala nechtiac nevhodné, lebo mala si tam už nevhodné dané, tak som išla skúsiť, či keď sa priblížim myšou to uvidím, od koho to máš. Lenže som nechtiac klikla, čo ma veľmi mrzelo, ale oprava sa nedá vykonať. Takže to, čo Richard tvrdí, že môžeme " moderovať " všetci, vôbec neobstojí. Jednoducho chyba sa napraviť nedá. Ospravedlňujem sa Ti, dúfam že Ti to budem môcť vynahradiť.
Najlepšie by bolo, keby niekto z moderátorov sledoval túto diskusiu a mínusový bod, či nevhodné Ti za mňa zrušil. A na dôvažok, žiadne meno som tam nevidela, ani žiadne mená nevidím. Ten sľub, ktorý dal Richard, že uvidia mená aj členovia s prehliadačom Opera teda splnený nie je.
nevadi, mne nejde vôbec o body, to nie je sutaz kde ide o ocenenie, ale ide hlavne o pomahanie-poradenie-preto sa to asi vola Porada. mne ukazuje normalne mena nielen v mojich prispevkoch ale aj pri ostatnych členoch-či je to už vhodne či nevhodne a pod.takze nemaj obavy, "nezrutil sa mi svet" pri minusovom hodnoteni....:)
sito
27.03.10,19:14
Chcete mať veci len pozitívne ale tu sa k tomu staviate len negatívne.

Myslite pozitívne používajte to pozitívne a nevytvárajte si tu fóbie z tlačítiek nevhodné.
Nebuďte zbabelý moderovať. Ak to budete používať opatrne a citlivo tak to bude len fajn. Máte možnosť moderovať neutrálne "mimotémy" alebo prísnejšie "nevhodné". Sú príspevky ktoré si zaslúžia jedno alebo druhé. Je to na vás ako bude Porada vyzerať...
To že sa body odpočítavajú má aj výchovný účinok. Ak bude užívateľ nepotrestaný a bude dostávať len "mimotémy" tak Vám garantujem že bude písať viac mimotémy ako keby za to dostával mínusky ;)

Na základnej škole sme mohli mať v prvej triede len pozitívne hodnotenie. Vo vyšších ročníkoch pribudli aj negatívne. Dúfam že aj Porada je už dostatočne vyspelá. Neviem ako by dopadlo vzdelávanie na školách, keby sa nerozdávali aj zlé známky. Ako by dopadla výchova detí? Ako by fungoval štát bez sankcií? Ako by dopadol výber daní bez sankcií?

Ak to budete ignorovať tak sa potom nesťažujte na neprehľadnosť Porady ;)

Všetko má svoje hranice, mantinely, limity atď. A za nimi sú prirodzené sankcie, pokuty, nepríjemnosti atď. Ale ľudia si ich môžu aj dohodnúť! Načo sú, budú hranice, keď nie je niečo, čo núti ich rešpektovanie. A to medzi ľuďmi, však každý je človek. A o človeka nám ide v prvom rade!
buchač
28.03.10,18:05
...
...
Preto novinky áno, ale som za STARÉ BODY...
Prajem všetkým pekný a slnečný deň... :)

...som aj na inom diskusnom fóre ...tiež odbornom - z mojej stránky ...o iné rady tam ide ...;)

Ale bodovanie ??? ŽIADNE

Nebolo , nie je ....a ani v dohľadnej dobe nehrozí ...:rolleyes:..teda , pokiaľ viem ...:---

Nehnevajte / me sa , ale ak niekto položí do témy nejaké cinkrlátka , stiahnuté z nejakej stránky a dostane za to ohodnotenia do bludu ....:eek:

A toto ???
Tak už len toto je ale fasa grc ...

http://www.porada.sk/1355734-post254.html
Petra Nová
28.03.10,18:40
...som aj na inom diskusnom fóre ...tiež odbornom - z mojej stránky ...o iné rady tam ide ...;)

Ale bodovanie ??? ŽIADNE

Nebolo , nie je ....a ani v dohľadnej dobe nehrozí ...:rolleyes:..teda , pokiaľ viem ...:---

Nehnevajte / me sa , ale ak niekto položí do témy nejaké cinkrlátka , stiahnuté z nejakej stránky a dostane za to ohodnotenia do bludu ....:eek:

A toto ???
Tak už len toto je ale fasa grc ...

http://www.porada.sk/1355734-post254.html

Ak nejaké fajn cinkrlátka pripojíš, rada Ťa ocením.:--- Do aleluja. No a Tvoje príspevky v poslednom čase nemajú ďaleko do g..u:eek:
jaros5
30.03.10,09:14
...som aj na inom diskusnom fóre ...tiež odbornom - z mojej stránky ...o iné rady tam ide ...;)

Ale bodovanie ??? ŽIADNE
Nebolo , nie je ....a ani v dohľadnej dobe nehrozí ...:rolleyes:..teda , pokiaľ viem ...:---

Nehnevajte / me sa , ale ak niekto položí do témy nejaké cinkrlátka , stiahnuté z nejakej stránky a dostane za to ohodnotenia do bludu ....:eek:
A toto ???
Tak už len toto je ale fasa grc ...

http://www.porada.sk/1355734-post254.html
Odhliadnuc od tvojho podľa mňa nemiestneho (vulgárneho) výrazu: "fasa grc ..." som celkom nepochopil, či si takto ocenil príspevok od Eulálie, alebo Laca-montéra ......
jaros5
30.03.10,10:51
Chcel by som požiadať moderátora:.... omylom, nepozornosťou som označil príspevok č. 82 ako nevhodný - žiadam opravu - zrušenie tohoto chybného hodnotenia:rolleyes:
Ďakujem
Chobot
30.03.10,11:24
Chcel by som požiadať moderátora:.... omylom, nepozornosťou som označil príspevok č. 82 ako nevhodný - žiadam opravu - zrušenie tohoto chybného hodnotenia:rolleyes:
Ďakujem

Bohužiaľ ti nemôžem vyhovieť, lebo moderátori nemajú právomoc meniť chybné hodnotenia príspevkov.
hnedoočka
30.03.10,11:58
Možno tu už bolo spomínané, ale prečo mi i za gratulácie, ak niekto klikne na užitočné, pripisuje body? Tuším bolo spomínané , že sú farebne odlišné, ale ja to na rozdiel od názvu témy nevidím....:confused:

A pripadá mi blbé, ak moderátora nemôžeme požiadať o opravu hodnotenia, lebo kurzorom sa dá ľahko pomýliť a potom musíme príspevkami robiť nápravu.
buchač
30.03.10,16:37
...som aj na inom diskusnom fóre ...tiež odbornom - z mojej stránky ...o iné rady tam ide ...;)

Ale bodovanie ??? ŽIADNE

Nebolo , nie je ....a ani v dohľadnej dobe nehrozí ...:rolleyes:..teda , pokiaľ viem ...:---

Nehnevajte / me sa , ale ak niekto položí do témy nejaké cinkrlátka , stiahnuté z nejakej stránky a dostane za to ohodnotenia do bludu ....:eek:

A toto ???
Tak už len toto je ale fasa grc ...

http://www.porada.sk/1355734-post254.html


Odhliadnuc od tvojho podľa mňa nemiestneho (vulgárneho) výrazu: "fasa grc ..." som celkom nepochopil, či si takto ocenil príspevok od Eulálie, alebo Laca-montéra ......

...dobre , beriem kritiku a ospravedlňujem sa , aj keby som vedel svoje tzv " vulgarizmy " obhájiť , ale to nemá zmysel ....

Čo sa týka nepochopenia - ocenenia príspevku / Eulália , Laco - montér /, tak to nech si vyberie každy sám ...vysvetľovať nemienim , niekedy je to zbytočné ...

Ale čo sa týka názorov , pre väčšinu je o mne známe , že si za svojím názorom stojím ...
martinadib
31.03.10,06:57
Noo, zdá sa mi to trošku "iné", kedˇ trhá žilou niekomu pre nejaké bezvýznamné bodovanie...sú dôležitejšie veci na svete. Porada?...hádam je to tu o tom, že človek tu občas nájde odpovede na svoje otázky, alebo sa sem-tam zabaví...:-)
Paula
31.03.10,22:03
Noo, zdá sa mi to trošku "iné", kedˇ trhá žilou niekomu pre nejaké bezvýznamné bodovanie...sú dôležitejšie veci na svete. Porada?...hádam je to tu o tom, že človek tu občas nájde odpovede na svoje otázky, alebo sa sem-tam zabaví...:-)


Prepáčte, Váš príspevok je troška mimo. Vy ste tu od decembra 2009, Porada o takmer 6 rokov dlhšie. A nič krajšie a prospešnejšie pre ľudí, ktorí sa zodpovedne mienia zaoberať problematikou existencie firmy, bola v rade prvom dobrým škriatkom stvorená. Pribudli ďalšie pre prácu (ale i živobytie, veď zo vzduchu nik nie je živý) dôležité sekcie.
Registrujete vôbec, koľko a akých zákonov a tématických okruhov okrem kaviarenských sa tu nachádza? Áno, sú dôležitejšie veci na svete - tým je naisto zdravie. Ale táto Porada v žiadnom prípade nie je iba o tom, že tu človek občas niečo nájde alebo sa sem-tam zabaví.
Teda, sem-tam sa zabaví - ten, kto nemá čo povedať, ale musí :)...toto trhá žilou mne;)
kukučka
31.03.10,22:25
ja len dodám, že nám Porada ušetrila veľa času, peňazí i zdravia, teda my sme si navzájom ušetrili
a dúfam budeme šetriť aj naďalej
martinadib
01.04.10,08:01
Prepáčte, Váš príspevok je troška mimo. Vy ste tu od decembra 2009, Porada o takmer 6 rokov dlhšie. A nič krajšie a prospešnejšie pre ľudí, ktorí sa zodpovedne mienia zaoberať problematikou existencie firmy, bola v rade prvom dobrým škriatkom stvorená. Pribudli ďalšie pre prácu (ale i živobytie, veď zo vzduchu nik nie je živý) dôležité sekcie.
Registrujete vôbec, koľko a akých zákonov a tématických okruhov okrem kaviarenských sa tu nachádza? Áno, sú dôležitejšie veci na svete - tým je naisto zdravie. Ale táto Porada v žiadnom prípade nie je iba o tom, že tu človek občas niečo nájde alebo sa sem-tam zabaví.
Teda, sem-tam sa zabaví - ten, kto nemá čo povedať, ale musí :)...toto trhá žilou mne;)
To, že ti trhá žilou a osobné urážky na moju osobu zas netrhajú žilou mne :-)

Myslím, že každý má právo vyjadriť sa, či už je tu od roku 2004 alebo 2009.

Tož, trošku pozornejšie treba čítať...V mojom príspevku vidíš len to, čo chceš vidieť...
sito
01.04.10,09:18
To bodovanie má zmysel, ale každý sa naň pozerá zo svojho uhla pohľadu. Každý vidí to svoje, cez svoje oči. Nie sú tu slepci diskriminovaní?
betka
01.04.10,17:20
mimotemy, ano som mimo, ale viete čo je užitočné?? TOTO:!!!!!


http://www.porada.sk/f129-zakon-o-socialnom-fonde.html

http://www.porada.sk/f91-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty.html

http://www.porada.sk/f90-zakon-o-dani-z-prijmov.html

http://www.porada.sk/f93-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov.html

http://www.porada.sk/f99-zivnostensky-zakon.html

http://www.porada.sk/f92-zakon-o-uctovnictve.html

http://www.porada.sk/f95-zakon-o-zdravotnom-poisteni.html

http://www.porada.sk/f94-zakon-o-socialnom-poisteni.html

http://www.porada.sk/f96-zakonnik-prace.html

http://www.porada.sk/f97-obchodny-zakonnik.html

http://www.porada.sk/f100-postupy-uctovania-pu.html

http://www.porada.sk/f103-zakon-o-cestovnych-nahradach.html

http://www.porada.sk/f128-postupy-uctovania-ju.html

http://www.porada.sk/f168-dan-z-motorovych-vozidiel.html

Nepovažujem za užitočné, ak niekto niekomu poradí, že biely obrus je krajší ako žltý.:o:o:o

Za užitočné považujem, že v zmysle par.... ods. .... to máš ako robíš správne, nesprávne. Vieš čo choď touto cestou.
- nemáš oporu v tomto par., pretože tento Ti hovorí toto, a tento Ti to vylučuje..
:o:o:o

Vždy som mala poradu o odbornosti...., nie o voľných témach...., kt. sú užitočné, aby sa niekto vykecal, keď je zle, a mne osobne pomôže vykecať sa, ale mať toto za užitočné:confused::confused::confused:

Ja ako nováčik sem zavítam, a som úplný antitalent z účtovníctva a daní... A poradí tu poraďák: xy, kt. je zelený s veľkým počtom bodo a kvantom súhlasov, náhodou povie niečo v odb. téme, a žerem to, ibaže jeho odpoveď je na ......, a odpovie mi poraďák s počtom bodov o polovicu menej, a mallilinkým počtov súhlasov, samozrejme kvalitný...

Čím sa mám riadiť, ja ako tlčik odborník???? sem tam mi dalo nápovedu: Aha on dačo vie....

Ale to je jedno, ja pordákov poznámˇ, viem, že niektorý majú požehnaný počet súhlasov za píp...., ale to ja nezmením.... A dodkonca je to i užitočné ;):D Hmmm, čo už...
betka
01.04.10,18:47
Richard, členovia porady.

Myslím si, že užitočné by bolo:
- máme odborné témy
- máme témy nedborné

1. za odborné považujem tie, kt. sú opreté o zákon, a jeho par.
2. neodborné tie, pri ktorých relaxujem

Možno by nebolo naškodu, aby v profile svietilo:
Poraďák xy:poradabody napr. zelené xx (odborné témy)
(napr.) modré voľné témy

A hneď vidím, kto je akým smerom orientovaný, či odborne, či neodborne.

Naozaj by bola škoda, aby kvalita porady neprispievala. Rada by som bola, aby som počúvala i naďalej:
" Jana, ty nepoznáš poradu?? Daj si www.porada.sk, tam nájdeš všetko. Vieš aká je to supiš stránka?"

Nerada by som bola, aby som počula niečo iné.

Nemám rada body, ale vidím a som rada, veľmi sa z toho teším, keď niektorí tak vyšvihli nahor , a niekedy sa pýtali na bludy....

mimotemy

A osobne??? Mám rada pora´dákov, ale nezabudnem, ako si na mne v mojich začiatkoch zgustli Milan Benka, Muška, Evina ... ako ma zotreli, aj slza vyšla ..... a vtedy som si povedala: " Veď počkajte, ja Vám ukážem, ja budem na sebe makať..... ďakujem.

A tak by som bola tiež rada, keď niekt. zotretý začiatočník sa nasrstí a začne makať a bodovať v odborných témach.

Toť vsjo.
jacekova
01.04.10,18:54
Richard, členovia porady.

Myslím si, že užitočné by bolo:
- máme odborné témy
- máme témy nedborné

1. za odborné považujem tie, kt. sú opreté o zákon, a jeho par.
2. neodborné tie, pri ktorých relaxujem

Možno by nebolo naškodu, aby v profile svietilo:
Poraďák xy:poradabody napr. zelené xx (odborné témy)
(napr.) modré voľné témy

A hneď vidím, kto je akým smerom orientovaný, či odborne, či neodborne.

Naozaj by bola škoda, aby kvalita porady neprispievala. Rada by som bola, aby som počúvala i naďalej:
" Jana, ty nepoznáš poradu?? Daj si www.porada.sk (http://www.porada.sk), tam nájdeš všetko. Vieš aká je to supiš stránka?"

Nerada by som bola, aby som počula niečo iné.

Nemám rada body, ale vidím a som rada, veľmi sa z toho teším, keď niektorí tak vyšvihli nahor , a niekedy sa pýtali na bludy....

mimotemy

A osobne??? Mám rada pora´dákov, ale nezabudnem, ako si na mne v mojich začiatkoch zgustli Milan Benka, Muška, Evina ... ako ma zotreli, aj slza vyšla ..... a vtedy som si povedala: " Veď počkajte, ja Vám ukážem, ja budem na sebe makať..... ďakujem.

A tak by som bola tiež rada, keď niekt. zotretý začiatočník sa nasrstí a začne makať a bodovať v odborných témach.

Toť vsjo.


Betkin názor sa mi páči a plne s ním súhlasím vo všetkých bodoch. Predovšetkým s tým, že by pri bodoch malo byť napísané koľko z nich je z odborných tém a koľko z neodborných.

Ja som na porade x rokov, ale nikdy som neprispievala. Vždy som si tu len hľadala odpovede na moje problémy v práci. Až teraz v r.2010 ma to akosi "chytilo" a začala som byť na porade "závislá"....
Ale poviem na rovinu, tento nový systém ma akosi "zablokoval" a zas sem chodím menej....
betka
01.04.10,19:07
Ano, ja chcem kopnúť začiatočníkov nejakým nevýznamným bodom, aby si upevnili sebavedomie, aby vyrazili vpred, aby sa stali triedou, kvalitou, aby naštartovali svoj začiatok, aby sa zdokonalovali, aby na sebe pracovali, aby v nich nedriemala ich šikovnosť, aby sa dokázali obracať v par, ods., aby nám niektorým prišla ss, ďakujem, pomohol/a si mi ísť vpred......

Mne, možno nám nejde o body, chcem/e naštartovať "spáčov", kopancom vpred, čo i len s pomocou Porady, aby nedriemali, a ten zaslúžený bod a opora im pomôže, aj ja som skákala od radosti, keď som zistila, že som mala prvý, piaty, desiaty, stý bod..... A tým viac som mala v rukách paragrafy, a tým viac som študovala...........

Nejedného zo spáčou som zotrela, a tak sa teraz teším, keď bodujú a snažia sa, nespia, zdokonaľujú sa, hľadajú....... Nech je ten kopanec a štart užitočný.....
Ako sa môžu cítiť hrdinsky, ak dostanú užitočnosť v obore, to ich štartuje, to je ich pohnútka.... Nie užitočnosť vo vtipe, to mi je ľúto...
jacekova
01.04.10,19:19
Ano, ja chcem kopnúť začiatočníkov nejakým nevýznamným bodom, aby si upevnili sebavedomie, aby vyrazili vpred, aby sa stali triedou, kvalitou, aby naštartovali svoj začiatok, aby sa zdokonalovali, aby na sebe pracovali, aby v nich nedriemala ich šikovnosť, aby sa dokázali obracať v par, ods., aby nám niektorým prišla ss, ďakujem, pomohol/a si mi ísť vpred......

Mne, možno nám nejde o body, chcem/e naštartovať "spáčov", kopancom vpred, čo i len s pomocou Porady, aby nedriemali, a ten zaslúžený bod a opora im pomôže, aj ja som skákala od radosti, keď som zistila, že som mala prvý, piaty, desiaty, stý bod..... A tým viac som mala v rukách paragrafy, a tým viac som študovala...........

Nejedného zo spáčou som zotrela, a tak sa teraz teším, keď bodujú a snažia sa, nespia, zdokonaľujú sa, hľadajú....... Nech je ten kopanec a štart užitočný.....
Ako sa môžu cítiť hrdinsky, ak dostanú užitočnosť v obore, to ich štartuje, to je ich pohnútka.... Nie užitočnosť vo vtipe, to mi je ľúto...


Betka, je to tak. Tým, že chcem poradiť ostatným, sa musím najskôr presvedčiť v zákone, či je to tak, aby som neporadila blbosť a tým sa mi to vrýva do pamäti.
Doteraz som žila len v SKK a teraz, keď čítam poradu a snažím sa radiť, treba uvádzať x čísel v € a vďaka porade som si to všetko lepšie zapamätala (opakovanie je matkou múdrosti ;))

Alebo napríklad x krát som tu radila mnohým, že nárok na daňový bonus je pri dosiahnutí určitých podmienok, napr. že SZČO nesmie byť v strate. A neuveríte, trom klientom som urobila DP (boli v strate a uplatnila som im bonus). V jedno ráno pri kávičke a čítaní porady ma osvietilo a zistila som,že to mám zle (a mala som kopec času na opravné DP)....a len vďaka porade!!!

Tak nám ju nekazte takými radikálnymi a neuváženými zmenami :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Laco-monter
01.04.10,20:49
[QUOTE
Nepovažujem za užitočné, ak niekto niekomu poradí, že biely obrus je krajší ako žltý.:o:o:o

Za užitočné považujem, že v zmysle par.... ods. .... to máš ako robíš správne, nesprávne. Vieš čo choď touto cestou.
- nemáš oporu v tomto par., pretože tento Ti hovorí toto, a tento Ti to vylučuje..
:o:o:o

Vždy som mala poradu o odbornosti...., nie o voľných témach...., kt. sú užitočné, aby sa niekto vykecal, keď je zle, a mne osobne pomôže vykecať sa, ale mať toto za užitočné:confused::confused::confused:

Ja ako nováčik sem zavítam, a som úplný antitalent z účtovníctva a daní... A poradí tu poraďák: xy, kt. je zelený s veľkým počtom bodo a kvantom súhlasov, náhodou povie niečo v odb. téme, a žerem to, ibaže jeho odpoveď je na ......, a odpovie mi poraďák s počtom bodov o polovicu menej, a mallilinkým počtov súhlasov, samozrejme kvalitný...

Čím sa mám riadiť, ja ako tlčik odborník???? sem tam mi dalo nápovedu: Aha on dačo vie....

Ale to je jedno, ja pordákov poznámˇ, viem, že niektorý majú požehnaný počet súhlasov za píp...., ale to ja nezmením.... A dodkonca je to i užitočné ;):D Hmmm, čo už...[/QUOTE]

Presne to si vystihla o čom je celý život ,

totižto o priemernosti a splynutí z davom, a pochlebovaní a pätolízačstvu, nejakým zvoleným "lídrom"

a toto je na aj porade, individualita sa tu nenosí , a všetkými prostriedkami je potlačaná, častokrat aj podpásovými udermi.

ja som napriklad prišiel o 10 ťažko získaných bodov,v téme ktorá mala životnosť niekoĺko hodín potom bola celá zmazaná, od jedných dvoch arogantných typkov, len preto, že som mal odvahu hajiť svoj názor na vec.

Čo reakcia to 2 body dole,takto sa to opakovalo 5x,

ja kašlem na nejaké body , ale tu ide o vzájomnu uctu

pokiaľ ja neutočím na nikoho,nikomu nenadávam,len vyjadrím svoj názor

akým právom niekto označí moj príspevok,že je neužitočný??

Toto je verejný portál,nie nejaký elitný klub rovnako zmýšľajúcich.
endrju
01.04.10,22:10
Prajem prijemnu zabavu.
Eulalia
02.04.10,03:50
[QUOTE
...a toto je na aj porade, individualita sa tu nenosí , a všetkými prostriedkami je potlačaná, častokrat aj podpásovými udermi.

ja som napriklad prišiel o 10 ťažko získaných bodov,v téme ktorá mala životnosť niekoĺko hodín potom bola celá zmazaná, od jedných dvoch arogantných typkov, len preto, že som mal odvahu hajiť svoj názor na vec.

Čo reakcia to 2 body dole,takto sa to opakovalo 5x,

ja kašlem na nejaké body , ale tu ide o vzájomnu uctu

pokiaľ ja neutočím na nikoho,nikomu nenadávam,len vyjadrím svoj názor

akým právom niekto označí moj príspevok,že je neužitočný??

Toto je verejný portál,nie nejaký elitný klub rovnako zmýšľajúcich.
Porada je síce verejný portál, ale bola vytvorená za určitým účelom - výmena skúseností, vedomostí a informácií, spočiatku len v oblasti účtovníctva, časom sa rozrastala aj na iné oblasti. A tie neodborné témy sa rozrastali spolu s nárastom registrovaných členov.
Si na Porade len pár mesiacov, ale vyjadruješ sa v mnohých témach, bez ohľadu na to, či je to Tvoja odbornosť alebo nie. Máš na to právo. Ale keby si tu bol dlhšie, vedel by si, že tie "arogantné týpky" patria medzi tých poraďákov, vďaka ktorým sa Porada stala tak uznávanou v odborných kruhoch. Ekopo a Endrju sú Účtovníci s veľkým Ú, bez ohľadu na ich zamestnanie. (Andrej, prepáč, IT možno nie je účtovník :))
A akým právom? Takým istým právom, ako sa tu Ty môžeš vyjadrovať v každej téme. A okrem toho aj moderátorským právom.
Zita5
02.04.10,06:14
Citácia z príspevku od betka
----------------------------

Nepovažujem za užitočné, ak niekto niekomu poradí, že biely obrus je krajší ako žltý.:o:o:o

Za užitočné považujem, že v zmysle par.... ods. .... to máš ako robíš správne, nesprávne. Vieš čo choď touto cestou.
- nemáš oporu v tomto par., pretože tento Ti hovorí toto, a tento Ti to vylučuje..
:o:o:o

Vždy som mala poradu o odbornosti...., nie o voľných témach...., kt. sú užitočné, aby sa niekto vykecal, keď je zle, a mne osobne pomôže vykecať sa, ale mať toto za užitočné:confused::confused::confused:

Ja ako nováčik sem zavítam, a som úplný antitalent z účtovníctva a daní... A poradí tu poraďák: xy, kt. je zelený s veľkým počtom bodo a kvantom súhlasov, náhodou povie niečo v odb. téme, a žerem to, ibaže jeho odpoveď je na ......, a odpovie mi poraďák s počtom bodov o polovicu menej, a mallilinkým počtov súhlasov, samozrejme kvalitný...

Čím sa mám riadiť, ja ako tlčik odborník???? sem tam mi dalo nápovedu: Aha on dačo vie....

Ale to je jedno, ja pordákov poznámˇ, viem, že niektorý majú požehnaný počet súhlasov za píp...., ale to ja nezmením.... A dodkonca je to i užitočné ;):D Hmmm, čo už...[/QUOTE]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Betka hrubo vyznačené - už by bolo na čase , neokolkovať a menovať tých poraďákov , ktorý sa zelenajú a majú veľký počet bodov a kvantum súhlasov ......a ich odpoveď je na .........podľa Teba .
Nečítam to prvý krát len v Tvojom príspevku , ale už som to čítala aj od iných poraďákov .
Aj ja patrím k poraďákom ktorý má zelené, aj body a aj súhlasy , ja sa za to ani nehanbím , ale ani si nenaháňam body a bola by som rada , keby bodovanie neexistovalo .

Tak buďme otvorení a píšme konkrétne na koho stále poukazujeme Betka .Myslím, že je vždy lepšie , ak ten človek ...alebo ľudia v otáznikoch sa budú môcť vyjadriť .

Tak by bolo na čase týchto ľudí , na ktorých poukazuješ menovať .Lebo to nerobí dobrý dojem. Ja pochybujem o tom, že tu na Porade jeden dospelý človek by si len tak mirnix dirnix naháňal body a súhlas.
Tak už tu prestaňme s osočovaním a urážaním .
sito
02.04.10,06:30
Osočovanie, urážanie ale aj to sú vlastnosti Ľudstva, ľudí, človeka. Nie všetkých, koho by potom osočovali, urážali? Ako by sa ich mali zbaviť? A boli by to potom ešte ľudia?
Laco-monter
02.04.10,06:33
Citácia z príspevku od betka
----------------------------

Nepovažujem za užitočné, ak niekto niekomu poradí, že biely obrus je krajší ako žltý.:o:o:o

Za užitočné považujem, že v zmysle par.... ods. .... to máš ako robíš správne, nesprávne. Vieš čo choď touto cestou.
- nemáš oporu v tomto par., pretože tento Ti hovorí toto, a tento Ti to vylučuje..
:o:o:o

Vždy som mala poradu o odbornosti...., nie o voľných témach...., kt. sú užitočné, aby sa niekto vykecal, keď je zle, a mne osobne pomôže vykecať sa, ale mať toto za užitočné:confused::confused::confused:

Ja ako nováčik sem zavítam, a som úplný antitalent z účtovníctva a daní... A poradí tu poraďák: xy, kt. je zelený s veľkým počtom bodo a kvantom súhlasov, náhodou povie niečo v odb. téme, a žerem to, ibaže jeho odpoveď je na ......, a odpovie mi poraďák s počtom bodov o polovicu menej, a mallilinkým počtov súhlasov, samozrejme kvalitný...

Čím sa mám riadiť, ja ako tlčik odborník???? sem tam mi dalo nápovedu: Aha on dačo vie....

Ale to je jedno, ja pordákov poznámˇ, viem, že niektorý majú požehnaný počet súhlasov za píp...., ale to ja nezmením.... A dodkonca je to i užitočné ;):D Hmmm, čo už...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Betka hrubo vyznačené - už by bolo na čase , neokolkovať a menovať tých poraďákov , ktorý sa zelenajú a majú veľký počet bodov a kvantum súhlasov ......a ich odpoveď je na .........podľa Teba .
Nečítam to prvý krát len v Tvojom príspevku , ale už som to čítala aj od iných poraďákov .
Aj ja patrím k poraďákom ktorý má zelené, aj body a aj súhlasy , ja sa za to ani nehanbím , ale ani si nenaháňam body a bola by som rada , keby bodovanie neexistovalo .

Tak buďme otvorení a píšme konkrétne na koho stále poukazujeme Betka .Myslím, že je vždy lepšie , ak ten človek ...alebo ľudia v otáznikoch sa budú môcť vyjadriť .

Tak by bolo na čase týchto ľudí , na ktorých poukazuješ menovať .Lebo to nerobí dobrý dojem. Ja pochybujem o tom, že tu na Porade jeden dospelý človek by si len tak mirnix dirnix naháňal body a súhlas.
Tak už tu prestaňme s osočovaním a urážaním .[/QUOTE]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laco-monter :
Pokiaľ som dobre pochopil čo písala "betka", tak ona sa zasadzovala o to aby boli rozdelené farebne suhlasy a body , tak aby bolo vidno ZA ČO ten-ktorý Poraďak svoje body dostal.:cool:

Či tie body boli udelené naozaj sa odborné vedomosti, a užitočné rady , alebo Poraďakovi, či Poraďačke, pomohol niekto z jeho "fanklubu" a udelil mu body trebars v teme Čo ma dnes potešilo.:confused:

Inak ja som za to aby pred budovou v ktorej je umiestnený server porady bol umiestnený veĺký žulový obelisk a na ňom veĺká bronzová tabuĺa s menami zaslúžilich a zakladajúcich členov porady.:D

Dokonca ak by sa vyhlasila na tento učel zbierka som ochotný aj finančne prispieť.
Stefan2005
02.04.10,06:46
....akým právom niekto označí moj príspevok,že je neužitočný?? Toto je verejný portál,nie nejaký elitný klub rovnako zmýšľajúcich.

Žiaľ slovo verejný si mnohí dodnes vykladajú tak, že tam prídem, pobudnem, odídem. A niekto to po mne bude udržiavať, aby som tam mohol (nielen ja, ale i druhí) prísť i druhýkrát, x-týkrát, aby som sa tam cítil dobre, bol spokojný....
Aby to nebolo ako vo verejných záchodoch, kde si po sebe niekto zabudne spláchnúť, alebo na verejných pieskoviskách, kde mnohí s obľubou venčia svoje domáce zvieratká...

Aj keď Porada je portál, ktorý je verejný v tom zmysle, že môže prísť každý, a povedať si čo má na srdci, aj Porada má svojho majiteľa, aj duchovného otca, aj toho, kto za ňu zodpovedá.

Takže aj právom toho, kto Poradu stvoril, právom, ktoré delegeloval na tích (moderátorov), ktorí mu pomáhajú udržiavať Poradu v duchu, v akom si ju vytvoril, právom, ktoré preniesol v rámci spolukontroly a možnosti ovplyvňovania obsahu na jednotlivých členov - možno označovať príspevok niekoho za užitočný, ale i neužitočný.

Je to jeden zo spôsobov, ako niekomu pripomenúť, že keď niekam príde, kde je vítaný, aby sa choval v intenciách, ktoré sa v danom priestore všeobecne vyžadujú. No ale ak sa to niekomu nepáči, stále je tu možnosť urobiť si vlastný portál, kde budem prezentovať svoje vlastné názory a tie si nedovoliť nikomu známkovať a hodnotiť.
Laco-monter
02.04.10,06:56
Aj keď Porada je portál, ktorý je verejný v tom zmysle, že môže prísť každý, a povedať si čo má na srdci, aj Porada má svojho majiteľa, aj duchovného otca, aj toho, kto za ňu zodpovedá.

Takže aj právom toho, kto Poradu stvoril, právom, ktoré delegeloval na tích (moderátorov), ktorí mu pomáhajú udržiavať Poradu v duchu, v akom si ju vytvoril, právom, ktoré preniesol v rámci spolukontroly a možnosti ovplyvňovania obsahu na jednotlivých členov - možno označovať príspevok niekoho za užitočný, ale i neužitočný.



Ešteže sa práve nachádzame v obdobi, kedy si viac ako inokedy pripomíname duchovné veci ....:)
Zita5
02.04.10,07:04
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Betka hrubo vyznačené - už by bolo na čase , neokolkovať a menovať tých poraďákov , ktorý sa zelenajú a majú veľký počet bodov a kvantum súhlasov ......a ich odpoveď je na .........podľa Teba .
Nečítam to prvý krát len v Tvojom príspevku , ale už som to čítala aj od iných poraďákov .
Aj ja patrím k poraďákom ktorý má zelené, aj body a aj súhlasy , ja sa za to ani nehanbím , ale ani si nenaháňam body a bola by som rada , keby bodovanie neexistovalo .

Tak buďme otvorení a píšme konkrétne na koho stále poukazujeme Betka .Myslím, že je vždy lepšie , ak ten človek ...alebo ľudia v otáznikoch sa budú môcť vyjadriť .

Tak by bolo na čase týchto ľudí , na ktorých poukazuješ menovať .Lebo to nerobí dobrý dojem. Ja pochybujem o tom, že tu na Porade jeden dospelý človek by si len tak mirnix dirnix naháňal body a súhlas.
Tak už tu prestaňme s osočovaním a urážaním .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Laco-monter :
Pokiaľ som dobre pochopil čo písala "betka", tak ona sa zasadzovala o to aby boli rozdelené farebne suhlasy a body , tak aby bolo vidno ZA ČO ten-ktorý Poraďak svoje body dostal.:cool:

Či tie body boli udelené naozaj sa odborné vedomosti, a užitočné rady , alebo Poraďakovi, či Poraďačke, pomohol niekto z jeho "fanklubu" a udelil mu body trebars v teme Čo ma dnes potešilo.:confused:

Inak ja som za to aby pred budovou v ktorej je umiestnený server porady bol umiestnený veĺký žulový obelisk a na ňom veĺká bronzová tabuĺa s menami zaslúžilich a zakladajúcich členov porady.:D

Dokonca ak by sa vyhlasila na tento učel zbierka som ochotný aj finančne prispieť.[/QUOTE]

Asi si môj príspevok pochopil nesprávne. Ale konkrétne k tomu už reagovať nebudem .
Inak ak by si mal záujem môžeš si finančne prispieť do Draka .Na rozdiel možno od Teba nám na Porade záleží .A ak by sa stala Porada spoplatnená , tak ver , že tí čo Poradu potrebujú k svojej práci ,alebo inak sú na Poradu naviazaní , tak si aj ten poplatok zaplatia .Možno vtedy by tu bolo menej zla,ako je tomu teraz .
betka
02.04.10,07:45
Spoplatnenie porady???

Som za.
sito
02.04.10,07:51
Jistééé, poplatok by dal porade iný zmysel, rady by boli za peniaze, ale nie rady na peniaze. Ale dobrá rada stojí groš. Niektorí nemajú ani na to ĎAKUJEM. A niektorí ani nechcú mať. Však sme ludé, no né?

Všetko zlé je na niečo dobré. Po čertovi, nečakaj anjela. Ale jar príde vždy, všetko sa rozzelená.
ajkariky
02.04.10,08:01
Spoplatnenie porady???

Som za.

aj ja som za, rada si zaplatím za všetky užitočné rady z porady a ešte aj ušetrím
betka
02.04.10,08:08
Jistééé, poplatok by dal porade iný zmysel, rady by boli za peniaze, ale nie rady na peniaze. Ale dobrá rada stojí groš. Niektorí nemajú ani na to ĎAKUJEM. A niektorí ani nechcú mať. Však sme ludé, no né?

Nemyslela som to práve takto.

Osobne tu chodím, síce menej. Chodiť chcem, nevadilo by mi, že by sa zaplatil symbolický poplatok aby som sa mohla prihlásiť do systému napr. na obdobie 12 kal. mesiacov.
Prídem, prihlásim sa, buď čítam, hľadám, prispievam. ak hľadám, vždy je to pre mňa lepšie sadnúť za PC, ako zdvihnúť zadok a bežať do prvej knihy, a hľadať to, čo potrebujem, i tak nenájdem.

Možno by sa zabránilo chaosu, záškodníkom....

Ja neviem, čo je symbolický poplatok, pre niekoho je 10 veľa, pre niekoho málo....... ale aspoň by sme si oveľa viac vážili to, čo tu máme, to, že to tu niekto udržiava, nie je to sranda držať pokope desiatky tisícok ľudí...

To je iba môj názor. Opať by som chcela byť závislá... :)
sito
02.04.10,08:15
aj ja som za, rada si zaplatím za všetky užitočné rady z porady a ešte aj ušetrím

Viem si predstaviť poplatok za účasť na porade, správca si ho zaslúži. Ale ako zaplatiť všetkým za všetky užitočné rady? Koľko bude členov, registrovaných a koľko hosťov? Tí budú mať rady sadarmo?
sito
02.04.10,08:22
Nemyslela som to práve takto.

Osobne tu chodím, síce menej. Chodiť chcem, nevadilo by mi, že by sa zaplatil symbolický poplatok aby som sa mohla prihlásiť do systému napr. na obdobie 12 kal. mesiacov.
Prídem, prihlásim sa, buď čítam, hľadám, prispievam. ak hľadám, vždy je to pre mňa lepšie sadnúť za PC, ako zdvihnúť zadok a bežať do prvej knihy, a hľadať to, čo potrebujem, i tak nenájdem.

Možno by sa zabránilo chaosu, záškodníkom....

Ja neviem, čo je symbolický poplatok, pre niekoho je 10 veľa, pre niekoho málo....... ale aspoň by sme si oveľa viac vážili to, čo tu máme, to, že to tu niekto udržiava, nie je to sranda držať pokope desiatky tisícok ľudí...

To je iba môj názor. Opať by som chcela byť závislá... :)

A vieš koľkí chcú byť nezávislí, nie len na PORADE??? A radí by, aj ich to stojí. Dá sa odzávisliť, odvisnúť, odcvaknúť?
betka
02.04.10,08:57
Betka hrubo vyznačené - už by bolo na čase , neokolkovať a menovať tých poraďákov , ktorý sa zelenajú a majú veľký počet bodov a kvantum súhlasov ......a ich odpoveď je na .........podľa Teba .
Nečítam to prvý krát len v Tvojom príspevku , ale už som to čítala aj od iných poraďákov .
Aj ja patrím k poraďákom ktorý má zelené, aj body a aj súhlasy , ja sa za to ani nehanbím , ale ani si nenaháňam body a bola by som rada , keby bodovanie neexistovalo .

Tak buďme otvorení a píšme konkrétne na koho stále poukazujeme Betka .Myslím, že je vždy lepšie , ak ten človek ...alebo ľudia v otáznikoch sa budú môcť vyjadriť .

Tak by bolo na čase týchto ľudí , na ktorých poukazuješ menovať .Lebo to nerobí dobrý dojem. Ja pochybujem o tom, že tu na Porade jeden dospelý človek by si len tak mirnix dirnix naháňal body a súhlas.
Tak už tu prestaňme s osočovaním a urážaním .[/QUOTE]

Zitka jednoducho a na príklade.

Som v kóme 12 mes. Viem, že sa kvalita príspevkov oceňuje. dojde k zmene zákona, napr. RZZP sa bude podávať do 31.1. (pozor nepravda, teoret. príklad) nasled. obdobia. Ja ako laik zo miezd, však ma poznáte a viete, že som laik. Sa prebudím z kómy. Môj manžel sa ma po týždni spýta, aby som mu chytro poradila, kedy sa má podať...
Ja by som hľadala, ten kto nehľadá, zadá otázku. Odpoveď bude do 31.3. A už sa spolieham. Je zaregistrovaný rok, má hojný počet bodov, napr. 600. ČO si poviem??? Má pravdu. Veď ho ľudia len tak za nič neoceňujú. A pritom je to nepravda. Pretože si poviete: Betka si z nás robí prdel, Betka nás skúša...., a preskočíte odborníci moju otázku.

Ak by svietilo odborné počet bodov 8, neodborné 592, aha, tu nie je niečo v poriadku. Skúmam ďalej.

Len názornosť.
ludex
02.04.10,11:42
Ja síce nie som účtovník,ale neriadim sa počtom bodov toho ktorého prispievatela. Predsa,keď mi na problém odpovie z 20 ludí 14 v podstate rovnako,tak z najväčšou pravdepodobnosťou majú pravdu!! A je úplne jedno či má niekto 5 000 bodov,alebo 10.

Body radšej ani neriešim,pretože stačí sem prilepiť pekný obrázok a bodíky skáču ako divé!! Ale súhlasím,že keď už je zvada za body,mohli by byť farebne rozlíšené na "účtovné" a "neúčtovné",lebo si myslím, že najviac problémov s bodmi tu majú práve niektorí "účtovníci"!!
Danila
02.04.10,12:18
Ja síce nie som účtovník,ale neriadim sa počtom bodov toho ktorého prispievatela. Predsa,keď mi na problém odpovie z 20 ludí 14 v podstate rovnako,tak z najväčšou pravdepodobnosťou majú pravdu!! A je úplne jedno či má niekto 5 000 bodov,alebo 10.

Body radšej ani neriešim,pretože stačí sem prilepiť pekný obrázok a bodíky skáču ako divé!! Ale súhlasím,že keď už je zvada za body,mohli by byť farebne rozlíšené na "účtovné" a "neúčtovné",lebo si myslím, že najviac problémov s bodmi tu majú práve niektorí "účtovníci"!!No Teba vždy rada vidím, a tak ako účtovník, ktorému nové bodovanie veľmi prekáža Ti zaúčtujem betuškine slová, a betušku mám v úcte.

MD-občas blud, občas obrázok, občas výsmech, občas vratka kamarátke:)
D - 10 stupňov ku zlatej za minútu.:);)
Petra Nová
02.04.10,16:01
No Teba vždy rada vidím, a tak ako účtovník, ktorému nové bodovanie veľmi prekáža Ti zaúčtujem betuškine slová, a betušku mám v úcte.

MD-občas blud, občas obrázok, občas výsmech, občas vratka kamarátke:)
D - 10 stupňov ku zlatej za minútu.:);)

Danilka, ten Tvoj príspevok citujem len preto, lebo na Porade sme sa už dávno nerozprávali.:). Ale ......! Ten nový systém bodovania je za päť, no a ten starý, so stranami MD a D, nebol o nič lepší.;)
tutiola
04.04.10,11:08
Prave som zistila, že mi pribudli 3 body a neviem od koho a ani za ktoré príspevky. Nie som účtovník a ani nejaká odborníčka. Zo starého bodovania by som vynechala rátanie súhlasov a príspevkov do celkového počtu len skupinu "Poraďacká kaviareň", zvyšné by som ponechala.
Pridávanie súhlasov by som ponechla s tým, že sa nebudú ratať do celkového počtu. Je pravda, že zameraie tejto stránky je predovšetkým pre účtovníkov a finančníkov, ale aj rady v oblasti stavebníctva, zdravia, záhrady, občianského práva a pod. sú rovnako odborné a teda udeľovanie ocenenia je podľa môjho názoru správne.
arizona
04.04.10,11:29
Prave som zistila, že mi pribudli 3 body a neviem od koho a ani za ktoré príspevky. Nie som účtovník a ani nejaká odborníčka. Zo starého bodovania by som vynechala rátanie súhlasov a príspevkov do celkového počtu len skupinu "Poraďacká kaviareň", zvyšné by som ponechala.
Pridávanie súhlasov by som ponechla s tým, že sa nebudú ratať do celkového počtu. Je pravda, že zameraie tejto stránky je predovšetkým pre účtovníkov a finančníkov, ale aj rady v oblasti stavebníctva, zdravia, záhrady, občianského práva a pod. sú rovnako odborné a teda udeľovanie ocenenia je podľa môjho názoru správne.

...na vyznačené som ti odpovedala i inej téme : http://www.porada.sk/1362944-post316.html
zdenka131
04.04.10,11:30
Prave som zistila, že mi pribudli 3 body a neviem od koho a ani za ktoré príspevky. Nie som účtovník a ani nejaká odborníčka. Zo starého bodovania by som vynechala rátanie súhlasov a príspevkov do celkového počtu len skupinu "Poraďacká kaviareň", zvyšné by som ponechala.
Pridávanie súhlasov by som ponechla s tým, že sa nebudú ratať do celkového počtu. Je pravda, že zameraie tejto stránky je predovšetkým pre účtovníkov a finančníkov, ale aj rady v oblasti stavebníctva, zdravia, záhrady, občianského práva a pod. sú rovnako odborné a teda udeľovanie ocenenia je podľa môjho názoru správne.

Želám pohodové popoludnie.

Kto pridal body sa dá ľahko zistiť nasledovne:

Nad modrou lištou - Moje nastavenia, potom +Ďalšie nastavenia a tam je prehľad získaných bodov.
marjankaj
04.04.10,11:41
Želám pohodové popoludnie.

Kto pridal body sa dá ľahko zistiť nasledovne:

Nad modrou lištou - Moje nastavenia, potom +Ďalšie nastavenia a tam je prehľad získaných bodov.

A na čo je to dobré? Body dostaneš iba za prvých šesť užitočných, tie ďalšie sú už bez bodu. To budeš viac ďakovať tým obodovaným? A niekto ti ten bod v srandičkách zoberie, tak za čo budeš ďakovať, keď budeš bez bodu? Je to prinajmenšom "podivné".
Ja by som prijal tlačítko, kde by som si to bodovanie vypol.
Nepotrebujem vedieť, kto je najvtipnejší, ani kto je najnevhodnejší.
willma
04.04.10,12:25
ja k tomuto novému bodovaniu len toľko: poteší každý jeden bodík, ale skutočne len v tých odborných témach, kde je naozaj dobrou spätnou väzbou. Ale dostať bod za takéto niečo je ozaj na zamyslenie:

" na obed veru neviem ale plán dňa: na sporáku zemiaky, vajcia, cvikla, v ďalšej várke mrkva, nejaký ten nálev, údená rolka (alebo vari dve)? Forma na barana nachystaná a vyumývaná, poraďácky recepis od Vlastičky nachystaný. Nodo večera mám čo porábať, Ozaj a foťák na nabíjačke,nech aj nejaká pamiatka zostane
__________________
dana
willma je teraz online
Nahlás príspevok
súhlasím užitočné (2), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0)
betka
05.04.10,12:41
Vrátila som sa z oddychu. Zapla som našu stránku, pripudlo mi 20??? ja neviem koľko bodov. Ospravedlňujem sa, nevážim si to, nebolo to v odbore.

Riško, (tak vravím synovi, keď som vážna), prosím neznevažujme to takto. Nikomu som nepomohla, nikoho som nepotešila, je mi to úprimne ľúto... Poraďáci, ja sa Vám nepoďakujem:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::me e::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::me e::mee::mee:

Prosíííííím Vážme si to staré, prosííííím.
marjankaj
05.04.10,12:49
Vrátila som sa z oddychu. Zapla som našu stránku, pripudlo mi 20??? ja neviem koľko bodov. Ospravedlňujem sa, nevážim si to, nebolo to v odbore.

Riško, (tak vravím synovi, keď som vážna), prosím neznevažujme to takto. Nikomu som nepomohla, nikoho som nepotešila, je mi to úprimne ľúto... Poraďáci, ja sa Vám nepoďakujem:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::me e::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::me e::mee::mee:

Prosíííííím Vážme si to staré, prosííííím.

Betka úplne s tebou súhlasím.
Ale čo keď tvoje príspevky v tejto téme mnohí považujú za užitočné. Snáď nechceš aby boli hodnotené ako zábavné prípadne inak.:confused: Keď iní dostávajú príspevky za vtipy, tak prečo nie aj v tejto téme? Je to úplná devalvácia týchto bodov.:(
betka
05.04.10,13:09
Betka úplne s tebou súhlasím.
Ale čo keď tvoje príspevky v tejto téme mnohí považujú za užitočné. Snáď nechceš aby boli hodnotené ako zábavné prípadne inak.:confused: Keď iní dostávajú príspevky za vtipy, tak prečo nie aj v tejto téme? Je to úplná devalvácia týchto bodov.:(

Nech sa dostávajú. :D
Pre mňa je užitočné, keď vyjde slnko, a neprší
Keď sa pristihnem, že sa rehocem
Poteší ma, že som akurát teraz objednala chalanom legá, kt. cena je 2/5 ako v drá....,
Keď v niečom poradím, a je to naozaj užitočné.
Toto moje rebelstvo, a čo na srdci, to na jazyku nepovažujem za užitočné. Viem, že daní ľudkovia so mnou súhlasia, a to si vážim....

:)
Lenka1979
05.04.10,16:48
Nech sa dostávajú. :D
Pre mňa je užitočné, keď vyjde slnko, a neprší
Keď sa pristihnem, že sa rehocem
Poteší ma, že som akurát teraz objednala chalanom legá, kt. cena je 2/5 ako v drá....,
Keď v niečom poradím, a je to naozaj užitočné.
Toto moje rebelstvo, a čo na srdci, to na jazyku nepovažujem za užitočné. Viem, že daní ľudkovia so mnou súhlasia, a to si vážim....

:)

Betka, úplne Ťa chápem a zdieľam Tvoj názor. Keď sa dostávali body "po starom", vedeli sme.. a dokonca cítili,že je to za niečo,čo skutočne pomohlo a malo blahodarný účinok. Neboli to body za niečo len tak pre nič za nič... pre nejaký vtip,ktorý sme sto krát počuli v rádiu,či prečítali v nejakom týždenníku...ale za to,že sme zadávateľovi otázky ozaj pomohli-a častokrát nielen jemu (aj mne osobne mnoho Vašich príspevkov pomohlo pri mojej práci). Tiež mi veľmi chýba "pokecík" pri udelení bodu..to bolo vtedy super, potešilo, zahrialo pri srdiečku...človek pocítil akýsi vnútorný pokoj... Súhlasím s označením "zábavné" to je dobré-kvitujem, ozaj.... Nepáči sa mi,že sa dajú odobrať body-častokrát z akejsi nepochopenej pomsty či možno aj závisti... som za to,že bod môže odobrať len sám zadávateľ,resp. odpovedajúci na tému,ktorý cíti,že tá jeho odpoveď nebola dobrá, bod bol udelený nezaslúžene...viem... poviete si "chcel/a by som vidieť, ako si ty sama odoberieš bod"...a veru by som odobrala keby som vedela, že moje slovo nepadlo na úrodnú pôdu... veľa poraďákov vrátane mňa tu nechodí zbierať len tak pre nič za nič bodíky, aby si niečo behom týždňa-dvoch niečo dokázal.
Preto plne súhlasím s Betkiným názorom, ktorému by som dala bod....ale Betuška..nehnevaj sa... viem,že Ty máš rada body za niečo oveľa,oveľa zmysluplnejšie...cmuk..:)
Zita5
05.04.10,16:58
Je to tak ,od doby spustenia nového systému dávajú sa body aj vlastne za nič ..... za gratuláciu napr. a pritom tam napíšem P.S. Prosím poraďáci nepridávajte v tomto príspevku body .A šup ...už je tam .Riadne sa to domiešalo, teraz sa dávajú body aj tam,. kde to v minulosti nebolo možné .
sito
05.04.10,17:12
Tiež mi veľmi chýba "pokecík" pri udelení bodu..to bolo vtedy super, potešilo, zahrialo pri srdiečku...človek pocítil akýsi vnútorný pokoj... Súhlasím s označením "zábavné" to je dobré-kvitujem, ozaj.... Nepáči sa mi,že sa dajú odobrať body-častokrát z akejsi nepochopenej pomsty či možno aj závisti...

Lenka, dostal som včera užitočné od Rozalky. A predstav si v náhľade na body je aj pokecík " skvelá práca". To fakt poteší viac ako ten bod. Neviem ako to spravila, ale je to tam. Noo čo, Porada je naša, ale nám nepatrí, snáď si zvykneme, alebo administrátor zasa niečo zmení. Má na to právo.
Rozalka
05.04.10,17:48
Doplním: "pokecík" sa dá vložiť do úvodného príspevku, ktorý však väčšinou býva otázka (v tvojej téme http://www.porada.sk/t137365-teplo-vselico-nie-vsetko-dopln-svoje-poznatky.html šlo o dobré rady), preto sa tam neudeľujú.
marjankaj
05.04.10,19:05
Doplním: "pokecík" sa dá vložiť do úvodného príspevku, ktorý však väčšinou býva otázka (v tvojej téme http://www.porada.sk/t137365-teplo-vselico-nie-vsetko-dopln-svoje-poznatky.html šlo o dobré rady), preto sa tam neudeľujú.

Teda takto je to. V úvodnom príspevku sa nedajú zobrať body. To je dobre vymyslené. :confused:
sito
06.04.10,15:06
Teda takto je to. V úvodnom príspevku sa nedajú zobrať body. To je dobre vymyslené. :confused:

Veru tak! Kde nie je, tam ani čert neberie. Nevidíš, nezoberieš. Ale kto chce psa biť, palicu si nájde. Zoberie tam kde vidí.
tutiola
07.04.10,18:53
Neviem, čo to spôsobí moja poznámka, ale nedami aby som sa neozvala. Veď už som dostala body aj v téme Blahoželania! Nie som proti tejto téme, ale nestačí tam tlačitko "súhlasím"? Prideľovanie bodov v týchto témach mi pride nevhodné.
Stanislav 1975
07.04.10,19:14
Neviem, čo to spôsobí moja poznámka, ale nedami aby som sa neozvala. Veď už som dostala body aj v téme Blahoželania! Nie som proti tejto téme, ale nestačí tam tlačitko "súhlasím"? Prideľovanie bodov v týchto témach mi pride nevhodné.

už je neskoro teraz- už je to tak zdegenerované za tú chvílku,že návrat je asi nemožný...:mad::mad::mee:-viem o ľuďoch,ktorí mali za "starého" bodovania 5 bodov a nenapísali odvtedy nič odborného,alebo aspoň zhruba odborného a majú teraz 85 bodov-tak o čom to je? O ničom...:mad::mad::mad:
Petra Nová
07.04.10,19:34
už je neskoro teraz- už je to tak zdegenerované za tú chvílku,že návrat je asi nemožný...:mad::mad::mee:-viem o ľuďoch,ktorí mali za "starého" bodovania 5 bodov a nenapísali odvtedy nič odborného,alebo aspoň zhruba odborného a majú teraz 85 bodov-tak o čom to je? O ničom...:mad::mad::mad:

Stanko, veď čože si tu budeme rozprávať. Som už pár rokov na Porade a ešte za starého bodovania som videla ocenenia za jedno slovo , dokonca za bodku. Hľadala som tie príspevky a bola by som ich sem pripojila na ne link. Nenašla som. A myslím, že aj mnohé základy tých vážených bodov, boli získané napr. v takých témach ako: Ak sa citiš zle, či ako sa to volalo, v témach o zdraví a aj napr. v old pesničkovej téme. Novým hodnotením tie staré ocenenia zmizli aj v archívnych témach.Tak čože tak ohŕňame nosom nad terajším bodovaním ? Veď väčšina tu tvrdí, že mu vôbec o bodovanie nejde.;):rolleyes::mad:
Stanislav 1975
07.04.10,19:39
Stanko, veď čože si tu budeme rozprávať. Som už pár rokov na Porade a ešte za starého bodovania som videla ocenenia za jedno slovo , dokonca za bodku. Hľadala som tie príspevky a bola by som ich sem pripojila na ne link. Nenašla som. A myslím, že aj mnohé základy tých vážených bodov, boli získané napr. v takých témach ako: Ak sa citiš zle, či ako sa to volalo, v témach o zdraví a aj napr. v old pesničkovej téme. Novým hodnotením tie staré ocenenia zmizli aj v archívnych témach.Tak čože tak ohŕňame nosom nad terajším bodovaním ? Veď väčšina tu tvrdí, že mu vôbec o bodovanie nejde.;):rolleyes::mad:

Ja už sa peti nečudujem ničomu a nikomu a konečne spravodlivosť zvíťazila aj v našom súdnictve a pustili nám na slobodu Robina Okoličányho- inak, bolo by dobre z neho urobiť ministra vnútra...:mad::mad::mad::eek::eek::eek:mimotemy
Petra Nová
07.04.10,19:42
Ja už sa peti nečudujem ničomu a nikomu a konečne spravodlivosť zvíťazila aj v našom súdnictve a pustili nám na slobodu Robina Okoličányho- inak, bolo by dobre z neho urobiť ministra vnútra...:mad::mad::mad::eek::eek::eek:mimotemy
Aspoň vidíš Stanko, aký je vysledok solidarity. Tej sudcovsko-zločineckej.:mee:
Stanislav 1975
07.04.10,19:46
Aspoň vidíš Stanko, aký je vysledok solidarity. Tej sudcovsko-zločineckej.:mee:

Som vedel,že tie naše súdy sú dosť pochybné a tí naši sudcovia sú...,ale že je do toho zapla(e)tený až Najvyšší súd-to som si nemyslel,hmhm-a teraz mám strach:D:D:D,že dajú dokopy všetkých 28 obvinených- už ich za mreže nedostane nikto...-ak čo len 1 nepríde-tak musia odročiť pojednávanie- takže už vidím všetkých 28 nastúpených pred sálou...:D:D:D
Petra Nová
07.04.10,19:51
Som vedel,že tie naše súdy sú dosť pochybné a tí naši sudcovia sú...,ale že je do toho zapla(e)tený až Najvyšší súd-to som si nemyslel,hmhm-a teraz mám strach:D:D:D,že dajú dokopy všetkých 28 obvinených- už ich za mreže nedostane nikto...-ak čo len 1 nepríde-tak musia odročiť pojednávanie- takže už vidím všetkých 28 nastúpených pred sálou...:D:D:D

mimotemy Stanko, kedy už postavíš ten Tvoj avatar na nohy? :D mimotemy
Stanislav 1975
07.04.10,19:57
mimotemy Stanko, kedy už postavíš ten Tvoj avatar na nohy? :D mimotemy

Ava...-čo? urážaš ma?To som raz počul od Piška,dobréééé:D:D:D
Petra Nová
07.04.10,20:05
Ava...-čo? urážaš ma?To som raz počul od Piška,dobréééé:D:D:D
Neviem, čo, kedy, Piško, ale viem jedno, že ten Tvoj určite dostane časom preležaniny. Potom budeš musieť liečiť.;):D A Teba, Stanko, by som v živote nechcela uraziť.
wagner
07.04.10,20:05
Ja už sa peti nečudujem ničomu a nikomu a konečne spravodlivosť zvíťazila aj v našom súdnictve a pustili nám na slobodu Robina Okoličányho- inak, bolo by dobre z neho urobiť ministra vnútra...:mad::mad::mad::eek::eek::eek:mimotemy
Stanko, nebude ministrom vnútra, to by musel byť najprv kuričom.:D:D:D Na ministerské kreslá sa odchádza z kotolne - už si hľadám flek kuriča, ale nemôžem ho zohnať:eek::cool:. Blížia sa voľby a fleky kuričov sú obsadené:D:D:D
Stanislav 1975
07.04.10,20:14
Neviem, čo, kedy, Piško, ale viem jedno, že ten Tvoj určite dostane časom preležaniny. Potom budeš musieť liečiť.;):D A Teba, Stanko, by som v živote nechcela uraziť.

peti-vysvetlím ti to- skrucany sa pýtal piška v jednej scenke na jedno cudzie slovo a piško kedže nevedel že je to cudzie slovo,lebo hral baču tak sa ho opýtal či ho uráža, chapeš?:D:D:D
Petra Nová
07.04.10,20:17
peti-vysvetlím ti to- skrucany sa pýtal piška v jednej scenke na jedno cudzie slovo a piško kedže nevedel že je to cudzie slovo,lebo hral baču tak sa ho opýtal či ho uráža, chapeš?:D:D:D

Stanko, neurážaš ma Ty teraz?:D Lebo ak áno, bude zle.:mad:
Stanislav 1975
07.04.10,20:18
Stanko, neurážaš ma Ty teraz?:D Lebo ak áno, bude zle.:mad:

;););)
buchač
07.04.10,21:27
Aspoň vidíš Stanko, aký je vysledok solidarity. Tej sudcovsko-zločineckej.:mee:

mimotemy , ale aj tak ...
Ale , ale Petra ....raz tak , raz onak ....nejak názory meníš ...či ...?

http://www.porada.sk/1356337-post65.html
http://www.porada.sk/1356479-post67.html

a hlavne a aj s následnými odkazmi , len je potrebné si dať všetko do súvislosti

http://www.porada.sk/1356487-post69.html

Čo som ja tvrdil ?
Že ...

Len tak na okraj ...poniektorí zločinci sú veľmi vzdelaní právnici , a niekedy aj naopak ....či ...????
marjankaj
07.04.10,21:52
už je neskoro teraz- už je to tak zdegenerované za tú chvílku,že návrat je asi nemožný...:mad::mad::mee:-viem o ľuďoch,ktorí mali za "starého" bodovania 5 bodov a nenapísali odvtedy nič odborného,alebo aspoň zhruba odborného a majú teraz 85 bodov-tak o čom to je? O ničom...:mad::mad::mad:

Stano už aj ja som klikol vedľa. Neviem prečo sú tie tlačítka tak nad..ané dohromady:eek:
Stanislav 1975
08.04.10,09:32
mimotemy , ale aj tak ...
Ale , ale Petra ....raz tak , raz onak ....nejak názory meníš ...či ...?

http://www.porada.sk/1356337-post65.html
http://www.porada.sk/1356479-post67.html

a hlavne a aj s následnými odkazmi , len je potrebné si dať všetko do súvislosti

http://www.porada.sk/1356487-post69.html

Čo som ja tvrdil ?
Že ...

Juraj, juraj-pozor, tam sa jednalo o právnikoch a nie sudcoch,hmhm-a to je sakramentský rozdiel-právnik a sudca...
právník- obhajuje, sudca - súdi a prokurátor - žaluje...
Stanislav 1975
08.04.10,09:33
Stano už aj ja som klikol vedľa. Neviem prečo sú tie tlačítka tak nad..ané dohromady:eek:

Júúúj pokiaľ si len klikol vedľa,tak je ešte dobre- stávajú sa aj horšie veci,keď sa omylom vedľa...:D:D:D
Petra Nová
08.04.10,10:26
mimotemy , ale aj tak ...
Ale , ale Petra ....raz tak , raz onak ....nejak názory meníš ...či ...?
..................................

a hlavne a aj s následnými odkazmi , len je potrebné si dať všetko do súvislosti
...................................

Čo som ja tvrdil ?
Že ...

mimotemy Ach jaj, zas jeden hovorca! V profile si budem musieť vyvesiť oznam, že všetky miesta hovorcov , ktorých som prepustila, sú už obsadené. :--- mimotemy
marjankaj
08.04.10,12:17
Júúúj pokiaľ si len klikol vedľa,tak je ešte dobre- stávajú sa aj horšie veci,keď sa omylom vedľa...:D:D:D

Tak také sa mi ešte nestalo, a zdá sa, že ani nestane.:---:confused::eek:

PS: A aké to bolo?
danushka
08.04.10,16:11
Júúúj pokiaľ si len klikol vedľa,tak je ešte dobre- stávajú sa aj horšie veci,keď sa omylom vedľa...:D:D:D

Vedľa?:eek::D
Čo máš namysli pod slovom vedľa:D:D:D
buchač
08.04.10,16:18
Vedľa?:eek::D
Čo máš namysli pod slovom vedľa:D:D:D

...tam Ti je možnostííííí ...teraz , v tomto momente ma aspoň tri napadli ...;)
buchač
08.04.10,16:24
Juraj, juraj-pozor, tam sa jednalo o právnikoch a nie sudcoch,hmhm-a to je sakramentský rozdiel-právnik a sudca...
právník- obhajuje, sudca - súdi a prokurátor - žaluje...

mimotemymimotemymimotemy

...tak Ti poviem Stanislav , nerieš ...;)

Ty vieš , možno , svoje ....

Ja viem , možno , svoje ...

Rozdiel medzi týmito by som Ti v tejto súvislosti veľmi rýchlo vyvrátil , aj keď v princípe máš pravdu , čo sa týka ich povinností a zaradenia ...

Ale radšej vycúvam z tejto oblasti , nakoľko sa nemienim vypravdovať ...
...a do funkcie hovorcu som sa nedostal ...pravdu poviem , ani ma neláka niekomu krovie vytvárať...;):rolleyes:
Holt , ja som taká samostatná jednotka ...záškodnícka ...:):D
danushka
08.04.10,16:25
...tam Ti je možnostííííí ...teraz , v tomto momente ma aspoň tri napadli ...;)
A všetky tri možnosti vedľa? Juraj, ešte aj Ty?
Tak aby ste vedeli, správni chlapi nestrieľajú vedľa, ani omylom:D
Janko - marjankaj, prepáč, nič osobné:D
tutiola
08.04.10,17:41
Ľutujem, že som tu vôbec niečo napísala. Veď veľa príspevkov je označených ako "užitočné". Na jednej strane sa tu píše o tom, že v neodborných témach sa nemajú dávať body a na druhej strane sa tu rozdávajú body za menej ako povedzme v téme "Recepty" alebo za prilepený pekný obrázok.
marjankaj
08.04.10,17:51
Ľutujem, že som tu vôbec niečo napísala. Veď veľa príspevkov je označených ako "užitočné". Na jednej strane sa tu píše o tom, že v neodborných témach sa nemajú dávať body a na druhej strane sa tu rozdávajú body za menej ako povedzme v téme "Recepty" alebo za prilepený pekný obrázok.

Veď aj ja čakám, kým to niekomu zapne.
Petra Nová
08.04.10,18:00
Ľutujem, že som tu vôbec niečo napísala. Veď veľa príspevkov je označených ako "užitočné". Na jednej strane sa tu píše o tom, že v neodborných témach sa nemajú dávať body a na druhej strane sa tu rozdávajú body za menej ako povedzme v téme "Recepty" alebo za prilepený pekný obrázok.

Mám Tvojmu príspevku rozumieť tak, že chceš súdiť za to, kto aké tlačidlo stisne?:confused: To potom by bolo treba zaviesť funkciu cenzora, aby to postrážil. Tie názory na nové bodovanie nie sú monolitné a jednofarebné. Ani som sa nikde nedočítala, že v neodborných témach sa nemajú používať všetky tlačítka, ktoré sú k dispozícii pod príspevkom.
sito
08.04.10,18:03
Ľutujem, že som tu vôbec niečo napísala. Veď veľa príspevkov je označených ako "užitočné". Na jednej strane sa tu píše o tom, že v neodborných témach sa nemajú dávať body a na druhej strane sa tu rozdávajú body za menej ako povedzme v téme "Recepty" alebo za prilepený pekný obrázok.

Pekný večer, prajem, tutiola. Neľutuj svoj názor, nech ľutujú tí, čo ho nepochopili.

Inak je to v tom bodovaní teraz divočina. Snáď sa nájde recept v tých receptoch ako s toho vykorčuľovať. Časom.
marjankaj
08.04.10,18:06
Mám Tvojmu príspevku rozumieť tak, že chceš súdiť za to, kto aké tlačidlo stisne?:confused: To potom by bolo treba zaviesť funkciu cenzora, aby to postrážil. Tie názory na nové bodovanie nie sú monolitné a jednofarebné. Ani som sa nikde nedočítala, že v neodborných témach sa nemajú používať všetky tlačítka, ktoré sú k dispozícii pod príspevkom.

Súhlas.
Aj neodborný príspevok môže byť "užitočný". A body sa dávajú iba za prvých šesť, potom je to o ničom. Takže prvých šesť by sa nemalo označovať ako užitočné, potom to už nevadí.:eek:
Petra Nová
08.04.10,18:30
Súhlas.
Aj neodborný príspevok môže byť "užitočný". A body sa dávajú iba za prvých šesť, potom je to o ničom. Takže prvých šesť by sa nemalo označovať ako užitočné, potom to už nevadí.:eek:
Súhlas.
A každý si o tom súhlase myslíme svoje. Aj odborný príspevok môže byť úplne neodborný, čiže na .....;) Takže aj u nich by sa malo označovať len od siedmeho a potom to taktiež nevadí. A tých neodborných v odborných je v poslednom čase toľko, že svojou frekvenciou sa vyrovnajú užitočným v neodborných.:D
marjankaj
08.04.10,18:36
...tam Ti je možnostííííí ...teraz , v tomto momente ma aspoň tri napadli ...;)

Keď nemôžeš tu. tak pošli aspoň do SS, nech neumriem sprostý.:D:confused:
danushka
08.04.10,19:46
Keď nemôžeš tu. tak pošli aspoň do SS, nech neumriem sprostý.:D:confused:

Vidíš to Stanko?...už sme riadne http://static.etrend.sk/uploads/tx_media/2007/2/logo_tesne_vedla_markiza-1.jpg témy;)
A chlapci, pošlite aj mne ss, lebo ani ja sa sprostá nechcem pobrať na onen svet.
Stanislav 1975
08.04.10,19:59
...tam Ti je možnostííííí ...teraz , v tomto momente ma aspoň tri napadli ...;)

:D:D:Daké tri juraji???:eek::eek::eek:-tesne vedla je len jedna možnosť,a tá druhá tá nieje tesne vedla ale hooodne ďaleko...:cool::D:D:D
Stanislav 1975
08.04.10,20:01
Vidíš to Stanko?...už sme riadne http://static.etrend.sk/uploads/tx_media/2007/2/logo_tesne_vedla_markiza-1.jpg témy;)
A chlapci, pošlite aj mne ss, lebo ani ja sa sprostá nechcem pobrať na onen svet.

Danuš- juraj je starší,skúsenejší rozumnejší ako ja- on nás naučí...(po kostole hvízdať):D:D:D
Stanislav 1975
08.04.10,20:04
Pekný večer, prajem, tutiola. Neľutuj svoj názor, nech ľutujú tí, čo ho nepochopili.

Inak je to v tom bodovaní teraz divočina. Snáď sa nájde recept v tých receptoch ako s toho vykorčuľovať. Časom.

Z toho už ani boh teraz nevykorčuluje...:cool::cool::cool:-ale zasa sito je predsa len sito...;)
marjankaj
08.04.10,20:10
Danuš- juraj je starší,skúsenejší rozumnejší ako ja- on nás naučí...(po kostole hvízdať):D:D:D

Tak to si vás radšej ani nepredstavujem.:D
Stanislav 1975
08.04.10,20:17
Tak to si vás radšej ani nepredstavujem.:D

síce som nepochopil,ale ok...:D-už je vela hodín aj tak...
marjankaj
09.04.10,20:17
A všetky tri možnosti vedľa? Juraj, ešte aj Ty?
Tak aby ste vedeli, správni chlapi nestrieľajú vedľa, ani omylom:D
Janko - marjankaj, prepáč, nič osobné:D

A tí ktorí nestrieľajú vôbec, sú tiež správni?:confused: To aby som na tom začal pracovať.:eek:
sito
09.04.10,20:28
Z toho už ani boh teraz nevykorčuluje...:cool::cool::cool:-ale zasa sito je predsa len sito...;)

Sito sem - tam body dostáva, ale ich preseje a váži si tie, ktoré sú 1 : 100. Takže, počet bodov na ľavej strane je len symbolický. Ostatné potešia.
veronikasad
09.04.10,20:31
Dnes som si všimla, že prvý príspevok v téme je možné oceňovať - aj s komentárom ... Prečo len prvý ?
marjankaj
09.04.10,20:34
Dnes som si všimla, že prvý príspevok v téme je možné oceňovať - aj s komentárom ... Prečo len prvý ?

Lebo ten čo sa pýta, ak dostane za to bod, treba to aj okomentovať.:D:---
veronikasad
09.04.10,20:38
Lebo ten čo sa pýta, ak dostane za to bod, treba to aj okomentovať.:D:---
Vidíš, to ma nenapadlo - dnes som dávala bod za priložené materiály, ktoré mi pomohli. Samozrejme, že som túto možnosť využila.
sarasara
15.04.10,09:02
Chcela som oceniť zadávateľov príspevok. Hoci tam je "ocenenie" nedá sa. Oceniť možno len v odborných témach.
Toto nechápem. Body, ktoré sa dajú zadávateľovi odbornej témy sú iné, ako tie, ktoré sa pripisujú pri kliknutí na "užitočné" ?
Zmena je život. Škoda. Niekedy nepoteší. Staré dobré veci sú niekedy na nezaplatenie.
lenkak
15.04.10,09:03
To bol asi prvý príspevok v neodbornej téme, preto nešiel. Keby bol už písaný ako druhý v poradí, tak oceniť - užitočné by sa už dal.
Stanislav 1975
15.04.10,09:05
To bol asi prvý príspevok v neodbornej téme, preto nešiel. Keby bol už písaný ako druhý v poradí, tak oceniť - užitočné by sa už dal.

:eek::eek::eek:-to akože prečo sa prvý príspevok nedá oceniť a dalšie už áno??? Nieje to troška nejaké nelogické? Jeden sa dá oceniť a iný nie v tej istej téme...:eek::eek::eek:
lenkak
15.04.10,09:15
prvý od zadavateľa ide oceniť iba v odborných. Pozri sa na tvoj tento prvý príspevok čo si zadal v tejto téme. Ty si otvoril tému - teda je to tvoj prvý príspevok. Oceniť ho vieš po starom, aj komentár dať,ale proste ho neoceníš keďže je v neodbornej téme.
Stanislav 1975
15.04.10,09:20
prvý od zadavateľa ide oceniť iba v odborných. Pozri sa na tvoj tento prvý príspevok čo si zadal v tejto téme. Ty si otvoril tému - teda je to tvoj prvý príspevok. Oceniť ho vieš po starom, aj komentár dať,ale proste ho neoceníš keďže je v neodbornej téme.

Ale je to aj tak proti logike...
marjankaj
15.04.10,09:52
Ale je to aj tak proti logike...

Skoro ako tie novely zákonov:confused: Ale taký je asi trend
lenkak
15.04.10,09:56
Richard to len spustil, určite budú ešte úpravy.
grammatika
15.04.10,10:18
Mne osobne by sa páčilo, kebyže sa dajú vidieť súhlasy-myslím tým to, že nemusím preklikávať svoje príspevky a hľadať kde ten súhlas pribudol (táto funkcia bola možná ešte dávnejšie a bola super), lebo každý človek je omylný a keď súhlasí Poraďák, tak mi to dodá istotu :)
A som za to, aby sa dali pridávať komentáre pri udeľovaní ocenenia-takisto veľmi potešia slová, ktoré sa tam objavovali, keď bola tá možnosť.
Neviem, či pomôže tento môj názor, ale určite by to bolo prehľadnejšie :)
wagner
15.04.10,12:12
Mne osobne by sa páčilo, kebyže sa dajú vidieť súhlasy-myslím tým to, že nemusím preklikávať svoje príspevky a hľadať kde ten súhlas pribudol (táto funkcia bola možná ešte dávnejšie a bola super), lebo každý človek je omylný a keď súhlasí Poraďák, tak mi to dodá istotu :)
A som za to, aby sa dali pridávať komentáre pri udeľovaní ocenenia-takisto veľmi potešia slová, ktoré sa tam objavovali, keď bola tá možnosť.
Neviem, či pomôže tento môj názor, ale určite by to bolo prehľadnejšie :)

Ale to sa dá pozrieť, kto Ti pricapil "bod". Daj si hore na lište Moje nastavenia a to Ti ponúkne viac možností - dáš ďalšie nastavenia a tam ak to máš otvorené, tak to vidíš, ak nie tak klikneš na šípku vpravo a tým sa Ti to otvorí.
marjankaj
15.04.10,12:16
Ale to sa dá pozrieť, kto Ti pricapil "bod". Daj si hore na lište Moje nastavenia a to Ti ponúkne viac možností - dáš ďalšie nastavenia a tam ak to máš otvorené, tak to vidíš, ak nie tak klikneš na šípku vpravo a tým sa Ti to otvorí.
Otázka sa týkala súhlasov a nie bodov.:eek:
wagner
15.04.10,12:25
Otázka sa týkala súhlasov a nie bodov.:eek:

Asi som to zle pochopila, prepáč;)
sito
15.04.10,21:49
Zadanie, prvý príspevok je možné oceniť, aj pridať názor, prečo je príspevok ocenení. Aj bod pribudne na ľavej strane oceneného porďáka. Osobná skúsenosť oceneného.

Chybička je, že pod zadaním sa neobjavuje, kto ocenil zadanie. Zostane to na pamäti zadávateľa a toho ktorý príspevok ocenil. ale to len do času zabudnutia.

V starom hodnotení platilo oboje, pridať názor za ocenenie, aj bolo vidieť kto zadanie ocenil. Niekedy otázka dá aj odpoveď.
saskia26
23.04.10,20:25
Chcela by som pridať body na dobrú a cennú radu na moje otázky, avšak nie je to možné, lebo ja sama nemám dosiahnutých 10 bodov.
Pritom by som sa rada poďakovala za rady, ktoré som dostala. Čo s tým?
Meggi 1
23.04.10,20:34
Chcela by som pridať body na dobrú a cennú radu na moje otázky, avšak nie je to možné, lebo ja sama nemám dosiahnutých 10 bodov.
Pritom by som sa rada poďakovala za rady, ktoré som dostala. Čo s tým?
'Trpezlivosť ruže prináša' :) Vydrž, kým budeš mať dostatok bodíkov, budeš môcť oceňovať aj Ty. Skús poradiť v oblasti, v ktorej sa vyznáš a dobrá rada bude ocenená. Zatiaľ by som aspoň poďakovala slovne.
sito
24.04.10,14:27
'Trpezlivosť ruže prináša' :) Vydrž, kým budeš mať dostatok bodíkov, budeš môcť oceňovať aj Ty. Skús poradiť v oblasti, v ktorej sa vyznáš a dobrá rada bude ocenená. Zatiaľ by som aspoň poďakovala slovne.

Pravda!? Trpezlivosť ruže prináša, ale trpezlivosť je čas. A čas nezabudne, ľudia, áno. Ľudstvo, nie! Vývoj?
Meggi 1
24.04.10,16:27
Pravda!? Trpezlivosť ruže prináša, ale trpezlivosť je čas. A čas nezabudne, ľudia, áno. Ľudstvo, nie! Vývoj?
Teeeda, na sobotný večer takéto filozofické úvahy ;):---:):D
Trpezlivosť - čas - na konci odmenené výsledkom (vždy nejakým) - a tak vždy dokola vo všetkom - teda áno, vývoj :)
sito
24.04.10,17:02
Teeeda, na sobotný večer takéto filozofické úvahy ;):---:):D
Trpezlivosť - čas - na konci odmenené výsledkom (vždy nejakým) - a tak vždy dokola vo všetkom - teda áno, vývoj :)

Ráno býva múdrejšie? Isto! Aj ľudia? Uvidíme, ak sa zobudíme.
Tweety
10.09.10,16:23
Richard, už dlhšie pozorujem, že pridané užitočné body sa v štatistike akosi čudne správajú , akoby sa vôbec nepripočítavali.
veronikasad
10.09.10,16:28
žeby prešli do pochvál ? Alebo vymazané pochvaly z profilu sa vrátili do evidencie ? Mala som tam nuly (profil som vymazala), teraz ich tam mám nejako veľa ...