Zavrieť

Porady

Manželka už s manželom neráta

Stručný popis situácie : Po smrti otca bola chalupa prepísaná na jediného syna. Čo čert nechcel, syn začal brať rôzne pôžičky a s platením to bolo horšie a horšie až o dom prišli. Išli bývať do podnájmu (otec, mama a dve dospelé deti) - bolo to pridrahé (museli splácať aj nabraté pôžičky) tak si našli lacnejší podnájom, ale s otcom už narátali - zbalili sa a odišli. Otec prvý podnájom zrušil s tým, že odíde s nimi, ale oni ho už nechcú. Sú stále manželia o rozvode zatiaľ nehovorili. Mňa sa pýta, či jeho žena má právo ísť sama do podnájmu, keď sú stále manželia a jeho nechať doslova na ulici - úvery sú písané na neho, takže sám v podnájme nevyžije. Ja neviem o žiadnom zákone, ktorý by jeho žene prikazoval, že keď ide ona s deťmi po podnájmu musí zobrať aj jeho, hoci sú stále manželia. Mýlim sa ?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

danushka Pozri príspevok
Ubezpečujem Ťa Laco-monter, že akékoľvek narážky v Tvojom prípade vo mne vyvolávajú leda ak úsmev.
Veľmi mi pripomínaš nášho bývalého člena Watsona, ktorý keď sa obtrel o moje riadky, dostával triašku, ba až ho chytala zúrivosť.
A ako tak Danushka pozerám tak vylúčený člen Watson Ti chýba, lebo si jediná čo po dlhých mesiacoch čo nepôsobí na porade, si si na neho spomenula. Iste sa tomu poteší. A hádam a verím a dúfam, že nedostane záchvať zúrivosti.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
NESÚHLASÍM ,

nie som zákerny v tom zmysle aby som chcel niekomu uškodiť ,

neškodím nikomu žiadným sposobom,

akurát hovorím otvorene , čo si o ľuďoch myslím

a toto sa v pokryteckej spoločnosti , konverzujúcej v malomeštiackom duchu, jednoducho NENOSÍ...


LACI , ale to sa dá aj slušnou formou ...

P.S.:
He , he .....a že to práve ja vravím ?????
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

pepsííí ono tá tetuška urobila čo sa dalo, aby ma nepriamo naviedla na jednu drobnosť- viackrát zdúraznila to žitie v spoločnej domácnosti. Vďaka aj za to. Lebo po dlhoročných kontaktoch so sociálkou som nabrala jednu drobnú skúsenosť- oni totiž tie dávky vyplácajú asi zo svojho vrecka, lebo priamo neporadia a neporadia. Naučila som sa tam chodiť len s podloženými a hotovými vecami . vtedy už nie povedať nemohli ale šokovala som ich viackrát a veľmo sa čudovali odkiaľ viem na čo mám a na čo nemám nárok.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=hnedoočka;1355091]
Mgr.Shrek Pozri príspevok
Veronikasad: § 62 ods. 2 z.č. 36/2005 o rodine
Obaja rodičia prispievajú na výživu svojich detí podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov.
65 ods. 3 zákona o rodine
Výživné plnoletých detí upraví súd len na návrh.

Hnedoočka: Svokrička moja. To nie je o ješitnosti, ale o tom, že svojvoľne, bez akýchkoľvek podkladov bol môj príspevok označený za neužitočný, pričom to nebol môj názor, ale dikcia zákona. Nebol to môj výmysel. Pokiaľ by to bolo niečí podložené, rád budem diskutovať, ale žiadnu oporu som nenašiel

Roman, skús sa na tento prípad pozrieť očami, že tento otec, ktorého chcú využiť vo svoj prospech, si ťa najme ako svojho právnika.

Paragrafy sú pokrútené, tak mi nechci nahovoriť, že tvoja rada jemu by znela rovnako ako tvoja " neužitočná" odpoveď v citovaní zákona.

Určite by si hľadal trhlinky v zákone , respektíve jeho druhú stranu a obhajoval ho na súdnom pojednávaní tak , aby nevyšiel z prípadu ako jediný poškodený.

A ako Stano uvádzal, aj na súde sa stretávate dvaja právnici- profesionáli, každý ovláda literu zákona, no len jeden skončí prípad úspešne./mimo prípadov , keď sa uzavrie dohoda/.

Aj vtedy si myslíš , že sa potiera profesionalita toho druhého?

mne sa len nepáčil tvoj prístup, že si to začal rozpitvávať v tejto téme, v téme , čo ma dnes potešilo a čo rozčúlilo, na šuťáku.....už som sa aj bála otvoriť konzervu, že i tam bude Shrek....sorry! svokrička /?/
....s názorom hnedoočky sa nedá iné , len súhlasiť ...


Keďže zvyknem už dlhšiu dobu zbierať nejaké tie myšlienky iných , tak mi nedá , aby som nepripojil aj niektoré zo svojich v spojení v jednu ....

"" Nie , nie ....ja nie som zločinec , ja som právnik ....""

Počul som raz túto vetu v jednom filme ...
Hm , ale keď sa tak pozriem na to naše právo , tak si neraz pomyslím , že poniektorí zločinci si ctia určité zákonnosti spravodlivosti oveľa viac , ako tí právnici ...
Len tak na okraj ...poniektorí zločinci sú veľmi vzdelaní právnici , a niekedy aj naopak ....či ...????

P.S.:
Roman , poznáš ma a vieš , že to nemyslím osobne ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

[QUOTE=buchač;1356337]
hnedoočka Pozri príspevok
....s názorom hnedoočky sa nedá iné , len súhlasiť ...


Keďže zvyknem už dlhšiu dobu zbierať nejaké tie myšlienky iných , tak mi nedá , aby som nepripojil aj niektoré zo svojich v spojení v jednu ....

"" Nie , nie ....ja nie som zločinec , ja som právnik ....""

Počul som raz túto vetu v jednom filme ...
Hm , ale keď sa tak pozriem na to naše právo , tak si neraz pomyslím , že poniektorí zločinci si ctia určité zákonnosti spravodlivosti oveľa viac , ako tí právnici ...
Len tak na okraj ...poniektorí zločinci sú veľmi vzdelaní právnici , a niekedy aj naopak ....či ...????

P.S.:
Roman , poznáš ma a vieš , že to nemyslím osobne ...
Juraj, ja by som snáď súhlasila len s vyznačeným...
Chápem to správne ako pomyselných právnikov - zločincov?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=danushka;1356467]
buchač Pozri príspevok

Juraj, ja by som snáď súhlasila len s vyznačeným...
Chápem to správne ako pomyselných právnikov - zločincov?
Nie , chápeš úplne opačne ...ako som myslel , tvrdil , tak som aj napísal ...

právo a mafia ...... Výsledky 1 - 10 z 76 400 stránok v slovenčina pre právo a mafia.

http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...=&oq=&gs_rfai=
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

[QUOTE=buchač;1356479]
danushka Pozri príspevok

Nie , chápeš úplne opačne ...ako som myslel , tvrdil , tak som aj napísal ...

právo a mafia ...... Výsledky 1 - 10 z 76 400 stránok v slovenčina pre právo a mafia.

http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...=&oq=&gs_rfai=
Joj Juraj, tak ja potom už radšej nereagujem, stáva sa, že človek pochopí po svojom veci..., radšej to takto budem chápať...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=danushka;1356482]
buchač Pozri príspevok

Joj Juraj, tak ja potom už radšej nereagujem, stáva sa, že človek pochopí po svojom veci..., radšej to takto budem chápať...
Aj niekto iný pochopil inak ....
http://www.porada.sk/1356412-post10405.html
http://www.porada.sk/1356453-post10406.html , ale to je jedno , mne to neva ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať