kh73
23.03.10,18:04
Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
lusielaL
23.03.10,17:14
Ahoj,myslim ze ked mas bohatu mladu rastlinu-fialku,uz by to nemalo trvat dlho a mali by zakvitnut,maju radi svetlo,ale nie prudke slnko,tiez vlhko,polievat do misky,ale nepremokrit.Mozno toto uz vies,tak prajem uspesne pestovanie.Ku gloxiniam-teraz je tazko vymenit listky s pestovatelom,lebo z prezimovanej hluzy len vyhana,aspon moja tak,mam krasnu bielo-ruzovu.Vymenila som si vlani s kamaratkou modro-bielu,ale ta sa mi neprijala.
Dav
23.03.10,17:17
Ak sú fialky zakorenené, môžeš prihnojovať hnojivom na kvitnúce rastliny, podľa návodu. Mne sa osvedčilo tekuté, 1 krát týždenne.
arizona
23.03.10,17:30
Ahoj a vitaj na Porade.
O fialkách je tu už veľa príspevkov,čítaj ;)
http://www.porada.sk/t7172-fialky.html
http://www.porada.sk/t108785-fialka-a-jej-farby.html
http://www.porada.sk/t83804-senpolia-fialkova-fialka.html

O gloxíniách je tu toho pomenej, ale jedna rada je tu:
http://www.porada.sk/1135668-post100.html

Ešte tu máme takúto zaujímavú tému :
http://www.porada.sk/t49963-zahradkarska-burza-poradakov.html

Pred otváraním novej témy použi vyhľadávač, nájdeš takmer všetko ;)
kh73
24.03.10,04:58
No ja by som veľmi rada menila lístky gloxínie ,ale zatiaľ nič nemám,preto by som si príp.aj hľúzy kúpila.Skúsim ešte tú burzu.Ďakujem za rady aj odkazy.Je toho tak veľa , ešte sa tu učím orientovať
Leila11
25.03.10,18:01
Africké fialky nieje vôbec ťažké pestovať, ľahko sa množia listami asmú a polievať iba do misky. Potrebujú polotieň a keď Ti začnú tvoriť peknú ružičku treba ich pri polievaní prihnojiť na kvet.;)
Čo sa týka Gloxínie je to dosť podobné aj nároky na prostredie aj množenie .
Ja som si ich vypestovala z lístkov, ktoré som si dala iba do vody. Pustia korene, zasadíš no v prvom roku sa spraví iba jedna malá hľuzka.Preto je lepšie si zasadiť viac lístkov do jedného črepníka, lebo na jeseň stratia listy a črepník treba prestať polievať.Odložiť ho niekam bokom kde nie je moc v zime teplo a na jar znova vyrašia a potom rozsadiť.ú to nádherné kvety a preto sa oplatí prvú si kúpiť, prajem veľa úspechov:---:---:---
ivonk
28.03.10,08:17
ahojte, pridajte aj nejaké fotečky, rada sa pokochám aj okom...:)
lusielaL
28.03.10,11:12
Ak teda mozem rada potesim,aj ked uz som ich davala v inej teme.
Iconka
28.03.10,13:45
Ja ti neskor mozem z gloxinii poslat listky, ale musis este pockat, lebo ako tu uz bolo napisane, aj mne este len rasia z hluz listy. Mam tri minulorocne a jednu som si vypestovala z listka a z jedineho mi uz vyhana 5malych gloxiniek, tak potom by som ti mohla nejaku poslat, ale vravim, chce to este pockat, ich sezona prave zacina.
Fialky mam aktualne len dve farby, ale volakedy som ich mavala podstatne viac, len uz nemam na ne miesto. Fotky som tu uz isto volakedy dala, ale tak na pripomenutie teda este raz.
kh73
29.03.10,05:39
Ďakujem za rady.
Lusielka,sú nádherné.
Iconka ja rada počkám,ďakujem,ďakujem,už sa ne teším.Mám sa potom ešte dáko pripomenuť?
Sú nádherné a koľko kvetov,no tie plné-to je niečo úžasné.
Iconka
29.03.10,07:35
kh73 - urcite sa mi pripomen, lebo to isto zabudnem;)
babka - ježibabka
29.03.10,09:10
Súhlsím s Leila, aj som Ti chcela dať užitočné, ale nemôžem, lebo nemám body. Chcem ešte podotknúť, že pokým si v telesnej a duševnej pohode, tak sa Ti skutočne daria a idú Ti obrazne povedané ako zo škôlky jedna za druhou. Mne sa teraz nedarily, lebo som nebola v pohode, ale už sa mi to lepší a výsledok - už mi konečne ide po dlhej dobe aj prvá fialka. Mnoho zdaru v množení kvietkov.
lubmar1
31.03.10,05:21
tie gloxinky nemajú chybu,sú krásne;)To ti tak kvitnú už teraz?Mne iba jedna prave nasadzuje púčiky,ostatné sú este malé.Mám 4 farby,no prázdnokveté....:)
Iconka
31.03.10,07:58
Ak si sa to pytala mna, tak to su minulorocne fotky. Tohtorocne su zatial este male, ale nepotrva dlho...:)
Chokma
08.11.10,12:31
pokochajte sa :) 67112

67113

67114

67115

67118

67119

67120

67121

67122

67123

67124

67125
Zdenka 0705
08.11.10,13:19
tak veru...kocháme sa...nádherné sú všetky :)
sisima
10.11.10,08:57
u mňa sú fialky úplný nezmar, kvitnú mi furt...rozmnožujú sa furt... dalo by sa povedať, že sa o ne starám dosť zle... mám ich na JZ okne, v lete je okno zatienené žalúzkami... polievam sporadicky... ked si na ne spomeniem... hnojiť nehnojím... a tie potvorky sa furt rozmnožujú a kvitnú... jediné čo robím je, že odstraňujem odkvitnuté kvietky... niekde som čítala, že keď sa na rastline odstraňujú čerstvo odkvitnuté kvety, núti ju to opäť vyhnať kvety, aby sa mohla rozmnožovať aj semenami... a u fialiek to teda plati... mám len ružové a také fialové... (všetky sa "prespali) do ružova, len tie dve fialové sa držia ;)
lusielaL
10.11.10,09:08
Pocula som aj ja ze niekomu zmenili farbu,mne sa to este nestalo.Mam dost farieb a vsetko pestujem spolu,teda pri sebe.Ja rozmnozujem listom,ale ked mi je luto rastliny ktora uz nema spodne listy a strasne dohora trci,,trup,,tak vyberiem zo zeme,dam do poharika s vodou a ked narastu pekne mlade korene zasadim do cerstvej zeme.Prave teraz tak par omladzujem.
sisima
10.11.10,09:09
67235
Chokma
10.11.10,09:56
Ja ich mam okolo 200 a tiez ich mam porozkladané po celom dome, inak sa nedá... čiže v oknách na v oknách skoro na všetky svetové strany. V lete to riešia podobne žalúzie a v zime je vše ok. Farby sa mi tiež nezmenili, aspoň nie až tak drasticky, že z ružovej modrá a pod. Len keď mám napr. dvojfarebnú, tak sa stalo, že rozmnožené majú niektoré väčší podiel jednej farby. Xi, raz som množila chiméru, teda ja som bola v tom, že je to chiméra Amanda - už nemala kvietky. Pekne som ju zrezala a poctivo počkala, kým vypučia ružice, zrezala som ich, dala zakoreniť a čo nevidím, keď vykvitli - nemnožila som chiméru, ale moju snáď najstaršiu klasickú modrú sirôtkovú fialku s bielou obrubou :D Ale dobre sa stalo, lebo krásne sa zachovala tá obruba, čo mi niekedy slabne, ak ju množím lístkom. :)Pridávam foto tej mojej krásavice.

67238

A ešte mi tak napadlo - nejestvuje u nás na Slovensku aj nejaký fialkársky zväz? Asi nie, nič mi google nenašiel, ale bolo by to skvelé, mohli by sme si organizovať výstavy, vymieňať skúsenosti a aj lístočky :) Čo poviete? Česi viem, že také majú, a je mi ľúto, že my nie. Lebo aj u nás je veľa ľudí pobláznených do fialiek. :D
sisima
10.11.10,10:45
dobrý nápad s tým zväzom :))))

ja nie som nejaký extrémny milovník fialiek, "zdedila" som ich po svokre... tak sa starám... vsetky boli ruzové, tak som chcela zmenu, zohnala som si lístok takej tej tmavo fialovej až zamatovej a vykvitla mi na ružovo... je to pekné... ale keď mne je ľúto nejakú rastlinku vyhodiť... tak "podporujem" ich množenie... už mám aj v robote plné okno... ;)
Chokma
10.11.10,11:22
dobrý nápad s tým zväzom :))))

ja nie som nejaký extrémny milovník fialiek, "zdedila" som ich po svokre... tak sa starám... vsetky boli ruzové, tak som chcela zmenu, zohnala som si lístok takej tej tmavo fialovej až zamatovej a vykvitla mi na ružovo... je to pekné... ale keď mne je ľúto nejakú rastlinku vyhodiť... tak "podporujem" ich množenie... už mám aj v robote plné okno... ;)
hahaha, tak ta "svokra" vysvetluje, preco nie si extremnou milovnickou jej "dedicstva" :DDD ale nie...
ja tiez pomaly nic nevyhadzujem, vzdy ked musim nejaku fialku osklbat, tak ani tie listky nevyhodim, musim ich jednoducho dat zakorenit a potom rozdavam, lebo nevlastnimm vilu :D dokonca aj z kvetinarstva som si velakrat doniesla fialku, ktora vypadala ako strasidlo a ani nekvitla, a to preto, aby som ju zachranila... ja som uz asi na liecenie, nie tie fialky :DD
Ale od istej doby si davam pozor, co kupujem a vobec, radsej v kvetinarstvach nekupujem, skor zhanam listocky z kdejakych uradov, poistovni a ordinácií, lebo parkrat som si doniesla domov pliagu ;-) a robit poriadky s celym domom fialiek nie je sranda. Uz aj obycajne polievanie zaberie dost. papaaaa
sisima
10.11.10,11:50
ale nie, ja mam dobru svokru, dokonca 2 :)
vseobecne mam rada rastlinky, ale prvenstvo maju orchidei a kavovnik a bananovnik a este kopec zasadenych plodov nadonasanych z dovoleniek... a k tomu este zahrada... ktorá uz mozno na jar bude vysadena na 100%...
fialky ma len rozculuju lebo sa len mnozia a mnozia a ja to nedokazem vyhodit... tak mam furt nove a nove a furt len tie ruzove...:) a všetci naokolo už ich odomna maju...
Chokma
12.11.10,17:13
Fialkári, fialkárky,
velmi by som chcela mat vo svojej zbierke fialku Emerald Love alebo Frozen in Time - pripadne ine so zeleno-bielymi kvietkami. Mal by niekto na predaj, vymenu?:)
lusielaL
14.11.10,17:28
Ja mam ruzovo-zelenu,ale teraz nekvitne,tak neviem ktora to je.Ja by som zase chcela fialkovu so zelenym krajom.
Chokma
14.11.10,17:34
To moze byt ancient lace, ma take zvlnene listy? Ja mam jednu tiez so zvlnenenymi listami, je bordova, kucerava plna a ma mierne zeleny okraj, odfotim a pricapim to sem. :)
Chokma
17.11.10,18:27
Taaakze...
ta prva je ta ancient lace a druha je ta bordova zvlnena a ked mala puciky bolo vidiet aj zeleny lem, teraz je slabsi.

67603

67604
lusielaL
18.11.10,09:12
Su vsetky krasne,tu ruzovu so zelenym mam.
beba13
27.11.10,10:40
mne zrovna zakvitli tieto
beba13
29.01.11,13:12
..mamina fialka sa nerozhodla akej chce byť farby tak rozkvitla dvojfarebne,posledné dve su telefonom fotené tak su troška rozmazané
lujza.j
29.01.11,13:26
ja fotím mobilom všetky kvety, skús pridržať gombíček:)
beba13
29.01.11,14:16
neviem tá prvá je iným mt a tie 2 zase iným ale to bolo bez blesku a večer tak možno preto inak sú pekné fotky
Chokma
01.02.11,13:06
Čawte, fialkáčky a fialkári!

Konečne môžem pridávať odkaz na www, tak vám teda pridávam moju stránočku o fialkách, ktorá je na svojom počiatku, tak si prosím dajte pri jej pozeraní na nos ružové okuliare: http://sofiinsvet.wbl.sk/
Ak viete o iných zaujímavých stránkach, dajte na plac. :)
Ja zvyknem kukať hlavne tie české, tak ich sem niekedy tiež prilepím. Papa.
Valcake
01.02.11,15:35
ladyrs
01.02.11,15:45
ladyrs
01.02.11,15:48
ak môžem,tak ešte aj túto

http://www.perla1.webgarden.name/
lusielaL
01.02.11,17:59
Dievcata tak toto mi nerobte,ved ja uz nemam miesto a teraz sa zase budem obzerat aj po fialkach.
ladyrs
01.02.11,18:01
Dievcata tak toto mi nerobte,ved ja uz nemam miesto a teraz sa zase budem obzerat aj po fialkach.

správne !!!! fialky sú veľmi krásne a vďačné kvietky....... ani som sa nenazdala, a zrazu som ich mala cez 100
lusielaL
01.02.11,18:05
:eek::eek::eek:???Ja som ich minule omladzovala,lebo uz vyzerali kadejako.
ladyrs
02.02.11,14:57
:eek::eek::eek:???Ja som ich minule omladzovala,lebo uz vyzerali kadejako.

myslíš klasické omladzovanie zrezaním ružice ? to robievam málokedy, najradšej mám mladé,vypestované z lístočkov
ladyrs
02.02.11,15:02
lusielaL
02.02.11,15:58
myslíš klasické omladzovanie zrezaním ružice ? to robievam málokedy, najradšej mám mladé,vypestované z lístočkov
Ano,asi tak,boli uz velmi vyrastene,tak som ich dala do pohara s vodou a popustali si korene.Bala som sa ze by mi z listkov vela nezostalo,ale teraz na jar sa uz nebudem bat zakorenovat.A zabudla som Tí pochvalit tie krasavice.
foza
03.02.11,14:13
Milé fialkárky idem Vás trošku navnadiť.....pridávam foto z práce, kde mám pestovňu fialiek. Lístočky som získala od veľmi dobrých kočiek, no a kedže mi z niektorého lístka vyrašilo aj viac rastliniek všetky som zasadila. Sama neviem akej farby niektoré budú....Keď sa im už zachce kvitnúť pridám foto, ak ak budem mať prebytky rada sa s Vami podelím! Zvyšok mám ešte doma na parapete....tiež toho nieje málo...
ladyrs
03.02.11,15:07
FOZA , poriadne si sa rozšupla :-)))
foza
03.02.11,15:31
FOZA , poriadne si sa rozšupla :-)))

ladyrs, no a hádaj kvôli komu...?!?!;):)
ladyrs
03.02.11,15:35
ladyrs, no a hádaj kvôli komu...?!?!;):)

no a viem ja ????? :D:D:D:D:D:D
lusielaL
17.02.11,12:39
Fialocky sa prebudzaju a jedna gloxinia uz tiez pekne rastie.
babka - ježibabka
03.03.11,08:19
Ja sa nemám čím pochváliť. Je mi skorej do plaču.:mee::mee::mee: Dostala som pekné gloxńie valentínky a pozrite, čo mám z nich po pár dňoch. Niežeby som nevedela, ako mám s nimi zaobchádzať, ale posledné roky sa mi ničomu nedarí. A gloxínie som dokázala namnožiľ aj na rozdávanie a teraz aj čo kúpim mi uhynie.:mee::mee::mee:
beba13
03.03.11,08:22
sú krásne no škoda ich,mne sa gloxínie tiež nedarí dopestovať vždy vyhynuli
beba13
03.03.11,08:33
odkvitla mi fialka a vytvorilo sa tam niečo ako semienka,
babka - ježibabka
03.03.11,08:34
Tieto mám z čias, kedy sa mi darilo.:):):)
babka - ježibabka
03.03.11,08:41
Beba, vidím, že si ešte tu. Mne sa raz dokonca podarilo dopestovať (asi pred 5 rokmi) aj gloxínie zo semienka.
beba13
03.03.11,08:47
jej tieto sú nádherné,závidím ti tu nádheru,som tu podarilo sa konečne po dlhej dobe sem nakuknúť
Valcake
03.03.11,13:34
babka-ježibabka, hovorí sa, že kvietkam sa vtedy nedarí ak si chorá, v strese atď.:( Zober lístky z tých Gloxínií, daj do vody, aby pustili korienky. Veď sú ako fialky. Nech sa darí!!!:)
arisbe
03.03.11,15:01
Tieto mám z čias, kedy sa mi darilo.:):):)
nadhera:) hned by som brala... ja som dostala listky na zakorenenie a neprijali sa... strasne by som chcela nejake gloxinie
babka - ježibabka
05.03.11,12:55
babka-ježibabka, hovorí sa, že kvietkam sa vtedy nedarí ak si chorá, v strese atď.:( Zober lístky z tých Gloxínií, daj do vody, aby pustili korienky. Veď sú ako fialky. Nech sa darí!!!:)
Tak to máš úplnú pravdu že kvietky vycítia v akom stave je ich pestovateľ. Mala som dlhodobé zdravotné problémy a určite to bol dôvod, pre ktorý sa mi nedarilo. Ešte nie som úplne fit, ale už sa to vylepšuje a dôkazom sú aj korienky na fialkových lístkoch, ktoré som asi pred 3 týždňami dala do vody. :):):) Veď ke´d som bola fit sa mi darilo v petovaní - rastli jedna pred druhou, ako keď idú deti zo škôlky. Ešte som aj "múdre rady " rozdávala. :D:D:D
Učím sa multicitáciu a dalo mi to aj do temy, čo nám kvitne, tak mi to prepáčte, že sa tu rozťahujem ako keby mi patrila celá Porada.
Iconka
02.04.11,16:10
vymenim, alebo odkupim rozne farby gloxinii, ci uz listky, alebo hluzy
babka - ježibabka
04.04.11,05:04
V týždni som si kúpila nové krásky. Kvetinárka mala v akcii a iba posledné tri, tak som ich zobrala, keďže na moje pôvodné sa nemôžem spoľahnúť, že z nich niečo bude. Zatiaľ sa mi zobudila jedna a ďalšie dve ešte spia.
Zdenka 0705
04.04.11,07:17
Nádherné gloxínie si kúpila. Mne sa ich nedarí udržať, fialky áno, ale gloxínie mi vždy po istom čase vykapali.
81janka
04.04.11,12:07
Sú naozaj krásne...Aj moje sa chystajú kvitnúť, už sa na ne teším... Len s jednou mám problém, a preto by som Vás chcela poprosiť o radu. Ružová gloxínia mi však narástla do výšky 30 cm a až v tejto výške začala nahadzovať puky. Priložím aj foto. Čo by ste poradili? Mám si z nej odlomiť lístok a skúsiť znovu zakoreniť? Bojím sa totiž, že takáto labilná stonka neudrží ťarchu toľkých kvetov. Ja neviem, čo sa jej porobilo, takéto niečo mi ešte nespravila, nechápem...:confused::confused::confused:Poradít e?
gardenia
04.04.11,13:37
Podľa mňa má alebo mala málo svetla. Fialkám a gloxíniám sa veľmi dobre na západnej strane. Čítala som tu v príspevkoch, že fialky zalievate do misky - ja zalievam pod lístky, lebo fialky majú dosť krátky korienok a nedočiahnu až do misky. Po prvýkrát mi takto nejaké vykapali. A čo sa týka hnojenia, ja som ich poliala hnojivom len raz a ostali škaredé že až..... Kvietočky zhnedli, lístky zhnedli, prišli k sebe až na druhý rok. Prajem pekný deň.
babka - ježibabka
04.04.11,15:40
Bijanka súhlasím s Gardeniou, že gloxínia mala málo svetla. Lístok si určite (aj dva) daj zakoreniť a skús ju po odkvitnutí nechať hneď uschnúť aby si odpočinula, možno to prežije, preberie sa a budeš mať z nej ešte radosť.
81janka
04.04.11,21:02
Ale veď stojí rovno pod strešným oknom a presťahovala som ju tam, len čo začala pučať. Nemôže byť už stará? Tú istú hľuzu mám už siedmy rok a ešte nikdy mi toto nespravila, pritom ja som neurobila nič inakšie než po iné roky...??
lusielaL
05.04.11,06:09
Ale veď stojí rovno pod strešným oknom a presťahovala som ju tam, len čo začala pučať. Nemôže byť už stará? Tú istú hľuzu mám už siedmy rok a ešte nikdy mi toto nespravila, pritom ja som neurobila nič inakšie než po iné roky...??
Prave to stresne okno ju mohlo vytiahnut tak hore.Moja vlani zase narastla prudko do boku tiez sa tahala ku oknu.Stara ked je to by jej nemalo vadit,aj sa rozrasta,nie?Tym sa aj omladzuje.Ked som vybrala hluzu staru rok,uz bola rozrastena na tri.
Iconka
05.04.11,13:12
mne kvitnu aktualne tieto 3 to su nove, ale mam aj prezimovane, tie budu kvitnu tak cca o mesiac
81janka
05.04.11,13:31
Prave to stresne okno ju mohlo vytiahnut tak hore.Moja vlani zase narastla prudko do boku tiez sa tahala ku oknu.Stara ked je to by jej nemalo vadit,aj sa rozrasta,nie?Tym sa aj omladzuje.Ked som vybrala hluzu staru rok,uz bola rozrastena na tri.
A tento rok ti uz narastla "v poriadku"? Pytam sa, ci mam zakorenovat aj novy listok, alebo ju buduci rok dat inam...aj ked nemam velmi kam... Nechcem totiz privela gloxinii (teda aby ste rozumeli, prave preto, ze ich nemam kam ukladat, ale absolutne, a ja, ked je nieco co len trochu zivotaschopne, mne je velmi luto vyhodit to, preto by som nechcela riesit takuto situaciu - aj ked niekedy staci nechat deti osamote s muzom a modra gloxinia je v nenavratne...:mee:). A dalsia vec, ja neviem, ci to bude prave tym oknom. Totiz, hned vedla nej mam postavenu aj tuhofialovu, a ta je uplne "normalna". Prilozim aj jej fotku... Viete, bojim sa, aby ju tie kvietky nepolamali, lebo ta stonka je velmi krehka. A navyse, gloxinia upevnena o polmetrovu tyc vyzera dost komicky...:D Aj ked, dneska som si ju znovu poobzerala zblizsa a vyzera to tak, ze puciky sa jej vytvaraju aj na "tretom poschodi"...som teda velmi zvedava, aky bude vysledny efekt...
81janka
05.04.11,13:33
mne kvitnu aktualne tieto 3 to su nove, ale mam aj prezimovane, tie budu kvitnu tak cca o mesiac
Su prekrasne ...
lusielaL
05.04.11,16:58
Janka,tak potom neviem cim to moze byt.Moja je tento rok,,normalna,,.
foza
11.04.11,13:40
moje momentálne kvitnúce fialôčky.....
Chokma
11.04.11,18:23
Mne kvitnu teraz tieto:
73536

73537

73538

73539
Iconka
18.04.11,14:21
dalsia z mojich tohtorocnych prirastkov rozkvitla
Chokma
19.04.11,16:58
Tak ste ma navnadili tymi gloxiniami, ze som si dnes jednu kupila. Povedala som si, ze ked je u mna dobre fialkam, bude dobre snad aj jej. Len mi teraz prosim v jednom kratuckom prispevku zhrnte napr. mnozenie gloxinii. Je tam podobna starostlivost ako o fialky?
Iconka
19.04.11,17:23
Pestuje sa ako fialka, polieva sa ako fialka...rozdiel je len v tom, ze gloxinie zimuju. Na jesen, ked zozltne, tak ju uloz do chladnej miestnosti a tam ju nechaj do skorej jari, kedy zacne zase obrasovat litkami. A pridaj fotku, nech tvoju krasku aj vidime.
81janka
21.04.11,11:36
A mne ta moja - takmer pol metrova - otvorila prve puky...:) Vyzera sice trochu komicky uviazana o taku vysoku tyc, ale o to vacsiu radost mi urobila... No posudte sami...
Iconka
22.04.11,15:35
uz su na ceste ku mne, tak dufam, ze budu ako na tejto fotke
Chokma
22.04.11,16:23
Toto je ta moja:

74214

74215
lusielaL
24.04.11,14:55
Teraz mi kvitnu tieto:
Valcake
24.04.11,15:05
...tá bledoružová je nádherná...
Maruška54
24.04.11,15:19
moja
Meggi 1
24.04.11,15:30
Maruška, krásne sfarbenie!!
lusielaL
24.04.11,16:57
moja
naaaadherna.
Maruška54
24.04.11,17:03
dievčence ďakujem ešte mám jednu tmavšiu ale nemôžem teraz sťahovať fotky z foťáku neskôr priložím
Maruška54
25.04.11,06:11
druhá zo série
andersenka
29.04.11,11:20
dnes som neodolala tejto kropenatej gloxínii
Iconka
29.04.11,14:04
andersenka, je krasna...mne prisla akurat hluza tejto, tak ju mam zasadenu a uz sa tesim na krasne kvietky
Iconka
02.05.11,13:25
najnosie prirastky
Chokma
03.05.11,18:55
Dievcence, no, mne zacali kvitnut vsetky fialocky ako o dusu, normalne sa predbiehaju, ktora skor a viac :D Len keby som mala viacej miesta, uz ich mam ozaj vsade, este aj na wecku. :D
Pridavam par mobilnych fotiek....

75117

75118

75119

75120

75121

75122

75123

75124

75125

75126

75127

75128

75129

75130

75131

75134
lusielaL
04.05.11,05:07
Chokma su ,,superskeee,,
lusielaL
04.05.11,11:12
Mne ide tiez vela kvitnut a naposledy rozkvitla tato:
andersenka
04.05.11,11:17
Mne ide tiez vela kvitnut a naposledy rozkvitla tato:
Hela kde to všetko máš popri tých orchideách ? :)
lusielaL
04.05.11,11:32
Hela kde to všetko máš popri tých orchideách ? :)
No veru len tak tak som im vyhradila jedno okno,ale chysta sa aj podkrovie!!!!:---:)
andersenka
04.05.11,11:42
No veru len tak tak som im vyhradila jedno okno,ale chysta sa aj podkrovie!!!!:---:)
no ja by som nutne domček sama pre seba potrebovala skrz kvetov........... .)
andersenka
05.05.11,10:18
lusielaL
05.05.11,10:49
Velmi zaujimavy kvietok.
Iconka
05.05.11,11:11
pridávam foto, je to chirita tamiana

je krasna, presne chirity som zacala zhanat, nemas nahodou kusok na vymenu, alebo predaj?
Zdenka 0705
08.05.11,12:25
Včera som sadila lístočky, ktoré už mali pekné korienky, tiež som presadila nejaké už chytené do menších kvetináčikov.
Ostatné lístočky ešte nemali schopné korienky, tak tie si počkajú na 2. etapu :)
Zdenka 0705
08.05.11,12:40
V piatok som si kúpila gloxíniu, aj keď som sa už v minulosti zapovedala, že gloxínie už nie. Takže posledný pokus, dočítala som sa, že sa jej darí na severnej strane, možno tam som robila chybu, bola na južnej, aj keď nie priamo na slnku, ale asi mala suchý vzduch, leby sa jej krútili vždy listy.
Neodolala som, keď ich tam mali zlacnené, boli na skapanie, tak som jednu zachránila ... dúfam :):---
Valcake
08.05.11,13:01
Zdenka, robili sme to isté:D
ladyrs
08.05.11,13:02
moje najnovšie kvitnutie, Emerald Lace
ladyrs
08.05.11,13:04
Valika a Zdenka, máte ich pekné
Zdenka 0705
08.05.11,13:08
...učím sa, včera som študovala čo-to o tých kráskach :)
Valcake
08.05.11,13:21
...ďakujem ladyrs, aj tvoje sú tam aj Zdenkyne ..
Zdenka 0705
08.05.11,13:25
...ladyrs, ale si ma namotala :D ....a pekne pokračuj aj ďalej :)
ladyrs
08.05.11,13:30
xixi namotávam a namotávam.... mám ale nové :-)))
Valcake
08.05.11,13:39
..hi,hi, tešíííííme sa!!!!!
lusielaL
08.05.11,16:23
Moja nova
andersenka
09.05.11,04:48
krásna je :)
81janka
09.05.11,13:32
Mne rozkvitla uz aj fialova gloxinia - prikladam foto...:) Ta ruzova s polmetrovou opornou tycou ma predsalen puky aj na "tretom poschodi" (mal by to byt 5.obrazok), tak sa strasne tesim na to, ako to bude vyzerat v konecnom dosledku, teda, ked zakvitne hore aj "dole"...:--- Nuz a v neposlednom rade by som chcela vzdat hold vsetkym vasim fialkam, su prenadherne... Tak strasne Vam zavidim...(ale sucasne, samozrejmeze aj prajem)... Tie moje byvali kedysi tiez take nadherne, obdivoval ich uplne kazdy, kto siel po ulici, no ako sme sa prestahovali do podkrovia, takmer mi odisli - a to skoro vsetky, doslova. Niektore uplne, niektore som este zachranila, ale nie je to bohvieco...zakvitnu len zriedka, aj to iba jedna - maximalne dve stonky... Neviem, vadi im prilis suchy vzduch? :confused::confused::confused: Alebo kde moze byt problem?... Ake mate skusenosti?...
ladyrs
23.05.11,19:09
pekná gloxínka,moje ešte nekvitnú,ale už majú púčiky
ladyrs
23.05.11,19:11
ukážem Vám dnešné nové kvitnutia
rozborova
23.05.11,19:16
Zdenka, robili sme to isté:D
Moje lístočky už sú rozrastené a tri mi už kvitnú.Dostala som lístočky od kolegyne a farby sú prekvapko.
Valcake
23.05.11,22:30
...už sa tešííííím na fotečky...
lusielaL
24.05.11,12:02
moja nova.
rozborova
25.05.11,11:38
moja nova.
Je nádherná.
Iconka
25.05.11,14:45
pribudla do zbierky
beba13
28.05.11,15:50
takuto som kúpila svokre,ale to je akoby pre mna ved sa starám o ne já:---
foza
28.05.11,17:52
moje momentálne kvitnúce fialky....;):rolleyes:
andersenka
30.05.11,08:01
Beba, Foza - nádhera, pri niektorých kúskoch nemám ani slov .)
babka - ježibabka
30.05.11,15:08
Momentálne mi kvitne iba jedna fialka aj tú som dostala. Moje, ktoré sa mi podarilo po dlhej dobe dorobiť som popresádzala. Niektoré sú schopné, niektoré sú biedne, tak uvidím, čo z nich bude. Ale hlavné je, že už sa aspoň niektoré majú k svetu. :D:D:D
babka - ježibabka
30.05.11,15:17
Gloxínie mi kvitnú takéto. Fialová mi vyrástla z hľuzy z minulého roku. Ďaľšie dve sa nezobudili a už sú vyhodené.
babka - ježibabka
30.05.11,15:23
Niekde som tu čítala otázky ohľadne pestovania gloxínií. Toto mám skopírované odniekiaľ z internetu, presný pôvod neviem. Možno to niekomu pomôže.
eňuš
30.05.11,21:01
moje momentálne rozkvitnuté fialky
babka - ježibabka
31.05.11,06:26
Nádhera. Jedna krajšia ako druhá.
rozborova
31.05.11,08:29
moje momentálne rozkvitnuté fialky
Máš ich krásne.
Hunter82
01.06.11,06:35
Su nadherne :)
Iconka
06.06.11,13:07
dalsia rozkvitla a budu dalsie:)
csillag3112
08.06.11,15:40
dalsia rozkvitla a budu dalsie:)

Je bozskaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!
csillag3112
08.06.11,15:42
Moje kvitnu takto :)
Iconka
11.06.11,14:07
Cerveno-biela je prezimovana, mam ju treti rok a ruzovo-biela je nova, dnes kupena:)
eňuš
11.06.11,20:49
ďakujem vám za pochvalu :)
...pribudli ďalšie rozkvitnuté - dve nové
PLUMERIA
12.06.11,20:46
Nádherné!!!!
PLUMERIA
12.06.11,20:49
Ja ti neskor mozem z gloxinii poslat listky, ale musis este pockat, lebo ako tu uz bolo napisane, aj mne este len rasia z hluz listy. Mam tri minulorocne a jednu som si vypestovala z listka a z jedineho mi uz vyhana 5malych gloxiniek, tak potom by som ti mohla nejaku poslat, ale vravim, chce to este pockat, ich sezona prave zacina.
Fialky mam aktualne len dve farby, ale volakedy som ich mavala podstatne viac, len uz nemam na ne miesto. Fotky som tu uz isto volakedy dala, ale tak na pripomenutie teda este raz.
Tie sú krásne!!!
andersenka
13.06.11,12:14
Iconka - tá gloxínia ružovkastá je geniálna .)
Iconka
13.06.11,13:55
dakujem, ako mam odpisovat, ked to chcem len taky kratky komentar pod niekoho ineho, aby mi to vzdy nedalo ako novu prispevok?
PLUMERIA
13.06.11,16:16
dakujem, ako mam odpisovat, ked to chcem len taky kratky komentar pod niekoho ineho, aby mi to vzdy nedalo ako novu prispevok?
Ani ja neviem presne ako to tu funguje :-) Je to tu dosť komplikované :-( Ale aspoň si oči popasiem na tých krásnych fotkách :-)
Zdenka 0705
13.06.11,18:31
Pri odpovedaní kliknete na "odpovedať" vpravo dole pri príspevku.
Dostanete sa na rýchlu odpoveď /bez formátovania/, napíšete príspevok a dole pod tabuľkou zaškrtnete "mimotémy/mini" príspevok.
Iconka
13.06.11,18:50
skuska..super, funguje to, dakujeeem:)
Valcake
13.06.11,21:53
skúšam smajlíka..;)
andersenka
15.06.11,06:15
Iconka
15.06.11,07:47
ta gloxinka je prekrasna, dufam, ze ta moja bude tiez taka co mi rastie ako tigrina blue, ak nie, tak budem pytat listok :-)
andersenka
15.06.11,07:49
no Iconka - ak prezimuje nie je problém...........ma také listy velikánske ako lopúchy xi xi xi
Iconka
24.06.11,17:20
A dalsie nove kvitnutia.
PLUMERIA
26.06.11,11:16
Tie sú ale krásne!!!!
PLUMERIA
26.06.11,11:50
Biela fialka a petrocosmea rosettifolia....(keď vyrastie bude ako na obrázku 4-5) :):)
andersenka
26.06.11,11:57
Biela fialka a petrocosmea rosettifolia....(keď vyrastie bude ako na obrázku 4-5) :):)
jeeeeeeeeeminečku to je nádhera. Ako sa to množí? Takú krásku by som brala
PLUMERIA
26.06.11,12:18
Rozmnožuje sa lístkami....ak podrastie tak ti možem pár lístkov darovať :-)
andersenka
26.06.11,12:26
no tak to by bolo super, bola by som rada. by sme vymenili za niečo :)
Iconka
26.06.11,12:38
konecne niekto kto ma tiez petrocosmeu, aj ja mam, mam ju v albume, este nekvitla, tak som zvedava na nu
PLUMERIA
26.06.11,12:39
No...veru sa mi ešte nedá poslať súkromná správa,som tu iba od 12. júna prihlásená,nemožem nikomu odpovedať na profil....ešte ma neodblokovali :-) Inak ty máš nádherné kvety!Tá CHIRITA TAMIANA je úžasná!Šak niekedy sa dohodneme a vymeníme :-)
andersenka
26.06.11,12:41
môžeš mi kľudne na mail napísať (adela.kokosikova@gmail.com) a dohodneme podrobnosti .)
andersenka
26.06.11,12:43
A dalsie nove kvitnutia.
Ta tmavá s bielym okrajom je famózna .) Tú bielo-fialovu bodečkovu gloxíniu som dala do perlitu množiť, ak sa podarí rastlinka z nej - budem myslieť na teba, keď sa Ti tak páčila .)
Iconka
26.06.11,12:45
dik,ze na mna myslis:) zajtra mi asi rozkvitne prva tigrovana, konkretne modra, veeelmi sa tomu tesim, bude to moj prvy "tiger":D
andersenka
26.06.11,12:47
noooooooo tak tešíme sa na fotečky tigirce :o) a ja držím prsty nech sa darí žltej chirite :) veľmi by som sa ku nej cez teba prepracovala ;) :---
PLUMERIA
26.06.11,12:49
Napísala som ti :-) pozri či ti prišiel mail :-)
Iconka
26.06.11,12:51
chiritka zlta uz pusta korienky, dala si nacas kraska
andersenka
26.06.11,12:54
no tak nech sa jej darí a rastie do krásy.............. :-P
Iconka
28.06.11,14:07
Dalsia rozkvitla
PLUMERIA
28.06.11,16:18
Je nádherná!!!
andersenka
30.06.11,07:03
Zakvitla mi fialka od Žofky :) zatiaľ robí radosť len jedným kvetom, ale ďalšie sa predierajú........
http://obrazku.cz/t724750_DSC02453.JPG (http://obrazku.cz/obr724750_DSC02453.JPG)
Zdenka 0705
30.06.11,07:10
Tá je nádherná a svieža :) Dúfam, že aj ja takú mám od Žofky, ale ešte niektoré nemám ani vzídené, takže bude prekvápko.
Nech sa jej darí, krásavici, ak bude viac rozkvitnutá, odfoť, poteším sa.
Iconka
30.06.11,10:21
Tuto fesandu mam v praci:)
81janka
30.06.11,10:46
krásna...
81janka
01.07.11,10:59
Ja som taká šťastná!!! Konečne sa aj tie moje fialôčky spamätali. Zatiaľ rozkvitla len prvá, ale tak sa z nej teším...hoci nie je mojou najobľúbenejšou. Asi dva roky sme mali dosť "hluché" obdobie, čo bolo zrejme spôsobené aj rôznymi externými faktormi - dvaja malí šintri, sťahovanie, práca, ... a teda s tým spojený strašný nedostatok času, ale oni sa mi opäť pozviechali:):) Tak sa potešte so mnou...;)
P.S. Aj biela sa už pomaličky otvára a na ďalších troch som tiež objavila púčiky :) - priložím neskôr...
Matasias
02.07.11,09:13
No tak sa zamotam aj k fialkam :) V poslednej dobe sa u nas nejako zacalo darit kvetom a najviac asi tejto fialke. Kvitne skoro non-stop. Hned ako odkvitne, do par tyzdnov nahodi nove kvety :) Zial kamaratke vedla nej to trva dlhsie :( Ta zakvitne tak raz, maximalne dvakrat do roka.
Iconka
04.07.11,02:57
Pribudla biela k rozkvitnutym kraskam:)
andersenka
04.07.11,05:32
Iconka
13.07.11,14:46
vypestovana z listka
mistinka20bb
14.07.11,05:38
Pekny den prajem, chcem Vas poprosit, ak by nahodou mal niekto prebytky listockov, ktore by predal za symbolicku cenu, velmi by ma to potesilo, chcela by som vyskusat pestovat aj tieto krasky. Vopred velmi pekne dakujem
Zdenka 0705
14.07.11,05:45
Rada Ti dám lístočky z mojich väčších fialiek, len teraz je veľmi teplo, aby tú cestu k Tebe prežili. Určite Ťa nesklamú, nie sú náročné a vedia sa odvďačiť.
mistinka20bb
14.07.11,05:49
Velmi by si ma tym potesila, ano je velmi horuco tak neviem, ci radsej nepockat kym sa schladi. V kazdom pripade velmi pekne dakujem
andersenka
14.07.11,06:42
81janka
14.07.11,11:19
Zakvitla aj biela...:)
mistinka20bb
14.07.11,19:39
Prepac neviem ako to tu funguje, tak som pozerala, ale nikde som nenasla ci sa mi da poslat sukromna sprava asi iba na mail mistinka20bb@azet.sk
osky
14.07.11,19:53
chcem si dat fialky na okennu parapetu.nebudu mat priame slnko lebo su tam pred oknami orechy,tie robia tien.bude sa im tam darit?
a este,pod parapetou je radiator-mozu tam potom byt aj v case ked sa bude kurit?
witch
15.07.11,08:34
chcem si dat fialky na okennu parapetu.nebudu mat priame slnko lebo su tam pred oknami orechy,tie robia tien.bude sa im tam darit?
a este,pod parapetou je radiator-mozu tam potom byt aj v case ked sa bude kurit?

Fialky potrebujú pritienenie, lebo priame slnko im spôsobuje škvrny na listoch - spálenie. Ja mám fialky na okne smer SV bez radiátora a na okne SZ s radiátorom, darí sa im na obidvoch. Treba dodržať polievanie do misky odstátou vodou, nie studenou. Nepreliať, obzvlášť pri nižších teplotách. Prajem veľa úspechov pri pestovaní! Fialky sú moje srdcová záležitosť :)
81janka
15.07.11,11:41
chcem si dat fialky na okennu parapetu.nebudu mat priame slnko lebo su tam pred oknami orechy,tie robia tien.bude sa im tam darit?
a este,pod parapetou je radiator-mozu tam potom byt aj v case ked sa bude kurit?
Vykurovanie fialkám určite nevadí, hoci asi ako aj iné kvietky, lepšie prospievajú v chladnejších miestnostiach. Doma sme mávali fialky iba na okenných parapetách nad radiátorom, okná boli orientované na východ a na západ a bývali krásne, nevadí im ani severná strana, ale keby na ne pieklo celý deň, spálilo by ich. Ja ich mám momentálne pod strešným oknom zarovno radiátora, a to sa im v zime veru veľmi nepáči - ani sa im nečudujem :). Lenže nemám iné miesto :mee:. Preto sa už teším, až pôjdeme do svojho a fialôčky poputujú pekne krásne na parapety, kde sa im vždy veľmi darilo...:):)
foza
18.07.11,15:13
Rozkvitli nové fialky, potešte sa aj Vy!!!;):)
Zdenka 0705
20.07.11,10:37
Moje poznatky s chimérkou:
- vypestovala som z lístočka, je krásne pásikavá, ale zistila som, že akonáhle som ju na nejaký čas dala ďalej od okna, začala strácať modrú farbu /pásiky/...
- zrejme jej to svetlo a trošku slniečka dopĺňa pigment
Chiméra je celkovo nejaká anomália v botanike, že vraj sa nedá vypestovať z lístka tak, aby nezmenila farbu. Podarilo sa, ale ako píšem, ak by bola ďalej od okna, asi by zostala biela.
Na fotke je vidieť, ako postupne bledne, už je zase presťahovaná na parapet, tak uvidím, či začnú byť kvietky sýtejšej farby :)
ShakirM
20.07.11,12:11
Rozkvitli nové fialky, potešte sa aj Vy!!!;):)
tak tie sú vážne prekrásne :)
ShakirM
20.07.11,12:14
Moje poznatky s chimérkou:
- vypestovala som z lístočka, je krásne pásikavá, ale zistila som, že akonáhle som ju na nejaký čas dala ďalej od okna, začala strácať modrú farbu /pásiky/...
- zrejme jej to svetlo a trošku slniečka dopĺňa pigment
Chiméra je celkovo nejaká anomália v botanike, že vraj sa nedá vypestovať z lístka tak, aby nezmenila farbu. Podarilo sa, ale ako píšem, ak by bola ďalej od okna, asi by zostala biela.
Na fotke je vidieť, ako postupne bledne, už je zase presťahovaná na parapet, tak uvidím, či začnú byť kvietky sýtejšej farby :)
ja mám jednu, ktorá by mala byť asi biela s fialovým okrajom, ale niektoré kvety jej ostali len čisto fialové a niektoré sú pekné dvojfarebné, tak neviem čím to môže byť...
Zdenka 0705
21.07.11,08:44
Je to tak, fialka niekedy zmení farbu, ale čím to je, neviem. Tu je príklad mojej, bola fialkovo biela keď som ju kúpila /prvý obrázok/. Odkvitla a teraz mi kvitne, je skoro celá fialová, len golierik má biely. Vyzerá ako keby to bola iná fialka, ale je to jedna a tá istá. :)
Valcake
21.07.11,08:58
Ahoj Zdenka, mne sa to tiež stalo. Z krásnej dvojfarebnej ciklámenovo-bielej sa stala len ciklámmenová?!
81janka
25.07.11,11:46
Idem sa opýtať, to chiméra znamená, že napr. dáme do jedného kvetináčika lístočky z dvoch fialiek - pr. biela a modrá a výsledkom je chiméra? Našla som takúto definíciu: "v botanike: organizmy, ktorým zrástli pletivá, ale biologicky sa nezmiešali", to znamená, že napr. modrá nezosvetlela, ale zostala rovnaká, len rôzne nakombinovaná? Niečo podobné totiž mám doma, vykvitla mi oná bielo-modrá, ktorú obdivujem vždy preto, že nikdy neviem, ako bude vyzerať ďalší kvietok, ktorý sa otvorí. Jeden je viac biely, druhý takmer celý modrý, tretí fľakatý, štvrtý pásikavý, piaty z polovice belší a z druhej polovice modrejší, atď. A každý iný... Je úžasná...a stalo sa to práve tak, že kolegyňa mi omylom zasadila do jedného kvetináčika lístky dvoch rôznych fialiek. Naopak, mám aj iné dvojfarebné, napr. bielo ružovú a tá je vždy rovnaká (už dlhé roky) - prevažne biela a na jednom lupienku pri strede ružovkastá. Veď sa pozrite...
P.S. Ospraveďlňte, prosím, moje neostré fotky, neviem to odfotiť tak ako vy...ale snažím sa naučiť sa to...
Zdenka 0705
25.07.11,12:52
ja si myslím, že chiméry majú pásiky ... ale takto nejako ako popisuješ, sa zrejme šľachtia nové druhy ...
Iconka
26.07.11,13:34
dalsie rozkvitaju
andersenka
26.07.11,18:28
dalsie rozkvitaju
nádherné :)
witch
27.07.11,09:31
Skúsim pripojiť moje foto, je len z mobilu, žiadna veľká kvalita.
PLUMERIA
27.07.11,18:44
dalsie rozkvitaju
Tie sú ozaj aké krásne!!!!
Iconka
27.07.11,19:07
dakujem pekne
witch
28.07.11,05:20
Ďakujem za bodík a súhlasy!
Zdenka 0705
29.07.11,10:15
Je to tak, fialka niekedy zmení farbu, ale čím to je, neviem. Tu je príklad mojej, bola fialkovo biela keď som ju kúpila /prvý obrázok/. Odkvitla a teraz mi kvitne, je skoro celá fialová, len golierik má biely. Vyzerá ako keby to bola iná fialka, ale je to jedna a tá istá. :)
... potvrdila som si moju "teóriu" ;) ... chimérka má nový kvietok /v strede/ krásne fialový a nové puky sú tiež už tmavo pásikavé ...
Iconka
29.07.11,15:28
Teraz rozkvitla jedna z malych gloxiniek. Fotka aj na porovnanie s podobnou, ale vacsou.
ladyrs
31.07.11,09:41
pridávam zopár kvietkov
Valcake
31.07.11,11:18
Perlička, že vraj zopár;)...veď na toľko fialiek treba mať miesto...ale všetky sú krásne:) Nech sa darí!
ladyrs
31.07.11,11:29
Perlička, že vraj zopár;)...veď na toľko fialiek treba mať miesto...ale všetky sú krásne:) Nech sa darí!

tieto mám v robote, našťastie sú tam prázdne priestory,ale ich už treba presadiť a rozsadiť,tak neviem,kde ich dám :-)))
andersenka
31.07.11,13:25
Perla - krásne aj fialky aj gloxínie :o) Tá fialka na prvom obrázku je čarovná ....
ladyrs
31.07.11,16:23
Perla - krásne aj fialky aj gloxínie :o) Tá fialka na prvom obrázku je čarovná ....

Je to Looking glass, toto je už také kvitnutie,aké má byť, doteraz kvitla troška inak.....
osky
31.07.11,18:30
mna by ale zaujimalo,ci tie gloxinie sa pestuju a rozmnozuju presne tak ako fialky.su pekne,este som to nikdy nemala doma-nie su narocne????
Valcake
31.07.11,18:37
tieto mám v robote, našťastie sú tam prázdne priestory,ale ich už treba presadiť a rozsadiť,tak neviem,kde ich dám :-)))
...:D:D:Da odkiaľže si???:D:Dto len aby si vedela kde ich treba dať;)
andersenka
01.08.11,06:33
Je to Looking glass, toto je už také kvitnutie,aké má byť, doteraz kvitla troška inak.....
aj sestra má od teba kúpenú looking glass.
A včera jej rozkvitla sunkised rose..........a veľká bielokveta sa jej chystá kvitnúť, aj tie sú od Teba....
Jej sa akosi lepšie ujali potvorky ako tie moje........
Zdenka 0705
01.08.11,08:20
Moje včerajšie bavkanie počas upršaného odpoludnia: :)
- rastlinky z dvoch lístkov Looking Glass
- rastlinky Bob Serbin
- Never Floris
- Aeolian Wasp
- Optimara Ever Harmony
- Willodene

A takto nádherne mi kvitne moja 10-ročná najstaršia. Ružová.
Zdenka 0705
01.08.11,08:49
... moja bazárková radosť :) ... zatiaľ si v nej tróni fialka ;)
Valcake
01.08.11,14:20
Zdenka, čo s nimi robíš, alebo kde ich držíš? Máš ich krásne rozrastené...šikulka;)
ladyrs
01.08.11,16:07
aj sestra má od teba kúpenú looking glass.
A včera jej rozkvitla sunkised rose..........a veľká bielokveta sa jej chystá kvitnúť, aj tie sú od Teba....
Jej sa akosi lepšie ujali potvorky ako tie moje........


Sunkissed Rose tiež potrebuje čas,aby sa vyfarbila.... možno na druhé až tretie kvitnutie už bude mať obrovské fodričkavé kvietky,farba ružovo-smotanovo-žltá...

ozvi sa mi niekedy koncom leta, pošlem ti zas... možno do tretice všetko dobre dopadne
ladyrs
01.08.11,16:11
Moje včerajšie bavkanie počas upršaného odpoludnia: :)
- rastlinky z dvoch lístkov Looking Glass
- rastlinky Bob Serbin
- Never Floris
- Aeolian Wasp
- Optimara Ever Harmony
- Willodene

A takto nádherne mi kvitne moja 10-ročná najstaršia. Ružová.

Zdenka,Neverfloris ti bude veľmi skoro kvitnúť. Akurát s Bob-om sú problémy,lebo namnožené rastlinky nemajú štandardnú farbu,ale sú skôr ružové /aj ked s lemom/. Dáš mi prosím ťa, vedieť, ako to dopadlo u teba ?
Zdenka 0705
01.08.11,17:37
samozrejme, že dám vedieť, keď podrastú, bude čo rozdávať a za čo vymieňať... áno, už včera si písala o Bobovi, všimla som si hneď...ale ako správna fialkárka musím byť trpezlivá, ináč by sa ani nedalo :)
Zdenka 0705
01.08.11,17:43
Zdenka, čo s nimi robíš, alebo kde ich držíš? Máš ich krásne rozrastené...šikulka;)
Valika, ako som písala, väčšinou na parapete, mám okná juho-západ /tam cloním poobede žalúzkami/ a okná na severo-západ /tam im je asi najlepšie/ :) , alebo ešte na poličke tesne pod oknom. Keď som ich mala ďalej od okna, tak sa mi nepozdávali. Občas ich podľa Perličky pohnojím Kristalonom start, ale veľmi slabým roztokom. Väčšie hnojím aj hnojivom na fialky.
andersenka
01.08.11,18:53
Sunkissed Rose tiež potrebuje čas,aby sa vyfarbila.... možno na druhé až tretie kvitnutie už bude mať obrovské fodričkavé kvietky,farba ružovo-smotanovo-žltá...

ozvi sa mi niekedy koncom leta, pošlem ti zas... možno do tretice všetko dobre dopadne
vyfotím a pridám foto.............

A ĎAKUJEM !!!!
andersenka
02.08.11,06:08
a tu je začínajúca kvitnúca sestrina "sunkissed rose" od Perly :-)
81janka
08.08.11,11:55
Tak tá moja dvojfarebná krásavica otvorila viac pukov a vyzerá to asi takto... No povedzte, neboli by ste plní očakávania z toho, aký bude ten ďalší, ktorý sa otvorí? :rolleyes:
81janka
08.08.11,12:03
Tento príspevok sa bude týkať pre zmenu gloxínií. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa dá rozmnožiť gloxínia z hľuzy. Čítala som niečo o tom, že tá hľuza sa delí, ale ako to urobiť, ako ju rozdeliť ... prosto rozrezať? Pýtam sa preto, že tie moje už asi bude reba trochu zmladiť... Pre istotu si zasadím aj lístoček, ale je mi ľúto vyhadzovať celú hľuzu... Je už totiž strašne veľká - taký poriadny zemiak a nekvitne už tak bohato, ako "zamladi". Nehovoriac o tom, že ružová je omotaná okolo tyče a mala tri poschodia...
Iconka
08.08.11,12:05
Hluzu mozes rozrezat ostrym a cistym skalpelom, alebo nozom a reznu cast treba posypat drevennym uhlim na dezinfekciu rany. Kazda cast hluzy vsak musi mat rasiace ocko, aby znovu vyrastla.
81janka
08.08.11,12:24
Dreveným uhlím - takým, čo používame pri grilovaní?
andersenka
11.08.11,10:59
nová fialôčka - od kolegovej manželky Zuzky :---
2009
11.08.11,11:02
Krásna. Taká nežná :) :)
andersenka
13.08.11,19:02
sestrine kvitnutia :)
andersenka
19.08.11,11:33
rozvkitla dnes v práci...........nabudúce sa polepším s ostrejším fotom

http://3x.cz/dm-JWV8.jpg (http://3x.cz/pm-JWV8.html)
ShakirM
21.08.11,16:17
tri z mojich krasotiniek - velmi ma tesia... avsak na dvoch ruzovych a jednej fialovej som musela ostrihat vsetky kvety a cele ich vystriekat pretoze mi ich napadla nejaka chrobac...bolo mi ich velmi luto mali tak vela kvetov a boli take krasne :( snad ma este takto potesia toho roku
andersenka
22.08.11,06:59
tri z mojich krasotiniek - velmi ma tesia... avsak na dvoch ruzovych a jednej fialovej som musela ostrihat vsetky kvety a cele ich vystriekat pretoze mi ich napadla nejaka chrobac...bolo mi ich velmi luto mali tak vela kvetov a boli take krasne :( snad ma este takto potesia toho roku
krásne ich máš...............na prvom foto - máš dve v jednom kvetináči???
ShakirM
22.08.11,07:07
krásne ich máš...............na prvom foto - máš dve v jednom kvetináči???
ano, su tam dve, uz nepamatam ako sa nam to podarilo ale je tam jedna cisto fialova a jedna biela s fialovym okrajom, vyzera to fajnovo, uz ich asi budem sadit po dve do jedneho kvetinaca - cele je to potom take krajsie a plnsie a ten kopec kvetov :)
VieraHu
25.08.11,14:52
Pre Vaše potešenie moje kvitnúce fialky
ShakirM
25.08.11,17:28
juuj krasne su... :)
osky
25.08.11,17:34
ucarili mi najmä tie dvojfarebne-kde si k nim prisla?
ja som neodolala a uchmatla som si /ne/napadne:D vcera v bille jeden listok z takej tmavofialovej co ma po obvode kvetu biely tenucky pasik.
bola by som ju kupila aj ked mala nekrestansku cenu-6,90,ale bola napchata v sklenej vaze so zele gulickamu a roznymi gycovymi ozdobami-vlastne to cele stalo asi viac jak sam kvet,a ani sa mi to nepacilo.tak preto som si smajzla ten listok,uvidim ci zakoreni a ci sa mi uchyti....;)
Zdenka 0705
26.08.11,05:25
Tak... musím napísať, že mi začína kvitnúť Sunkissed rose od Perličky, púčiky už má nasadené, tak až rozkvitne, priložím foto.
A idú kvitnúť hneď všetky rastlinky, tuším 3 mám z jedného lístka od nej, na jar mi poslala.
Tiež mini fialka od Žofky- Chokmy už má púčiky - sú ozaj miniatúrne :)
VieraHu
26.08.11,06:29
Všetky fialky, až na jednu, ktorú som dostala od nevesty k narodeninám, som si vypestovala z lístkov. Väčšinou som ich získala ako osky. Pred troma rokmi som musela všetky fialky vyhodiť, lebo ich napadla nejaká pliaga. Nerástli, len v strede sa vytvorila taká hrča drobných lístkov. Z týchto mám radosť a už túžim len po jednej.
andersenka
26.08.11,07:01
Vierka krásne sú :-) ..........a po akej ešte túžiš?
VieraHu
26.08.11,08:52
Veľmi túžim po tejto. V minulosti som ich mala, dlhé roky mi krásne kvitli a potom odišli. Mám ju sľúbenú od fozy.
Chokma
27.08.11,04:39
Veľmi túžim po tejto. V minulosti som ich mala, dlhé roky mi krásne kvitli a potom odišli. Mám ju sľúbenú od fozy.

Jeeej, Ancient Lace by to mala byt... ja som tu dostala od rodicov, ked boli raz nakupovat osiva v Galante, ci Sali a tam behli do jedneho zahradnictva a pani tam si sama rozmnozovala svoje fialky, tak odtial mam tu. Tiez mam velku cast fialiek z uradov, kniznic, ambulancii :)) Aspon tak mam vacsiu istotu, ze si nedonesiem nejaku chorobu. Ked som kupovala fialky z kvetinarstiev, casto sa mi stalo, ze som si spolu s nimi doniesla aj nezelaneho hosta. Nastastie som sa ho vzdy zbavila.

Ja mam este jednu - podobnu vzrastom tej Ancient Lace, ma rovnako velke a vlnite listy ako ona, len kvety ma purpurove a plne a kraje bledsej ruzovej farby - ak sa teda v dalsom kvitnuti nevyfarbi inak, uvidime. Tu mam od jedneho pana z Bratislavy.

Uz coskoro sa aj ja zacnem venovat svojim izbovym kraskam, cez leto som ich zanedbavala, musim priznat... Akurat co som ich poliala, aby nevyschli, aj to bol riadny maraton.
Chokma
27.08.11,04:41
Tak... musím napísať, že mi začína kvitnúť Sunkissed rose od Perličky, púčiky už má nasadené, tak až rozkvitne, priložím foto.
A idú kvitnúť hneď všetky rastlinky, tuším 3 mám z jedného lístka od nej, na jar mi poslala.
Tiež mini fialka od Žofky- Chokmy už má púčiky - sú ozaj miniatúrne :)

Nebude to biela mini? :) Mne vyhnalo viacero fialiek puciky a este ani poriadne listenstvo nemali, proste zarovno listami sli puciky. :--- A tiez som si vsimla, ze kazda farba fialky ma rovnaky cas kvitnutia - lebo bez ohladu na miesto, kde ich mam, kvitnu rovnakofarebne v rovnaky cas. Zaujimave to je. :)
Zdenka 0705
27.08.11,06:07
nezdá sa mi, že by tá mini bola biela, púčik je už teraz fialový, ale uvidím, je taký miniatúrny, že sa teším, aké veľké budú kvietky... aj ja som tento mesiac iba polievala, nestíhala som iné, ... dnes im prilepším aj hnojivom :)
ladyrs
01.09.11,18:49
andersenka
01.09.11,19:42
iba jeden obrázok sa ti pridal............ .o)
andersenka
04.09.11,19:50
vínovo červená ešte raz .)
Vladimír Michal
11.09.11,23:11
Toto su moje gloxinie. Maju iba mesiac a pol. Toto je prvy krat, ze ich pestujem zo semena, kedze som nevedel nikde zohnat ani kvety ani hluzy. Na jednej z nich sa uz objavili dva puky, ktore budem musiet odstipnut aby mi narastla este viac a bola silnejsia. Rastu ako z vody, a su naozaj krasne. Dovodom toho je, ze ich pestujem pod umelym osvetlenim a nie pri okne. Ked som ich nechaval pri okne vzdy sa tahali po svetle a boli slabe. No posudte sami :)
Zdenka 0705
12.09.11,04:18
Máš ich ozaj krásne, presne to mi robia gloxínie, o čom píšeš. Patrí Ti môj obdiv, že máš tú trpezlivosť, ale odmeny si sa už dočkal v podobe krásnych a zdravých rastliniek. Nech sa im darí.
Iconka
12.09.11,08:14
su prekrasne a akej budu farby? ci prekvapko?
Vladimír Michal
12.09.11,11:48
To zatial neviem, ale ked rozkvitnu dam fotky.
ShakirM
14.09.11,08:50
takto mi rastú moje bábätká :) to posledné už bude aj kvitnúť, som zvedavá aká to bude farba, lebo materská rastlinka z ktorej som mala lístočky vtedy nekvitla
osky
15.09.11,02:38
takto mi rastú moje bábätká :) to posledné už bude aj kvitnúť, som zvedavá aká to bude farba, lebo materská rastlinka z ktorej som mala lístočky vtedy nekvitla


podla listov usudzujem ze to bude taka bleducko fialova,jednofarebna.mala som taku kedysi a bola to asi najodolnejsia fialka zo vsetkych-velmi lahko sa mnozila a rychlo rastla .a velmi dlho vzdy kvitla.
ShakirM
15.09.11,06:28
podla listov usudzujem ze to bude taka bleducko fialova,jednofarebna.mala som taku kedysi a bola to asi najodolnejsia fialka zo vsetkych-velmi lahko sa mnozila a rychlo rastla .a velmi dlho vzdy kvitla.
no puciky su zatial bielucke tak uvidim co z nich bude :)
andersenka
04.10.11,19:06
chirita tamiana - po dlhej dobe konečne aj lístky vychádzajú

List fialky od Žofky - cestou sa stonka zlomila, dala som ho do vlhého keramzitu a takto pekne lístočky a korene pustil v ňom. A tento týždeň som ho už do zeminy zasadila....
ShakirM
05.10.11,04:33
moje jedno babatko ktore sa chystalo kvitnut uz aj vykvitlo ale este cakam kym sa uplne otvoria kvietocky a potom tu hodim fotocku... vyklula sa z toho svetloruzova so zelenym kuceravym okrajom... tak sa vytesujem, je vazne krasna :D
Zdenka 0705
05.10.11,05:18
Mám nový abum "Moje krásavice:)", tam som pofotila, čo mi práve kvitne. Tá mini sa vyfarbila na bledunko fialovú. Tiež som hrdá na Boba Serbina - tmavú bordovú s bielym lemom, ale aj iné sú krásne. Všetky sú to moje výpestky z lístočkov.
Nechce sa mi pridávať všetky fotky aj tu, lebo je to veľmi zdĺhavé.
Predsa len ... jedna dnešná, aktuálna :)
Valcake
05.10.11,09:57
Zdenka, tá je prekráááásna ako aj všetky v albume. Si šikovná, že ti už kvitnú. Odvďačili sa ti, za tvoju dobrú starostlivosť. Nech sa darí!!!:)
andersenka
06.10.11,06:11
moje nové prírastky - strepsíky .o) si už hovejú vo vlhkom perlite.......... .o)
Iconka
06.10.11,10:20
ako keby som moje videla :)
andersenka
06.10.11,12:09
len dúfam, že sa ujmú ..... bála som sa ich dať do vody.......že by uhnili...........a s perlitom mam skusenosť už aj v súvislosti s fialkami /viď predošlá strana/...

Iconka - ty aj ich zakrývaš zvrchu? Na spôsob "skleníka"? Ja sa bojím aby sa to nesparilo...
Chokma
06.10.11,17:49
ahojte, ma niekto fialku cervenej farby? existuje taka?
Chokma
06.10.11,17:50
Zdenka, je kraaaaaaasna!
Zdenka 0705
06.10.11,18:34
Žofka, ďakujem.