RETFIE
24.03.10,07:34
Dobry den,

cital som viac prispevkov ohladom reklamacii tovaru, ale nenasiel som v
nich pripad, kedy novozakupeny vyrobok nefungoval.

Kupil som v PC predajni pevny disk a po pripojeni do pocitaca nefunguje (pocitac pri spustani zasekne a disk nenajde).

Aby som vylucil pripad ze disk je OK ale chyba je v mojom PC, vyskusal som ho zapojit do ineho PC. Vysledok ten isty.

Moja otazka teda znie, ci mam v takomto pripade pravo (respektive ci ma predavajuci povinnost) na vratenie penazi.

zdalo by sa mi trochu nespravodlive aby som musel cakat 30 dni, kedze ten disk som kupil novy a nikdy nefungoval...

ak taketo pravo mam, poprosil by som aj nazov zakonnika kde by som to nasiel a predavajucemu popripade ukazal.

Dakujem
kaco11
24.03.10,06:59
niektoré predajne majú zaužívané vrátene penazí do 7 dní od zakúpenia tovaru. Ak ho ovšem prídeš vrátiť nepoškodený. V tvojom prípade sa však jedná o reklamáciu tovaru. Štandartnú reklamáciu tovaru.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=888

vzhľadom na to, že závadu predpokladám, že nie je možné odstrániť nakoľko sa jedná o HDD /tam sa nikto rýpať nebude, je vadný od výroby/ tak ti budú ponúkať nový. Žiadať peniaze môžeš, ale aj tak tam musí byť lehota. Pretože predajca nie je opravnený zhodnotiť, že je to neopraviteľné. Musí to poslať výrobcovi resp.do servisu. Takže čakať budeš aj tak.
RETFIE
24.03.10,08:12
Dakujem