mael
24.03.10,21:05
Dobrý deň,
potrebovala by som súrne radu.
Dostala som ponuku podnikať v jednej českej spoločnosti na živnosť.
Chcem sa spýtať, či môže byť nejaký problém, že budem evidovaná ako živnostník na Slovensku, ale budem fungovať v Čechách.
Pretože, keď som sa bola pýtať na živnostenskom úrade, tak mi zamestnankyňa tvrdila, že by to mohlo byť formulované ako práca na čierno, lebo živnostenský list sa vzťahuje len na Slovensko.
Marína
24.03.10,21:52
profesional
27.03.10,07:35
S nasou zivnostou mozes vykonavat cezhranicne poskytovanie sluzieb v ramci EU aj do Ceskej Republiky. Ak by neslo o cezhranicne poskytovanie sluzieb, ale o vykon cinnosti priamo v CR, budes potrebovat mat zivnost v CR.
Marína
27.03.10,07:58
S nasou zivnostou mozes vykonavat cezhranicne poskytovanie sluzieb v ramci EU aj do Ceskej Republiky. Ak by neslo o cezhranicne poskytovanie sluzieb, ale o vykon cinnosti priamo v CR, budes potrebovat mat zivnost v CR.
Prečo myslíš? Výkon činnosti v ČR nepodmieňuje vystavenie živn. listu v ČR. V takom prípade za určitých okolností vzniká stála prevadzkáreň v ČR. Viď čl. 5 zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR. (http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluvy-o-zamedzeni-dvojiteho-zdanenia-cesko)