SamuelG
01.04.10,13:13
Aký je cca rozdiel nákladov na bývanie medzi 3 izbovým bytom napr. (68 m2) a 4 izbovým (82 m2). Mám možnosť kúpiť 4 izbový za dobrú cenu ale bojím sa že tam budú moc vysoké náklady oproti 3 izbovému.
lujza.j
01.04.10,11:54
Aký je cca rozdiel nákladov na bývanie medzi 3 izbovým bytom napr. (68 m2) a 4 izbovým (82 m2). Mám možnosť kúpiť 4 izbový za dobrú cenu ale bojím sa že tam budú moc vysoké náklady oproti 3 izbovému.
bývam vo 4izb. všetko záleží od toho pre kolko ludí sú náklady a hlavne kolko vody spotrebuješ. u nás pre tri osoby to je 227e, +plyn,a iné.ja som spokojná že mám izbu navyše:D:D:D
SamuelG
01.04.10,14:04
no podľa toho čo si to napísala tak by to až tak veľký rozdiel byť nemal. Môže sa ale prosím k tomu ešte niekto vyjadriť?
ivka70
01.04.10,14:10
no podľa toho čo si to napísala tak by to až tak veľký rozdiel byť nemal. Môže sa ale prosím k tomu ešte niekto vyjadriť?

To zavisi aj od toho ako je v byte riesena platba za vykurovanie.
Lebo ak su namontovane merace, tak zaplatis takmer len to, co spotrebujes (napr. v 1 izbe nebudes chciet vobec kurit, tak mas vypnuty radiator).
Ak vsak za kurenie platis podla metrov stvorcovych, tak uz rozdiel pocitis.
val007
01.04.10,19:18
Plus platíš niečo a niekedy aj dosť veľa do fondu opráv. Sú to ale vlastne peniaze pre Teba, lebo sa Ti naspäť vrátia do zateplenia, novej strechy, nových meračov, vymaľovanej chodby a pod. Neskúšal si spýtať spredávajúceho? Ešte také trošku trápne, ale napríklad aj susedov v tom dome.
pepsikova
01.04.10,20:02
...dôležitá je poloha bytu..ušetríš na kúrení aj, ak si v strede, navrchu je to horšie, aj na prízemí, záleží od stavu domu,okien,stien..
..ja mám 3-izbový, 89m2,náklady cca190€ len na bývanie,energie zvlášť, to si určíš pri prihlasovaní sa na odber..majiteľ bytu by ťa mal informovať o takýchto platbách, i keď je to rozdielne, ako kto šetrí..a ak je tam výťah, tak ako je to s ním, či sa kazí, má pravidelné kontroly,údržbu..
..susedia- to je iná kategoria, na to prídeš sám..časom..
VieraHu
01.04.10,20:11
V našom dome sú všetky byty štvorizbové s rozlohou 87,5 a 84,7 m2. Platby sú od 106 € s jednou osobou v byte po 168 € so štyrmi osobami v byte. Máme vlastnú kotolňu, merače tepla nemáme, platíme podľa m2. V tom je platba do FPÚO - 38,5 €, za správu 6,6 € a ostatné je za plnenia.