Zavrieť

Porady

náklady na bývanie v 3 izbovom a 4 izbovom byte

Aký je cca rozdiel nákladov na bývanie medzi 3 izbovým bytom napr. (68 m2) a 4 izbovým (82 m2). Mám možnosť kúpiť 4 izbový za dobrú cenu ale bojím sa že tam budú moc vysoké náklady oproti 3 izbovému.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    SamuelG Pozri príspevok
    Aký je cca rozdiel nákladov na bývanie medzi 3 izbovým bytom napr. (68 m2) a 4 izbovým (82 m2). Mám možnosť kúpiť 4 izbový za dobrú cenu ale bojím sa že tam budú moc vysoké náklady oproti 3 izbovému.
    bývam vo 4izb. všetko záleží od toho pre kolko ludí sú náklady a hlavne kolko vody spotrebuješ. u nás pre tri osoby to je 227e, +plyn,a iné.ja som spokojná že mám izbu navyše

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    SamuelG Pozri príspevok
    no podľa toho čo si to napísala tak by to až tak veľký rozdiel byť nemal. Môže sa ale prosím k tomu ešte niekto vyjadriť?
    To zavisi aj od toho ako je v byte riesena platba za vykurovanie.
    Lebo ak su namontovane merace, tak zaplatis takmer len to, co spotrebujes (napr. v 1 izbe nebudes chciet vobec kurit, tak mas vypnuty radiator).
    Ak vsak za kurenie platis podla metrov stvorcovych, tak uz rozdiel pocitis.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...dôležitá je poloha bytu..ušetríš na kúrení aj, ak si v strede, navrchu je to horšie, aj na prízemí, záleží od stavu domu,okien,stien..
    ..ja mám 3-izbový, 89m2,náklady cca190€ len na bývanie,energie zvlášť, to si určíš pri prihlasovaní sa na odber..majiteľ bytu by ťa mal informovať o takýchto platbách, i keď je to rozdielne, ako kto šetrí..a ak je tam výťah, tak ako je to s ním, či sa kazí, má pravidelné kontroly,údržbu..
    ..susedia- to je iná kategoria, na to prídeš sám..časom..

    SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

    SamuelG
    no podľa toho čo si to napísala tak by to až tak veľký rozdiel byť nemal. Môže sa ale prosím k tomu ešte niekto vyjadriť?

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    Plus platíš niečo a niekedy aj dosť veľa do fondu opráv. Sú to ale vlastne peniaze pre Teba, lebo sa Ti naspäť vrátia do zateplenia, novej strechy, nových meračov, vymaľovanej chodby a pod. Neskúšal si spýtať spredávajúceho? Ešte také trošku trápne, ale napríklad aj susedov v tom dome.

    VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

    VieraHu
    V našom dome sú všetky byty štvorizbové s rozlohou 87,5 a 84,7 m2. Platby sú od 106 € s jednou osobou v byte po 168 € so štyrmi osobami v byte. Máme vlastnú kotolňu, merače tepla nemáme, platíme podľa m2. V tom je platba do FPÚO - 38,5 €, za správu 6,6 € a ostatné je za plnenia.

    náklady na bývanie v 3 izbovom a 4 izbovom byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.