Lucius-IL
07.04.10,01:07
Mal som vybrate jedno meno pre domenu. Tato domena nie je obsadena ale vsimol som si, ze existuje sro s menom takejto firmy. Mozem si zakupit tuto domenu a prevadzkovat tam nieco aj ked v Povazskej Bystrici je sro a tymto menom?
Dáša_
07.04.10,04:27
v podstate môžeš, ale môže vdaka tomu vzniknúť kopec zmätkov.
padro
07.04.10,05:26
lucius, co tak vymysliet uz poriadny nazov domeny :D
Lucius-IL
07.04.10,07:23
no mily padro, je zaujimave ze ored dvoma tyzdnami som myslel na to asi 7 h a vsetky domeny co mi napadkli boli obsadene. tereay mi napadlo jedno a zhodou okolnosti je to firma v PB. Uz viac krat som na to myslel. Neni to take lahke. Ved navrhni nieco originalne.
Lucius-IL
07.04.10,07:29
Dáša- no je to možné, len hlavne mi išlo o to, či ma nemôžu zažaklovať alebo niečo také. Nikomu nechcem liezť do biznisu, starám sa len o svoj.
Dáša_
07.04.10,07:34
Dáša- no je to možné, len hlavne mi išlo o to, či ma nemôžu zažaklovať alebo niečo také. Nikomu nechcem liezť do biznisu, starám sa len o svoj.

možno by bolo vhodné zistiť, či nemajú na svoj názov ochrannú známku - dá sa preveriť na úrade.
Celkom by ma zaujímalo, o ktorú firmu ide, nehodíš mi to do ss ?
Ingrid Ondruskova
07.04.10,07:39
Milujem výzvy!!!! Čo keby si zadal oblasť, v ktorej podnikáš a Tvoju zhruba predstavu a názov je na svete, určite Ti pomôžu
aj ostatní...Môj manžel dal napr. názov svojej firmy odvodený
od krstného mena svojej dcéry, no a potom sme zistili, že tento
názov už existuje niekde v Európe, no a čo, veď už všetko bolo
na svete vymyslené....ale uznávam, je to ťažký ale riešiteľný oriešok....
Dáša_
07.04.10,07:48
Milujem výzvy!!!! Čo keby si zadal oblasť, v ktorej podnikáš a Tvoju zhruba predstavu a názov je na svete, určite Ti pomôžu
aj ostatní...Môj manžel dal napr. názov svojej firmy odvodený
od krstného mena svojej dcéry, no a potom sme zistili, že tento
názov už existuje niekde v Európe, no a čo, veď už všetko bolo
na svete vymyslené....ale uznávam, je to ťažký ale riešiteľný oriešok....

odpoviem za luciusa, snáď si to dobre pamätám :)

internetový obchod s elektronikou
Dantess
07.04.10,07:51
www.elektro-eshop.sk
padro
07.04.10,08:46
no lucius, ja neviem ci to ma byt zase eshop s elektrom alebo nieco nove,... ja ked som pre seba vymyslal tak mi to trvalo tyzden, a tiez som si myslel ze je uz vsetko obsadene, a predsa ma napadlo, "autovybava.sk" pre shop s autodoplnkami myslim dobry nazov, takze to chce len porozmyslat, ale co si mal doteraz eshop s elektrom tak nazov: "ciello.sk: a "pc-empire.sk" sa mi zda byt ukazka toho ako by nazov nemal vyzerat.
Lucius-IL
07.04.10,09:29
No ma to byt eshop kde bude viac okruhov. Uvediem priklad zahrada-elektro-pocitace-hodinky-mobily-oblečenie-kúpeľňa-parfém
padro
07.04.10,09:50
a to chces zvladnut taky eshop?? trufas si.
Dantess
07.04.10,10:01
www.zahradaelektropocitacehodinkymobilyoblecenieku pelnaparfem.sk

Podla mna to bude volne :-)
Lucius-IL
07.04.10,10:11
Hahahahahah. ja mam zaujem o www.estilo.sk co poviete?
Dáša_
07.04.10,10:13
v tom prípade by som volila radšej viac eshopov. Mne osobne sa mix obchody nepáčia.
Ale to je len môj názor - na veľa vecí mám iný ako okolie :)
padro
07.04.10,11:28
mne sa tiez mix shopy nepacia, lucius kde ty chodis na tie nazvy :) a ak ti mozem odporucit nepustaj sa do takeho shopu. Neviem si predstavit ako to chces zvladat.
Lucius-IL
07.04.10,12:16
NO zvladat to jasne, ze chcem. Proste ked nieco clovek chce, tak musi preto aj nieco robit. estilo je obchod so snackovym oblecenim v anglicku. No skus navrhnut meno pre ten moj shop.
Dantess
07.04.10,13:27
kúp si doménu smer.sk za 50 000eur a máš super doménu :D Huuu dnes som zjedol vtipnú kašičku :D
padro
07.04.10,15:39
na znackove oblecenie je to dobre, ale na elektro ... hmm vobec.... no ja mam len jedno zameranie eshopu, ale uz dost poloziek, to budes v tom mat riadny chaos, ty chces urobit nieco ako je hej.sk ale to je o x ludoch a x milionoch kapitalu.. ale rob ako myslis.
Dantess
07.04.10,17:03
na znackove oblecenie je to dobre, ale na elektro ... hmm vobec.... no ja mam len jedno zameranie eshopu, ale uz dost poloziek, to budes v tom mat riadny chaos, ty chces urobit nieco ako je hej.sk ale to je o x ludoch a x milionoch kapitalu.. ale rob ako myslis.
pravda. pre hej.sk maká minimalne 20 - 30 ludi. Take nieco sa da robit bud vo velkom, alebo vobec. Nevediet prekryt dopyt je rovnako zle, ako nemat ziadny dopyt...
Lucius-IL
07.04.10,18:33
ludia viem o com hovorite, ale prosim skusme sa vratit ku teme, alebo navrhnut meno. dakujem vsetkym