domca0069
07.04.10,23:33
Ahojte chcela by som vedieť čo všetko treba na založenie kozmetického salona a či by mi aj štát prispel niečo na začiatok. Dakujem za odpovede
Economic
08.04.10,18:47
Ahojte chcela by som vedieť čo všetko treba na založenie kozmetického salona a či by mi aj štát prispel niečo na začiatok. Dakujem za odpovede

Ak si teraz na úrade práce, tak môžeš získať po 3 mesiacoch celkom slušné peniaze na základné veci od ÚPaSVaR.
domca0069
11.04.10,19:13
nie som na úrade práce som ešte mesiac na materskej dovolenke, takže podmienka je v podstate byť nezamestnana napísaná aspon 3mesiace na UPSVAR a potom môžem žiadať o dotáciu s podnikatelským plánom alebo niečím iným? dakujem
Timka1
11.04.10,20:23
nie som na úrade práce som ešte mesiac na materskej dovolenke, takže podmienka je v podstate byť nezamestnana napísaná aspon 3mesiace na UPSVAR a potom môžem žiadať o dotáciu s podnikatelským plánom alebo niečím iným? dakujem

presne takýto prípad riešila moja známa a tiež s kozmetickým salónom, tiež bola na RD, ale postupovala takto

ešte pred skončením RD sa zaevidovala na úrade práce a mesiace jej bežali, aj žiadosť o dotáciu si podala skôr ako bola 3 mesiace evidovaná a tým pádom po 3 mesiacoch ju skôr zaradili do kurzu podnikateľského minima, po absolvovaní tohto kurzu, je potrebné vypracovať podnikateľský zámer a absolvovať testy,

zámer budeš obhajovať pred komisiou, ak obhájiš a budeš mať minimálne polovicu bodov v testoch, schvália ti dotáciu
andulikg
11.01.11,16:17
Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.
Economic
11.01.11,17:29
Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.

Pokiaľ je kozmetika viazaný predmet podnikania, tak tuším 2 roky. No najpresnejšie by Ti povedali na príslušnom živnostenskom úrade. Keď je výučný list, prax netreba žiadnu.
Danielle369
11.01.11,18:49
Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.



Po absolvovaní rekvalifikačného kurzu je potrebná prax najmenej 6 mesiacov a kvalifikačná skúška pred komisiou...budeš ju robiť na živ.komore...
Ked ju úspešne zložíš tak si odborne spôsobilá a môžeš si otvoriť kozmetický salon...skorej v žiadnom prípade...
akina
11.01.11,18:49
Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.
Kozmetické služby sú remeselná živnosť, potrebuješ osvedčenie z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia + doklad o následnej najmenej 6 mesačnej praxi / nemusí byť pracovná zmluva, stačí aj DoVP /+ osvedčenie o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred komisiou zriadenou MV SR.
Danielle369
11.01.11,18:55
Akina...naraz sme odpovedali:):)
expeert
11.01.11,20:27
Pokiaľ je kozmetika viazaný predmet podnikania, tak tuším 2 roky. No najpresnejšie by Ti povedali na príslušnom živnostenskom úrade. Keď je výučný list, prax netreba žiadnu.

A ako je to s maturitou??? tam treba prax?? Alebo sa dá priamo založiť živnosť?
Danielle369
12.01.11,07:36
Máš maturitu v odbore kozmetička?? Tak žiaden problém a môžeš si založiť živnosť už dnes
andulikg
14.01.11,15:04
Po absolvovaní rekvalifikačného kurzu je potrebná prax najmenej 6 mesiacov a kvalifikačná skúška pred komisiou...budeš ju robiť na živ.komore...
Ked ju úspešne zložíš tak si odborne spôsobilá a môžeš si otvoriť kozmetický salon...skorej v žiadnom prípade...
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved...len este stale neviem naco je potrebna kvalifikacna skuska na preukazanie odbornej sposobilosti...ktoru ziada zivnostenska komora....kedze prax a aj rekvalifik.kurz akreditovany MS SR mam uz davno absolvovany....._????? Uz vopred dakujem za odpoved.
blavaciko
14.01.11,15:36
po 6 mesacnej praxi sa robia dalsie skusky na zivnostenskom?
Danielle369
14.01.11,17:12
e.dokladom o vzdelaní uvedeným v písmenách a) až d) alebo osvedčením o získanom vzdelaní v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a dokladom o vykonaní následnej najmenej šesťmesačnej praxe v odbore a osvedčením o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred skúšobnou komisiou vydaným Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky alebo

f.dokladom o vykonaní najmenej desaťročnej praxe v odbore, od ktorej ukončenia neuplynuli viac ako tri roky.
Tu čítaj celé....

http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/category/zivnost/article/remeselne-zivnosti-jun-2010.xhtml