Zavrieť

Porady

kozmetický salon

Ahojte chcela by som vedieť čo všetko treba na založenie kozmetického salona a či by mi aj štát prispel niečo na začiatok. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    e.dokladom o vzdelaní uvedeným v písmenách a) až d) alebo osvedčením o získanom vzdelaní v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni a dokladom o vykonaní následnej najmenej šesťmesačnej praxe v odbore a osvedčením o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred skúšobnou komisiou vydaným Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky alebo

    f.dokladom o vykonaní najmenej desaťročnej praxe v odbore, od ktorej ukončenia neuplynuli viac ako tri roky.
    Tu čítaj celé....

    http://www.podnikajte.sk/start-podni...jun-2010.xhtml

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    zdenka131, jozka56, Lubaba, arizona, Mária27, Anja111, vieraaaa
    7

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    andulikg Pozri príspevok
    Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.


    Po absolvovaní rekvalifikačného kurzu je potrebná prax najmenej 6 mesiacov a kvalifikačná skúška pred komisiou...budeš ju robiť na živ.komore...
    Ked ju úspešne zložíš tak si odborne spôsobilá a môžeš si otvoriť kozmetický salon...skorej v žiadnom prípade...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Anja111, arizona, Lubaba, Mária27, zdenka131, akina
    6

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    andulikg Pozri príspevok
    Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.
    Kozmetické služby sú remeselná živnosť, potrebuješ osvedčenie z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia + doklad o následnej najmenej 6 mesačnej praxi / nemusí byť pracovná zmluva, stačí aj DoVP /+ osvedčenie o vykonaní kvalifikačnej skúšky pred komisiou zriadenou MV SR.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Máš maturitu v odbore kozmetička?? Tak žiaden problém a môžeš si založiť živnosť už dnes

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    domca0069 Pozri príspevok
    nie som na úrade práce som ešte mesiac na materskej dovolenke, takže podmienka je v podstate byť nezamestnana napísaná aspon 3mesiace na UPSVAR a potom môžem žiadať o dotáciu s podnikatelským plánom alebo niečím iným? dakujem
    presne takýto prípad riešila moja známa a tiež s kozmetickým salónom, tiež bola na RD, ale postupovala takto

    ešte pred skončením RD sa zaevidovala na úrade práce a mesiace jej bežali, aj žiadosť o dotáciu si podala skôr ako bola 3 mesiace evidovaná a tým pádom po 3 mesiacoch ju skôr zaradili do kurzu podnikateľského minima, po absolvovaní tohto kurzu, je potrebné vypracovať podnikateľský zámer a absolvovať testy,

    zámer budeš obhajovať pred komisiou, ak obhájiš a budeš mať minimálne polovicu bodov v testoch, schvália ti dotáciu

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    domca0069 Pozri príspevok
    Ahojte chcela by som vedieť čo všetko treba na založenie kozmetického salona a či by mi aj štát prispel niečo na začiatok. Dakujem za odpovede
    Ak si teraz na úrade práce, tak môžeš získať po 3 mesiacoch celkom slušné peniaze na základné veci od ÚPaSVaR.
    nie som na úrade práce som ešte mesiac na materskej dovolenke, takže podmienka je v podstate byť nezamestnana napísaná aspon 3mesiace na UPSVAR a potom môžem žiadať o dotáciu s podnikatelským plánom alebo niečím iným? dakujem

    andulikg je offline (nepripojený) andulikg

    andulikg
    Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    andulikg Pozri príspevok
    Dobry den, mam rekvalifikacny kurz kozmeticka a vizazistka a chcela by som si otvorit kozmeticky salon. chcem sa opytat aku dlhu prax mi treba na otvorenie kozmetickeho salonu.
    Pokiaľ je kozmetika viazaný predmet podnikania, tak tuším 2 roky. No najpresnejšie by Ti povedali na príslušnom živnostenskom úrade. Keď je výučný list, prax netreba žiadnu.

    expeert je offline (nepripojený) expeert

    expeert
    Economic Pozri príspevok
    Pokiaľ je kozmetika viazaný predmet podnikania, tak tuším 2 roky. No najpresnejšie by Ti povedali na príslušnom živnostenskom úrade. Keď je výučný list, prax netreba žiadnu.
    A ako je to s maturitou??? tam treba prax?? Alebo sa dá priamo založiť živnosť?

    andulikg je offline (nepripojený) andulikg

    andulikg
    dan Pozri príspevok
    Po absolvovaní rekvalifikačného kurzu je potrebná prax najmenej 6 mesiacov a kvalifikačná skúška pred komisiou...budeš ju robiť na živ.komore...
    Ked ju úspešne zložíš tak si odborne spôsobilá a môžeš si otvoriť kozmetický salon...skorej v žiadnom prípade...
    Dakujem Vam velmi pekne za odpoved...len este stale neviem naco je potrebna kvalifikacna skuska na preukazanie odbornej sposobilosti...ktoru ziada zivnostenska komora....kedze prax a aj rekvalifik.kurz akreditovany MS SR mam uz davno absolvovany....._????? Uz vopred dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.