stefan-s
12.04.10,10:44
Zdravím Vás, mal by som jednu otázočku. Odkiaľ sa môžem dozvedieť o výberovom konaní na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny? Totižto počas mojej absolventskej praxe sa na tomto úrade konalo 2x výberové konanie no ani 1x som nikde v tlači, v médiach, internetovej stránke daného ÚPSVaR nedozvedel, že sa takéto VK bude konať. Ak tak v internom časopise všetkých úradov, myslím že sa volal: Zamestnanosť a sociálna politika... tak tam boli informácie o VK na jednotlivých úradoch podľa krajov no už to nebolo aktuálne (teda bolo to ako informácia o tom, že VK sa už konalo).
stefan-s
03.05.10,08:47
Naozaj nikto nevie?
doktor01
03.05.10,09:11
Oznámenia sa zverejňujú tam kde ich nik hľadať nebude. Konkrétne UPSVaR ich ani nezaraďuje do svojej evidencie voľných pracovných miest a aj napriek tomu, že je to jeho zákonná povinnosť. Osobná skúsenosť je taká, že na výber prišlo len 5 os. a z toho na pohovor postúpila len jedna (a to známa riaditeľa- dopredu vyvolená). Bohužiaľ tak to funguje na Slovensku. Zákon sa dodržal a z morálneho hľadiska je to ...:eek:
PS: šanca uspieť bez známosti je menej ako 0% :cool:
stefan-s
03.05.10,12:38
A vieme na akom mieste sa to zverejňuje (resp. na akom mieste by to nikto nehľadal a ani by ho to nenapadlo)? Alebo v akom tlačenom periodiku? Zaujímajú ma rôzne TIP-y. Ak je taká nízka účasť tak je vysoká šanca uspieť. Čo viem a poznám ľudí tak nemali kontakty a dostali sa tam...
doktor01
03.05.10,14:59
A vieme na akom mieste sa to zverejňuje (resp. na akom mieste by to nikto nehľadal a ani by ho to nenapadlo)? Alebo v akom tlačenom periodiku? Zaujímajú ma rôzne TIP-y. Ak je taká nízka účasť tak je vysoká šanca uspieť. Čo viem a poznám ľudí tak nemali kontakty a dostali sa tam...
Ja som informáciu o výbere našiel len vďaka náhode na stránke jedného UPSVaR časť oznamy (bolo to tam zverejnené až 2 dni). Na Stanke sú aj ikony voľne pracovné miesta a výberové konania ale tam to zverejnené nebolo. Šanca dostať sa tam je len za predpokladu, že vedúci zamestnanci na dane pozície už nemajú koho obsadiť z prostredia rodiny, známych, politickej príslušnosti .... .
PS: Ak niekto chce vybrať najlepšieho uchádzača tak je pochopiteľné, že o výbere bude informovať v najsledovanejších médiách a nie utajovať to.

Pridávam aj jedno vyjadrenie jedného riaditeľa UPSVaR na otázku kedy je na UPSVaR voľné miesto. Jeho odpoveď znela „keď na budove UPSVaR bude visieť čierna zástava".