Zavrieť

Porady

VK na ÚPSVaR

Zdravím Vás, mal by som jednu otázočku. Odkiaľ sa môžem dozvedieť o výberovom konaní na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny? Totižto počas mojej absolventskej praxe sa na tomto úrade konalo 2x výberové konanie no ani 1x som nikde v tlači, v médiach, internetovej stránke daného ÚPSVaR nedozvedel, že sa takéto VK bude konať. Ak tak v internom časopise všetkých úradov, myslím že sa volal: Zamestnanosť a sociálna politika... tak tam boli informácie o VK na jednotlivých úradoch podľa krajov no už to nebolo aktuálne (teda bolo to ako informácia o tom, že VK sa už konalo).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Oznámenia sa zverejňujú tam kde ich nik hľadať nebude. Konkrétne UPSVaR ich ani nezaraďuje do svojej evidencie voľných pracovných miest a aj napriek tomu, že je to jeho zákonná povinnosť. Osobná skúsenosť je taká, že na výber prišlo len 5 os. a z toho na pohovor postúpila len jedna (a to známa riaditeľa- dopredu vyvolená). Bohužiaľ tak to funguje na Slovensku. Zákon sa dodržal a z morálneho hľadiska je to ...
    PS: šanca uspieť bez známosti je menej ako 0%

    stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

    stefan-s
    A vieme na akom mieste sa to zverejňuje (resp. na akom mieste by to nikto nehľadal a ani by ho to nenapadlo)? Alebo v akom tlačenom periodiku? Zaujímajú ma rôzne TIP-y. Ak je taká nízka účasť tak je vysoká šanca uspieť. Čo viem a poznám ľudí tak nemali kontakty a dostali sa tam...
    Naposledy upravil stefan-s : 03.05.10 at 14:43

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    stefan-s Pozri príspevok
    A vieme na akom mieste sa to zverejňuje (resp. na akom mieste by to nikto nehľadal a ani by ho to nenapadlo)? Alebo v akom tlačenom periodiku? Zaujímajú ma rôzne TIP-y. Ak je taká nízka účasť tak je vysoká šanca uspieť. Čo viem a poznám ľudí tak nemali kontakty a dostali sa tam...
    Ja som informáciu o výbere našiel len vďaka náhode na stránke jedného UPSVaR časť oznamy (bolo to tam zverejnené až 2 dni). Na Stanke sú aj ikony voľne pracovné miesta a výberové konania ale tam to zverejnené nebolo. Šanca dostať sa tam je len za predpokladu, že vedúci zamestnanci na dane pozície už nemajú koho obsadiť z prostredia rodiny, známych, politickej príslušnosti .... .
    PS: Ak niekto chce vybrať najlepšieho uchádzača tak je pochopiteľné, že o výbere bude informovať v najsledovanejších médiách a nie utajovať to.

    Pridávam aj jedno vyjadrenie jedného riaditeľa UPSVaR na otázku kedy je na UPSVaR voľné miesto. Jeho odpoveď znela „keď na budove UPSVaR bude visieť čierna zástava".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.