ASO25
15.04.10,15:38
Ako zadat spolocnika alebo kde
:confused::confused::confused:Otvarame kaviaren-bar a mam blizku osobu ktora mi investuje do startu na otvorenie no je zamestnany v jednej firme ale chce aby mal opravnenie na riadenie podniku ak budem mimo prevadzky,ked pride kontrola aby mohol snimi on komunikovat ako zastupca,no ale v povodnej praci ostava ako alebo kde ho zaradit pravne ako veduceho alebo zastupcu??vopred dakujem je to suurne
Economic
15.04.10,16:23
Nie je jasné, či podnikáš ako FO alebo PO, no môže to byť napríklad formou tichého spoločníka a potom následne na základe udelenej plnej moci, toto v prípade PO.
ASO25
16.04.10,07:50
NO JA SOM FO.Neplatca dph
ASO25
19.04.10,12:00
NIKTO NIČ?
veronikasad
19.04.10,12:03
NIKTO NIČ?
Má potrebné vzdelanie na výkon funkcie zodpovedného vedúceho ?
Ak ano, môže byť u teba zamestnaný aj na minimálny úväzok
ASO25
19.04.10,12:12
NO TO NEVIEM AKE BI MAL MAT TO VZDELANIE?
akina
19.04.10,17:58
Ak vykonávaš voľnú živnosť, môže byť ako zodpovedný vedúci prevádzkarne / nie je to totožné s ustanoveným zodpovedným zástupcom za živnosť, ak ide o remeselnú živnosť, resp.viazanú /. Meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne musí byť na vhodnom a viditeľnom mieste uvedené pri označení prevádzkarne / viď § 30 ods. 1 živnostenského zákona /.Ak podnikáš ako FO tak by to mal byť buď tvoj zamestnanec, alebo člen združenia FO / čiže ako tiež podnikateľ FO/, samozrejma, osoba zodpovedná za činnosť prevádzkarne môžeš byť aj ty. Ak prevádzkuješ kaviareň-bar, čiže voľnú živnosť, musí mať táto osoba odbor.spôsobilosť, t.j.vyučená v odbore, alebo tzv.hygienické minimum.