beresova maria
26.04.10,08:53
Dobrý deň,
kto mi poradí, kde, alebo ako začať riešiť môj problém?
Bývam v podnájme s 13 ročnou dcérou, po rozvode s alkoholikom. On býva v našom spoločnom, novom rodinnom dome. Nieje možná rozumná dohoda o vysporiadaní bývania, ani ostatného majetku-aj osobného. Odišli sme len s najnutnejšími osobnými vecami.
Ďakujem

Majka a Julianka
arizona
26.04.10,07:15
Ak sa nedá s manželom dohodnúť, obráť sa na súd.

Majka, daj si do vyhľadávača napr. : vysporiadanie BSM po rozvode, majetkové vysporiadanie a pod. Nájdeš tisícky odpovedí a dobrých rád :)
beresova maria
26.04.10,07:42
To som už skúšala, vysporiadanie BSM pred uplynutím 3 ročnej lehoty je za poplatok a z vysporiadaného majetku musím platiť štátu percentá a ešte nehovorím o čase, kedy ku tomu dôjde. Pritom bývalý manžel-alkoholik si bude v pohodičke bývať v novom dome a my v podnájme. Skôr mi ide o to, či naozaj neexistuje spôsob, ako nám musí zabezpečiť adekvátne bývanie čo najskôr.
Ahoj, ďakujem
Stanislav 1975
26.04.10,07:48
To som už skúšala, vysporiadanie BSM pred uplynutím 3 ročnej lehoty je za poplatok a z vysporiadaného majetku musím platiť štátu percentá a ešte nehovorím o čase, kedy ku tomu dôjde. Pritom bývalý manžel-alkoholik si bude v pohodičke bývať v novom dome a my v podnájme. Skôr mi ide o to, či naozaj neexistuje spôsob, ako nám musí zabezpečiť adekvátne bývanie čo najskôr.
Ahoj, ďakujem

obávam sa, že bez rozhodnutia súdu nemusí:mee:-až na základe právoplatného rozhodnutia súdu...
Mgr.Shrek
26.04.10,08:42
To som už skúšala, vysporiadanie BSM pred uplynutím 3 ročnej lehoty je za poplatok a z vysporiadaného majetku musím platiť štátu percentá a ešte nehovorím o čase, kedy ku tomu dôjde. Pritom bývalý manžel-alkoholik si bude v pohodičke bývať v novom dome a my v podnájme. Skôr mi ide o to, či naozaj neexistuje spôsob, ako nám musí zabezpečiť adekvátne bývanie čo najskôr.
Ahoj, ďakujem

Ako je vždy lepšie, keď sa stanete vlastníkmi nehnuteľnosti za nejaký poplatok, akoby ste sa po troch rokoch mali stať podielovým spoluvlastníkmi danej nehnuteľnosti.

Ak spĺňaš zákonom stanovené predpoklady, môžeš byť oslobodená od súdneho poplatku. Ten je 66 Eur a platia to obaja účastníci..teda 33 a 33.

33 Eur nestojí za to, aby si stratila dom.

Na tvoju otázku, či je nejako povinný Vám zabezpečiť adekvátne bývanie odpoviem takto: Má morálnu povinnosť, ale to je všetko.
beresova maria
27.04.10,09:33
Ďakujem za podporu, hmmmm. Asi už dnes začnem "bojovať" za naše nové bývanie, ktoré si musíme zariadiť zase od nuly. O morálke u alkoholika je asi už ťažko hovoriť.
beresova maria
27.04.10,09:36
Ešte dotaz.
Kurátorka, ktorá zastupovala maloletú dcéru pri rozvode má nejaké práva? kompetencie? nám v otázke náhradného bývania pomôcť? Alebo jej "úloha" sa skončila právoplatným rozsudkom?
Ďakujem