Zavrieť

Porady

Náhradné bývanie s maloletým dieťaťom po rozvode

Dobrý deň,
kto mi poradí, kde, alebo ako začať riešiť môj problém?
Bývam v podnájme s 13 ročnou dcérou, po rozvode s alkoholikom. On býva v našom spoločnom, novom rodinnom dome. Nieje možná rozumná dohoda o vysporiadaní bývania, ani ostatného majetku-aj osobného. Odišli sme len s najnutnejšími osobnými vecami.
Ďakujem

Majka a Julianka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak sa nedá s manželom dohodnúť, obráť sa na súd.

    Majka, daj si do vyhľadávača napr. : vysporiadanie BSM po rozvode, majetkové vysporiadanie a pod. Nájdeš tisícky odpovedí a dobrých rád
    To som už skúšala, vysporiadanie BSM pred uplynutím 3 ročnej lehoty je za poplatok a z vysporiadaného majetku musím platiť štátu percentá a ešte nehovorím o čase, kedy ku tomu dôjde. Pritom bývalý manžel-alkoholik si bude v pohodičke bývať v novom dome a my v podnájme. Skôr mi ide o to, či naozaj neexistuje spôsob, ako nám musí zabezpečiť adekvátne bývanie čo najskôr.
    Ahoj, ďakujem

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    beresova maria Pozri príspevok
    To som už skúšala, vysporiadanie BSM pred uplynutím 3 ročnej lehoty je za poplatok a z vysporiadaného majetku musím platiť štátu percentá a ešte nehovorím o čase, kedy ku tomu dôjde. Pritom bývalý manžel-alkoholik si bude v pohodičke bývať v novom dome a my v podnájme. Skôr mi ide o to, či naozaj neexistuje spôsob, ako nám musí zabezpečiť adekvátne bývanie čo najskôr.
    Ahoj, ďakujem
    obávam sa, že bez rozhodnutia súdu nemusí-až na základe právoplatného rozhodnutia súdu...

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    beresova maria Pozri príspevok
    To som už skúšala, vysporiadanie BSM pred uplynutím 3 ročnej lehoty je za poplatok a z vysporiadaného majetku musím platiť štátu percentá a ešte nehovorím o čase, kedy ku tomu dôjde. Pritom bývalý manžel-alkoholik si bude v pohodičke bývať v novom dome a my v podnájme. Skôr mi ide o to, či naozaj neexistuje spôsob, ako nám musí zabezpečiť adekvátne bývanie čo najskôr.
    Ahoj, ďakujem
    Ako je vždy lepšie, keď sa stanete vlastníkmi nehnuteľnosti za nejaký poplatok, akoby ste sa po troch rokoch mali stať podielovým spoluvlastníkmi danej nehnuteľnosti.

    Ak spĺňaš zákonom stanovené predpoklady, môžeš byť oslobodená od súdneho poplatku. Ten je 66 Eur a platia to obaja účastníci..teda 33 a 33.

    33 Eur nestojí za to, aby si stratila dom.

    Na tvoju otázku, či je nejako povinný Vám zabezpečiť adekvátne bývanie odpoviem takto: Má morálnu povinnosť, ale to je všetko.
    Ďakujem za podporu, hmmmm. Asi už dnes začnem "bojovať" za naše nové bývanie, ktoré si musíme zariadiť zase od nuly. O morálke u alkoholika je asi už ťažko hovoriť.
    Ešte dotaz.
    Kurátorka, ktorá zastupovala maloletú dcéru pri rozvode má nejaké práva? kompetencie? nám v otázke náhradného bývania pomôcť? Alebo jej "úloha" sa skončila právoplatným rozsudkom?
    Ďakujem

    Náhradné bývanie s maloletým dieťaťom po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.