mirokiro
27.04.10,18:27
Dobrý deň,chcel by som vás poprosiť o vzor kúpno predajnu zmluvu za euro.Ďakujem
hena22
27.04.10,16:32
Dobrý deň,chcel by som vás poprosiť o vzor kúpno predajnu zmluvu za euro.Ďakujem

1€ je cena ako každá iná. Nič mimoriadne sa do zmluvy nedáva.
Čo predávaš?
Danielle369
27.04.10,16:34
aj tu máš jednu..........je po česky
mirokiro
27.04.10,16:53
1€ je cena ako každá iná. Nič mimoriadne sa do zmluvy nedáva.
Čo predávaš?
Mojej manželke chce otec napísať nehnutelnosti ktoré vlastní a chceme to urobiť kupnou zmluvou tak aby to nemohol nikto napadnúť, tak sa svokor rozhodol, že by sa to mohlo spraviť kupnou zmluvou za euro chcel by som poprosiť o vzor zmluvy.Ďakujem
m.hladka
27.04.10,17:16
Dobrý nápad, ešte dobrú zmluvu.
misomiso
27.04.10,17:23
Mojej manželke chce otec napísať nehnutelnosti ktoré vlastní a chceme to urobiť kupnou zmluvou tak aby to nemohol nikto napadnúť, tak sa svokor rozhodol, že by sa to mohlo spraviť kupnou zmluvou za euro chcel by som poprosiť o vzor zmluvy.Ďakujem

Myslim, ze prave to moze "niekto" lahko v buducnosti napadnut. To jej moze rovnao radsej darovat.
hena22
27.04.10,18:02
Mojej manželke chce otec napísať nehnutelnosti ktoré vlastní a chceme to urobiť kupnou zmluvou tak aby to nemohol nikto napadnúť, tak sa svokor rozhodol, že by sa to mohlo spraviť kupnou zmluvou za euro chcel by som poprosiť o vzor zmluvy.Ďakujem

Tiež si myslím, že by bolo lepšie stanoviť nejakú prijateľnejšiu cenu a rovno do zmluvy uviesť, že bola uhradená pri jej podpise. Či boli alebo neboli budú vedieť iba oni dvaja.
Mimochodom, pred kým sa chceš chrániť? Pred súrodencami alebo veriteľmi?
Mgr.Shrek
27.04.10,18:20
Súhlasím s uvedenými príspevkami. Radšej darovaciu zmluvu, pretože podľa §41a ods. 2 z.č. 40/1964 Zb.
Ak právnym úkonom má byť zastretý iný právny úkon, platí tento iný úkon, ak to zodpovedá vôli účastníkov a ak sú splnené všetky jeho náležitosti. Neplatnosti takého právneho úkonu sa nemožno dovolávať voči účastníkovi, ktorý ho považoval za nezastretý.

Tzn. Že pokiaľ to bude takto "do očí bijúce", teda cena 1€, tak sa môže stať, že v konečnom dôsledku sa bude predaj považovať za darovanie.
Ice dive
27.04.10,19:00
radšej do zmluvy uviesť reálnejšiu cenu a tak ako píše Hena22 uviesť do zmluvy, že finančné nároky boli vysporiadané pri podpise...

Treba si však aj uvedomiť všetky výhody a nevýhody kúpnopredajnej ako aj darovacej zmluvy
Mária27
27.04.10,19:03
Niekedy je potrebná aj taká zmluva. Najmä úrady môžu robiť len to, čo je v zákone napísané, teda ak predávať, tak predávať, aj ked sú radi, že sa toho zbavia.
Aby bolo jasné, že nejde o zastretý právny úkon, je dobré cenu priamo v zmluve označiť ako symbolickú cenu.
Zeck
27.04.10,19:33
A ake su vyhody a nevyhody darovacej a kupnej zmluvy zmluvy?
Mária27
27.04.10,19:43
Dar sa dá vziať späť z vôle darcu - napíklad. Pri predaji by musel mať predávajúci zmluvne dohodnuté právo spätnej kúpy, alebo predkupné právo v nedohľadne.
elaurie
27.04.10,20:37
Ďalšia vec je, že pokiaľ by Mirokirov svokor dcére nehnuteľnosti daroval, boli by v jej výlučnom vlastníctve. Ak by ich dcére predal, nehnuteľnosti by Mirokiro s manželkou nadobudli do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
mirokiro
28.04.10,04:20
Keby som uviedol do zmluvy napr.5000 eur nebudeme z toho platiť dane?Do kupnej zmluvy sa musia uviesť obidvaja manželia alebo stačí ked tam bude manželka.
Ice dive
28.04.10,06:18
daň sa z predaja a prevodu nehnuteľností neplatí, eventuelne by mohol svokor platiť daň z príjmu pokiaľ danú nehnuteľnosť vlastnil menej ako 2 roky s trvalým pobytom... alebo menej ako 5 rokov bez trvalého pobytu...

no a k cene, ak je primeraná je to v poriadku ak je ustrelená tak je to možné napadnúť, ako nevýhodnú zmluvu...
sarasara
28.04.10,11:40
Ak chcete kúpnu zmluvu za jedno euro, je to samozrejme možné. táto suma je symbolická. Aby ste si boli istí, že zmluvu nikto v budúcnosti nenapadne, dajte si ju vypracovať notárovi alebo právnikovi. Tú sumu, čo za vyhotovenie zaplatíte, sa vám v budúcnosti možno vráti tým, že zmluvu nebude možné napadnúť.
To, čo jeden z manželov nadobudne do vlastníctva počas manželstva kúpou, je v BSM.
Chobot
28.04.10,12:38
Dobrý deň,chcel by som vás poprosiť o vzor kúpno predajnu zmluvu za euro.Ďakujem

V tejto téme som písal môj názor na kúpne zmluvy za 1 EUR:

http://www.porada.sk/t112377-dat-sa-obdarovat-alebo-kupit-byt.html