mlynkarka
04.05.10,18:36
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké sú vaše skúsenosti s kupovaním tovaru cez ebay. Konkrétne nemecký alebo rakúsky. Prvý krát si odtial potrebujem kúpiť jednu vec, poradíte mi, ako sa mám vyhnúť podvodníkom? Myslím si, že hodnotenie si môžu napísať oni sami - stačí sa prihlásiť pod druhý nick. Alebo sa mýlim? Majú to nejako zabezpečené? (prevádzkovatelia ebayu). Od pár známych viem, že boli podvedený cez aukro cz. Preto mám trochu obavy objednávať aj cez ebay.
Dakujem za rady a skúsenosti.
Chobot
04.05.10,21:10
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké sú vaše skúsenosti s kupovaním tovaru cez ebay. Konkrétne nemecký alebo rakúsky. Prvý krát si odtial potrebujem kúpiť jednu vec, poradíte mi, ako sa mám vyhnúť podvodníkom? Myslím si, že hodnotenie si môžu napísať oni sami - stačí sa prihlásiť pod druhý nick. Alebo sa mýlim? Majú to nejako zabezpečené? (prevádzkovatelia ebayu). Od pár známych viem, že boli podvedený cez aukro cz. Preto mám trochu obavy objednávať aj cez ebay.
Dakujem za rady a skúsenosti.

Ja kupujem bežne cez e-bay, tovary môžem rátať na desiatky. Pred kúpou pozriem profil užívateľa a jeho hodnotenia. TO, čo píšeš, že sa prihlási pod iným menom a dá si dobré hodnotenie, nie je možné. To by si musel vytvoriť kopec profilov a z každého nakúpiť alebo predať niekoľko krát a potom kúpiť aj sám od seba. Bez kúpno predajnej transakcie nemôžeš dať žiadne hodnotenie.

Takže ak ho hodnotilo 100 iných ľudí, z ktorých každý má aspoň 10-20 transakcií (kúpa predaj) a má nanajvýš 1 zlé hodnotenie, tak je to spoľahlivý. Ak navyše platíš cez PayPal účet, tak máš ochranu kupujúceho, čo znamená, že ak ti nedodá tovar, tak dostaneš platbu späť.

Mal som aj pár reklamácií cez e-bay, ale všetky sa vyriešili - peniaze predajca vrátil. Myslím, že e-bay je veľmi spoľahlivý, tam nie je priestor pre podvodníkov.
mlynkarka
05.05.10,06:48
Ďakujem za informácie a rady, som laik keďže som cez ebay ešte nikdy nenakupovala. Majte sa :)
mlynkarka
07.05.10,06:07
No a ešte by ma zaujímalo, ako to je, keď si chcem tovar kúpiť od jedného predavajúceho z Viedne a chcem si to nechať poslať k jednej známej tiež z Viedne. Treba to tiež platiť cez ten pay pal? To mi totiž tým pádom bude platiť ona, tak teraz vôbec neviem, čo a ako. Ďakujem za radu :)
andreaS
07.05.10,06:19
palpal konto sice nemam, mne objednavala kamaratka, ale ona mi hovorila, ze ma nastavenu iba jednu dodaciu adresu a to tu svoju... takze to nemohla zmenit na poslanie na inu adresu (no nie som si 100% ista touto informaciou)

ked som si vyberala veci z ebay, tak som si precitala feedback, hlavne negativa a preco vznikli, plus reakciu predavajuceho... ale vyberala som tych, kt. maju feedback 99,5 a viac a zaroven niekolko tisic obchodov za sebou...

vsak skus komunikovat s predajcom, napisat mu mejl pred samotnym vydrazenim alebo kupou bez drazby a uvidis co ti napise...
Chobot
07.05.10,07:46
No a ešte by ma zaujímalo, ako to je, keď si chcem tovar kúpiť od jedného predavajúceho z Viedne a chcem si to nechať poslať k jednej známej tiež z Viedne. Treba to tiež platiť cez ten pay pal? To mi totiž tým pádom bude platiť ona, tak teraz vôbec neviem, čo a ako. Ďakujem za radu :)

Ten PayPal je len jednou z možností platby. Po kúpe (skončení aukcie) máš viac možností, ako za tovar zaplatiť. Záleží najmä na predávajúcom, aké formy platby akceptuje. Spravidla máš na výber:
a) prevodom na účet
b) Pay Pal
a niekedy niektorí predajcovia umožňujú aj osobný odber a platbu pri prevzatí.

Taktiež je možné s predávajúcim dohodnúť dodaciu adresu. Nemusí byť tá, ktorú máš uvedenú v PayPal profile. Navyše, ak neplatí cez PayPal, tak predávajúcemu musíš oznámiť adresu, lebo inak to on nemá odkiaľ zistiť.

Takže ak tovar kúpiš, môžeš zaplatiť prevodom na účet. Za prevod zo slovenského EUR účtu na EUR účet v rámci eurozóny zaplatíš poplatok len 0,13 EUR. Predávajúci ti dá platobné inštrukcie - je potrebné číslo účtu vo formáte IBAN a kód banky (tzv. SWIFT adresu). Pred zaplatením ale musíš predávajúcemu povedať, že zásielka bude v rámci Rakúska, aby ti nevypočítal prepravné náklady na Slovensko.

Po zaplatení oznámiš predávajúcemu adresu tej tvojej známej a on to pošle do Viedne. Ako to od nej dostaneš, je už vecou dohody s tou tvojou známou, to je už mimo e-bay.
jess
07.05.10,18:52
Koľko je doprava do SR ?
Chobot
08.05.10,17:37
Koľko je doprava do SR ?

Odkiaľ?

Akým prepravcom?

Akej zásielky?

Môže byť od 0,- EUR po 300,- EUR (prípadne aj viac...).
Andulenka
23.02.11,10:01
Pozor na sale4u !!!
Dnes mi prišla faktúra na 77,95 EUR od Online Ivestement Group- za to že som niekedy klikla na sale4u.sk-ževraj som tým,že som sa zaregistrovala,dala súhlas na zmluvu na 24 mesiacov-POZOR na nich podvodná firma-sídlo Seychelly-takže ŠOIKa na nich nemá, lebo oni majú iné zákony a Šoika mi nevie pomôcť-hoci sa vie,že sú podvodníci,ešte ma skárali,že som to spravila dobrovoľne.
Je tu niekto s podobnou skúsenosťou,čo mi poradí, ako tú sprostú zmluvu,o ktorej som dodnes nevedela,vypovedať?Poraďte prosím.
arizona
23.02.11,10:43
Pozor na sale4u !!!
Dnes mi prišla faktúra na 77,95 EUR od Online Ivestement Group- za to že som niekedy klikla na sale4u.sk-ževraj som tým,že som sa zaregistrovala,dala súhlas na zmluvu na 24 mesiacov-POZOR na nich podvodná firma-sídlo Seychelly-takže ŠOIKa na nich nemá, lebo oni majú iné zákony a Šoika mi nevie pomôcť-hoci sa vie,že sú podvodníci,ešte ma skárali,že som to spravila dobrovoľne.
Je tu niekto s podobnou skúsenosťou,čo mi poradí, ako tú sprostú zmluvu,o ktorej som dodnes nevedela,vypovedať?Poraďte prosím.

andulenka, uz staci!!!
Vies co to da prace poupratovat po tebe a povymazavat tie duplicity?
Uz si nahadzala svoj prispevok do 5 TEM !!! ...
daj si nazov tej stranky do google a citaj, citaj...vela sa dozvies ;)

KUK aj sem http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-spotrebitelovi/Oznamenie-k-dalsim-spoplatnenym-strankam.soi?ind=

a este SEM : http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html