okrujko
08.05.10,22:41
Zdravim Vas,
mam jeden problem :confused: Je tomu viac ako 2 roky co som si kupoval ntb. Po niekolkych reklamaciach a vymanch zakladnej dosky som ho daval naposledy reklamovat asi pred 2 mesiacmi. Reklamaciu mi uznali a aj moj podnet na vratenie penazi. Autorizovany servis mi vsak nevystavil dobropis ale iba protokol o neopravitelnosti ntb, ze s tym mam ist ku predajcovi. Tak som aj tak spravil. Asi pred 3 tyzdnami som bol pri nom, dal som mu kopiu faktury a protokolu o neopravitelnosti. Ten to vzal a ze to posle na posudenie svojmu dodavatelovi a ze do 30 dni by som mal mat vyjadrenie ak ak to vyjde tak aj dobropis. Myslim v stredu mi volal a povedal ze si mozem prist pre peniaze. Vsetko by bolo super, keby odo mna nepytal original fakturu, vraj kopia mu nestaci. Ked som mu vsak povedal ze tu mu dat nemozem, pretoze je pisana na ine meno a musi zostat v uctovnictve, tak mi povedal ze mam prist s tou osobou, ktorej meno je na fakture. Vec sa ma tak, ze ntb som kupoval cez kamosa bez DPH, cize on je platcom DPH a DPHcka sa mi vratila. Faktura je na neho no vsetky reklamacie a protokoly na mna, kedze som ho s tym nechcel obtazovat. Takze teraz vobec netusim ako co. Ma predajca pravo pytat original fakturu? Aka bude vyska dobropisovanej sumy, bude to plna suma alebo iba suma bez DPH? Ak plna tak potom sa ten zvysok aj tak vracia? Moze predajca ziadat ucast menovaneho na fakture pri preberani dobropisu a penazi?
Co mam robit prosim PORADTE mi, aby som to mal cim skor za sebou, lebo mi uz z toho sibne.
Dikes moc vsetkym za kazdu radu :) :) :)
Pekny den prajem.
Rozalka
08.05.10,20:48
Keď si sa išiel zúčastňovať na podvode, rady si od nás nepýtal ....

Suma bude vrátená celá, dobropis vystavený na pôvodného odberateľa. Predajca vráti peniaze jemu. Tvoj kamarát musí DPH vrátiť do štátneho rozpočtu, ak ti ju vtedy dal, teraz mu ju musíš uhradiť.
okrujko
08.05.10,20:58
Sory za podvod, netusil som ze to moze byt podvod, ako v podstate som nad tym ani neuvazoval, ale ved, on si ho kupil a ja ho uzivam :P

Ale inac dakujem velmi za radu. Myslis ze sa to da aj bez toho aby tam siel osobne, to znamena ze peniaze by mu poslal na ucet alebo nejak tak, alebo to je nutnost.
Dakujem.
okrujko
09.05.10,12:45
Mozem este jednu otazku, prave som sa dozvedel ze ten kamos uz nie je platcom DPH, viete mi povedat ci sa tym nieco meni?
Diky :)