maria.removcikova
09.05.10,10:09
Dobry den,

Chcela by som si cez internet objednat tovar do mojho obchodu, ale je to cez jednu kanadsku www stranku a ja neviem co mam od nich vyzadovat na dodacej fakture aby mi to vystavili ako podnikatel podnikatelovi na komercny predaj, a aby to bolo v sulade s nasou legislativou a v suhlase s danovym uradom, mozno to bude blba otazka ale ico a dic maju tiez aj v kanade?Poradte mi co im mam napisat aby vsetko bolo na fakture a aby to bolo v poriadku, preclenie tovaru je samozrejmost.

Dakujem za odpovede
miso2201
09.05.10,08:20
Nie som si tym 100% isty, ale kedze u nich to ide na export, mali by ti to davat bez DPH ak je u nich aplikovatelna (DPH = angl. VAT - Value Added Tax). Ked ti daju pisomnu fkaturu tak by mala byt v pohode kedze oni ju musia vystavit na zaklade ich predpisov. A dala si sa do trosku zlej rubriky...
liba2
09.05.10,08:36
Dobry den,

Chcela by som si cez internet objednat tovar do mojho obchodu, ale je to cez jednu kanadsku www stranku a ja neviem co mam od nich vyzadovat na dodacej fakture aby mi to vystavili ako podnikatel podnikatelovi na komercny predaj, a aby to bolo v sulade s nasou legislativou a v suhlase s danovym uradom, mozno to bude blba otazka ale ico a dic maju tiez aj v kanade?Poradte mi co im mam napisat aby vsetko bolo na fakture a aby to bolo v poriadku, preclenie tovaru je samozrejmost.

Dakujem za odpovedek zvýraznenému: nie je to potrebné vedieť.
Ty im oznám svoju presnú adresu firmy a IČO. Dôležité je, aby si to tak mala uvedené na faktúre (predpokladám, že si SZČO a to ičo slúži na identifikáciu, že tovar bol objenaný a dodaný pre teba ako podnikateľa).
Tovar budeš preclievať na colnici, kde ti vyrúbia DPH a prípadné clo, čo zaplatíš Colnému úradu SR.