Zavrieť

Porady

Objednavka zo zahranicia - vystavenie dodacej faktury

Dobry den,

Chcela by som si cez internet objednat tovar do mojho obchodu, ale je to cez jednu kanadsku www stranku a ja neviem co mam od nich vyzadovat na dodacej fakture aby mi to vystavili ako podnikatel podnikatelovi na komercny predaj, a aby to bolo v sulade s nasou legislativou a v suhlase s danovym uradom, mozno to bude blba otazka ale ico a dic maju tiez aj v kanade?Poradte mi co im mam napisat aby vsetko bolo na fakture a aby to bolo v poriadku, preclenie tovaru je samozrejmost.

Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    maria.removcikova Pozri príspevok
    Dobry den,

    Chcela by som si cez internet objednat tovar do mojho obchodu, ale je to cez jednu kanadsku www stranku a ja neviem co mam od nich vyzadovat na dodacej fakture aby mi to vystavili ako podnikatel podnikatelovi na komercny predaj, a aby to bolo v sulade s nasou legislativou a v suhlase s danovym uradom, mozno to bude blba otazka ale ico a dic maju tiez aj v kanade?Poradte mi co im mam napisat aby vsetko bolo na fakture a aby to bolo v poriadku, preclenie tovaru je samozrejmost.

    Dakujem za odpovede
    k zvýraznenému: nie je to potrebné vedieť.
    Ty im oznám svoju presnú adresu firmy a IČO. Dôležité je, aby si to tak mala uvedené na faktúre (predpokladám, že si SZČO a to ičo slúži na identifikáciu, že tovar bol objenaný a dodaný pre teba ako podnikateľa).
    Tovar budeš preclievať na colnici, kde ti vyrúbia DPH a prípadné clo, čo zaplatíš Colnému úradu SR.

    miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

    podnikam... niekolko rokov... ...viac miso2201
    Nie som si tym 100% isty, ale kedze u nich to ide na export, mali by ti to davat bez DPH ak je u nich aplikovatelna (DPH = angl. VAT - Value Added Tax). Ked ti daju pisomnu fkaturu tak by mala byt v pohode kedze oni ju musia vystavit na zaklade ich predpisov. A dala si sa do trosku zlej rubriky...

    Objednavka zo zahranicia - vystavenie dodacej faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.