evuli
11.05.10,07:38
Vie mi niekto poradiť, či môže riaditeľ školy vlastniť bankomatovú kartu na školský účet, aby sa nemuseli platiť vysoké poplatky za výber z účtu? Neviem, či to zákon dovoľuje, alebo nie.
Laco-monter
11.05.10,05:53
Vyber z učtu je vždy vyberom z učtu, bez ohľadu na to akým sposobom sa transakcia uskutoční.

Otázka by mala znieť , či a kým je hospodarenie na školskom učte kontrolované.
Sojka 007
11.05.10,06:16
Možno sa mýlim, ale ja si myslím , že škola nemôže mať bankomatovú kartu. Pri každej finančnej operácii musia byť predsa dva podpisy ešte pred samotnou operáciou.Pri výbere z bankomatu to možné nie je a preto by sa podľa mňa porušil zákon o finančnej kontrole a audite.Neodporúčam to však aj preto, lebo bankomatová karta sa dá ľahšie zneužiť, prípadne ukradnúť. Tých pár euro vám za problémy predsa nestoja.
moska
11.05.10,06:21
Neviem prečo by nemohla mať škola platobnú kartu k výdavkovému účtu. Všetko sa dá ošetriť - aj tie podpisy. Však ich pred výberom môžu príslušní pracovníci podpísať, len neviem aké tlačivá používate a ako to máte ošetrené v smernici.
My máme na školách aj karty k výdavkovému účtu a hradia nimi aj v obchode. Pred uskutočnením platby musia vypísať žiadanku, kde sa overuje či je to v súlade z rozpočtom a tiež prípustnosť finančnej operácie. Tiež robia výber do pokladne /dotáciu/. Veď za hotovostný výber sú nehorázne poplatky - takže treba dodržiavať hospodárnosť a efektívnosť.
asma
11.05.10,16:46
my tiež používame bankomatovú kartu - ale len na výber hotovosti - doplnenie pokladne - neplatíme nou - pred výberom dáva pokladník - teda ja požiadavku na doplnenie pokladne , ktorú podpíše riaditeľ školy a túto požiadavku doložím k výpisu z banky