Zavrieť

Porady

bankomatová karta

Vie mi niekto poradiť, či môže riaditeľ školy vlastniť bankomatovú kartu na školský účet, aby sa nemuseli platiť vysoké poplatky za výber z účtu? Neviem, či to zákon dovoľuje, alebo nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Možno sa mýlim, ale ja si myslím , že škola nemôže mať bankomatovú kartu. Pri každej finančnej operácii musia byť predsa dva podpisy ešte pred samotnou operáciou.Pri výbere z bankomatu to možné nie je a preto by sa podľa mňa porušil zákon o finančnej kontrole a audite.Neodporúčam to však aj preto, lebo bankomatová karta sa dá ľahšie zneužiť, prípadne ukradnúť. Tých pár euro vám za problémy predsa nestoja.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Vyber z učtu je vždy vyberom z učtu, bez ohľadu na to akým sposobom sa transakcia uskutoční.

    Otázka by mala znieť , či a kým je hospodarenie na školskom učte kontrolované.

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    Neviem prečo by nemohla mať škola platobnú kartu k výdavkovému účtu. Všetko sa dá ošetriť - aj tie podpisy. Však ich pred výberom môžu príslušní pracovníci podpísať, len neviem aké tlačivá používate a ako to máte ošetrené v smernici.
    My máme na školách aj karty k výdavkovému účtu a hradia nimi aj v obchode. Pred uskutočnením platby musia vypísať žiadanku, kde sa overuje či je to v súlade z rozpočtom a tiež prípustnosť finančnej operácie. Tiež robia výber do pokladne /dotáciu/. Veď za hotovostný výber sú nehorázne poplatky - takže treba dodržiavať hospodárnosť a efektívnosť.

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    my tiež používame bankomatovú kartu - ale len na výber hotovosti - doplnenie pokladne - neplatíme nou - pred výberom dáva pokladník - teda ja požiadavku na doplnenie pokladne , ktorú podpíše riaditeľ školy a túto požiadavku doložím k výpisu z banky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.