zk24
12.05.10,14:46
Ahojte,

mozem na podnikanie vyuzivat aj bezny ucet pisany na sukromnu osobu a nie na firmu? (konatela - jediny spolocnik, jednoosobova s.r.o.)? bol by to bezny ucet pouzivany ciste na podnikanie, nemiesali by sa sukromne financie s firemnymi.

Dovod je cena. Sukromne bezne ucty su aj zadarmo, podnikatelske cca za 5 eur + ine poplatky.

dakujem.
Tweety
12.05.10,12:47
Ahojte,

mozem na podnikanie vyuzivat aj bezny ucet pisany na sukromnu osobu a nie na firmu? (konatela - jediny spolocnik, jednoosobova s.r.o.)? bol by to bezny ucet pouzivany ciste na podnikanie, nemiesali by sa sukromne financie s firemnymi.

Dovod je cena. Sukromne bezne ucty su aj zadarmo, podnikatelske cca za 5 eur + ine poplatky.

dakujem.
Môže Nemôže byť, musí byť vedený na sro, je potrebné ho oznámiť DÚ.
zk24
12.05.10,12:49
Nahlasit na DU, jasne... len som nevedela, ci len SZCO mozu mat taketo sukromne ucty na podnikanie, alebo aj s.r.o.-cka...

Dakujem velmi pekne.
Martin Mocko
12.05.10,14:49
Baby..tak ma napadlo pri tejto téme. A myslíte, že náklady na takýto účet (bankové poplatky..atď) je možné uznať do daňových nákladov i v tom prípade, ak majiteľom účtu nie je SRO, ale jej konateľ?
Tweety
12.05.10,14:52
Baby..tak ma napadlo pri tejto téme. A myslíte, že náklady na takýto účet (bankové poplatky..atď) je možné uznať do daňových nákladov i v tom prípade, ak majiteľom účtu nie je SRO, ale jej konateľ?
AJ mňa to až terazky napadlo. Idem opraviť svoju odpoveď.:)
zk24
12.05.10,17:36
Dakujem za odpovede. A keby som si neuplatnovala tieto naklady, pripadne by boli pripocitatelnou polozkou? respektive vlastne o nich vobec neuctovala?

Ide len o to aby mohli klienti platit prevodom... Keby som to brala ako kvazi platba v hotovosti, sice na bankovy ucet? Lebo videla som pripady, kedy klienti posielali peniaze na ucet konatelovi a on ich vyberal v hotovosti a daval do pokladne... Ked by som sa na to divala ako na sukromny ucet sukromnej osoby (moj), mozu mi na neho klienti posielat peniaze za sluzby?

nepotrebujem do nakladov nic suvisiace s uctom, lebo aj tak ten ucet je zadarmo. hovorim o mBANK. vsetko je zadarmo, od zalozenia, vedenia, vsetko (mam tam jeden sukromny, a neplatila som este ani cent)... len chcem oddelit firemne od sukromnych... neni o com uctovat, len o prijatych a odchadzajucich platbach.
Rozalka
12.05.10,18:03
Ak chceš oddeliť firemné od súkromných, založ samostatný účet pre s.r.o,.
Economic
12.05.10,18:09
Právnická osoba jednoznačne musí mať účet znejúci na obchodné meno spoločnosti. Potom nie je problém účtovať bankové poplatky priamo do nákladov.
zk24
12.05.10,18:12
Ak chceš oddeliť firemné od súkromných, založ samostatný účet pre s.r.o,.

Jasne, len som chela vediet ci to nemoze zniet na meno FO. lebo ked v banke chcem zalozit ucet na obchodne meno s.r.o je to hned "podnikatelsky ucet" s vysokym msacnym poplatkom a dalsimi inymi poplatkami. Sukromny ucet znejuci na FO vie byt aj zadarmo...

To je cela dilema, ktoru chcem vyriesit... ;)
Economic
12.05.10,18:15
Jasne, len som chela vediet ci to nemoze zniet na meno FO. lebo ked v banke chcem zalozit ucet na obchodne meno s.r.o je to hned "podnikatelsky ucet" s vysokym msacnym poplatkom a dalsimi inymi poplatkami. Sukromny ucet znejuci na FO vie byt aj zadarmo...

To je cela dilema, ktoru chcem vyriesit... ;)

Treba ísť do takej banky, kde zaplatíš len také poplatky za služby, ktoré naozaj využívaš. Dá sa celkom presne urobiť balík, ktorý Ti bude vyhovovať a za slušné peniaze alebo dokonca na nejaké obdobie bez poplatku.
zk24
12.05.10,19:05
skoda :( ale dakujem velmi za odpovede.
zk24
12.05.10,19:51
No, po prestudovani cennikov nasich bank padlo konecne slovo - budem fakturovat za svoje sluzby v hotovosti :D
Economic
12.05.10,19:55
No, po prestudovani cennikov nasich bank padlo konecne slovo - budem fakturovat za svoje sluzby v hotovosti :D

Jasné, môžeš prijímať úhrady faktúr aj v hotovosti. Keď Ti to dobre pôjde a budeš mať peňazí dosť, potom si otvoríš účet...
zk24
12.05.10,20:00
Je nejaky pravny rozdiel medzi uctami vedenymi na FO a na PO? Lebo napriklad mBANK by bola super, ale ma ucty len pre zivnostnikov, nie PO. Je nieco co im to zakazuje, je na to nejaky predpis alebo ... nieco? Ja ako laik v bankovnictve nevidim rozdiel ci je ucet vedeny na meno sukromnej osoby alebo na obchodne meno.
Martin Mocko
13.05.10,04:06
No, po prestudovani cennikov nasich bank padlo konecne slovo - budem fakturovat za svoje sluzby v hotovosti :D

Pozor však..bez ERP to takto môžeš robiť iba do konca tohto roka...

http://www.porada.sk/t102701-registracna-pokladnica-otazky-a-odpovede-zo-stranky-drsr.html
Martin Mocko
13.05.10,04:13
Hm..ja som už v jednom vlákne na porade písal o výbere banky. Hodil som si do excelu poplatky bánk, ku ktorým mám najlepší prístup. Po preštudovaní týchto poplatkov som si zvolil tú, pred ktoru sa najlepšie parkuje :rolleyes:, pretože veľký rozdieľ v tých poplatkoch naozaj nie je.
mBank mám ako FO, neviem ako je to s nimi v prípade SRO, ale možno..skús sa ich spýtať priamo..cez telefón, či je to možné, aby účet znel na SRO.

Už zopár mojich známich založilo účet tuto..ale neviem či je to vhodné, nevhodné, bezpečené...

http://www.fio.sk/ucty.itml
zk24
20.05.10,12:00
Ahojte,

tak po zhanani cennikov a inych informacii o beznych uctoch som nakoniec skoncila v Tatrabanke. mBANK neumoznuje zatial bezny ucet pre pravnicke osoby, ale pracuju na tom. Tatrabanka ma teraz akciu 6 mesiacov ucet zadarmo, tak mBANK ma 6 mesiacov na to, aby ucty pre pravnicke osoby zacali poskytovat... :D :D :D

TB je asi najdrahsia (bez ohladu na to, ze teraz maju akciu 6 mesiacov zadarmo), ale po spocitani co je v akom baliku a ake sluzby potrebujem, tak v konecnom dosledku aj 5 eur mesacne vychadzalo stale najlepsie...

Pisem pre pripad, ze by sa tieto informacie niekomu hodili ;)
vmsux
31.05.10,11:42
Ja TB nikomu nikdy neodporucam. Vseobecne maju zli personal a za hocijake potvrdenia si pytaju navyse peniaze. Napriklad potvrdenie o zostatku stalo tusim 5 EUR a podobne. Nehovoriac uz o uuplne nepohodlnom internetbankingu.
Co sa tyka firemnych uctov, ja som spokojny s CSOB a s Volksbank.
jogo
02.06.10,08:07
Pozri si FIO, ja tam mam ucet pre PO. Vedenie uctu uplne zadarmo, naviac platby medzi CR a SR su tiez uplne zadarmo ako pre platcu, tak i prijemcu!

Momentalne riesim platobnu kartu, kedze mam osobny ucet v mBANK (vybery zadarmo) a peniaze si posielam z FIO na mBANK odkial platby (i firemne) realizujem. Kedze to nie je idelane riesenie a uctovnickam uz z toho "vlasy stavaju dupkom" budem mat kartu i pre FIO ucet.

Tam sa plati jednak za kartu mesacne (od 0.42 - 1.63 EUR podla typu karty) a tiez za vybery, ale v CSOB bankomatoch je to 0.2 EUR / vyber, co je fajn, kedze primarne budem platit na nete a vybery budu iba minimalne.

FIO urcite odporucam.

Cennik sluzieb je tu:
Cennik FIO (http://www.fio.sk/docs/SD_cennik.pdf)
evika
27.03.13,10:10
prosím Vás, musím oznamiť daňovému úradu, keď chcem zrušiť účet v s.r.o.
Ďakujem
Economic
27.03.13,10:26
prosím Vás, musím oznamiť daňovému úradu, keď chcem zrušiť účet v s.r.o.
Ďakujem

​Ja by som to ohlásila.
avalik
27.03.13,10:41
prosím Vás, musím oznamiť daňovému úradu, keď chcem zrušiť účet v s.r.o.
Ďakujem

oznamis po zruseni uctu

Danovy poriadok

§67

(9) Ak nastanú zmeny skutočností uvedených pri registrácii podľa odseku 2 okrem odseku 2 písm. a) siedmeho bodu a písm. b) piateho bodu vrátane zmien, ktoré majú za následok zrušenie registrácie k niektorej dani, oznámi to daňový subjekt správcovi dane v lehote do 30 dní odo dňa, keď nastali, alebo požiada o zrušenie registrácie. V tejto lehote predloží daňový subjekt správcovi dane aj osvedčenie o registrácii, ak je potrebné nahlásené zmeny zapísať do osvedčenia o registrácii. Ak daňový subjekt nesplní oznamovaciu povinnosť riadne a včas, príslušné zmeny v registri vykoná správca dane z úradnej moci, hneď ako zistí rozhodujúce skutočnosti.
evika
27.03.13,10:52
Ďakujem, chcela som si to len odobriť.