ciners
30.07.10,09:55
Ale ved murari nemaju len 7 ludovych, naco ich urazat...na to sa tiez normalne chodi do skoly
day
30.07.10,08:03
nechcel som najskor reagovat, ale vacsinou je chyba v nas, objednavatelov stavebnych cinnosti,

odbornik sa mi zda drahy, objednam partiu akoze "murarov" a potom placeme.

samozrejme je tazke najst dobreho majstra, ale rozhodnutie , zodpovednost je na nas kto a ako nam bude stavat

takze vsetkym dobry vyber ;)
Vetrooo
30.07.10,08:16
Ale ved murari nemaju len 7 ludovych, naco ich urazat...na to sa tiez normalne chodi do skoly

Tí čo chodili do školy a stoja zato 1% su za čiarov alebo ich nezaplatíš alebo sa ti nebude páčiť ako pomaly robia.
Ja som mal original murára na stavbu múrov. Ja ako pomocník a dvaja original murári. d13xs8xv2,75 + d14xv2,75 stavali sme 7 celých 10hodinových dní, ale ten výsledok je oproti tomu istému z minulého roka urobenému 4mi murármi za 4dni ohromujúci.
Susedovi stavali tiež original murari ráno som išiel do práce na stavbe nič a večer hotové všetky obvody. (to je tech. postup) Výsledok hrozné voľačo. Malta zakryje!
Platí to čo som sa vyjadril skôr 1% s ktorými som ja spokojný. Mal som na to štastie.
Prečo murári a nie ja (kedže to presadzujem):
Vedel som ako kvalitne robia.
Ja by som to ozaj robil sám po práci 2 mesiace. Za toto tých 25000tisíc stálo.

Sorry, ale už sa asi nevyjadrím niekto si to nedá vysvetliť nijako.
Komu nieje radi tomu niet pomoci.
Ajtak sme super odbočilimimotemy
marleau
30.07.10,19:29
Už som viackrát písal o špecializácii sa na určitú robotu a tomu sa venovať.Nie fušovať do VŠETKÉHO,ale rozumieť NIEČOMU...
bjuty smis
31.07.10,06:26
vetroo...
môžeš dať najaké fotky, čo si si všetko spravil sám ? lebo ja by som remeselníkov tak nepodceňoval...
petosc
01.08.10,16:26
Lenže murovať nie je len tehly dvíhať a maltu alebo lepidlo naťahovať.Tam je potreba trošku aj rozmýšľať a predvídať a to bez čo i len najmenších skúseností asi nepojde.A ženy tých skúsenosti priamo s murovaním asi nemajú.Ale nápomocné možu byť.Aj tak som názoru (a to sa týka všetkého),že najlepšia je špecializácia a nie,že niekto si myslí,že je murár,tesár,vodár,elektrikár,automechanik a ešte sa chváli,ako dobre varí.Všetko sa nedá vedieť.Aj taká banalita ako náter steny sa dá pekne doj..mrviť...
presne, hlavne že mi tu všetci radia, aby som si to robil sám a podobne. Ako to mám spraviť ked som v danom obore ani len začiatočník. Preto som to nechal na firmu ktorej dôverujem. Ja viem že neni nič 100%, ale všetko sa dá nejako odstrániť ked je to nutné si myslím.
petosc
01.08.10,16:32
a nic v zlom, ale zeny aj napriek tomu ake su usilovne a fakt sa snazia pomahat a studovat, proste nikdy nepochopia iste technicke veci a postupy. Na nete sa nenaucis murovat aj keby si 100 rokov studoval. Pekne je vidiet nieco na papiery a ine je prax. Skusal som si murovat a dakujem neprosim.. je to makacka, otrocina a potrebujes k tomu aspon dvoch pomocnikov aby to islo od ruky. a stale nebude ten vysledok taky ako od murara so 7 ludovymi ktory muruje kazdy den.
A ešte jedna vec, nemám na stavenia domu svojpomocne vôbec čas, tak ako to mám stíhať??
petosc
01.08.10,16:36
Nebol som tu 4 dni, ale ako vidím rieši sa tu úplne niečo iné a od veci si myslím. Takže strechu už mám hotovú, zajtra dám foto. A ide sa dalej, elektrika, voda, odpad, okolie....., už teraz sa teším :o))
petosc
07.08.10,09:13
Tak a tu sú nejaké nové foto mojej strechy. Už som si vybral aj krb, prečo všetko čo sa mi páči je tak drahé :o)))
petosc
13.08.10,16:56
takže práce pokračujú, dnes bol pozrieť elektrikár a vodár, plynár..., no myslel som si že to bude celé jednoduchšie :o(( tak a teraz to začína byť zaujímavé, všetci chcú vedieť čo kde bude a ja pritom nemám ani šajnu. chcel som nejakého byt. dizajnéra, neviete poradiť nejakého dobrého?? dakujem
KEJKA
13.08.10,18:53
takže práce pokračujú, dnes bol pozrieť elektrikár a vodár, plynár..., no myslel som si že to bude celé jednoduchšie :o(( tak a teraz to začína byť zaujímavé, všetci chcú vedieť čo kde bude a ja pritom nemám ani šajnu. chcel som nejakého byt. dizajnéra, neviete poradiť nejakého dobrého?? dakujem
tak toto nezanedbaj. ked sme starý dom rekonštruovali, tak viacmenej voda, plyn boli jasné, ale zásuvky a vypínače som musela riešiť. Nadiktovala som to len tak zhruba, akože on má vedieť kde čo patrí, a kde sa čo hodí..... no a potom som ľutovala, nemám zásuvku minimálne na troch potrebných miestach, používame predlžovačky, kuch. linka "nepasovala" na pripravené rozvody atd. atd.
teraz pri stavbe RD, sme mali nakreslené rozmiestnenie nábytku a určenie izieb už v štádiu hrubej stavby, vedeli sme kde čo položíme postavíme a napriek tomu sme ešte dávali o jednu zásuvku radšej viac. Návrh mi robila bytová architektka, je v Blave, je dosť vyťažená, lacná nebude. Mne to robí, lebo naše dcéry sú kamarátky.
day
13.08.10,19:04
nic v zlom, bytovu architektku? manzelka Ti povie co kde treba, zobete plan a kreslite, viackrat. a je to. investujte inam, aj tak Vam to nebude sediet na 100%, ako pise Kejka

ale ked su peniaze, kupis aj Ferrari kombi
KEJKA
13.08.10,19:10
máš pravdu, ja som bola v prvom prípade tá manželka, a veru som to neodhadla, nedomyslela. V druhom prípade som hľadala projekt, ktorý by mi vyhovoval, takže som už vedela, čo kde chcem mať.
Aj v zásade som tú svoju predstavu hodila na papier. využila som dobré vzťahy a dal tú svoju predstavu posúdiť odborníčke, ktorá ma fakt v niektorých veciach usmernila, opravila, takže boli zmeny.
Či to naozaj bude sedieť, ťažko teraz viem povedať.
Inak - osobne by som tiež nevrážala peniaze do byt. arch., ale v mojom prípade to bolo zadara.
petosc
13.08.10,21:09
nic v zlom, bytovu architektku? manzelka Ti povie co kde treba, zobete plan a kreslite, viackrat. a je to. investujte inam, aj tak Vam to nebude sediet na 100%, ako pise Kejka

ale ked su peniaze, kupis aj Ferrari kombi
ja si myslím že niekedy to neni zlé, lebo sme mali veľa nápadov a po odbornej porade sme zistili že je to zlé!!takže neviem teraz či využiť byt. a.
petosc
13.08.10,21:10
tak toto nezanedbaj. ked sme starý dom rekonštruovali, tak viacmenej voda, plyn boli jasné, ale zásuvky a vypínače som musela riešiť. Nadiktovala som to len tak zhruba, akože on má vedieť kde čo patrí, a kde sa čo hodí..... no a potom som ľutovala, nemám zásuvku minimálne na troch potrebných miestach, používame predlžovačky, kuch. linka "nepasovala" na pripravené rozvody atd. atd.
teraz pri stavbe RD, sme mali nakreslené rozmiestnenie nábytku a určenie izieb už v štádiu hrubej stavby, vedeli sme kde čo položíme postavíme a napriek tomu sme ešte dávali o jednu zásuvku radšej viac. Návrh mi robila bytová architektka, je v Blave, je dosť vyťažená, lacná nebude. Mne to robí, lebo naše dcéry sú kamarátky.
tá architektka teraz má veľa roboty? koľko by to stálo?? nemá nejaký cca cenník??veľmi pekne dakujem
KEJKA
14.08.10,18:45
nemá cenník, môžem sa spýtať, či vezme zakázku a či môžem dať na ňu mobil..... ale premysli si, či to myslíš vážne a chceš takú službu.
alltracboy
14.08.10,18:52
ciners ti dohodi tu sexicu s drahym autom co o nej pisal :D
petosc
15.08.10,04:45
nemá cenník, môžem sa spýtať, či vezme zakázku a či môžem dať na ňu mobil..... ale premysli si, či to myslíš vážne a chceš takú službu.
z akého dôvodu by som si to mal rozmyslieť?
alltracboy
15.08.10,05:07
asi ze nebude drankat nieco ked potom povies ze to uz nechces..
KEJKA
16.08.10,06:49
tá architektka teraz má veľa roboty? koľko by to stálo?? nemá nejaký cca cenník??veľmi pekne dakujem
poslala som ti kontakt cez ss, podrobnosti neviem.
elisaj
13.09.10,11:23
Dobry deň.Nič nove sa nedeje?
Beata
13.09.10,13:24
Ahoj petosc,
Dostala som sa k tejto téme, btw veeeľmi zaujímavej a chcem povedať, teda napísať, že Ti petosc prajem veľa zdaru, nech Ti stavba rastie a čím skôr nech bývaš :) Samozrejme, všetkým ktorí stavajú prajem to isté.
Aj ja staviam, mohla by som tiež písať a pridávať fotky, ale ja staviam zatiaľ len v hlave. Možno raz, keď budem veľká...

Good luck ;)
petosc
13.09.10,17:00
Caute, už dlhší čas som tu nič nové nedal, ale na stavbe sa robilo. Sme dali okná, vodu, plyn. Však dám nejaké nové foto. Tento týžden sa začína s omietkami.
petosc
13.09.10,17:03
ešte sme tahali plyn a predstavte si že bager kopal kopal a narazil na elektrické káble ktoré idú kusok cez náš pozemok a patria susedom. Oni si ich tam položili ešte pred tým ako som kupil pozemok a len tak sa dohodli s majiteľom predtým, ale neni to nikde napísané ako vecné bremeno. Možem im "náhodou" pretrhnuť kopaním??
petosc
13.09.10,17:07
Je neuveriteľné načo všetko som natrfil pri kopaní, ja neviem ale tý ludia dávali do zeme všetko. Ešte som mal menšie problémy s plyn.prípojkou, musel som ju premiestniť, takže nejaké vybavovačky navyše.
day
13.09.10,18:19
eĹĄte sme tahali plyn a predstavte si Ĺže bager kopal kopal a narazil na elektrickĂŠ kĂĄble ktorĂŠ idĂş kusok cez nĂĄĹĄ pozemok a patria susedom. Oni si ich tam poloĹžili eĹĄte pred tĂ˝m ako som kupil pozemok a len tak sa dohodli s majiteÄžom predtĂ˝m, ale neni to nikde napĂ*sanĂŠ ako vecnĂŠ bremeno. MoĹžem im "nĂĄhodou" pretrhnuĹĽ kopanĂ*m??

nahodou nie, ale po dohode so susedom, naslednej prekladke na naklady susedov, ano
TomasHC
14.09.10,05:08
Caute, už dlhší čas som tu nič nové nedal, ale na stavbe sa robilo. Sme dali okná, vodu, plyn. Však dám nejaké nové foto. Tento týžden sa začína s omietkami.

Voda a elektrika subezne, este aj kabel bez trubky. Kable vedene v stene nie vodorovne a zvisle (niekde), to sa bude "dobre" vrtat do steny ;)
petervi
14.09.10,06:54
Tie odpady nevyzeraju ,zeby boli velmi spadovane
petosc
14.09.10,10:26
Tie odpady nevyzeraju ,zeby boli velmi spadovane
možno na foto nie, ale v skut. je to v pohode, sme to aj skúšali.
petosc
15.09.10,03:01
Voda a elektrika subezne, este aj kabel bez trubky. Kable vedene v stene nie vodorovne a zvisle (niekde), to sa bude "dobre" vrtat do steny ;)
to je stena kde bude kuch. linka, takže viem že tam vrtať nebudem,
andrea.styndlova
20.09.10,14:19
Petocs zaves aj podorys domu ktory stavias nech si to vieme lepsie predstavit. Mas uz aj najake cisla, kolko ta co stalo? dik
petosc
20.09.10,16:12
tu je pôdorys domu čo staviame. cenu ti možem poslať cez ss, čo presne by ta zaujámalo??
andrea.styndlova
20.09.10,18:02
Zaujima ma aka je predpokladana cena vystavby domu + kolko si dal doteraz do stavby (material + robota)?
petosc
29.09.10,16:26
čaute takže po omietkach sa začína s krbom, dnes mi ho začali robiť/vid foto/ zajtra začnú ukladať polystyrén na podlahu a daľšie vecia a ide sa na podlahovku. som zvedavý ako to bude naberať všetko nejaký ten dizajn. :o)
brinza
30.09.10,07:59
už mi ide na nervy ten dážd, každý den ma to stopne na večer v stavbe!! ale aj tak sme niečo porobili dnes.
na co sluzi ta stena kde si dal medzi 2 tehly polystiren? aky to ma vyznam?
manoh
30.09.10,11:02
na co sluzi ta stena kde si dal medzi 2 tehly polystiren? aky to ma vyznam?
Podľa pôdorysu pôjde o dve bytové jednotky, takže to je dilatácia medzi dvoma objektami.
andiablo
30.09.10,17:32
ak by si nedal dilatáciu tak by ti praskla omietka
radek666
30.09.10,18:33
ak by si nedal dilatáciu tak by ti praskla omietka

ale pokial nemá oddilatované aj základy tak je mu ten polyš medzi murivom na dve veci. takže hlavne oddilatovat základy.
petosc
30.09.10,21:01
ale pokial nemá oddilatované aj základy tak je mu ten polyš medzi murivom na dve veci. takže hlavne oddilatovat základy.
a to už prečo??
radek666
01.10.10,17:22
a to už prečo??

lebo základy sadajú nie murivo. ked ti nesadne základ nepohne sa ti ani murivo čiže ani stena nepraskne. dilatácia je doležitá napr. pri radových zástavbách kde sú základy v styku so základom druhého domu. každý može sadať inak tak aby "jeden nepotiahol druhý".
petosc
12.10.10,14:27
Prikladám nové foto, už mám hotové aj podlahové kúrenie, a zajtra sa ide na potery huráá konečne
pepa78
12.10.10,17:15
Ten krb je obostavaný obyčajným Ytongom ?
petosc
12.10.10,18:00
Ten krb je obostavaný obyčajným Ytongom ?
No pokial viem tak zozadu je tam nejaká izolácia a predok neviem asi ytong, ešte tam ide nejaký isol ako pozerám rozpočet
radek666
12.10.10,18:01
Prikladám nové foto, už mám hotové aj podlahové kúrenie, a zajtra sa ide na potery huráá konečne

z akého dôvodu máš kary pod podlahovkou??? ked už tak tak nad podlahovku.
petosc
13.10.10,02:31
z akého dôvodu máš kary pod podlahovkou??? ked už tak tak nad podlahovku.
a nevidíš že je to tak upevnované na tú karyrohož. Neviem prečo by tak vyrábali také plastové svorky, ktoré sa používajú takýmto spôsobom. a ešte jedna vec kary ani nemusí byť, záleží aký poter ide.
Ferdosondo
13.10.10,04:39
Peto na fotkách nevidno dilatáciu od stien. Máš ju tam?
Tá kari rohož je tam správne, len dbaj aby, ju nadvyhovali t.j. aby neležala na igelite.
day
13.10.10,08:45
Peto na fotkách nevidno dilatáciu od stien. Máš ju tam?
Tá kari rohož je tam správne, len dbaj aby, ju nadvyhovali t.j. aby neležala na igelite.

... ked budu nadvihovat karisiet, daj pozor na majstrov aby neprederavili rurky podlahoveho kurenia ;)
mendo933
13.10.10,09:02
Nevidim dôvod pre nadvihovanie kari siete. Kari je tam namiesto systemovej dosky na vytvorenie rastra podlahovky a uchytenia rurok . Ziadnu staticku ulohu tam neplni takze sa nemusi nadvihovat. Lacnejsie to mohlo byt keby boli spony do EPS a len by sa to nacvakalo takym sponkovacom. Aku znacku/typ rurok a rozdelovaca si pouzil? Pred liatim to nechaj natlakovane a nezabudni na dilatacky
TomasHC
13.10.10,10:16
Tak nech sa dari - ja som vcera uspesne skolaudoval ;)
petosc
13.10.10,15:44
Peto na fotkách nevidno dilatáciu od stien. Máš ju tam?
Tá kari rohož je tam správne, len dbaj aby, ju nadvyhovali t.j. aby neležala na igelite.
Hej mám tam diletáciu, dnes to tam dávali /nie polys. ale také niečo iné čo je nato/ a dnes mi aj urobili komplet potery hurááá
petosc
13.10.10,15:47
Nevidim dôvod pre nadvihovanie kari siete. Kari je tam namiesto systemovej dosky na vytvorenie rastra podlahovky a uchytenia rurok . Ziadnu staticku ulohu tam neplni takze sa nemusi nadvihovat. Lacnejsie to mohlo byt keby boli spony do EPS a len by sa to nacvakalo takym sponkovacom. Aku znacku/typ rurok a rozdelovaca si pouzil? Pred liatim to nechaj natlakovane a nezabudni na dilatacky
rúrky mi išli plat - hliník, pozeral som ako potom chodia robotníci ale ubezpečovali ma že to je dosť pevné, som to aj skúšal a myslím si že je to v pohode. značku rozdelovača ani neviem, mám tam dva, lebo hore aj dole mám po 10 okrohov. mám to aj natlakované. A ešte jedna vec, našťastie každý obvod je jeden celok nenadpájalo sa podl. kúrenie.
petosc
13.10.10,15:48
Tak nech sa dari - ja som vcera uspesne skolaudoval ;)
jááj už aby to bolo aj u nás
mendo933
13.10.10,16:09
rúrky mi išli plat - hliník, pozeral som ako potom chodia robotníci ale ubezpečovali ma že to je dosť pevné, som to aj skúšal a myslím si že je to v pohode. značku rozdelovača ani neviem, mám tam dva, lebo hore aj dole mám po 10 okrohov. mám to aj natlakované. A ešte jedna vec, našťastie každý obvod je jeden celok nenadpájalo sa podl. kúrenie.
Ked nevies znacky, tak ako to potom riesis vyber dodavatela?
Lebo plasthlinik na podlahovku môze byt za 50 centov, a aj za 2€
Ked je to tak ako si myslim , tak u teba radost robit
petosc
13.10.10,16:34
Ked nevies znacky, tak ako to potom riesis vyber dodavatela?
Lebo plasthlinik na podlahovku môze byt za 50 centov, a aj za 2€
Ked je to tak ako si myslim , tak u teba radost robit
zajtra ti napíšem aká značka to je, mám to na stavbe, ja neviem presne všetky značky čo sa tam používajú. no mysli ako chceš a aké roboty vieš ponúknuť :o)
pepa78
13.10.10,17:36
Ako nechápem to navážanie sa do petosc...možno má dodávateľov,ktorým maximálne doveruje a nerieši značky trubiek...a toto navážanie sa tu neni prvýkrát...neni problém v tom, že petosc nestavia ako drvivá časť Ludí niekoLko rokov a pekne mu to odsípa ???
petosc
14.10.10,01:36
Ako nechápem to navážanie sa do petosc...možno má dodávateľov,ktorým maximálne doveruje a nerieši značky trubiek...a toto navážanie sa tu neni prvýkrát...neni problém v tom, že petosc nestavia ako drvivá časť Ludí niekoLko rokov a pekne mu to odsípa ???
dakujem
petosc
14.10.10,06:11
Ked nevies znacky, tak ako to potom riesis vyber dodavatela?
Lebo plasthlinik na podlahovku môze byt za 50 centov, a aj za 2€
Ked je to tak ako si myslim , tak u teba radost robit
Značka na tie trubky do podlahovky je SANHA, neviem či je to dobré alebo zlé. to tam mám a už to neriešim
petosc
20.10.10,02:25
Tak a potery sú komplet hotové, dnes sa dokončí komplet krb a ide sa na sádrokarton.
petosc
21.10.10,18:03
Caute, chcem sa spýtať, urobili sme potery, kedy môžem začať kúriť v podlahovke aby som urýchlil schnutie poteru. Už mi spravili aj krb, mám začať kúriť aj v nom?? Potery majú týžden, ako dlho budú schnúť v tomto počasí?? musím aspon nejako jednu miestnosť vysušiť kde bude kotol aby sme ho mohli dať dlažbu, spojazdniť kotol a kúriť /ked to bude možé/. Keby som do tej miestnosti dal taký fukár na propán, by to neurýchlilo vysušovanie alebo radšej nejaké elektrické kúrenie??
TomasHC
21.10.10,18:14
Potery maju schnut samovolne, okna prvych par dni zatvorene, ziaden prievan. Potom sa moze aj vetrat, a kurit az po 3-4 tyzdnoch, aj to len postupne.
petosc
21.10.10,19:18
Potery maju schnut samovolne, okna prvych par dni zatvorene, ziaden prievan. Potom sa moze aj vetrat, a kurit az po 3-4 tyzdnoch, aj to len postupne.
zatvorené okná?? to prečo?? ja ich mám práve otvorené, že aby sa vetralo. ani krbom nemôžem kúriť?
Ferdosondo
22.10.10,04:47
V prvých dňoch je dobré nechať zatvorené, aby poter príliš rýchlo nepreschol(zreje). Dnes ráno boli mínusové teploty, to tiež poteru nepomáha a spomaľuje proces vyzrievania. V návodoch sa uvádza že kúriť do podlahy treba začať po mesiaci a teplotu zvyšovať postupne. Do krbu kúriť môžeš a z času na čas otvor okná dokorán, aby prievan vytiahol vlhký vzduch.
petosc
22.10.10,07:16
V prvých dňoch je dobré nechať zatvorené, aby poter príliš rýchlo nepreschol(zreje). Dnes ráno boli mínusové teploty, to tiež poteru nepomáha a spomaľuje proces vyzrievania. V návodoch sa uvádza že kúriť do podlahy treba začať po mesiaci a teplotu zvyšovať postupne. Do krbu kúriť môžeš a z času na čas otvor okná dokorán, aby prievan vytiahol vlhký vzduch.
No ja si myslím že teraz je jedno či sú zatvorené alebo otvorené okná, však neni tak teplo aby sa rýchlo presušil poter. a ked tam pustím ten fukár na propán??
TomasHC
22.10.10,08:37
No ja si myslím že teraz je jedno či sú zatvorené alebo otvorené okná, však neni tak teplo aby sa rýchlo presušil poter. a ked tam pustím ten fukár na propán??

Peto, uz som Ti to raz pisal a zopakujem to: Preco sa pytas, ked aj tak sam "lepsie" vies co mas robit!?
mendo933
22.10.10,09:22
TomasHC- ja cakam ze o tyzden napise preco ma praskliny v poteri :)
220870
22.10.10,17:24
Ferdosondo
23.10.10,04:53
Peto poter sa Ti rýchlo nepresuší, to máš pravdu. Ale musí vyzrieť, t.j. musí prebehnúť chemická reakcia a tá pri teplotách aké sú vonku prebieha veľmi pomaly. K tej reakcii je potrebná aj voda. Nestačí aby betón len uschol, ako si to mnoho ľudí myslí. Všetko má svoj čas, ja viem, že by si najradšej už dnes nalepil dlažbu, ale to proste nejde, respektíve ide, ale výsledok by Ťa nepotešil.
pavel.c
13.11.10,19:04
Peto poter sa Ti rýchlo nepresuší, to máš pravdu. Ale musí vyzrieť, t.j. musí prebehnúť chemická reakcia a tá pri teplotách aké sú vonku prebieha veľmi pomaly. K tej reakcii je potrebná aj voda. Nestačí aby betón len uschol, ako si to mnoho ľudí myslí. Všetko má svoj čas, ja viem, že by si najradšej už dnes nalepil dlažbu, ale to proste nejde, respektíve ide, ale výsledok by Ťa nepotešil.

Presne tak, treba byt trpezlivy...
petosc
03.12.10,13:24
Ahojte, po dlhšej prestávke som opäť tu, dnes sme konečne spustili kotol a podlaha sa pomali zohriemva. V pondelok začínajú robiť komplet sádrokarton a potom sa idú dokončiť dlažby.
Oliwa
05.03.11,13:35
TomasHC- ja cakam ze o tyzden napise preco ma praskliny v poteri :)
Mendosíno, došlo žiaľ, na Tvoje slová :mee: ... áále zase - trvalo to trochu dlhšie, než týždeň :rolleyes:... chudák chlapec, a tak sa snažil... :(
TomasHC
05.03.11,14:41
Oliwa: nieco mi uslo...?
Oliwa
05.03.11,16:42
Oliwa: nieco mi uslo...?
Tebe nie :), len petoscovi asi "ušli nervy" podľa toho, čo píše... Predčasom totiž založil tému Prasknutie poteru - dnes som náhodou na ňu klikla...
pepa78
05.03.11,17:00
petosc už aśi aj býva...ten jeho dom vyzerá podľa foto veľmi dobre - myslím zariadenia atď
mendo933
05.03.11,17:32
Mendosíno, došlo žiaľ, na Tvoje slová :mee: ... áále zase - trvalo to trochu dlhšie, než týždeň :rolleyes:... chudák chlapec, a tak sa snažil... :(
Hehe, no niekedy clovek nemusi byt vestec:) Ale takychto typkov poznam vela aj v okoli. Robenie poterov , v decembri, ked bolo v noci -10, omietky a pod...
K tomuto sa hodi prislovie: praca chvatna,malo platna.
petosc
06.03.11,07:51
Hehe, no niekedy clovek nemusi byt vestec:) Ale takychto typkov poznam vela aj v okoli. Robenie poterov , v decembri, ked bolo v noci -10, omietky a pod...
K tomuto sa hodi prislovie: praca chvatna,malo platna.
a tebe kto povedal, že som robil poteri a omietky v decembri ked bola teplota -10??!!! robil som ich ked bol oktober, takže neviem o čom rozprávaš pendo alobo ako sa volaš
mendo933
06.03.11,09:04
to ani netvrdim ze si vtej teplote robil, lebo si to ani nepisal. Mne len pripadas ako ti moji susedia. Robis systemom hŕ, bŕ a potom to aj tak vizera- vetranie, hned po poteroch, o tyzden si uz chcel kurit do podlahovky a pod.Vysledok môze byt ten isty ako keby si robil pri tych teplotach.Vsetko ma svoje tecnologicke postupy, ked to urychlis chyba sa ukaze neskôr , vid poter a kopa veci , ktore zbadas neskrôr.
ducho7
30.08.11,18:40
Ahoj Petosc. Poradis mi prosim kontakt na tu stavebnu firmu co Ti stavala dom? Mozes aj cez SS. Dakujem.
pivko
31.08.11,04:21
Ahoj Petosc. Poradis mi prosim kontakt na tu stavebnu firmu co Ti stavala dom? Mozes aj cez SS. Dakujem.
Dúfam že meno tej firmy potrebuješ na to aby si im dom nedal postaviť a nie aby dom postavili. Prečítaj si pozorne túto tému popozeraj fotky a rozhodni sa.Ja by som im nedal postaviť ani garáž.
petosc
06.09.11,07:15
ale blbeček pivko ešte stále ta to neprešlo? aj ja teba mám rád ahoj