kay2s2
19.05.10,13:26
Reklamovala som topanky a predajca mi ponuka, aby som si vybrala ine topanky v tej hodnote.
Kedze topanky budu nove a ma im platit nova 2 rocna zarucna doba, chcela by som vopred vediet, podla akeho dokladu mi bude nova zar.doba platit? Da mi predajca novy poklad.blok? Alebo...?
zdenka131
19.05.10,11:57
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)

http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
arizona
19.05.10,12:49
Iba doplním. Ak si iné topánky nevyberieš, nemôže ťa nútiť k ďaľšiemu nákupu. Máš nárok na vrátenie peňazí.
kay2s2
19.05.10,13:15
1/ jedna sa o topanky, ktore NEmaju samostatny zarucny list. Od tych prvych mam len poklad.blocek, na ktorom je napisane "obuv... cena". Cislo a farbu, ktore identifikuje topanky maju napisane len na krabici, na blocky ich nepisu. Takze preto neviem, aky doklad mam pytat.
Je to mala predajna a z predavaciek mam pocit, ze ak budem chciet nove potvrdenie o zacati novej zar.doby, budem si ho musiet sama vypytat. Oni mi ho len tak od seba nedaju...

2/ viem, ze mam po 30 dnoch nevybavenej reklamacky narok na peniaze. Ale tie topanky sa dobre nosili (teda az pokym nezacali premokat) a teraz ich maju v inej farbe, co mi celkom vyhovuje. Ak sa aj tie polamu a budu premokat, tak to budem riesit potom...