Zavrieť

Porady

reklmacia topanok

Reklamovala som topanky a predajca mi ponuka, aby som si vybrala ine topanky v tej hodnote.
Kedze topanky budu nove a ma im platit nova 2 rocna zarucna doba, chcela by som vopred vediet, podla akeho dokladu mi bude nova zar.doba platit? Da mi predajca novy poklad.blok? Alebo...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)

    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    rodina1, Mária27, Mgr.Shrek, liba2, arizona, Lubaba
    6

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Iba doplním. Ak si iné topánky nevyberieš, nemôže ťa nútiť k ďaľšiemu nákupu. Máš nárok na vrátenie peňazí.

    kay2s2 je offline (nepripojený) kay2s2

    kay2s2
    1/ jedna sa o topanky, ktore NEmaju samostatny zarucny list. Od tych prvych mam len poklad.blocek, na ktorom je napisane "obuv... cena". Cislo a farbu, ktore identifikuje topanky maju napisane len na krabici, na blocky ich nepisu. Takze preto neviem, aky doklad mam pytat.
    Je to mala predajna a z predavaciek mam pocit, ze ak budem chciet nove potvrdenie o zacati novej zar.doby, budem si ho musiet sama vypytat. Oni mi ho len tak od seba nedaju...

    2/ viem, ze mam po 30 dnoch nevybavenej reklamacky narok na peniaze. Ale tie topanky sa dobre nosili (teda az pokym nezacali premokat) a teraz ich maju v inej farbe, co mi celkom vyhovuje. Ak sa aj tie polamu a budu premokat, tak to budem riesit potom...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.