bezmocny
19.05.10,17:14
Som vydatá. Manžel ma dlho podvádzal a nakoniec odo mňa odišiel, pred viac ako pol rokom za, o 14 rokov mladšou kočkou, s ktorou teraz udajne žije. Od nášho bytu má kľúče. Teraz sa sem, tam ukáže, bez ohlásenia, nie však na noc. Niekedy mi oznámi, že ma bude čakať vtedy a vtedy, o toľkej, že sa potrebuje so mňou porozprávať. Pýta odo mňa napr. auto, vyhráža sa mi že to kdesi poženie, pýta sa ma kde som bola vtedy a vtedy autom, že ma videli. Bojím sa stretnutia s ním, ani nie tak po fyzickej stránke, ako psychickej. Vraj sa chce nasťahovať späť, ale ja už ho nemám rada za jeho zradu - neveru. Neviem si predstaviť opätovne s ním žiť pod jednou strechou. Kam to môže "pohnať", čo mi môže spôsobiť a ako sa brániť? Ďakujem.
arizona
19.05.10,15:23
To, že chodí do bytu, alebo si požičiava auto, mu asi nemôžeš zabrániť-predpokladám, že je to váš spoločný majetok.

Ak Ti terajší stav manželstva nevyhovuje ( čo sa nedivím ), môžeš požiadať o rozvod a vysporiadanie BSM.

...nechápem , čo myslíš tým " že to chce niekam pohnať"...čo? a kde? :confused:
sarasara
19.05.10,15:41
Pýta odo mňa napr. auto, vyhráža sa mi že to kdesi poženie, pýta sa ma kde som bola vtedy a vtedy autom, že ma videli.

To, že používaš auto je v poriadku. Je to zrejme vaše spoločné auto a môžete ho užívať obidvaja rovnako, tak ako všetko, čo ste spoločne nadobudli.
No nech už bude poháňať tam alebo inam, ty sa rozhodne nemáš čoho obávať. Iba ťa chce vystrašiť.
Mária27
19.05.10,16:22
Som vydatá. Bojím sa stretnutia s ním, ani nie tak po fyzickej stránke, ako psychickej. Vraj sa chce nasťahovať späť, ale ja už ho nemám rada za jeho zradu - neveru. Neviem si predstaviť opätovne s ním žiť pod jednou strechou. Kam to môže "pohnať", čo mi môže spôsobiť a ako sa brániť? Ďakujem.
Si na rozhraní, musíš sa ty rozhodnúť. Ide o tvoj ďalší život, nečakaj, kam to bude hnať on.
Ako ti radí arizona, môžeš sa rozviesť. Musíš počítať s tým, že sa budete s majetkom deliť. Ak chce prísť späť, asi tam nebudete bývať spolu. Tak uvažuj dopredu.
bezmocny
19.05.10,16:52
To, že chodí do bytu, alebo si požičiava auto, mu asi nemôžeš zabrániť-predpokladám, že je to váš spoločný majetok.

Ak Ti terajší stav manželstva nevyhovuje ( čo sa nedivím ), môžeš požiadať o rozvod a vysporiadanie BSM.

...nechápem , čo myslíš tým " že to chce niekam pohnať"...čo? a kde? :confused:
"...nechápem , čo myslíš tým "že to chce niekam pohnať"...čo? a kde?"

To nechápem ani ja. To je asi jeho tajný tromf. Či neviete čo tým môže myslieť.
bezmocny
19.05.10,16:53
Zatiaľ dík za rady.
bezmocny
19.05.10,19:47
Si na rozhraní, musíš sa ty rozhodnúť. Ide o tvoj ďalší život, nečakaj, kam to bude hnať on.
Ako ti radí arizona, môžeš sa rozviesť. Musíš počítať s tým, že sa budete s majetkom deliť. Ak chce prísť späť, asi tam nebudete bývať spolu. Tak uvažuj dopredu.
Dosť som sa naň neplatila. Ešte aj toto? Nech si zaplatí keď sa mu so mnou nepáčilo. Mám dve deti, syna a dcéru. Syn je na mojej strane a dcéra vzdychá čo s ním bude keď ho vyženie, kam pôjde.
Kazu
20.05.10,06:09
Dosť som sa naň neplatila. Ešte aj toto? Nech si zaplatí keď sa mu so mnou nepáčilo. Mám dve deti, syna a dcéru. Syn je na mojej strane a dcéra vzdychá čo s ním bude keď ho vyženie, kam pôjde.

A dcéra má vlastné bývanie? Ak áno tak môže ísť k nej. Ak býva u teba tak nech nevzdychá.
bezmocny
20.05.10,06:23
A dcéra má vlastné bývanie? Ak áno tak môže ísť k nej. Ak býva u teba tak nech nevzdychá.
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...
willma
20.05.10,07:49
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...
Prepáč, ide o tvoj život alebo dcérin - Nech sa mladá nehnevá ale tvoje rozhodnutie by mala akceptovať a keď sa jej nezdá, tak nech si zabezpečí bývanie a môže otcovi ponúknuť izbu u seba.
irma1
20.05.10,07:57
Môže to "pohnať" iba pred rozvodový súd, inak nikde. Ale majetok sa deliť bude a to by mohlo byť nepríjemné. Rozvodom obyčajní ľudia väčšinou nezbohatnú.
Kazu
20.05.10,08:18
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...

Túto situáciu by si mala riešiť čo najskôr, už je aj tak dosť neskoro a do augusta je ešte ďaleko. Hlavne ak vidíš, že tvoj akože manžel chce hodiť spiatočku. Kým príde august už ho môžeš mať nakvartírovaného naspäť a potom prípadný rozvod bude tvrdý boj. Vyzerá to tak, že tvoj manžel je oveľa rozhodnejší ako ty, nakoniec ťa zatlačí tam, kde vôbec nechceš byť.
danushka
20.05.10,08:30
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...
Manžel sa môže kedykoľvek vrátiť do Vášho spoločného bytu, avšak nemôže si tam dotiahnuť okrem seba nikoho.
Myslím, že by ste si mali spolu sadnúť a rozmýšľať o nejakej dohode, ktorá by vyhovovala obom.
Po rozvode problémy zvyčajne len začínajú, môžte tomu predísť dohodou, fifty - fifty, podľa kostolného poriadku.
Kazu
20.05.10,08:57
Manžel sa môže kedykoľvek vrátiť do Vášho spoločného bytu, avšak nemôže si tam dotiahnuť okrem seba nikoho.
Myslím, že by ste si mali spolu sadnúť a rozmýšľať o nejakej dohode, ktorá by vyhovovala obom.
Po rozvode problémy zvyčajne len začínajú, môžte tomu predísť dohodou, fifty - fifty, podľa kostolného poriadku.

Obávam sa, že jej manžel na fifty-fifty nebude chcieť pristúpiť. Berie len to, čo sa zdá výhodné pre neho. Bezmocny urobila chybu. Mala riešiť veci hneď za horúca, kým jej manžel bol očarený tou nádherou a v zdravom úsudku mu bránila znovuobjavená erekcia. Keď zistil, že tá nádhera nie je až taká nádherná, bude sa chcieť vrátiť tam, kde podľa neho právom patrí. Nejaká "epizódka" sa prepáči, však jeho žena na to zrejme už rok a pol čaká keď za celú tú dobu nič nepodnikla. Keď sa bude chcieť manželka rozhýbať až teraz, myslím, že na nejaké posedenie s rozumnou debatou nebude mať "životom sklamaný manžel" vôbec náladu.
danushka
20.05.10,09:23
Tak potom nech tomu svojmu ,,životom zronenému" zadávateľka určí svoje fifty a svoj kostolný poriadok ;).
bezmocny
20.05.10,09:31
Všetky ste zlaté, dík, ale jedná sa o trištvrteročný odchod. Myslela som, že tu bude aj názor chlapa.
danushka
20.05.10,09:43
Všetky ste zlaté, dík, ale jedná sa o trištvrteročný odchod. Myslela som, že tu bude aj názor chlapa.
Nežartuj, však chlapi považujú vo všeobecnosti neveru za normálnu vec.

Musíš si Ty sama odpovedať na otázky, či si vieš predtsaviť ďaľší život bez neho, či by Ti chýbal, či si schopná zabudnúť naň a začať nový život.
Ak nie, neostáva Ti iné, ako ten jeho úlet zhltnúť, stráviť a vypudiť z tela von a hlavne sa k tomu už nevracať.
Pokiaľ to bolo jeho jediné pochybenie, možno by stálo za pokus dať mu ešte šancu, ale keď sa to opakuje, tak...
buchač
20.05.10,09:48
Všetky ste zlaté, dík, ale jedná sa o trištvrteročný odchod. Myslela som, že tu bude aj názor chlapa.

...môj radšej nechci ...;):rolleyes:
danushka
20.05.10,10:02
...môj radšej nechci ...;):rolleyes:
A bral by si druhú šancu Juraj?...keby si bol na mieste chlapa, ktorý pochybil a oľutoval, ale chce to zmeniť ?
buchač
20.05.10,10:17
...môj radšej nechci ...;):rolleyes:


A bral by si druhú šancu Juraj?...keby si bol na mieste chlapa, ktorý pochybil a oľutoval, ale chce to zmeniť ?

Takto odpoviem ....

1. Aj keď som sa len náznakom vyjadril v téme , viď vyššie , tak net nie je rozhodne v určitých prípadoch - témach priestor vhodný na to , aby som si srdce vylieval ...;)
Na to sú iné inštancie , poprípade osoby , ktorým by som sa zdôveril ...

2. Ako vieš , moje názory sú niekedy radikálne , niekedy až príliš ...takže v tomto prípade radšej hubu držím ...:rolleyes:

3. Názor chlapa ??? - len jeden ...nevyslovenou otázkou :

Ale tú nech si položí každý sám ...
bezmocny
20.05.10,10:18
A bral by si druhú šancu Juraj?...keby si bol na mieste chlapa, ktorý pochybil a oľutoval, ale chce to zmeniť ?
Čo by nebral, ale či beriem ja. Keď si spomeniem na preplakané noci, poníženie, zradu. Ono sa nevie či sa rozišli, ja to neviem, mne by sa určite s tým nepochválil že dostal kopačky. Možno vidí, že niekto vie gazdovať, možno ho do toho tlačí jeho nová priateľka.
eluša
20.05.10,10:50
Manžel si pri žene o 14 rokov mladšej overil svoju potenciu. Po pol roku už asi ani tam nepodáva výkony, aké by chcel. Preto začína uvažovať nad návratom k okukanej, no menej náročnej manželke. Robí to takým spôsobom, ktorý Ťa psychicky leptá a navyše Ťa kontroluje. Je to biedny charakter, pretože nevera je viac, ako facka, je to sklamanie Teba ako partnera a ukážka toho, že už mu nevyhovuješ. Keby sa pokúsil tú neveru zakryť, zatutlať a uvedomiť si svoje zlyhanie, tak možno... Ale tým, že odišiel, si, myslím, podpísal ortieľ.
Daj žiadosť o rozvod a BVM. Nadobudnutý majetok nikdy rovnako nerozdelíte, no to, čo pripadne Tebe, budeš môcť užívať bez skladania účtov. A bez stresu, že za Tebou príde a bude Ťa psychicky týrať otázkami, návrhmi, požiadavkami. Po rozvode sa spamätáš a dcéra, ak uzná, že chybu urobil otec, tak veci správne posúdi. Odíď i Ty do zahraničia, nájdi si tam prácu a život pôjde ďalej. Prajem Ti pevné nervy a úspešné rozhodnutie.
danushka
20.05.10,10:58
Čo by nebral, ale či beriem ja. Keď si spomeniem na preplakané noci, poníženie, zradu. Ono sa nevie či sa rozišli, ja to neviem, mne by sa určite s tým nepochválil že dostal kopačky. Možno vidí, že niekto vie gazdovať, možno ho do toho tlačí jeho nová priateľka.
Ale Ty vieš, že len sama sa musíš rozhodnúť.
Vzťah dvoch ľudí nekrachuje len pre jedného, vždy má na tom podiel jeden aj druhý, hoci v rozličnom pomere.
Je to tak, porozmýšľaj o čom hovorím.

Neviem koľko máte rokov, ale na prahu 50tky začínať odznova, vo veku, keď už by mal človek stáť na vlastných nohách a užívať si svojich skúseností a múdrosti... nuž, asi by som sa pokúsila o zmier, o hrubú čiaru.
Ale to by si si musela byť istá, že ak sa tak rozhodneš, nebudeš to vyťahovať viac.

My ženy sme ješitné, niekedy rýchlejšie hovoríme ako rozmýšľame a zo zásady v takýchto situáciách to platí dvakrát toľko.
Neverím, že jedna mladá pipka Ťa až natoľko naplnila nenávisťou voči človeku, s ktorým si niečo vybudovala, vychovali ste spolu deti a teraz by ste sa už mohli spolu tešiť na vnúčatká a na čokoľvek, čo so sebou prináša život zrelého páru.
Tak nabažil sa ten Tvoj kuraciny, pochopil, že predsa len tá jeho žena a jeho rodina má väčšiu hodnotu. On asi teraz blúdi, bojuje, lebo tam nevie odísť a k Tebe sa nevie vrátiť, úplná rozpoltenosť, kalkuluje, veď život je jedna obyčajná matematika a city, vzplanutie - prechodná záležitosť, časom to opadne , ošiaľ vyprchal...

A teraz aby to nevyzeralo, že ho chudáčika treba ľutovať, to vôbec nie.
Ale pokiaľ to bolo jeho prvé, nie opakujúce sa zlyhanie, tak porozmýšľaj.
erzet
20.05.10,11:05
Ale Ty vieš, že len sama sa musíš rozhodnúť.
Vzťah dvoch ľudí nekrachuje len pre jedného, vždy má na tom podiel jeden aj druhý, hoci v rozličnom pomere.
Je to tak, porozmýšľaj o čom hovorím.

Neviem koľko máte rokov, ale na prahu 50tky začínať odznova, vo veku, keď už by mal človek stáť na vlastných nohách a užívať si svojich skúseností a múdrosti... nuž, asi by som sa pokúsila o zmier, o hrubú čiaru.
Ale to by si si musela byť istá, že ak sa tak rozhodneš, nebudeš to vyťahovať viac.

My ženy sme ješitné, niekedy rýchlejšie hovoríme ako rozmýšľame a zo zásady v takýchto situáciách to platí dvakrát toľko.
Neverím, že jedna mladá pipka Ťa až natoľko naplnila nenávisťou voči človeku, s ktorým si niečo vybudovala, vychovali ste spolu deti a teraz by ste sa už mohli spolu tešiť na vnúčatká a na čokoľvek, čo so sebou prináša život zrelého páru.
Tak nabažil sa ten Tvoj kuraciny, pochopil, že predsa len tá jeho žena a jeho rodina má väčšiu hodnotu. On asi teraz blúdi, bojuje, lebo tam nevie odísť a k Tebe sa nevie vrátiť, úplná rozpoltenosť, kalkuluje, veď život je jedna obyčajná matematika a city, vzplanutie - prechodná záležitosť, časom to opadne , ošiaľ vyprchal...

A teraz aby to nevyzeralo, že ho chudáčika treba ľutovať, to vôbec nie.
Ale pokiaľ to bolo jeho prvé, nie opakujúce sa zlyhanie, tak porozmýšľaj.
S tým takmer vôbec nesúhlasím, takmer, nie vôbec.
danushka
20.05.10,11:13
S tým takmer vôbec nesúhlasím, takmer, nie vôbec.
Erzet,ale veď daj trošku súvetí do tejto debaty ako chlap, vyššie si bol vyčerpávajúco stručný;).
erzet
20.05.10,11:20
Som po rozvode. Po rozvode z nevery, nie mojej. O rozvod podala moja ex. Prišiel som neskoro, čítam, čítam a mám taký dojem že bezmocny sa pýtala že v čom jej môže, jej manžel ublížiť. Čím? Psychickým deptaným, ale to nemusí skončiť ani po rozvode. Tiež si myslím, že do rozvodu to nikam hnať nemôže, po rozvode do BMV. Či urobia hrubú čiaru alebo nie, či sa o tom už viac nebudú zmieňovať, červíček v hlavičke zostane. Hlavne v jej.
pepsikova
20.05.10,12:27
Ale Ty vieš, že len sama sa musíš rozhodnúť.
Vzťah dvoch ľudí nekrachuje len pre jedného, vždy má na tom podiel jeden aj druhý, hoci v rozličnom pomere.
Je to tak, porozmýšľaj o čom hovorím.

Neviem koľko máte rokov, ale na prahu 50tky začínať odznova, vo veku, keď už by mal človek stáť na vlastných nohách a užívať si svojich skúseností a múdrosti... nuž, asi by som sa pokúsila o zmier, o hrubú čiaru.
Ale to by si si musela byť istá, že ak sa tak rozhodneš, nebudeš to vyťahovať viac.

My ženy sme ješitné, niekedy rýchlejšie hovoríme ako rozmýšľame a zo zásady v takýchto situáciách to platí dvakrát toľko.
Neverím, že jedna mladá pipka Ťa až natoľko naplnila nenávisťou voči človeku, s ktorým si niečo vybudovala, vychovali ste spolu deti a teraz by ste sa už mohli spolu tešiť na vnúčatká a na čokoľvek, čo so sebou prináša život zrelého páru.
Tak nabažil sa ten Tvoj kuraciny, pochopil, že predsa len tá jeho žena a jeho rodina má väčšiu hodnotu. On asi teraz blúdi, bojuje, lebo tam nevie odísť a k Tebe sa nevie vrátiť, úplná rozpoltenosť, kalkuluje, veď život je jedna obyčajná matematika a city, vzplanutie - prechodná záležitosť, časom to opadne , ošiaľ vyprchal...

A teraz aby to nevyzeralo, že ho chudáčika treba ľutovať, to vôbec nie.
Ale pokiaľ to bolo jeho prvé, nie opakujúce sa zlyhanie, tak porozmýšľaj...





..no, na prahu 50-tky...a keby som si ešte predstavila, že človeku, čo ide so mnou voziť naše vnúča,som odpustila, že sa váľal s inou, mladšou, lebo mu zachutilo niečo, čo mal doma, ale lepšie osolené, tak neviem, ako by som sa pozerala do zrkadla každé ráno...
..myslíš, danuš, že to by si zvládla?..a ak ešte pridáš, že ten chlap nevie prísť a povedať- odpusť-,ale deptá ju rôznymi malichernými vyhrážkami a kontrolovaním, kde bola a čo robila?..
..myslím, že na prahu 50-tky už žena vie, čo chce a ako chce žiť a nájde odvahu začať znova,lebo pri predstave že ešte nejakých 15-20 rokov by mala pred očami to, čo sa stalo a denne si to má pripomínať a báť sa, či sa to náhodou nebude opakovať..uf..takto by som nechcela žiť po 50-tke...veru nie...
danushka
20.05.10,12:49
..





..no, na prahu 50-tky...a keby som si ešte predstavila, že človeku, čo ide so mnou voziť naše vnúča,som odpustila, že sa váľal s inou, mladšou, lebo mu zachutilo niečo, čo mal doma, ale lepšie osolené, tak neviem, ako by som sa pozerala do zrkadla každé ráno...
..myslíš, danuš, že to by si zvládla?..a ak ešte pridáš, že ten chlap nevie prísť a povedať- odpusť-,ale deptá ju rôznymi malichernými vyhrážkami a kontrolovaním, kde bola a čo robila?..
..myslím, že na prahu 50-tky už žena vie, čo chce a ako chce žiť a nájde odvahu začať znova,lebo pri predstave že ešte nejakých 15-20 rokov by mala pred očami to, čo sa stalo a denne si to má pripomínať a báť sa, či sa to náhodou nebude opakovať..uf..takto by som nechcela žiť po 50-tke...veru nie...

Je to na človeku, ako zvládne neveru, prípadne rozvod a ako tí dvaja budú komunikovať keď ostanú spolu, alebo keď sa rozvedú.
Som druhý raz vydatá a viem o čom hovorím.
Môj exmanžel bol alkoholik, po rozvode kým sme bývali ešte spolu ma fyzicky napadol pred očami dcéry, skončila som v nemocnici s otrasom mozgu, monoklom a dva dni som nevidela ne jedno oko...
V časoch keď sme mali len jedno dieťa ma podvádzal a myslela som si, že žijeme usporiadane.
Napriek tomu si myslím, že keby som s ním komunikovala v čase, keď sa dali veci zachrániť, možno by sme boli stále spolu.

Po rozvode sme museli nájsť zlatú strednú cestu nielen kvôli deťom, ale aj pre majetok.
Čuduj sa svete, dnes sú z nás výborní priatelia, absolútne neriešime minulosť.

A keby som tvrdila, že len on bol ten zlý, preto sme sa rozviedli, tak by som klamala.
Chlap nemusí byť len neverným, alkoholikom, lajdákom.. a žena môže byť akokoľvek poriadna, dobrá matka, dobrá manželka, niekedy práve nedostatok kumunikácie, trpezlivosti a neuvedomenie si vlastných chýb ženie partnera z domu von k inej žene, do krčmy.

Ja nebudem súdiť zadávateľku ani posudzovať jej strach. Z jej príspevku nemám dojem, že by ju jej terajší manžel ohrozoval na zdraví a psychicky ničil, to vyzerá ináč /lebo viem ako to vyzerá/. To že ľudia v kríze na seba hučia a používajú argumenty každý vo svoj prospech, no tak to už býva.
Hádka medzi partnermi a psychické a fyzické týrania - to sú rozličné veci, teda aspoň podľa mňa.

A na otázku, či by som po 50tke vedela žiť s takýmto bremenom odpoviem - áno, vedela. Ale neveru by som odpustila len raz, aj to za podmienky, že partnerove prednosti prevýšia tento jeden jeho nedostatok. A že nejaké prednosti ten môj partner - manžel má, no tak hádam má, keď som sa zaň vydala.

Ale dievčatá, to som ja. Možno niečo, čo pre Vás znamená malina, pre mňa je hotová katastrofa, takže aj tak je to len na konkrétnom človeku, ako sa rozhodne.
erzet
20.05.10,13:16
Tak ja by som to povedal takto, trochu ako chlap a trochu ako baba. Skôr než mi niekto tento príspevok vymaže. Vyser sa na neho. Po svete chodí veľa fajn chlapov. A jeden bol ešte pred tromi mesiacmi voľný. Nájdite sa, spojte sily, rozveď sa a žite spolu šťastne, pokiaľ nepomriete.
Keď si našiel, Tvoj, záhumienku, nech si ju obrába. Teraz keď zistil že je veľká a nezvládne ju, hop na prvú. To sa v manželstve nerobí a keď to urobil, tak by sa k tomu mal postaviť ako chlap, zbaliť kufre, sklopiť uši, povedať: prepáč a zahrabať sa pod zem. Hanbil by som sa prísť s prosíkom, tobôž sa vyhrážať a páliť za sebou mosty, aby som sa nemohol vrátiť.
abel
20.05.10,13:26
Pripojím sa aj ja krátko do diskusie. Otázka znela: Čo mi môže urobiť? Moja stručná odpoveď je: Len toľko, koľko dovolíš. A ja to vidím tak, že ty mu dovolíš véééľmi veľa.
erzet
21.05.10,04:47
Je to na človeku, ako zvládne neveru, prípadne rozvod a ako tí dvaja budú komunikovať keď ostanú spolu, alebo keď sa rozvedú.
Som druhý raz vydatá a viem o čom hovorím.
Môj exmanžel bol alkoholik, po rozvode kým sme bývali ešte spolu ma fyzicky napadol pred očami dcéry, skončila som v nemocnici s otrasom mozgu, monoklom a dva dni som nevidela ne jedno oko...
V časoch keď sme mali len jedno dieťa ma podvádzal a myslela som si, že žijeme usporiadane.
Napriek tomu si myslím, že keby som s ním komunikovala v čase, keď sa dali veci zachrániť, možno by sme boli stále spolu.

Po rozvode sme museli nájsť zlatú strednú cestu nielen kvôli deťom, ale aj pre majetok.
Čuduj sa svete, dnes sú z nás výborní priatelia, absolútne neriešime minulosť.

A keby som tvrdila, že len on bol ten zlý, preto sme sa rozviedli, tak by som klamala.
Chlap nemusí byť len neverným, alkoholikom, lajdákom.. a žena môže byť akokoľvek poriadna, dobrá matka, dobrá manželka, niekedy práve nedostatok kumunikácie, trpezlivosti a neuvedomenie si vlastných chýb ženie partnera z domu von k inej žene, do krčmy.

Ja nebudem súdiť zadávateľku ani posudzovať jej strach. Z jej príspevku nemám dojem, že by ju jej terajší manžel ohrozoval na zdraví a psychicky ničil, to vyzerá ináč /lebo viem ako to vyzerá/. To že ľudia v kríze na seba hučia a používajú argumenty každý vo svoj prospech, no tak to už býva.
Hádka medzi partnermi a psychické a fyzické týrania - to sú rozličné veci, teda aspoň podľa mňa.

A na otázku, či by som po 50tke vedela žiť s takýmto bremenom odpoviem - áno, vedela. Ale neveru by som odpustila len raz, aj to za podmienky, že partnerove prednosti prevýšia tento jeden jeho nedostatok. A že nejaké prednosti ten môj partner - manžel má, no tak hádam má, keď som sa zaň vydala.

Ale dievčatá, to som ja. Možno niečo, čo pre Vás znamená malina, pre mňa je hotová katastrofa, takže aj tak je to len na konkrétnom človeku, ako sa rozhodne.
Nie je mi jasné či si sa vydala zasa za tvojho prvého manžela.
danushka
21.05.10,04:57
Nie je mi jasné či si sa vydala zasa za tvojho prvého manžela.

Erzet, v tejto téme som už povedala asi všetko, čo som chcela ;).
bezmocny
21.05.10,06:39
Hoci to čo napísal erzet by aj mňa zaujímalo ale OK. Ďakujem Vám všetkým. Viac hláv, viac...
bezmocny
29.05.10,04:35
Veľmi pekne ďakujem
Mária27
02.12.10,20:23
Zdedená chalúpka je jeho.
Na družstevný byt nemožno dať vecné bremeno, lebo to môže obmedzovať len vlastnika - a to je družstvo. Nemôžete ten byt odkúpiť a tak dať deťom? To by mohli byť spoluvlastníci, iba členstvo v družstve by mohlo zostať ďalej len jednému (ak o zachovania členstva stojíte).

Vecné bremená ako práva k cudzím veciam sú upravené v občianskom zákonníku v §§ 151o - 151p. Právo doživotného bývania je jeden druh vecného bremena.
bezmocny
02.12.10,20:54
Tak a stalo sa to. Nie však z mojej strany. Jedného dňa som si šla na poštu pre doporučený list a bola v ňom pozvánka na rozvod. Hoci rozvodové konanie trvalo dlho rozviedli nás na prvý „šup“ nie však pre jeho návrh, ale pre moje protiargumenty. Tak som slobodná a nastali problémy, ktoré ste naznačovali. Delenie majetku. Hoci majetkové vysporiadanie je ešte ďaleko, chcela som to dať do poriadku čo najskôr. Keďže ste mi dosť pomohli prosím Vás o radu aj teraz.
Máme spoločný byt, ktorý ešte nie je v osobnom vlastníctve. Je však ešte aj jedná chalúpka v ktorej býva teraz už môj exmanžel. Túto zdedil po svojej matka počas nášho manželstva. Je naša alebo jeho?
Aká je možnosť? Ústne sme sa dohodli že byt prepíšeme na deti, ale vraj to nie je možné, pretože byť ešte nie je náš ale družstevný. Je možné dohodnúť sa, byt odpredať, ale iba jednému dieťaťu. Aby sa predal synovi s tým asi súhlasiť nebude a dcéra je v Anglicku, tá k vôli tomu nepríde, teda, asi. Ide o to aby som si mohla dať do zmluvy doživotné užívanie bytu a prípade nezhody s deťmi odstúpiť od zmluvy, ale pri odpredaji bytu už to nebude možné si tam dať také klauzuly. Aká je možnosť zapracovaní takých dvoch bodov do zmluvy? Nechcem skončiť pod mostom. Veľmi pekne Vám ďakujem, a prosila by som, ak je to iba trochu možné, hodiť paragrafy zákonov. Ešte raz ďakujem.
bezmocny
02.12.10,21:00
Zdedená chalúpka je jeho.
Na družstevný byt nemožno dať vecné bremeno, lebo to môže obmedzovať len vlastnika - a to je družstvo. Nemôžete ten byt odkúpiť a tak dať deťom? To by mohli byť spoluvlastníci, iba členstvo v družstve by mohlo zostať ďalej len jednému (ak o zachovania členstva stojíte).

Vecné bremená ako práva k cudzím veciam sú upravené v občianskom zákonníku v §§ 151o - 151p. Právo doživotného bývania je jeden druh vecného bremena.
Keď byt odkúpime a dáme deťom tak potom si nemôžem dať do zmluvy doživotné užívanie a odstúpiť od zmluvy ak mi budú deti "robiť zle"
danushka
02.12.10,21:06
Keď byt odkúpime a dáme deťom tak potom si nemôžem dať do zmluvy doživotné užívanie a odstúpiť od zmluvy ak mi budú deti "robiť zle"
Ak byt odkúpite a prevediete vlastnícke práva na deti, po dohode Vás môžu oprávniť z vecného bremena.

Nechápem odstúpeniu od zmluvy....
Je to myslené tak, že keby Ti robili ,,zle", tak by si chcela opäť vlastniť v určitom podiele byt?
Je rozdiel previesť byt na deti darovacou a kúpno-predajnou zmluvou...
bezmocny
02.12.10,21:24
v tom "zle" som to tak myslela.
To sú veľmi odborné pojmy:
"Na družstevný byt nemožno dať vecné bremeno, lebo to môže obmedzovať len vlastnika - a to je družstvo."
"Je rozdiel previesť byt na deti darovacou a kúpno-predajnou zmluvou..."
Moc nerozumiem, trochu áno.
Stále mi ide o tie podmienky: doživotné právo, a odstúpenie od zmluvy,aby som nezostala na ulici.
Mária27
02.12.10,21:32
Keď byt odkúpime a dáme deťom tak potom si nemôžem dať do zmluvy doživotné užívanie a odstúpiť od zmluvy ak mi budú deti "robiť zle"

§ 48 obč.zák.

(1) Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté.

(2) Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.
Mária27
02.12.10,21:37
v tom "zle" som to tak myslela.
To sú veľmi odborné pojmy:
"Na družstevný byt nemožno dať vecné bremeno, lebo to môže obmedzovať len vlastnika - a to je družstvo."
"Je rozdiel previesť byt na deti darovacou a kúpno-predajnou zmluvou..."
Moc nerozumiem, trochu áno.
Stále mi ide o tie podmienky: doživotné právo, a odstúpenie od zmluvy,aby som nezostala na ulici.
Ak si dohodneš odstúpenie od zmluvy, potom môžeš odstúpiť jednostranne - bez súhlasu druhej zmluvnej strany.
Ak by išlo o darovaciu zmluvu, tam sa dá dar žiadať späť.
Ale neviem, prečo to chcete takto riešiť. Veď kto by to mohol zdediť po vás, keď nie deti? Raz to bude ich, načo to teraz prevádzať? Vy si môžete nechať nehnuteľnosť v podielovom vlastníctve. Iné by bolo, keby jeden z bývalých manželov žiadal z nehnuteľnosti vyplatiť a druhý by nemal peniaze, museli by ste ju predať.
bezmocny
03.12.10,07:17
Ak si dohodneš odstúpenie od zmluvy, potom môžeš odstúpiť jednostranne - bez súhlasu druhej zmluvnej strany.
Ak by išlo o darovaciu zmluvu, tam sa dá dar žiadať späť.
Ale neviem, prečo to chcete takto riešiť. Veď kto by to mohol zdediť po vás, keď nie deti? Raz to bude ich, načo to teraz prevádzať? Vy si môžete nechať nehnuteľnosť v podielovom vlastníctve. Iné by bolo, keby jeden z bývalých manželov žiadal z nehnuteľnosti vyplatiť a druhý by nemal peniaze, museli by ste ju predať.
No a o to posledné ide. Keď mám trojizbový byt a predám ho tak horko ťažko za to kúpim garsónku. Viem že všetko zdedia deti. Ale teraz potrebujem riešiť seba a svoju strechu nad hlavou.
erzet
03.12.10,07:56
a jej rozumiem, ale bohužiaľ jej neviem poradiť
Mária27
03.12.10,08:20
No a o to posledné ide. Keď mám trojizbový byt a predám ho tak horko ťažko za to kúpim garsónku. Viem že všetko zdedia deti. Ale teraz potrebujem riešiť seba a svoju strechu nad hlavou.
Lenže aj keď to prevedieš na deti, manžel bude požadovať od teba vyplatenie svojej čiastky. To chceš ako riešiť? Ja som bola v tom, že to chcete urobiť obaja prepísať na deti.
bezmocny
03.12.10,08:25
Chceme to previesť na deti, ale nakoľko byť ešte ne je náš, ale družstevný, nedá sa, vraj, prepísať, na obe deti, ale darovať, predať alebo prepísať iba na jedno dieťa.
sarasara
03.12.10,09:12
Máte spoločný družstevný byt. Chalúpka je len exmanželova. Tvoja nie je.
Kedy ste nadobudli byt? Píšeš spoločný byt. Je nadobudnutý teda za trvania manželstva.
Odkúpte byt spoločne s exmanželom do podielového vlastníctva, každý jednu polovicu. Potom môžete darovať jednému alebo obom deťom svoj byt a tam si môžeš určiť podmienky. Teda aj právo doživotného užívania bytu. No nebudeš vlastník. Tvoje deti môžu aj s tebou byt predať.
Právo doživotného užívania nehnuteľnosti nie je také bezpečné, ako sa zdá. Svojim deťom musíš veľmi veriť, čo však rodičia bežne robia a potom toho občas ľutujú.
Skús sa porozhliadnuť po okolí a zisti, koľko by si dostala za byt, a čo by si si mohla za to kúpiť. Možno by ti aj v tej garzonke bolo lepšie a pokojnejšie, ako v byte, ktorý nebude tvoj. Ja chápem, že ti je bytu ľúto. Ale ide o tvoju strechu nad hlavou.
bezmocny
07.12.10,18:55
Ahojte. U mňa je to ako nekonečný príbeh a už ani nedúfam, že to skončí, ale vy ste môj dobrý poradný a dôveryhodný orgán.
Dnes prišiel môj ex do bytu nášho bytu bez akéhokoľvek dôvodu, možno ma chcel iba vytočiť. Viem, že je to aj jeho byt, ale trochu uznania k svojej ex a k jej súkromiu by mohol mať. Prešiel celý byt a vraj príde s odhadcom a popíše každý klinec.
Radila som sa a neodporúčali mi vymeniť zámok na dverách, nie k vôli odhadcovi som ho chcela vymeniť. Čo však, ak by sa mi ten zámok pokazil a ja by som ho musela vymeniť?
Kto robí odhad spoločného majetku? Pravda pri tom musím byť i ja? Ďakujem za radu.
video1983
07.12.10,19:41
daj si urobit aj ty odhad
erzet
18.01.11,20:09
Dúfam že na mňa "bezmocny" neurazí ak sa "nabúram" do jeho témy, ale nechcem otvárať novú s podobným problémom. "bezmocný" prepáč.
Priateľ kúpil byt synovi, počas manželstva, zo stavebného sporenia a byt sa ešte spláca aj po rozvode. Byt je osobnom vlastníctve syna. Má priateľova manželka právo na polovicu bytu, alebo riešíť to v rámci financií za ktoré bol byt kúpený?
Kto má právo pri dať si urobiť výpis z osobného účtu po rozvode, pri majetkovom vyrovnaní? Advokát? Nemusí to byť na základe súdneho povolenia?
Dajú banky výpis aj za 25 rokov manželstva? Teda počas trvania manželstva.
Mária27
18.01.11,21:22
Ahojte. U mňa je to ako nekonečný príbeh a už ani nedúfam, že to skončí, ale vy ste môj dobrý poradný a dôveryhodný orgán.
Dnes prišiel môj ex do bytu nášho bytu bez akéhokoľvek dôvodu, možno ma chcel iba vytočiť. Viem, že je to aj jeho byt, ale trochu uznania k svojej ex a k jej súkromiu by mohol mať. Prešiel celý byt a vraj príde s odhadcom a popíše každý klinec.
Radila som sa a neodporúčali mi vymeniť zámok na dverách, nie k vôli odhadcovi som ho chcela vymeniť. Čo však, ak by sa mi ten zámok pokazil a ja by som ho musela vymeniť?
Kto robí odhad spoločného majetku? Pravda pri tom musím byť i ja? Ďakujem za radu.
Požiadaj súd o zrušenie spoločného nájmu bytu a o jeho prisúdenie tebe. Potom to bude len tvoj byt, nebude môcť do neho vstupovať. Budeš mu dlžná len peniaze ako vyrovnanie členského podielu.
Mária27
18.01.11,21:29
Dúfam že na mňa "bezmocny" neurazí ak sa "nabúram" do jeho témy, ale nechcem otvárať novú s podobným problémom. "bezmocný" prepáč.
Priateľ kúpil byt synovi, počas manželstva, zo stavebného sporenia a byt sa ešte spláca aj po rozvode. Byt je osobnom vlastníctve syna. Má priateľova manželka právo na polovicu bytu, alebo riešíť to v rámci financií za ktoré bol byt kúpený?
Kto má právo pri dať si urobiť výpis z osobného účtu po rozvode, pri majetkovom vyrovnaní? Advokát? Nemusí to byť na základe súdneho povolenia?
Dajú banky výpis aj za 25 rokov manželstva? Teda počas trvania manželstva.
Ak dostal syn počas manželstva darom byt od otca, je iba jeho a nepatrí do BSM. Túto skutočnosť treba dokázať, ak nie inak, tak svedectvom darcu. Ak je byt napísaný len na syna, bude to trochu jednoduchšie.

Stavy na účte si má právo vyžiadať súd. Banky zvyčajne deklarujú, že poskytujú 5-10 rokov výpisy, ale asi im je to jedno, lebo si náklady dávajú preplácať.
erzet
18.01.11,21:37
Ak dostal syn počas manželstva darom byt od otca, je iba jeho a nepatrí do BSM. Túto skutočnosť treba dokázať, ak nie inak, tak svedectvom darcu. Ak je byt napísaný len na syna, bude to trochu jednoduchšie.

Stavy na účte si má právo vyžiadať súd. Banky zvyčajne deklarujú, že poskytujú 5-10 rokov výpisy, ale asi im je to jedno, lebo si náklady dávajú preplácať.
Ďakujem za priateľa
bezmocny
23.01.12,10:35
Ahojte.
Nie som tu často, iba keď ma "silno" núdza prikvačí. Je tu moje útočisko a je tu riadne "poradisko".
Moje patálie s exmanželom neustávajú a zrejme ani neustanú do majetkového vysporiadania. Je ako splň, sem tam sa objaví, odíde a zasa sa vráti. Nikdy však v dobrom. Vždy s novými a novými vyhrážkami a nárokmi.
Syn mal byt. Je živnostník. Byt predal, nasťahoval sa ku mne. Môj byť ešte nie je v osobnom vlastníctve. Je družstevný. Môj ex mu nechce podpísať u mňa trvalé bydlisko. Ako živnostník teraz nemá trvalé bydlisko. Musia to podpísať obaja?
Na rozvodovom súde prehlásil a je to aj v protokole: "nič od Vás nechcem len chcem ísť s ňou bývať (moje vysvetlenie - s jeho novou priateľkou) a spoločný majetok prepíšeme na deti", po súde to aj ústne potvrdil. Teraz vraj nič nepovedal. Dá sa na to odvolať, na to čo je v protokole z rozvodového súdu?
Nie sme majetkovo vysporiadaný takže ešte je to BVB. Najnovšie prišiel s tým že nás dá vysťahovať (mňa a syna), vraj má na to právo. Má na to právo, resp. mohol by dať vysťahovať iba nášho syna? Ďakujem.
EvaB
23.01.12,12:18
Teba odtiaľ vysťahovať nemôže, ak to nemáte vysporiadané. A to čo povedal pri rozvodovom súde je jedno a reálne vysporiadnie BSM druhé. Chcem sa ale vyjadriť k inému. Nikdy by som nesúhlasila s prepisom na deti. Nevieš, čo sa môže stať, či už vzájomné problémy, alebo niektorý z nich zblbne a začne s drogami alebo pôžičkami. A môžes mať desaťkrát vecné bremeno na byte. To je ten horší prípad. A rozmýšľaj nad tým, že sa ožení, vydá a budú chcieť mať samostatné bývanie a dohodnú sa na predaji bytu. Čo potom s tebou? Rozmýšľaj, buď rada, že od toho ustupuje. A on nemá problém, on má kde bývať.
Mária27
23.01.12,13:37
Ahojte.
Moje patálie s exmanželom neustávajú a zrejme ani neustanú do majetkového vysporiadania.
Požiadaj aspoň o zrušenie spoločného nájmu družstevného bytu. Súd by ho mal prisúdiť tebe, bude pýtať aj vyjadrenie družstva. Ak ti nájom bytu prisúdia a rozhodnú, že členkou zostaneš ty, ešte nemusí súd rozhodnúť o vyplatení bytu - to bude až pri vyporiadaní BSM. Ale aspoň budeš mať skôr pokoj - nebude ti tam chodiť.


Syn mal byt. Je živnostník. Byt predal, nasťahoval sa ku mne. Môj byť ešte nie je v osobnom vlastníctve. Je družstevný. Môj ex mu nechce podpísať u mňa trvalé bydlisko. Ako živnostník teraz nemá trvalé bydlisko. Musia to podpísať obaja? Súhlas bude predovšetkým dávať vlastník = bytové družstvo. Ty ako nájomca pôjdeš s tým na obecný úrad, asi nebudú žiadať súhlas od spoločných nájomcov, najmä ak ide o syna (aj keď plnoletého).


Na rozvodovom súde prehlásil a je to aj v protokole: "nič od Vás nechcem len chcem ísť s ňou bývať (moje vysvetlenie - s jeho novou priateľkou) a spoločný majetok prepíšeme na deti", po súde to aj ústne potvrdil. Teraz vraj nič nepovedal. Dá sa na to odvolať, na to čo je v protokole z rozvodového súdu? Vyporiadať BSM sa dá až po rozvode, keď už zaniklo. Akékoľvek vyhlásenia a dohody o vyporiadaní vopred sú vraj neplatné (v súčasnosti sa diskutuje len o zmluve o budúcej zmluve).

Najnovšie prišiel s tým že nás dá vysťahovať (mňa a syna), vraj má na to právo. Má na to právo, resp. mohol by dať vysťahovať iba nášho syna? Ďakujem.

Vysťahovať by vás mohol len vtedy, ak by byt nebol v BSM ale len jeho, prípadne ak by mu po zrušení spoločného nájmu byt prisúdili.
bezmocny
23.01.12,20:42
Ďakujem Mária, na Teba je vždy spoľahnutie.
Lubaba
23.01.12,20:44
súhlasím