Zavrieť

Porady

Čo mi môže urobiť?

Som vydatá. Manžel ma dlho podvádzal a nakoniec odo mňa odišiel, pred viac ako pol rokom za, o 14 rokov mladšou kočkou, s ktorou teraz udajne žije. Od nášho bytu má kľúče. Teraz sa sem, tam ukáže, bez ohlásenia, nie však na noc. Niekedy mi oznámi, že ma bude čakať vtedy a vtedy, o toľkej, že sa potrebuje so mňou porozprávať. Pýta odo mňa napr. auto, vyhráža sa mi že to kdesi poženie, pýta sa ma kde som bola vtedy a vtedy autom, že ma videli. Bojím sa stretnutia s ním, ani nie tak po fyzickej stránke, ako psychickej. Vraj sa chce nasťahovať späť, ale ja už ho nemám rada za jeho zradu - neveru. Neviem si predstaviť opätovne s ním žiť pod jednou strechou. Kam to môže "pohnať", čo mi môže spôsobiť a ako sa brániť? Ďakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To, že chodí do bytu, alebo si požičiava auto, mu asi nemôžeš zabrániť-predpokladám, že je to váš spoločný majetok.

Ak Ti terajší stav manželstva nevyhovuje ( čo sa nedivím ), môžeš požiadať o rozvod a vysporiadanie BSM.

...nechápem , čo myslíš tým " že to chce niekam pohnať"...čo? a kde?
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
bezmocny Pozri príspevok
Pýta odo mňa napr. auto, vyhráža sa mi že to kdesi poženie, pýta sa ma kde som bola vtedy a vtedy autom, že ma videli.
To, že používaš auto je v poriadku. Je to zrejme vaše spoločné auto a môžete ho užívať obidvaja rovnako, tak ako všetko, čo ste spoločne nadobudli.
No nech už bude poháňať tam alebo inam, ty sa rozhodne nemáš čoho obávať. Iba ťa chce vystrašiť.
6 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

bezmocny Pozri príspevok
Som vydatá. Bojím sa stretnutia s ním, ani nie tak po fyzickej stránke, ako psychickej. Vraj sa chce nasťahovať späť, ale ja už ho nemám rada za jeho zradu - neveru. Neviem si predstaviť opätovne s ním žiť pod jednou strechou. Kam to môže "pohnať", čo mi môže spôsobiť a ako sa brániť? Ďakujem.
Si na rozhraní, musíš sa ty rozhodnúť. Ide o tvoj ďalší život, nečakaj, kam to bude hnať on.
Ako ti radí arizona, môžeš sa rozviesť. Musíš počítať s tým, že sa budete s majetkom deliť. Ak chce prísť späť, asi tam nebudete bývať spolu. Tak uvažuj dopredu.
9 0
bezmocny bezmocny

bezmocny je offline (nepripojený) bezmocny

arizona Pozri príspevok
To, že chodí do bytu, alebo si požičiava auto, mu asi nemôžeš zabrániť-predpokladám, že je to váš spoločný majetok.

Ak Ti terajší stav manželstva nevyhovuje ( čo sa nedivím ), môžeš požiadať o rozvod a vysporiadanie BSM.

...nechápem , čo myslíš tým " že to chce niekam pohnať"...čo? a kde?
"...nechápem , čo myslíš tým "že to chce niekam pohnať"...čo? a kde?"

To nechápem ani ja. To je asi jeho tajný tromf. Či neviete čo tým môže myslieť.
0 0
bezmocny bezmocny

bezmocny je offline (nepripojený) bezmocny

Zatiaľ dík za rady.
0 0
bezmocny bezmocny

bezmocny je offline (nepripojený) bezmocny

Mária27 Pozri príspevok
Si na rozhraní, musíš sa ty rozhodnúť. Ide o tvoj ďalší život, nečakaj, kam to bude hnať on.
Ako ti radí arizona, môžeš sa rozviesť. Musíš počítať s tým, že sa budete s majetkom deliť. Ak chce prísť späť, asi tam nebudete bývať spolu. Tak uvažuj dopredu.
Dosť som sa naň neplatila. Ešte aj toto? Nech si zaplatí keď sa mu so mnou nepáčilo. Mám dve deti, syna a dcéru. Syn je na mojej strane a dcéra vzdychá čo s ním bude keď ho vyženie, kam pôjde.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

bezmocny Pozri príspevok
Dosť som sa naň neplatila. Ešte aj toto? Nech si zaplatí keď sa mu so mnou nepáčilo. Mám dve deti, syna a dcéru. Syn je na mojej strane a dcéra vzdychá čo s ním bude keď ho vyženie, kam pôjde.
A dcéra má vlastné bývanie? Ak áno tak môže ísť k nej. Ak býva u teba tak nech nevzdychá.
0 0
bezmocny bezmocny

bezmocny je offline (nepripojený) bezmocny

Kazu Pozri príspevok
A dcéra má vlastné bývanie? Ak áno tak môže ísť k nej. Ak býva u teba tak nech nevzdychá.
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

bezmocny Pozri príspevok
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...
Prepáč, ide o tvoj život alebo dcérin - Nech sa mladá nehnevá ale tvoje rozhodnutie by mala akceptovať a keď sa jej nezdá, tak nech si zabezpečí bývanie a môže otcovi ponúknuť izbu u seba.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Môže to "pohnať" iba pred rozvodový súd, inak nikde. Ale majetok sa deliť bude a to by mohlo byť nepríjemné. Rozvodom obyčajní ľudia väčšinou nezbohatnú.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

bezmocny Pozri príspevok
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...
Túto situáciu by si mala riešiť čo najskôr, už je aj tak dosť neskoro a do augusta je ešte ďaleko. Hlavne ak vidíš, že tvoj akože manžel chce hodiť spiatočku. Kým príde august už ho môžeš mať nakvartírovaného naspäť a potom prípadný rozvod bude tvrdý boj. Vyzerá to tak, že tvoj manžel je oveľa rozhodnejší ako ty, nakoniec ťa zatlačí tam, kde vôbec nechceš byť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

bezmocny Pozri príspevok
Dcéra teraz pracuje rok v Anglicku a ešte rok bude. V auguste má prísť na dovču, tak asi budeme riešiť aj moju situáciu. Nemám moc dobrú prácu, aj by som odišla inde pracovať, ďalej, ale sa bojím aby sa mi tam "nenakvartíroval" a možno nie sám a potom budem...
Manžel sa môže kedykoľvek vrátiť do Vášho spoločného bytu, avšak nemôže si tam dotiahnuť okrem seba nikoho.
Myslím, že by ste si mali spolu sadnúť a rozmýšľať o nejakej dohode, ktorá by vyhovovala obom.
Po rozvode problémy zvyčajne len začínajú, môžte tomu predísť dohodou, fifty - fifty, podľa kostolného poriadku.
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

danushka Pozri príspevok
Manžel sa môže kedykoľvek vrátiť do Vášho spoločného bytu, avšak nemôže si tam dotiahnuť okrem seba nikoho.
Myslím, že by ste si mali spolu sadnúť a rozmýšľať o nejakej dohode, ktorá by vyhovovala obom.
Po rozvode problémy zvyčajne len začínajú, môžte tomu predísť dohodou, fifty - fifty, podľa kostolného poriadku.
Obávam sa, že jej manžel na fifty-fifty nebude chcieť pristúpiť. Berie len to, čo sa zdá výhodné pre neho. Bezmocny urobila chybu. Mala riešiť veci hneď za horúca, kým jej manžel bol očarený tou nádherou a v zdravom úsudku mu bránila znovuobjavená erekcia. Keď zistil, že tá nádhera nie je až taká nádherná, bude sa chcieť vrátiť tam, kde podľa neho právom patrí. Nejaká "epizódka" sa prepáči, však jeho žena na to zrejme už rok a pol čaká keď za celú tú dobu nič nepodnikla. Keď sa bude chcieť manželka rozhýbať až teraz, myslím, že na nejaké posedenie s rozumnou debatou nebude mať "životom sklamaný manžel" vôbec náladu.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak potom nech tomu svojmu ,,životom zronenému" zadávateľka určí svoje fifty a svoj kostolný poriadok .
2 0
bezmocny bezmocny

bezmocny je offline (nepripojený) bezmocny

Všetky ste zlaté, dík, ale jedná sa o trištvrteročný odchod. Myslela som, že tu bude aj názor chlapa.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

bezmocny Pozri príspevok
Všetky ste zlaté, dík, ale jedná sa o trištvrteročný odchod. Myslela som, že tu bude aj názor chlapa.
Nežartuj, však chlapi považujú vo všeobecnosti neveru za normálnu vec.

Musíš si Ty sama odpovedať na otázky, či si vieš predtsaviť ďaľší život bez neho, či by Ti chýbal, či si schopná zabudnúť naň a začať nový život.
Ak nie, neostáva Ti iné, ako ten jeho úlet zhltnúť, stráviť a vypudiť z tela von a hlavne sa k tomu už nevracať.
Pokiaľ to bolo jeho jediné pochybenie, možno by stálo za pokus dať mu ešte šancu, ale keď sa to opakuje, tak...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bezmocny Pozri príspevok
Všetky ste zlaté, dík, ale jedná sa o trištvrteročný odchod. Myslela som, že tu bude aj názor chlapa.
...môj radšej nechci ...
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

buchač Pozri príspevok
...môj radšej nechci ...
A bral by si druhú šancu Juraj?...keby si bol na mieste chlapa, ktorý pochybil a oľutoval, ale chce to zmeniť ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...môj radšej nechci ...
danushka Pozri príspevok
A bral by si druhú šancu Juraj?...keby si bol na mieste chlapa, ktorý pochybil a oľutoval, ale chce to zmeniť ?
Takto odpoviem ....

1. Aj keď som sa len náznakom vyjadril v téme , viď vyššie , tak net nie je rozhodne v určitých prípadoch - témach priestor vhodný na to , aby som si srdce vylieval ...
Na to sú iné inštancie , poprípade osoby , ktorým by som sa zdôveril ...

2. Ako vieš , moje názory sú niekedy radikálne , niekedy až príliš ...takže v tomto prípade radšej hubu držím ...

3. Názor chlapa ??? - len jeden ...nevyslovenou otázkou :

Ale tú nech si položí každý sám ...
0 0
bezmocny bezmocny

bezmocny je offline (nepripojený) bezmocny

danushka Pozri príspevok
A bral by si druhú šancu Juraj?...keby si bol na mieste chlapa, ktorý pochybil a oľutoval, ale chce to zmeniť ?
Čo by nebral, ale či beriem ja. Keď si spomeniem na preplakané noci, poníženie, zradu. Ono sa nevie či sa rozišli, ja to neviem, mne by sa určite s tým nepochválil že dostal kopačky. Možno vidí, že niekto vie gazdovať, možno ho do toho tlačí jeho nová priateľka.
Naposledy upravil bezmocny : 20.05.10 at 10:27
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať