daniel.kerekes1
19.05.10,19:32
Dobrý deň,

Ukončil som SŠ a dostal som ponuku od realitnej kancelárie. S tým, že to musím robiť na živnosť. Ja som sa rozhodol, že to skúsim. Na ÚP som zistil, že ako absolvent mám nárok na dotáciu. Chcel by som to využiť. Plánoval som, že za to kúpim ojazdené auto a prvé mesiace zaplatím faktúry za telefón a odvody. No žiaľ dostal som informáciu, že sa zato dajú kupovať iba nové veci. Je to tak?
Skúste mi poradiť ako mám začať, pretože som bez peňazí, ale s veľkou chuťou niečo robiť ...

Vopred ďakujem
Xanti
19.05.10,17:35
Dobrý deň,

Ukončil som SŠ a dostal som ponuku od realitnej kancelárie. S tým, že to musím robiť na živnosť. Ja som sa rozhodol, že to skúsim. Na ÚP som zistil, že ako absolvent mám nárok na dotáciu. Chcel by som to využiť. Plánoval som, že za to kúpim ojazdené auto a prvé mesiace zaplatím faktúry za telefón a odvody. No žiaľ dostal som informáciu, že sa zato dajú kupovať iba nové veci. Je to tak?
Skúste mi poradiť ako mám začať, pretože som bez peňazí, ale s veľkou chuťou niečo robiť ...

Vopred ďakujem
Výborne tá veľká chuť sa mi páči.
Tak na porade nájdeš mnoho skvelých rád a návodov a prva rada čo Ti dám
1. ) nauč sa využívať vyhladávač...

ak zadáš slovíčko dotácia z UP do vyhladávača tak Ti nájde množstvo tém, na ktoré sa tá obrovská chuť zíde ked si ich budeš čítať
http://www.porada.sk/search.php?searchid=10995706

2. ) a konkretne presne to isté čo riešiš ty sa riešilo v tejto téme http://www.porada.sk/t140178-evidencia-na-urade-prace-po-skonceni-vs.html

Prajem hodne chuti do študovania, ak nebudeš vedieť niečo konkrétne tak sa pýtaj. :D
veronikasad
19.05.10,18:02
Dobrý deň,

Ukončil som SŠ a dostal som ponuku od realitnej kancelárie. S tým, že to musím robiť na živnosť. Ja som sa rozhodol, že to skúsim. Na ÚP som zistil, že ako absolvent mám nárok na dotáciu. Chcel by som to využiť. Plánoval som, že za to kúpim ojazdené auto a prvé mesiace zaplatím faktúry za telefón a odvody. No žiaľ dostal som informáciu, že sa zato dajú kupovať iba nové veci. Je to tak?
Skúste mi poradiť ako mám začať, pretože som bez peňazí, ale s veľkou chuťou niečo robiť ...

Vopred ďakujem
Z dotácie na samostatnú zárobkovú činnosť môžeš kupovať len nový hmotný majetok, ktorého obs. cena nepresiahne 1700€/ks. Nedá sa použiť ani na zaplatenie faktúr za telefon.

Čerpanie dotácie musí byť v súlade so schváleným podnikatelským plánom
derek19
19.05.10,18:03
Ahoj, nemozes si za to kupit auto, ani hradit účty, ale mozes využit ten príspevok na zriadenie si kancelárie (nábytok, stoličky, tlačiaren, pc,....). Môžeš si ešte za to hradit odvody do zdravotnej poistovne....