Zavrieť

Porady

dotácia z UP

Dobrý deň,

Ukončil som SŠ a dostal som ponuku od realitnej kancelárie. S tým, že to musím robiť na živnosť. Ja som sa rozhodol, že to skúsim. Na ÚP som zistil, že ako absolvent mám nárok na dotáciu. Chcel by som to využiť. Plánoval som, že za to kúpim ojazdené auto a prvé mesiace zaplatím faktúry za telefón a odvody. No žiaľ dostal som informáciu, že sa zato dajú kupovať iba nové veci. Je to tak?
Skúste mi poradiť ako mám začať, pretože som bez peňazí, ale s veľkou chuťou niečo robiť ...

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Ukončil som SŠ a dostal som ponuku od realitnej kancelárie. S tým, že to musím robiť na živnosť. Ja som sa rozhodol, že to skúsim. Na ÚP som zistil, že ako absolvent mám nárok na dotáciu. Chcel by som to využiť. Plánoval som, že za to kúpim ojazdené auto a prvé mesiace zaplatím faktúry za telefón a odvody. No žiaľ dostal som informáciu, že sa zato dajú kupovať iba nové veci. Je to tak?
    Skúste mi poradiť ako mám začať, pretože som bez peňazí, ale s veľkou chuťou niečo robiť ...

    Vopred ďakujem
    Výborne tá veľká chuť sa mi páči.
    Tak na porade nájdeš mnoho skvelých rád a návodov a prva rada čo Ti dám
    1. ) nauč sa využívať vyhladávač...

    ak zadáš slovíčko dotácia z UP do vyhladávača tak Ti nájde množstvo tém, na ktoré sa tá obrovská chuť zíde ked si ich budeš čítať
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=10995706

    2. ) a konkretne presne to isté čo riešiš ty sa riešilo v tejto téme http://www.porada.sk/t140178-evidenc...onceni-vs.html

    Prajem hodne chuti do študovania, ak nebudeš vedieť niečo konkrétne tak sa pýtaj.

    derek19 je offline (nepripojený) derek19

    derek19
    Ahoj, nemozes si za to kupit auto, ani hradit účty, ale mozes využit ten príspevok na zriadenie si kancelárie (nábytok, stoličky, tlačiaren, pc,....). Môžeš si ešte za to hradit odvody do zdravotnej poistovne....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    daniel.kerekes1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Ukončil som SŠ a dostal som ponuku od realitnej kancelárie. S tým, že to musím robiť na živnosť. Ja som sa rozhodol, že to skúsim. Na ÚP som zistil, že ako absolvent mám nárok na dotáciu. Chcel by som to využiť. Plánoval som, že za to kúpim ojazdené auto a prvé mesiace zaplatím faktúry za telefón a odvody. No žiaľ dostal som informáciu, že sa zato dajú kupovať iba nové veci. Je to tak?
    Skúste mi poradiť ako mám začať, pretože som bez peňazí, ale s veľkou chuťou niečo robiť ...

    Vopred ďakujem
    Z dotácie na samostatnú zárobkovú činnosť môžeš kupovať len nový hmotný majetok, ktorého obs. cena nepresiahne 1700€/ks. Nedá sa použiť ani na zaplatenie faktúr za telefon.

    Čerpanie dotácie musí byť v súlade so schváleným podnikatelským plánom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.