Milan Oravec
20.05.10,11:40
Ahojte,
potreboval by som pomoc - manželka mala s jedným známym založenú s.r.o. s podielmi 50% na 50%. Dohodli sme sa, že ja prevezmen manželkin podiel a z podielu známeho prevezmem 30% (jemu zostane 20%). Zároveň budú obidvaja zrušený ako konatelia spoločnosti a jediným konateľom budem ja. Celú túto zmenu by som chcel ešte spojiť so zmenou výšky základného imania spoločnosti na celé Eurá, lebo koncom roka sme využili len bezplatnú možnosť so zaokrúhlením na 6 desatinných miest.

Podľa toho čo som si doteraz zistil potrebujem:
- spraviť zmluvu o prevode obchodného podielu s terajšími spoločníkmi s.r.o. a dve kopie nechať overiť u notára
- zvolať Valné zhromaždenie a urobiť z neho zápis, kde budú uvedené schválenia návrhov na zmenu obchodných podielov, konateľov, výšky základného imania a úplného znenia spločenskej zmluvy.

Prosím napíštemi čo všetko ešte treba urobiť, kde to podať a bol by som veľmi vďačný, keby mi niekto poskytol vzory zmluvy o prevode obchodného podielu, vzor zápisnice z Valného zhromaždenia, ktorá sa zaoberá takýmto, alebo podobným problémom a spoločenskú zmluvu. Vopred ďakujem.
Stina
20.05.10,09:57
ešte ti prikladám modelovú situáciu - k zápisu zmien (snáď pomôže)
http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=r1&htm=http://www.justice.gov.sk/or/or.htm
Milan Oravec
20.05.10,10:07
Notársku zápisnica z valného zhromaždenia znamená, že spravíme zápisnicu z VZ a potom ju dám overiť notárovi??
A nie je mi jasné čo presne má byť napísané v tej zapsnici z VZ.

Niečo takto:
Program:

1. Úvod – voľba predsedu valného zhromaždenia a zapisovateľa
2. Schválenie návrhu zmeny obchodných podielov spoločníkov
3. Schválenie návrhu zmeny konateľov spoločnosti
4. Schválenie návrhu zmeny základného imania
5. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy
6. Rôzne

7. Uznesenie
8. Záver


Bod 1. Valné zhromaždenie prítomnosťou 2 zo 2 spoločníkov bolo uznášania schopné.
Predsedom valného zhromaždenia bola zvolená ..........., zapisovateľom ...............

Bod 2. Bolo prijaté uznesenie 1/1/2010
Bod 3. Bolo prijaté uznesenie 2/1/2010
Bod 4. Bolo prijaté uznesenie 3/1/2010
Bod 5. Bolo prijaté uznesenie 4/1/2010


V Bratislave, 31.5.2010


samozrejme predtým by bolo:
Uznesenie z valného zhromaždenia spoločnosti

.............., s.r.o.



Termín: 31.5.2010

Miesto konania: ...........................


Uznesenie 1/1/2010


Valné zhromaždenie schvaľuje predložený návrh zmeny obchodných podielov spoločníkov na základe predloženej zmluvy o prevode obchodného podielu

Uznesenie 2/1/2010


Valné zhromaždenie schvaľuje predložený návrh zmeny konateľov spoločnosti



Uznesenie 3/1/2010


Valné zhromaždenie schvaľuje predložený návrh zmenu základného imania spločnosti

Uznesenie 4/1/2010


Valné zhromaždenie schvaľuje predložený návrh zmeny úplného znenia spoločenskej zmluvy


Neviem či to takto jednoducho stačí??? :mee:
mi_ke
20.05.10,10:17
Notarsku zapisnicu netreba, pretoze rozhodnutie VZ podpisuju len predseda zhromazdenia a zapisovatel, ale dopln si ako druhy bod VZ schvalenie navrhu na rozdelenie obchodneho podielu.
Milan Oravec
20.05.10,10:41
Takže ak tomu chápem, stačí mi taká zápisnica ako som uviedol a len zmením bod 2. v zápisnici na schválenie návrhu na rozdelenie obchodného podielu a v uznesení to môže zostať tak ako to je.

No a naozaj stačí taká jednoduchá zápisnica a uznesenie, alebo ešte k tomu niečo treba??
Nemusí to tam byť rozpísané obšírnejšie?
zalobaba
20.05.10,10:57
Musíš mať notársku zápisnicu z valného zhromaždenia, následne vyplniť návrh zmien do Obchodného registra a predložiť do OR .

Radíš zle, notárska zápisnica z VZ nie je potrebná. Postačuje Zápisnica z VZ, podpisy spoločníkov na nej nie je potrebné overovať.
mi_ke
20.05.10,12:30
Takže ak tomu chápem, stačí mi taká zápisnica ako som uviedol a len zmením bod 2. v zápisnici na schválenie návrhu na rozdelenie obchodného podielu a v uznesení to môže zostať tak ako to je.

No a naozaj stačí taká jednoduchá zápisnica a uznesenie, alebo ešte k tomu niečo treba??
Nemusí to tam byť rozpísané obšírnejšie?

Bod 2 bude rozdelenie, ale schvalenie prevodu bude bod dalsi...ten nesmies vynechat. Samozrejme, ze to musis obsirnejsie napisat resp. vsetko rozpisat. Ty si napisal len jednotlive body, no tie maju svoj obsah.
KEJKA
20.05.10,13:58
a na zápis do OR potrebuješ úplné znenie spoločenskej zmluvy.
Notársky treba overiť len podpis na návrhu na zápis zmien do OR.
Bod 4 by som napísala konkrétne, či ide o zvýšenie, alebo zníženie ZI - pravdepodobne zvýšenie, aj ked len o pár centov (EUR?)
Milan Oravec
21.05.10,06:32
Ďakujem za Vaše odpovede, ale ešte stále mi nie je jasná postupnosť krokov. Mne pripadá najlogickejšie keď ako prvé bude zvolané Valné zhromaždenie kde:
v 1. bode odsúhlasia starí spoločníci (ktorí ho aj zvolali) zvýšenie Základného imania o čiastku 1,216224 Eur, aby sa dalo jednoducho rozdeliť na podiely spoločníkov na celé Eurá.
v 2. bode bude prebiehať schválenie návrhu na rozdelenie obchodného podielu
v 3. bode bude schválenie návrhu zmeny obchodných podielov spoločníkov, ktoré sa už bude týkať nového základného imania.
4. bod bude schválenie návrhu zmeny konateľa,
5. schválenie úplneho znenia spol. zmluvy a
6. bod bude záver.
Následne na túto skutočnosť podpíšemem zmluvu o prevode obchodného podielu (už z novej sumy základného imania) a na 2 kópiách si dáme všetci overiť podpisy. Nové Úplné znenie spoločenskej zmluvy už bude mať zapracované všetky zmeny z Valného zhromaždenia a podpíše ju nový konateľ spoločnosti (neviem či netreba niečo také ako ustanovenie konateľa do funcie a výpis z registra trestov nového konateľa). No a ako posledné vypísať formulár pre OR Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s r.o.
liba2
21.05.10,06:56
K zmluve o prevode obch. podielu - budú 2 zmluvy:
1. medzi tebou a manželkou (50%), a
2. medzi tebou a druhým spoločníkom (30%).
Tento vzťah sa netýka s.r.o. Prípadné finančné vysporiadanie vykonáte medzi sebou.
Zmeny, ktoré z tohto vyplynú, je konateľ povinný zapísať do zoznamu spoločníkov (§135 Obch.zák.).
zalobaba
21.05.10,08:05
K zmluve o prevode obch. podielu - budú 2 zmluvy:
1. medzi tebou a manželkou (50%), a
2. medzi tebou a druhým spoločníkom (30%).
Tento vzťah sa netýka s.r.o. Prípadné finančné vysporiadanie vykonáte medzi sebou.
Zmeny, ktoré z tohto vyplynú, je konateľ povinný zapísať do zoznamu spoločníkov (§135 Obch.zák.).

NIE - zmluva môže byť aj jedna a na nej xy účastníkov (takže v tomto prípade traja účastníci - 1 prevádzajúci a 2 nadobúdatelia).
Milan Oravec
24.05.10,06:58
Ak som to správne pochopil tak by to malo vyzerať nejak takto:
ZMLUVA O PREVODE OBCHODNÉHO PODIELU NA INÚ OSOBU
uzavretá podľa § 115 ods. 2 Obchodného zákonníka

Spoločenskou zmluvou zo dňa ..................... bola založená obchodná spoločnosť .......................... so sídlom na ........................................
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v .................... v odd. S. r. o. vo zložke číslo .......................
Prevádzajúci 1:

Prevádzajúci 2:


a
Nadobúdateľ:
sa dohodli na prevode obchodného podielu za týchto podmienok:
I.
1. Spoločenská zmluva o založení obchodnej spoločnosti .................................pripúšťa možnosť prevodu obchodného podielu zo spoločníka na inú osobu.
2. Výška obchodného podielu v spoločnosti bola určená podľa pomeru vkladu spoločníka k základnému imaniu spoločnosti.
3. Prevádzajúci sú spoločníkmi spoločnosti. Výška obchodného podielu každého z nich je ...................................EUR (slovom ................................. EUR ............................... Erocentov).
II.
1. Podpísaním tejto zmluvy prechádzajú z prevádzajúceho na nadobúdateľa všetky práva a povinnosti spojené s prevedeným obchodným podielom.
2. Prevádzajúci 1 prevádza svoj obchodný podiel vo výške .................................. EUR na nadobúdateľa. Prevod sa uskutočňuje bezodplatne, a to zmluvné strany svojim podpisom na zmluve potvrdzujú.
3. Prevádzajúci 2 prevádza časť svojho obchodného podielu vo výške ................................... EUR na nadobúdateľa. Prevod sa uskutočňuje bezodplatne, a to zmluvné strany svojim podpisom na zmluve potvrdzujú
3. Nadobúdateľ vyhlasuje, že pristupuje k spoločenskej zmluve o založení obchodnej spoločnosti ..................................... zo dňa ............................
III.
1. Táto zmluva je vyhotovená v piatich rovnopisoch, z toho dva pre Obchodný register, jeden pre prevádzajúceho, jeden pre nadobúdateľa, jeden pre archív spoločnosti.
2. Účinky prevodu obchodného podielu nastávajú voči spoločnosti dňom doručenia zmluvy o prevode obchodného podielu konateľovi spoločnosti.
3. Zmluvné strany vyhlasujú, že sa so zmluvou dôkladne oboznámili rozumejú jej a na znak súhlasu s ňou ju podpisujú.
V ........................, dňa ..........................
.................................................. ............ .................................................. ............
prevádzajúci 1 nadobúdateľ

.................................................. ....
prevádzajúci 2
Economic
25.05.10,09:00
Ak som to správne pochopil tak by to malo vyzerať nejak takto:
ZMLUVA O PREVODE OBCHODNÉHO PODIELU NA INÚ OSOBU
uzavretá podľa § 115 ods. 2 Obchodného zákonníka

Spoločenskou zmluvou zo dňa ..................... bola založená obchodná spoločnosť .......................... so sídlom na ........................................
Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu v .................... v odd. S. r. o. vo zložke číslo .......................
Prevádzajúci1:

Prevádzajúci 2:


a

Nadobúdateľ:
sa dohodli na prevode obchodného podielu za týchto podmienok:
I.
1. Spoločenská zmluva o založení obchodnej spoločnosti .................................pripúšťa možnosť prevodu obchodného podielu zo spoločníka na inú osobu.
2. Výška obchodného podielu v spoločnosti bola určená podľa pomeru vkladu spoločníka k základnému imaniu spoločnosti.
3. Prevádzajúci sú spoločníkmi spoločnosti. Výška obchodného podielu každého z nich je ...................................EUR (slovom ................................. EUR ............................... Erocentov).
II.
1. Podpísaním tejto zmluvy prechádzajú z prevádzajúceho na nadobúdateľa všetky práva a povinnosti spojené s prevedeným obchodným podielom.
2. Prevádzajúci 1 prevádza svoj obchodný podiel vo výške .................................. EUR na nadobúdateľa. Prevod sa uskutočňuje bezodplatne, a to zmluvné strany svojim podpisom na zmluve potvrdzujú.
3. Prevádzajúci 2 prevádza časť svojho obchodného podielu vo výške ................................... EUR na nadobúdateľa. Prevod sa uskutočňuje bezodplatne, a to zmluvné strany svojim podpisom na zmluve potvrdzujú
3. Nadobúdateľ vyhlasuje, že pristupuje k spoločenskej zmluve o založení obchodnej spoločnosti ..................................... zo dňa ............................
III.
1. Táto zmluva je vyhotovená v piatich rovnopisoch, z toho dva pre Obchodný register, jeden pre prevádzajúceho, jeden pre nadobúdateľa, jeden pre archív spoločnosti.
2. Účinky prevodu obchodného podielu nastávajú voči spoločnosti dňom doručenia zmluvy o prevode obchodného podielu konateľovi spoločnosti.
3. Zmluvné strany vyhlasujú, že sa so zmluvou dôkladne oboznámili rozumejú jej a na znak súhlasu s ňou ju podpisujú.
V ........................, dňa ..........................
.................................................. ............ .................................................. ............
prevádzajúci 1 nadobúdateľ

.................................................. ....
prevádzajúci 2


Zmluva o prevode OP môže byť. Ešte treba doložiť Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov. A ak som dobre pochopila, ak sa jedná o zvýšenie ZI treba aj Vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku splatiť vklad, aj ak sa jedná o pár centov.
Milan Oravec
25.05.10,09:40
Mne stále nie je jasná tá celková postupnosť. Podľa mňa by malo ako prvé zasadnúť Valné zhromaždenie a to by malo odsúhlasiť nasledovné kroky:
1. Schválenie návrhu zmeny základného imania
2. Návrh na rozdelenie obchodného podielu spoločníkov
3. Schválenie návrhu zmeny obchodných podielov spoločníkov
4. Schválenie návrhu zmeny konateľov spoločnosti

5. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy
toto by ale mali ešte podpisovať starý spoločníci (ktorý boli zároveň konatelia), ale pri tej zmene Základného imania (ide o zvýšenie o 1,216224 Eur) neviem, či majú obaja terajší spoločníci dať Vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku splatiť vklad (každý z nich na 0,608112 Eur).
Na základe tohoto VZ potom podpíšem tú zmluvu o prevode obchodného podielu s terajšími spoločníkmi a pre Obchodný súd dám na dvoch kópiach overiť všetky podpisy.
Teraz nerozumiem tomu poslednému príspevku o Vyhlásení konateľa o zmene splatenia vkladov, veď vklady sú už splatené starými spoločníkmi a oni ich len prevádzajú na nového spoločníka???
zalobaba
25.05.10,09:43
Mne stále nie je jasná tá celková postupnosť. Podľa mňa by malo ako prvé zasadnúť Valné zhromaždenie a to by malo odsúhlasiť nasledovné kroky:
1. Schválenie návrhu zmeny základného imania
2. Návrh na rozdelenie obchodného podielu spoločníkov
3. Schválenie návrhu zmeny obchodných podielov spoločníkov
4. Schválenie návrhu zmeny konateľov spoločnosti

5. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy
toto by ale mali ešte podpisovať starý spoločníci (ktorý boli zároveň konatelia), ale pri tej zmene Základného imania (ide o zvýšenie o 1,216224 Eur) neviem, či majú obaja terajší spoločníci dať Vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku splatiť vklad (každý z nich na 0,608112 Eur).
Na základe tohoto VZ potom podpíšem tú zmluvu o prevode obchodného podielu s terajšími spoločníkmi a pre Obchodný súd dám na dvoch kópiach overiť všetky podpisy.
Teraz nerozumiem tomu poslednému príspevku o Vyhlásení konateľa o zmene splatenia vkladov, veď vklady sú už splatené starými spoločníkmi a oni ich len prevádzajú na nového spoločníka???

V zmysle Obchodného zákonníka sú to povinné prílohy k takémuto podaniu, nemá preto význam nad nimi špiritizovať. Ak ich nepriložíš k Návrhu do OR, Návrh ti zamietnu.
Milan Oravec
25.05.10,09:55
Ja nad nimi nešpekulujem, len tomu nerozumiem. Ako to má byť napísané??? Potom či to vyhlásenie podáva už nový konateľ ?
Economic
25.05.10,09:58
Mne stále nie je jasná tá celková postupnosť. Podľa mňa by malo ako prvé zasadnúť Valné zhromaždenie a to by malo odsúhlasiť nasledovné kroky:
1. Schválenie návrhu zmeny základného imania
2. Návrh na rozdelenie obchodného podielu spoločníkov
3. Schválenie návrhu zmeny obchodných podielov spoločníkov
4. Schválenie návrhu zmeny konateľov spoločnosti

5. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy
toto by ale mali ešte podpisovať starý spoločníci (ktorý boli zároveň konatelia), ale pri tej zmene Základného imania (ide o zvýšenie o 1,216224 Eur) neviem, či majú obaja terajší spoločníci dať Vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku splatiť vklad (každý z nich na 0,608112 Eur).
Na základe tohoto VZ potom podpíšem tú zmluvu o prevode obchodného podielu s terajšími spoločníkmi a pre Obchodný súd dám na dvoch kópiach overiť všetky podpisy.
Teraz nerozumiem tomu poslednému príspevku o Vyhlásení konateľa o zmene splatenia vkladov, veď vklady sú už splatené starými spoločníkmi a oni ich len prevádzajú na nového spoločníka???

Všetky zmeny schvaľuje VZ /patrí to do jeho pôsobnosti/ Ak máš s tým taký veľký problém, tak zver celý servis profesionálnej spoločnosti, ktorá sa tým zaoberá alebo právnikovi. To čo sa do OR musí doložiť sa naozaj musí, tak ako píše Zalobaba. Ak to urobíš zle, riskuješ, že Ti to OR odmietne a potom môže byť pre kohokoľvek ešte ťažšie, prácnejšie a možno aj drahšie to spackané naprávať. Prílohy k návrhu sú uvedené v prílohe, takže tým sa musíš riadiť.
Milan Oravec
25.05.10,10:17
Nerozumiem o čo teraz ide, ja som len napísal že som nerozumel tvojmu predošlému príspevku a na to mi Zalobaba napísal aby som nad tým nešpiritizoval a urobil to. Snažil som sa mu vysvetliť že som tomu vážne nechápal čo tým konkrétne bolo myslené a teraz mi zase píšeš ty, že ak mám problém (to asi pochopiť???) nech to zverím do rúk profesionálom.
Ja som si doteraz naivne myslel, že tento web je na to aby si ľudia navzájom pomohli pri takýchto situáciách ako je tá to a ja som mal tiež v pláne, že keď sa mi to úspešne podarí doriešiť tak sem zavesím všetky vzory zmlúv, ktoré som k tomuto potreboval aby ich mohol niekto v budúcnosti využiť.

Z môjho hľadiska je úplne nepochopiteľné, že z tak jednoduchej veci ako zvýšenie ZI, zmena podielov spoločnosti a zmena konateľa sa robí taká veda. Na Slovensku je už asi pravidlo aby sa na tom mohli nabaľovať zase ďalšie spoločnosti a nedokázal si to nikto urobiť sám.

Napriek tomu ďakujem veľmi pekne za vaše postrehy, ale keď mi nechcete pomôcť tak mi jednoducho nepomáhajte a nechajte iných ktorý to berú tak ako ja. Nič v zlom nikoho nechcem urážať ani na neho útočiť. :)
KEJKA
25.05.10,10:25
Tých rád si tu dostal veľa, v podstate sú jasné. To, čo chceš urobiť je jednoduché pre odborníka, nie pre teba.
Chceš návod a presný postup - dostal si ho. Treba však tej problematike aspoň trochu rozumieť. Tvoje zadanie nie je také jednoduché ako si myslíš.
Milan Oravec
25.05.10,12:36
Súhlasím, že to je jednoduché pre odborníka, ktorý sa tým živí a podáva denne niekoľko návrhov, ale určite to nemôže byť nič zložité ani pre človeka ako ja. Všetko je to len vec, že nad tým musím stráviť viac času ako ten odborník. Myslím, že problematike trochu rozumiem inak by som sa do toho nepúšťal a hlavne ma to zaujíma. Za dobré rady, ktoré som tu dostal som vďačný a určite mi veľmi pomohli, ale väčšinu som si predsa len naštudoval a zatiaľ spravil sám. Preto nemôže nikto tvrdiť že chcem aby to tu niekto robil za mňa.
Problém je, že keď už väčšinu vecí mám skoro hotovú príde niečo ako to Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov a Vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku splatiť vklad o ktorých som sa doteraz nikde nič nedočítal.
Z toho dôvodu som písal, že nerozumiem ako to presne mám spraviť.
Snažil som sa nájsť postupnosť krokov ktoré pri takejto zmene treba spraviť a nič konkrétne som nenašiel a preto to teraz riešim takto.
Ako som už písal kto chce pomôže kto nechce tak nepomôže. Táto téma tu ostane aj keď to už ja budem mať hotové a ak sa mi to podarí podať samostatne tak sem určite napíšem presný postup čo treba kam podať a ako to má vyzerať spolu so vzormi jednotlivých zmlúv, zápisníc, potvrdení a vyhlásení.
zalobaba
25.05.10,12:47
Súhlasím, že to je jednoduché pre odborníka, ktorý sa tým živí a podáva denne niekoľko návrhov, ale určite to nemôže byť nič zložité ani pre človeka ako ja. Všetko je to len vec, že nad tým musím stráviť viac času ako ten odborník. Myslím, že problematike trochu rozumiem inak by som sa do toho nepúšťal a hlavne ma to zaujíma. Za dobré rady, ktoré som tu dostal som vďačný a určite mi veľmi pomohli, ale väčšinu som si predsa len naštudoval a zatiaľ spravil sám. Preto nemôže nikto tvrdiť že chcem aby to tu niekto robil za mňa.
Problém je, že keď už väčšinu vecí mám skoro hotovú príde niečo ako to Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov a Vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku splatiť vklad o ktorých som sa doteraz nikde nič nedočítal.
Z toho dôvodu som písal, že nerozumiem ako to presne mám spraviť.
Snažil som sa nájsť postupnosť krokov ktoré pri takejto zmene treba spraviť a nič konkrétne som nenašiel a preto to teraz riešim takto.
Ako som už písal kto chce pomôže kto nechce tak nepomôže. Táto téma tu ostane aj keď to už ja budem mať hotové a ak sa mi to podarí podať samostatne tak sem určite napíšem presný postup čo treba kam podať a ako to má vyzerať spolu so vzormi jednotlivých zmlúv, zápisníc, potvrdení a vyhlásení.


Budeme ti držať palce, daj vedieť, ako si pochodil.
Economic
25.05.10,17:40
Súhlasím, že to je jednoduché pre odborníka, ktorý sa tým živí a podáva denne niekoľko návrhov, ale určite to nemôže byť nič zložité ani pre človeka ako ja. Všetko je to len vec, že nad tým musím stráviť viac času ako ten odborník. Myslím, že problematike trochu rozumiem inak by som sa do toho nepúšťal a hlavne ma to zaujíma. Za dobré rady, ktoré som tu dostal som vďačný a určite mi veľmi pomohli, ale väčšinu som si predsa len naštudoval a zatiaľ spravil sám. Preto nemôže nikto tvrdiť že chcem aby to tu niekto robil za mňa.
Problém je, že keď už väčšinu vecí mám skoro hotovú príde niečo ako to Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov a Vyhlásenie spoločníka o prevzatí záväzku splatiť vklad o ktorých som sa doteraz nikde nič nedočítal.
Z toho dôvodu som písal, že nerozumiem ako to presne mám spraviť.
Snažil som sa nájsť postupnosť krokov ktoré pri takejto zmene treba spraviť a nič konkrétne som nenašiel a preto to teraz riešim takto.
Ako som už písal kto chce pomôže kto nechce tak nepomôže. Táto téma tu ostane aj keď to už ja budem mať hotové a ak sa mi to podarí podať samostatne tak sem určite napíšem presný postup čo treba kam podať a ako to má vyzerať spolu so vzormi jednotlivých zmlúv, zápisníc, potvrdení a vyhlásení.

Vyhlásenie o prevzatí záväzku splatiť vklad :
Ja Jožko Mrkvička, r.č. bydlisko spoločník spoločnosti ALFA s.r.o..... v zmysle rozhodnutia VZ som prevzal záväzok splatiť svoj vklad vo výške xxxx Eur do ZI spoločnosti, čím môj celkový vklad po splatení predstavuje výšku xxxx Eur. Asi takto nejako to má vypadať.
Milan Oravec
26.05.10,06:22
Ďakujem veľmi pekne za konkrétnu radu, ja som si myslel, že tie vyhlásenia sú na nejakých predpísaných tlačivách. No a to druhé Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov by malo tiež vyzerať podobne?
Ja Ferko Perko, r.č. bydlisko ako konateľ spoločnosti BETA s.r.o..... v zmysle rozhodnutia VZ vyhlasujem zmenu splatenia vkladov spoločníkov do spoločnosti spôsobom peňažného vkladu každého spoločníka vo výške 0,608112 Eur, čím celkový vklad každého z nich dosiahne výšku 3320,- Eur. :confused:
Economic
26.05.10,13:33
Ďakujem veľmi pekne za konkrétnu radu, ja som si myslel, že tie vyhlásenia sú na nejakých predpísaných tlačivách. No a to druhé Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov by malo tiež vyzerať podobne?
Ja Ferko Perko, r.č. bydlisko ako konateľ spoločnosti BETA s.r.o..... v zmysle rozhodnutia VZ vyhlasujem zmenu splatenia vkladov spoločníkov do spoločnosti spôsobom peňažného vkladu každého spoločníka vo výške 0,608112 Eur, čím celkový vklad každého z nich dosiahne výšku 3320,- Eur. :confused:

Jožko Mrkvička,..... ako konateľ spoločnosti ......vyhlasujem, že vklady jednotlivých spoločníkov sú splatené takto :
Jožko Mrkvička....... 6 640.- Eur.
Základné imanie spoločnosti je splatené v celej výške.


...podpísať

Verím, že pomôže.
petelu
21.11.10,17:31
Opäť by som chcel oživiť túto tému ...

Mám problem s vyplnenim Návrhu na zápis zmien do OR a chcel by som Vás poprosiť o radu.

Prepisujem /predávam/ svoju jednoosobovú s.r.o na inú osobu s tým, že zostávam konateľom. Mám pripravené nasledovné dokumenty:
1/ 2x zápisnica z VZ
2/ 2x nové znenie Zakladatelskej listiny
3/ 2x zmluva o prevode obchodneho podielu
4/ 2x vyhlasenie konatela o zmene splatenia vkladov

Teraz vypisujem Návrh na zmenu údajov do OR a tu som vyplnil Zapis/Vymaz -> Spolocnik-Fyzicka osoba , ale nasiel som aj odsek Predanie podniku. Kedze som nikde na internete nenasiel ci musim aj tento odsek vyplnat, mozete mi prosim Vas poradit ci to treba vyplnit a co konkretne treba do tohoto odseku zadat ?

Velmi pekne dakujem za pomoc
zalobaba
21.11.10,20:52
Opäť by som chcel oživiť túto tému ...

Mám problem s vyplnenim Návrhu na zápis zmien do OR a chcel by som Vás poprosiť o radu.

Prepisujem /predávam/ svoju jednoosobovú s.r.o na inú osobu s tým, že zostávam konateľom. Mám pripravené nasledovné dokumenty:
1/ 2x zápisnica z VZ
2/ 2x nové znenie Zakladatelskej listiny
3/ 2x zmluva o prevode obchodneho podielu
4/ 2x vyhlasenie konatela o zmene splatenia vkladov

Teraz vypisujem Návrh na zmenu údajov do OR a tu som vyplnil Zapis/Vymaz -> Spolocnik-Fyzicka osoba , ale nasiel som aj odsek Predanie podniku. Kedze som nikde na internete nenasiel ci musim aj tento odsek vyplnat, mozete mi prosim Vas poradit ci to treba vyplnit a co konkretne treba do tohoto odseku zadat ?

Velmi pekne dakujem za pomoc

nič
Economic
22.11.10,05:37
Opäť by som chcel oživiť túto tému ...

Mám problem s vyplnenim Návrhu na zápis zmien do OR a chcel by som Vás poprosiť o radu.

Prepisujem /predávam/ svoju jednoosobovú s.r.o na inú osobu s tým, že zostávam konateľom. Mám pripravené nasledovné dokumenty:
1/ 2x zápisnica z VZ
2/ 2x nové znenie Zakladatelskej listiny
3/ 2x zmluva o prevode obchodneho podielu
4/ 2x vyhlasenie konatela o zmene splatenia vkladov

Teraz vypisujem Návrh na zmenu údajov do OR a tu som vyplnil Zapis/Vymaz -> Spolocnik-Fyzicka osoba , ale nasiel som aj odsek Predanie podniku. Kedze som nikde na internete nenasiel ci musim aj tento odsek vyplnat, mozete mi prosim Vas poradit ci to treba vyplnit a co konkretne treba do tohoto odseku zadat ?

Velmi pekne dakujem za pomoc

V návrhu vyplňuješ iba strany a kolonky, ktoré sa teba týkajú. Do predaja podniku nič nevpisuj.
petelu
22.11.10,08:59
nič


V návrhu vyplňuješ iba strany a kolonky, ktoré sa teba týkajú. Do predaja podniku nič nevpisuj.

Dakujem Vam velmi pekne, uvidime co na to OR :-))
petelu
13.12.10,09:22
pre zabludile ovecky, ako som bol ja: OR mi zmeny zapisal :cool:
zalobaba
13.12.10,09:25
pre zabludile ovecky, ako som bol ja: OR mi zmeny zapisal :cool:

gratuláció ;)
Economic
15.12.10,06:48
pre zabludile ovecky, ako som bol ja: OR mi zmeny zapisal :cool:


Super ! Vždy sa teším, keď rady poraďákov pomôžu.
saskia26
09.03.12,17:36
Prosím Vás o radu, keď sa podáva návrh na výmaz jedného z konateľov z dôvodu úmrtia, podáva sa príloha č. 19 NÁVRH NA VÝMAZ ZAPÍSANEJ OSOBY Z OBCHODNÉHO REGISTRA ? Treba k tomu priložiť aj nejakú prílohu? Ďakujem
zalobaba
09.03.12,17:44
Používa sa tlačivo Návrh na zmenu údajov zapísaných o sro vrátane príloh potrebných k takejto zmene. V prípade, ak by sa jednalo aj o spoločníka spoločnosti, obchodný podiel sa dedí, pokiaľ nie je jeho dedenie spoločenskou zmluvou vylúčené.
Economic
09.03.12,17:50
Prosím Vás o radu, keď sa podáva návrh na výmaz jedného z konateľov z dôvodu úmrtia, podáva sa príloha č. 19 NÁVRH NA VÝMAZ ZAPÍSANEJ OSOBY Z OBCHODNÉHO REGISTRA ? Treba k tomu priložiť aj nejakú prílohu? Ďakujem


Príloha 8 .

Urob tam krátku zápisnicu, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, kde sa len napíše, že v súvislosti s úmrtím konateľa spoločnosti je nevyhnutné realizovať zápis zmeny konateľa v OR. (môže sa niekto nový na miesto neho vymenovať pri tejto príležitosti alebo ešte nejaká iná zmena zapísať pri jednom súdnom poplatku) Deň skončenia funkcie je deň úmrtia.
Pri papierovom podaní 66.- Eur poplatok, pri elektronickom 33.- Eur.
Economic
09.03.12,17:51
Používa sa tlačivo Návrh na zmenu údajov zapísaných o sro vrátane príloh potrebných k takejto zmene. V prípade, ak by sa jednalo aj o spoločníka spoločnosti, obchodný podiel sa dedí, pokiaľ nie je jeho dedenie spoločenskou zmluvou vylúčené.


Dedenie pripadá do úvahy vtedy, keď je konateľ zároveň aj spoločník ak sa nemýlim.
saskia26
09.03.12,17:54
aj toto budeme riešiť, ale musí najskôr prebehnúť dedičské konanie
saskia26
09.03.12,17:57
Príloha 8 .

Urob tam krátku zápisnicu, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, kde sa len napíše, že v súvislosti s úmrtím konateľa spoločnosti je nevyhnutné realizovať zápis zmeny konateľa v OR. (môže sa niekto nový na miesto neho vymenovať pri tejto príležitosti alebo ešte nejaká iná zmena zapísať pri jednom súdnom poplatku) Deň skončenia funkcie je deň úmrtia.
Pri papierovom podaní 66.- Eur poplatok, pri elektronickom 33.- Eur.

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže priložím len tú krátku zápisnicu k návrhu a bude to stačiť?
zalobaba
09.03.12,18:05
napísala som snáď niečo iné????
Economic
09.03.12,18:08
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže priložím len tú krátku zápisnicu k návrhu a bude to stačiť?


...a ešte úplné znenie SZ alebo ZL...
saskia26
09.03.12,20:19
...a ešte úplné znenie SZ alebo ZL...

Dedičské konanie ešte neprebehlo, takže spoločník sa nemení, keď upravíme SZ, stačí, keď ju podpíše len druhý spoločník?
Economic
10.03.12,05:58
Dedičské konanie ešte neprebehlo, takže spoločník sa nemení, keď upravíme SZ, stačí, keď ju podpíše len druhý spoločník?

Úplné znenie spoločenskej zmluvy podpisuje konateľ. V tomto prípade čo sa týka obchodného podielu zomrelého spoločníka treba počkať na dedičské konanie, pretože tam bude určené kto dedí jeho obchodný podiel. Čiže záleží od Vás, či zmenu konateľa urobíte teraz, alebo sa počká na dedičské.
saskia26
10.03.12,19:58
Úplné znenie spoločenskej zmluvy podpisuje konateľ. V tomto prípade čo sa týka obchodného podielu zomrelého spoločníka treba počkať na dedičské konanie, pretože tam bude určené kto dedí jeho obchodný podiel. Čiže záleží od Vás, či zmenu konateľa urobíte teraz, alebo sa počká na dedičské.

Môžeme čakať až kým prebehne dedičské, nie je potrebné nahlásiť výmaz konateľa do 30 dní?
Economic
11.03.12,06:15
Môžeme čakať až kým prebehne dedičské, nie je potrebné nahlásiť výmaz konateľa do 30 dní?


Aby ste neplatili súdny poplatok 2x, radšej by som počkala na dedičské konanie. Pokiaľ spoločnosť má aj druhého konateľa, spoločnosť môže konať bez problémov a podnikať naďalej. verím, že konatelia konali samostatne.
saskia26
11.03.12,09:24
ďakujem za radu!
junior78
25.04.12,12:02
Ahojte
Potreboval by som potvrdiť správnosť nasledovného.
S.r.o. chce znížiť základné imanie na povinné minimum. Zistil som, že môže buď : 1, vykrytím straty minulých období alebo 2, poskytnutím platieb spoločníkom. Nakoľko nie je dosť prostriedkov v pokladni tak sme sa rozhodli pre kombináciu uvedených dvoch postupov.
Chcem sa uistiť, že pri znížení základného imania s vykrytím straty minulých období ide iba o účtovnú stratu a vôbec neovplyvní daňovú stratu.
Čiže daňovú stratu môžeme naďalej umorovať v plnej výške . Zníženie základného imania s uvedeným spôsobom vôbec neovplyvní daňovú stratu.
Viem, že je to tak ale predsa by som poprosil názor skúsenejších poradákov. Ďakujem
Economic
25.04.12,12:06
Ahojte
Potreboval by som potvrdiť správnosť nasledovného.
S.r.o. chce znížiť základné imanie na povinné minimum. Zistil som, že môže buď : 1, vykrytím straty minulých období alebo 2, poskytnutím platieb spoločníkom. Nakoľko nie je dosť prostriedkov v pokladni tak sme sa rozhodli pre kombináciu uvedených dvoch postupov.
Chcem sa uistiť, že pri znížení základného imania s vykrytím straty minulých období ide iba o účtovnú stratu a vôbec neovplyvní daňovú stratu.
Čiže daňovú stratu môžeme naďalej umorovať v plnej výške . Zníženie základného imania s uvedeným spôsobom vôbec neovplyvní daňovú stratu.
Viem, že je to tak ale predsa by som poprosil názor skúsenejších poradákov. Ďakujem


Znížiť ZI umorením straty som ešte nepočula. A ani v praxi nerobila. pre zníženie imania platia ustanovenia Obchodného zákonníka
junior78
25.04.12,16:40
Dakujem

A takto sa môže znížiť? : 1, vykrytím(úhradou) straty minulých období 419/431,429
junior78
25.04.12,17:37
Prosím
junior78
25.04.12,18:46
Hľadal som ďalej na porade a poskladal som odpoveď na svoju otázku:-)
Napíšem výsledok, možno to niekomu pomôže.

Pri znížení základného imania môžem postupovať tak, že vysporiadam(uhradím) účtovnú stratu nasledovne 419/431,429. Je to porovnateľný úkon s tým keď z dosiahnutého zisku uhradím stratu a to nemá nič spoločného s daňovou stratou.

Daňová strata naďalej zostáva nedotknutá. Rieši sa iba v DP
Economic
26.04.12,17:20
Účtovným zápisom 419/431,429 ho znížiš len účtovne a to pred zápisom do OR.
Nezabudni zníženie ZI 2x zverejniť v obchodnom vestníku v zmysle platnej legislatívy a následne zníženie ZI dať zapísať do OR.
Tie lehoty musíš skutočne presne dodržať, inak môžeš pohorieť.

Umorenie straty sa rieši v daňovom priznaní k DzP PO.
ada159
07.05.12,13:03
Chcem sa opýtať, pokiaľ potrebujem v Or urobiť viacero zmien - prevod obchodneho podielu, zmena adresy sídla a doplnenie predmetu podnikania a podám návrh na zmenu všetko v jednom zápise, platím poplatok za každú zmenu samostatne alebo šetky zmeny jedným poplatkom 66,- EUR?
Economic
07.05.12,13:05
Chcem sa opýtať, pokiaľ potrebujem v Or urobiť viacero zmien - prevod obchodneho podielu, zmena adresy sídla a doplnenie predmetu podnikania a podám návrh na zmenu všetko v jednom zápise, platím poplatok za každú zmenu samostatne alebo šetky zmeny jedným poplatkom 66,- EUR?

V rámci jedného súdneho poplatku sa dá v spoločnosti urobiť xx zmien (zmeniť úplne všetko). Pri papierovom podaní je to 66.- Eur, pri elektronickom 33.- Eur .
ada159
07.05.12,13:08
dakujem, ale pri elektronickom treba ZEP
Economic
07.05.12,13:10
dakujem, ale pri elektronickom treba ZEP

Áno, ale nie je podmienka, aby ho vlastnil konateľ. Takéto podanie je možné prostredníctvom niekoho iného, kto ZEP má. Dá sa aj tak ušetriť na súdnom poplatku.
ada159
07.05.12,15:17
super, dakujem pekne