NewBoyScout
24.05.10,15:24
Zdravim vsetkych,

chcem sa opyta dve veci:

co vsetko je potrebne k prevodu obchodneho prevodu spolocnika /nie vsak konatela/ na inu osobu v pripade, ze chce tento podiel prenechat.

Pripravenu mame zmluvu o prevode podielu, ktora sa ide notarsky overit

Druha vec co ma zaujima je zapisnica valneho zhromazdenia.
Je to potrene k niecomu inemu ako k zapisu na ORSR. Ide mi o to, ze ostatni spolocnici maju nadpolovicnu vacsinu a mozu to odhlasovat a schvalit aj za mojej nepritomnosti. Potrebujem k niecomu mat kopiu z valneho zhromazenia? alebo by mi to aj tak bolo k nicomu...
Economic
24.05.10,13:36
Prevod obchodného podielu schvaľuje VZ. Okrem toho treba urobiť úplné znenie spoločenskej zmluvy, vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov.
V každom prípade ostatní spoločníci sa to dozvedia a je to pre nich platné, keď sa im doručí právoplatne podpísaná zmluva o prevode obchodného podielu. Túto skutočnosť treba oznámiť do 15 dní od VZ aj na príslušný DÚ.
NewBoyScout
24.05.10,13:49
ja som v pozicii spolocnika, ktory z firmy uplne odchadza

otazka znie co vsetko potrebujem mat zabezpecene ja, aby som mal vsetko v poriadku?
zmena spolocenskej zmluvy a ostatne nalezitosti su starost ostanych spolocnikov predpokladam.
Economic
24.05.10,14:13
ja som v pozicii spolocnika, ktory z firmy uplne odchadza

otazka znie co vsetko potrebujem mat zabezpecene ja, aby som mal vsetko v poriadku?
zmena spolocenskej zmluvy a ostatne nalezitosti su starost ostanych spolocnikov predpokladam.

A na starosti konateľov nerozdielne. Inak zmena sa musí nahlásiť do 30 od VZ, inak je možné uložiť pokutu. Ak to chceš mať úplne v poriadku, tak by to malo štandardne regulérne prebehnúť, t.z. schválenie VZ a tak ako som už vyššie napísala. Ak si aj konateľ zodpovedáš za podanie návrhu do OR aj Ty. Otázne je, či chceš, aby iní videli v OR že tam nie si, a či Ti je to úplne jedno...
NewBoyScout
24.05.10,14:44
ano chcem byt prec z ORSR v tej spolocnosti
Economic
24.05.10,15:57
ano chcem byt prec z ORSR v tej spolocnosti

V takomto prípade doporučujem urobiť celý postup ako navrhujem, t.z. riadne valné zhromaždenie so všetkým, čo k tomu treba. Ak si to netrúfaš urobiť sám, kontaktuj spoločnosť, ktorá sa tým zaoberá. V prípade potreby viac info v mojom profile.
Maja2
02.06.10,17:59
Economic - môžeš mi prosím ťa poradiť, keď sa mení konateľ, spoločník, aj sídlo firmy predpokladám, že je to treba nahlásiť túto zmenu aj na živnostenský úrad.

Ide mi skôr o to, či najskôr treba tú zmenu urobiť na živnostenskom liste sro-čky a až potom následne v obchodnom registri, alebo je to jedno. Alebo inak: či k návrhu zmien do obchodného registra sa prikladá ako príloha živnostenský list s novými údajmi. Ďakujem pekne za odpoveď.
Economic
02.06.10,18:03
Economic - môžeš mi prosím ťa poradiť, keď sa mení konateľ, spoločník, aj sídlo firmy predpokladám, že je to treba nahlásiť túto zmenu aj na živnostenský úrad.

Ide mi skôr o to, či najskôr treba tú zmenu urobiť na živnostenskom liste sro-čky a až potom následne v obchodnom registri, alebo je to jedno. Alebo inak: či k návrhu zmien do obchodného registra sa prikladá ako príloha živnostenský list s novými údajmi. Ďakujem pekne za odpoveď.


Na živnostenský do 15 dní od konania VZ ohlasuješ zmenu konateľa bez poplatku. Do 15 dní od zápisu zmeny obchodného mena do OR + 3.- Eur kolok. Spoločníci ich nezaujímajú. Na DÚ to ohlás všetko do 15 dní od zápisu v OR.
Na zápis do OR sa nedokladá oznámenie na živnostenský. Keď sa to podáva elektronicky, súdny poplatok je 50 %.
NICOLETTA
16.06.10,08:23
Dobry den,

prosim vas o radu tykajucu sa prevodu obchodneho podielu.

Do jednoosobovej sro-cky vstupil novy spoločnik a nadobudol 20%tny podiel. To sme zauctovali iba presunom zostatku uctu (200 000Sk ) 411-001 na 411-010 spolocnik Anton K. a 411-020 - nova Sro-cka.

Existuje zmluva o prevode obch.podielu, kde je este cena za prevod obch.podielu urcena na 5 mil. Sk. Prevadzajucim je Anton K. - osoba s rod.cislom a nadobudatelom je ina Sro-cka. Ako toto zauctovat?

1) je to iba medzi Antonom K. a novou Sro-ckou a nevstupuje to do uctovnictva doteraz jednoosobovej sro ?

2) Uctovat cez 413-AE?

3)Zapisnica z VZ jednoosobovej Sro o vstupe nového Spoločníka - nemate niekto vzor?

Dakujem
NICOLETTA
16.06.10,09:13
Prosim poradte niekto
liba2
16.06.10,13:12
Dobry den,

prosim vas o radu tykajucu sa prevodu obchodneho podielu.

Do jednoosobovej sro-cky vstupil novy spoločnik a nadobudol 20%tny podiel. To sme zauctovali iba presunom zostatku uctu (200 000Sk ?? snáď už eur....? )

411-001 na 411-010 spolocnik Anton K. a 411-020 - nova Sro-cka.

Existuje zmluva o prevode obch.podielu, kde je este cena za prevod obch.podielu urcena na 5 mil. Sk. Prevadzajucim je Anton K. - osoba s rod.cislom a nadobudatelom je ina Sro-cka. Ako toto zauctovat?

1) je to iba medzi Antonom K. a novou Sro-ckou a nevstupuje to do uctovnictva doteraz jednoosobovej sro ? len zmenou podielov na 411, čo už je zaúčtované.

2) Uctovat cez 413-AE? a čo...?

3)Zapisnica z VZ jednoosobovej Sro o vstupe nového Spoločníka - nemate niekto vzor?

Dakujemúčtovať bude s.r.o.=nadobúdateľ podielu.
Tá zmena na účte 411 u vás sa zaúčtuje až na základe výpisu z OR.
Zo zadania však vyplýva, že už je všetko zrealizované, tak načo teraz zápisnicu z VZ ?
liba2
16.06.10,13:19
liba2
16.06.10,13:28