sliz5
25.05.10,10:14
Zacal som podnikat mam pohostinstvo, zahlasil som sa na colny urad.Viete mi povedat co ma byt v evidencii liehu?ak by bol nejaky soft tak dik.
Timka1
25.05.10,08:21
Zacal som podnikat mam pohostinstvo, zahlasil som sa na colny urad.Viete mi povedat co ma byt v evidencii liehu?ak by bol nejaky soft tak dik.

prečítaj si tieto témy, je tam podrobne rozobraná táto tematika a tiež tabuľka na evidenciu a prepočet alkoholu

http://www.porada.sk/t131291-evidencia-liehu.html

http://www.porada.sk/t62231-colny-urad-vedenie-evidencii-drzitel-povolenia-na-predaj-sbl.html
Kvaka
25.05.10,08:40
Vedenie evidencie je upravené v § 44 zákona o spotrebnej dani z liehu, ale tento § 44 má účinnosť len do konca roka. Podľa § 44 ods. 11 písm. c) je držiteľ povolenia na predaj povinný
viesť evidenciu podľa odseku 12.

(12) Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,
b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.

Podľa § 44a, ktorý nadobudne účinnosť 1. januára 2011 budete viesť dennú evidenciu spotrebiteľských balení podľa účtovných dokladov a čiarového kódu EAN v členení podľa odseku 15 písm. a), d), e) a f); túto evidenciu je povinný držiteľ povolenia mať k dispozícii v prevádzkarni.

Ako vyplýva z odseku 15 písm. a), d) e) a f), budete od 1.1.2011 viesť takúto evidenciu:
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch, identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho čísla oprávnenia na distribúciu,
d) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch konečnému spotrebiteľovi,
e) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch k poslednému dňu kalendárneho mesiaca,
f) zistené manko alebo prebytok v počte prijatých a vydaných spotrebiteľských balení a dôvod jeho vzniku.