Drumstick
26.05.10,16:00
Dobry den ludia. Otvaram s priatelkou pojazdne obcerstvenie (jedlo + alko/nealko). Mam ziadost na hygiene no problem je v tom ze vyzaduju minimalne troch ludi v stanku. Jeden na pripravu jedla, druhy co kasuje (plus capuje) a treti co vydava jedlo. Nepoznate nahodou nejaky sposob ako robit cely tento proces legalne o dvoch ludoch? Vsetko mam poriadku aj prevadzkovo sanitacny poriadok atd. len toto ma dost zaskocilo, ved bezne som videl ako napr. trdelnik jedna pani aj vyraba aj predava aj kasuje. Dakujem za kazdu radu
wegamizi
29.05.10,10:55
Z tejto oblasti nemam skusenosti, ale chcem ti povedat, ake mam ja skusenosti s hygienou, mozno ta nieco napadne.
Pri otvarani prevadzky mali pripomienky, ze mame male okienko, tak svetelnost sme vyriesili pridanim ziariviek. Potom, ze voda, ktora je k dispozicii, nie je pitna, tak sme to vyriesili automatom na vodu. Dohodli sme sa. Takze ja by som sa na tvojom mieste opytala, ake su prijatelne moznosti riesenia, aby prevadzka ti mohla fungovat z dvomi ludmi, kde sa da praca a hygieny pekne od seba oddelit. Jeden pripravuje, jeden kešuje. Chodim vela na akcie, kde su stanky, ale povacsine jeden-dvaja ludia. A este by som sa opytala, podla akeho ustanovenia takto postupuju, nech si to mozes prestudovat. Ved nie sme roboti, co vsetko ovladame a vieme. Myslim, ze s hygienou v urcitych medziach je vsetko na dohode, chces pracovat, tak nech sa snazia aj oni ti to ulahcit.
Danielle369
30.05.10,05:48
Toto im ukáž ..kde je požiadavka aby tam pracovali 3 ludia.

MINIMÁLNE POŽIADAVKY NA PREDAJNE POTRAVÍN ( Výnos MP SR a MZ SR z 12. apríla 2006 č. 28167/2007 – OL, ktorým sa vydáva hlava PK SR upravujúca všeobecné požiadavky na konštrukciu, usporiadanie a vybavenie potravinárskych prevádzkarní a niektoré osobitné požiadavky na výrobu a predaj tradičných potravín a na priame dodávanie malého množstva potravín )

 prívod tečúcej teplej vody zohriatej najmenej na 45°C

 prívod tečúcej studenej pitnej vody

 nádoby na odpad na mieste s pevným povrchom, aby sa dalo udržiavať v čistote

 priestory na osobnú hygienu zamestnancov – záchody
 stavebne a prevádzkovo oddelená od bytových priestorov, pričom svetlá výška miestností predajne musí byť najmenej 2,6 m


 vstup do predajne sa musí prevádzkovo oddeliť pre príjem potravín a vstup pre zákazníkov

 sklady sa môžu nahradiť chladničkami a mrazničkami

 lahôdkarenské výrobky a nebalené cukrárske výrobky sa musia oddelene umiestniť a musí byť zabezpečené chladenie

http://www.podnikam.sk/spravodajstvo.php?id=12498&kid=20&k=Prevádzka firmy